K-report
 

Archiv diskuse Fotografování %26%2343; fotograf... do 17. 03. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Fotografování + fotografové + fotografie » Archiv diskuse Fotografování %26%2343; fotograf... do 17. 03. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2304
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 01:44:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdá se, že na chvíli zavládne klid... Bylo by ovšem symbolickou tečkou za touto debatou, kdyby Chary zodpověděl jím vyřčenou otázku ze svého příspěvku 592. A jako bonus by mohl doplnit, co mělo být kváknutím prvního a jaké jsou dodané pádné argumenty toho druhýho potvrzující blbost kvákance. <rýpnutí>Předpokládám, že Chary si dal do pořádku svoje komentáře, aby reflektovaly realitu, nemusel pak bejt za trotla, kterej lže, aby vyfabrikoval kvaziargument</rýpnutí> ;-)

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3835
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 08:27:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor - doporučuju i Vám se na to vys... a vážit si klidu. Smiřte se s tím, že nemusíte mít, jako nikdo na světě, absolutní pravdu. Myslete si, že k danému tématu jste měl alespoň poslední slovo.
A Charyho i Topiče nechte dýchat. Vaše vyjádření, stejně jako moje, Topičovo, Charyho, nebudou a nejsou vždy zcela košer. Zkuste se nad tím zamyslet, třeba na něco přijdete.....
Hafan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 12-2010

Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 13:06:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, zda by někdo z místních diskutujících neměl k dispozici fotku vlaku v rámci PIDu, na které je vidět ještě navíc tramvaj, nebo autobus. Měla by být však nasvícená a kvalitní. :-) Pokud ano, a jste ochotni se podělit, pošlete mi prosím náhled fotografie na mail hafan606 (at) seznam (dot) cz a kdyžtak se domluvíme na podrobnostech. :-)

Všem mockrát díky!
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 803
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 13:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zhruba před měsícem měl ROPID propagandistickou akci na Masarykově nádraží. Byla na ní prezentována i kniha "20 let železnice v PID" (vyd. SAXI), viz: http://www.ropid.cz/files/PDF_ruzne/etm_kniha.pdf V ní možná takové snímky budou, resp. autoři knihy by takové snímky mohli mít. Nevím - já jsem si onu knihu za ty prachy nekoupil.
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 804
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 13:45:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hodně (a kvalitně) v rámci PID také fotí (a na sestavování pražských statistických Ročenek dopravy se významnou měrou podílí) Ing. Martin Šubrt, který působí na TSK - Úseku dopravního inženýrství v Řásnovce. Občas se objeví i na K-reportu. Ten by vhodné foto mohl mít také.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2305
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 23:56:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, Mad_noodle2. No chtěl jsem klukovi jednomu ušatýmu dát ochutnat z jeho vlastní meducíny a rovněž ve mně doutnala jiskřička zvědavosti, jaká bude jeho reakce, bude-li vůbec nějaká. Přijde mi úsměvné, když někdo, kdo dokáže kvůli ničemu vést učené disputace, jindy a opakovaně zarytě mlčí. Mimochodem, díky za tip na skener negativů. Už je doma a s výsledky jsem spokojen. Obzvláště s přihlédnutím k faktu, jak, čím a na co jsem fotil. Pro samou legraci nebyl čas na práci, tak zatím na prezentaci jen dva snímky:


železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3838
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2013 - 07:14:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rádo se stalo ,Doktore.
Mihyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1300
Registrován: 8-2008

Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2013 - 14:26:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktore není to z filmu Vesničko má středisková? Pánové drží krok, ale je jich víc . Jinak pěkné foto.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3842
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2013 - 17:43:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myhyl - Michale, ne abys tady zase jitřil vášně....
Mihyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1301
Registrován: 8-2008

Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2013 - 19:32:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MN2: No doufám, že ne, já mám ten film moc rád. A když jsem juknul na foto, tak mne pánové zaujali. Beru to jako perličku k úsměvu.

Tedy myslím to druhé foto...
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2308
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 10:34:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mihyle, není to první reakce, kdy pánové asociují výjev z Vesničky, Otíka a pana Pávka :-)

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
R_206
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 7-2010
Odesláno Sobota, 05. ledna 2013 - 16:38:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím o pomoc. Hledám fotoaparát na focení i natáčení vlaků a focení noční oblohy. Spíše kompakt, nechci s sebou nosit objektivy a ani platit žádné pálky. Cena okolo 10.000, spíše méně, ovšem možná bych i připlatil.
Javorina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 466
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 05. ledna 2013 - 18:04:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor:
Tím doporučeným skenerem je Canon 9000F?
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2309
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 05. ledna 2013 - 22:54:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikoliv, je jím Canon CanoScan 5600F.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3851
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 06. ledna 2013 - 10:01:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R206 - tak si kup nějaký ultrazoom, nejlépe EVF. Výběr už si musíš udělat sám - stránek najdeš dost - jak prodejce tak recenze.
Jarmilaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 12-2010
Odesláno Neděle, 06. ledna 2013 - 19:01:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1365
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 08. ledna 2013 - 09:12:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarmilaj: Nepříliš časté vítězství rozumu nad úřednickou blbostí a zpupností. Zaplaťpámbů.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2311
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 08. ledna 2013 - 16:52:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osobně bych nebyl takový optimista. Neříkám, že bych byl pesimista, to nikoliv, jen realista. Přeci jen, zmíněný "řád" je soukromou iniciativou opozičního zastupitele Kotka, kdežto primátor zastupující oficiální politiku radnice po mediálním zájmu o tuto kauzu jen couvá, čelem se k tomu však nestaví.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1371
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 09. ledna 2013 - 09:11:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to vidím spíš tak, že primátor, stejně jako většina papalášů nedokáže přiznat, že jeho úřad "vyplodil" hovadinu a tak na ústupu "mlží". Nic nového pod sluncem.
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2854
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 09:19:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toto mi dělá Firefox s fotkama, kde je víc modrých odstínů (kdyby byla mašina červená, tak se fotka zobrazí v pořádku).


Nevíte někdo, kde by mohl být problém?

ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 617
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 20:23:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toto je oficiální vyjádření poslané mojí osobě na dotaz

...jsem nadšeným amatérským fotografem, relativně čerstvě bydlícím v Praze. Chtěl bych si obejít hezká zákoutí tohoto města a nafotit si je do svého alba. Rád fotografuji v noci a to vyžaduje použití stativu. Někde jsem se doslechl, že se na Karlově mostě nesmí fotit ze stativu ani pro soukromé účely. Můžete mi tuto informaci vyvrátit či potvrdit, a pokud tomu tak skutečně je, zároveň poradit nějakou metodu, jak bych mohl pořídit noční fotografii na Karlově mostě bez použití stativu?

Tento dotaz jsem položil na komunikačním kanále Prahy 1 a ti mne odkázali na Vás. Z Vašich stránek jsem vyčetl, že jste ekonomické sdružení umělců dlouhodobě provozujících svou živnost na Karlově mostě a za to vybíráte poplatky. Nechápu, jak toto souvisí s krátkodobými soukromými aktivitami, které chci vyvíjet, nicméně přesto se Vás táži na stanovisko. Pokud Vám můj dotaz přijde nemístný a zbytečný, berte jej prosím s rezervou.


a jejich odpověď, podepsaná Eva Koptová

Věc: dotaz na možnost amatérského nočního fotografování se stativem na Karlově mostě


Vážený pane Charváte,


k  Vašemu dotazu na „zákaz focení se stativem na Karlově mostě i pro soukromé účely a „ v noci“ sdělujeme, že Vaše informace jsou zcela nepřesné.

Karlův most – nejkrásnější a nejnavštěvovanější stavebně technická gotická památka celosvětového významu, průběžně sloužící veřejnosti, je na rozdíl i od méně krásných a zdaleka ne tak cenných památek v České republice – a zejména ve světě- stále volně přístupná veřejnosti. Je zároveň pěší komunikací, ale i tržištěm, podléhajícím tržnímu řádu Hlavního města Prahy. To znamená, že si člověk v prostoru Karlova mostu může svobodně počínat jako kdekoliv jinde, pouze s již od dob římského práva obvyklým omezením tak, aby svým jednáním nenarušoval a neomezoval stejná práva ostatních občanů, neohrožoval či dokonce nepoškozoval kulturní památku či ostatní návštěvníky mostu a jejich majetek - a navíc neporušil omezení, daná podmínkami pro zvláštní užívání komunikace s charakterem tržiště. K zvláštnímu užití komunikace zejména k vystavování, prodeji, veřejným produkcím, portrétování, ke komerčnímu fotografování, filmování či kulturně-společenským akcím je tedy třeba splnění daných podmínek a tím podmíněného předchozího souhlasu našeho sdružení jako správce tržiště a zpoplatněného povolení kompetentního orgánu – v daném případě MČ Prahy 1.

Jestliže však máte zájem v nočních hodinách – to znamená v době mimo provoz tržiště – nekomerčně (nikoliv pro reklamní, propagační či jinak výdělečné účely) pro své soukromé záliby fotografovat a pokud Vaše činnost nenaplní zvláštní užití – zábor veřejné komunikace, lze tak činit i bez získání zpoplatněných povolení, včetně použití běžného stativu. To by jistě nebylo bez chráněného záboru možné ve dne, při plném obsazení mostu, aniž by to omezilo jeho průchodnost a neohrozilo i Váš majetek.

Stran Vašeho dotazu na metodu nočního fotografování bez stativu máme za to, že na takový požadavek již odpověděla moderní technika.

Přejeme Vám krásné výsledky Vaší zájmové činnosti.

V Praze dne 14. ledna 2013

S pozdravem

za Sdružení výtvarníků Karlova mostu
Ing.Eva Koptová, Roman Kotrč, Ivan Hanzal
mluvčí
vyřizuje: JUDr.V.Krupičková
na vědomí: 1x Odbor dopravy a životního prostředí MÚ Praha 1


Pro zájemce mohu poslat přímo kopii wordovského dokumentu i s hlavičkama, esli je to nutný

A včil mudrujte ;-)

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
MATH
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 7-2012

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 20:55:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary: Odpověď je to jasná, případ je uzavřen.
Ale přeci jen jsem se zamyslel nad jednou věcí:
Stran Vašeho dotazu na metodu nočního fotografování bez stativu máme za to, že na takový požadavek již odpověděla moderní technika.

Může mi, prosím, někdo, bez návaznosti na předchozí diskusi, poradit, jak fotit v noci bez stativu, aby fotky nevypadaly jak sesypané zrní pro ptáky? Už za šera mám problém v ruce udržet 1/4 sekundy a citlivost se nedá zvyšovat do nekonečna

Nejhorší srážka je ta s blbcem...
Puberťák + krabička ≠ kindermafián
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 618
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 21:25:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam asi hádám kombinaci moderních snímačů (prakticky čistota do 1600, použitelnost do 6400) a moderních stabilizátorů ("až" +4EV), takže na relativně krátká ohniska lze docílit zajímavých udržitelný časů s velkým procentem ostrých fotek. Když budu uvažovat trojčlenku a fotky, kdy jsem fotil ze stativu Hradčana na 5" F7,1 iso100, a šel bych třeba na iso3200 (+5EV) a třeba na kvalitním skle s clonou trošku dolu na F5 (+1EV), tak můžu najednou jít s časem na 1/6s a to už by se na kvalitním stabilizátoru a na provázkovém stativu dalo teoreticky udržet něco do řekněme 50mmEQ, čili asi mysleli tohle ;-)

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3872
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 15. ledna 2013 - 07:02:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary - blbý by bylo, kdyby jsi chtěl použít 300 - 500 mm EQ. Ale mohl by sis dát ruce do sádry nebo foťáček velmi šetrně položit na zábradlí, fundament sochy, etc. etc., vypodložit obsahem kapes, klacíky, klínky a podobně a exponovat s, nebo bez pomoci elektronické spouště. A stativ bys taky neměl.....

Taky by mě zajímalo jestli je tržištěm kompletně celý Karlův most a ještě víc by mě zajímalo jak monopod nebo skládací, běžný stativ omezí provoz na mostě. Je vidět, že soudruzi výtvarníci asi fotostativ neviděli a nebo vychází z premisy ,, budou li jich miliony ".
Takže vyjma nesmyslných kidů Ti odpověděli velmi šalamounsky. Rozhodně ne jednoznačně.

O pojetí spojení ,, komerční užití " už se ani rozepisovat nebudu. Hlavně by mě zajímalo, jak to Umělci s JuDr v čele zjistí....
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 849
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 15. ledna 2013 - 08:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Návrh na další dotaz:
Veřejně přístupný Karlův most nevede zcela přímo, ale tvoří zajímavou křivku. V souvislosti s tím bych si chtěl (výlučně z osobní záliby v zeměměřictví) vozovku Karlova mostu zaměřit teodolitem. Ten má taky stativ. Tuto "zájmovou měřickou činnost" bych chtěl logicky provádět za denního světla. Kamarád mi přislíbil, že bude bez nároku na odměnu dělat figuranta - tj. přidržovat měřickou tyč (trasírku).
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 619
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 15. ledna 2013 - 11:55:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheele, doporučuji položit vlastní dotaz na svkm zavináč iol.cz (z toho se ozvali mně) nebo přímo jejich kontaktní mejl na jejich webovkách. Taky by mne zajímala odpověď ;-)

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 850
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 15. ledna 2013 - 13:11:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ti vydřiduši mi za to nestojí. Chělo by to pojmout jako happening, nikoho se neptat - prostě by tam přišla skupinka s geodetickými přístroji a začala vyvíjet činnost podobnou, jako v této fotogalerii: http://departments.fsv.cvut.cz/k137/5/2010.htm
Lukash
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1958
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 15. ledna 2013 - 17:47:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty fejsbukovy "weby" me zacinaji srat.... nejdřív jsem se hádal s 460/560 ... a teď jsou další.

Člověk doslova mrzne 2 hodiny na fleku aby cvakl mašinu a najednou ji najde na pozadí jejich stránky z teplíčka domova fb... říkaj si "Modrý Bastardi,na železnici" tak mrkněte zda tam nemáte i vy nějakou tu svou :-)

http://www.facebook.com/ZivotZeleznice?fref=ts
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 594
Registrován: 12-2011

Odesláno Sobota, 19. ledna 2013 - 19:31:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte prosím, jak se dá nastavit na zrdcadlovce Canon řady D nastavit délka samospouště, jestli je to teda vůbec možné? Mám konkrétně 350D.

http://www.malycestovatel.bloger.cz/

850.030-8, 810.663-5 (Kačenka), 810.191-7, 842.033-3, 754.009-9, 705.914-0, 705.913-2, 113.001-2
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 622
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 19. ledna 2013 - 19:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Bar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 426
Registrován: 6-2009
Odesláno Čtvrtek, 24. ledna 2013 - 08:59:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,
máte někdo zkušenosti s Panasoniky G2 nebo G10? (teď nemyslím oficiální recenzi ale osobní zkušenost - ať dobrou či špatnou). Díky.
Canopus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 587
Registrován: 7-2009

Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 20:25:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna ze Dne Železnice 2012... Jízda historického vlaku z Jihlavy do Brna. Nepoznává se někdo mezi několika šotouši? :D

Můj kanál na Youtube
Moje Fotogalerie
Želeniční fotogalerie NorthShoot
Daa-k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 12-2011
Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 22:22:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Bar: já mám G9, ale dnes už jen na občasné focení. Kdyby fungoval, asi bych ho používal častějc, ale nechce se mi investovat do opravy. Napíšu jen své ryze praktické zkušenosti - nejsem žádný odborník - teoretik a nejsem ve fototechnice nějak extrémně zběhlý. Jsem jen řadový "uživatel". Proto k tomu takto prosím přistupujte.

Pokud hledáte kompakt s možností nastavení všeho možného, než jen s režimem se srdíčkem a podobnými "inteligentními" režimy, hlavně s možností nastavení expozice, včetně jejího nastavení "kulturní" cestou (jako u zrcadlovky), ne proklikáváním nějakých stupidních menu, tak je to dobrá volba. Kresba dobrá za dobrých světelných podmínek, ale šum je lehce vidět i na nejnižší ISO 80 i za jasného počasí a při focení do Jpegu. Pokud Vás baví vysedávat u PC a trávit čas úpravou fotek z Rawu, tak to samozřejmě nebude problém - v Rawu tento problém mizí. Při nočním focení má problém se silným žlutým nádechem od sodíkových výbojek. Na snímcích se to dost podepisuje a v Jpegu je to téměř neřešitelné. Nutno fotit do RAWu a následně si s tím pohrát v PC.

Barevné podání při focení za dne - asi jde o zvyk, kdo má dlouhodobě jinou značku aparátu, bude mu to připadat ujeté a naopak. Dost táhne do zelena a při dobrém nasvícení zase do modra. Asi se to dá nějakým firmwarem zkorigovat, případně samozřejmě snadno doopravit v PC.
Barevné filtry: nedoporučuju používat režim živé barvy, brutálně přesycuje a zvyšuje kontrast.

Žitovnost baterky: velmi nízká výdrž v porovnání se zrcadlovkou, ale to bude asi obecný problém těchto foťáků. Cca 400 fotek nebo odhadem 4-5 hodin intenzivního focení a konec. Řešil jsem to dokoupením druhé baterky. Na cesty rozhodně nabíječku s sebou a pokud budete tak 3 dny bez elektriky, tak hodně šetřit energií a mít opravdu záložní baterku.
Pohotovost foťáku (dobíhám na flek a nemám nastaveno nic): to je slabina, ale dá se to rychle naučit, pokud nejste vyloženě levej. U zrcadlovky je to mnohem snažší, tady to chce opravdu trénink a pár fíglů, jak to poslepu nastavit. Doporučuju zezačátku přednastavit si defaultně pro nějaké modelové situace expozice typu 500/6,3 při ISO 100 a uložit do uživatelského režimu (volí se hlavním voličem, C1, C2). A při předpokladu, že budu někde dobíhat, tak mít automaticky nastavené C1 nebo C2 nebo to za běhu nastavit . Já jsem měl vždy jednu z variant - na C2 expozici pro případ, že by během pár sekund navíc zalezlo

Další handicap: oproti zrcadlovkám je náběh do pohotovostního režimu od zapnutí až v řádech sekund, takže bacha na to. Chce to na to myslet. Neznamená to jen přesunout spínač z jedné polohy do druhé a foťák je ihned ready, jako na mnohé zrcadlovce - tady bohužel ne.

Životnost přístroje: já ho používal na téměř denně na focení (nejen železnice) i na vyložené dokumentování, takže jsem s ním dosáhnul asi 75000 záběrů za 3 roky. Někde kolem 40 tisíc se začaly objevovat problémy - stržená zoomovací páčka, řešeno servisní opravou. Pak najednou přestal jít blesk a foťák se začal náhodně vypínat, dost nepříjemné - zejména při focení jedoucího vlaku . Ale dodnes ho na dokumentování využívám, abych šetřil zrcadlovku.

Velkým problémem těchto foťáků (bohužel výrobce to neuznává jako reklamaci) je podle mě nešťastná konstrukce krycích lamel objektivu. Po čase totiž vnější čočku poškrábou. Na snímku to dělá duchy - odlesky od hran rýh. Lze řešit výměnou objektivu, přeleštit to nejde. Bohužel to je v řádech tisíců Kč.

"Páteční výroba" - platí to obecně na jakýkoli výrobek, ale i tady pozor na vadné kusy. Třeba stranová neostrost objektivu - to potkalo mě. Výrobní vada.

Takový trapný dovětek, typický pro české prostředí: počítejte s tím, že budete za používání tohoto "mýdla" pány "mistry" zrcadlovkáři pravidelně vysmíván. Legrační ovšem občas bylo, když jsem měl možnost po čase porovnat výstupy z jejich "dokonalých" strojů...

Takže krom výše zmíněných nedostatků a nástrah oproti používání zrcadlovky je to dobrá volba. Problémem je šum, s tím u zrcadlovky tolik bojovat nebudete ani v Jpegu. Osobní zkušenost: při focení do Jpegu nemá smysl chodit za slunečna nad ISO 200. Vyšší hodnoty se na snímku projeví silným rozpadem kresby. Jedině tedy v Rawu. To je asi největší slabina.

Desítka už tuším měla taky výklopný displej (oceníte při focení v prudkém slunci), ten G9 nemá. A četl jsem, že od G9 zapracovali na čipu, takže ten šum by měl být nižší.
Asi bych nekupoval bazarový, pokud ho chcete na déle, než rok, dva. Případně krom věnšjího vzhledu bych se i podíval, kolik má naběháno (poznáte na číslu zkušebně pořízeného snímku při prohlížení, přestože samozřejmě vím, že tato hodnota se dá přepsat - jsme v ČR...). Jestli tak do 20000, tak snad OK, víc bych asi váhal.
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 8-2010

Odesláno Úterý, 29. ledna 2013 - 09:20:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem včera fotil z Kralova mostu se stativem a nic se mi nestalo.
Za zmínku stojí turisti, kteří se stejnou scénu snažili fotit z ruky a navíc bleskem a ne a ne se jim to podařit.

Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Tohle nelze nechat bez odezvy!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Motoluban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 672
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 30. ledna 2013 - 18:52:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Průjezdy vlaků kolem mne na YT
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4414
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 05. února 2013 - 00:26:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Motoluban: Když jsem to prohlídl, napadlo mi že je ten jelen vlastně nějakej placatej, pak vlastně nějakej velkej a pak že je vlastně nějak nezvykle ostrej na okraji. Takže zastávám konspirační teorii že jde o fotomontáž.

Každý je šotouš, ale v jiné věci...
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 05. února 2013 - 12:01:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý_fotografe, ještě by jednoho mohlo napadnout, že je nějak hodně ostrej s ohledem na rovinu ostrosti zbytku fotky.

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Ferniii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 6-2011
Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 17:50:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím vás všechny, jdu si pro radu
Co mohlo způsobit toto?
První snímek v sérii
http://www.2i.cz/e29794be6d
Druhý snímek v sérii
http://www.2i.cz/c0b5b69c4f
A třetí byl zase v pořádku, jako ten první..
Díky
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5267
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 13. února 2013 - 20:04:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 680
Registrován: 12-2011

Odesláno Pondělí, 25. února 2013 - 12:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, chtěl bych vás požádat o odbornou radu. Nechci z toho nějaké výstavní foto, ale abych si to bez ostudy mohl aspoň zařadit do alba.

Fotím do Rawu po vašem doporučení. Stáhl jsem úrovně, ale to je tak vše, a pak netuším, jaký zvolit na výšku ořez. Samozdřejmostí je smazání toho špagátu nahoře. Budu rád za každé poučení.


(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)

http://www.malycestovatel.bloger.cz/

850.030-8, 810.663-5 (Kačenka), 810.191-7, 842.033-3, 754.009-9, 705.914-0, 705.913-2, 113.001-2
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6982
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 25. února 2013 - 15:46:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu narovnat a vytáhnout tmavá místa.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6983
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 25. února 2013 - 15:59:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co jsem si doma s tou pidifotkou zkusil, bude to chtít pak trochu kontrastu,popřípadě přidat barvy ...
Na vyhození to není ...

(Příspěvek byl editován uživatelem jnd.)
Deltacze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 7-2010

Odesláno Pondělí, 25. února 2013 - 20:32:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Intelpetr ... tvrdé řeči a skutek utek co... žádná , pane kindrmafioso
Kubar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 11-2011

Odesláno Pondělí, 25. února 2013 - 21:18:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty vo*e to je zase debata.. xDDD Aneb potrefená husa (či kindermafián??) se vždycky ozve.. :-) :D
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 8-2010

Odesláno Pondělí, 25. února 2013 - 22:07:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No hlavně to chce srovnat expozici.. dole je to tmavý, díry v obloze už vypalujou... to je klasika když se fotí za takových blbých podmínek.. takže v RAWu hýbat + / - EV a pak slepit ze dvou konverzí..

Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Tohle nelze nechat bez odezvy!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 682
Registrován: 12-2011

Odesláno Pondělí, 25. února 2013 - 22:52:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deltacze: Na to se dá jen říct: No a co vaše šotoveličenstvo, nemusíte jiné spory přetahovat do jiných diskuzí Tak tady laskavě neplevelte a klidně mě kamenujte tam, kde to začalo původně, tam mě klidně i přejeďte i tím banánem.

Díky za náměty k editaci, budu se jich držet.

http://www.malycestovatel.bloger.cz/

850.030-8, 810.663-5 (Kačenka), 810.191-7, 842.033-3, 754.009-9, 705.914-0, 705.913-2, 113.001-2
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1593
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 15:24:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz, který až tak úplně s železniční tématikou nesouvisí:
Znáte někdo nějaké větší německé veřejné úložiště fotek, které by se charakterem nejvíce podobaly našemu rajčeti ?

Renault Espace 1989 2,1TD a Fiat Mulipla 2000 1,6 s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG)
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
31.1.2010 Zařazen Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG do běžného provozu
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
vlada83131
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 8-2011
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 19:03:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím pánové.Mám jen dotaz.Na lepší dokumentaci jsem si zakoupil nový fotopřístroj značky Nikon D3100.Nemá prosím někdo zkušenosti s tímto aparátem?Návod jsem již projel několikrát tam i zpět,ale praktické zkušenosti nic nenahradí.Díky za help.
Deltacze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 7-2010

Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 20:02:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houmr Německé, okus.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10495
Registrován: 8-2002

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 01:27:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vlada:
a o co ti jde konkrétně? prostě zrcadlovka, nastavit si můžeš co chceš. vyraž ven a metodou pokus-omyl na to přijdeš sám. btw záleží i na skle...

chceš-li rady, kup si knížku, dělá to tak spousta lidí. v knihkupectví si jistě vybereš.

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
vlada83131
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 8-2011
Odesláno Čtvrtek, 14. března 2013 - 23:06:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pavel2:zkušenosti neznamenají přečíst si knížku.tu už mám.mně šlo o praktickou zkušenost.jinak díky za odpo.
vlada83131
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 8-2011
Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 20:04:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

opět otravuji ,ale stále mi nejde nainstalovat aktuální obrázek,který fotím na displey foťáku.V knize jsem radu nenašel.Na displey mám jen a pouze hafo detailů na foto.Jediné o co mi jde.Jak dostat fotící věc na displey??děkuji za odpo a omlouvám se ostatním za otravování.dík
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2362
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 22:47:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli jsem dobře pochopil tvůj poněkud zmatečný popis, tak ti jde o živý náhled, tedy o to, abys na displeji viděl to, co v hledáčku, to, co snímáš. Je-li tomu tak, pak použij tlačítko s červenou tečkou u pravého horního rohu displeje. Jeho pootočením aktivuješ/deaktivuješ živý náhled.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10503
Registrován: 8-2002

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 23:08:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

u zrcadlovky? k čemu je to dobrý?!? máš přece hledáček...

umí se vláďa vyjadřovat srozumitelně, tedy česky? zatím asi jen tušíme, na co se ptá, ale přesně to nevíme

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1403
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 13:32:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: k čemu je to dobrý?
Třeba k tomu, když potřebuješ fotit s aparátem nad hlavou a tak to nemusíš cvakat nazdařbůh. Podobně, když fotíš s aparátem položeným na zemi. To se blbě kouká do hledáčku.
vlada83131
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 8-2011
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 20:44:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

chlapy ,omlouvám se za zmatečné vyjádření.
doktor:díky zkouška proběhla úspěšně pouze to mám časově omezeno.cca 30s.
Pavel:promiň:asi nejsem takový genius jako ty ty.nikdo tě nenutí vyjadřovat se k dotazům ostatních,tak si nech ty narážky,jisté věci jsme spolu napásly a zrcadlovku mám v ruce poprvé
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3961
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 07:57:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlaďa 83131 Chlapče Tvoje čeština je děsivá, zvlášť v posledním příspěvku. A chtěl bych Ti říct ještě něco - člověku Tvých znalostí zrcadlovka do ruky nepatří, vyhozené peníze. Dál bych Ti chtěl sdělit, že když se někdo obrátí o radu a pomoc na určité fórum měl by počítat s tím, že rady se mu dostanou různé a být připraven. Navíc ,při tvých znalostech jen uctivě šoupat nohama a cudně klopit zrak. Knížku máš, dobře, a co s ní děláš ? Chytáš na ni prach ? Zkusil sis přečíst alespoň návod k té Tvé zrcadlovce ? Pokud ano tak to zkus ještě několikrát a s foťákem v ruce....


Topič,Chary, Doktor a další znalí - Děkuji tímto vláďovi 83131 za názornou ilustraci toho, o čem jsem se Vás všechny , přátelé, snažil přesvědčit hodně dlouho ale s nevalným výsledkem.
Totiž, že v mnoha případech je zrcadlovka nepotřebný luxus a její možnosti a vlastnosti jsou spíše na obtíž. Ne každý může pilotovat F1, někdo má s bídou na tříkolku.Dětskou.
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 345
Registrován: 8-2010

Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 08:46:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taková čeština a strojvedoucí (dle profilu)??? To tedy zírám.. když se koukám na dobu psaní, nebylo nějaké pivečko či tak něco?

Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Tohle nelze nechat bez odezvy!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
vlada83131
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 8-2011
Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 08:49:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzinus:bylo,ale to není žádná omluva.Po dnešním opětovném přečtení musím uznat,že je to hrozné.
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 8-2010

Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 09:00:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To nevadí, stane se...

Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Tohle nelze nechat bez odezvy!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/