K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 07. 11. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 07. 11. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 10:06:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už sme u těch dopravních značek - bonusová otázka týkající se železnice:
- železniční přejezd se světelnou signalizací bez závor nebo s
- na světelné signalizaci nesvítí žádné světlo
- co udělá každý správný řidič?
549121
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.127.128.126
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 10:11:10    Odkaz na tento příspěvek  

Asi by měl zastavit a přesvědčit se, jestli se žádné strany neblíží vlak.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1697
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 10:17:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel si většina řidičů i chodců myslí, že když nesvítí žádné světlo, že může v klidu jet a že vlak nejede .....[lol] Viz oblíbená "výmluva" : "Ale vždyť světla nesvítila ...." ...[crazy]
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 11-2012
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 10:18:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumcajs:
Jo ty kruhace. Ano bylo kdysi pravidlo ze vozidlo na kruhaci ma prednost a prisel nejaky expert a vymyslel tuhle kravinu.

Ja (taky mam ridicak, nejezdim casto) si to dlouha leta myslel, protoze v autoskole jsme to probrali rychle a muj deda s otcem me presvedcili ze proste na auta na kruhovem objezdu maji prednost a to proto aby se kruhac neucpal.

Jenze jednou prijel muj kamarad, slouzici jako hasic u profiku v Liberci. Meli nehodu v Jihlave, jeli bez majaku, po kruhaci a lup tam auto. Nastesti jen plechy. Ale to zdeseni kdyz zjistili ze nemeli prednost. A ja se taky nestacil divit.

Ja na zapad autem nejezdim, takze nevim. Ale rekl bych ze vsude v okoli je dano v pripade kruhaku kdo ma a kdo dava prednost. Jen u nas to muze byt se znackou (troj, STOP), nebo bez. Asi aby jsme byli nekde jinde. Ale jak rikam nejezdim autem do zahranici, takze opravdu tohle nevim.

A kdyz uz jsi u tech otazek.

Ceska Lipa, koleje vedouci pres silnici. Stojany na zavory a na nich konce do kterych se dava brevno. Tedy jen mechanismus na sklapeni. Skoda ze jsem to nevyfotil. Je to prejezd nebo neni?

A v ty Cesky Lipe to bylo. Dneska uz to sundali uplne. Mozna ze nekdo z CL to potvrdi.
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1520
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 10:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale to zdeseni kdyz zjistili ze nemeli prednost.
Můj případ před mnoha lety v Havlíčkově Brodě.Taky jsem si myslel,že mám přednost.Viník jsem byl já.Naštěstí jen plechy.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 10:26:52    Odkaz na tento příspěvek  

K tomu "nesvícení" výstražníků - jestli se nepletu, tak VUD měl štít, který při poruše spadnul a tím výrazně změnil vzhled výstražníku. Bylo to tak?
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 11-2012
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 10:30:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar:
Ano. VUD to mel. A kdyz projdes vlakno prejezdy, mela by tam byt fotka. Urcite jsem ji videl. Takhle minimalne na serveru je.
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 553
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 10:31:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Správná odpověď zní: Nesvíti-li žádné světlo na zabezpečovacím zařízení = žádné tam není = platí nadřazená značka, tedy kříž značící žel. přejezd = dej přednost dráze.
V České Lípě jsem bohužel nebyl, tudíž nevím, jak to přesně vypadá, každopádně je-li tam jen távora, tak je to stejné = závora dole - přejezd uzavřen, závora hore - dej přednost. Podstatné je, zda tam je kříž ... Jinak je na vině ten, kdo měl tento přejezd řádně označit dopravními značkami.
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 11-2012
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 10:44:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumcajs:
Spravne sis toho vsiml. Tam skutecne nebyl kriz. Je to zrusena trat. Zustali tam jen ty stojany. Ale nedavno tam jela MUVka a ja jsem si rikal jak by se to vysetrovalo. Protoze chybel kriz, neni to prejezd. Tohle nam mnohokrat rikali na skoleni. A nejhorsi ze nikdo z tech 10 tratovaku se nenamahal aspon vylezt ven a strezit. Proto rikam, skoda ze to nemam vyfoceno.

Ale jinak spravne. Cekal jsem kdo se ozve kvuli tomu chybejicimu krizi.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2440
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 10:57:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Džejár: Já v Ostrově dělal autoškolu, takže ten kruhák důvěrně znám. Přednost zprava na něm byla, ale s platností zákona 361/2001 Sb. se překopal na přednost na okruhu.

Faktem ale je, že znám dost kruháčů, kde při vjezdu na kruháč je cedule: kruhový objezd, dej přednost v jízdě"

To je 100% kruháčů v ČR. Neznám žádný, kde by "Dej přednost v jízdě" ("Stůj, dej přednost v jízdě") nebylo.

ale na samotném kruháči už chybí cedule "hlavní silnice". Tudíž by si měli všichni vzájemně dávat přednost ...

Tak je to snad stejné jako tohle, ne?

Nebo tady taky budete dávat přednost zprava, protože tam není značka "Hlavní silnice"?

Správná odpověď zní:
Ovšem ta odpověď neodpovídá na otázku co udělá správný řidič.
Takže tedy správný řidič pojede nejpozději 50 m před přejezdem nejvýše 30 km/h a nebude zbytečně prodlužovat dobu jeho přejíždění.
Před přejezdem si bude počínat zvlášť opatrně a přesvědčí se, zda může přejezd bezpečně přejet.
Nezastaví ve vzdálenosti kratší než 15 m před ním a za ním.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 11-2012
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 11:03:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda:
Ja se priznam, sam za sebe. ze bych prednost dal, protoze nikde v mem smeru nemam znacku ktera mi upravuje prednost. Rekneme ze na hrane krizovatky, bude nejaky nezvedenec, nebo cokoliv tak ze pri prijezdu nebudu videt do prava, ze tam existuje trojuhelnik.

Tudiz davam prednost zprava a vjizdim do krizovatky opatrne, protoze nevidim zda je zprava auto.

Ale to bych delal ja, i kdyz mam papiry, nejel jsem autem asi 5 let. Takze se mohu mylit.
balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1996
Registrován: 11-2002

Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 11:03:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk.:
Přece takhle [happy]

2koridor.websnadno.cz
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1610
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 11:27:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se obávám, že se dostaneme do situace Kámen - papír - nůžky [crazy]



Ledaže bychom přistoupili na nestandardní řešení "přednost zprava".
Anebo hned za přejezd dáme "přikázaný směr jízdy vpravo" a bude vystaráno [rofl]
55p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 747
Registrován: 6-2009
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 12:20:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AL 1606
Souhlas [happy]

AL 1610, balik 1996: Představujete si to správně, zelený směr bude mít přednost před červeným. Ano, ještě to může zamotat ten modrý, ale ten není nijak zvlášť četný. Takže ve výsledku pojedou auta od přejezdu před auty na přejezd.

Vedlejším efektem bude i to, že se za přejezd vejde více aut, ne-li všechna čekající.
Konkrétní možné umístění kruh. obj. by bylo tady odkaz.

Sledování nasazení jednotek 480 Leo Express Praha - Pardubice - Ostrava - Bohumín (- Karviná)

Sledování nasazení 162 + 961 na rychlících Kolín - Ústí nad Labem

Sledování nasazení 163 + 961 na osobních vlacích Lysá n/L - Ústí n/L
55p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 748
Registrován: 6-2009
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 12:26:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AL 1610:
Ledaže bychom přistoupili na nestandardní řešení "přednost zprava".
Anebo hned za přejezd dáme "přikázaný směr jízdy vpravo" a bude vystaráno


No, k něčemu podobnému se schyluje na druhé straně přejezdu, neboť se připravuje propojení těchto silnic. A z novostavby (od současné ul. Družstevní) se bude smět jet rovně nebo doprava, ale ne doleva na přejezd.
Důvod? Cena. Kvůli předpisům by (při možnosti odbočení doleva) musela být křižovatka řízena semaforem, který by byl ovlivňován i PZZ. Naopak takto žádný semafor potřebovat nebudeme.

Co budou dělat cyklisté a řidiči? Ti drzejší řidiči to doleva uhnou i přes zákaz (cyklisté všichni), ostatní se otočí v okolních ulicích.
Případně rovnou přijedou jinudy, tj. Jiráskovou ul. od Riegrova náměstí. Což se nám ale úplně nekryje s jedním z důvodů výstavby propojení silnice, totiž ulehčit právě Riegrovu nám...

(Příspěvek byl editován uživatelem 55p.)

Sledování nasazení jednotek 480 Leo Express Praha - Pardubice - Ostrava - Bohumín (- Karviná)

Sledování nasazení 162 + 961 na rychlících Kolín - Ústí nad Labem

Sledování nasazení 163 + 961 na osobních vlacích Lysá n/L - Ústí n/L
kevin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.44.122
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 12:45:19    Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda 2440.Pár let zpět měl na podobné křižovatce /zde nebyl trojúhelník,ale stopka,hlavní silnice bez označení/ nehodu známý.Otázka policisty pak zněla takto."Jak jste věděl,že jedete po hlavní silnici?".Též bych dal přednost,na oné křižovatce je od té nehody již hlavní silnice označena.
55p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 749
Registrován: 6-2009
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 12:59:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda 2440, kevin: Jak jsem poznal, že jedu po hlavní silnici? Viděl jsem, že na druhé ulici je značka ve tvaru trojúhelníku postaveném na špičku. Jediná značka tohoto tvaru je "Dej přednost v jízdě". Se značkou "Stůj, dej přednost v jízdě" je zřejmá paralela.
Pokud to je křižovatka ve tvaru T, tak hned vím, kde je hlavní silnice.
Takto jsem o tom kdysi mluvil, resp. toto mi řekl můj instruktor v autoškole.

Sledování nasazení jednotek 480 Leo Express Praha - Pardubice - Ostrava - Bohumín (- Karviná)

Sledování nasazení 162 + 961 na rychlících Kolín - Ústí nad Labem

Sledování nasazení 163 + 961 na osobních vlacích Lysá n/L - Ústí n/L
549121
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.127.128.126
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 13:34:46    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud jde o křižovatky a KO - každodenně při jízdě autem vidím stejné přestupky: nedávání přednosti, nepoužívání "blinkrů". Bez ohledu na to, jestli je křižovatka osazená značkami nebo ne. Na železničních přejezdech je to podobné, nerespektování výstražných světel, stopek.
Policii to však zajímá pouze v případě nehody, jinak se raději věnuje měření rychlosti na rovných úsecích svádějících ke svižnější jízdě. Přitom na kruháčích a křižovatkách by museli na pokutách vybrat podstatně víc.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1613
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 13:54:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viděl jsem, že na druhé ulici je značka ve tvaru trojúhelníku postaveném na špičku.
A následoval by dotaz: "A vy jste i viděl, že není zneplatněná např. přelepením folií či "zneplatňovací" páskou?"

Pojďme řešit dráhu, tam žádný "dej přednost v jízdě" není [happy]
Kosac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 15:11:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a odpoved ano, kolem te znacky jsem na kruhovy objezd vjel... :-)
Palko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 1-2012
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 15:17:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebyla zde někde diskuze o železnici???
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.211.48.35
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 16:07:01    Odkaz na tento příspěvek  

A tak jóó, dáme něco o železnici. Ale těch aut se hned tak nezbavíme: http://www.novinky.cz/krimi/317345-lokomotiva-u-prazskeho-nadrazi -sesrotovala-starou-dodavku.html
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.211.48.35
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 16:13:07    Odkaz na tento příspěvek  

A když se tak dívám na tu fotku, nebyl to náhodou Barkas?
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7485
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 16:33:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jinak 'stehovani narodu'. Praha je velkoparkoviste a na hlavaku se skoro nejde procpat davem u prostredniho podchodu.
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.211.48.35
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 16:44:08    Odkaz na tento příspěvek  

Tak doufám že v Brně na hlavňáku to bude lepší. Balím, jdu na vlak
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 760
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 17:24:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22michal: Je (byl) to Barkas [sad] Tady jsou další fotky: http://policejnidenik.cz/2013/10/foto-stary-nakladni-vuz-se-stret l-s-posunovaci-lokomotivou-v-arealu-nadrazi-krc/

Petr_vlček: A na silnice mimo Prahu už vyjeli sváteční jezdci, takže kdo dnes nemusí cestovat, vyhrál.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5934
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 18:16:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prej skoda 225000... No asi 220000 na ty 742 [biggrin]

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 18:17:51    Odkaz na tento příspěvek  

Nick- jo, tady uže je foto odpředu, takže identifikace je jednoznačná. Pán snad bude v pořádku, ale starého valníčku je fakt škoda :-(

Jinak v Brně jsme měli sice 6 minut zpoždení (možná i kvůli Slovanu, tem má pěkně naděleno), ale když jsem viděl jedno z největších parkovišť v Brně (rozuměj Poříčí a Opuštěná), tak jsem byl rád že jedu vlakem.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 22:38:54    Odkaz na tento příspěvek  

V poledních zprávách na ČT24 bylo něco o projetí měřícího vozu někde na koridoru. Na babitronu bylo celkem červeno
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 14:58:20    Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra : a ještě ČT uniklo, že podobný malér se stal v Karlových Varech ...
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 22:28:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No hlavne ze mame ve Varech nekolik vypravku ve sluzbe, nove i cervene cepice. Ale vlaky si vypravujem na cas sami proti schovanym navestidlum. Rekl bych, ze jsme to po tomhle novem predpisovem paskvilu vsichni cekali. A pro jistotu uz se neskoli ani nehody, aby si toho nekdo nevsiml.
V predpisu je to samozrejme dobre osetrene, aby se nic nestalo. Jako schopny zabezpecovac se vsak predpis neosvedcil . Zastavit mozna dokaze slimaka. Vlak bohuzel ne. MH
RZZ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 10-2013

Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 16:08:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsme měli další projeté návěstidlo, avšak tentokrát v Malešicích, kde nebyla osobní doprava nijak ovlivněna.
Nějak se ty případy množí...[sad]
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2679
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 16:59:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RZZ: Mimoriadnosti jednoho druhu nastávajú zásadne vo vlnách...
Pepa_103
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5599
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 06. listopadu 2013 - 16:32:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Plze?ští strojv?dci
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4474
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 06. listopadu 2013 - 18:21:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně nějak nejde do hlavy, jak drastická změna mohla v tom předpise nastat, že po novelizaci dochází k častějším projetím stůj ve stanicích, kde vypravuje výpravčí výpravkou a jakou to má souvislost se zmíněným zmršením předpisu.
Přece pravidla pro sledování návěstí zůstala stejná a "neviditelná" návěstidla byla neviditelná i před novelizací.[blush]

Teď akorát nastalo to, že výpravčí dá odjezd jako první -pokud to správně chápu- a dále fíra postupuje jako před novelizací: ohlídá si čas, návěsti od čety, návěstidlo, (nebo pravidla pro případ že na něj nevidí) a rozjede se/nerozjede.
Kde nastal ten zakopaný pes??

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12859
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 06. listopadu 2013 - 18:54:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prostějov - psal jsem do Střední Moravy:

Podle dosavadních informací bude ještě zítra do poledne. Jsem na skok doma, takže v rychlosti: Nevím jak se jim to povedlo, ale výluka byla skrz to, že jim v úseku Blatec-Bedihošť vyletěla elektrika - jak je u přejezdu na Vrahovické ul. ta nákladová plocha (hlavně uhelné překladiště, na konci koleje je zarážedlo /robustní z naohýbaných kolejnic). Šibovali s těma plošiňákama s nízkýma bočnicema, poslední vagon to zarážedlo přeskočil o víc jak deset metrů a končil "skoro až na silnici", sundal (a s nadsázkou se zastavil o) sloup držící dráty, tak tak tam projela Regionova, jak bylo vedení nízko. Ještě to tam pořád je, zasahují drážní hasiči a kolem poskakuje hromada vyšetřovatelů. Čemu ale nerozumím, tak mašina stála skoro pod mostem u dálnice u FTL (Kocour - 742) a měla první vagon docela fest napasovaný do sebe (trhali to od sebe mašinou z mostáren, která jediná se tam dostala) a celá ta souprava měla někde v půli mezi sebou ještě Žehličku a byla asi na třech místech rozpojená. Takže vůbec nechápu, jak to udělali. Prvně jsem myslel, že se jim utrhly vozy, ale to jsem viděl jen ten vykolejený vagon.

Sdružení historické dopravní techniky Prost?jov
Kecama autobus nezachráníš...
Admin
Administrátor

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 00:11:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obnova části chybějících příspěvků (bez obrázků a odkazů):

Kůň - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 08:40:28
Další nehoda, tentokrát ve Všestarech. Předpokládám, že to je na těch křížích... odkaz

Trainmaniak - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 09:16:10
Je to tento: 50°15'08.32673"N, 15°45'21.22878"E - http://www.mapy.cz/s/8Luk

Výpravčíxy - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 09:43:58
Doufám, že se tu zase objeví plno kritiků, poukazujících na špatné rozhledové poměry na přejezdy. ....[crazy][lol] ....Asi to byl někdo místní, který to tam zná. Rovný přejezd, "nedrncáto", vlak jednou za hodinu, tak proč bych zastavoval na stopce [crazy]... A nebo si řekl: "Co bych zbytečně brzdil, to ještě stihnu. Přece se nebudu znova rozjíždět "...[crazy]

RadekŠ - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 10:22:51
u zase objeví plno kritiků, poukazujících na špatné rozhledové poměry na přejezdy Ano. A k tomu přehršel rozptylujících a naprosto zbytečných dopravních značek, absence pruhů na vozovce, atd.

Lukyncz - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 10:29:50
Výpravčíxy: jen jedna malá otázka, prosím o odpověď: Ty jsi tam byl??

Výpravčíxy - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 11:48:53
No, jestli je to ten přejezd co uvádí nick "Trainmaniak" o příspěvek výše, tak podle Goglu je tam rozhlednost dobrá a stav přejezdu je také vidět ....

Trainmaniak - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 12:20:02
Číslo přejezdu bylo uvedeno, zde je aktuální seznam včetně souřadnic: http://www.szdc.cz/web/prejezdy/seznam-prejezdu-szdc/seznam-preje zdu-szdc.xlsx

Lukyncz - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 12:26:11
výpravčíxy: Jo podle googlu... A google ti taky prozradil, že si ten řidič řekl: Rovný přejezd, "nedrncáto", vlak jednou za hodinu, tak proč bych zastavoval na stopce [crazy]... A nebo si řekl: "Co bych zbytečně brzdil, to ještě stihnu. Přece se nebudu znova rozjíždět "...[crazy] Příště se prosim zdrž těchto rádoby moudrých řečí doplněných stupidními smajlíky, pokud o té nehodě víš jen to, že se stala...

Arctia - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 13:55:08
RS: Kdyz nekoho rozptyluji dopravni znacky, nema za volantem co delat... BTW co v zime, kdyz jsou pruhy pod snehem? :-)

Pavel_Večeřa - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 15:30:01
V zimě se má sedět doma nebo v hospodě a ven chodit maximálně sáňkovat. xD Ovšem na druhou stranu jezdit přes půlku města na vlak na kole ve sněhu byla vcelku sranda, to se to driftovalo...

Dotaz - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 17:39:22
Dneska bylo údajně další projeté návěstidlo (Os7442) v Plzni. Nemá někdo bližší informace? Osobní vlak 7442 z Plzně do Stoda měl nějméně hodinu zpoždění právě díky MU. Poslední dobou je toho čim dál víc, to je jeden průser za druhým...[uhoh]

Arc - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 17:53:43
PV: Jo, jezdit v zime v Kerkonosich na snehu na favoritu byla sranda. Sjizdet kopec 2x2 (na dvou kolech a dvou vlastnich)... :-) Akorat uz je mi lito do te soli kolo brat. :-(

Výpravčíxy - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 19:13:02
ad Lukyncz: Psal jsem ASI. ......Popisuji svůj názor ze zkušeností co jsem zažil. Většina takových nehod se stává "místním" řidičům, kteří to tam znají. To samé se stává i v silničním provozu na křižovatkách. U nás máme taky jednu takovou křižovatku se stopkou. Přezdívá se "křižovatka smrti". Tam většinu nehod zavinil "místní" řidiči, tím, že nezastavili na stopce. .......A o přejezdu, na kterém se nikdá nestala nehoda, poté co se tam dalo PZZ a "gumová výdřeva", tak tam bylo hned během půl roku třikrát "střetnutí", jsem tu také psal ..........

Plešoun - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 20:40:27
I v počátcích železnice se stávaly nehody s mrtvými: Nehody v minulosti – katastrofa u Čerčan 1889

Knapido - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 22:00:49
Ten přejezd znám moc dobře. Rozhled na něm je. Dnes bylo vidět na jednu stranu ( tu od který 5503 jel ) až na další přejezd před předvěstí. Na druhou stranu až do začátku oblouku pod mostem. Takže v tomto případě se to na rozhledový neukecá [nene]
Mahel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1430
Registrován: 6-2004
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 06:06:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Podstatný rozdíl je v tom, že dřív směl dát výpravčí návěst "odjezd" jen tehdy, když byla postavená vlaková cesta pro odjezd, což dnes nemusí být. Návěsti k odjezdu dnes v mnoha případech dává četa, kterou nějaká návěstidla ani nemusí zajímat.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1729
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 06:58:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Mahel: Co to ?????? Nepopletl jsi to ?????[crazy]
Palko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 1-2012
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 07:20:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za posledních asi 20 let se na strojvedoucího přesunula práce a povinnosti spousty jiných pracovníků. Zrušili posunovače, fíra se zavěsí, zrušili průvodčí, fíra prodá lístek, zrušili výpravčího, fíra vypraví...Otáčení vexlů, zbrojení, mytí oken, úklid soupravy, vyšel výnos, za jakých podmínek si sám udělá zkoušku brzdy a nevím, co do budoucna za koho ještě bude dělat...A v každém dalším grafikonu se ubírají sekundy, za které se vše má stihnout. Dobře už bylo, dobře nám tak!
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7129
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 09:25:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Palko: Za posledních asi 20 let se na strojvedoucího přesunula práce a povinnosti spousty jiných pracovníků. Zrušili posunovače, fíra se zavěsí, zrušili průvodčí, fíra prodá lístek, zrušili výpravčího, fíra vypraví
Neměl bys zapomínat na to, že je to přesouvání povětšinou proto, že si na sebe ve spoustě případů ty zrušené profese prostě nevydělají.
Nebo bys měl radši alternativu "zrušili trať, fíra se už nějak uživí"...?

Mimochodem, v tom posledním bodě nemáš pravdu - pořád Ti přece dává "požehnání" průvodčí. Výpravčí už jenom supluje to "hlavní návěstidlo platné pro jednu kolej" tam, kde není.
vox.populi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 09:35:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Palko
Co bys chtěl? Odbory jsou jedna ruka se zaměstnavatelem, prezident Federace a předsedové OSŽ s nimi chodí nasávat na rauty,plácají se vzájemně po ramenou, mají smluvní platy, proč by se zastávali lidí z provozu? To jen naoko mají plnou hubu slintů v odborářských novinách.
Palko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 1-2012
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 09:43:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Myslel jsem kasičkáře na D3, viz čl.246 D2. Bylo to jen povzdechnutí, nikoliv přednáška z předpisů....
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2696
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 09:47:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Palko: Ja myslím, že zrovna na kasičkových D3 nemáte zas až o toľko vyše práce než autobusári, ktorí k tomu prišli už pred 40 rokmi, a tiež sa s tým nejak vyrovnali...
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1852
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 09:56:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej
Já beru, že je potřeba šetřit. Ale někdy je to s prominutím na pos.ání.Já jezdím většinou na O/O/S a řeknu ti, že toho mám někdy plný brejle.Jezdit, prodávat lístky, házet vexle (v zimě si je vymetat),běhat k telefonu,sčítat cestující a zadávat to do POPky,dělat si brzděnku, vlakovou dokumentaci,pomáhat s kočárky,vozit pokladnu a balíky,hledat cestujícím spojení...myslím, že toho je dost.SŽDC ti to neusnadní,někdo chytrý přidal k výhybce další zámek, který musíš zbytečně odemykat a zamykat,nařídí ti zastavit navíc u telefonu a požádat o souhlas k další jízdě, protože alibisté ze SŽDC mají obvody v takovém cajku,že se bojí, abys nevjel na neaktivovaný přejezd,jinde zas musíš dojít ručně aktivovat PSZZ atd,atd.A pak od grafikonu zjistíš, že nějaký zlepšovatel zkrátil jízdní dobu u vlaků, u kterých jsi těžko stíhal i když ještě jezdili průvodčí a prodávali jízdenky za jízdy z ne jako ty na zastávkách bez pobytu.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1853
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 09:59:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf
Nevím, co děláš ty,autobusáku, ale asi sedíš někde v kanclu na zadku, jinak bys neplácal takové pitominy.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 10:18:09    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: oni autobusáci chodí např. aktivovat zelenou na semaforu (ekvivalent aktivace přejezdu)? Nebo chodí do budky žádat dispečera o povolení jízdy do další zastávky?
Někde to jde na D3 dráze dálkově (klíčenka, mobil), jinde se "to tak nikdy nedělalo"....
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1854
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 10:26:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar
Asdf možná neví, že na kolejích se nelze vyhnout tak snadno jako na silnici[lol] a proto musíš udělat pro bezpečnost jízdy trochu víc než když jedeš po asfaltu...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4477
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 10:37:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vox populi: Pravda, pravda... Taky jsem už o tom leccos zajímavého slyšel. Kdyby to nebyla pravda, vypadalo by to na té dráze asi přecejenom trochu jinak.
Na druhou stranu jim to zase nelze mít tak hrdelně za zlé. Holt ty roky 1948-1989 udělaly svoje a český lid si vychovaly opravdu "znamenitě". Jenom mi při tom všem pak nesedí číst nadávačské články na nečleny odborů. Je to trochu podpásovka, nevstoupit a pak si užívat výhody, ale na druhou stranu proč jim zase sponzorovat ten kamarádšoft. Jen názor... Ale určitě jsou mezi odborářema i někteří snažící se představitelé. Jenom se to prosazuje ukrutně pomalu.

(Četl jsem poslední Zájmy, ohledně těch dřevin kolem tratí a podobně. To mi připadá jako typické omílání bez efektů. Zaříznout to a nevyjet asi bohužel taky nejde, protože má další půlka federantů naděláno v gatích, že by je za to vyhodili, takže sklopí zrak a vyjedou. Tak se holt bude jezdit dál s neopravenými vozidly a narážet do větví... Plus ten nový akční oděv. Proč vznikl bez projednání s provozními zaměstnanci a teď se jenom nadává, ale je pozdě - už se distribuuje.)

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2697
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 10:40:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: O tom, ako sa dá a nedá vyhnúť na železnici, a čo je potrebné urobiť pre bezpečnosť jazdy, možno niečo málo viem, a takisto viem, že D3ky, na ktorých platí naraz aspoň polovica vecí, ktoré píšete, by spočítal na prstoch skúsený drevorubač a ich počet sa chvalabohu ďalej zmenšuje a verme, že zmenšovať bude.

Tým nechcem nijak zľahčovať prácu rušňovodiča, kór na D3, kde mu tá technika zas až tak moc nepomáha, to božechráň, ale čo si všímam (a nie len z pozície prípadného cestujúceho!) tak to vo väčšine prípadov nie je tak zlé. A bohužiaľ je nutné si stále pripomínať to, čo píše Hajnej, že alternatívou nie je to, že sa bude jazdiť "poriadne", ale to, že sa nebude jazdiť vôbec a vy pôjdete robiť napr. zrovna tých autobusárov.
Lakro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1365
Registrován: 8-2006

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 10:41:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxl -zbytečná debata s Asdf- -evidentně neví co plácá za blbosti a to píšu velice slušně. O o/o/s neví zhola nic. Tak to ,ale je i z nadřízenýma ,kteří o/o/s schvalují a libují si jek někde ušetřili.[crazy]
Lakro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1366
Registrován: 8-2006

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 10:48:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej - jo dává ,ale už neví jak,když je tam výpravčí, chraň se ,když po nich něco chceš a ještě aby jsi hlídal ,jestli jsi dotyčného někde nenechal.Mají mopky ,kde jim většinou chybí důležitý věci, bržděnku musíš někilokrát zkontrolovat ,aby nebyla blbě a mají povinností hodně málo a ani ty si moc neplní. Jsou mezi nima vyjímky ,to ano , ale jinak to je katastrofa.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2698
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 11:07:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lakro: Ja postoj Váš a Vašich kolegov plne uznávam, len uvádzam svoj názor. Príjemný deň, nech to jazdí, a nech je čo najmenej stresu.
Palko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 1-2012
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 11:12:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím dost!! Jen jsem si povzdechl a už zase některým teče adrenalin.....
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7133
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 11:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JxxxL: někdo chytrý přidal k výhybce další zámek, který musíš zbytečně odemykat a zamykat
A to je prosím pěkně jakej zámek? Odtlačnej...?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 12:16:29    Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar : budete se divit, ale skutečně někde si řidič autobusu chodí sám pro zelenou na semaforu, tak jako chodec na přechodu pro chodce ...
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 648
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 12:30:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Autobusáku,
asi zbytečně, přesto píšu. Jak dlouho a co všechno budeš Ty a jiní svádět na léta 1948 - 1989? Vydrží ta teorie ještě několik generací? Je vše a všichni tak zkaženi, že jen vyhubením se to spraví? Co ti, kteří byli v roce 1989 sopláci nebo ještě na houbách? Ti by už měli být zcela v pořádku, že?
Není to spíš tak, že lidi jsou pořád stejní? A nejen v ČR?
Docela s Tebou souhlasím, že odboráři mají v českých poměrech příliš velké pochopení se zaměstnavateli. I na můj vkus. Nicméně, zvlášť tady na Káčku je většina diskutujících, kteří by raději, kdyby odbory úzce spolupracovaly s vedením na společném boji za lepší zítřky proti nenasytným zaměstnancům. Nebo ještě lépe, kdyby byly zakázány. Mám obavy, že včetně Tebe. Nedávno zde někdo psal, že hledat úspory v potápějícím se Cargu by měly hledat právě odbory, že je to jejich starost.
Co se týká toho využívání výhod nečlenů, že to považuji za vyžírku, je fakt. Bojuješ tím proti odborářům příliš se kamarádícím s vedením podniku. Přitom uznáváš, že jsou tam i jiní a podporuješ je svou pasivitou. Jde jim to pomalu. Až jim to půjde rychle, možná vstoupíš. To není malá vychcanost.
Přesto, každý má svůj život v rukou, může si myslet co chce, (horší je to s prezentací těchto myšlenek, to už může mít následky), může si vstoupit do čeho chce a nebo nemusí. Tvoje věc. Jen Tě prosím, můžeš-li, vyhni se v dalších debatách tomuto tématu. Ti, které nazýváš pejorativně federanty, coby symbol předposranosti, možná vůbec federanty nejsou. A chce se po nečlenech FS případně po členech OSŽ v řadách strojvůdců, aby byli stateční? A jak Ty, taky bys nejel, kdyby se Ti zdála trať zarostlá křovím? Byl bys tím statečným nefederantem nebo bys necítil potřebu nasazovat krk, když ty nejsi odborář? Ať to udělaj ti druzí. Třeba Ti křivdím, se nezlob. Ale ten Tvůj příspěvek je tak nějak nedospělý. Ze Šalingradu Tě zdraví P.
U58
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 12:58:02    Odkaz na tento příspěvek  

V některých zemích odbory fungují, třeba v Italii na IC neznají "jednomužku". A jde to taky.
A důchod naši sousedi (D,A,H) mají ve výši 80% platu, a ne jenom 40% jako u nás !
Určitě jim to zadarmo nikdo nedal. Museli si to vybojovat.

(viz až dole )
https://www.k-report.net/discus/messages/28/38211.html?1383777668
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 12:58:46    Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: divit se nebudu, ale docela rád bych věděl kde a proč. Fakt mě to zajímá. Umím si to představit někde při výjezdu z garáží, nebo při komplikovaném otáčení na konečné.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7137
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 13:52:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U58: V některých zemích odbory fungují, třeba v Italii na IC neznají "jednomužku".
Jistěže v Itálii fungují odbory. Taky to Itálie dotáhla až do pětice zemí přezdívaných PIIGS (prasata) - Portugalsko, Itálie, Irsko, Řecko, Španělsko. Společným znakem je dluhová krize...