K-report
 

Archiv diskuse Tratě v Karlovarském kraji do 22. 09. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Tratě v Karlovarském kraji » Archiv diskuse Tratě v Karlovarském kraji do 22. 09. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5099
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 20:40:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a dostal by ses do skript o IDS

No, to je ta nejvetsi vec, po ktere touzim [biggrin].

Ale predstav si to. Vlezes do autobusu, pipnes. System te identifikuje, pozna, zda mas jizdenku nebo jestli ji teprve koupis. Sofer busu se zepta kam, ty reknes Bublava Aquapark mesicni, zadas pin, dojedes k nadrazi. Vlezes k Viamontu,sorry, GJW, pipnes, v Kraslicich pipnes.

Vse v pohode, bez problemu. No, to by pro ceske cestujici bylo moc jednoduche [vypravci].
frako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 7-2011
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 20:53:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K3 nepotřebují :-) Já jsem bez K3, blahé paměti Sergeje nerozhejbal, vlastně nikdo.
P.Š. řada 820, podle mého, byla jak pro obsluhu, tak pro "substrát" daleko akceptovanější.
Ale jinak, tvůj pohled na věc kolem Chodova ap. se mi líbí.}
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5100
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 21:20:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad frako: dovolim si s Tebou ve veci rady 820 nesouhlasit. Do roku 80 to byly na Kraslicke vymazlene a trvale opecovavane motory, ostatne stejne jako po nich prisly tym rady M 152.052, 53, 54, 55 a 77.
Jenze to, co prislo z Varu vroce 1992 bylo v hruznem technickem stavu, spolehlivost byla zoufala ( na ctyri turnusove motory bylo nakonec v Sokolove 8 motoru). Ano, mohli jsme si natahnout nohy za pultem, meli jsme sluzebni oddil, tudiz se nemuselo vse poctive zamykat do beden pod sedackami, ale to bylo asi vsechno. Misto bocnich ran na stycich nastalo kyvani a pribyl trvaly smrad spalene nafty z bufiku. A svitici sdruzena porucha patrila taky ke koloritu.

Ve veci zastavky Chodov Za plotem dekuji za podporu, byt jsme v mensine :-)
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.16.99
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 21:26:55    Odkaz na tento příspěvek  

Lakro : Dalovice - tam je to dost zamotaný s Kyselkou, na konci 1977 prodaly dráhy SSŽ Karlovy Vary na vlečku do Dalovic z Loun dva Hurvínky - 266 a 267. V roce 1986 si parta z depa Sokolov přijela do Kyselky pro 267, která Kyselce patřila výměnou za šrot (vlastní Kyselky - kovové přepravky, které se tam všude povalovaly [happy]), cestou do Sokolova byl ve výtopně ve Vojkovicích objeven motor 266, který se vzal také a dodnes se údajně neví komu patřil ("zcizení" je promlčeno [happy]). V mezidobí 1977 až 1986, když se v Kyselce podělaly Fabloky nebo od 1983 zatím jediná Karkulka, tak náčelník Vojkovic p. Garaj vyjednal bleskově na vlečku nějaký motor M 131.1 asi 266 nebo 267. Do Kyselky utáhnul 3 vagony a zpět plné tahal po jednom, to musela být krása [happy]. No a nyní, jak to po letech skutečně bylo a fungovalo [crazy].

Dík za info Tranzistor a Pilštyk, zajímavé, takové perličky mám rád.
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2019
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 21:36:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo 17 Ve Varech,když zastaví osmivozový rychlík před přechodem,je to od posledního vozu 200 + lokomotiva + příchod do vestibulu,nebo na přípojný motorák 250 metrů. - uniklo mi na kterém rychlíky přidali vozy? 8 vozů má jen večerní Excelsior, přičemž z prvních tří určitě nikdo nepřestupuje

W. - přípoje MHD v KV horní se po poslední změně trochu zlepšily, busy 1 a 13 jezdí téměř v prokladu
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5101
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 21:38:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 532: a z Kyselky to opravdu tahal po jednom?

V Kyselce stacilo povolit rucni brzdu a dojelo to az do Vojkovic :-)
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.16.99
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 21:47:40    Odkaz na tento příspěvek  

Já vím [happy]. Info od vlečkových mašinfírů a posunovačů, kurwa jen ty čísla si nepamatujou [happy].
frako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 7-2011
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 21:51:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Motor 1266 nějaký čas byl v Sokolově a Tonda Garaj skutečně vyjednal zapůjčení do Kyselky. V té době tam parta lidí z LD So. opravovala vlečku, dokonce tam i nějaký čas na tom motoru jezdili, zrovna tak jako na vlečce Sklo Unionu v N.S., kde zase byl Pilštyk, kterému se v So zajišťoval servis. Sklárna ho tenkrát zakoupila od ČSD, patřil tenkrát do Brna Maloměřic.
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.16.99
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 22:02:31    Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral : Z Kyselky vlečka většinou klesá, ale je tam plno úseků v rovině a mezi km 4,0 až 3,7 je stoupání 5 promile. Jinak normálně se tam říkalo, když se jelo do Kyselky, že se jede dolů i když po trati se jelo nahoru a naopak [crazy].

Frako : Pěkné a zajímavé a dál komplikující, ach jo [happy].
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5103
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 22:09:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 532: 300 metru stoupani neni nijak znicujici.

Ted delam pro jednoho studenta vybehove zkousky a ze Svitav od deleni trakce to jezdim do Trebove setrvacnosti pres kopec nad Opatovem.
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.16.99
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 22:20:37    Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, to jde mimo mě, co udělaj a dovedou rozjetý tuny železa vidím jen na přejezdu když naberou nějakého dokonalého echt řidiče [happy].
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5104
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 22:28:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Letec: 2)Z rychlíků udělat rychlíky a nestavět každých 15 km tedy ani v Chodově.

Jsem na Tebe nějak zapomněl [biggrin].

Význam této linky není být rychlíkem dle představ. Jejím významem je vyletět z Prahy do Sudet a zde dělat rozumnou dopravní obslužnost. A toto dělá a funguje to, obsazenost je velice solidní. Já bych to dokonce viděl na jednoúrovňovou obslužnost v Karlovarském kraji s přidáním zastávky ve Vojkovicích a Dasnicích (blbá obslužnost autobusem) a nejméně v Karlovarském kraji v hodinovém taktu.

Tedy, ať to nazvu přesně - zrušení všude zastavujících vlaků v úseku Prunéřov - Tršnice.
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.16.99
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 22:36:31    Odkaz na tento příspěvek  

I jednou jsem se zůčastnil nehody u rotavské pily, seděl jsem si v Bixu a najednou 2x mírné trhnutí a vlak s 714.2 stál, vykouknu z okna a v příkopě náklaďák s přívěsem. Bohužel jsem se nato u nehody více ochomejtal a zůstal jako jediný cestující, nakonec mě policie vzala do Sokolova a bohužel po několika dnech mi přišlo předvolání svědectví na fízlárnu v Rychnově [happy].
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3621
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 18. září 2013 - 00:19:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mzitka: 8 vozů má jen večerní Excelsior, přičemž z prvních tří určitě nikdo nepřestupuje

Tak možná do nich přestupuje a chudák západočeská musí šlapat 250 metrů od motoráku z Dolního,nebo od Role,či z odbavovací haly.A to jsou místní zmakaní,ti nesedí v parlamentu jako pražáci,kteří bez problému zajdou dlouhatánským podchodem na 7 nástupiště Hlaváku[lol].

P.Š: ať to nazvu přesně - zrušení všude zastavujících vlaků v úseku Prunéřov - Tršnice.

V tom také vidím možnost zachování smyslu železnice(místo stavění zastávek typu "Šabina",obnovy beznadějných lokálek do H.Slavkova,Kozích drah atd...).
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 731
Registrován: 2-2011

Odesláno Středa, 18. září 2013 - 00:44:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mžitka:
přípoje MHD v KV horní se po poslední změně trochu zlepšily, busy 1 a 13 jezdí téměř v prokladu

Cože???????????????
Jel jsi někdy MHD?
Nebo jinak,čekat pul hodiny na bus,kterej ti frkne před nosem,protože řidič jede o 1 minutu napřed aby vykryl zácpu u pivovaru či becherovky??Do toho pravidelné zpoždění vlaku vlivem ruznych jevu,a spoje jsou kde?
Nehledě na to,že od tržnice nahoru většina lidí šlape minimálně pul kilometru do kopce,aby stihly vlak,protože bus včas nejede.Ve finále má vlak stejně zpoždění takže nula od nuly pojde ale nějaká integrace dopravy je fázi fuck off.

Chodov,Chodov...
Co tam postavit metro,výtahy,nadchod,podchod.
Ve varech už chybí jen hajzl na peronu.[ko]
Lakro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1316
Registrován: 8-2006

Odesláno Středa, 18. září 2013 - 03:01:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Šimral- v roce 1992 řada 820 byla na pokraji svých sil. Nic na ty stroje nebylo a opravy se plácaly, jak sa dalo. Že by byla výhra od vás řada 810 ,to se mi taky moc nezdá. Vůbec řada 810 byla katastrofa sama o sobě ,jako je nyní ještě větší řada 814.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5105
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 18. září 2013 - 06:13:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by byla výhra od vás řada 810 ,to se mi taky moc nezdá.

To máte sice pravdu, ale v provozním nasazení na trati Sokolov - Kraslice s touto řadou nebyly problémy.
Ferii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 18. září 2013 - 14:09:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PS: o5 neporovnatelne. 300m ovsem neni realnych petset se stoupanim pet az sedm promil s mrzkou tratovou, oblouky a adhezne specifickym ziletko-svrskem bez moznosti vybehu jako v Ct...

K 1266 zrejme dolu tahal po jednom diky tomu, ze jich vic nevzal ne?

Ja zase slysel, ze jednou na vlecku vojkovickej z hecu pustil nejakou spolkovou karkuli ktera potkala kdesi v oblouku tu vleckovou. Nastesti bez pusy, jen se muselo pockat az vleckar prijde z obeda[happy]

A mam jeden dotaz na kraslickou. Co je na tom
pravdy, ze se az dvanactikocarovy Mn do predmesti jeden cas tahal za pomoci jedineho prasatka?

Brilantně distingovaná, z inertních sfér termicky vystresovaná, kauzálně symetrická, bázicky kubistická, senzitivně hyperaktivovaná. Áno, áno to je řada T478.1,2 ...
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5107
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 18. září 2013 - 14:42:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Ferii: historky 1 - 3 si vzajemne odporuji, nemyslite?

Historka 4: ano, lokomotiva rady 701 v obdobi nouze dokazala udelat Mn Svatava - Kraslice predmesti, ale 12 vozu bych vyloucil, je to preci jen 270 tun.

I kdyz kdyz nad tim tak premyslim, ze jsem do Rotasu dokazal za dobreho pocasi stejnou lokomotivou vyvezt dva lozene, bratru 150 tun, tak by to asi slo, ale jelo by to tyden.
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.16.99
Odesláno Středa, 18. září 2013 - 15:44:36    Odkaz na tento příspěvek  

Historka 3 je skutečně pravdivá [kladivo], i fotky jsou.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5108
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 18. září 2013 - 16:02:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To ja nezpochybnuji. Zpochybnuji na tomto prikladu to neprekonatelne stoupani.
749.243-2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.235.0
Odesláno Středa, 18. září 2013 - 17:29:02    Odkaz na tento příspěvek  

K historce 3 bych připodotkl, že když ještě po vlečce jezdily Karkule, vyrazil jsem ze zvědavosti v okolopolední době pěšky za vlakem směr Kyselka a asi po kilometru skutečně stál vlak u nějakého domku...zřejmě se tedy opravdu obědvalo doma. [kladivo]
Trávy bývalo v kolejích vlečky vždycky 3 [zadnice], takže M131 se klidně mohla v 5 promilích navíc vrkotavého svršku uhrabat snadno, byť by po normálních kolejích by zátěž zvládla.
Ferii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 18. září 2013 - 23:49:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zadne stoupani neni preci neprekonatelne[happy]. Ja jen podotkl, ze zmahani petiset metroveho kopecicku v obloucich na vlecce svrsku Xa malou rychl. neni totez, tak bezvyznamne, jako zdolani stoupani vybehem na draze celostatni nabehovou rychl. nemalou.
A nebyly nahodou pojmy otoceny? Proti proudu reky nahoru do Ky. a z5 do Voj. po proudu dolu?

Mn s T211 zminoval pan ktery tam dlouha leta slouzil a tak nemam duvod mu neverit.

Brilantně distingovaná, z inertních sfér termicky vystresovaná, kauzálně symetrická, bázicky kubistická, senzitivně hyperaktivovaná. Áno, áno to je řada T478.1,2 ...
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.16.99
Odesláno Čtvrtek, 19. září 2013 - 10:06:38    Odkaz na tento příspěvek  

Ferii : Ne, ne, nic není otočené, já to zkomplikoval místním "slengem", zeměpisně nahoru a dolů (sever a jih), běžně se říkalo, když se jelo do Vojkovic, že se jede nahoru i když po trati se jelo dolů. Samozřejmě máš pravdu, Kyselka je o cca 17 m výš než Vojkovice, tedy do Vojkovic to většinou klesá max 10 promile a dost se to střídá s rovinou a tím jedním úsekem, kde je houpačka, protispád 5 promile (hledal jsem proč píšeš 500 m) a nakonec jsem zjistil, že jsem se přehlídnul, za což se omlouvám, stoupání 5 promile je mezi km 2,803 až 2,273, tedy dokonce přes 500 m. Jinak ty k tomu máš nějaké novější papíry ?
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.16.99
Odesláno Čtvrtek, 19. září 2013 - 11:02:08    Odkaz na tento příspěvek  

Jo ještě když se najede na těch 5 promile tak od Kyselky je ještě předtím 900 m vodorovná.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.26
Odesláno Čtvrtek, 19. září 2013 - 12:36:39    Odkaz na tento příspěvek  

Tak to mě docela překvapuje,že se na téhle trati ještě něco "opravuje".
Běžné opravy svršku, přejezdů, Borečský tunel, bezstyková kolej apod.
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.16.99
Odesláno Čtvrtek, 19. září 2013 - 17:21:20    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k M 131.1, koukám do starých sešitových jízdních řádů, kde má řada M 131.1 na našich lokálkách normativ hmotnosti nebo normu zatížení uvedeno 20 nebo 30 tun. To znamená doporučení tahnout něco do této hmotnosti ? Když vemu třeba nákladní vagon, který se v Kyselce tehdy běžně používal řady Gbs tak prázdný vážil 15 tun, takže 3 prázdné je 45 tun a naložilo se do něj až 30 tun zboží, což voda ve skle mohla asi udělat, takže zpět 1 vagon už měl 45 tun. Dva vagony 90 tun a 3 už 135 tun, což by asi motor už nezvládnul ? Hlavně se nesmějte [happy].
Ferii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 541
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 20. září 2013 - 09:35:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

532: Ja se tedy ridim hmatatelnym fyzickym stavem dle reky, coz je pro vetsinu nejlepe stravitelne, lhostejno obou polu.

Ano aktualni dokumenty existuji, pokud nekdy dorazis na zrzavou pripomen se, prinesu a okazu. Oudaje si opravdu necucam z prstu.

Pro mne radou M131 nepolibeneho, jen T211, je stezejni to, ze kultovni motor neni staveny na takoveto tahani a dle toho bych jej nepretezoval stejne jako tehdejsi vozitele.

Normativ 20-30t jsou dva vleky, coz je pro tuto radu nepochybne tak akorat. Drive nebylo kam spechat, nebyly radia a tak se ani nedivim zminene vozbe 3/1, k ni si vsak neopustim otazku. Nedopadlo to s vozy v Kyselce stejne jako v jedne casti hry mistra Cimrmana kde namisto vlecky a vozu hrali hlavni roli samotizny vytah a najezeni / nenajezeni hornici :D?

A abych odpovedel, tezko rici zdali by motor ty dva l. vozy dal. Pokud prirovnam k nynesnim motorum tak snad 810, regina urco ne. V dnesni dobe bych se maximalne jal dva kousky zkusmo vysunout a rocak by byl ta tam...[happy]

Brilantně distingovaná, z inertních sfér termicky vystresovaná, kauzálně symetrická, bázicky kubistická, senzitivně hyperaktivovaná. Áno, áno to je řada T478.1,2 ...
Ferii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 542
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 20. září 2013 - 09:39:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

frako: Na Obasce v Sedle toho pry jezdivalo, dokonce tam byla i samostatna osadka do doby nez obsluhu spolkla uhelna.

Brilantně distingovaná, z inertních sfér termicky vystresovaná, kauzálně symetrická, bázicky kubistická, senzitivně hyperaktivovaná. Áno, áno to je řada T478.1,2 ...
Džejár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 3-2012

Odesláno Pátek, 20. září 2013 - 10:53:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsou mi věci.... Všudybylka bude v Kounicích.... [bomba]

Edit: Twl, a Bochově taky.....

(Příspěvek byl editován uživatelem Džejár.)

//ČESKÉDRÁHY 4ever


"Co říkal František?" "Říkal, že ještě vydrží......"
Deltacze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 425
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 20. září 2013 - 12:09:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To bude Všudybylka sunout do Kounice nebo bude diesl na postrku? [blush]
Deltacze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 427
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 20. září 2013 - 12:44:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dlouho zde nebyla fotka, tak něco z 16. března
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11537
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 20. září 2013 - 13:14:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dneska se zapíná bečof. prej je to úúúúúúúúúúžasnýýýýýýýýý. asi něco, jak byla aš do hranic. ze žlutic jen do sudých, vč. posunu.....

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2399
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 20. září 2013 - 17:30:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska došly Esa, že si 610 a 609 prohazovaly mašiny ve Varech?

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Deltacze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 428
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 20. září 2013 - 17:37:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda, jedno retro eso odešlo, asi rozbité [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem DeltaCZE.)
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.16.99
Odesláno Pátek, 20. září 2013 - 17:52:51    Odkaz na tento příspěvek  

Ferii : Vím, že si údaje necucáš z prstu, proto jsem se na 500 m znovu podíval a přiznal svůj omyl. Na "papíry" se rád podívám, snad to někdy vyjde, Vary jsou pro mě i veřejnou dopravou dost z ruky [happy]. Cimrman je dobrej [ok], ještě, že nasazení M 131.1 bylo z nouze. Mrkni na fotku nějakého Welchau rodáka z roku 1967 (asi se přijel podívat po 20 letech, jak vypadá jeho ukradený majetek [happy]), kde je vlečkový vlak, škoda, že nejde poznat kam jede, není celý a kolik má Fabloků Ls150. Už jen hrubým odhadem může mít těch 6 vagonů prázdných 60-70 tun a ložených klidně 200.
Deltacze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 429
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 20. září 2013 - 18:15:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ústecká záloha, ví někdo víc? 194 a 419 jsou na nějaké revizi?
Bardotka_749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1549
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 20. září 2013 - 22:10:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když je ten pátek, dáme hádanečku:

kde je tato cedulka?


Bardotka - co je víc? [fotic]
Ferii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 544
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 20. září 2013 - 23:12:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

532: i tak je to luxusni spek, diky...
Mmch svuj skromny tip na misto mam, dale bych ponechal jako hadanku s tim, ze az budu na miste zachytim aktualni stav.

Bardotka: Petre lehke, necham ostatnim. Jinac chodosky prejezd zaasfaltovan.

Brilantně distingovaná, z inertních sfér termicky vystresovaná, kauzálně symetrická, bázicky kubistická, senzitivně hyperaktivovaná. Áno, áno to je řada T478.1,2 ...
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 445
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 02:17:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsem začínal jezdit ve Varech, zajížděly na dolní 131,1 z Rakovníka. Na jednom vlaku do Mariánek se pak vracely do Bečova na postrku. Takže vlak jel ve složení M 240+krátký Balm+M 131,1. Mezi Cihelnama a Jezem jsem po rozjezdu jezdil výběhem, protože rakovničák to bez problémů zvládal sám. A souprava měla 75 tun. Cvičil s tím sám padesátkou. Zlatá Miliuska. Se 155 Ks dávala na kola víc než 280 Ks přetavených hydraulikou do tepla. Myslím si, že 50% účinnost neměla.
A už vůbec nemluvím o spotřebě. I s vlekem většinou nešla přes 20litrů na 100km. I provozně levná 810 potřebuje sólo min 25 litrů.
Kdeže loňské sněhy jsou.
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 446
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 02:32:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a když si vzpomenu na Pesy a jejich krásných 115 na 100km, tak M 131,1 jezdily skutečně zadarmo. V Dalovicích používaly M 131,1 k vysypávání Sa vozy . ČTYŘI vozy nebyl problém. Ale je to rovina. Nesměla se spálit spojka a jinak nebyl problém,
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.16.99
Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 18:49:29    Odkaz na tento příspěvek  

Letec : V Dalovicích tedy byla 266 i 267 a jak s tou Kyselkou, čerpám jen z kroniky spolku a od Karla ?
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.16.99
Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 18:52:40    Odkaz na tento příspěvek  

Ferii : Jen místo zvěčni, to bude rozdíl.

Bardotka 749 : Mísro máš v mejlu.
Poljaq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 484
Registrován: 6-2006
Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 20:44:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco z toho, co jsem kdysi vytvořil [fotic]
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 738
Registrován: 2-2011

Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 21:33:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní nevšední R441 Excelsior:
Cheb odjezd 18.14 včas,eso a 7 vozu.
Poslední podvozek nebyl odbržděnej,rozjezd,první cuknutí a vlak opět stojí.Znovu se odbržduje,ale poslední soukolí je stále zabržděné.Přesto se vlak dává do pohybu a na posledním soukolí se začíná odehrávat peklo,po peronu to jede ještě ve smyku,na zhlaví se kola začínaj v šedesáti pomalu odtrhávat,kravál jako svině.Začalo se za vlakem kouřit...Když už to nevydrželi ani cestující dávají znamení vlakvedoucí a dojíždíme samobrzdou do tršnic.Tam jsme personálem a četou odbržděni.Nabírame 5 min.
Máme červené zdrže ale jedeme.Soukolí má plochu jak svině a dupe to na hony daleko.Za stálého dupotu projíždíme stanice,kde náš vlak se zájmem pozorují všichni výpravčí.Přijíždíme před K.V.a ve Dvorech stojíme...
Udajně nás zastavily snímače "dupotu" kol.Máme pobyt a nabíráme ještě po předchozích výlukách 20min.Ve finále přijíždíme do KV 30km.h-1 a poslední vuz je zde po kontrole vozmistra odstaven.A Ex441 pokračuje dále s 30min a 1 a 1/2 vozem 2.Class.
Co z toho plyne?
Džejár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 3-2012

Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 23:46:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bardotka_749 má zřejmě v oblibě vlečky na trati 141... [wink]

//ČESKÉDRÁHY 4ever


"Co říkal František?" "Říkal, že ještě vydrží......"
Bardotka_749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1553
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 23:56:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Džejár: jasné[proud], vlečky a lokálky já můžu... jo,ešče tam chytit nějaký stroj při posunu,hmm.

Bardotka - co je víc? [fotic]
Ferii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 545
Registrován: 4-2005

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 15:31:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M87: Ze lidsky faktor je hold lidsky faktor a take to, ze pokud odbrzdeni probehlo povolenim rucni brzdy. Mohls jej provest jako spravny nadrazak sam a mit z toho jako bonus jeste dobry pocit, bez zdejsiho roztirani [proud] .

Paklize se plena vesla do 150mm delky a 3mm hloubky muze se vuz poslat po ose na vymenu dvojkoli v pripade hubene obruce, ci nevyhovujiciho rozkoli nebo na soustruh, kazdopadne ma dotycny minimalne po jedne az 4,5 vyplate...

Varaci jsou mekoty, me onehdy jenisovsky indikator horkobeznosti a plochosti taky vyhodnotil pozitivne u 51 a 52 osy, po negativnim vysledku kontroly v kave a podepsanim glejtu jsem pokracoval dal. Z kvdv 30 a dal z kv normal dle sesitaku.

Brilantně distingovaná, z inertních sfér termicky vystresovaná, kauzálně symetrická, bázicky kubistická, senzitivně hyperaktivovaná. Áno, áno to je řada T478.1,2 ...
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2020
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 17:36:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČDC 742.358-5 stála ve čtvrtek v Chodově
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11539
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 18:21:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hlavně by mě zajímalo, gde se v kv vzal vozmistr. jedině nákladní.

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 447
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 18:30:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Kyselce fakt nevim. Nevidel jsem ji nikdy v akci. Byla tam 266. V Dalovicich tedy 267. Ale zachovana zustala ve skutecnosti 267cka. Byla v lepsi stavu i kdyz je precislovana na 266. Dalovickou jsem v provozu nekolikrat videl.mh
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11541
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 19:46:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

feri, máš bír-mejla

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
749.243-2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.228.114
Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 20:09:20    Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: o odstavení vozu přeci může rozhodnout i strojvedoucí...
Ferii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 4-2005

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 20:35:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letec: Zajimave, ja si rikal kam se ta sedma ztratila. Snad se povede zase vratit nejakeho toho hurvajze do So.[vypravci]

243: Vsak von urco vi, konec koncu je to patrno z meho prispevku.

Bobo: No to musime, hlavne me musis poucit o neklouzacim softu, ten me hrozne bere [rofl]

Brilantně distingovaná, z inertních sfér termicky vystresovaná, kauzálně symetrická, bázicky kubistická, senzitivně hyperaktivovaná. Áno, áno to je řada T478.1,2 ...
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 739
Registrován: 2-2011

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 20:51:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ferii:
Ruční byla odbržděná,problém byl evidentně někde jinde.To mmch říkali i ti ve voze co měli režijku.
Já měl jízdenku[happy]a přece jako cestující nebudu po někom odkopávat zdrže.
Bobo:
Vozmistr v KV byl,jestli od carga nevim,ale další jízdu zavrhnul,stejně tak jako fíra,který si to byl sám prohlídnout.To se ti u motoráku nestane.
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.16.99
Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 20:56:29    Odkaz na tento příspěvek  

Letec : Mohu poslat mejl s fotkou, pod Letcem nebude fungovat, tam je ještě Viamont :-) nebo stačí napsat mě pod 532 a já už se ozvu, dík.
Bardotka_749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1556
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 21:27:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

konec víkendu - tak dokončím hádanku - jak někteří už naznačili, že vědí - díky a pro zbytek - ta cedule je u násypky, na mn. koleji, v Sadově, trať 141.

Bardotka - co je víc? [fotic]
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 742
Registrován: 2-2011

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 21:51:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bardotka_749:[wink]


?
Bardotka_749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1557
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 22:57:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martass87: tam už asi koleje nejsou, jestli to je ta Svatava, u vj.nav., souběžně se silnicí na K. Poříčí, č 181?

Bardotka - co je víc? [fotic]
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2400
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 23:13:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martass87: Smolnická, hned za J5.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.