K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 14. 12. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 14. 12. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pekarek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.97.188
Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 20:14:24    Odkaz na tento příspěvek  

Tak nam o tridu lepsi 1011 zustala stat mezi Olomouci a Grygovem. Zacina byt docela dobrodruzstvi cestovat s regiojetem se sazkou: dojede ci nedojede? Za poslednich 14 dnu mne to potkalo po druhe, kdy RJ zrusil spoj
Zilina- Praha bez nahrady. Priste jiz ozelim kavicku a vracim se k CD pendolino.
Klaus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.217.96.96
Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 20:54:55    Odkaz na tento příspěvek  

A muze nekdo narovinu napsa,co se deje ? Lokomotivy nejsou servisovany ? Je to jen nahoda ?
Oběhy HV
Neregistrovaný host
Odeslán z: 176.102.128.6
Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 21:05:47    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím ! [happy]

Nenašla by se tady mezi vámi prosím nějaká ochotná osoba, která by měla k dispozici oběhy lokomotiv řady 162 RegioJet pro nový grafikon 2013/2014 ?

Děkuji předem. [andel]
kdosi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.221.23
Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 21:09:38    Odkaz na tento příspěvek  

Klaus: Přeci jsou to lokomotivy v tip ťop stavu, takže náhoda... [biggrin]

Pekarek: S RJ jsem jel dohromady asi 10krát z toho, jednou nešla wifi, pak 2krát klima a jednou netopilo, takže buď Ex nebo SCP.
vozíčkář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.239.4
Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 22:21:10    Odkaz na tento příspěvek  

Na téma VOZÍČKÁŘI

Pokud je známo české veřejnosti, Jančura se vrhnul se vší vervou na koleje s posměchem, že bude jezdit bez dotací a ČD to ukáže, jak se to dělá.

Především Jančura, jakožto podnikatel, měl by se chovat svobodně a nezávisle. Tedy, má si hrát na vlastním písečku a za svý peníze. Když podepíše smlouvu, smlouvu uzavřenou data 30.11.2011, má dodržovat podmínky a nestěžovat si, jak ho někdo bere na hůl.

S tvrzením Jančury, kdy se domáhá půjčování plošin zdarma, protože to platí daňový poplatník, tak s tím absolutně nesouhlasím. Horko těžko, pokud budu podnikat, neobhájím skutečnost, že půjdu do státního a budu vymáhat zapůjčení nářadí, strojů ... placené daňovými poplatníky. Zejména k vlastnímu obohacení. Jančura opravdu padnul na hlavu z druhého patra. Pokud by ČD půjčila Jančurovi plošinu zdarma, patrně by porušila zákon o správě státního majetku.

Jednoduše řečeno, nechť si Radim položí do každé stanice svoji plošinu a uvidí ihned náklady na pořízení a jejich provoz.

Přdkládám zde smlouvu, kterou se Jančura zavázal vůči ČD o cenách za použití plošin. Samozřejmě že zase lhal.
Smlouva o používání plošin ČD a ceny

Rovněž by si měl Jančura přečíst jisté nařízení Evropského parlamentu, než začne pokřikovat na druhé
pro vozíčkáře:
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.214.148
Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 23:00:53    Odkaz na tento příspěvek  

vozíčkáři ucházi vám jeden podstatný detail - ty plošiny si nepořizovaly ČD tak zcela ze svého (minimálně část, ne-li všechny), takže pokud je hodlají používat ke ždímání konkurence, tak by se také měly o zisk podělit s těmi, kdo je financoval, např. zmiňované Bariéry.
Že je to v majetku ČD není proto, že by to Bariéry a další kupovali pro ČD, ale protože jaksi v době pořízení jiné vlaky nejezdily.

Jinak dle článku to už Regiojet vyřešené má rampou, tak problém vyřešet, ČD nebudou mít nic místo aby měly aspoň něco. Ale tak jim je to nakonec jedno, odměny si vyplatí, ztráta se vždycky nějak zalepí z eráru
Achjo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.59.140
Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 23:09:01    Odkaz na tento příspěvek  

Už se na to téma nemá cenu bavit... Jančura už neví co by si vymyslel aby všechny kolem pošpinil a ze sebe udělal toho nejlepšího člověka, co všemu rozumí a všechno ví. Když se na to podíváte z dlouhodobého hlediska, tak co týden/14 dnů, vypustí do světa nějakou fakt bomabastickou informaci jak ho stát, nebo ČD utlačují, ale on se nedá, on si bude stěžovat tam a tam a tam. A když to zamítnou, tak si bude stěžovat znovu, třeba to jenou vyjde. [kladivo] Takže teď už přemýšlím, co si vymyslí za týden. Nevím, jak je to se zvěřejněním výroční zprávy o hospodaření Regiojetu, zda byla, nebo nebyla zveřejněna, ale pokud ne tak by mohl zase začít pindat, jak je kvůli těm hloupým ČD stále v mínusu, to už tu totiž dlouho nebylo... Mám také špatný pocit z pana Novotného, který také začíná přistupovat k Jančurovým praktikám. A ještě mi trochu smrdí kamarádíčkování pana Babiše s panem Jančurou, tak snad z toho nevzejde nic zlého... [nene]
vozíčkář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.239.4
Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 23:09:52    Odkaz na tento příspěvek  

nick: pro vozíčkáře, jste schopen to doložit oficiálními zdroji? Zrovnatak, kdo financuje jejich veškerý další provoz?

Mám za to, že smlouva RegioJetu s ČD o poskytování a výše poplatku je nenapadnutelná. Pořád nechápu, proč ten odpor ze strany Jančury. A proč lže o ceně?

A fakt chcete tvrdit to, že tam kde se na pořizování podílel daňový poplatník, mohu já jako podnikatel přijít a domáhat se toho, že to či ono chci zapůjčit ke svému podnikání? Jste si tím jistý?
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5246
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 00:36:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RJ v tom článku ve Žlutém lže, až to bolí.

Jinak na této trase jezdí Ex, co mají v soupravě vždy vůz s vlastní plošinou a kupé pro vozíčkáře, Leo je bezbariérový, tudíž není pro tuto relaci společnou se žlutými a černými potřebná plošina nádražní.

Nejlepší by bylo, kdyby si vozíčkáři plošiny "Bariérové" vzali do svého vlastnictví a bezplatně je používali, bezplatně udržovali a bezplatně drželi pracovníka obsluhy na nádraží.[proud]
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1263
Registrován: 8-2012

Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 01:09:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bbvmz: a to tam budou ČD jezdit s rakouskejma ojetejma plečkama, když u RJ by na to DB nebyly zvědavy?
Henry Blake
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.166.245
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 11:20:09    Odkaz na tento příspěvek  

Glory: ČD přeci nabízely Railjety, ne? Zřejmě si Zelený a spol. dupli, a tak DB nemají moc na výběr, evidentně k nám DB nechtějí poslat vlastní soupravu, jinak by se DB na ČD i RJ dávno vykašlaly.

Mně osobně souprava v tomto složení nepřipadá nijak zlá.

Ampz73 ČD+WRmz73 ČD+Bmpz61(ex OBB Bmz)+Bmz73 ČD+Bmz73 ČD+ Bmz73 ČD+Bbmvz61(ex-OBB)
bartik09
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.220.170
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 11:37:12    Odkaz na tento příspěvek  

Krom toho ze se ta plosina musi koupit (tipuju tak 300 000), tak se musi udrzovat, urcite delat revize, musi se nekde skladovat, musi bejt jeji obsluha, ktera musi mit urcite pravidelne obnovovany jerabnicky zkousky. Pokud secteme vsechny naklady a podelime poctem pouziti (jezdim vlakem nekolikrat tydne Praha - Pardubice a v poslednich letech jsem nevidel tu plosinu v provozu ani jednou), tak imho castka 1500 za jedno pouziti nemusi byt vubec prehnana.

Krom toho Jancuruv clanek zcela ignoruje fakt, ze na stejne trase za stejnych podminek provozuje LE nizkopodlazni vlaky a snad uz vsechny vlaky CD tam maji plosinu v nekterem z vagonu.

Pritom to "jejich" reseni na fotce je tak krasne chytre a jednoduche...

Nevadi mi, ze se najde parchant, kterej takovej clanek napise. Vadi mi, ze se najde hromada idiotu, kteri Jancuru v tomto "boji" podporuji.
Jarda_kučera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 733
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 11:38:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Henry Blake: A nebude to spíš tak, že němci se na ČD i celej RJ (Regiojet) vykašlou až budou mít dostatek souprav ICx? A pak si to budou vozit celý samy...
Jarda_kučera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 734
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 11:44:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K plošinám: Tak tedy ač se nechci Radimka jakkoliv obhajovat, tak teda ten pronájem plošiny nestojí 1500,- jak zde uvádí bartik09, ale dle smlouvy výše 3000,-. To na okraj. A že by ty plošiny nebyly využívány? Alespoň "u nás" v Praze hl.n. je to využití více než časté - mj. i na relaci Pha - Pce. Osobně jsem byl na několika nakládkách/vykládkách, a těch přeprav vozíčkářů je obecně relativně dost (ale co je v tomto případě dost a co málo?)
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4011
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 11:50:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro všechny: Plošiny pro vozíčkáře by měly správně být v majetku SŽDC a ta by jí měla za úplatu půjčovat všem dopravcům, kteří o to zažádají. Opět případ zpackaného oddělení dopravní cesty. Viz myčky vozidel a pod.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 341
Registrován: 8-2012
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 11:52:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

si Zelený a spol. dupli, a tak DB nemají moc na výběr
No jistě, na Stephensonstrasse ve Frankfurtu si z dupnutí Herr Grüna nadefekovali do textilu.
Mně osobně souprava v tomto složení nepřipadá nijak zlá
No tak ono především záleží na tom, KDO ten fujtajbl rakouskej ojetej šrot provozuje, n´est-ce pas? [happy]
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5032
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 11:57:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

plosina musi koupit (tipuju tak 300 000), tak se musi udrzovat, urcite delat revize, musi se nekde skladovat, musi bejt jeji obsluha, ktera musi mit urcite pravidelne obnovovany jerabnicky zkoušky

Mně je Váš nádražnický boj s Jančurou naprosto ukradený a proberte si to s Freudem.

Ale ruku na srdce, Vy byste a těch pár profilů a vrátek vysolil 300 tisíc, notabene když máte dílny a v nich kvalifikovaný lidi schopný to dát dohromady za režii a materiál ?


A vono se u ČD/ČSD něco skladuje a opečovává, to jsou zřejmě nějaký ČD na jiný planetě. Já že jsou toho tůhle v Libni viděl pohozený tam, kde místním nádražníkům upad před tejdnem vod ruky.
Henry Blake
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.166.245
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 12:04:25    Odkaz na tento příspěvek  

Jarda_kučera:
Samozřejmě, že je to jen provizorium do příchodu ICx.

T_._H_.
Vozy z Rakouska nejsou žádný šrot. Navíc projdou minimálně revitalizací. V případě vozů Bpmz kompletní rekonstrukcí.

Vzhledem k tomu, že je na 100% jisté, že žádné vagony mít RJ nikdy nebude, tak osobně bych chtěl vidět, jak by se na DB tvářili, kdyby ČD daly ruce pryč od této linky a nechaly v tom DB pěkně vyždímat.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4012
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 12:11:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Henry Blake: Vzhledem k tomu, že je na 100% jisté, že žádné vagony mít RJ nikdy nebude, tak osobně bych chtěl vidět, jak by se na DB tvářili, kdyby ČD daly ruce pryč od této linky a nechaly v tom DB pěkně vyždímat.


Kdo ví, jestli by DB nebyly naopak rády, že se zbaví problematických ČD a zařídí si to podle sebe....
Henry Blake
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.166.245
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 12:18:47    Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Nevím v čem jsou ČD na této trase problémové, a navíc pokud by ČD stáhly i WLABmz, tak můžou DB půlku vlaků CNL rovnou odpískat.

Vzhledem k tomu, že DB chtějí partnera v ČR, tak v tom evidentně nechtějí být samy. Navíc si DB diktují podmínky, např.: Bbmvz či Bmpz takže to řídí v podstatě Němci.
bartik09
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.220.170
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 12:20:42    Odkaz na tento příspěvek  

Jarda_kučera: Jen tak na ten vas okraj - ve smlouve vidim: "jednotka: 1 nastup a vystup; cena za jednotku: 3000". Je to snad naka jina smlouva?
Je fuk jestli vozickaru jezdi relativne dost nebo malo. Dulezity je absolutni pocet, kterym vydelime naklady.

RadekŠ: Obavam se ze netusite, kde zijete. Takovy zarizeni proste sou drahy, bez ohledu na to, co si o tom myslime. Nemyslim, ze takovy zarizeni muze proste nekdo udelat na koleni v dilne (kvuli predpisum).

Pokud si myslite, ze vsechno stoji par krejcaru, tak jak si vysvetlujete, ze Jancura podepsal smlouvu s 1500 za jedno pouziti a neporidil si proste vlastni plosiny?
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 8-2012
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 12:25:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak by se na DB tvářili, kdyby ČD daly ruce pryč od této linky a nechaly v tom DB pěkně vyždímat
No byli by z toho úplně děsně vyplesklí. Oni totiž vůbec nemají přehled a netuší, že by za nimi ČD opět nepřilezly s prosíkem, ale šotoušci jim to vysvětlí. Přitom linka někam přes české hranice je pro ně přece tou nejvýznamnější.
Regiojet je prostě jen páka, čím dřív to pochopíte, tím líp.
P.S. My, daňoví poplatníci v České republice, můžeme být v tuto chvíli DB Fernverkehr vděčni za ušetření peněz na nákup dalších hraček v měřítku 1:1 jménem "Railjet" pro modrogumní vláčkaře na Pobřeží. Pendolína a těch pár kousků jim snad na hraní stačí.
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 793
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 12:32:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak osobně bych chtěl vidět, jak by se na DB tvářili, kdyby ČD daly ruce pryč od této linky a nechaly v tom DB pěkně vyždímat.
DB se nechají vyždímat vytvořením DB Intercity BUS Dresden-Prag v dvouhodinovém taktu a řidiči budou nosit na klopě černou pásku na znamení smutku...
bartik09
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.220.170
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 12:37:39    Odkaz na tento příspěvek  

T_._H_.: Cena za 1 Bmz, kterej tam jezdi ted, je stejna jako cena za jeden vuz railjetu...
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 1-2012

Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 12:41:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DB se nechají vyždímat vytvořením DB Intercity BUS...

Není třeba. Stačí, aby to jezdila Arriva Praha [lame].

Každý má právo na můj vlastní názor.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7677
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 12:54:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

t_h: neslo by to zestrucnit? Kdybyste napsal ze cokoli a kdekoli CD udelaji bude to na hovno a pak to kopiroval usetrite si praci a lidem cteni...

Ad plosina od kovare: to muze v systemu kdy na kazdej prd sou 4 kontrolori a krknuti 6 povoleni a 3 stemply kazdej napadnout fakt leda mimone. O tom ze se kdekdo soudi pri obycejnym zakopnuti natoz padu z plosiny nemluve. Ten system 'utopit se v papirech' tu je zavaden a to za radostnyho hykani jaka to progrese.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5033
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 12:55:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud si myslite, ze vsechno stoji par krejcaru, tak jak si vysvetlujete, ze Jancura podepsal smlouvu s 1500 za jedno pouziti a neporidil si proste vlastni plosiny?


Já tam vidím úplně jiné sumy (fakticky nejmenší možná cena je 3600 vč. DPH) a na tom odkazu jsou obrázky mnohem levnější rampy RJ. Co řešíte ?
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 794
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 12:57:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček:
Zbývá dodat, že hlavně za radostného hýkání těch, co jsou přesvědčeni že všechno má být státní a stát má řídit úplně všechno.
bartik09
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.220.170
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 13:05:38    Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Ta fakticky nejmensi mozna cena je za nastup i vystup. To sou u me pouziti 2. K tem mejm 1500 je, pravda, potreba pripocist 300 jako dan.

na tom odkazu jsou obrázky mnohem levnější rampy RJ. Co řešíte ?
Ja nic. Co resi Jancura? Uz v prispevku z 14. prosince 2013 - 11:37:12 jsem to reseni chvalil.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5034
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 13:08:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

muze v systemu kdy na kazdej prd sou 4 kontrolori a krknuti 6 povoleni a 3 stemply kazdej napadnout

A jaktože ten Jančura může mít jednoduchou plošinu ? Jaktože může bejt jednoduchá plošina na jiných vozidlech ČD ?
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 795
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 13:22:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jaktože ten Jančura může mít jednoduchou plošinu ? Jaktože může bejt jednoduchá plošina na jiných vozidlech ČD ?

Však už taky určitě armáda děsně užitečných generálních kokrhelů vymýšlí, jak to zakázat.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 343
Registrován: 8-2012
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 13:23:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček: jak proboha vůbec může existovat něco takového?
http://www.zubacka.cz/aktualne/20111126_slavnostni_predani_a_kres t_motoroveho_vozu_840_001/th_dsc04854.jpg
(Ano, u ČD objeveno až s dodávkou regiosprinterů, do té doby to "nešlo", aby si taky přišli na své výrobci plošin.)

P.S. že někdo nechce platit 3600 za použití plošiny mi přijde vcelku logické a můžete vymýšlet tisíce pseudodůvodů, proč k tomu musí být obsluha školená jako technik v atomové elektrárně a údržba za milióny ročně.
bartik09
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.220.170
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 13:36:24    Odkaz na tento příspěvek  

T_._H_.: Takovy plosiny sou uz hezky dlouho v regionovach. Pravda, nevim jestli od zacatku. Opet - v zivote jsem nevidel, ze by to nekdo pouzil.

že někdo nechce platit 3600 za použití plošiny mi přijde vcelku logické
Mne to taky prijde logicke. Nechapu, proc na to v roce 2011 nelogicky pristoupil. [wink]
vozíčkář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.231.169
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 13:40:27    Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ:
Ale ruku na srdce, Vy byste a těch pár profilů a vrátek vysolil 300 tisíc, notabene když máte dílny a v nich kvalifikovaný lidi schopný to dát dohromady za režii a materiál ?

A vono se u ČD/ČSD něco skladuje a opečovává, to jsou zřejmě nějaký ČD na jiný planetě. Já že jsou toho tůhle v Libni viděl pohozený tam, kde místním nádražníkům upad před tejdnem vod ruky.


Proč si to za hubana nenechá udělat Radim?

To jste fakticky tak naivní, nebo hloupej?! Vy si myslíte, že něco slepíte doma trafačkou a můžete to bez razítka používat na peroně, přepravovat vozíčkáře?!

RadekŠ:
Já tam vidím úplně jiné sumy (fakticky nejmenší možná cena je 3600 vč. DPH) a na tom odkazu jsou obrázky mnohem levnější rampy RJ. Co řešíte ?

Jste schopen předložit smlouvu, ze které čerpáte vy?,

Mám právo, já jako podnikatel požadovat cokoliv, co je pořízeno daňovými poplatníky ke svému podnikání grátis?!

Ve smlouvě o poplatku za jednotku se uvádí:
3000 kč. Jednotka je: 1 nástup a výstup. Je schopen někdo najít formulaci "3000 kč bez DPH"?

Ten článek paní Ley Špačkové je k smíchu. Píše o regiodžetu, jak by zrušila ČD, nahnala na dráhu soukromníka - Radima, ale on sám má neschopné vozy.
Jak se může někdo prsit tím, že vše dokáže lépe než ten druhej, má jít vzorem, a přitom to co kritizuje dělá blbě a kňourá?!
Kňourá takhle Leo paštikář?
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 8-2012
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 13:41:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechapu, proc na to v roce 2011 nelogicky pristoupil
Asi neměl jiné řešení (takže na to přistoupil naopak logicky - mafii taky radši zaplatíte výpalné, než aby vám rozmlátila podnik). Teď už jiné řešení má a na plošiny ČD, jakož i atomové inženýry tyto obsluhující, nemusí reflektovat, což je samozřejmě předmětem hysterie jančurobijců.
bartik09
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.220.170
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 13:58:01    Odkaz na tento příspěvek  

T_._H_.: CD by Jancurovi rozmlatily podnik???

Asi neměl jiné řešení
Jinymi slovy chcete rict, ze v roce 2011 Jancura neobjevil neco, co v tomto roce podle vas objevily CD s dodávkou regiosprinterů?

atomové inženýry tyto obsluhující
Mne nemusite vysvetlovat, ze pristavit plosinu k vagonu a zatocit klikou by dokazala i cvicena opice. Zakon o proskoleni si ale patrne CD nevymyslely (aby mohly uskodit Jancurovi), ze ne?
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5035
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 14:01:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč si to za hubana nenechá udělat Radim?

Možná jste nepostřehl, že už to za toho hubana má a manažeři ČD mu tou dočasnou cenou od 3600,- při nulových přírůstkových nákladech akorát zase nevědomky nahráli na smeč a ušetřili peníze za reklamu (pokolikáté už) ?.

Vy si myslíte, že něco slepíte doma trafačkou

Můj příspěvek je o dílnách v depu. Tam asi těžko vaří nosný části trafačkou vypůjčenej pakr ze stanice.
nechápavec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.174.62.218
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 14:16:48    Odkaz na tento příspěvek  

Stejně nechápu, proč na to Jančura nepřišel už v tom 2011. Takový génius (kam se na něj habe Cimrman), co dosáhl toho, že stát na trase Praha - Ostrava uštřil peníze daňových poplatníků a místo dřívějších 7 milionů ho doprava na této trase stoj jen milionů 70 na to přišel až v roce 2013. T.H., RadkuŠ vysvětlete mi to prosím.
slavomil hubálek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.13.200
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 14:43:08    Odkaz na tento příspěvek  

Stejně nechápu, proč na to Jančura nepřišel už v tom 2011

Nic si z toho nedělejte, 30 % populace jsou hlupáci. Nejde tudíž o nic výjimečného.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4670
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 14:44:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlas a Nechápavcem. Ve chvíli, kdy se dozvěděl vyděračskou cenu ČD za půjčení plošiny, mohl je mít, páč jak již zde odborníci pravili, sesmrká to trafačkou průměrnej vohnout z bezcennýho odpadu za većer. A ještě by měl krásnou PR munici na ČD, který to pořizují za statisíce, jistě se zapoćtením provize.
Vodbornící na ceny plošin bych jen na okraj dovolil upozornit, že je asi malilinkej rozdíl v ceně Janćurovy líhy a zvedací plošiny se hydraulikou a motorovým pohonem. Nebo ne?
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 345
Registrován: 8-2012
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 14:47:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koneckonců, proč by to nemohl definitivně vyřešit až v roce 2013? Vždyť to máte na všechno 4 kontrolory, 6 povolení a 3 štemply, předělání projektu kvůli TSI, potom školení atomových inženýrů na obsluhu... to přece není hned [happy]
Mimochodem, já bych hlavní problém viděl v 36 hod předem hledání toho proškoleného jaderného fyzika, zatímco nějaký šusplech je k dispozici okamžitě.

P.S. "Zakon o proskoleni" - jaký proboha zákon o proškolení? [lol]

Slimta: v těch stanicích nejsou žádné motorové plošiny, ale normální mechanické klikotoče.
nechápavec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.174.62.218
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 14:55:02    Odkaz na tento příspěvek  

Stejně nechápu, proč ten génius pořizuje v 2013 plošiny, když přece na konci 2011 poslal ty rakouské ojetiny do šrotu a nasadil supehypermega exkluzivní rumunské vagony jaké svět ještě neviděl. [crazy]
bartik09
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.220.170
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 15:00:24    Odkaz na tento příspěvek  

T_._H_. "Zakon o proskoleni" jsem napsal, protoze neznam presny nazev predpisu, ktery proskoleni osoby obsluhujici zvedaci plosinu narizuje. Budu rad, kdyz me poucite.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 8-2012
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 15:10:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já budu rád, když mi přesný název toho zákona o proškolení seženete. Já znám akorát Řád určených technických zařízení (není zákon, ale vyhláška - detail), který ovšem požaduje jen "osobu poučenou" u elektrických zařízení, což klikotoče nejsou.
Samozřejmě pokud si ČD samy vymyslí celodenní školení "točení klikou doprava" a druhý den "točení klikou doleva", tak to není zákon.
nechápavec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.174.62.218
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 15:17:56    Odkaz na tento příspěvek  

T.H: což znamená, že si Radim mohl pořídit plošiny svoje včetně lidí už v 2011 a nemusel podepisovat nic s ČD, co nyní považuje za nevýhodné. Já se tedy ptám proč to tedy tento samospasiel a génius podepisoval? Že by si to levněji pořídit neuměl? To asi ne, to by přece tak nekřičel do médií že...[proud]
bartik09
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.220.170
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 15:30:25    Odkaz na tento příspěvek  

T_._H_.: Vubec me nenapadlo, ze by na to neexistoval predpis, ale nemuzu nikde nic takovyho najit, takze je mozne, ze proskolena osoba vubec byt nemusi. Moje chyba.

Na druhou stranu stale plati - proc podepsal smlouvu, 2 roky podle ni fungoval a ted si najednou stezuje ze je strasne nevyhodna? CD prece nemaji zadny monopol na plosiny, nebo ano?
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 8-2012
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 15:57:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obsluha musí být seznámena s návodem k obsluze. Na schodolezu v Běchovicích to je jedna strana A4, ale u ČD na to třeba mají týdenní internátní kurs.
Ostatní věci týkající se chronické formy fascinace osobou Jančury bych doporučil řešit s klinickým odborníkem, který doporučí medikaci nebo hospitalizaci. Podle mě si může a nemusí podepisovat co chce.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2525
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 16:04:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen pro doplnění. Nedávno jsme zařizovali schválení na zdvihací zařízení vzor klikotoč, asi něco jako mají ČD na zdvihání vozejčků, a stálo nás to asi 8.000 Kč. Obdobně štempl na výpočet nosníku, zdvihacího a vázacího zařízení, za 6.000,- Kč. Výrazně méně by stál štempl na rampičku, nájezdovou plošinku do nízkopodlažního vozidla nebo radimova Bmz.

Obojí jsme si vyrobili samodomo v železniční dílně.

Jak už bylo řečeno, je to pár zohýbanejch posvařovanejch profilů za pár korun. Kde je zbytek do 300.000?

(Příspěvek byl editován uživatelem Desiro.)

Chcete získat zajímavou a dobře ohodnocenou práci v železniční dopravě? Naučte se dobře německy!
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4015
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 16:10:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: Zbytek do 300 000 už si někdo nejspíš vzal[proud].

Ale musím se přiznat, že také kroutím hlavou, jak samotná osoba Radima Jančury může zaměstnávat takových mozků. Pochopitelně chorých[wink].

Párkrát jsem využil jeho služeb coby cestující a nějak nemám potřebu ho adorovat. Jen prostě nějak nemohu pochopit, jak z jeho mediálních výstupů mají mnozí ujímání. Copak postiženým jedincům on sám osobně udělal. Nejspíš nic a navíc ho naprostá většina těchto jedinců nikdy neviděla.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5249
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 16:24:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vidíte-posvařujte pro RJ samodomo plošiny,co nemusí mít pravidelné prohlídky, proškolenou obsluhu a dejte mu ji za tu vaši cenu.
A ptejte se, za co dalo Konto bariéry těch 300000 z našich darů.
Možná odhalíte tunel.[wink]
Ad plošina vzor kus plechu RJ nebo štádler či regionova. Schválně, jaká je rozdíl v těchto vozech a v náklonu plošiny?
A neříkal náhodou RJ, že v jeho vlacích je cestování vozíčkářů nedůstojné, protože je vozí u WC?[wink].
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5250
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 16:26:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram
Taky jsem osobně neviděl plno politiků a jejich lhaní mi vadí? Mám chorý mozek?
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 796
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 16:34:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevylučoval bych to, ale nemyslím, že by to souviselo s lhaním politiků.[happy]
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4017
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 16:40:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Krom toho, že Radim Jančura není politik, ale podnikatel, tak jeho řeči neovlivňují chod tohoto státu natolik podstatně, že by stálo se nad tím pozastavovat. Něco je jeho PR, něco je jeho neznalost a neobratnost.

Spíš nad jeho činy je potřeba se pozastavit - mne jako uživateli VHD poskytl zlepšení a zlevnění cestování. Čili jako uživatel jsem zcela spokojen. I ČD se díky tomu začaly více ohánět a musely přejít od slov k činům - míněno tak, že ne k těm zákulisním[wink]. Takže za podrývání monopolu ČD má u mne jednoznačné plus.


Ad chorý mozek: Znovu připomínám, že R.J. není politik, který rozhoduje o mých financích, čili o mém bytí a nebytí. Čili opět připomínám, že pro mne je důležité jen to, co kde dělá. A nutno říci, že k nelibosti mnohých zastánců teplíčka a smrádku, kam vstopil, tak se situace zelpšila jak v autobusové, tak i ve vlakové dopravě. I když klimatizace občas nefunguje, ovšem to jsem zažil i u ČD třeba v elefantovi[wink].
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5817
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 16:48:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: ...tak se situace zelpšila jak v autobusové...
Koukám, že máš dost krátkou paměť, jak je to s tou autobusovou dopravou v některých krajích a jeho "politikou". [crazy]

Je těžké být debilem, konkurence je příliš velká.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 348
Registrován: 8-2012
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 16:49:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: náklon plošiny max. 3 m délky může obecně být do 12,5%, pak je ještě nějaká definice "částečné přístupnosti" - max. 16,5% (nejspíš s asistencí). V čem je problém?
P.S. Máš chorý mozek, jak dlouhodobě vidno.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 8-2012
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 16:54:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik a autobusy: copak, dočkáme se dalšího kolečka šotověrouky "ježdění za korunu a zdražení po likvidaci konkurence"? [happy]
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4018
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 16:56:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Konkretizuj. Co třeba linka Liberec - Praha před a po nástupu S.A.? Jak je možné, že nejen pro mne před nástupem S.A. byl pro mne pomalý vlak použitelným řešením, pokud jsem nechtěl jet autem???
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5252
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 17:18:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TH
Však já vím, že ti, co jim lhaní nevadí, považují ty staromilce za divné.
max. 16,5% (nejspíš s asistencí). V čem je problém?
Třeba ve výšce nástupiště. To se poté poněkud náklon zvýší.

RJ není politik. Nicméně bude šedou eminencí ministra dopravy(pokud jím nebude sám) za ANO. Takže vlasně tím lhaním se jen zařadí, tudíž je to pro žlutofily OK.[proud]
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7678
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 17:23:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak vlastne zlepsil nastup RJ tu dopravu z Boleslavi do Liberce?

Jinak pokud ta plosina fakt stoji tak 20 litru jak ji tu nekteri vyrobci nabizej tuplem nechapu ze si je davno neporidil. To by mel zpatky na 10 vozejckarich.

Sic by na tom byli jak ve starym BDs kdyz je tam vysadej ochotny ruce, t.j. neni kam zajet a o hajzliku nemluve, moh by ale ke kafi davat pampersky...

Proste a dobre jeho vozovy park na ne jaxi neni zarizen. Jako na cyklisty, psy atd-vse co neni 'sablona'.

Jo a z Lbc vozejckare krom vlaku umel DP. RJ to nebyl.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4021
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 17:30:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček: jak vlastne zlepsil nastup RJ tu dopravu z Boleslavi do Liberce?

V podstatě nijak, ale o to by se spíš měl starat kraj, nemyslíš? R.J. mu akorát situaci tímto ulehčil - nemusí se starat o spojení měst Liberec a Praha. Tam si to žije svým vlastním životem, který nás jakožto daňové poplatníky alespoň nemusí zajímat[wink].

Pochopitelně že pro spojení Liberec - Praha by bylo daleko lepší vlakové spojení, ale tady chybí infrastruktura. Ale snad v tomto vlákně nemusíme řešit proč není, zda někdy bude a jaká vlastně bude, bude li vůbec[wink].