K-report
 

Archiv diskuse 471, 671 a 575 LG do 17. 01. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » 471, 671 a 575 LG » Archiv diskuse 471, 671 a 575 LG do 17. 01. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 920
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 10:52:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dnes plouhání 2525. Měcho-Uhří 60 kmh a v klídku dojetí 40 kmh do stanice, mezi Uhř-Kolovraty rozhuleno na 15 vteřin na neuvěřitelných 80 kmh, Kolo-Říč 70 kmh. Vlak v 9.50 z Prahy považuji za mimo špičku. Zpoždění na příjezdu v Říčanech 90 vteřin a i při běhu na bus z Říčany, k žel.stanici už byl bus v , ale ještě v dohledu. Co k tomu dodat? Výměna frekvence v Říčanech trvala sice ani ne 30 vteřin a odjezd byl již jen s +1 minuta, ale to už je mi hovno platný.

Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6654
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 11:25:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: je dost bláhové si myslet, že strojvedoucí úmyslně vyrábí zpoždění

Minimálně o jednom takovém vím. Svým přístupem chce ukázat na našponovanost JŘ a krátké obraty. A řekl bych, že tomu ještě víc přidá, když už nějaké zpoždění je.
To že s ním všichni z vlakových čet rádi jezdí, protože pak musí neustále poslouchat připomínky od cestujících, nemusím připomínat.
Na jednu stranu ho chápu, ale není to jen o něm.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 11:31:28    Odkaz na tento příspěvek  

R_1463Úpa - záhy Ti bude vysvětleno, že je chyba v Tobě
Nicméně přípis na provozovatele autobusové přepravy by pomohl - v Černošicích je vata mezi vlakem a autobusem 8 minut a při běžném zpoždění v řádu jednotek minut to postačuje. Navíc jsou šoféři stabilní a vědí jak to na železné dráze chodí.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4561
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 11:43:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nevim, ja jsem se vzdycky snazil spis kratit... Ale kdyz se neda nic delat, tak se neda nic delat (mizerna masina, zesrany koleje, vypravci me bere bokem, bo me musi predjet R/IC...) tak i kdyz budu za to brat, tak nezkratim nic. Neda se na to koukat cernobile.

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6656
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 12:49:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: Jak říkám, dělá to jen jeden s kterým jezdíme. Snaha je poznat, ale tady opravdu žádná není.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 574
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 18:34:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R1463Úpa: pokud je přestup tak těsný (že při 90 sec. zpoždění už vidíte červená světla BUSu), bude asi chyba někde jinde, než ve fírovi.
Já vidím chybu v jízdním řádu BUSu (jízdu vpředu ešusu je třeba zažít, abyste pochopil, že není vše až tak černobílé).
Obraťte se na organizátora dopravy a na místní zastupitelstvo - Ti Vám třeba vysvětlí, že právě tohle je to pravé ořechové. Např. v Uhříněvsi brzdí ešus z Bene do Prahy a ze zastávky odjíždí BUS linky 232 - dělí je 15 metrů pás zeleně resp. dlažby v jedné úrovni a minuta rozdílu odjezd BUSu/příjezd vlaku (:15/:16, resp. :45/:46 minuta).
Vysvětlení ROPIDu: preference dopravy od vlaků z Prahy (tito cestující by měli na přestup z 2. nástupiště k BUSu místo pěti minut nepřijatelných sedm). V něčem podobném hledejte vysvětlení místo útoků na fíry.
Nejsmutnější na tom je fakt, že ve venkovských jízdních řádech BUSů bývá k vidění i poznámka typu "vyčká příjezdu vlaku č.... max.....minut". A tam skutečně řidič vyčká, protože tam slouží lidem, zatímco v systému hlídání pravidelnosti JŘ v Praze a okolí slouží k šikaně řidičů.
Omluva všem za plevel, ale já skutečně nevidím problém ve fírovi ešusu.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4571
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 18:38:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja myslim, zes to trefil, dokud bude na Ropidu sedet banda vylizanejch sotousu, tak se to asi moc nezmeni.

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Mirek_1966
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 12-2010

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 00:13:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rád bych doplnil debatu, týkající se zpoždění vlaku v řádu sec. ROPID, jako organizátor pražské integrované dopravy vymezil dopravcům veřejné hromadné dopravy pravidla, které nazývá Standardy kvality, se kterými se lze seznámit na jejich webových stránkách. http://www.ropid.cz/files/PDF_ruzne/2012-standardy_zeleznice_komp let.pdf O dodržování vlakové dopravy se zde píše toto:

4.1.Z Plnění GVD - přesnost provozu
Provoz je zajišťován v souladu s platným grafikonem vlakové dopravy (GVD). Provoz je přesný, pohybuje-li se odchylka od jízdního řádu u sledované stanice nebo zastávky v rozmezí 0 až +5 min.

Takže, pokud vlak někde měl zpoždění 90 sec, je to v toleranci dané odchylky Standardů kvality a považuje se to jako za vlak, který přesně dodržel svůj GVD.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mirek_1966.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Mirek_1966.)
Mirek_1966
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 12-2010

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 01:24:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doplnění ke svému příspěvku.

Pokud 80% vlaků ve sledované stanici a zastávce dodrží svůj jízdní řád, jedná se i o přesný provoz.
A na těchto stanicích a zastávkách je sledováno dodržování GVD pro linku S9:

Linka S9 Praha hl.n. - Praha Kolovraty - Říčany - Čerčany (Benešov u Prahy)

Praha hl. n., Praha-Vršovice, Praha-Strašnice zastávka, Praha-Hostivař, Praha-Horní Měcholupy, Praha-Uhříněves, Praha-Kolovraty, Říčany, Světice, Strančice, Mnichovice, Mirošovice u Prahy, Senohraby, Čtyřkoly, Pyšely, Čerčany.

To co je zde uvedeno, je vše citováno ze zmíněného dokumentu Standardy kvality od ROPIDU.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mirek_1966.)
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1868
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 16:04:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na voze 471 025 je zkušebně namontován nový typ dálkového reflektoru, kromě spodních světel lze zapnout ještě i horní reflektor.
Svítit jsem to ale ještě neviděl....

TondaP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 17:10:13    Odkaz na tento příspěvek  

Na to, že to máš pod nosem, jsi objevil Ameriku dost pozdě.
Adam Št.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.123.227.199
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 17:31:13    Odkaz na tento příspěvek  

Jen dovětek k těm Říčanůma uživateli R_1463Úpa

Vzdálenost přes 500 m do kopce přes Říčany křivolakými uličkami se opravdu nedá brát jako přestupní bod a přestupní bodem není a vůbec už ne garantovaným.
Tedy mezi žst. Říčany a bus zastávkou Říčany,k žel.st.
Neplést s bus zastávkou Říčany,nádraží, ta je skutečně přestupnní a je před nádražím aspoň trochu.
Já osobně tento (na Říčany,k žel.st.) "přestup" také občas využívám, ale volbu této trasy považuji jako jen takovou "vychytávku" a věc k utužení fyzické kondice. Normálně se dá přestupovat v Uhříněvsi.
trasa říčanského "přestupu"
Krom toho pro referenčního chodce je vzdálenost Říčany,žst (vlak) a bus Říčany,k žel.st. překonatelná do kopce tak za 12 minut. To opravdu není přestup.
Že už. R1463Úpa myslí tuto vazbu, je vidět z nevinné věty o autobusech směr Kostelec. Ze zastávky u nádraží Říčany se do Kostelce nejezdí.
Adam Št.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.123.227.199
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 17:55:04    Odkaz na tento příspěvek  

Pravda je, že idos udává 7 minut na přesun mezi Říčany(vlak) a bus Říčany,k žel.st. což je ovšem dost v rozporu s osobní zkušeností. 7 minut do kopce jen značně ostře, pro prům. člověka opravdu do kopce tak cca 12 minut.
Správně by idos toto neměl udávat, ale idos nic negarantuje, takže mu to prochází .
Poslední dobou ale kolikrát nad nabízenými variantami spojení mně jde hlava značně kolem.
ROPID to samozřejmně garantované nemá, takže tam se stížností nelze.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5178
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 17:55:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TondaP: už zase provokuješ?
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5179
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 17:59:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adam Št.: jestli on ten čas tam být nemusí, aby se dalo použít vyhledání spojení i přes tuto stanici bus x vlak (nevím, hádám).

Přemýšlím nad tím, jak zjistit co největší vzorek pokusů na přestup. Pak by se třeba dala změnit i ta přestupní doba.

Zkusil jsi napsat do Chapsu, zda by s tím nešlo něco udělat?
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3751
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 19:00:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik 5178
Je ovšem pravdou, že to, co se jeví už známé, bylo opravdu minulý týden předěláno.
Adam Št.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.123.227.199
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 19:12:56    Odkaz na tento příspěvek  

Penik

To je obecný problém Idosu, že přestupní doby jsou dány na kratší mez než by měly být, těch míst je v PIDu celá řada (hlavně ve vazbě na metro).
Oni o tom moc dobře vědí. Jelikož jsem s Chapsem také měl také kdysi pracovně co do činění, tak to mohu věrohodně prohlásit (podnětů na téma přestupní doba dostávají dost).
Jde ale o složitý systém daný spoustou odlišných požadavků na něj, takže v CHAPSu to nemají jednoduché, tak to neberte jako jejich výslovnou kritiku, spíš lidé obecně přeceňují Idos.
Idos prostě ukazuje možnosti, prostě možná spojení, která nejsou vždy reálná či v praxi použitelná (přestup, jízdní doba, délka trasy... ), a také které nejsou vždy v souladu se zdravým rozumem (ukaží častokrát krkolomnou možnost, a podobnou jen o drobně horší neukážou).
Další věc je, že Idos patří MaFře apod ...
Marf72
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 20:08:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumek-dík ,aspoň někdo kdo jsem napíše něco o vozech a né jenom machrovat a kde nic tu nic.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.236.176
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 21:52:16    Odkaz na tento příspěvek  

No pět set metrů, převýšení necelých 25, to bych jako "do kopce" ani moc nevnímal, tam mi 7 minut pro průměrnýho chodce jako extra našponovaný nepřijde. Ale co si pamatuju tak mají JŘ různé nesmyslné časy i na přestupech metro/tramvaj a podobně.
Turbo 163
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.254.239
Odesláno Neděle, 13. ledna 2013 - 01:10:04    Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz pro znalé. Dá se ze staženejch dat z rychloměru vyčíst, kdy bylo CitySlonu rozsvíceno a navolen IS (časově)? Dík
Mirek_1966
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 12-2010

Odesláno Neděle, 13. ledna 2013 - 14:15:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turbo 163. Takový údaj v rychloměru není. Občas se stane, že dojde za jízdy k samovolnému resetu vozového počítače. Pak strojvedoucí musí opět znova zadat údaje informačního systému a IS zprovoznit.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5180
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 13. ledna 2013 - 14:39:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potvrzuji, že v RM tyto údaje nejsou, ale v případě IS se dají tyto informace, za určitých okolností, vytáhnout z jiných zdrojů. V některých případech i několik měsíců nazpět.
Igor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 13. ledna 2013 - 18:30:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik 5178
Je ovšem pravdou, že to, co se jeví už známé, bylo opravdu minulý týden předěláno.
Bylo to předěláno v tom smyslu, že přibyl třetí dálkový reflektor nahoře na čele a svítí to opravdu pěkně.
Mirek_1966
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 12-2010

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 00:07:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Igor: Na jednotkách 471 nahoře žádný reflektor není, pouze poziční světlo, které spolu s dolními pozičními bílými světly tvoří návěst dle předpisu D1 "Začátek vlaku". Horní bílé světlo nad čelním oknem s ostatními bílými pozičními světly se ovládá spínači pozičních světel, které jsou umístěny na panelu jističů na zadní mezistěně stanoviště strojvedoucího. Poziční světla by neměly oslňovat obsluhu protijedoucího vlaku. Reflektory umístěné na 471 jsou vedle spodních pozičních bílých světel a ovládají se na pultě strojvedoucího. Nejdou tlumit, pouze je lze zhasnout. Takže pokud bych zhasnul horní světlo, stává se z vlaku vozidlo za posunu. Je ale možné, že rekonstrukcí původního horního pozičního světla bylo pro návěst Začátek vlaku nahrazeno malou žárovičkou ( jako u středního reflektoru např. u lok.163,363 apod.) a zároveň, jak píšete, dosazena třetí reflektorová svítilna.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6247
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 00:56:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek_1966: Obávám se, že Igor o konkrétním reflektoru na konkrétní jednotce ví trochu víc...
Mirek_1966
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 12-2010

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 01:46:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Pokud jsem se díval na obrázek čela jednotky 471.025, horní světlo tvoří celkem 11 menších světel ( 10 po obvodu a 1 ve středu ). Takže princip, jak jsem to popsal na konci svého příspěvku, by mohl odpovídat i na této jednotce. Středové světlo určené pro návěst Začátek vlaku, obvodová světla jako reflektor. To už je ale čistě moje spekulace. Nechť nám to zodpoví Igor. V každém případě, jedno nebo více světel horní svítilny musí svítit trvale ( ovládaná spínačem horního pozičního světla ) z důvodu návěsti ČD Začátek vlaku dle předpisu D1.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3756
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 08:28:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se nehádejte a vizte. "Dálkové" a "potkávací" snad rozeznáte.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6249
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 09:52:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek_1996: horní světlo tvoří celkem 11 menších světel ( 10 po obvodu a 1 ve středu ).
Když mám nahoře světlo a dole naproti němu mezeru, tak jich nemůže být na obvodu 10.

Takže princip, jak jsem to popsal na konci svého příspěvku, by mohl odpovídat i na této jednotce.
Tam žádný žárovičky po vzoru 163/363 nejsou...
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5181
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 11:57:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: až budeš mít vozidlo na hale nebo vhodnou příležitost, nemůžeš udělat foto z pohledu "protijedoucího" strojvedoucího?

Mě by stačilo foto bez dálkového, protože takto to vypadá, jako by to horní světlo svítilo výrazně méně než ty spodní, ale asi to bude jen o úhlu pohledu na světlo.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6251
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 13:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: to asi bude úhlem, protože je to hooodně směrový. Hranice osvětlené plochy je velmi ostrá, normy to tak bohužel chtěj...
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 792
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 14:12:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na Os 8825 bylo několik míst třetí třída vozová bohužel jsem v Praze neprokázal srdce šotouše a svou pozornost jsem věnoval při výstupu jakési slečně místo číslu jednotky.
Omluvte dokumentační kvalitu fota, foceno narychlo mobilem.

Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6661
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 14:18:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost: No pěkné.... Začínáme se blížit stavu panťáků. Obdobně jsem někde zaregistroval chybějící zádové opěrky u sklopných sedaček v prostoru na kola.
Třeba to ale jen nutně potřebovali stáhnout do provozu a čalouník to už nezvládl.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Igor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 14:42:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svítivost horního a spodních LED reflektorů je úplně stejná, skutečně záleží na úhlu pohledu. Horní reflektor funguje i jako klasické návěstní svítidlo. Polohy přepínače reflektotů: "0" = horní návěstní, "TLUMENÉ" = spodní reflektory tlumené, horní návěstní, "PLNÉ" = spodní i horní reflektor plný svit. LED reflektory májí daleko ostřeji ohraničenou osvětlenou plochu než halogenové. Je to dáno charakterem bodového zdroje.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5182
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 14:46:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: myslím, že takové vozidlo by depo neopustilo. To spíše vypadá na nálet někoho.

A jelikož jsem si dal tu práci, tak jsem dohledal, že posledním vlakem, kde toto nebylo zaznamenáno je vlak 9929 a na 8834 se to již objevilo. Až do vlaku 9929 vlaková četa nevypisuje žádné problémy s tímto (vyjma WC záznam již z ranních hodin) a hned na vlaku 8834 se to objevilo (změna vlakové čety a objevilo se to asi při kontrole jízdních dokladů na trase vlaku 8834). Takže se to stalo na trati. A nyní by mě zajímalo, kde ty sedačky jsou? Z vlaku by je za jízdy nikdo nevyhodil a předpokládám, že kdyby je někdo z vlaku vynášel, tak by vlaková četa nezůstala laxní (jak bývá obvyklé) a zasáhla by.

(Příspěvek byl editován uživatelem Penik.)
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6662
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 15:49:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Mě se taky nezdá, že by bylo jednoduché ty sedačky odnést/vyházet, zvlášť u vlaku jedoucího kolem poledne. Podle mě to tam musí být (nebýt) někdy z noci. A pokud to někdo někde vyhazoval, tak pravděpodobně ve stanici, jak jinak.
Ale koukám do oběhů a nějak mi ta čísla nesouhlasí. Ona už zase byla nějaká změna?
Kombinaci 8825/9929/8834 nějak nevidím.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5183
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 16:09:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bylo napsáno, že dnes na 8825. A já šel směrem do historie, až jsem objevil první záznam bez tohoto hlášení. A to bylo včera na 9929 a na 8834 již s hlášením.
Montas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 571
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 17:01:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: to mě chceš tvrdit, že to jezdí 24 hodin bez povšimnutí, to se mi nějak nezdá. Ta jednotka je zralá na okamžitou výměnu.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6663
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 17:30:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Montas: Bez povšimnutí asi ne, ale zápisem jen do POPky se nedocílí toho aby byla stažena, protože rozsah poškození z těch dat zřejmý nejspíš není. Předpokládám, že kromě vlakvedoucího to musel vidět i strojvedoucí, tedy pokud nelezl bočním vstupem na stanovistě (žádného takového ale neznám) a ten strojmistrovi brnknout mohl. Vlakoš to mohl řešit přes dispečera, protože málokterý asi má číslo přímo na ONJ.
Faktem zůstává, že to přichycení je takové fórové a nejednou jsem tam tu sedačku zatlačoval.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5184
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 18:22:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Montas: já nic nevím.

Já jen hledal a na včerejší 8834 jsem našel záznam: Sedadlo - sedák, Postranní chodba - mezipatro, Chybí - odcizeno

Nic víc nevím, ale text je asi dost výmluvný, leč nic nedokazující.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1446
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 18:27:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naštěstí je jich 3 odstaveno, takže je brát z čeho

To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 921
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 20:49:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, mně šlo jen o to, proč se fíra plouhá, když nemusí. To, že jsou 471 líný křápy je věc další.
Vím, že ve vlákně 471 je to jak strčit klacek do vosího hnízda :-)

Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5186
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 21:01:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale přeci to, jestli se fíra plouží ani tak není věcí 471, jako toho samotného fíry, potažmo jř.

Tak šupkydupky přesunout se do správného vlákna daného fíry. Tam můžeš strkat do vosího hnízda i něco jiného než klacek.

(Příspěvek byl editován uživatelem Penik.)
Marf72
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 501
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 15. ledna 2013 - 02:31:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik-někdo si doma dělá sedačku?Teda Ty takovej profík a necháš to jezdit bez sedaček.
A nebo jsi to zaznamenal pozdě a už si to nestihl dát do pořádku?
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3763
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 15. ledna 2013 - 07:48:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

471 líný křápy
Přitom stačí změnit barvu jak na 9.peršinkách a z nespolehlivých zastaralých strojů nespolehlivého výrobce se stanou nejlepší lokomotivy na české železnici.

(Příspěvek byl editován uživatelem ohl.)
Michal_Ř
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 622
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 15. ledna 2013 - 19:43:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Piďácký ešus dnes na Masně:

Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2531
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 13:40:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1) Bez sedaček by to určitě neodjelo. Protože, nevím jak ostatní, ale já si soupravu určitě procházím, tak bych si toho všiml
2) Nechápu, jak by sedačky vynesli bez povšimnutí vlakové čety nebo strojvedoucího. Já do těch zrcátek čumim, tak bych to viděl, pokud by to nebylo v oblouku.
3) Ty sedačky byly 4, tak to určitě muselo být vidět.
4) A že by je někdo vyhodil??? KUDY??? Elefant není rychlíkový vůz, aby se dalo otevřít okno
5) Z 90% jsou boční dveře na stanoviště zamčené a hlavně, jak by se z oddílu k těm dveřím bez klíčů dostal.
Záhada Elefantu
To R_1463Úpa: Přátelé, mně šlo jen o to, proč se fíra plouhá, když nemusí. To, že jsou 471 líný křápy je věc další.
A já nechápu o co jde tobě? Když mám čas, tak jedu taky zvolna. Proč budu štvát mašinu a pak budu stát na zastávce minutu a půl? Nějak mi uniká smysl. A pochybuju, že ty máš naprosto stejný čas, jako máme my na rychloměrech. Takže když tobě se zdá, že se plouží a jede pozdě, tak to tak být nemusí. A že tobě ujíždí nějaký autobu, tak si najdi takový, který ti garantuje přestup nebo si stěžuj na ropid.
A jak jsi, prosím, přišel na to, že jsou 471 líný křápy, když dám na prdel kdejakému expresu???

ICQ:349 415 692
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 963
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 20:34:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slečna Petra na konečné...


A slečna Karolínka ve společnosti Solarisu Trollino

Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů v TS 441 a 442 PJ Bohumín
R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 924
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 22:11:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: Jde mi o to, aby vlaky jezdily včas. Což o lince S9 a příjezdech do Říčan málokdy platí, protože fírové jako Vy jezdí hezky v klídku, aby někde nečumákovali, což je pochopitelné. Že se ale jezdí neustále se sekerou na příjezdu do Říčan, je věc jiná. A ano, budu to již řešit jinde než na Káčku :-)

Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6259
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 22:22:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1463: Hele, a v kolik by jako měl v těch Říčanech bejt, aby to se sekerou nebylo...?
R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 22:52:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V 15', 25', 45', 55'. Jedinou výjimkou, pokud vím, je vlak 9125, kdy je příjezd ve 26. Nyní je normou, že se i mimo špičku přijíždí se sekyrkou 2 minuty.

Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 997
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 08:37:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Valdav: jednou jsem byl v Opavě a viděl celkem humornou situaci: na "opavotronu" (na vašem druhém obrázku je to ten za trolejbusem) bylo napsáno "Os vlak Hlučín", odjezd asi za 5 minut, ve šturcu nebylo nic, zato téměř pod tím opavotronem stála nastartovaná Tatra 815 - sklápěčka. (Ještě měli plechovou hubou dodat, že ve vlaku je zařazen pouze vůz 4. třídy)
(něco tam tenkrát kopali)
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2532
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 09:28:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To R_1463Úpa: Jde mi o to, aby vlaky jezdily včas.Odjede včas?? Odjede, tak o co jde? Ptám se tě znovu, proč budu tu mašinu štvát, když tam budu minimálně půl minuty stát a budeme čumět na sebe s vlakvedoucím? Já ty jízdní řády nedělal. A že tobě se zdá, že jezdíme se zpožděním, ptám se tě, podle čeho usuzuješ? Ty nám vidíš na rychloměr??

ICQ:349 415 692
R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 11:18:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Heleďse, vím, že máte rychloměry seřízený podle Frankfurtu. Usuzuju nejen podle svých, přesně seřízených hodin, ale i dle hodin SŽDC, které jsou na nástupištích. Že i ty jsou občas zpožděné, to ani uvažovat nebudu.

Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2534
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 12:09:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To R_1463Úpa: Když budeš mít čtvery hodinky, tak se spolehni, že jedny nepůjdou přesně. Pro mě je alfa a omega rychloměr. Když někomu ujedu, tak se mi stáhnou data z rychloměru ne z pragotronu na nástupišti a podle toho se určuje, jak moc můžu, nemůžu za ujetí cestujícímu. A jestli někdo dělal přestupy, nepřestupy, za to já nemůžu. To řeší někdo jiný. Tečka a tímto končím tuto debatu na toto téma. Má někdo něco na 471, ať změníme téma??

ICQ:349 415 692
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1889
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 13:56:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:Nechci kecat,ale kvůli el. rychloměrům,které si neměly podle čeho aktualizovat čas(např.714,854 apod) a docházelo díky řízení jízdy podle jejich času k jízdám s mírným náskokem,nebo naopak zpoždění vznikla vyhláška,kde bylo psáno,že se strojvedoucí řídí časem na svých hodinkách,na kterých si přesně nastaví čas...

Kocourkov není jen pohádka,ale někdy i smutná skutečnost...
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3822
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 14:20:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lokofanda: "vznikla vyhláška,kde bylo psáno,že se strojvedoucí řídí časem na svých hodinkách,na kterých si přesně nastaví čas..."

No to je sice hezké, ale v době, kdy existují zařízení, které jsou schopné nejen téměř trvale zjišťovat jednotný čas, ale i zaznamenávat činnosti podle toho jednotného času se to jeví jako trochu zpozdilé.

Prostě, pokud se Úpě (nebo Úpovi) nelíbí nějaký výkon strojvedoucího, není na místě diskutovat o tom na k-reportu, ale je na místě, aby si Úpa podal/a stížnost na příslušný orgán. No a co se stane? Jistěže nikdo nebude porovnávat hodinky p. Corllina s hodinkami p. Úpy, ale přečte si objektivní záznam tachografu. A je oboustraně vymalováno. Mmch, verifikace záznamu tachografu se skutečně přesným časem je možná i u přístrojů, neberoucích čas z Frankfurtu i od jinud - stačí porovnat čas tachografu se záznamy ve stanicích.

Proč ten čas tady plýtváme?

Tak o čem je tady řeč?
Sysel sysel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.32.23.46
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 15:24:50    Odkaz na tento příspěvek  

Valdav: Zajímavé řešení přestupní vazby mezi vlaky a MHD. Na 13. kolej přijedu škatulí/ šukafónem (nejsem znalec místních poměrů) a z 15. koleje odjedu trolejbusem
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4607
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 15:35:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Strojvedouci ve sluzbe musi mit presne jdouci hodinky..."

citace z (snad) V2...

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 17:46:29    Odkaz na tento příspěvek  

ad Corllin : dovolím si nesouhlasit s vaším názorem, že "zprivatizovat" sedačky bez povšimnutí je problematické > Nechápu, jak by sedačky vynesli bez povšimnutí vlakové čety nebo strojvedoucího. Já do těch zrcátek čumim, tak bych to viděl, pokud by to nebylo v oblouku.

"Kradeník", vědom si možnosti zpozorování jeho neplech, se vybaví např. složeným kartonem, do něhož sedačku schová ... pak vidíte cestujícího s krabicí nebo černým plastikovým pytlem na odpadky do něhož nevidíte ani vy, ani obsluha vlaku. Takové masivní rozebrání může taky udělat "organizovaná" skupina.
Kradenická komunita je velmi vynalézavá ...
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2838
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 19:47:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Praha-Stromovka
Praha Bubny 16.1.2013