K-report
 

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 11. 11. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 11. 11. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15043
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 23. října 2013 - 10:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buddy: Velmi trapně jste využil toho, že jsem považoval za samozřejmé, že byl míněna zrušená část 123. Ostatně stejně demagogicky jste se choval v diskusi o rozvrzích ČVUT , jen jste měl smůlu, že tam ste narazil na rozvrháře ČVUT. Smůla, co? [biggrin]
Cogwh: Ty bys jel Z Vysočanský na Smíchovský nádraží via 183+125 (analogie nápadu se Zásmuky[biggrin])

[new]OptiBus: 139:Komořany-...-Bělocerkevská-Flóra-(dále jako býv 136)- Voz.Kob.-Služská-Bohnice. 213 posílena, 136 zrušena, 177 Skalka-Chodov. [tramvaj] 13 CD,CT, vybr.spoje k VozPa a UDDP, kladiva soupravy, sone sóla, 18 Spoř., 6,11 zruš, 5 Spojovací
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7471
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 23. října 2013 - 11:07:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já bych neřek že by z Hulimi do Kolína bylo přes Zášmuky o tolik dál než přes Pečky.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3914
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 23. října 2013 - 13:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček a spol: Stejně se do Kouřimi časem jezdit přestane, tedy pokud alespoň někoho nenapadne využít vlečkovou kolej a vlak Kouřimi přiblížit, respektive se to hlavně podaří zrealizovat. Jinak je vlak pro Kouřim totálně out....
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 68876
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 23. října 2013 - 13:22:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k těm výlukám:
Nový zákon o drahách je u ledu

Takže ten bordel a bezvládí asi někomu vyhovujou. [sad]

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 753
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 23. října 2013 - 13:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dle mých informací jsou již do Plaňan objednané nové výhybky a měla by se dělat komplet rekonstrukce celé trati. Jsme pozadu v čerpání evropských dotací, proto je potřeba to dohnat [wink]
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Středa, 23. října 2013 - 13:58:51    Odkaz na tento příspěvek  

Nick: to by pak u každý eurovexle měla být eurocedule s eurohvězdičkama, aby každýmu bylo jasný, komu že má být kaštan dnem i nocí vděčen[biggrin]
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Středa, 23. října 2013 - 15:13:33    Odkaz na tento příspěvek  

Zpráva pro obyvatele Radotína - je velmi pravděpodobné, že policejní oktávka, která zaparkovala u přejezdu v cca 14:45(na straně u Alberta) přivezla kontrolory chození kolejištěm. Asi to je odezva v "kontrolní činnosti" na včerejší smrťák v Černošicích....
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 754
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 23. října 2013 - 15:25:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklofar: Pokud to EU z podstatné části zacáluje, tak mě nějaká eurocedule neuráží. Komičtější bývaly cedule "Podpořeno z fondu hejtmana Stč kraje Mudr. Davida Ratha" za pártisícový příspěveček v projektech za miliony.
Buddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 23. října 2013 - 18:07:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: To byla ironie, kterou komentuju velký pokles úrovně veřejné dopravy na Šmukýřce. Do podobně zalidněných čtvrtí s množstvím činžáků a řadovek se jinde v Praze i v jiných městech stavěla tramvaj. Tady tomu brání velký kopec. Tak tam aspoň měla zůstat ta jediná autobusová linka, aspoň k metru Anděl. Současnost je bohužel taková, že linka je nejen kratší, ale má i delší interval než dříve. Přesto je méně vytížená než dříve. Tomu se říká řízená likvidace veřejné dopravy a je lhostejné pod jakými ideály je vedena. Tak to je, ale přít se o tom s Vámi nebudu. Nebudu ani vyvracet Vaše poněkud zvláštní názory na problém. Nebudu reagovat ani na Vaše soustavné zkreslování dřívějšího vytížení (ve skutečnosti byla ve špičce plně vytížená, v sedle tak napolovic, naprostá většina cestujících od Anděla až za Kavalírku).
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2133
Registrován: 7-2008
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 09:59:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371+Bram: V kladiva jezdí na S41 lidí dost. Jel jsem s ní mnohokrát a vím, co píšu. O víkendech to je holt slabší, to jsem s ní jel jen jednou, a bylo opravdu kolem 10 lidí.
Mareček000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.88.78
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 17:21:37    Odkaz na tento příspěvek  

v úseku Bubeneč-Holešovice-Libeň pidibus najede tolikrát víc km, že bude drahej jako ta 810 (pokud by nejel přes Stromoffku )

Hezky to Káem řekl. [happy] Sice ten kluk má velmi ujeté názory mimoprahu, ale v Praze (mimo Prahu6) má rozum a argumentuje dobře.

Spolu s S41 nejede minimálně v úseku Bubeneč-Hostivař nic a v úseku Bubeneč-Roztoky je proložena s S4, což o 123 říct nejde ani omylem

Tak tak... [proud] A zdůraznil bych v rámci toho hlavně spojení Hostivaře a Holešovic.

"ROPID to zařídí a já ze svých daní zaplatím."

A já se za vaše daně, Brame, rád projedu a zašotím si. [happy]

Hrošík: Přišel sis po čase zafňukat nad zlým ROPIDem? [sad] Neboj, Elefant bude. [wink]

Nick: Aj já díky za info. [ok]
PeMi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 9-2013
Odesláno Pondělí, 28. října 2013 - 11:04:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při návštěvě Kralup n. Vlt. jsme zachytili tyto Brejlovce a Žabotlamy řady 451.
http://youtu.be/1IoaINom3pU
http://youtu.be/_xWlw4a2EUI
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4318
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 28. října 2013 - 11:57:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pemi: Fajn, ale nekopírujte to proboha do pěti témat !
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1512
Registrován: 12-2011

Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 00:33:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už se na ní pracuje [kladivo]
Tramvajak2255
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 3-2012
Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 09:59:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Praha Masarykovo nádraží:
Os 9650 (451) : http://youtu.be/UQSRVHPrxro
Sp 1903 LABE (163) : http://youtu.be/vXVz3w6Lnz8
Karlis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2122
Registrován: 1-2010

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 15:59:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Bardotky na mém kanálu youtube : odkaz
Mé fotky na K-Reportu: odkaz
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 968
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 18:59:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr: bude najbrtizovaná po propadu preferencí ODS? [happy]
Tramvajak2255
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 3-2012
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 21:55:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odjezd vlakem R 756 z Berouna :
http://youtu.be/yy5Ih7eF94M
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2413
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 17:23:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


ICQ 237-113-861
PID cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.190.214
Odesláno Středa, 06. listopadu 2013 - 17:53:18    Odkaz na tento příspěvek  

Do Lysé nad Labem Pendolinem.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1541
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 06. listopadu 2013 - 21:40:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pikehead: Boužel [sad] Ne že bych se propadu preferencí této strany divil, ale ten nátěr za to opravdu nemůže [proud]
Admin
Administrátor

Číslo příspěvku: 210
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 22:55:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obnova části chybějících příspěvků (bez části obrázků a odkazů):

Metcalf - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 13:14:52
Láďa Tak teda jo.

Krumpolc - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 14:00:58
162.037 Kralupy nad Vltavou 16.4.2011
Cernma16
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 08. listopadu 2013 - 11:06:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jaké jsou plány do budoucna s nádražím Braník. Zajímá mě zejména to, zda je plánovaná nějaká revitalizace této ŽST a případně, zda se do budoucna uvažuje o zřízení zastávky na Mostě inteligence.

Děkuji za odpověď
55p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 765
Registrován: 6-2009
Odesláno Sobota, 09. listopadu 2013 - 22:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Sledování nasazení jednotek 480 Leo Express Praha - Pardubice - Ostrava - Bohumín (- Karviná)

Sledování nasazení 162 + 961 na rychlících Kolín - Ústí nad Labem

Sledování nasazení 163 + 961 na osobních vlacích Lysá n/L - Ústí n/L
PID cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.190.214
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 03:10:10    Odkaz na tento příspěvek  

55p: Největší dopravce po železnici v České republice je Škoda auto v Mladé Boleslavi. [coze]
Tratovak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 852
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 07:21:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta potřebuje kvalitní spojení s nymburským seřaďovacím nádražím
Zelektrifikovali jsme trať mezi Lysou a Milovicemi ... vysvětlil Karel Otava ... z Českých drah
To sú teda iné výstrely do tmy...
55p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 766
Registrován: 6-2009
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 09:45:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, jsou tam blbosti, ale aspoň víme, že ta myšlenka není úplně u ledu.

Sledování nasazení jednotek 480 Leo Express Praha - Pardubice - Ostrava - Bohumín (- Karviná)

Sledování nasazení 162 + 961 na rychlících Kolín - Ústí nad Labem

Sledování nasazení 163 + 961 na osobních vlacích Lysá n/L - Ústí n/L
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3936
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 09:54:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže nakonec se asi spojka z Milovic do Vlkavy dostaví. Jen mne štve, že asi dojde na má slova, kdy se narvaly peníze do trati Lysá - Milovice tak, že traťová rychlost je tam jen místy 70 km/h......... Aneb krátkozrakost a lemplovitost se nám zase nevyplácí.......
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9273
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 11:04:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bram: Takže nakonec se asi spojka z Milovic do Vlkavy dostaví.
Něž se kopne, tak ta trať bude zrálá na novou rekonstrukci.

Tak jsem "listoval" novým JŘ a na trati 011 mě zarazilo, že spěšňáky 1901 a 3 změnily časovou polohu a prodloužila se jim jízdní doba do Českého Brodu o 5 minut. I říkal jsem si, že příčinou je rekonstrukce Úval. Pátral jsem dál a zjistil jsem, že příčinou přesunu je opětovné přerovnání (zejména komerční) dálkovky na Ostravu. To bych ještě pochopil. Al to opravdu nešla v rámci té volnéjší půlhodiny mezi celou a půl najít taková poloha, aby ten spěšňák nemusel poskakovat za osobákem do Úval, což je hlavní píčiny zdržení? A nebo je to už příprava na jejich zrušení (řekne se, že to jede skoro tak dlouho jako osobák), až ROPID převezme zodpovědnost za celý kraj a ROPIDí zastávková posedlost se rozšíří?
Další věcí, ta teda byla už letos, je JŘ na trati 210. Co je to za až dvou a půl hodinové díry o víkendech v úseku Praha-Vrané? To opravdu nešlo vymyslet jinak než např. odpoledne 14:00/14:30/16:30/17:00? nebo v neděli ráno do Prahy 7:02/9:32? Proč je vůbec na trati fakticky stejný počet vlaků v letní i zimní sezoně? Proč je půlhodna v so/ne do Prahy i v zimě fakticky až do půl devátý večer (jen z dírou v 19:00 z Vraného)? Další zajímavé vlaky jsou z pčíjezdem v 1:40 do Dobříše a odjezd 3:34 z Dobříše - celodenně, celotýdenně, na větvi, na které hrozilo zastavení provozu. Kdo tím jezdí?
Pak jsem se taky snažil dát dohromady oběhy pražských pater, to se týká letošního JŘ. Některé jsou velmi zajímavé, například obraty ve Zruči, kdy přijede v sobotu dopoledne a vrací se v neděli. To je panečku efektivita. [happy] Přitom mě i napadlo, co ta patra dělají v PD a mimo sezónu? Nešlo by právě je použít na posily přetékajících ešusů? Nemyslím tím je spojovat 471 a Bmto, to by ani nešlo, ale že by některé vlaky jely 3x471 a jiné třeba 5xBmto? Pořád lepší starý vůz, než jet jak dobytek.
A když jsem u letošního JŘ, opravdu by byl takový problém upravit o víkendu provoz na tratích 093 a 111, aby vlaky nepřijížděly do Kralup prázdna?
Ale abych jen nekritizioval. Tleskám přesunu Jordánu v PD na odpoledne (ale též jsem zvědav, jak dlouho přežije ROPIDí zastávkovou posedlost), zajímavá je o nová ranní 070 (9523) a chválím též Sp 1942, nově jezdící každý PD a smaozřejmě posunu Kokořínska na vhodnější hodinu.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9099
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 11:09:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram:
Takže nakonec se asi spojka z Milovic do Vlkavy dostaví.
Já bych to za nějakou jasnou věc nebral. Kromě lobbisty Otavy to v podstatě nikoho nějak zvlášť netrápí. Při pohledu na autobusové jízdní řády to evidentně netrápí ani občany mezi Lysou, Milovicemi a Boleslaví.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
mot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.49.11
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 12:11:52    Odkaz na tento příspěvek  

Snad dřív budou Čelákovice.
M 250.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 12:53:12    Odkaz na tento příspěvek  

Přitom mě i napadlo, co ta patra dělají v PD a mimo sezónu? Nešlo by právě je použít na posily přetékajících ešusů?

Zkoušela se souprava 163 + x*Bmto + 961 a zjistilo se, že díky superrychlým syslím dveřím to nevyjede požadované. Nevratná souprava je prakticky nepoužitelná.
Navíc ty patra už taky dožívají a pohodlí v nich (především rozteč sedaček) taky není nijak závratné.
Řešení bych viděl v podobě nákupu 951, jako má ZSSK (prakticky netrakční ešus). V PD pro vytlačení posledních žab se 163, o víkendu na Pacifik s nějakým dieselem, který by to mohl klidně objíždět.
Ale kde na to vzít a nekrást, že.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1372
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 13:12:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už teda spekulujeme o novostavbách, proč jsou vlastně na Pacifik potřeba patra? Kvůli krátkým nástupištím? (chci říct, vím, že klasiky na Pacifik nejezdí kvůli konstrukci brzd na vozech UIC-Y, ale pokud budou nové vozy objednané tak, aby jim malé oblouky nevadily…)

(Příspěvek byl editován uživatelem Lukfi.)

„There once was a time when all people believed in God and the church ruled. This time was called the Dark Ages.“ -- Richard Lederer
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9275
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 13:26:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M 250.0: Jestli by nebylo reálnější vyjezdit pacifik s tím co se využije v PD špičky a ne aby to zbytek týdne hnilo v kopřivách a na PD špičky chyběly vlaky. Já bych to spíš viděl na to, že víkendový pacifik budou hoblovat soupravy ze špičkových 070 či 212, holt to nebudou patra po 60-180 minutách, ale třeba něco menšího v kratším intervalu.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3939
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 13:41:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: 3x471? Opravdu? Já bych si rozhodně takové soupravy představit dokázal, ale jsou na to všude dostatečně dlouhé zastávky? Mám obavy, že ani jedna trať v okolí Prahy nesplňuje podmínku délky VŠECH zastávek pro soupravu 3x471.....

Ad ropidí zastávková posedlost a zbytečně dlouhé jízdní doby Sp valků do Českého Brodu - raději bez komentáře....

Hroch: Jenže právě neexistence spojky Milovice - Vlkava problém je. Jestliže po její výstavbě a elektrizaci (včetně navazujícího úseku do MB město) by šel alespoň zajistit celodenní hodinový takt vlaků Praha Masarykovo nádraží MB město s jízdní dobou cca 1 hodina 10 minut (což je skoro srovnatelné s kombinací metro plus bus v úseku Praha Náměstí Republiky - MB aut.n.), tak teď nejde opravdu nic a ještě hoooodně dlouho nic nepůjde. A to díky omezené kapacitě trati Lysá - Praha Vysočany uvažuji pouze prosté protažení Os vlaků Praha Milovice se zastavením pouze MB hl.n. I tohle "málo" by bylo výrazným zlepšením......
Peva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1564
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 14:46:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Orky: Velvarka má i o víkendu dvě možnosti:
1. Buď bude jezdit každou hodinu, v jednom směru bude pěkný přípoj "s Prahou" a ve druhém směru přijede do prázdných Kralup (přípoj za "30" minut)
2. Pojede jen jednou za 2 hodiny od/ke skupině.
Co je lepší?
Mohli bychom tedy třeba v X:40 jet do Prahy jen rychlíkem a v X:10 osobákem (o víkendu by nejel přímý Os Praha - Ústí) pak by měla velvarka i v opačném směru přípoj hned, cestující na tr 090,091 ze zastávek "za Kralupama" by ztratili přímý vlak do Prahy (opačně analogicky). Co je lepší?

Použít vozy Bmto na "posily přetékajících ešusů" naráží na nízkou max. konstrukční rychlost vozů Bmto (100 km/h). Pokud ve špičce z jenoho vlaku seberete 2x 471, 471 rozhodíte na ostatní vlaky a na onen vlak nasadíte lok. + n x Bmto, pak onen vlak pojede jinak rychle než ostatní vlaky vedené jednotkou 471. Můžeme je tedy nasadit jen na vložené posilové spoje mimo základní kostru (tedy na ranní "Sp" do Prahy a odpolední ven).
Nízká rychlost Sp vlaků 190X v JŘ 2014 není dána nějakou "zastávkovací" mánií objednatele, ale jen a pouze polohami "okolních" vlaků (Sp vlak je položen tak, aby měl plynulou trasu". Nezapomínejte, že konečně začala stavba Běchovice - Úvaly.

Ad Bram: S penězi, za které by se postavila spojka Milovice - Vlkava + nutné úpravy v okolí (cca 7,5 km novostavby tratě + zvýšení kapacity 231 a 071) lze jízdní dobu "cca 1h 10minut z Prahy hl.n. do MB města" dosáhnout i po trati přes Neratovice a bez elektrizace (dnes lze Praha hl.n. - MB hl.n. za 1h 8 minut, 1 min pobyt MB hl.n., 6 minut jd do MB města) nebo přes Poříčany (dnes lze Praha hl.n. - MB hl.n. za 62 minut) ;-). Narozdíl od trasy přes Milovice (kde tím řešíte pouze tu Boleslav - nesmíte tím zastavit v Lysé nebo Milovicích, neb pak se do toho lidi do MB nevejdou) tím na trase přes Neratovice těmi penězi zlepšíte dopravu i pro Neratovice a zálabí (Tišice, Všetaty, Byšice). Potřebujete k tomu postavit kus druhé koleje od Čakovic do Měšic a znovuvyrobit výhybnu Stránov. Za ty "elektrizační" peníze pak může být zvednuta traťová rychlost (dnes 90 km/h, na rovných úsecích, úpravou traťového zab.zař. a ovládacích obvodů přejezdů by šlo i více). Nová vozidla musíte pořizovat tak jako tak (stávající flotila existujících ešusů by na další linku z Prahy někam" již nestačila) a tak můžete pořídit dieselová.
Pokud by se někde měl stavět nějaký kus zcela nové trati jako první, pak bych hlasoval pro úsek Odb. Nepřevázka - Jemníky - MB město/vlečka Škoda-auto.
1.tím pomůžeme nákladní dopravě (zmizí to trapné tahání tun po horské dráze údolím Jizery - pokles potřebného počtu lokomotiv, pokles spotřeby PHM).
2. doba jízdy rychlíku z Prahy do MB města po stávajících tratích 011, 060 a 071 klesne na cca 65 minut.

(Příspěvek byl editován uživatelem PEVA.)

Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
mkcomp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 12-2012
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 14:59:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U příležitosti křtu knihy Hynka Paláta "Anatomie parních lokomotiv" byl po křtu vypraven zvláštní vlak na okružní jízdu na západ od Prahy (Praha-Hostivice-Rudná-Praha) v čele s děčínskou šlechtičnou 475.179: http://www.youtube.com/watch?v=UvHg8GTsapk
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3944
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 14:59:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peva: Využití trati 060 a 011 možné sice je, ale 011 je velmi zatížená, tak proč tam přidávat něco dalšího, už teď jsou problémy a neexistuje jen osobní doprava, máme tu i dopravu nákladní. V případě trati 070 bych se díky eventuálním budoucím modernizacím a snad i elektrizacei orientoval směrem Mělník, nikoliv MB. A trať 231 modernizací projde (po rekonstrukci úseku Běchovice - Úvaly), čili dojde ke zvětšení kapacity a i ke zvýšení rychlosti. Takže když se ještě vynechá nesmyslné zastavení ve Mstěticích, dojde i ke zkrácení jízdní doby zde. Vycházel jsem ze stavu, kdy by došlo k prostému prodloužení vlaků z Milovic přes Vlkavu do MB díry. Bez řešení trati 231, která modernizací prostě bude muset projít, jinak se rozpadne. Samozřejmě o velkém vytížení vlaků na trati 231 vím, nakonec diskutující -aa- zde uváděl, že v úseku Čelákovice - Praha jsou některé vlaky přetížené...
M 250.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 15:04:58    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Jestli by nebylo reálnější vyjezdit pacifik s tím co se využije v PD špičky a ne aby to zbytek týdne hnilo v kopřivách a na PD špičky chyběly vlaky. Já bych to spíš viděl na to, že víkendový pacifik budou hoblovat soupravy ze špičkových 070 či 212, holt to nebudou patra po 60-180 minutách, ale třeba něco menšího v kratším intervalu.

No a co na tom přesně nespňuje ten push-pull? Hnít bude tak maximálně už dávno odepsaná lokomotiva.


Bram: Mám obavy, že ani jedna trať v okolí Prahy nesplňuje podmínku délky VŠECH zastávek pro soupravu 3x471.....

No tak kdyby se chtělo, tak se dá napsat něco o výstupu a nástupu pouze u atd.


Peva: Použít vozy Bmto na "posily přetékajících ešusů" naráží na nízkou max. konstrukční rychlost vozů Bmto (100 km/h).

To bych neviděl jako problém. Žáby mají taky 100. U těch Os jde mnohem víc o dynamiku jízdy než o maximální rychlost. Ale je pravda, že u soupravy loko + x pater bude asi i ta o něco horší.

2. doba jízdy rychlíku z Prahy do MB města po stávajících tratích 011, 060 a 071 klesne na cca 65 minut.

Takhle můžete snít, až bude na 011 čtvrtá kolej. Do té doby bych se raději držel při zemi.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9276
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 15:54:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peva: Velvarka má i o víkendu dvě možnosti:
1. Buď bude jezdit každou hodinu, v jednom směru bude pěkný přípoj "s Prahou" a ve druhém směru přijede do prázdných Kralup (přípoj za "30" minut)
2. Pojede jen jednou za 2 hodiny od/ke skupině.
Co je lepší?


Začnu otázkou. Má vůbec o víkendu do Velvar hodina smysl? Já vím, že s ohledem na koncept okolních tratí by dvouhodina znamenala uspořit fakticky jen variabilní náklady, ale přesto. Pokud bychom se bavili v rovině hodinového intervalu, tak by stačilo, aby o víkednu jely vlaky z Velvar v X:00 a do Kralup přijely v X:20 (eventuelně v lichou už v X:14, aby zůstaly vazby na Ústí, jsou-li nutné). Čemu to brání? Počet vozidel by zůstal stejný, ale čekání by se zkrátilo o čtvrt hodiny.
A podobně na 093. Jaký je problém, aby dnešní vlaky v L:45 pokračovaly z Ostrovce buď z kříži přímo tam nebo s odřenýma ušima v Dubí a pak by byly v Kralupech buď v S:31 nebo S:26 s krásnou vazbou na Prahu.

Jinak do budoucna by spíš stálo za zvážení protočit osobáky o půl hodiny i kdyby důsledkem mělo být roztržení třeba v Roudnici či Kralupech.

M 250.0: No a co na tom přesně nespňuje ten push-pull? Hnít bude tak maximálně už dávno odepsaná lokomotiva.
Ta by taky byla fakticky potřeba nahradit. Navíc v případě jejího provozu té soupravy v PD pod dráty a o víkendu bez drátů by znamenalo ty lokomotivy mít dvě. Na rekreační vlaky mi přijde jako nejvýhodnější použít to, co jezdí na příslušné trakci v PD špičky. Bohužel deriváty 854 s příslušenstvím na 210 snad nemá přechodnost.
M 250.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 16:23:50    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Takže si to shrňme: Aktuálně potřebujeme nahradit (z důvodu ukončení morální i fyzické životnosti):

1. kompletně 451/2. Pokud se podaří se stejným počtem ešusů nahradit celou 221, tak to znamená špičkový Kralupy 2ks, ranní obrat Strančice + Radotín 1ks, operativní záloha 1ks, na ML stačí regionova. Takže celkem 4ks nových vozidel, akutní jsou ale jenom 2ks na Kralupy.

2. Bmto, tohle už fakt není pro cestování v 21. století. Jedná se, pokud dobře počítám, v létě o 4 soupravy, v zimě 2.

A nabízí se otázka: Co to spojit? Dieselová lokomotiva stejně bude, už teď se šrotují provozní pro nadbytečnost.
163 taky po republice vybyly, protože přišli Panteři.

Kapacitně to odpovídá, provozně to vyhovuje.
V Praze jezdí PD špičky v nezávislé trakci akorát regionovy a 854, takže tudy cesta nepovede.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9278
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 17:06:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M 250.0: Když se koupí nová souprava, pak musí být čím tahat teď, ale musí být čím tahat až se bude životnost té jednotky blížit k závěru. Pokud bychom šli cestou staré lokomotivy, znamená to řešit její repas, aby s tou jednotkou rozuměla. To není levná záležitost. Tohle všechno je potřeba zvážit. A repasovat diesel kvůli tomu, aby kroutil sezónu o víkendech, to asi není úplně ekonomické řešení.
Do budoucna si myslím, že by osobní vlaky na tratích 070 a 210 měly fungovat s jedním typem jednotek, které budou přechodné na obě tratě a budou nasazovány a spojovány podle potřeby špiček. Myslím si, že jednotky ze špiček PD na obou tratích by měly pokrýt rekreační špičku na obou tratích.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5964
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 17:08:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel deriváty 854 s příslušenstvím na 210 snad nemá přechodnost.

Ja myslim, ze asi ma... Kdysi tam jezdila 852/3 s jednim Bmto, 852/3 a nejaky Bixy... Ale o Bnp nebo 054 (954) na Sazave hore nebo dule nevim. To ale neznamena, ze to tam nekdy nejezdilo. Kdyz ale mohlo jezdit Bnp s 853 nebo 860 do Humpolce, tak na Sazavu to asi muze/mohlo taky.

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
M 250.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 18:22:32    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Co se týče 163, tam dodělání WTB smysl má.
Co se týče 754, tak ta může být použita i ve stávajícím stavu, stačí si objednat push-pull takový, aby mohl dveře ovládat průvodčí. Časem sem můžou přijít 750.7, po soutěžích už pro ně stejně nebude jinde práce.

Slováci asi nejsou úplně blbí, když k těm push-pullům upravují princezny.

Propojení 070 a 210 je zajímavý nápad, ale obávám se, že by to bylo moc peněz za málo muziky. Ty žáby nahradit musíte tak jako tak co nejdřív, 854 na 070 mají ještě čas.
upozornění
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.59.66
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 18:23:18    Odkaz na tento příspěvek  

Po "přetočení" SVČ, tedy mj. i 070, by šlo pouze nasazením moderních vozidel na stávající R a zrychlením tratě do 100 km/h (drobné úpravy) zrychlit Praha hl.n. - MB hl.n. na hodinu a přitom jezdit každou hodinu (křižování Chotětov, Měšice, Praha). Žádný Stránov, žádná dvoukolejka. Pokud teď zrychlí MB hl.n. ve směru Praha na 50 km/h, taky to trošku pomůže.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1374
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 18:29:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda nevím, jak to vychází na provozní náklady (poplatky za dopravní cestu a tak), ale nadbytečných peršinků je dost, netrakční push-pull je určitě levnější než elektrická jednotka a 451 potřebují nahradit celkem naléhavě. Možnost to o víkendu nasadit na Pacifiku je spíš jako bonus.

„There once was a time when all people believed in God and the church ruled. This time was called the Dark Ages.“ -- Richard Lederer
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9279
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 19:47:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M 250.0/Lukfi: 451 už moc nejezdí a na krátkých ramenech alá Strančice-Počernice, by stačilo něco menšího než 471 či klasa s push-pullem. Kdyby se 471 stáhly z ranní 060 či Pardubicka, tak by se dala pokrýt alespoň 091, 221 by chtěl přeoběhovat a 451 nechat na Strančicích a ML s výhledem objednání nějakých panterů.
M 250.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 20:32:10    Odkaz na tento příspěvek  

Tak z 221 mají příští rok žáby zmizet. To vejletí těch ešusů po republice tolik, že jejich pouhým stažením by se dala pokrýt i 091? Asi [nene]

Ten výhled na objednání Panterů bych neviděl moc reálně. Co by dělali o víkendu? (A než odpovíte, že by někde nahradili něco jiného, tak si zkuste odpovědět, co by dělala souprava, kterou by nahradili.)

Furt bych viděl reálněji nakoupení 2 - 4 push-pullů než kompletní obnovu vozového parku na 070 a 210 a nakoupení několika Panterů (dost na to, aby to nebyla v Praze atypická řada; u těch push-pullů bych toto neviděl jako problém, neb značná podobnost s ešusem).
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9280
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 21:42:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M 250.0: tak další dva hoblují ranní 060 a vypadá to, že i v nové GVD tomu tak bude. Na 231 se vrací až na konci ranní špičky. Nákup panterů je stejně reálný jako nějaký push-pull.
A co by dělyo víkendu? Pokud by byl provoz na 210 zajištěn jednotkami z 070, pak nic. Ešusy taky zřejmě všechny nejezdí.

A ještě k tomu JŘ na trati 111:
Navrhují toto:
- 20315 posun o 10 minut později (nový příjezd 14:24)
- 19521 posun o 6 minut později (příjezd 15:20)
- 20319 v PD nově příjezd 16:34 (v poloze víkendového 9035), so/ne 16:24
- 20321 posun o 14 minut později (příjezd 17:20), pokračuje do Neratovic
- 20323 o půl hodiny později (příjezd 18:34)
- 19527 o 6 minut později (19:20)
- 20327 o 15 později (příjezd 20:29)
- 20329 o 6 minut později (21:20)
- 20331 stejně.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9100
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 21:56:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram:
Jenže právě neexistence spojky Milovice - Vlkava problém je.
Konstatoval jsem stav jaký vnímám. Nehodnotil jsem.

Pokud bych měl hodnotit, tak velmi subjektivně bych spojku samozřejmě uvítal, byť je tedy její skutečný přínos je pro mě zatím dost mlhavý (nejasný). Při snaze o objektivitu si nejsem jistý, zda by samotná spojka něco podstatného změnila nebo vyřešila. Možná ve spojení se spojkou, o níž píše Peva. To už by mi přišlo zajímavější.
Nicméně je otázka, zda-li je nevyhnutelné investovat tolik prostředků pro spojení, které proti stávající R10 nic moc zajímavějšího beztak nenabídne. Ono by to nebylo jen o obou spojkách (a to neuvažuji nezbytnou optimalizaci jak úseku mezi Lysou a Vysočanama, tak tratě 071), ale též o nárůstu výkonů. Nejsem si vůbec jistý, zda je to celé tak velký problém.

Orky:
Jste si jistý, že souprava Xx814 (nebo 854 a její deriváty) bude pro dotčené vlaky dostatečně kapacitní a současně se vejde na nástupiště? Já měl za to, že patra jezdí na 210 (a 212) mj. kvůli své kapacitě.

ad upozornění:
Teoreticky by to šlo, ale za jakou cenu?
Co na to stabilita JŘ (už dnes dost mizerná)? Co na to ekonomika provozu (nová vozidla, dlouhé obraty)? Co na to přípoje (a tedy obsazenost těchto spojů i jejich přípojů)? To všechno má smysl obětovat? Nemluvě o psychologické i faktické nevhodnosti křižování v polích.
Věřím, že se dříve nebo později povede tento pokus o českého dopravního Mengeleho vykořenit.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9281
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 10. listopadu 2013 - 22:28:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Zatím ta patra tady ještě jsou, stejně tak i lokomotivy. Celá diskuse je spíš o tom, jak ta patra nahradit. S ohledem na to, jaké tam jezdily v minulosti, tak si myslím, že nástupiště jsou většinou dlouhá dost. Pořád je tady možnost přidat vlaky, těch taky v sezóně jezdilo více včetně všelijakých zrychlených posil. Sice se porušily nějaké stanice (Krhanice), ale pořád je kapacita dráhy taková, že by měl špičkový směr po Jílové zvládnout. Na Dobříšské větvi si myslím, že problémy s nepobíráním nehrozí.

A ještě k té 070: Ta rychlá hodina by se dala vyjezdit i bez nějakého přetáčení, jen by třeba vložené vlaky nejely přesně po 60 minutách. Nebo by stačil nějaký posun, aby se to celý severovýchodní kvadrant nemusel přetáčet. Pořád ale platí to, že model musí být stabilní a musí mít vazby.
Anonym
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 800
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 11. listopadu 2013 - 01:17:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Nebouchej nic na minuty, jedno škobrtnutí kdekoliv na trati a celá 070 se veze.... [sad] . Stačí se kouknout na dnešní dobu, když má nějaký Sp nebo R zpoždění, tak než všechno doženeš a špatní duchové odejdou, tak máš 3 hodiny nahodilých jízd a překládání křižování do jiných stanic.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9284
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 11. listopadu 2013 - 08:22:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anonym: Já nic předělávat nechci. 070 Všetaty - Praha je blízko svého maxima ve špičkách a polohy jsou takové, že vazby vycházejí většinou slušně. Teď je potřeba začít řešit kapacitu dráhy, např. zdvoukolejnit Čakovice-Měšice, ale kdy se toho dočkáme? Pak se teprv můžeme bavit o zvyšování počtu vlaků. Ještě by se dalo zauvažovat vést spěšňák 14:25. Určitě by ale chtělo udělat něco s tou 5 hodinovou dírou, kdy nejede přímý zastávkový vlak za Byšice.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1375
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 11. listopadu 2013 - 08:52:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestliže je tam přestup ve Všetatech z 854 na regionovu, tak mi to připadá v pořádku a nestrašil bych tu "pětihodinovou dírou".

„There once was a time when all people believed in God and the church ruled. This time was called the Dark Ages.“ -- Richard Lederer
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9285
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 11. listopadu 2013 - 10:16:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: Pokud vím, tak ty přestupy byly zřízeny proto, že nebyly 854 na zajištění přímého vlaku. Pokud je dost 854 na zajištění ranní špičky, pak bych se divil, kdyby nebylo dost 854 na zajištění špičky odpolední. Samozřejmě chápu, že 9557 vedený v pozdější poloze může přinést jisté oběhové problémy. I když tady je otázkou, zda by nebylo možné 16408 vést už ve 14:31 a pak by zřejmě mohlo být možné vést 9513 denně. O smyslu vlaku 9552/3 pochybuji.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Pondělí, 11. listopadu 2013 - 12:18:59    Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi : patra se pořizovala na 210 jako náhrada "Rybáků". Na rameni do Čerčan se sice mohlo s klasickými vozy, ale nemohlo se kvůli ostrým obloukům na Dobříš. Náhon dynama byl zpřevodován tak, aby při rychlosti 30 km/h dodávalo maximální výkon pro dobíjení baterií.
Barče, případně další lok LD Vršovice, dostaly široké nárazníky, pro jízdy motorových souprav v "závěsu" byly stanoveny další podmínky
V době před "patry" jezdily soupravy o síle 6-7 rybáků, zhruba po 60 místech k sezení, páteční, sobotní a nedělní vlaky byly posilovány na 10-14 vozů, přesto byly vlaky mnohdy "na stojáka". Místo motorů jezdících 1-4 jezdila v pátek klasika s bardotkou.
Kromě toho se z oběhových důvodů vracely v sobotu a neděli (verze grafikonu RL) dopoledne z Čerčan některé soupravy "po hlavní" soupravově a přecházely na další vlak a v neděli odpoledne se zase takto najíždělo do Čerčan.

Orky : navýšení kapacity dráhy po Jílové brání absence stanice Luka pod Medníkem (byla v rámci projektu "optimalizace" zrušena).
Pokud by tato stanice existovala, dal by se obousměrně vyjezdit taktový grafikon se 30 minutovým intervalem a křižováním v Lukách. Jízdní doba Davle - Jílové cca 20 minut ...
Stejný problém pak představují zrušené Krhanice, jízdní doba Jílové - Týnec cca 20 minut ...
Tudíž jednosměrně s ohledem na křižování v Jílovém nebo Davli lze v provozním intervalu 30 minut, obousměrně za daného stavu ručního přestavování výhybek tak 45 - 50 minut ... Bohužel.

Ranní vlak z Dobříše :
Tím ranním vlakem z Dobříše jezdí a jezdilo celkem dost lidí (kdysi [19050] turnusována M 262.0 + Balm-k), kteří se potřebují dostat na šestou do Prahy do práce (= + cesta MHD). Autobusům "PID" ta doba nějak nevoní a "místní / dálkař z Přibrami" buď nikde nestaví ... nebo je z hlediska zaměstnání v Praze "pozdě".
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9286
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 11. listopadu 2013 - 12:56:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund
Myslím si, že v současné době lze grafikon nakreslit tak, aby kapacita tratě stačila i bez pater. Přinejhorším opravdu z Prahy po 30 s tím, že do Prahy se pojede třeba jen po dvou hodnách. Oproti starým časům poptávka určitě podstatně poklesla.
Řekl bych, že problém ranního vlaku je spíš ten, že se nechce řešit autobusovou náhradu. Pochybuji, že obsazenost je větší než řádově jednotky lidí. A podobně flamendrák z Prahy.

Já bych asi 210 řešil takto:
- zrušit CD ty vlaky do Dobříše s příjezdem kolem 1:30 a odjezdem 3:30, náhrada busem
- omezit v PD Dobříš na 120 minut, eventuelně vložené vlaky do Čisovic, ev. Měchenic
- omezit zimní sezonu hlavně večer, obě větve v prokladu po cca 120 minutách na výsledných 60 Praha-Vrané, ráno z Prahy a odpoledne do Prahy eventuelně posila.
- letní sezona ráno a odpoledne půlhodina ráno z Prahy 8-11, odpoledne do Prahy 16-20, jinak hodina (přibližné střídání vlaků), vybrané vlaky by mohly být protrasovány do Čakovic v polohách, které nejedou v so/ne.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7516
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 11. listopadu 2013 - 17:11:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tu nahradu busem pro Mokrovraty, hrastici, cisovice atd s prijezdem do oblasti Krk-Vrsovice bych teda chtel videt. To aby vyrazil ne 3.30 ale tak 2.50...

Jinak bych s nejakym rejpanim pockal jak se projevi kaceri zastavka (pokud fakt vznikne).
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Pondělí, 11. listopadu 2013 - 17:16:30    Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: jezdit z Dobříše do Prahy na 6 vlakem chce dost odolnou náturu....
Já jezdím z Černošic, jako geront se stejně budím brzy a na cca 6 jsem v práci (odjezd 5:17). Z Dobříše to je do Vršovic cca 1:45 čisté jízdy a pak tramvají někam.... Opravdu jen pro obzvlášť jemné šmekry!
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9102
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 11. listopadu 2013 - 17:49:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:
Pořád je tady možnost přidat vlaky
Akorát přidat vlaky je obvykle dražší jak přidat vozy.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)