K-report
 

Archiv diskuse Aktuální informace z provozu do 12. 02. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Aktuální informace z provozu » Archiv diskuse Aktuální informace z provozu do 12. 02. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67290
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 08. února 2013 - 16:48:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kvůli otočení (=vrácení do původního pořadí) soupravy po včerejšku?

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.108
Odesláno Pátek, 08. února 2013 - 17:02:23    Odkaz na tento příspěvek  

VFP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.13.42.148
Odesláno Pátek, 08. února 2013 - 22:34:06    Odkaz na tento příspěvek  

Opět se cestujícím nic neřeklo - nerozumím tomu. U té srážky ve Strašnicích jsem náhodou byl. Někdo jim oznámil, že onen rychlík pojede: "Tak za hoďku - dvě."
Lidi čekali dokonce i na straně na Benešov - těch mě bylo obzvlášť líto..

Mrzí mě jediné, že jim nikdo neřekl, že ani po té volné koleji směrem na Vršovice se nejezdí, že je výluka bez náhrady. Oni by tam stáli snad do teď.

Je tohle běžné?
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 22:53:31    Odkaz na tento příspěvek  

VFP: Zpravidla ANO.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2970
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 11:56:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opět se cestujícím nic neřeklo - nerozumím tomu

Kdybyste jeli vlakem dnes z Bystřice na Olbramovice, nechápali byste ještě víc. Je výluka 1.TK, osobák přijede bez ohlášení na 2.kolej, minutu po jeho odjezdu ta paní co nikdy nespí hlásí, že vlak tenaten přijede mimořádně na 2.kolej.
To je furt, můžeš volat na všechny strany a nic se neděje. A pro ty, kteří mi za tento příspěvek budou nadávat jen připisuji, že při každé výluce nebo mimořádnosti volám tam, kam se má. Dnes tedy nevolám, pravda, už nemám sil. Náprava žádná.
Třeba si to tady přečte někdo, kdo s tím má páky něco udělat.
Nazdar

Neoficiální web 4. železničního koridoru
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.108
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 12:06:42    Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun: Pak se div, že si "každej" (snad ne tak doslova) myslí, že na dráze pracují samý hňupy.. Aneb všechno je o lidech..

http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=7894
Trať 250 | (Praha -) Havlíčkův Brod - Brno - Kúty (a zpět)
Úsek: Zaječí - Břeclav
Kraj: Jihomoravský kraj

Počátek: 10.02.2013 11:05
Příčina: porucha vozidla
Plánovaný konec: 10.02.2013 13:17
Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
R 807 (BRNO HL.N. - OLOMOUC HL.N.)
Z důvodu poruchy lokomotivy bude vlak R 807 na svém odjezdu ze stanice Zaječí cca o 45 - 60 min. opožděn.
EC 75 (PRAHA HL.N. - WIENER NEUSTADT HBF)
Vlak EC 75 mimořádně zastaví ve stanicích Zaječí a Podivín pro nástup a výstup cestujících za zpožděný vlak R 807

Poznámka:
Porucha lokomotivy vlaku R 807.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 593
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 14:14:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun: potvrzuji, už jsem to tam také zažil.
A protože je to v působnosti PO SŽDC Benešov u Prahy, nedivím se vůbec ničemu.
Co chtít po lidech, kteří nezvládají ani napsat zpoždění na infotabuli ve své stanici, natož pak něco správně hlásat o pár kilometrů vedle.
Co chtít po lidech, kteří trpí kouření přímo před dopravní kanceláří, kdy kuřačka (vlakvedoucí v civilu) rozverně klábosí s výpravčím. Po mé hlasité kritice spuštěno upozornění na zákaz kouření - a výsledek? - utvořila se kuřácká partička zaměstnanců ČD a SŽDC před před otevřenými dveřmi ešusu (10 metrů od DK).
Co si budeme nalhávat, všude se najdou nějaké hříchy, to co se ale dějě v Benešově nemá v ČR obdoby.
Stačí se podívat na špínu a bordel v prosklené kukani (bývalá hlasatelna dopravní kanceláře) a hned je jasné, kdo tomu (ne)vládne.
Osobně jsem přesvědčen, že v Benešově soutěží (až na výjimky) o to, kdo bude více antizákaznický vůči cestujícím.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67318
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 14:35:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč by měli cestující někoho zajímat? :-( Pro takový lidi bylo oddělení od jednotných ČD záchranou.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 14:45:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun: v takový Ostravě hl.n. je to taky "nádhera". Čekám na Ex směr Praha a plechová huba během 10 minut 3x zopakuje, že Ex ten a ten (tentýž) přijede tam a tam. Totéž v angličtině, kdy to ale znamená, jako by se už blížil do stanice, zatímco není ještě ani v Bohumíně. Připadám si tam jak u blbejch.

Sbohem, Ťapino! Díky, žes tu byla... +5.6.2012
nereg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.73.0
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 15:39:53    Odkaz na tento příspěvek  

Porucha tv Kurim - Tisnov
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1995
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 15:58:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=7895

Trať 250 | (Praha -) Havlíčkův Brod - Brno - Kúty (a zpět)
Úsek: Tišnov - Kuřim
Kraj: Jihomoravský kraj
Počátek: 10.02.2013 14:40 Příčina: porucha trakčního vedení
Plánovaný konec: 10.02.2013 18:00 Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
VLAK R 681 (PRAHA-SMÍCHOV - BRNO HL.N.):
V úseku Řikonín - Tišnov vlak nejede, cestující použijí vlak Os 4911.
Vlak je v úseku Tišnov - Kuřim nahrazen náhradní autobusovou dopravou.

VLAK R 682 (BRNO HL.N. - PRAHA-SMÍCHOV):
Vlak je v úseku Kuřim - Tišnov nahrazen náhradní autobusovou dopravou.

VLAK R 680 (BRNO HL.N. - PRAHA-SMÍCHOV):
Vlak je úseku Kuřim - Praha-Smíchov odřeknut. Cestující použijí následný vlak R 682.

Poznámka:
Zatím bez opatření

Poznámka:
Závada na trakčním vedení v úseku Tišnov - Kuřim a ve stanici Tišnov.

Čas dokončení opravy bude upřesňován dle postupu prací.

Provoz v úseku Tišnov - Kuřim zastaven.
Pepík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3490
Registrován: 4-2005

Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 16:13:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je tam problém se stojícím nákladem v brněnském zhlaví tišnovské stanice, při průjezdu zhlavím došlo ke stržení trakčního vedení a k poškození smetáku na 363.044

363044
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 16:21:30    Odkaz na tento příspěvek  

hoď sem další foto Pepíku...
roky280
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 3-2012
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 16:42:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak se to vlastně povede stržení troleje???
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4094
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 16:57:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepík: odklon 47316?
při pohledu na R 682, který si veze 56 min, mě napadá, jestli by nešlo mu ještě 4 min přidat a jel by v trase 684.. Takhle bude ve Žďáru, H.Brodě těsně ujíždět přípojům jedoucím k R 684, která načas určitě nepojede...

(Příspěvek byl editován uživatelem hyvrysák.)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67326
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 17:53:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi stavěl za osobák, takže se Tvé přání splnilo i s rezervou (z Ostrova drží +74).

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Lukys1987
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 8-2011
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 18:11:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: je neděle, ústecká lok, a porsche vozy..... takže 47316 na 120 % :D
Dýmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 1-2010
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 18:23:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ke stržení troleje dochází většinou ze čtyř důvodů.Závada na TV(např. prasklý izolátor),překážka na TV(většinou strom),závada na el.lokomotivě(např.špatný přítlak sběrače)a neakceptování návěstidel pro el.provoz.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6186
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 18:49:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No v Popovicích už rozhlas rozchodili a hlásí. Jediná vada na kráse je ta, že hlásí příjezd na první nebo druhou kolej - totiž vzhledem k tomu že nikde není jakékoli značení která je první a která druhá...
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1996
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 19:07:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=7896

Trať 024 | Ústí nad Orlicí - Moravský Karlov (a zpět)
Úsek: Letohrad - Jablonné nad Orlicí
Kraj: Pardubický kraj
Počátek: 10.02.2013 18:38 Příčina: překážka na trati
Plánovaný konec: 10.02.2013 20:38 Stav: probíhající

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Provoz zastaven.

Vlak Os 20043 je v trati Letohrad - Jablonné nad Orlicí nahrazen autobusem náhradní dopravy.

Vlak Os 35140 je v trati Jablonné nad Orlicí - Letohrad nahrazen autobusem náhradní dopravy.

Poznámka:
Zatím bez opatření

Poznámka:
Lom koleje mezi stanicemi Letohrad - Jablonné nad Orlicí
Pepík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3491
Registrován: 4-2005

Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 19:23:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363044 : Další fotky jsou zde

Hyvrysák : Ano, Nex 47316
Tschastolowitzer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 20:17:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to je dnes už druhý smeták 363 ČD Cargo. V noci přišla o pantograf 050 u Malešic směrem na Běchovice. Porucha TV cca 01 -07h.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1579
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 20:19:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U těch Malešic to bylo prasklým izolátorem...
ajznbon
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.223.4
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 23:53:10    Odkaz na tento příspěvek  

Střet v tuhle hodinu a navíc u posledního spoje tj. dojezd hluboko po půlnoci, to nenaštve, to přijde líto...



Trať 030 | (Hradec Králové -) Jaroměř - Liberec (a zpět)Úsek: Železný Brod - Malá Skála Kraj: Liberecký kraj

Počátek: 10.02.2013 23:07 Příčina: následky srážky vlaku s osobou
Plánovaný konec: 11.02.2013 01:07 Stav: probíhající

Zjistit polohu vlaků
Zobrazit na mapě

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Provoz zastaven , náhradní autobusová doprava se zajišťuje.

V úseku Turnov - Liberec je vystavena náhradní souprava za vlak R 996, nečeká na dojezd zpožděného vlaku R 996 .

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Provoz zastaven , náhradní autobusová doprava se zajišťuje.

Os 5417

Blíže neurčené omezení provozu pro vlaky .
Poznámka:
Zatím bez opatření

Poznámka:
Srážka osoby s vlakem R 996 , probíhá vyšetřování nehody.
VFP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.69.30
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 09:34:18    Odkaz na tento příspěvek  

Díky za komenty.
Ohledně informovanosti cestujících bych řekl toto: závazek dovést zákazníka do cíle má ČD. ta ovšem nespravuje koleje. Má na to subdodavatele SŽDC. Potom bych čekal a chi aby to tak i bylo, že pokud ČD má výluku kvůli přejetému (viz. Strašnice v pátek odpol.), tak průvodčí spraví řádně cestující i o tom, že i druhá TK je zavřená ať si jdou na tramvaj.. A také bych čekl to, že jakmile SŽDC zavře trať, je nutné informovat všechny výpravčí a ostatní, kteří mají na starosti cestující.. To, co se stalo v Benešově se děje dnes a denně.. Proč?

SŽDC v tom má vinu to, že jejich lidi nejsou dost ochotní.. viz bordel všude a vrčení na každou otázku.. Průvodčí už situaci nezachrání, když už vlak nejede, nebo jede jinam.. na jinou kolej atp.. Tohle chci ať se změní.

Jinak budou lidi pořád nadávat.. Je to stejné jao bulvární noviny TV NOVA o Adamově - senzace, která se ale nestala.. bohužel ti idioti neví, že se tak jezdit má.. pak se divme, že tu na sebe všichni jenom štěkají..

informovanost..
A v tomto díky Českým Drahám za jejich WEB o výlukách - nebýt toho, ti lidi by ve Stašnicích čekali na vlak ještě dvě hodiny..
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6189
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 10:43:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes opět "neudejchala mráz" (nebo to nebyl lom?) 171 mezi Berounem a Karlštejnem. A díky infantilním obratům 8 minut v Berouně na osobákách jakákoli (i tato) mimořádnost znamená že vlak ze Srbska možná někdy pojede a možná taky vůbec neb ešusy jsou náhodně točeny na Karlštejně. 1243 odklonem via Prudná přičemž dojela na Smích fous před ešusem v 7,48 (resp. 7,57) z Berouna.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 807
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 11:09:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SŽDC v tom má vinu to, že jejich lidi nejsou dost ochotní
No ono co se týká výpravčích tak je to někdy dosti složité víte? Dám příklad z úterka minulého týdne z naší trati 171. Půl hodiny před začátkem výluky v mojí stanici zkolabovala stanice o dva úseky dále. Vlaky se tak nějak rozjezdily cca. přesně v době kdy jsem ve vlastní stanici zahajoval výluku a začal ten pravý chaos. Do toho se dispečerský aparát rozhodl, že v mojí stanici ukončí osobní vlak, který měl pokračovat dál a otočí ho zpět na Prahu. V tu chvíli jsem věděl že je zle, rozezlený dav většinou zaútočí na dopravní kancelář. Přitom by už dávno z vlaku měl vědět co a jak se bude dít. Jednotky 471 mají rozhlas a o celé věci se rozhodlo již o 15 minut dříve.
Ale ne. Vlak zastaví a do dopravní kanceláře kam je mimochodem vstup veřejnosti zapovězen mi vtrhli dva rozezlení lidé žádající informace kdo nese za toto odpovědnost a další navazující informace o čekajících přípojích atd. Pochopte, že ve chvíli kdy zahajuji výluku nebo řeším akutní mimořádnost jsem já jako výpravčí ten poslední kdo by měl podávat informace. Visel jsem na třech telefonech (provozní dipečer, elektrodispečer, traťový telefon) + vysílačce a měl asi tak 8 mnohem důležitějších starostí než informovat cestující. O místnost vedle seděla pokladní ČD, která si v klídku dávala snídani. Dispečerský aparát dnes disponuje možnostmi a technikou, že bych očekával že mi z mimořádně končícího vlaku nevystoupí jediný člověk, který nebude vědět jak se situace má a co se bude dál dít. Od toho je jich tam nahoře jako psů. Mají telefony na vl. čety mají telefony na strojvedoucí.
Tímto vás ujišťuji, že se já jako výpravčí rozhodně nevyvazuji z toho že bych měl být cestujícím k dispozici. Ale v 90% mimořádností kdy zrovna nejvíce potřebují informace mám mnohem více jiných a důležitějších věcí na starosti. Alespoň u nás na trati 171 o jejímž zab. zař. a z toho vyplývající náročnosti řešení problémů snad nikdo nepochybuje. Pochopte že tam třeba při výlukách honíme vlaky po jedné koleji takříkajíc "na hubu" a když mi v tu chvíli někdo stojí u stolu a řve na mě tak je průser na cestě. Mimořádnoosti z mé strany vyžadují více jak 100% pozornosti a soustředění. Musím přiznat, v tu chvíli je pro mě informování cestujících o tom proč jim tu skončil vlak nebo jestli jim někde v horní dolní budou čekat přípoje tím vůbec nejposlednějším.
Koneckonců na koho se bude útočit až my v těch stanicích jednou nebudeme a že ta doba jednou nastane.

Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 808
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 11:13:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček: Jojo z mojich zkušeností: zast. Srbsko se dost často obětuje úplně. Když se ukončí Os v Budňanech a odkáže se na R tak ten v Srbsku většinou nestaví. Situace velmi častá.

Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1580
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 11:49:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu přejetému u Malé Skály: Ukončeno to bylo až ve 3:05, tj. po čtyřech! hodinách.
Klidně to může souviset s tím, co jsem se předevčírem dozvěděl od inspektora DI - z důvodu šetření jsou o víkendu na celou ČR pouze 2! inspektoři na domácí pohotovosti. Tenhle navíc jel do Běchovic až z Nepomuku a trvalo to 3,5 hodiny, než dorazil. A to má v obvodu i Náchod... Nehledě, kdyby se stalo víc MU naráz...
VFP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.69.30
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 12:04:37    Odkaz na tento příspěvek  

Debatu o tom jak informovat cestující ukončím - nepatří sem.

Výpravčí nemá v popisu práce někomu co vysvětlovat. Je to ale hlava stanice - informaci o výluce bych čekal, že předá někomu ve stanici, kdo ovládá rozhlas.. nebo opodobně..

Je to na obě strany.. Zaměstnanci - například oni výpravčí - si nestěžují na lidi v kancelářích, nestěžují si na zmatky.. Pokud ano - tak s tím jejich management nic nedělá.. Pak se nemůžeme divit, že je všude bordel..

Motivovat člověka k tomu aby byl prozákaznický a příjemný můžeme leda tak, že mu dáme dobré pracovní podmínky, pevně ukotvené pracovní povinnosti a jasně danou odpovědností. Nejistota a přehazování brambor nikam nevede..

pokud jsem někomu něco vyčítal - bylo to systému - ne konkrétním lidem. Ve snaze ušetřit pár slov a řádků jsem možná nechtěně osočil výpravčí.. Nechtěl jsem..
Zlinskyexpres
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 2-2011
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 12:33:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě byla na ČT1 velmi objektivní reportáž o tom, jaký chaos panuje ve stanici Hulín v době mimořádostí v podobě výluk na trati 300 Brno - Přerov - Bohumín a zavedení náhradní autobusové dopravy a odklonů z/do stanice Hulín. I dnes totiž, i přes četné stížnosti cestujících, byly informace na panelech a hlášení staničního rozhlasu vytvořeny a produkovány nějakým trotlem, který nemá na svém místě u SŽDC co dělat. Jen se ptám: dočkají se cestující někdy okamžiku, kdy veškeré informace v době výluk budou v Hulíně cestujícím podávány správně, včas a srozumitelně??? Kéž by se tak někdy konečně stalo;-)
Polenius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 12:46:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsem to v TV viděl, vzpomněl jsem si na toto vlákno. Je to neuvěřitelné, pochybuji ale že bude někdo trestán, svede se to na obvyklý problém že za to může málo lidí, špatné vedení a jiné výmluvy.

Jindřich "Polenius" Březina
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1335
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 12:48:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Ghost: Máš na 100 % pravdu !!! Vedení SŽDC a vedení ČD a.s. nemá vůbec přehled o tom co výpravčí v takové situaci musí dělat !!! SŽDC si myslí že se v sobotu a v neděli nic neděje. Ono stále žijou v tom, že se o víkendu nic nedělá. Oni nedělají, ale že lidi v provozu o víkendu a svátcích dělají stejně jako ve všední den, to asi ještě nepochopili !!!! I náš přednosta si asi myslí, že když nademnou stojí, že nic nedělám, když v ruce nedržím telefon a netočím klikou induktoru. Ale že dělám na JOPce s GTNkou, to si asi dosud nevšiml .. Když on před více jak 20 lety sloužil jako výpravčí, tak tou klikou točil. PC v provozu on nezažil. A ostatní papaláši asi také ......
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1336
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 12:53:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad VFP: Stěžovat si na lidi v kanceláři ? Jste blázen ? . To jsem jednou zkusil a málem jsem dostal vyhazov ......I když nadřízeného upozorním na konkrétní dost závažnou chybu, tak dělaj, že to neviděj a zahrajou to do autu. Jo nevyplněná nepodstatná kolonka v předávce směny ( stav zátěže), to je průser, který stojí 300 Kč
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4098
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 13:02:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: je neděle, ústecká lok, a porsche vozy..... takže 47316 na 120 % :D
Tak nevím, co má spoečného neděle s okdlonem 47316..

Na 691 vyhrabali v Praze docela pohotově náhradní soupravu . I proto byl u R 691 v H.Brodě mimořádný přestup
Uplně jiný názor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.67.82.59
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 14:34:23    Odkaz na tento příspěvek  

Vyházjete ty darmožrouty z GŘ ČD a z vedení SŽDC. Dejte jim pracovní a trestní odpovědnost, snižte jim plat na 20 000 a uvidíte, jak se ledy pohnout. V tom chaosu ve vedení obou společností, kdy vlastně nikdo neví, co má kdo na starosti a kdo za co odpovídá je dost smutné. O různých vymyšlených postech jen proto, abych zaměstnal bráchu, šváru, jeho strýce a tetu včetně jejich dětí taky o něčem svědčí. Ani se už v těch odborech nevyznám a hlavně nikdo netuší na co ty odbory vlastně jsou. Bez nich by to fungovalo a rozhodně lépe, protože by nikdo nevymýšlel kraviny. Provozní zaměstnanci nejlépe vědí co je v provozu potřeba. Papaláši jediné co vědí je, že vlak jezdí po kolejích. Tím jejich znalost končí. To nemluvě o tom, že mají nárok na 1.třídu. Docela by mě zajímal hodně podrobný audit nějaké opravdu nezávislé, ale opravdu nezávislé společnosti, co ta by na to říkala? To by jsme se zjištění auditorské společnosti asi jistě divili. A teď mi řekněte, jak to má fungovat v provozu, když to nefunguje ve vedení společnosti?
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 512
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 14:47:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane kolego Ghoste,
Váš příspěvek č. 807 je velice výstižný a jasný.
Nepochybuji ovšem, že to část diskutérů z Káčka stejně nepochopí a dřív poteče voda do kopce, než to pochopí většina nadřízených.
Pane VFP, taky souhlas. Jenže v manažerských kurzech se i naši šéfové učí pravý opak. Tedy žádné jistoty! Nejistota a strach je prý motorem našeho současného demokratického režimu. Jenže ono podle mě platí, že je-li nejistoty moc, výsledkem je pak spíš apatie. Myslím, že zaměstnanec by se měl snažit podávat ty nejlepší výsledky rozhodně ne ze strachu, z nejistoty. Když pak narazí zaměstnanec na šéfa křupana a ambiciózního blba, je to silně demotivující.
Viz nedávné hlášení kolegy, který slušně požádal o zakoupení varné konvice. Odpověď pana šéfa: Pracoviště není vývařovna. Nejde o možnost uvařit si hrnek vody na kafe. Jde o ten vztah k zaměstnancům. Nepochybujte o tom, že šéfova kancelář konvicí oplývá. Tento malý příklad uvádím proto, abych demonstroval přístup k podřízeným. Jsme pro ně póvl. Výpravčí jako strojvůdci či ostatní profese.
Zlinskyexpres
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 2-2011
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 15:10:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě info k výluce Brno - Přerov a odklonům přes Hulín, tak jak to dnes vysílali v Poledních zprávách na ČT1: http://m.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/214603-misto-vlaku-brno-pr erov-pojedou-cely-tyden-autobusy/
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 594
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 15:22:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Úplně jiný názor: já si troufám tvrdit, že ti nahoře z GŘ sice ty dole dost často nasírají, ale jejich činnost přímo neovlivňují.
Těmi, kdo nese plnou odpovědnost za stav provozu jsou jednotlivé provozní oddíly a jejich přednostové. Ti ovlivňují atmosféru na pracovištích a vytvářejí podmínky pro jejich práci! Jsou-li prozákaznicky ladění přednostové, netroufnou si podřízení (samozřejmě až na výjimky) být jiní. Je-li protizákaznický přednosta, byl by výpravčí blázen, aby šel proti němu. Až na výjimky také nejde.
Ghost: předpokládám, že v případě mimořádností Vám nikdo z Vašich papalášů nepomůže (viz zkušenosti ze staveb koryta, kdy se po dobu výstavby na zvěrstva páchaná dodavateli nikdo nepřijde podívat a nemáte proti nim zastání), zato v době klidu Vám trhají premie za kraviny. Jako všude jinde, i tady existují výjimky.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2069
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 15:23:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jen k tomu dodám:
Zvykejte si, bude totiž daleko hůr..... :-(
Lidi začínají na sebe být opravdu fakt hnusní, ale to je dobou..
Sagi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 12-2010
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 15:24:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Podroužek: póvl snad ani ne, spíš obtížný hmyz, bez kterého to, k jejich velké lítosti, bohužel nejde.
KHB
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 2-2013
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 15:38:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smutné je, že občas je cestující více informovaný než pracovník dráhy. Chystal jsem se jet včerejším R 680 z Havlíčkova Brodu. Před odchodem na vlak jsem zběžně koukl na net a všiml si, že se zasekl a nejede. Mimořádnost v tu chvíli už byla na webu. Přesto po příchodu na nádraží pokladní nic nevěděla a zpoždění na informační tabuli hodili až potom, co pokladní zavolala na věž, kde to ještě dlouhou chvíli zjišťovali. Což bylo mimochodem přesně hodinu po vzniku mimořádnosti. Jen nedovedu posoudit, zda je vina na straně SŽDC, nebo ČD. Ale je smutné, že v dnešní době telefonů a internetu je informovanost příslušného personálu a cestujících nulová.
Tomu říkáte Hyvrysáku vzorná socialistická stanice honosící se řádem práce? :-)
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4101
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 15:51:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák byl tou dobou v teple domova, tak ho do toho laskavě netahejte . Pakliže jste přesvědčen, že někdo pochybil, pošlete stížnost. Nic jiného Vám poradit nemohu
A vina SŽDC x ČD - pokladní je ČD, oprátorka SŽDC, na tom není nic složitého...
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2577
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 15:52:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to o lidech, ne o tom kdo, kde pracuje a u jakého je zaměstnaný podniku. Buď mi ten člověk sedí nebo ne. Stejně tak výpravčí, začíná se vytrácet určitá tolerance, která nás dřív udržovala pohromadě. Výpravčí by měl chápat, že ne vždy naschvál se s tím hrabu a nejedu. On neví jak to na trati vypadá, jestli je posmrkáno nebo mám nějaké jiné potíže. Stejně tak by měla jít tolerance vůči výpravčím. Vy sice vidíte, že má prázdou stanici, ale už nevidíte, že měl problém se zabezpečovacím zařízením, nebo mu nešly závory dolů nebo měl jen střevní potíže jaké můžeme mít i my. Proto se páni kolegové a kolegyně občas chyťte za nos, když se vlak nebude rozjiždět nebo když nebude postaveno.

ICQ:349 415 692
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1997
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 16:05:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 195 | Rybník - Lipno nad Vltavou (a zpět)
Úsek: Rybník - Lipno nad Vltavou
Kraj: Jihočeský kraj
Počátek: 11.02.2013 15:00 Příčina: porucha vozidla
Plánovaný konec: 11.02.2013 17:00 Stav: probíhající

Náhradní autobusová doprava: Os 18810, Os 18811

Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi: Rybník - Lipno nad Vltavou

Poznámka:
Zatím bez opatření

Poznámka:
porucha vozidla ve stanici Rybník
KHB
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 2-2013
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 16:07:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si říkal, že jsem vás nikde nezahlédl. Nicméně neříkejte, že po dobu vaší služby by se to stát nemohlo. Respektive přijde vám to normální, aby hodinu po vniku MU bylo ticho po pěšině? Nevím, jaký systém používá SŽDC pro informování svých pracovníků o vzniku MU, ale zřejmě žádný :-) Ale tak co, SŽDC to hodí na ČD, ČD to hodí na SŽDC a kolečko se uzavře :-)
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4102
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 16:09:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nemohlo
KHB
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 2-2013
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 16:24:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to je správný prosocialistický přístup ;-) Škoda jen, že zastáváte šlendrián svých kolegů. Ale tak to bylo v dřívějších dobách normální také :-)
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4104
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 16:34:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budu se opakovat - Pakliže jste přesvědčen, že někdo pochybil, pošlete stížnost. Nic jiného Vám poradit nemohu.
Jestli Vám toto připadá jako zastávání kolegů, je to Váš porblém
Zrušený_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 7-2009

Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 18:30:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

třeba u vozmistrů jisté žst běží na pc babitron....

Dnes zrušíme, zítra sešrotujeme, za týden postrádáme.
EEEEEEEEEE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.72.120
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 18:33:26    Odkaz na tento příspěvek  

Hlášení strojvedoucího:
Dovoluji si tímto požádat vedení DKV AAAAAAAAAAA o dosazení varných konvic 24 V = na ř. XXX. Po technické stránce by s tímto neměl být problém. Myslím, že ohledně zmíněného požadavku nehovořím pouze za sebe. S pozdravem BBBBBBBBBBBBBBBBB


Odpověď:
S pořizováním varných konvic na HV řady XXX se z technických, hygienických a estetických důvodů nepočítá, podobně tyto konvice nejsou ani na HV YYY. Pro vaření kávy, či čaje jsou určena a vybavena místa na jednotlivých pracovištích.
Stanoviště HV je pracoviště strojvedoucího, nikoliv odpočinkový, či kuchyňský kout.
CCCCCCCCCCC, P PJ DDDDDDDDDDDDDD


Doplnění reálií k povzdechu pana Podroužka, aby nebylo čtenářstvo ochuzeno o celý příběh:-)
Názor nechť si vytvoří každý svůj vlastní.
Zelený_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 18:39:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně, že máme poradce na vytváření Dress kodexu pro zaměstnance GŘ SŽDC - a ač se tomu mnohým z vás nebude chtít věřit, také tam pracuje "sprostný dělný lid", který si jen ťuká na čelo a nejraději by se na to vy... Ale je jasné, že dress kodex je 100x důležitější jak otázka vybavení pracovišť nebo otázka smyslupnosti řady činností, či tabulek.

Nic není tak, jak se na první pohled může zdát.
ADR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.21.111
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 19:29:34    Odkaz na tento příspěvek  

EEEE...Takže pokud se budeme řídit "odpovědí" musíme dodržovat ZP i předpisy. Půjdu využít odpočinkový kout,ovšem předtím musím zajistit ,uzamknout lok a teprve potom se odebrat do určeného odpočinkového prostoru.A už nemusíme stávkovat,protože když budeme striktně dodržovat tento pokyn,tak se zastaví osobní i nákladní přeprava.Je vidět jaké Chytré lidi jsou ve vedení.Bez dalších komentářů.
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1998
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 20:14:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 221 | Souhrnná doprava Praha - Benešov u Prahy (a zpět)
Úsek: Praha hlavní nádraží - Strančice
Kraj: Hlavní město Praha
Počátek: 11.02.2013 18:56 Příčina: porucha vozidla
Plánovaný konec: 11.02.2013 20:56 Stav: probíhající

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Vlak Os 9145 odřeknut v celé trase.
Cestující použijí následný vlak Os 2561.

Vlak Os 9144 odřeknut v úseku Strančice - Říčany.

Poznámka:
Zatím bez opatření

Poznámka:
neschopné hnací vozidlo Os 9145.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2582
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 10:14:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řekl bych, že s přibývajícím sněhem bude přibývat i komplikací

ICQ:349 415 692
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2071
Registrován: 5-2009

Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 10:24:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a jak to vypadá na Moravě a u Prahy???. Tady na severu ani vločka:-)
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.211.48.35
Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 10:35:50    Odkaz na tento příspěvek  

Morava (konkrétně Brno a okolí) hlásí sněžení už od půlnoci, ale je to tak drobné že to zatím dělá asi jen 4 cm nového sněhu. Teplota kolem nuly, takže přímo v Brně se to pěkně rozpouští.
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13968
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 11:03:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22michal
To o pár km níže sněží docela hustě..
A už to začíná vyhybky nejdou..traťovka v Břeclavi v pohotovosti
Sněží, že je vidět cca na 50m!!
R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 937
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 11:18:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V okolí České Vepřové už také začínají být zafoukané výhybky. Dneska to bude na koridorech a místech, kde je EOV, jeden velkej průser.

Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2347
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 11:33:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R 1463Úpa: Marně hledám v seznamu stanic SŽDC Českou Vepřovou, kdepak leží tato obec? Jestli se neumíš kloudně vyjadřovat a myslíš Českou Třebovou, tak zde zatím napadly tak 2-3 cm sněhu, což na rozdíl od Prahy zde žádný problém nedělá.

Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz