K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 21. 08. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 21. 08. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 18:21:38    Odkaz na tento příspěvek  

neregPetrS. : ten seriál rekonstrukcí leteckých nehod jasně ukazuje, že mnoho malérů nemá jednoho viníka, viz třeba ta srážka letadel v Brazilii, kde se letělo prostisměrně v jedné letové hladině - plus problémy s komunikací - nebo ten známý prúšvih u Überlingenu, kde to nakonec odnesl švýcarský dispečer, jehož zavraždil jeden z pozůstalých ...
Přitom se nehodě dalo zabránit, kdyby německý (???) dispečer, který o riziku srážky věděl porušil předpis a upozornil na nebezpečí posádky sám, ačkoli letadla nebyla v jeho řídícím obvodu ... a upozornit je podle předpisu mohl jen ten nešťastný Švýcar v jehož obvodu se letadla pohybovala ...

V předpisu D2 byla kdysi větička "je zakázáno zabývat se čímkoli, co nesouvisí s výkonem (dopravní) služby" ... což se vztahovalo i na poslech rádia ... mobily tehdy nebyly. Nějaké handsfree sady nic neřeší, protože volaný nebo volající se tak jako tak soustřeďuje na obsah hovoru a ztrácí pozornost.

Česká rčení říkají - nelze sloužit dvěma pánům nebo jeden pes dva zajíce nedožene ... takže by mělo natrvdo platit "když jedu netelefonuji", protože se při telefonování nemohu soustředit na výkon dopravní služby ...

Představte si, že by 8.8.2008 strojvedoucí vlaku 110 Comenius před mostem ve Studénce telefonoval mobilem ... pochybuji, že by si současně dokázal všimnout padajícího mostu, švihnout tam rychlobrzdu a vzít kramle do strojovny ...

V tom seriálu leteckých katastrof byla taky nehoda, kdy se ukázalo, že posádka nereagovala na zvukovou výstrahu, protože byla špatně slyšet, resp. dala se zaměnit za jinou ... případně vypínala jistič, aby je výtraha neotravovala ...
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2475
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 18:40:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Priapos: Vy si naozaj myslíte, že príjmy, ktoré odtial odviedol Kalousek by ten pilier zachránili?

Prvý pilier je z princípu silne demograficky závislý, takže so starnutím populácie je pre aspoň krátkodobú udržateľnosť nutné buď zvyšovať vek odchodu do dôchodku, alebo znižovať mesačnú dávku. Z politických dôvodov sa robí to prvé, čo ale znižuje zamestnanosť mladých, tým sa znižuje pôrodnosť a tým ešte viac starne populácia (skrátka sa do stystému zavádza kladná spätná väzba jak prasa). Druhý pilier je tak politicky priechodný spôsob, ako sa z nej dostať, bohužiaľ tak ako je vymyslený v ČR ho pomerne degraduje.
Tulák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 555
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 18:47:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Palko:
Jo, tam se s tím slušně napsáno nemažou ... jidlo

Jsem pro zachování pražského přívozu P4.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2842
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 18:58:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: ona je to cesta jen opticky. Tedy i reálně by to šlo, pokud se bude investovat do nějaké rychleji rostoucí země. Nicméně budou-li fondy investovat doma, výnosy obou pilířů budou dost podobné. Hezky je to vidět u fondů investujících do státních dluhopisů - jejich výnos jsou budoucí daně, tudíž jsme přesně tam, kde jsme byli, jen jsme přejmenovali soc. poj. na daň a přidali jsme do řetězce důchodový fond. Pro fondy investující do soukromého sektoru platí něco podobného - někdo musí produkty dotyčných firem kupovat, aby generovaly dividendu nebo aby jim rostla hodnota - a kdo že to bude kupovat?
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.239.59
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 19:21:27    Odkaz na tento příspěvek  

No vono je to hlavně jak s tim španělskym vlakem, "brzdit" by se muselo s penzema před dvacíti lety, ne když to frčí v zatáčce. To ovšem byl fond v přebytku a pan Klaus si z něj půjčoval na běžný kapesný k prožrání .. proto to taky zůstalo součástí rozpočtu, byť by to měl bejt logicky extra fond oddělenej "čínskou zdí". Tak ještě cca deset let vracet co se z toho rozfofrovalo a bude to zhruba srovnaný ;-) a jinak je to cca jak píše David, problém zůstává, akorát si na ty prachy bude moct cestou "šáhnout" soukromej fond a nechat si pořádně zaplatit "za správu". Nezávidim vám, že jste mladý .. (Slávek Janoušek, 1984).
Ale to jsem tu řešit nechtěl, jen mě překvapuje, že ten malmot proti Špidlovi opakujou i lidi, co měli opakovaně šanci si s nim popovídat naživo. Hajhou.
Martyss
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 798
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 20:10:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vicemene ano, proto je de iure vinen fira (zatim stale nebyl odsouzen, ale obvinen uz byl.) Ale na tom, ze na tom miste je bezpecnostni dira, jsme se tady shodli uz drive.
Dle mého názoru stejná situace jako u nás v Ústí na Labem...
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2477
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 20:35:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martyss: V Ústí nad Labem ale bola tá bezpečnostná diera inde, a to v dopravnom zdravotníctve. Ten rušňovodič tam nemal čo robiť.

Každopádne v prípade, že podobné jednorázové zlyhania majú byť vnímané ako systémový problém, potom všetko zjavne smeruje k tomu, že vzhľadom k spoločensko-ekonomickému vývoju dnes už nie je možné predpokladať, že rušňovodič sám o sebe (bez ohľadu na jeho zdravotnú, psychickú a odbornú spôsobilosť, bdelosť, ...) je dostatočnou zárukou bezpečnej jazdy vlaku, a jeho zodpovednosť je nutné v maximálnej miere oklieštiť a previesť na technické zariadenia. So všetkým, čo k tomu patrí.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4279
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 21:23:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Ten dispečer v Německu ale do Zürichu volal, aby na ten blížící se průser upozornil - telefony byly kvůli údržbě vypnuté a nedovolal se.
S letadlem pravděpodobně komunikovat nijak nemohl, protože ten Baškir i DHL byly na frekvenci Zürichu. Průser byl, že i přes probíhající údržbu se nevykašlali na to "nepsané pravidlo", že jeden dispečer slouží za oba, zatímco ten druhý si popíjí kafe. A dále to, že piloti BAL neposlechli výzvu TCAS, ale důvěřovali dispečerovi, jak bývalo od nepaměti v SSSR zvykem. Jen nezařazený druhý pilot o tom něco věděl a chtěl aby stoupali dle TCAS, ale kniplu se pro tento let místo něj držel instruktor BAL. (Pro lety do Barcelony se vyžadoval 2x let s instruktorem, cpt. Gross měl zatím pouze jeden). Posádka DHL reagovala na TCAS správně podle výcviku a takhle to dopadlo.
--------------
Abych pravdu řekl, některé ty věci, kterými se fírové za jízdy víceméně musí zabývat, mi jako řidiči co vážně nesmí spouštět oči z trati, nelezou na mysl. Když jezdím MSTS (dobře, ha ha ha), mívám před sebou normálně sešiťák a při míjení rádiovníku přelaďuju imaginární vysílačku. Nestačím se divit, kolik toho při těchhle činnostech v rychlostech nad 70-80 ujedu, aniž bych se soustředil na trať!
V té Studénce to ani tak nebylo o hrdinství, jako o neskutečném štěstí, že se fíra v tu chvíli díval na trať a neplnil další povinnosti. (Z hrdiny by rázem byl dareba, ale nesplněním těch povinností by porušil zase něco jiného.)

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1464
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 08:28:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Priapos: vy toho Kalouska vidíte snad i v hrnku na kafe, ne? Důchodový fond se začal potápět hodně dávno před Kalouskem a žrala z něj jak pravice, tak levice.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5611
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 09:28:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je pravda, ze v CZ neni (krome AVV na relativne malem kousku site) zatim zadny zarizeni, ktery muze firovi kecat do rizeni. Tato situace vyustuje do stavu, kdy se jezdi "na firu" a ne na napriklad ETCS/LZB... Jsem tady pred casem upozornoval, ze opusteni useku, kde konci pokryti kterymkoliv vyse zminenym zarizenim, se dostavame do situace potencialne nebezpecny pokud:

- za timto mistem je snizeni rychlosti a
- strojvedouci se nevenuje plne rizeni (z jakyhokoliv, at uz s provozem souvisejiciho duvodu nebo ne...)

Co na to nejakej cvokar ? Asi sem zadnej nechodi. O tom, co a proc firu odtahuje od rizeni (napriklad ta pitoma vysilacka nebo tolikrat proklinanej Mirel...) to je dalsi historie. Vetsinou (to uz tady taky zaznelo) jsou tyhle katastrofy souhra nekolika po sobe jdoucich chyb, na nez v nekterejch pripadech nema fira vliv.

PS: Prepnout TRS nebo Mesa neni zas az tak strasny, ale co se dava na masiny ted, netusim. A jsem zvedavej, jak to bude (je) s GSM-R. To se prepina samo ?

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2561
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 09:48:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jsem zvedavej, jak to bude (je) s GSM-R. To se prepina samo?
Strojvedoucí se přihlásí do GSM-R a pak jen (s úžasemlol) sleduje sílu signálu po celou trasu. Sice jsem pod dozorem GSM-R absolvoval jen jednu směnu, ale na nepřihlašování do TRS jsem si zvykl hnedok
A s tím "proklínaným" MIRELem je to pouze rybářská latina. Žádné velké odvádění pozornosti u něj nepozoruji. Víc mé pozornosti zabírají "ovce" poskakující po kolejích a hranách nástupišť pletoucí si vlak ČDC s vlakem Macechy.

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5613
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 09:50:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja jsem na Mirelu neodjel jedinej kilometr (jen jsem zminil zkusenosti jinych, co na to nadavaji kudy chodi...)

V tom minulym prispevku (asi ne zcela uplne jasne) narazim na situaci, ze pokud jedu celou streku "se zrakem na kolejich" a nemam zadnyho z tech sofistikovanejch hlidacu, tak "technicky" me hlida akorat KBS, ale zase v takovy situaci se vic sostredim na to, kde jsem a co musim delat. Zatimco s nejakym tim "sofistikovanym hlidacem" tahle starost pada, protoze to na me bude vriskat anebo mi to zacne kecat do rizeni (pripadne mi to rovnou zastavi.)

Zase na druhou stranu - pro jizdu urcitou vyssi rychlosti je takovej hlidac nutnost (proste - aspon podle myho nazoru) ohlidat streku s tim, co mam na treba 151 k dispozici za VZ se neodvazim vic, nez na dva oddily (posledni zelena -> vystraha.) A i tak s rostouci rychlosti (zcela urcite nejen me) leze adrenalin vzhuru (tim spis u toho nebudu chrapat.)

(Příspěvek byl editován uživatelem agent.)

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2562
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 10:15:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky nesmíš věřit všemu, co se tady píšewink
Taky jsem na MIREL zpočátku hudroval. Během mých jízdních zácviků v depu ještě nebyl, objevil se (prý na skokbiggrin) až za mého působení na posunu. Takže jsem o něm věděl jen to, že rád a všude bouchá. Asi sedmou směnu na trati jsem obdržel dvojičku 742 s tímto výdobytkem slovenského průmyslu a odjel ji bez problému.
Za mou krátkou kariéru mi střelil asi 8x. Něco bylo mou chybou, něco by se snad dalo připsat tichému "kňouradlu". U 742 na 7. či 8. jízdním stupni nebo jízdě mezi vozy a po ocelovém mostě není téměř slyšet.
U MIRELu mi podstatně více vadí, že lze vybavit pouze z obsazeného stanoviště. Docela rád totiž vidím kam jedu a tak u 742 s motorem v čele přecházím v levém oblouku na druhé stanoviště. V takovém případě pak vypadám jak crazychameleón. Jedno oko číhá vpřed a druhé šilhá po MIRELu na vedlejším stanovištiuhoh

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 268
Registrován: 10-2012
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 10:22:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk:Důchodový fond se začal potápět hodně dávno před Kalouskem

Adorujte si Kalouska jak je libo, to je vaše věc. Ale nelžete přitom. Jde o tzv. „důchodový
účet“, který zahrnuje výdaje na veřejné penze a pojistné na důchodové pojištění. V letech
2004-2008 byl tento důchodový účet v plusu, od roku 2009 je v trvalém a stále se zvyšujícím
deficitu, který již přesáhl 10% výdajů na veřejné penze.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3533
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 10:46:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirel: Žádné velké odvádění pozornosti u něj nepozoruji.

Já také né.Navíc "otravnější" houkání,jedu-li proti stůj,nebo mezikruží je dle mého dobré,protože upozorňuje na nebezpečnou situaci(i když si brzdnou křivku zruším MAN).Rozjezd proti Stůj max. 40 je někdy dobrá funkce,jindy u os.vlaků a hustějších zastávkách dost omezující(např.před zastávkou Mojžíř na tr.090 je poslední návěstidlo AB.Je-li na vjezdu do Povrlů Stůj,musí vlak až do zastávky Neštědice max.40km/h).

Je to rozhodně lepší,než jezdit na kódovaných tratích s KBS(z toho nemám dobrý pocit) a trochu bezpečnější,než LS 90,který jen ukazuje.
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 10:50:54    Odkaz na tento příspěvek  

Agent: Já jel jednou na ICE 280 km/h. Sloupy TV - to je jeden plot. Pohled na trať - tam se střídal most-tunel-most-tunel. Rychlost to drží samo, fíra nemusí nic dělat, na LVZ asi ani mačkat živáka, protože kolegové z druhé skupiny říkali, že jejich fíra, starší pán, si po najetí na VRT a dosažení max. rychlosti vytáhnul svačinu (snad si normálně i sedal vedle) a říkal, že teď nemusí půl hodiny nic dělat.

Kdyby fíra v Santiagu musel přepnout z ETCS na ASFA, tak by nejspíš brzdil automaticky - z toho hlediska se mi nejeví fakt, že ETCS snížení na 80 už nehlídá zas tak fatální. Přepnout ale nemusel a navíc podle videa označuje začátek 80 jen umrněná tabulka s km, žádné poctivé rychlostníky jako třeba v Itálii, ale to už se tady probíralo hodněkrát.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2479
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 10:54:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova: Mirel 2 tlačítka bdelosti zvláda, takže vyrobiť projekt na namontovanie druhého TB niekam doľava (prípadne vedľa okna, kde by sa dalo mačkať pravou rukou) by nemalo byť ani zložité ani drahé...

Apollo_17: Tak, bolo by vhodné, keby v tom Mireli prestali fírovia hľadať LS90 a uvedomili si ako vlastne v reále funguje. A v prípade, že železnica nejakú funkciu požaduje (napr. to zrýchľovanie proti stoj do max. 40, alebo zákaz zrýchľovania na manuále), musí sa tomu aj prispôsobiť (a v takýchto hraničných prípadoch proste počítať s tým, že ten vlak pôjde pomaly).

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4052
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 10:57:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek zikmund a jeho "řešení" zákazem komunikace : Nesmysl. To jednak nejde a jednak zase pro fíru další buzerace v případě, že ho někdo nachytá (vyfotí) s mobilem v ruce.
Ono je to o tom, že je potřeba se na to zaměřit třeba při výcviku fírů, kdy je potřeba v nich vybudovat automatismy podobně, jako třeba u těch letců.

Takže třeba výstraha=sjedu z výkonu, ev. přibrzdím (a povolím po kodu zelené),vysílačka, mobil..tzv.poslední priorita : Napřed mne zajímá trať, rychlost, návěstidla a tu vysílačku vezmu holt až potom,než když vjíždím někam odbočkou, do stahovačky, 2x s bílou, to je fakt nejlepší ještě brát hovor crazy

To je jen nástřel, každopádně využití dobrého trenažéru pro nácvik těchto automatismů při řešení složitějších situací vidím jako velmi potřebnou věc.
Pro nějakého "strejdu" na lokálce do Humpolce (zdravím Jirku xxl) to až tak není potřeba, ale pro ty, co jezdí na hlavních tratích, kde jsou poměry složitější a taky to víc "odsejpá" by to byla dobrá věc.
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 14:09:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sorry za OT, ale jedině I. pilíř má racionální schopnost odolávat inflaci, pokud připustíme, že důchody mohou i klesnout, ne jen stoupat. II. pilíř funguje tehdy, pokud od vás někdy někdo koupí to, do čeho dnes investujete tak, abyste vydělali. A to je absolutně nejisté, mnohem méně jisté, než to, že se aktuální pracující dokážou v určité míře rozdělit s aktuálními penzisty.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3535
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 14:10:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takže by mělo natrvdo platit "když jedu netelefonuji", protože se při telefonování nemohu soustředit na výkon dopravní služby ...

Jenže to telefonování "za jízdy" je dnes nutné.Například místo zastavení(V Chomutově kdysi stál posunovač a praporkem určoval místo zastavení)dnes hlásí výpravčí vjíždějícímu vlaku,protože posunovači jsou zaměstnanci dopravce a mají jinou práci,než zajišťovat zastavení vlaků na požadovaném místě.
Nebo vjezd rychlíků od Prahy,nebo Teplic do Ústí na pátou kolej.Tam se při délce vlaku více,než 6 vozů přetahuje přes návěstidlo na svolení výpravčího,který sedí jinde(Ústí Sever).Taktéž při problémech(otevřené dveře,potíže s vozidly)musí strojvedoucí za jízdy komunikovat s vl.četou,strojmistrem,dílnou.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2563
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 14:48:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Dvě tlačítka bdělosti na stanovišti máme už v základu. Jenže já po něm požaduji (specielně) u řady 742 použitelné všechny 4wink

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4150
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 14:58:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo 17: Jestliže dopravce má posunovače, způsobilé dle předpisu označit místo zastavení, je věcí osoby, řídící dopravu, vyžádat si jejich součinnost. Nejsou-li posunovači k dispozici, zastaví strojvedoucí podle nepřenosných návěstidel a nebo dle obecných předpisů o zastavení. Není žádný předpis, určující strojvedoucímu, že musí zdvihat telefony (byť zaznamenávaný hovor je dopravním příkazem). Činí-li tak, jde o jeho odpovědnost, neboť zanedbává povinnost sledovat trať, španělský případ budiž výstrahou.
Ani otevřené dveře nebyly problémem před vznikem mobilů (snížení rychlosti na 4O, opakovaná návěst "Pozor" do doby, než se vlaková četa vzpamatuje).
Mimochodem, proč řidič silničního vozidla nesmí za jízdy komunikovat s garážmistrem a nebo s dílnou? Chceš-li se bavit mobilem, tak zastav!
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1467
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 15:28:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Priapos: rozlišujte prosím "začal se potápět" (a kapela ještě zvesela hraje) a "potopil se".
Mám-li věřit vyjádření na stránkách Ministerstva financí, tak "důchodový účet" jako takový neexistuje, v roce 1995 bylo financování důchodů vč. výběru pojistného plně zaintegrováno do státního rozpočtu. Pokud je saldo záporné, musí se někde "najít zdroje". Pokud je kladné, přebytek se uloží na zvláštní účet. Pak tam ještě je nějaká změna od roku 2008, ale ta na podstatě moc nemění (tuším že zavedla ten účet na přebytky, dřív se to mohlo prožrat - ale netrvám na tom).
Závěr tedy je, že od roku 1995 není žádný speciální účet a každá vláda hospodaří s příjmy na důch. pojištění jako s každým jiným příjmem státního rozpočtu. Když se vybralo více, hurá, bude žranice (před r. 2008).
No a že tu od roku 2009 máme krizi, tak to je objektivní fakt, za který Kalousek nemůže. Vinou krize se snížily příjmy st. rozp. (vč. odvodů na důchod), tak to bohužel nevychází a záporné saldo se musí pokrývat zase z rozpočtu.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2481
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 16:07:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova: Všetky 4 sú z princípu fungovania Mirelu problém (= výraznejší zásah do softwaru, ono keď sa vyvíjal, bol asi predsalen uvažovaný skôr na dvojstanovišťové elektriky, takže je tam všetko logicky rozdelené striktne po stanovištiach).

Ale zobrať jedno tlačítko z pultu, a premiestniť ho niekam, kde by bolo dostupné v prípade, že je rušňovodič v ľavej časti kabíny (možno aj pridať tretie, už si tie schémy presne nepamätám) by problém byť rozhodne nemal.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 748
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 16:36:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf: Ridic silnicniho vozidla nesmi pouze DRZET komunikacni zarizeni v ruce.

Utúlien aurë...
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4151
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 16:41:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia: A obvyklý nápis "Nemluvte za jízdy s řidičem" je proto zcela zbytečný, že? Pročpak tam asi je?
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 507
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 18:11:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk.: Jak nemůže? Osobně si myslím, že správná odpověd není 42 ale Kalousek.
Martyss
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 799
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 19:47:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martyss: V Ústí nad Labem ale bola tá bezpečnostná diera inde, a to v dopravnom zdravotníctve. Ten rušňovodič tam nemal čo robiť.
Velmi obtížně se mi hledají slušná slova, jak takovouto prasárnu okomentovat. Ano, v závěrečné zprávě to hodily na lékářku, ale nikdo neměl koule přiznat, že je jaksi prušvih trošku zásadnější. A to, že při reálném problému je zabezpečovací zařízení jenom na ozdobu. Plus se k tomu přidalo nechutné šetření na infrastruktuře, kdy na úsek s traťovou rychlostí 120 km/h naprasili výhybku na 50 km/h. Naprosto stejně jako u nás na 3. koridoru.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2502
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 20:17:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nechutné šetření na infrastruktuře, kdy na úsek s traťovou rychlostí 120 km/h naprasili výhybku na 50 km/h. Naprosto stejně jako u nás na 3. koridoru.

Jj třeba Zbiroh - Holoubkov 140 km/h a výhybky nejen mezi skupinami také 50 km/h...hlavně, že prachy padly na nesmyslné PHS sad
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2072
Registrován: 3-2005
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 20:50:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ridic silnicniho vozidla nesmi pouze DRZET komunikacni zarizeni v ruce.

Držet v ruce nebo jiným způsobem.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 22:18:28    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Rudolf_33: Rovněž tak není žádný předpis, který by zakazoval strojvedoucímu přijmout hovor jak na telefonu, tak na rádiovém zařízení hnacího vozidla. Naopak, je to žádoucí, neboť se může jednat o pokyn k okamžitému zastavení vzhledem k hrozícímu nebezpečí.

Co se týká vyžádání si součinnosti pracovníků dopravce pracovníkem SŽDC: Nedomnívám se, že je to až tak jednoduché, aspoň podle mých zkušeností.
Monte_walsh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 5-2009

Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 23:17:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlk: K okamžitému zastavení je buď adresný nebo generální stop.

Requiescat in pace.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2482
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 00:47:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martyss: Prečítajte si ešte raz a poriadne druhý odstavec môjho príspevku. Je presne odpoveďou na Váš príspevok.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3536
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 03:27:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33:Jestliže dopravce má posunovače, způsobilé dle předpisu označit místo zastavení, je věcí osoby, řídící dopravu, vyžádat si jejich součinnost

Ale jak jste na to přišel?Dopravce si platí posunovače na posun,soupis vlaků apod..Problémy výpravčího s vlak.dopravou nejsou jeho starost.

Nejsou-li posunovači k dispozici, zastaví strojvedoucí podle nepřenosných návěstidel a nebo dle obecných předpisů o zastavení.

Pak jsou případy,kdy není posunovač,není výpravčí,není peron,je výluka a je třeba vlak zastavit jinde,než podle obecných předpisů,aby uvolnil peron i pro protijedoucí vlak(např.Ostrov nad Ohří).

Mimochodem, proč řidič silničního vozidla nesmí za jízdy komunikovat s garážmistrem a nebo s dílnou? Chceš-li se bavit mobilem, tak zastav!

Pánové MZ a Rudolf 33.Teď už jen čekám,koho z Vás napadne striktně vyžadovat zákaz hovorů za letu u pilotů.Vždyť je to ještě zodpovědnější funkce a přitom je rozptyluje plkání z řídících věží.Tam je straší,že je velká mlha a oni jsou tak rozhození,že nabourají do stromu,jako Poláci ve Smolensku a zahyne tam celé vedení státu.Dalším při přistání radí,jaký mají mít úhel klesání,tím odvedou jejich pozornost od přistání a urazí si ocas(letadlalol)o zítku na začátku ranveje.

Měli by striktně zakázat jakoukoli komunikaci pilotů za letu.O tom,v jaké mají letět výšce,na které dráze mají přistát si mohou pokecat až po přistání.Že to jde ukázal již Blériot a Kašpar,kteří žádnou komunikaci nepotřebovali a letěli si jak vysoko chtěli a přistáli jak chtěli.kladivolol
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5616
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 11:07:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K ty nehode v UL - prasarna taky je mit AVV na ty strece "ne vsude." To se pak lehce zapomina... Za tohle ale nikdo k odpovednosti hnan nebyl, protoze to "de iure" nema pricinnou souvislost s nehodou. Ale pokud me moje pamet neklame, tak AVV pri detekci mezikruzi se zaridi jako pri navesti 40 a vystraha (pokud to fira nezkoriguje.) Na ULJ AVV mam pocit tenkrat nebylo (a asi tam stale neni.) Vexl na 50 je zcela legitmni zalezitost... Takze ja jako velky bezpecnostni diry vidim nesourody pokryti bezpecnostni infrastrukturou mezi uzly A a B (mezi nimiz bezne jezdi vlaky celou tuto cestu.) Pak neni divu, ze se stavaji takovyhle nehody. Jak uz jsem to psal minule: bezpecnost je na prvnim miste, ale bohuzel prvni klausovo pravidlo (penize az na prvnim miste) je silnejsi. Je mi z toho na nic.

AVV by asi ty hromade v ULJ asi taky dokazalo zabranit.

(Příspěvek byl editován uživatelem agent.)

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4061
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 11:51:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>bohuzel prvni klausovo pravidlo (penize az na prvnim miste)

Ale no tak. Peněz do infra teče celkem dost. Je to lidmi. Lidmi, co nedovedou myslet koncepčně. Ústí je totéž jako ten konec lepšího zabezpečovače v tom Santiagu, kde stačilo to mít o kilák dva delší a navést vlak na konci na tu 80.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5621
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 11:55:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak proc kurva neni AVV az na ULH ? Se nekde psalo, ze nekdo skudlil...

Jinak s tim co pises 100% souhlas, at uz je ten duvod jeden nebo druhej.

A pak si jeste vybavuju nejaky tahanice mezi SZDC a CD, jako ze kdo se ma o magnety pro AVV starat (instalovat a udrzovat/za toto platit.)

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4062
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 12:01:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, ta třetí věta, trefa. Ono to SŽDC prostě nezajímá, je to věc dopravce a ještě jim to komplikuje třeba údržbu, takové je jejich stanovisko a bohužel v této organizaci je hodně lidí dost mimo. Bohužel.
Takže už se realizují akorát "virtuální body" přes GPS (Praha-Příbram tuším), ale to není bez přenosu kodu moc praktické.
paja.butcher
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 2-2013
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 12:11:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17 : to je zvláštní, protože pokud vím, tak např. v ČB posunovači stále praporkují.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2485
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 12:36:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: V Tom Santiagu bol koniec ETCS spravený správne tak, že strážil aj ten oblúk. Prúser bol toliko v tom, že mobilka ETCS bola vypnutá kladivo. To čo tam pípalo, bol živák ASFA.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3539
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 14:03:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

paja.butcher: A jsou to posunovači,nebo dozorčí SŽDC (chodí také v oranžovém,ale neposunují)?U nás posunovači ČD praporky nemají,protože je nepotřebují(mají vysílačky).
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1470
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 14:43:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: GPS AVV je přichystaných pro více jak 1000 km tratí, bohužel zatím nebylo schváleno do provozu.
Ale i bez přenosu kódu by pomohlo. Pokud fíra v nějaké zdravotní indispozici jen mačká živák, tak by AVV ukázkově zastavilo 50 m před vjezdovým návěstidlem (bez ohledu na skutečný návěstní znak). Zadat si Volno "dopředu", třeba 5 km před stanicí, taky nejde
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4063
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 14:56:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro více jak 1000 km tratí

Konkrétně ?

Já považuji AVV za velmi dobrou a vtipně zvládnutou věc, ale verze GPS + bezkodová ztrácí půvab pro fíru, už mu nešetří práci, ale přidává.

Jakkoli se mnou jistě jako autor budete polemizovat.

edit: A můžete tedy něco o tom, proč SŽDC nechce a proč neschváleno ? Ať to mám přímo od kováře (nebo radši mailem ?)

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1472
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 16:46:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Praha:
- Rakovník / Chomutov;
- Tanvald;
- (Zrůdná / Z. Třebaň) - Beroun - Zdice - Budějovice - Krumlov - Černý kříž - N. Údolí / Volary
Plzeň:
- Doma Lžíce;
- Žatec
Lysá - Ústí n. L.
Hradec Kr. - Jaroměř - Trutnov / Žel. Brod
Brno:
- Jihlava;
- Střelice - Oslavany / (Hrušovany - Znojmo / Břeclav);
- Veselí n.M. - Vlárský průsmyk;
- Nezamyslice - Přerov / (Hulín - ValMez - Ostrava)
Zábřeh:
- Jeseník;
- Šumperk - Olomouc

V podstatě tratě, kde jezdí/jezdily 750.7, 842 a syslové.

(závorky udávají, k čemu se vztahuje to lomítko - rozdělení ramene, týká-li se více než poslední stanice)

Co se týče přidávání práce, tak jsme někde spočítali, že na Budějovické se spíš práci šetří tím, že to hlídá rychlostníky. Nakonec toho mačkání návěstidel není tolik, v podstatě by stačilo mačkat jen před vjezdem, vhodné je systému napovědět u předvěsti. Víc není obvykle potřeba, výjimky jsou stanice, kde se vjíždí odbočkou, ale to nemá s kódováním nic společného.
Jo a taky to za fíru kouká do sešiťáku :-).
Na Opavské taky není kódování, a fírové to používají. Kdyby jim to přidělávalo práci, tak se na to vykašlou.

K tomu zatím neschválení - zatím vyčkejme, žádost je podaná, tak abychom to nezakřikli.
JirikP.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.157.74
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 17:53:13    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: V Tom Santiagu bol koniec ETCS spravený správne tak, že strážil aj ten oblúk.

Máte tuhle informaci z nějakého spolehlivého zdroje? Já jen, že z rozhovoru s šéfem RENFE, ale i z informací odjinud vyplývá, že poslední balíza ETCS je u předvěsti vjezdu té odbočky (nebo co to je), tedy asi 4 km před místem nehody a od ní už není žádný ETCS L1, žádné hlídání, nic. V podstatě by pak fíra musel akorát snížit rychlost na 200 (pokud by předtím byla vyšší) a potvrdit přechod do L0. Samozřejmě, to by ho mohlo trknout, aby začal brzdit.
Pepola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 536
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 20:45:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle profilu na FB je to pako - na fotkách se holedbá jen tachometry...
https://www.facebook.com/pages/Francisco-Jose-Garzon-Amo/18462589 5046434
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 354
Registrován: 2-2013

Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 21:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk- V tomto se moc neorientuju,tak se zeptám možná blbě: bude to obnášet velké zásahy do infrastruktury? A kde se na to schrastí škvára,myslíš že by se dalo něco vyrazit z Unie?

Pirát

XIII.století - naprosto jedinečná,kultovní a mystická záležitost.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3343
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 21:05:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 11-2012
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 21:13:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepola:
On nemusi byt nutne pako, ja taky casto jezdim a fotim ve voze, pokud je vybaven IS a ukazuje rychlost (ted jsem delal kontrolu fotek, ze 700, jich je 100 ktere ukazuji rychlost vyssi nez 120km/h na nasich tratich), jenze ja ty fotky delam hlavne pro sve zname, aby konecne zacali verit ze se draha hnula. Mnozi veri tomu ze se jeste topi uhlim ve vozech. Ovsem tady na K-Repu vsichni vime ze standard prece jen stoupnul.

Takze chlubit se rychlosti muze byt i z tohoto duvodu a nemusi to nutne znamenat vytahovani.
1543
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 21:15:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepola.; Mám dojem, že nejel autem... Neb na mašinách nemáme tachometry..! Tak když něco komentuji, tak radši opatrně, když tomu nerozumím... wink
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 11-2012
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 21:21:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1543:
Jen doplnim aby to Pepola vedel:
Tachometr = pocitadlo ujetych kilometru
Tachograf = graficky vystup ujete drahy, muze byt prouzek z lokomotivy, nebo kotoucek z autobusu
Rychlomer = zarizeni zobrazujici okamzitou rychlost vozidla

V bezne mluve se to ovsem zamenuje a je vzity pojem tachometr, byt je to nespravny termin
Sapér_vodička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 21:27:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tomu teda prd rozumím, ale kdy že se stala ta nehoda? Že ten FB profil je založený 25. července...

Vy pacholci, my vám dáme láňok!
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 21:30:42    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Monte_walsh: Tam, kde TRS bezvadně funguje jistě. Na tratích, kde není, nebo kde je pro poruchu vypnutá, nebo při výluce demontovaná, je mobil pro předání pokynu k zastavení při nebezpečí neocnitelná věc. Když už ho strojvedoucí má, proč jej nevyužít.
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 719
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 21:33:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepola: Nevadí vám, že je ten profil založený den po nehodě? Po mediálním lynči s rychlou jízdou pravý profil zmizel, ale údajně jeden český novinář obratem založil náhradní.
M4
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.168.237.214
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 21:43:40    Odkaz na tento příspěvek  

ešte to tu nie je?
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/311218-strojvudce-neni-je diny-vinik-havarie-spanelskeho-vlaku-rozhodl-soudce.html

Pepola : prečo pako? Dvesto bola (niekde)jeho normálna traťová rýchlosť.
1543
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 22:00:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Persink163054.; vypravci
JirikP.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.157.74
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 22:37:01    Odkaz na tento příspěvek  

1543, Persink163054 a terminologie: Ono to "nesprávné" pojmenování tachometr je ve skutečnosti správné (a Peršinkovo vysvětlení je jen zavádějící). Ty termíny znamenají

tachometr - měří rychlost, tedy rychloměr (tachos = řecky rychlost)
tachograf - zobrazuje rychlost (zde tedy průběh rychlosti v závislosti na dráze)

Zařízení, které měří ujetou dráhu, se pak nazývá odometr (hodos = řecky cesta).

Tedy to, že se strojvedoucí chlubil fotkami tachometrů, je terminologicky přesné vyjádření. Naopak nepřesné je např. "toto auto má stočený tachometr," které vzniklo prostě tím, že u většiny pozemních dopravních prostředků je ten tachometr i odometr v jedný piksle. Nic proti takovému použití, ale když chcete někoho peskovat za terminologii, měli byste asi pravý význam těch slov znát.

Nick, M4: přesně tak, je to mediální lynč (dokonce v ČT tuším tvrdili, že se chlubil překračováním rychlosti, což nebyla pravda). Někdy je mi trochu blivno, co novináři dokáží udělat pro senzaci.
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 11-2012
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 22:50:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JirikP:

Ja se nehadam a pripoustim ze jsem se mohl zmylit. Me to takto vysvetlili v depu na praxi.

Ovsem predpisy znaji pojem registracni a indikacni rychlomer a v bezne mluve se takto mluvi. Jenze kolikrat se v bezne mluve taky pouzivaji nespravne, nebo nepresne pojmy.

Omlouvam se za uvedeni v omyl.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4067
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 23:16:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Novotny354: Do infra v GPS verzi ani korunu-vše je na mašině, ta si upřesňuje dle GPS svou polohu na mapě trati a jede to podle čísla vlaku včetně zastávek či krácení/jízdy včas.
Akorát je tam potřeba dávat navíc (proti verzi s MIBy) za jízdy víc údajů fírou.

To je spíš někam k pivu :-)
Mj. 750.7 to mají.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2487
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 23:16:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JirikP.: Aha, asi som to zle prečítal, takže sa zasa raz ospravedlňujem za blud. Každopádne ak som ten zvyšok neprečítal zle 2x, tak stejne mal ETCS vypnuté, takže sa nekonal ani žiadny prechod, ktorý by ho mohol trknúť.