K-report
 

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 30. 07. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 30. 07. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5421
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 19:31:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to ja ta Základní Dopravní Obslužnost placená z rozpočtu Hlavního Města Prahy štědře trojnásobně. Tunel a na kriminál. A bez soutěže.
Kuťas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1138
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 20:01:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pershink: díky, zapomněl jsem tam dopsat, že se jednalo o pražský motoráček. To asi jak jsem z toho měl rudo před očima.

I když o mne tak nejde, ale o lidi, co stojí s rodinou na zastávce a kde nic, tu nic. Nehledě na tu dotaci magistrátu.

Nechci být naivní, ale zajímalo by mne, zda z toho bude mít dotyčný dopravce nějaké sankce.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 12602
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 20:30:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za nevyjetí spoje jdou sankce do tisíců ba dokonce desetiticíců. Záleží jaký má ROPID metr. Dost by mne to zajímalo. Třeba se -aa- vyjádří.

lokomotivy.net
FZF
Tragedie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.69.3
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 22:00:31    Odkaz na tento příspěvek  

Mistni odbornici by jiste zavadu odstranili rychleji,ne-li ji primo predvidali. Dopravce odrika spoje prakticky kazdy vikend,jak je vseobecne znamo a dohledatelno.
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1685
Registrován: 8-2008

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 22:00:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

742.027 Úžice 25.3.2007


www.ropiky.net

Kompletní databáze všech lehkých objektů československého pohraničního opevnění z let 1936 až 1938.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2930
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 00:35:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3744
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 06:49:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: Nevyjádří, nemá to cenu. Tuhle zábavu už jsem tu kdysi absolvoval. Pokud mají pánové nějaké dotazy, nechť se obrátí na dopravce nebo objednatele.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Admirál
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.102.243.223
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 16:53:16    Odkaz na tento příspěvek  

jj jako naši politici, neznáme, nevidíme, ani Babičku jsme nečetli. Ono se to objednalo samo a samo se to asi i z kapes daňových poplatníků zaplatí, tedy jako každá šaškárna v pražské dopravě.

Mlčeti zlato, lepší než zde mít další chat jako se už pár dní vede o pár řádků výše.
cestující s65
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.243.108.245
Odesláno Úterý, 23. července 2013 - 05:18:07    Odkaz na tento příspěvek  

Jakožto pravidelný cestující linkou S-65 jsem jen (a mnoho dalších lidí ve vlaku) sobotní "ulehnutí" poctivé nostalgie uvítal. Není takřka víkendu, kdy by poctivá nostalgie ruku v ruce s poctivým stavědlem č.1 společného smíchovského nádraží neudělila "desetiminutovku" a více zpoždění pravidelným vlakům majících v Hostivici přípoj na krychlíky... I přes to, že se fíři pražských 810 snaží zpoždění zkrátit - a jde jim to, bohužel jsou na štrece jediní, kdo se snaží krátit... A mnohdy v Hostivici se celkem logicky ani tak nečeká. Na Zličíně odpočívá na prvé koleji (rovné) 810-ka pendlů Hostivice-Zličín a vlak z Prahy si to žene úchvatnou rychlostí hlemýždě 40 km/h od vjezdu Zličína až za poslední výhybku . Vím, je dopřán "peron" (je to opravdu peron?), ale taky díky tomuto rozmaru je dopřánu vlaku nezkrácení cca 2 min zpoždění - což je mnohdy důvodem nevejíti se do hostivických čekacích dob... V pracovní dny jezdí vlaky S-65 prakticky na vteřinu přesně, víkend je pak pravým opakem... Kdo co nezvládá? Technologové nakreslit víkendový provoz , nebo víkendový zaměstnanci SŽDC zajistit včasný provoz? Nebo je to tak - nějak ruku v ruce? Třeba konkrétně tuto sobotu - vlak s odjezdem v 11:56 z Knížecí byl vtáhnut do areálu výpravčího, vlak KŽC zpožděný odjížděl (nevím kdy přijížděl) na hlavní cca ve 12:00, vlak S-65 odjížděl +12-ti minutkami. Když jsem se ptal strojvedoucího PROČ - odpověděl mi, že z důvodu upřednostnění posunu cizího dopravce, před vlakem ČD - a tak se ptám - od kdy má přednost posun před pravidelnou osobní dopravou? Dlužno podotknout, že toho dne přípoj rakovnického rychlíku v Hostivici počkal - ale ty nervy...
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1483
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 23. července 2013 - 14:45:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V sobotu 20.7. ráno také R 953 mezi Prahou a Lysou byl nucen čekat na vjezdu před Mstěticemi, než okolo projede "poctivě nostalgický" motorák + vlek (zřejmě pouze soupravový vlak KŽC-D z Lysé). Přitom celé nádraží Mstětice bylo prázdné - patrně také šlo o upřednostnění tohoto dopravce před rychlíkem ČD.
Spelcr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 468
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 23. července 2013 - 15:14:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

od kdy má přednost posun před pravidelnou osobní dopravou?

Pokud je jízda posunu naléhavější, než jízda vlaku. (dle D1 SŽDC)
Tohle si musí zdůvodnit výpravčí.
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 23. července 2013 - 16:15:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

cestující s65:

No nakopat do by si zasloužil ten idiot, co vymyslel JŘ Pražského motoráčku, když dal JD o minutu kratší JD než u nepoctivého šukafonu na S65 a ve Zličíně jsou 3 minuty na obrat. Pokud není hnusné počasí a málo lidí, tak ta dvaašedesátka nezkrátí to zpoždění ani o pikosekundu (naopak ještě něco přidá). Třešničkou na dortu je pak to, že nechal na vykřižování na Smíchově tolik času, že každou minutu zpoždění si ve výsledku odveze i ta S65
Fajo22
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 24. července 2013 - 19:09:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chystám sa na pár dní do Prahy a chcel by som ísť fotiť niekde na trate v okolí Prahy (hlavne na 011 poprípade 090). Mohol by niekto napísať kde sú nejaké dobré fotofleky.
Vďaka.

http://fototrainzb.webnode.sk/
55p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 507
Registrován: 6-2009
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 16:33:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Sledování nasazení 162 + 961 na rychlících Kolín - Ústí nad Labem

Sledování nasazení 163 + 961 na osobních vlacích Lysá n/L - Ústí n/L
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1158
Registrován: 12-2011

Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 23:21:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera na Masaryčce byl tento podivný vlak, tvořen dvěma maďarskýma jedničkama, mezi nimi historický jídelňák, a nakonec zelené lůžko. Nevíte, co to bylo? Tady není o tom ani zmínka.

http://www.malycestovatel.bloger.cz/

850.030-8, 810.663-5 (Kačenka), 810.191-7, 810.271-7, 814.190+191, 842.033-3, 754.009-9, 705.914-0, 113.001-2
851.028-1
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 06:52:19    Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr - mám takový pocit, že jsem tu soupravu v týdnu zahlédnul projíždět Mokropsy. Poslední lůžkový(lehátkový) vůz mě zaujal nápisem SONDERZUG. Koukal jsem na to z kola, takže žádná přesnost.
Jíra_fíra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 08:26:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tato souprava byla včera řazena na konci EC275.

Informace o řazení vlaku je umístěna na elektronických zobrazovacích panelech. Servisní vůz je řazen ...
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 15:13:46    Odkaz na tento příspěvek  

v Radotíně spatřen v cca 14:50 žabotlam (asi 8838). Že by došli elefanti?
PID cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.190.214
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 17:16:02    Odkaz na tento příspěvek  

55p: Prosím, nedávatejte sem odkazy na tak hloupé, amatérské a neaktuální články. Mimochodem, od zítřka obsluha Chroustova oběma směry.
55p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 6-2009
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 17:55:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PID cestující - tak dej prosím lepší.

Sledování nasazení 162 + 961 na rychlících Kolín - Ústí nad Labem

Sledování nasazení 163 + 961 na osobních vlacích Lysá n/L - Ústí n/L
PID cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.190.214
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 18:13:53    Odkaz na tento příspěvek  

Lepší nejsou. Lepší ovšem nic než přehlídka novinářského neumětelství. Jasný?

Nový jízdní řád X-S11
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14673
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 19:26:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PIDc: Hmmm, jenže málokdo je tak "inšotouš" aby odhalil jak údajně blbé ty články to jsou. 99% veřejnosti jim věří, protože jim nic jiného nezbývá, neb jiné zdroje (jako lízání modrých mozků) nemaj. No a inšotouši a modrý koule se pak divěj názorum veřejnosti.

(Příspěvek byl editován uživatelem káem.)

Sraz tramvajové sekce K-reportu bude v restauraci BOŘISLAVKA (P6, Kladenská ul.7, kon.st. 131 a 216 Bořislavka) v tradičním datu 21/8 2013 od 18,00. V restauraci se vaří, otevřeno je do 22,00.Cestou se svezete NAD X20 a X26 a uvidíte rozkopanou Evropskou. Speciálně jsou zváni a vítáni ti, kdož ke mě mají jakékoliv výhrady.
PID cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.190.214
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 19:56:30    Odkaz na tento příspěvek  

Teprve teď jsem si přečetl článek pod prvním odkazem a fakt žasnu. Nechápu, proč web mladoboleslavského rádia šíří takové bludy...

Červnová povodeň, která postihla i Kolínsko, se velmi výrazně podepsala na železniční trati vedoucí z Peček do Kouřimi.
Trať je stále ve velmi žalostném stavu. -NENÍ.
Je více než jisté, že vlaky tady nepojedou několik měsíců. -Takovou jistotu bych chtěl mít.
Poškozených míst je několik, konkrétně úsek mezi Žabonosy a Zalešany. Poničené místo u osady Chroustov se už pomalu dává do pořádku, už je sem navezeno i nové podloží. -Dávno opraveno, pouze se bude čekat na podbíječku.
Navíc tady došlo k narušení statiky mostku, kterou je třeba do uvedení do provozu vyřešit.
Cestující se tak budou muset i nadále spoléhat na složitou náhradní autobusovou dopravu. -složitou???

Další důkaz, že na novináře si dnes může hrát kdejaké vemeno. Sorry za OT.
PID cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.190.214
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 20:06:57    Odkaz na tento příspěvek  

Problém současného provozu na trati 012 jsou podle mě zbytečné rezervy v jízdním řádu a s tím související jízda s náskokem.
Zaznamenal jsem i 6 minut, navíc u posledního spoje.
Tento týden se dokonce stalo, že z Peček odjel motor do Radimi s náskokem a musel se pro mě vracet.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14674
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 20:07:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PIDc: Všechny ty červené poznámky, až snad na tu o stavu oprav (a to může být dáno délkou zpracování článku) jsou váš, velmi subjektivní šotonázor (to neberte ve zlym, ale laikovi se to holt všechno bude jevit tak jak je to tam napsáno). Btw, já systém NAD nepochopil dodnes.
Pozn: Z Peček s náskokem??? Z výchozí stanice? Ale ale.

(Příspěvek byl editován uživatelem káem.)

Sraz tramvajové sekce K-reportu bude v restauraci BOŘISLAVKA (P6, Kladenská ul.7, kon.st. 131 a 216 Bořislavka) v tradičním datu 21/8 2013 od 18,00. V restauraci se vaří, otevřeno je do 22,00.Cestou se svezete NAD X20 a X26 a uvidíte rozkopanou Evropskou. Speciálně jsou zváni a vítáni ti, kdož ke mě mají jakékoliv výhrady.
PID cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.190.214
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 20:23:13    Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Ano, stalo se, z výchozí stanice o asi minutu a půl dřív. Díky pozornému se vrátil. Když jsme u toho, stává se, že z Plaňan odjede i vlak na Kouřim o pár minut dřív.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14676
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 20:51:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PIDc: To by teda byl zdroj oprávněných stížností, tadle trať!

Sraz tramvajové sekce K-reportu bude v restauraci BOŘISLAVKA (P6, Kladenská ul.7, kon.st. 131 a 216 Bořislavka) v tradičním datu 21/8 2013 od 18,00. V restauraci se vaří, otevřeno je do 22,00.Cestou se svezete NAD X20 a X26 a uvidíte rozkopanou Evropskou. Speciálně jsou zváni a vítáni ti, kdož ke mě mají jakékoliv výhrady.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Sobota, 27. července 2013 - 19:13:15    Odkaz na tento příspěvek  

Mezi Měchenicemi a zast. Klínec (49°53'55.119"N, 14°21'59.416"E) je moc pěkně vymletá stráň mezí Bojovským potokem a tratí! Ještě jedna povodeň s vhodně popadanými stromy a bude průser. Fotky nemám, byl jsem rád že jsem přetáhl kolo. Znalci se mohou podívat pod zastávkou Klínec a vynásobit cca 10...
Filda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 2-2012

Odesláno Sobota, 27. července 2013 - 22:45:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Mě zase ty červené poznámky pana PIDc. přijdou právě na místě. Sleduji to tady stále jedním očkem, někdy i dvouma, a má pravdu. Třeba u toho Chroustova, krátce po povodních jsem dodal (nejen já) fotky stavu trati v onom místě. Co vím z důvěryhodných zdrojů, tak místo je opraveno, a už jím projel pracovní vlak sníženou rychlostí, a akorát to chybí podbít. Ovšem poté co "moudří páni nahoře" zrušili traťovku v Pečkách i dalších okolních stanicích, je logicky nedostatek lidí dobrým důvodem. Kdyby se chtělo, tak se traťovákům dá do rukou ruční podbíječka, a jedou jedou! Hold jsme v jiné době, a teď jde o to, že 99% věcí se řeší papírově, a pak to 1% jsou činy samotné...
Takže nakonec, "trať v žalostném stavu" je ve stavu stejném, jako před povodněmi, a jediné co chybí provozu do Plaňan je ono podbití úseku, a oprava ZZ ve stanici Plaňany.
A co se NAD týče, tak stačí si to pořádně přečíst, případně se zeptat personálu (ať už fírů v roli průvodčích, nebo výpravčích v Plaňanech) a bude jim vše vysvětleno. Pro nechápavé, otevřete se mapy.cz, a vyznačte si místa uvedena v JŘ. Jsou tam doslovně uvedené i přesná místa, jako "u obecního úřadu" a podobně. Ano, zprovoznění vlaku do Radimi a následný přestup nepokládám za zrovna příjemnou zprávu pro cestující (a podle mě i personál, přecijen v těchto vedrech se to na těch pár kilometrech ani nevyvětrá), ale podle mě jde o to, ať se taky motory projedou, a ČD provozuje alespoň kousek tratě.
V každém případě, držím palce všem, co se AKTIVNĚ podílejí na znovu zprovoznění tratě, ať už jsou od SŽDC nebo ČD nebo já nevím odkud.

21TrAC 6401 - Srdeční záležitost!!
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3746
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 28. července 2013 - 05:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filda: Podle mně jde spíš o to, aby náhradní autobusy nejezdily přes obytnou zónu, kde jednak jezdily jen na nějakou výjimku a jednak v těch ulicích nemají co dělat. Nadto se při tom systému ježdění asi mikrobus občas přetěžoval, to by teď nemuselo být. Nadto největší frekvence cestujících (zejména v největší špičce) je právě do Radimi, takže by to mohlo i trošku zoptimalizovat NAD, předpokládám že tak nějak to mají ČD vymyšleno.

Ale už mě teda s..ou s tím neobnovením provozu.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Filda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 2-2012

Odesláno Neděle, 28. července 2013 - 19:00:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: Tak k tomu osobně moc nevím, okometrický odhad mi říká, že těch lidí nejezdí o nic víc, než před zprovozněním trati do Radimi. A co se obytné zóny týče, ano, "velký autobus" v obytné zóně není to pravé ořechové, ale ten pokud si pamatuji, tak alespoň ze začátku projížděl Radimí od Plaňan hned přímo směr Pečky, kde je hlavní silnice, a běžně tam jezdí náklaďáky na skládku a podobně, navíc osobně si myslím, že zpomalovací semafor na silnici od Peček moc nepřispěl ke zklidnění hluku, nebo nevím proč ho tam dali, pač vždy na něm blikne zelená až když jsem u něj na pslední chvíli, a to už mám na tachometru u auta 35km/h, a ze zuřivosti podřazuji rovnou do dvojky a svou naštvanost z toho, že musím zbytečně brzdit (zvyšuje mi to průměr spotřeby a opotřebovává brzdy) vypouštím do plynového pedálu.
Jo, a pokud to okolí znáš, a někdy tama jezdíš, tak doporučuji jet autem trasu Vrbčany-Chotutice, a potkat autobus (mikrobus ještě pohoda, ale v týdnu jsem potkal tu Karosu na té samé trase... Ještě že mám Daewoo Matiz, jinak bych musel kousek do škarpy). To soudruzi vymysleli dobře, a zjevně neznají šířku těch silniček... Osobně bych klidně nechal mikrobus jezdit nadále stejnou cestou, jako jezdil tento týden (včera se měl prý zas měnit JŘ, a ještě jsem ho v ruce neměl), a velký bus nechal jezdit původní trasou, Plaňany nádraží-Radim-Pečky. Teoreticky by to šlo i na náměstí do Plaňan, a že se tam s autobusem není kde otočit? Přivezte mi Karosu a já vám to předvedu.
Ovšem tohle vše jsou jen dohady, a stejně nakonec rozhodnutí stojí na lidech, co znají Plaňany nebo Chotutice viděli maximálně na dopravní značce na silnici Kolín-Praha ;-)

21TrAC 6401 - Srdeční záležitost!!
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1081
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 09:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem chtěl jet vlakem 9948 v 19:50 z Hlavního na Smíchov a dále pokračovat S6 směr Nučice. Byl jsem na nástupišti už od 19.40, takže jsem viděl příjezd 8857, který pak pokračuje zpět jako zmíněný 9948. Nastal čas odjezdu a my stále nejedeme, na odjezdu postaveno. V cca 19:55 se ozvalo hlášení od fíry, zda někdo neviděl průvodčího. Po chvíli znova, že čekáme na průvodčího. Ve vlaku samozřejmě nervozita, hlášky typu "jo, ten se asi zase někde vožral", "zas...á Dráha" apod., jiní včetně mě byli nervózní, zda stihneme přípoj S6 na Smíchově. Poté další hlášení, že čekáme na náhradní četu. Odjezd byl nakonec o 20 minut opožděn (možná ještě něco více).
Výsledkem byl dav naštvaných cestujících, na Smíchově S6 dávno pryč, takže hrstka naštvaných, kteří museli 40 minut čekat na další spoj, někteří navíc bez platné jízdenky, protože třeba jedna slečna měla označenou PID jízdenku, jejíž platnost dávno vypršela. Překvapilo mě na tom to, že vlakvedoucího u vlaku 8857 jsem viděl, ale pochopil jsem to tak, že měl nastoupit někdo jiný a ten prostě nedorazil. Naivně jsem si myslel, že se i u Dráhy střídá face-to-face jako třeba ve zdravotnictví. Taky jsem nepochopil, proč dotyčný, když viděl, že nestihne nastoupit to třeba nedal vědět. Nicméně nemám to za zlé dotyčnému, který nedorazil, ale opět je to chyba systému, prostě Dráha=chyba systému.
Dále nechápu, proč vinou dopravce si musí cestující kupovat novou PID jízdenku, takže některým cestujícím vznikly náklady, které by měly po Dráze vymáhat.
Jinak tohle je určitě případ, kdy by měl objednavatel krátit Dráze dotace/dosyp a věřím, že tak učiní. Snad z těch několika deítek lidí pošle někdo oficiální stížnost, já už to vzdávám a příště pojedu jinak.

ČD jsou problémem, nikoli řešením
Kuře
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 780
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 10:12:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To, že vlakvedoucí nedorazil do práce je chyba systému? Neříkám, že na dráze je vše zorganizováno na 100%, ale tohle jako "chybu systému" nevidím. Náhradní četa snad nastoupila, ne? Kdyby to byla "chyba systému", náhradní čety by neexistovaly - vlak by byl třeba odřeknut. Nic vám nebrání jet příště jinak, přeji mnoho zážitků např. v přecpané tramvajové dopravě, tam jsou případné kiksy také "chybou systému"?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14700
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 10:17:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak když budete Kuře odpovídat takhle: ..."Nic vám nebrání jet příště jinak"... tak brzy nebudete mít práci (pokud jste od ajznbónu).
Budulínek:A proč xakru tu stížnost nenapíšete vy?

Sraz tramvajové sekce K-reportu bude v restauraci BOŘISLAVKA (P6, Kladenská ul.7, kon.st. 131 a 216 Bořislavka) v tradičním datu 21/8 2013 od 18,00. V restauraci se vaří, otevřeno je do 22,00.Cestou se svezete NAD X20 a X26 a uvidíte rozkopanou Evropskou. Speciálně jsou zváni a vítáni ti, kdož ke mě mají jakékoliv výhrady.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 10:22:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuře:
Typický modrogumní přístup.

Káem:
Psal jsem stížnost mnohokrát, nikdy se nic nezlepšilo. Spíše mě štve to, že Dráha neuznává PID jízdenku, na které vypršela časová platnost.

ČD jsou problémem, nikoli řešením
Tomášk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1407
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 10:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nějaký jiný dopravce uznává PID jízdenky, kterým vypršela platnost?
A uznává vůbec nějaký dopravce jakékoliv jízdenky s prošlou platností?
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2793
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 10:41:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4#1083 > že Dráha neuznává PID jízdenku, na které vypršela časová platnost

Ono je to trosku jinak. Bez ohledu na to, ci je to jizdenka (zda vlastni, ci pid), ma platnost na sobe vyznacenou. Pokud platnost vyprsi, je neplatna, bez ohledu na to, jestli ji mohl dotycny pouzit, nebo ne.

Druha strana teze mince je fakt, ze pokud dopravce neumoznil plneni dle prepravnich podminek (= napriklat nevypravil spoj vcas), je povinen vratit jizdne kvuli tomu propadle.

V praxi to - opet bez ohledu na variantu jizdenky - vypada tak, ze cekate na vlak s platnou jizdenkou, ta vam propadne. Vy si musite koupit jizdenku novou, na kterou pojedete dalsim spojem a pote zpetne date oba jizdni doklady k reklamaci, kde by vam meli vratit hodnotu druhe jizdenky.

Ze je to postup neflexibilni (CD maji na vyrizeni reklamace ctvrt roku), takze to prakticky nikro nepouziva a radsi drzi hubu a krok, je vec druha ... takze v realu rada pruvodcich radeji - prestoze to je v podstate v rozporu s predpisy - uznaji i neplatnou jizdenku, nez aby jeste vice zhorsovali obraz CD v ocich cestujicich.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Kuře
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 781
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 11:09:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek: Typicky debilní odpověď, když nemáte argumenty...
Já očekávám vysvětlení, proč je "chybou systému", že jeden konkrétní vlakvedoucí nenastoupil do práce?
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1084
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 11:18:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chybou systému je to, že si vlakvedoucí nepředají vlak, jeden se sebere a jde rovnou domů a druhý prostě nedorazí a řeší to až fíra při odjezdu.
Analogie s nemocnicí, prostě lékaři skončí směna, tak jde domů, druhá nedorazí a mezitím pacient zemře.
Můžete si to tady obhajovat jak chcete, ale dle mého názoru je to další z mnoha bordelů na Dráze a příště opravdu raději pojedu tou tramvají.
Doufám, že za tohle bude krácena dotace/dosyp.

ČD jsou problémem, nikoli řešením
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14703
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 11:23:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chyba systému je už v tom, se si vlak vůbec předávají. Že se vytvářeji jiné oběhy hnacích vozidel, jiné oběhy tažených voziel, jiné oběhy fírů, jiné oběhy průvodčích. A tak na cestě z Dobřichovic do Úval vás kontrolujou až 3x: Změna vlakové čety, předložte jízdenky. Nicméně potřeba vytváření takovýchto složitostí přeci jen trochu snižuje nezaměstnanost.

Sraz tramvajové sekce K-reportu bude v restauraci BOŘISLAVKA (P6, Kladenská ul.7, kon.st. 131 a 216 Bořislavka) v tradičním datu 21/8 2013 od 18,00. V restauraci se vaří, otevřeno je do 22,00.Cestou se svezete NAD X20 a X26 a uvidíte rozkopanou Evropskou. Speciálně jsou zváni a vítáni ti, kdož ke mě mají jakékoliv výhrady.
Kuře
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 782
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 11:28:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulínek: Já tam teda stále vidím chybu jednotlivce. Ale jak jsem psal, neříkám, že na ČD vše funguje na 100%. Ovšem vy zřejmě za každou chybou vidíte zlé ČD, viz váš podpis pod příspěvkytalker
Kuře
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 783
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 11:31:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Aha, takže budeme jezdit navěky podle stejných oběhů vozidel, stejných oběhů lidí, stejných oběhů vozů bez ohledu na veškeré vnější vlivyproud
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14705
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 11:42:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuře: Chyba systému je v tom, že zřejmě předpis nenařizuje předat si vlak face to face a zřejmě neumožňuje nařídit pokračovat vlakvedoucímu s tim vlakem dál (a náhradní četu poslat na vlak, na který ten průvodčí přechází - to předcházim argumentu, že ten průvodčí třeba nekončil směnu ale šel na jinej vlak - získalo by se tim pár důležitejch minut). Chyba lidí pak bude v tom, že se s tim nikdo z dispečerů nechce organizovat.
ad různé oběhy: Čekal jsem kvalifikovanější vysvětlemení třeba z důvodu největší povolené delky směny a tak a ne tuhle pitomost. je vidět že vás to zaskočilo. nechápu, proč by průvodčí na trase Praha beroun prostě nemoh 8 hodin jedit stále ve stejnym pantografu.

Sraz tramvajové sekce K-reportu bude v restauraci BOŘISLAVKA (P6, Kladenská ul.7, kon.st. 131 a 216 Bořislavka) v tradičním datu 21/8 2013 od 18,00. V restauraci se vaří, otevřeno je do 22,00.Cestou se svezete NAD X20 a X26 a uvidíte rozkopanou Evropskou. Speciálně jsou zváni a vítáni ti, kdož ke mě mají jakékoliv výhrady.
KM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.249.22
Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 11:53:28    Odkaz na tento příspěvek  

Tak vám nevím, ale nevidím důvod neuznat propadlou jízdenku z důvodu zpoždění.
Co mám zkušenosti u IDS JMK to jde.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 733
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 14:50:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemylim-li se, konkretni pruser drahy byl vyresen dodanim nahradni cety do dvaceti minut. Co na tom chces dal jeste resit?

Utúlien aurë...
Tomášk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1408
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 14:54:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tento server není od řešení průserů, připustím-li tedy, že dvacetiminutové zpoždění jednoho vlaku je průser.
Trochu mi připomínáte uživatele, který tady asi 3 roky vypisoval nesvítící zářivky v podchodech.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1088
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 14:58:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak snad si to tady přečte někdo z ROPIDu a zajistí krácení objednávky = menší dosyp. A taky by se v ROPIDu mohli zamyslet nad tím, jak řešit platnost PID jízdenek v případě, že Dráha má zpoždění z vlastní viny. Evidentně v IDS JMK to řešit jde.

ČD jsou problémem, nikoli řešením
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7097
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 15:05:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: proč by průvodčí na trase Praha beroun prostě nemoh 8 hodin jedit stále ve stejnym pantografu

Protože by se ani nenažral. Obdobně jsou na tom fírové, když mají obraty horší jak tramvajáci.
Idea je to hezká, ale protože se po trati nemotá jen jeden turnus, tak se ty lidi nějak mezi sebou musí prostřídat. Face to face to většinou je, nicméně nikde není nařízeno, že je to předávka vlaku, a že bez toho osobního kontaktu to nejde.
Včerejším problémem mohlo být počasí, kdy někdo někde nejspíš zůstal viset. To že se to ovšem zjistilo až v době odjezdu je věc jiná, ale taky mohla vypadnout mobilní síť a to se pak těžko někdo někam dovolá, pokud se vůbec dovolá, protože regiodispečer, tam tou dobou sedí už nejspíš jen jeden.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9399
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 15:18:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak vám nevím, ale nevidím důvod neuznat propadlou jízdenku z důvodu zpoždění. Co mám zkušenosti u IDS JMK to jde.
Tím si nebuďte tak jist: http://www.youtube.com/watch?v=MVaJaCHt-9k
(hlavně část od času 2:07).

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14706
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 15:29:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa - jo, dík, vcelku to všechno lze pochopit. Ale asi se i z toho nějak poučit, že jo.
Arctia: Zkuste se na to podivat z druhé strany: Dráha průser, kterej sama vyrobila, řešila při intervalu 30 minut celejch 20. Vypadá to jinak, že? A tak to vidí většina platících klentů.
David: Ale to dokazuje jen hulvátské jednání řidiče. Opět důvod pro postih.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)

Sraz tramvajové sekce K-reportu bude v restauraci BOŘISLAVKA (P6, Kladenská ul.7, kon.st. 131 a 216 Bořislavka) v tradičním datu 21/8 2013 od 18,00. V restauraci se vaří, otevřeno je do 22,00.Cestou se svezete NAD X20 a X26 a uvidíte rozkopanou Evropskou. Speciálně jsou zváni a vítáni ti, kdož ke mě mají jakékoliv výhrady.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7100
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 15:41:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Dráha průser, kterej sama vyrobila, řešila při intervalu 30 minut celejch 20. Vypadá to jinak, že? A tak to vidí většina platících klentů.

Při intervalu 30 minut je to dost, ale protože se to zjistilo evidentně až těsně před odjezdem, tak si myslím, že to pod 15 stáhnout nešlo. Vlakové čety sídlí v kachlikárně a důležité je tam vůbec někoho mít. Také nikde není psáno, že celou dobu měl postaveno na volno.
Ale souhlas, že stávat by se to nemělo. Jenže to by se nemělo plno jiných věcí a přesto se stávají.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 448
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 16:07:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám takový pocit,že přepravní podmínky řeší platnost jízdenek PID při zpoždění.Nebo si snad označujete novou jízdenku v tramvaji či autobuse,když zůstane někde viset?Já ne,řídím se JŘ a pokud dopravce nedojede do cílové zastávky dle JŘ je to jen jeho věc.V případě vlaku je dokázání zpoždění přece jen jednodušší,potvrzení vám vydá klidně i průvodčí ve vlaku.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1090
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 16:30:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek2:
Není tomu tak, včera bába v pokladně na Smíchově odmítla řešit jakékoliv prodloužení papírové PID jízdenky slečně, která jela do Nučic a odkazovala se na přepravní podmínky.

ČD jsou problémem, nikoli řešením
KM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 17:28:11    Odkaz na tento příspěvek  

Davide, když se chce všechno jde.Stačí zajít pro zpožděnku a jde to.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1094
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 17:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek2:
Je zajímavé, že včera to bába na Smíchově v cca 20.30 vůbec nechtěla řešit, navíc tvrdila, že neví o žádném zpoždění. Jen jsme se dověděli, že s touto jízdenkou nemůže ona nic dělat a že si máme koupit novou jízdenku, protože pokud údajně pojedeme na již propadlou jízdenku, hrozí nám pokuta.

Je škoda, že jsme nešli do mezinárodní pokladny, tam by třeba byli ochotnější.

ČD jsou problémem, nikoli řešením
KM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 17:42:23    Odkaz na tento příspěvek  

Mirek2 - Absolutní souhlas, toto jsem měl na mysli.
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 450
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 17:47:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B4:To že to nechtěla řešit,je její věc,já bych zase řešil tu bábu v klidu domova,asi má dost velký plat tak může o část přijít díky stížnosti.A věřte že u ČD byli vždy ochotní a rychlí sáhnout zaměstnancům na prachy.Prostě se nedat a to zpoždění si mohla snadno ověřit.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1097
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 18:08:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek2:
Díky za info, příště se takhle odbýt nenechám. Že lze vystavit zpožděnka, to vím. Ovšem nevěděl jsem, že můžu se zpožděnkou v ruce pokračovat v jízdě na PID jízdenku.
Co se týká stížností, psal jsem je několikrát a vždy jsem dostal jen odpověď ve smyslu, že se omlouvají apod., navíc si s odpovědí dávali vždy na čas. Nemyslím, že stížnosti něco změní, musí se nejprve změnit myšlení lidí na Dráze a ujasnit si, kdo je zákazník. Zatím to jsou jen kraje a min.dopravy.

ČD jsou problémem, nikoli řešením
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 451
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 18:16:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B4: Jistě že ti neprodlouží jízdenku,ale dopraví tě do cíle cesty bez jakýchkoliv doplatků.Nějak svou vinu musí odčinit ne?Přepravní kontrolu provádí jen a jen ČD.Ta zpožděnka slouží k tomu,že jsi svévolně nezůstal na Smíchově a neodkráčel na pivo.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1098
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 18:21:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek2:
No jo, jenomže jak definuji konec cesty u jízdenky s časovou platností? A čistě teoreticky, co kdybych si označil jízdenku, jel vlakem na Smíchov, vlivem zpoždění by mi vypršela časová platnost, nechám si vystavit zpožděnku a pak budu chtít pokračovat tramvají nebo nedej bože 3xx linkou? Obávám se, že ze 3xx by mě vyhodili.

ČD jsou problémem, nikoli řešením