K-report
 

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 20. 06. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 20. 06. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3755
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 19:45:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: Dopravní projektant by ale neměl v duchu uspokojování svých šotopotřeb být slepý k faktům, tato fakta zástupcům obcí sdělit a vysvětlit jim, že si stojí za něčím, co jim blaho nepřinese.

Aneb propagovat železniční dopravu by měl ROPID tam, kde má potenciál po úpravách infrastruktury na vozidlo o kapacitě desira, ne na vozidlo o kapacitě 810.

Velmi nerad bych se dočkal stavu, kdy zastávka v Rudné nebude a místo ní vyrostou třeba Chýně.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7024
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 19:55:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Velmi nerad bych se dočkal stavu, kdy zastávka v Rudné nebude a místo ní vyrostou třeba Chýně

Začínám mít pocit, že to tak bohužel dopadne.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8839
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 20:12:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:
Projektanti toho nakecají.
Bohužel je to v řadě případů tak.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
M 250.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.118.50
Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 20:36:00    Odkaz na tento příspěvek  

Jde o to, že se bude chytat z Chýně přípoj jak v Rudné směr Praha (5), tak v Hostivici směr Praha (6)

Nestačil by v Rudné jednostranný přípoj pro relace Beroun - Rudná - Hostivice? Chýně může na Smíchov po Semerinku. Pak by stačilo posunout současný model a ne to celé rozorat (navyšovat náležitosti, rozbít odpolední hodinový takt NU - BE (i když tam doteď byla díra, kterou to chtělo zacelit), zavádět pobyty v Rudné atd.).
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8699
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 20:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně by měl být model postaven tak, aby nelikvidoval největší potenciál. A to by měl ROPID vědět. A taky by to měl vysvětlit i objednavatelům.
Čeněk K
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.88.36
Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 21:24:30    Odkaz na tento příspěvek  

tohle jsem kreslil k jedné práci o tratích 173 a 122, je to pro mimo špičkové období, ale v současnosti by se to asi dalo použít i pro špičku. V Berouně není přípoj na R směr Plzeň, ale jinak myslím, že to vychází slušně všude, ještě ten Beroun (os) na Smíchově je dost na těsno, no to by možná šlo trochu vyladit. Jinak teda za současných podmínek je pravděpodobně potřeba projet Jinočany a na 122, Minimálně Stodůlky, Žvahov a Jinonice (pokud chcme zastavit na Sadové) v budoucnu by to mohlo být vyjezditelné i s více zastávkami, mohli by pomoci třeba i nové nástupiště.
Čenda K
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.88.36
Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 21:45:37    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě se velmi omlouvám z Rudné bych na 122 musel odjet o něco dřív cca v 37 a pokud bych projel Litovice stihl bych přípoj na Prahu 6, ale +5 minut pro všechny cestující na Smíchov přes 122
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3704
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 14. června 2013 - 07:03:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Zadán měl 814. Nic horšího snad už na skladě není.
To by mě ale pak zajímalo kdo (aspoň v této věci).

Bram: Ovšem to je Váš názor. A třeba já si mezi Vaším názorem a názorem šéfa vyberu ten druhý. Na mém místě byste to udělal taky tak. Navíc je otázka, zda máte pravdu.
Když něco bude, tak Rudná i Chýně. Ledaže by Rudnou "zboural" třeba nějaký soused.

M250.0, Čeněk K: Spočítali jste si někdy cestovní dobu Chýně - Smíchov po 122+173 (při ostrém přípoji v Rudné) a čistě po 122 (při splnění požadavku na přípoj od Rudné na Dejvice a zároveň od Kladna na Smíchov)? Zkuste to pro začátek.

Orky: On by ten model byl postaven dobře, kdyby se dokončilo vše. Jenže když něco, co se mělo dělat 2013 bude 2015, tak je to těžký. Zastávky jedou vlastním životem jako jiná stavba a těžko asi bude akceptovatelný je neobsluhovat až do dokončení zbytku.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3705
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 14. června 2013 - 07:06:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k těm kecajícím projektantům: Těžko to posoudit, ale asi až dorazím na příští jednání na SŽDC, tak jim řeknu "projektanti co jste si najmuli jsou úplní blbci, psali na K-reportu, že kecají". To je myslím úplně srazí k zemi, půjdou do sebe a příští studie a projekty začnou zadávat výhradně některým zdejším diskutujícím

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Čeněk K
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.88.36
Odesláno Pátek, 14. června 2013 - 12:57:42    Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: Ano, celé se to dá nakreslit i úplně jinak, ale mě se nabízí otázka, má Chýně opravdu tak velký potenciál? Není vazba na Masarykovo nádraží více zajímavá než Smíchovské nádraží? Z Hostivice tu zůstává vazba směrem na Beroun a opačně na Kladno. Nučice a zastávka v Rudné mají velký potenciál, proto jsem se to snažil respektovat. Ale určitě je pravda, že se to dá nakreslit úplně jinak. Třeba jak vy píšete s ostrými vazbami v Rudné na Smíchov. Třeba u 120 problém je, že osobní vlaky křižují v Ruzyni a ne v Hostivici. Za současné situace to pravděpodobně bude o kompromisu, za 5 let věřím, že to bude značně jednoduší nakreslit a vyjezdit. Lidé jsou rádi, když to jezdí celý den stejně (třeba mimo ráno, když to jinak nejde), ale když se vrací zpět tak je pro ně důležité, aby si to jednoduše zapamatovali. Jinak ještě tedy odjez z Hostivice na Rudnou by musel být až v 06.
Tratovak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 826
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 14. června 2013 - 13:08:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa- - by som Vám prial podľa niektorých projektov staviať...
122
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.220.70
Odesláno Pátek, 14. června 2013 - 21:28:49    Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče 173, tak výhledově se nabízí i model s křižováním v Rudné a Hlubočepích. Na půlhodinový takt by byla potřeba tři vozidla (na úsek Praha - Nučice) a to i s případným protažením do Vršovic. V Rudné by pak mohly vycházet oboustranné přípoje na Hostivice (když už teda ty Hostivice musí nutně být).
Nevýhody:
- obtížně řešitelný úsek Nučice - Beroun
- jízdní doba Rudná - Hlubočepy nějakých 14 minut je dost na krev
- realizovatelné pouze v závislosti na provozu na 120 (122 nutno podřídit kvůli přípojům)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8701
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 14. června 2013 - 22:19:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

122: Rudná-Hlubočepy za 15 minut? To je ještě méně reálně (12 km) jak kříže Řeporyje/Nučice (8 km). K tomu má pak trať 122 dvě možnosti: Buď křižování ve Zličíně nebo v Hostivicích. A jak to bude vypadat v Hostivicích záleží na tom, kdy se kopne na 120.
Čeněk_K
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 6-2013
Odesláno Sobota, 15. června 2013 - 01:05:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

122: nevím, ale mě prostě přijde nejlepší nechat to křížení v těch Řeporyjích. To protažení do Vršovic, je dobrý nápad, ale jen za předpokladu, že je pro něj kapacita (jinak i při ponechání stejného konceptu by vyžadovalo vozidlo navíc). Jinak pokud jsem to dobře pochopil, tak zastávka v Hlubočepech bude jinde než výhybna, takže nevím jestli by byla vhodná pro pravidelné křižování. Ale mohu se mýlit, třeba by to fungovalo, ale je zase na druhou stranu pravda, že těch 12km je 12km, takže leda něco projet a i tak nevím nevím.

Orky: Souhlas křížit na 122 je asi rozumné na Zličíně ale ježe lepší v Hostivici, taky by bylo do budoucna vhodné asi přesunout křižování os na 120 z Ruzyně do Hostivic nebo vázat na R, taky možnost. S dvojkolejnou 120 mezi Veleslavínem (Ruzyní) a Kladnem to půjde vymyslet určitě lépe. Pokud by se něco mělo dělat na 122, tak bych byl proto, aby se upravovalo tak aby se mezi Na Knížecí a Hostivicemi se dalo zvládnout jet 26 minut (samozřejmě redukce počtu zastavení), hodně by to pomohlo a ušetřilo vozidlo a možnost zachování vazeb v Hostivici v 00 nebo v 30.

Tady je zásadní otázka, které vazby opravdu chci a které nejsou ty prvořadé a pak také ta jestli jsem ochotný mít ráno a dopoledne jinou minutu taktu než odpoledne a večer. Logické to je, pokud tedy nejde udělat úplný taktový uzel, ale je otázka, co třeba mi to udělá s oběhy vozidel a taky jestli je opačný proud opravdu tak zanedbatelný. Pokud tam budou jezdit 810 nebo 814 tak, mi to třeba tolik trápit nemusí, že budu potřebovat o jedno nebo dvě vozidla více, ale pokud by to objednavatel soutěžil a požadoval nová vozidla o kapacitě Desira na 173 a o kapacitě RS1 na 122, tak při jejich pořizovací ceně, by se to zásadně projevilo v ceně za km, pokud by to nešlo vyjezdit se dvěma vozidly, ale byli by potřeba tři.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8841
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 15. června 2013 - 10:34:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čeněk_K:
To protažení do Vršovic, je dobrý nápad, ale jen za předpokladu, že je pro něj kapacita
Kapacita ze Smíchova do Vršovic pro S6 bude vždy za cenu výrazné redukce kapacity pro směr hl.n. - Radotín, takže nebrat.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
122
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.220.70
Odesláno Sobota, 15. června 2013 - 13:57:36    Odkaz na tento příspěvek  

Čeněk_K: Netvrdím, že by to bylo lepší, jenom to nastiňuji jako jednu z možností.
Ale připomínám, že je to všechno závislé na 120. Navíc klidně může dojít k tomu, že rameno Smíchov - Hostivice - Rudná bude rozděleno v Hostivici. (v úvahu by dokonce mohla připadat třeba i linka Rudná - Hostivice - Veleslavín)

Ale jelikož nikdo neví, co bude na 120, tak stejně tady na k-reportu nemůžeme dojít k nějakému závěru.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8842
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 15. června 2013 - 14:10:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

122:
Na 120 bych očekával relativně dlouhodobě SQ.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
MarekNULANULANULA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.88.78
Odesláno Sobota, 15. června 2013 - 14:56:40    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: A já to naopak do Vršovic beru. :-) A co se vám nelíbí mi bude úplně jedno. Až se budu moci do Rudné vozit kombinací 7+vlak a ne kombinací 7+další tram/metro+bus 3xx (ten přestup na Smíchově na vlak je k ničemu, stejně to mám v Rudné od vlaku k cílu dál než od busu... ale to nebude tolik vadit, až bude díky vlaku o přestup méně), vzpomenu si na vás a pousměji se.

A řada lidí co znám, také jistě docení možnost jet z Vršek nejen na Sázavu, ale i do Prokopáku. Už se těším, až řeknu našim, že mají novou možnost, kam snadno o víkendu jet na procházku.

-aa-: Proč v návrhu to prodloužení vlaků ze 173 do Vršek chybí? :-(
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3706
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 15. června 2013 - 15:31:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek000: V první řadě protože nebylo objednáno.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
122
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.220.70
Odesláno Sobota, 15. června 2013 - 15:44:35    Odkaz na tento příspěvek  

Marek000: Mě by docela zajímalo, jak byste to chtěl do těch Vršek na současné infrastruktuře procpat.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Sobota, 15. června 2013 - 19:05:24    Odkaz na tento příspěvek  

Z Rudný na Sázavu by t chtělo skoro rychlík, ne?
Že ty Marku000 sedíš někde na grilování a nemůžeš už řídit?

Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.69.136
Odesláno Sobota, 15. června 2013 - 20:55:48    Odkaz na tento příspěvek  

Čeněk_K: Tratě se sice kříží, ale vlaky se křižuji :-).
Čeněk_K
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 6-2013
Odesláno Sobota, 15. června 2013 - 22:09:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Souhlasím, ve 471 bude určitě více lidí než v čemkoliv od Rudné do Vršovic.

122: Rozumím, možností je určitě mnoho třeba ta Rudná - Veleslavín zní docela zajímavě (myslím v budoucnu) :-). Příští rok, ale bohužel na 120 asi moc hotového nebude, takže zatím spíš je asi potřeba brát stávající stav :-(, který není úplně ideální.

SŽ: :-) vím, ale nějak jsem to při kontrole před odesláním přehlédl, ale děkuji za upozornění :-)
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1465
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 15. června 2013 - 23:50:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam do Vršovic je přeci ta třetí kolej. No a koukal jsem, že tam zas tolik nákladních vlaků nejezdí. Zatím jsem neviděl ani jeden. Tak nevím.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 12494
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 00:55:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Především se samozřejmě jedná o "most" Vyšehrad - Smíchov.

-aa- : K tomu mému příspěvku zpětně - Nejsem si jist naprosto s ničím. Na konci bylo to slůvko snad
PS: Dík, že mi nevykáš...

lokomotivy.net
FZF
Čeněk_K
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 6-2013
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 00:57:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xhonzík: Největší problém je na Smíchově na zhlaví, si tedy myslím.

Šari: Ten most je také velmi pravděpodobný.

(Příspěvek byl editován uživatelem čeněk_k.)
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4802
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 01:53:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zatím jsem neviděl ani jeden.

To chce se líp koukat. Pravidelně tam jezdí vlaky Uhříněves - Nýřany a Uhříněves - Furth im Wald.
Kdyby opravdu nebyl žádný k nalezení, tak jedna dnešní fotka z jiné rubriky :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr Šimral.)
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3234
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 07:29:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda nevim, ale když přijedu na Smíchov od Rudný a pokračuju na Vršovice, tak musím na Smíchově přejet snad kompletně celý zhlaví. Dopady na spoje S7 by tak byly asi dost velký, bych si tipnul. Teda pokud nechci spoje S7 zkrátit na/ze Smíchov/a.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6968
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 08:24:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak ono by se to tam pri pulhodine asi v odpoledni spicce veslo kdyz se tam vejdou od Vrsek kontaky. Hur rano... Jednu vyhodu by to mit mohlo a tou by byl prestup na S7 do Prahy lig nez ze 3a behem.
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3707
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 08:44:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S6 do Vršovic: V jedné takové fázi úvah objednatele jsem byl nucen si načrtnout, jak by se asi tak dala S6 do Vršovic procpat. Tak při troše hodně dobré vůle by se nějaké trasy našly (třeba když by se nebral ohled na Regiojet apod.), ale ty trasy neměly vůbec nic společného s trasami na S6, např. požadavek na křižování na Smíchově se s průjezdem dál do Vršovic kombinoval dost obtížně. Kromě problémů na mostě a křížem na Smíchově se objevily ještě ty skryté. Jako například prostor u nástupištní hrany ve Vršovicích (nezapomínejme, že zde jednou za půl hodiny křižuje Pacifik a teče tudy celé ONJ) a křížení soupravových vlaků (především těch, co otáčejí ve Vršovicích, ale popř. i silného směru na ONJ). Ale nějaké trasy se objevily, ale třeba to pak stálo tu 15, tu 12, tu 21 minut na Smíchově (pravda, někdy to vyšlo prakticky na průjezd), než to mohlo jet na S6 při nutném křižování Řeporyje. O kvalitě nějakých přípojů typu z S7 přes S6 na S9 nemluvě. Zkrátka vložit konťáky jednou denně (byť ve špičce) a systém taktových vlaků je zcela jiná úloha.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 786
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 10:34:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdá se mi jako nejlepší řešení, když se stavba nových zastávek (Jinočany, Rudná zastávka) "podaří" až v tom roce 2015, kdy by měla být 173 po rekontrukci včetně zabezpečovacího zařízení a snad s potřebnými razítky, které umožní jezdit rychleji a vyjezdit to. K čemu bude cestujícímu z Rudné zastávky nastoupit tam, když pak bude čumákovat ve vlaku 12 - 15 minut o kilometr dál než to pojede dál. Stávající model se mi zdá optimální vzhledem k možnostem - doufám jen v opětovný návrat konečné na Smíchově ze 3A nástupiště na 3 - na jaře to tak u drtivé většiny vlaků S6 bylo, ale pár týdnů před výlukou se zas začlo jezdit na odlehlé 3A a je to tak zatím i po výluce. Přestupy na Smíchově na S7 taky docela fungovaly, od GVD2012/2013 jsem nezaznamenal nějaké zásadní problémy, S6 jezdila velmi stabilně, a to i po nasazení řady 814 kompletně na všechny vlaky.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7026
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 11:28:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suri: doufám jen v opětovný návrat konečné na Smíchově ze 3A nástupiště na 3 - na jaře to tak u drtivé většiny vlaků S6 bylo, ale pár týdnů před výlukou se zas začlo jezdit na odlehlé 3A a je to tak zatím i po výluce.

V zimě se nezbrojily soupravy vodou, takže mohly mostávat kdekoliv. Alespoň takhle mi to bylo vysvětleno.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 787
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 11:39:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: soupravami myslíte to co se tam jezdí odstavovat z hlavního? Je pravda že teď na 3 nástupišti většinu času pořád nějaká souprava hnije . Takže návrat S6 na 3. nástupiště možno očekávat někdy v listopadu, tenhle důvod mě fakt nenapadl...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8703
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 12:47:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suri: Souhlasím. To čumákování je snad nejhorší možné řešení. Když investor není schopen příslušný úsek zrekonstrovat najednou, včetně zastávek a příslušných razítek, tak se musí obětovat něco jiného. Pokud se tedy zastávky otevřou a kříže Řeporyje/Nučice se nestihnou, pak bych radši viděl buď dočasné prodloužení taktu ve špičkách na 40 minut (podobně jako třeba na 036) a nebo vybrané zastávky zatím projíždět (třeba v nešpičkovém směru).
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 14:23:18    Odkaz na tento příspěvek  

ad -aa-: pokud by se měly za "hodně dobré vůle" najít nějaké trasy, tak by to bylo spíše šlápnutí vedle. Těžko vysvětlit klientele (věčně nespokojené), proč právě ten a ne právě onen spoj začíná / končí na Smíchově.
To spojení "nádraží Smíchov" - Vršky je jistě potřebné, ale muselo by se řešit komplexně v rámci PIDu.
Co třeba prohozením TRAM 6 a 7 (okamžitý nápad) ? Sedmička by jezdila na Smíchovské nádraží místo do Radlic, šestka do Radlic. Řekl bych, že pro úsek "Anděl - Na Knížecí - Radlická" kapacita jednoho vozu pro obsluhu nácestných zastávek postačí.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4006
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 15:20:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co takle postavit konečně ten Dvorecký most? Odhaduji, že jeho zprovoznění je reálnější, než zprovoznění kapacitní tratě Smíchov - Vašehrad - Hlaváč s dostatečně kapacitním rozpletem i pro linku Řeporyje - Vršovice osobní n.
Tramvaj by pak byla sice trochu pomalejší, než vlak ze Smíchova do Vršovic osobního, ale zato by neměla problém s kapacitou, intervalama a obsloužila by 4krát víc zastávek.

Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3043
Registrován: 1-2010

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 18:57:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, má někdo zkušenosti s přestupem mezi vlaky 8802 a 7802? Vychází to, nebo nee? Chystám se do Chebu, a IDOS mi vyplivnul tohle spojení... Díky za informace
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 12498
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 21:54:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neměj strach.

lokomotivy.net
FZF
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2451
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 06:26:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No když nevychází ani takový "přípoj" mezi 6905 a 9407 na kterých má jet dle jízdního řádu stejná souprava (přímé vozy) a přesto 9407 v jiné soupravě se s 6905 potkají na Masaryčce na zhlaví, pak bych se v takovém bor... nepořádku bál lecčeho.

Stránky o mém modelovém kolejišti
Výprachtický_okultista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 13:20:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: Prohození 6 a 7 vypadá jako dobrý nápad. Rozhodně lepší a jednodušší než vymýšlení šotojízd Smíchov-Vršovice.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:55:46    Odkaz na tento příspěvek  

Qěcy : jenže do toho kecají dva pražské "malé radnice", jedna most chce, druhá ho nechce ...

Z dopraváckého hlediska (a stanoviska dopravních odborníků) plyne, že obnovení tramvajové trati přes Václavské náměstí by řešilo problém přetížené tramvajové trati v Ječné (Karlovo náměstí - I.P.Pavlova), protože by se v případě mimořádnosti a zastavení provozu dala Ječná objet, tak radnice Prahy 1 tvrdí, že dopravní obslužnost Václavského náměstí je dostatečná. Pomineme-li že je to klasika "jeden o koze, druhý o voze", tak dopravní obslužnost Václavského náměstí od Vinohrad dostatečné není ... Kdysi jezdila z Vinohrad přes Václavák dolů TRAM 11. dnaska se klientela vysype na zastávce MUZEUM a dolů na Václavák je to nejrychlejší pěšky.
Radekc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 669
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 07:14:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Má někdo zprávy o opravě (modernizaci) tratě 074 - Čelákovice - Brandýs nad Labem?

Moje videa na YouTube
takyfíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.171.69
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 10:13:36    Odkaz na tento příspěvek  

radekc: 074 vypadá to blbě zavřeli nám poslance, vláda se nám rozpadá,budou asi volby takže peníze nebudou...........................


no a trochu vážně: přejezdy budou již běhají s pravítkama a malujou jak to udělat(snad koncem roku) no a ta velká akce včetně obnovy žst L.Toušeň nové pokládky kolejí zvýšení rychlosti na to prý jsou peníze z EU z nějakých fondů.FFFFšechno se ale bude odvíjet od toho co jsem napsal na začátku at si myslí kdo chce co chce.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 12503
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 18:35:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hore kopcom ze Spoleceneho co nevidet vyrazi becky AWT 740.424 + 422.

lokomotivy.net
FZF
Rosťav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 3-2009
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 22:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a čeho by se mělo dosáhnout obnovou žst Toušeň? Půlhodinového intervalu Čelákovice-Brandýs?
Fakt tam jezdí tolik lidí? Já nevím, ptám se. Ale když si vezmu, že tam jezdí 810, tak to asi davy nebudou...
takyfíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 03:31:35    Odkaz na tento příspěvek  

Město Brandýs chce omezit autobusovou dopravu na Černý most protože +metro do centra to vychází úplně +/-stejně jak vlak s přestupem.Když se docílí v Čmelákovicích přestupu tak do 5min směr praha tak jste tam rychleji a pohodlněji(přeplněný bus a metro)a za stejné peníze.AAAAle jak už jsem naznačil v předešlém přístěvku na začátku------posrance nám zavřeli vláda padá-----V Neratovicích taky chtěli rekultivovat náměstí když byl poslanec Morava u koryta a není a nic se stavět nebude,takže s 074 to může býti podobné.Rád bych se pletl ale takových reko za posledních 20 let jsem zažil a nejenom tady.Dokud se nehrábne tak se nic neděje a když se hrábne tak to ještě neznamená že po rozkradení peněz něco zbyde(viz.čmeláko praha)
Tratovak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 827
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 04:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ak dopadne Toušeň, tak konečne pochopím o čom je šotomafia, ako tu neraz bolo spomínané...
ale šak anonym by nám to vysvetlil, keby tu bol...
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3242
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 06:18:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takyfíra: Jenže v Čelákovicích přestupují ze šuku lidi i směr Lysá. A pokud budou jezdit ešusy S2 v časových polohách typu v xx:24 na Lysou a v xx:34 na Prahu, tak by to znamenalo rezignovat na směr Lysá... Pokud chci přestup do 5min. na Prahu. U spojů S20 o půlhodiny později platí to samé. Ten šukafon by nejspíš přijížděl do Čelákovic v xx:51 kvůli přípoji na Lysou/Milovice.
Tratovak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 828
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 06:51:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

alebo xx:01 a xx:21. Systémové riešenie jak sviňa. Ale na to ste tu iní odborníci...
BondRail
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 7-2012
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 15:30:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Revitalizace tratě 074 by měla začít v průběhu příštího roku.Momentálně probíhají studie.Tlačí na to ROPID a Středočeský kraj
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 789
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 16:04:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdá se, že konsolidace svršku na 173 po výluce se opět nezdařila podle plánu, z Řeporyj na Nučice stále pomalá jízda a a z jízdniho řádu je trhací kalendář - holt poučení z minulosti žádné
R_1456
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 3-2009

Odesláno Středa, 19. června 2013 - 16:05:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší Poděbrady

takyfíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.171.69
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 20:56:46    Odkaz na tento příspěvek  

čelákovičan:jo jo bude záležet jak se k tomu postaví ropid se svými požadavky momentálně je frekvence 50:50 na oba směry.Variant je několik jak to vyjezdit ale nebudu to radši naznačovat nebo se toho někdo chytne a my se z toho pose.....a nejsem utopista abych si myslel že někdo pohne s časovou polohou na S2 Lysá odjezd ve 30 rychlik hned za tím a předjíždění v Lysé, nasledně upravit příjezdy do čmelako od brindisi.Je mě jasný že se hned objeví názory proč to jde a proč to nejde ale kdysi to tak bývalo ještě než vymysleli taktovku.Samozřejmě by pulhodina byla v celou a 04 do praglu od Milovic ale to je už čistě moje teorie která nemusí mít realný základ.
Tratovak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 829
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 20. června 2013 - 05:34:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemožu byť na 173 teplotné pomalé?
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 20. června 2013 - 08:48:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tratovák: to se mi nezdá, pomalá je na opraveném úseku Řeporyje-Rudná, na 14.6.-18.6. platil výlukový jízdní řád kvůli konsolidaci svršku, od včerejška se mělo jezdit normálně, ale nejezdilo a nevyjezdilo - vlaky tak v pozdním odpoledni jezdily idiotsky s cca +20 minutami při 30 minutovém intervalu
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 12510
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 20. června 2013 - 10:56:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suri: Výlukový JŘ kvůli konsolidaci platil opravdu do 18.6. Jenže pomalá jízda platila do 20.6. Světe div se, ono se to opravdu vyjezdit nedá. Dá, kdyby byla třetí Regina. Ovšem pomalá byla prodloužena do 26.6.! Jak se to bude řešit nevím, ale jestli se celou dobu bude jezdit se zpožděním půl hodiny, tak

Snímek, který ukazuje pramáti Regionovu na první koleje u nového nástupiště v Nučicích.

lokomotivy.net
FZF
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 791
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 20. června 2013 - 11:33:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: se třetí reginou by se to asi dalo vyjezdit - o víkendu to šlo, protože při hodinovém intervalu jezdily dvě reginy a pro eliminaci přenášení poždění se křižovalo v Rudné.

Pomalá do 26.6.? ....to si dělají - situace na chlup stejná jako byla po výluce před dvěma lety - tehdy po asi dvoudenním chaosu byla na půlce vlaků zavedena NAD, tak uvedíme, zda i na tu dojde
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 12511
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 20. června 2013 - 12:41:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi někomu vadí neustálé ničení jízdních řádů vandaly na strašnické zastávce, tak to vzal do vlastních rukou. Tipuji, že to tam dává starší osoba, protože papír a složka působí značně archaicky (Kčs). Za zmínku stojí i ruční přepisování psacím strojem.

Stav 12.5.

Samozřejmě, že to zase za čas zmizelo, ale nedvno jsem to tam objevil znovu:

18.6.

lokomotivy.net
FZF
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Čtvrtek, 20. června 2013 - 16:15:24    Odkaz na tento příspěvek  

Šari - nic ve zlým, ale je tam "Kč"....
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 12512
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 20. června 2013 - 18:25:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzo, nemyslel jsem cenu jízdného, ovšem cenu té folie. Bylo to tam perforované, ale mobil se mi to nepodařilo vyfotit. Snad 0,10 Kčs. V oválu, v rožku.

lokomotivy.net
FZF