K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 17. 04. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 17. 04. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1847
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 01:09:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jregent: NĚKTEŘÍ BY ZAPLAKALI...

Na ČD je to již vše na knap, není kde šetřit...
Myslel jsem ten spodek a počet lidí...
Nahoře je přemanažerováno, neberou zrovna málo. Několik zrušených zbytečných manažerských kokotků by platově pokrylo pár set potřebných staničních a jiných zaměstnanců, kteří by byli přínosem v podobě služby lidem/cestujícím...
Tak je to jen kurevský bordel a všichni se vozí po těch zbylých dole...
Ještě že se nedá u nás tak jednoduše nahradit fíra...
Věřím, že nad tím nějaký Záruba již uvažuje...
Asi nemám ve všem pravdu, ale potřeboval jsem se vyblít(důvod proč, jsem popsal v sekci Ostravsko před chvíli...)
Uf, ať to tedy dobře dopadne...
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4271
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 07:33:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kvalita cestování šla nahoru, počty cestujícíh se zvyšují. Tak v čem je problém?
V ničem. Jen v penězích navíc, kterých utratili za to, že chtěli ušetřit. Což u nás asi nehrozí, že. Myslím ty libry vražené do železnice, šetření si ještě užijem.

Čekárny- v Havířově mají ve žluté pokladně pár židlí. Doporučuji usedat tam s modrou jízdenkou.

Včerejší 1014 mimořádně stojící v O.-střed.
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 8-2010

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 08:35:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Pepo, to s tím "privatizováním" ČD byl jen vtip. že?

Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Tohle nelze nechat bez odezvy!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6548
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 08:52:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plesnivá B:
Praha - Brno všechny dotované R
Praha - České Budějovice
Praha - Cheb
Praha - Děčín
Praha - Hradec Králové
Praha - Olomouc všechny dotované R

Kecy.
Brno přes HB leda víkendový posilový vozy. Brno přes Třebovou ano, tam jsou zejména Bd v dost úděsným stavu. Nicméně AB i B po najmrdu se tam vyskytujou a snad na každým vlaku nějakej je.

Budějice tak půl na půl, dtto Cheb (via Plzeň, via Oustí netuším).

Děčín je skutečně katastrofa a asi bezkonkurenčně nejhorší co v síti je.

Praha - HK jsou převážně Bp, B tam jsou jako posiláky /a i tam se objeví hadrák).

Olomouc je tak ze dvou třetin v plyši.

Jinak k tématu: docela úsměvný je když vzpomenu tlachy jak žlutý vlaky na rozdíl od modrejch budou jezdit včas. Minulej tejden dopoledne na hlaváku jedinej zpožděnec na panelu RJ s +45 na odjezdu. Včera jedinej zasekanej v Olomouci 1007 s +35.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3580
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 09:06:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček: Lžeš, jako když Rudé právo tiskne, samozvaný advokáte ČD. Nepočítám li vlaky do Německa, tak do Plzně jede pokaždé koženka, sem tam nějaká humanizace. A ta humanizace je tam hodně vyjímečná. Žádné půl na půl se nekoná, to už bych si toho musel všimnout, zejména, když rychlíky jezdí ze Smíchova hned před osobákem.
A proto mezi Berounem a Prahou rychlíkem nejezdím, nechám ho odjet a jedu raději elefantem, ač je to delší.

A do Budějovic také většinou koženka, sem tam nějaká humanizace. Totéž vlaky Praha - ČT - Brno.


A jakpak to máme třeba na vlacích mezi Plzní a Budějovicemi a tedy i mezi Budějovicemi a Brnem???
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67892
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 09:30:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram:
Nepleteš si Klatovy a Cheby? Na Klatovy by to sedělo, na Cheby bych čekal poměr v neprospěch koženek (na obou trasách, neberu teď posily) - viz třeba https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2777980.
Na Budějce to je tak půl na půl, nicméně existují soupravy celokoženkové i bezkoženkové, sytém je v tom dokonale bulharskej - opět pár důkazů:
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2779322 - zde je koženka akorát 922, 895, 813, 823 a 925, tedy na 4 soupravách 5 vozů s koženkou
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2778840 - zde 13 koženek na 7 soupravách z celkových 42 vozů druhé třídy (včetně posil)

Takže o lhaní bych pomlčel. Nepopírám, že je možné na Budějce potkat i soupravu, kde se humanizace nevyskytuje.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67893
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 09:38:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jakpak to máme třeba na vlacích mezi Plzní a Budějovicemi a tedy i mezi Budějovicemi a Brnem???

Prostě, koženka je vzácný úkaz i na posilách (ale o to humusnější neudržované hadry se tam porkají v Bp). Ještě nějaké dotazy?

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6549
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 09:58:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ona i na tom Klatováku se vyskytne humanizace prakticky vždy a to v podobě AB. Mám dojem že nehumanizace AB už v Plzni ani nejsou.

Na Chebech via Plzeň bejvá při 3xB tak 2:1 ve prospěch hadru.

Bram asi na Smíchu čumí babám na haxny a ne do vlaku
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 775
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 11:54:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus: Kdyby to bylo v uvozovkách, tak to bude vtip. Ale já je tam nepsal. :P
novotny: Třeba společné odbavení, daní na stůl přesných čísel z rychlíkového tendru, aby se podle toho dalo soutěžit, ... eee, ČD si fakt dělají, co chcou a ne co slíbily svému vlastníkovi. :-)
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2751
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 12:10:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

novotny: Jistě máte nějaké relevantní důkazy které jste ochoten předložit orgánům činným v trestním řízení - tedy že se skutečně na dráze rozkrádá majetek a případně vyvádí finance na tajná konta mimo Českou republiku. To, co jste tady vyperlil, je skutečně už trochu paranoia! Chápu, České dráhy zde někomu vadí že si postaví od středy stánek do vestibulu metra C-Florenc, aby zde nabízelo vouchery do svých vlaků v relaci Praha-Brno. Na straně druhé ovšem Jančura se nestydí zneužívat obchodní produkty IN KARTA pro cestující ČD, které chce tahat do svých o třídu lepších autobusů a vlaků. Sám jsem velice překvapen, že to někdo od ČD už nepohnal k právnímu prošetření.

Nevadí mi Jačurova firma a podnikání - vadí mi jen Jančura se svými schizofrenními skutky bez možnosti zabádat ve své paměti, zda nějakou prasárnu někdy už někomu nezpůsobil? On je dělá neustále. Chová se jako malé pokakané děcko. Cokoliv dělá Jančura, je v pořádku - cokoliv udělá někdo jiný (mnohdy oprávněné) je útok na Jančuru a jeho podnikání. Bohužel jsou zde pak novináři jako je Sůra z žumpy iDNES, který interpretuje aktivity Českých drah jako "Dráhy spouští cenovou válku o cestující z D1" dráhy samosebou žádnou válku nespouštějí!

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 8-2010

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 12:52:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsp: no já bych se privatizace velmi obával. Jakékoliv další privatizace považuju za velkou hrozbu. Myslím, že jsme již mohokrát viděli jak to při privatizování dopadá, někteří to zřejmě stále nechápou. Stát si musí nechat nějaký kapitál aby mohl provozovat své služby, nemůže dát vše do soukromých rukou, musí existovat garance určitých veřejných služeb.
Já fandím novým dopravcům jako Leo či RegioJet, podnikání velmi podporuju. Pokud ČD nebudou stačit, tak buď musí přidat, tedy zlepšit své služby a nebo prostě skončí, ovšem majetek by měl zůstat státu. Chápu, že jinde to může fungovat, ale u nás těžko. Lobisti a zájmové skupiny nikdy nespí. V našem státě se pod záminkou privatizace rozkradly miliardy, které již nikdy neuvidíme, proto teď platíme za veřejné služby stále víc a víc.
Stejná situace je s privatizací nemocnic. Taky téma. Ale to už sem nepatří.

Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Tohle nelze nechat bez odezvy!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2753
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 13:02:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus: velice dobře napsáno. Ona ta generace bijící se za Jančuru - se o tzv. divoké privatizaci po roce 1989 nikde neučila. Privatizace je spíše šlápnutí do lejna. Ale co chcete od člověka který si dá ILLY v RegioJetu a chce to tak mít všude. Ta Jančurova laciná empatie vžití se do tužeb zákazníka funguje plošně..

(Příspěvek byl editován uživatelem Bevelo.)

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 13:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: zalezte do žumpy prosím sám a nejlépe se tam byjte třeba za pravidla českého pravopisu. doufám, že se zítra konečně potkáme:-)
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2754
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 13:19:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sůro to mi skutečně ujelo, ale jsme oba s pravopisem tedy na stejném levelu - kdy jste v počátku dubna vyvebil článek se 3 pravopisnými chybami což? Tady se v hruď klidně plácejte, je to obyčejná diskuze, ale jako zaměstnanec žumpy Mafra Media by jste měl být obezřetnější. Chápu, opět za to může nějaký titulkovač nebo robot-pravopisec..

Ano, zítra se nejspíš uvidíme v RailJetu. Pojedeme celkem 3. Pokud nebude mimo soupravu před odjezdem chladno, tak uvidíte trička s logem našeho portálu. Určitě nepřehlédnete 201cm vysokou postavu s širokými rameny, tak se kluku přihlaš a možná se ti podepíšu na ruku

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3873
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 13:21:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: To byla, doufám, jedna veliká ironie...?

Bevelo: výraz "laciná" bych vynechal. Empatie pro tužby zákazníka je jediná věc, ve které je Jančura (bez jakékoli ironie) naprosto bezkonkurenční.Pak ještě demagogie a lhaní, ale to je samozřejmě s opačnými znaménky...

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 776
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 13:23:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus: Garance je daná smlouvu s dopravcem a pokutami v ní. :-) To už bychom mohli mít vojskového železničního dopravce "pro jistotu".
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3525
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 13:25:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A do jedničky by mohli jen vyšší důstojníci.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 13:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bevelo: mluvíte o spoji z břeclavi či z prahy do ostravy?
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3581
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 13:29:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček: Chtělo by to méně dojmů a více vlastního pozorování. Když jsem nevěděl, co jezdí mezi Plzní a Budějovicemi, tak jsem se zeptal. A bylo mi odpovězeno. Komentář viz níže.

Martin Zlivský: Vozy Bp s hadrem jsou ale celkově jen na nepatrně lepší úrovni, než koženkové B. Čili nic moc......

Prostě interiér šedesátých let používaný v podstatě v nezměněné podobě o třicet let později, akorát s hadrovými sedačky.........
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4149
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 13:41:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Honzinus - "Jakékoliv další privatizace považuju za velkou hrozbu. ... Lobisti a zájmové skupiny nikdy nespí."
A co je pro lobistu pohodlnějšího než předražená zakázka, kterou zaplatí dojná kráva stát a jeho nezkrachovatelná státní firma?!?

Problém se nejmenuje "privatizovat nebo neprivatizovat"? Problém se jmenuje "Česká republika".
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 603
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 17:52:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: mám na Tebe prosbu.Prosím odfoť redaktora J.Sůru Ať víme,jak vypadá.Dík a přeju šťastnou cestu.
Žlutý_pes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 18:29:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Přílepy:netřeba fotiti - stačí zadat do Googlu "Jan Sůra" a máš ho tam několikrát!
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 8-2010

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 19:30:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsp: dobrý vtip, já bych ovšem vojsko redukoval a to velmi výrazně. ;-)

Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Tohle nelze nechat bez odezvy!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.191.149
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 20:39:07    Odkaz na tento příspěvek  

Nemáte někdo fotku Bevela? Já jen, abych mohl říct lháři, zloději textů a nejhoršímu novináři do očí, co si o něm myslím
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 777
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 21:08:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun: :-) odkaz

Honzinus: Už je ti na ty moudra profil LIDEM malý?

(Příspěvek byl editován uživatelem jspetrak.)
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 8-2010

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 21:27:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsp: teď jsem přešel na AB, šak víš, ne?

Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Tohle nelze nechat bez odezvy!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3583
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 21:33:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: Ano, zítra se nejspíš uvidíme v RailJetu. Pojedeme celkem 3. Pokud nebude mimo soupravu před odjezdem chladno, tak uvidíte trička s logem našeho portálu. Určitě nepřehlédnete 201cm vysokou postavu s širokými rameny, tak se kluku přihlaš a možná se ti podepíšu na ruku

V posilovně jdou posílit svaly, ale mozek nikoliv.

A bohužel to pak také tak u mnohých vypadá.
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.190.162
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 21:41:20    Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Díky
nonax
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.87.241.16
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 22:02:24    Odkaz na tento příspěvek  

dlouho jsem nevidel nekoho tak oskliveho, jako je Bevelo :DDDD
Dýmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 1-2010
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 22:39:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jak často kdo jezdí Pha-ČB rychlíkama ,já denně a tak bych prosil,můžete mi někdo přijít po trase ukázat plesnivé-ale opravdu plesnivé B,zatím co jsem se na něho zaměřil,tak jsem ho nepotkal,ale když mě někdo vezme za ruku a dovede mě do něj budu velmi rád.Předesílám že nejsen zaměstnanec ČD a jezdím R mmezi Olbramovicemi a Hlavním.Těším se na setkání v plesnivém B,rád si ho vyfotím a pošlu na MD.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 348
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 22:42:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.mdcr.cz/cs/Potrebuji-se-poradit/poskytnute-informace/V ykaz_nakladu_a_vynosu_z_prepravni_cinnosti_vztazeny_na_jednotlive _linky_dalkove_dopravy_za_rok_2011.htm
MD poskytlo data i za rok 2011 a je to moc pěkné čtení. Jistě tu fanklub modrých vysvětlí, proč třeba správní režie roste na některých tratí v nákladech na kilometr na dvojnásobek:-)
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 22:59:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

přílepy: jsem rád, že je pro vás hlavní, jak člověk vypadá.můžeme se klidně vsadit o cokoliv, že pan jirásek tam nebude:-)protože to je velký frajer, co když se mu nabídne setkání, tak radši mlčí:-)navíc je otázkou, zda s tak velkými rameny vůbec do vlaku projde...přeci jen railjet nemá drážní normu 1500 mm u dveří:-)
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2755
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 23:35:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdárec Sůra z žumpy Mafra Media: Nejsem přes celý den nalepený na lcd abych mohl v krátkém časovém horizontu reagovat. Případně v pracovním procesu rejdit rypákem do diskuzí a vést žabomyší války. Jedu spojem EC 30003 z Prahy až do cíle ve Vídni s příjezdem v 16:21. Jinak v postu č.348 jste nyní jasně dokázal, že jste podjatý novinář který se ohání novinářským kodexem. Jelikož ale pracujete v Mafra Media, tak žádný kodex ani morální hodnoty nepotřebujete. Ať ale uděláte nyní cokoliv, pod články Vám to většinou dávají sežrat už i žlutí cestující. Já vás mám rád..

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1374
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 05:57:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Bohnicích už zase pouští na net ?
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4664
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 06:43:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad HonzaLB: Vy určitě máte někde i čísla přiřazená na správné vlaky. Můžu požádat?
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 11-2010
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 06:51:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 949
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 09:26:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb:
Opravdu zajímavé čtení ta čísla. Hlavně najednou ta ztráta na Ostravě. Kde je ta vydělečná Ostrava, ze které se dotují jiné tratě?
Naopak R27 má najednou ztrátu jen 176 Kč/km. Prostě krásná hra s čísly. Začínám chápat, proč je na nábřeží tolik úředníků. Aby dokázali sestavit tuto tabulku a moc nepřestřelili. V tomto případě ovšem přestřelili. Však oni nám to tady modří jistě vysvětlí.

Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2126
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 09:37:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4: No to je aj tým, že v cene za ZDO má štát "automaticky" aj kompenzovanie sociálnych zliav (t.j. študenti, dôchodcovia, ZŤP), tzn. na vlakoch v ZDO už na rozdiel od pendolína, RJ a LeoEx na tieto skupiny cestujúcich nič nepripláca.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 950
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 09:53:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf:
Člověče, bavíme se o roku 2011. Nemusíš vymýšlet složité scénáře, co by a kdyby si nechala Dráha proplácet ŽJ. Prostě to nedělala (buď z vlastní blbosti nebo neznalosti), nicméně za rok 2011 je na Ostravě provar 63 mega tak nechápu snahu to okecávat. Já se znova ptám: kde je ona zisková Ostrava, ze které jsou dotovány lokálky, aby mohla babička s husou v košíku k lékaři?

Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 10:20:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz: Netušíte někdo, proč jsou na té žádosti vymazány všechny údaje o žadateli? Na jedné straně žádá zveřejnění informací, na druhé straně nesmíme vědět, kdo je pod žádostí podepsaný?
http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/59D7FFCC-4712-44BA-9942-EE4754A38 32C/0/zadostII_245.pdf

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 951
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 10:24:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že to byl jakýsi Ing. Radim Jančura.
Pokud mu chcete poděkovat, tak kontakt včetně mobilu naleznete zde.

Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 10:32:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se ovšem ptal, proč MD ty údaje ze žádosti vymazalo. Zrovna v případě žádosti o poskytnutí informací je to totiž docela paradoxní.

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Kofolytik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 452
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 10:42:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tass: Pokud jste to četl, tak je tam napsáno RJ. Tudíž to pravděpodobně bude RegioJet a paní Jančurová.
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 10:54:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já píšu čínsky? Nebo je tak těžké pochopit, že se neptám KOHO vymazali, ale PROČ ho vymazali?

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1692
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 11:01:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by třeba ochrana osobních údajů tazatele? Když se zeptá Franta Novák na něco důležitého, tak je pro mě mnohem důležitější odpověď, a ne Frantovo rodné a telefonní číslo...
tsi1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.160.82.4
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 12:33:52    Odkaz na tento příspěvek  

Dusanh:
Ne ne ne, to bude nejaka konspirace.
Co tak pozadat Bevela o "modry" rozbor tohoto utoku na unitarni zeleznici.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 778
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 12:42:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tsi1: To potrvá. Bevelo asi hledá Honzu Sůru v railjetu, ale zatím marně, když Honza žije a bez újmy na zdraví. :-)
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2757
Registrován: 12-2003

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 12:45:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, žlutému odboji se na webu Ministerstva dopravy něco umožnilo zjevit - a hned z toho tady mají skupinovou terapii ve formě onanování Jinak Sůro, jak je možné, že se v dnešním článku o přítomnosti jednotky RailJet v Česku - neobjevila nějaká Jančurova vložka? Případně jeho odborné cance ohledně oprav na D1?

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 13:55:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dusanh: OK, kdyby to byla ochrana osobních údajů, tak tam nebude rodné číslo, telefonní číslo, mail... Ale zůstalo by tam aspoň jméno a firma, což se ovšem nestalo, dokonce byl pročištěn i první odstavec textu, kde byly údaje o společnosti.
Já se tady nechci hádat o to, kdo ho má většího, skutečně mě zajímá jediné - jaký je důvod, že MD skrývá veškeré údaje žadatele o poskytnutí informací.

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 952
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 14:28:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Požádal o to Jančura, říkal to v OVM a taky se o tom psalo např. zde

Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1693
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 14:47:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale zůstalo by tam aspoň jméno a firma
Já si osobně myslím, že by v té odpovědi nějaká identifikace tazatele obecně vůbec neměla být...
nenidulezite
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.9.198.218
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 14:52:54    Odkaz na tento příspěvek  

Tak uz si Sura s Blevelem v tom railjetu roztrhali obcanky ?
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 351
Registrován: 11-2010
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 15:06:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tass: doporučoval bych na MD poslat žádost o informaci podle zákona 106.
nenidulezite: bohužel, setkání s pánem s velkými rameny neproběhlo-)k mé velké lítosti:-)
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2758
Registrován: 12-2003

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 15:56:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sůro já nevím zda jste hloupý, a nebo jen novinář! Psal jsem tu včera o vlaku jedoucího 18.4 z Prahy do Vídně. Bohužel lidem s pomalu fungujícím chápáním to opakovat znovu nehodlám

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 352
Registrován: 11-2010
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 16:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Jirásku: ptal jsem se včera, zda se dnes uvidíme. řekl jste, že ano:-)to je k tomu chápání:-)
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1026
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 16:18:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulínek: Kde je ta vydělečná Ostrava, ze které se dotují jiné tratě?

Ona ta ztráta je za trať Praha – Pardubice – Olomouc – Ostrava – Polsko/Slovensko, tudíž jsou v ní zahrnuty i úseky Ostrava - Čadca st.hr. a Dětmarovice - Zebrzydowice Gr., které jsou podstatně méně vytížené než úsek Praha - Ostrava, který sám o sobě výdělečný být může. Ale asi opravdu nemohu chtít aby to Váš mozek pochopil, když se zde o tom píše stále dokola a Vy si přesto vedete svou.

Naopak R27 má najednou ztrátu jen 176 Kč/km.

Což se Vám do krámu nehodí, protože ČD mohou mít pravdu s tím, že se jim podařilo díky efektivnějšímu využívání vozidel a personálu snížit náklady. Byl jste to tuším právě vy, kdo zde prohlašoval, že by to chtěl vidět černé na bílém. Zde to máte, prosím! Líbí? Ne? Tak si vymyslíme nějakou jinou obranu, že? Mě spíše zajímá, proč RJ najednou nevykřikuje do všech možných i nemožných médií, že on bude na trati jezdit o 12 korun na km dráž než ČD? (Ve skutečnosti to bude víc, protože v těch 176,- je i Jeseník)
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1027
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 16:24:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: Ačkoliv je zjevné, že si Bevelo spletl zítra a pozítří (dny si může splést každý nebo Vám se to snad nestalo?) v jeho odpovědi vidím slovo "nejspíš" ... Ano, zítra se nejspíš uvidíme v RailJetu. ... a následně píše o spoji EC30003. Tudíž by mělo být každému jasné, že myslí EC30003 z Prahy do Vídně dne 18.4. a objeví se tam pouze nejspíš. Jak se mohlo stát, že Vám to jako zkušenému novináři mohlo uniknout?
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2759
Registrován: 12-2003

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 16:35:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak znovu pro pseudopressáka Sůru:

Zdárec Sůra z žumpy Mafra Media: Nejsem přes celý den nalepený na lcd abych mohl v krátkém časovém horizontu reagovat. Případně v pracovním procesu rejdit rypákem do diskuzí a vést žabomyší války. Jedu spojem EC 30003 z Prahy až do cíle ve Vídni s příjezdem v 16:21. Jinak v postu č.348 jste nyní jasně dokázal, že jste podjatý novinář který se ohání novinářským kodexem. Jelikož ale pracujete v Mafra Media, tak žádný kodex ani morální hodnoty nepotřebujete. Ať ale uděláte nyní cokoliv, pod články Vám to většinou dávají sežrat už i žlutí cestující. Já vás mám rád..
----
..Sůro, já extra za vámi se dnes k RailJetu vydávat nehodlal. EuroCity 30003 jede 18.4 pane novinář. Nechápu co zde zase fabulujete a překrucujete. Co lze ale čekat od novináře Mafra Media

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 953
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 16:40:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín:
Na obou tabulkách (rok 2010 vs 2011) je nejvtipnější ta kolonka úplně vpravo dole - minus 4 giga. Dle mého názoru je to celé jen umělá hra s čísly. Když MD dostalo tabulku za rok 2010 a viděli tam ztrátu na Krnov 220 Kč/km, začali řešit v roce 2011 soutěž. Tabulka za rok 2011 byly vypracována až posledního května 2012, takže bylo na nábřeží dost času si pohrát s čísly, aby Krnov vypadal lépe, protože pro Dráhu byla hrozba soutěží hotovou apokalypsou (ztráta jízdních výhod pro určité skupiny, vyšší nezaměstnanost, líná mládež v NP vozidlech...). No tak se ta ztráta přelila jinam, mimo jiné třeba na Ostravu. Vždyť na Ostravě jsou tržby skoro poloviční oproti roku 2010 a to nás Dráha krmila tím, jak stoupá počet cestujících a konkurence ji neohrožuje. Ta zvýšená režie chápu - to byly ty pipiny co rozdávaly na hlavním Pepsi a vůbec to nesouviselo s fuj fuj žlutou barvou.
Už snad jedině nějaký zapálený modrý ultras nám vysvětlí ty šílené skoky ve ztrátách/tržbách. Už bylo 14 hodin, takže jsem očekával, že naběhne nějaký modrý ekonomický guru, samozřejmě jakmile odloží dlouhé kladívko

Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 760
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 16:44:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nové odbory na železnici podporují konkurenci

(Příspěvek byl editován uživatelem jregent.)