K-report
 

Archiv diskuse Polsko do 17. 03. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Polsko » Archiv diskuse Polsko do 17. 03. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
M.Novak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 14:20:33    Odkaz na tento příspěvek  

zbývali mi ještě 2 dny

ajaj...
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 13:44:50    Odkaz na tento příspěvek  

Nedaleko českých hranic, před jedenácti lety:
Před stanicí Gozdnica, dnes bychom řekli "průmyslová zóna":

Vjezd do rozsáhlého nádraží v Lubsku. Zde nejspíš dodnes ještě přežila nakládka dřeva.

A před pohraničním mostem přes Nisu, mezi bývalými stanicemi Leknica a Bad Muskau:
Dejw
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 209
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 17:05:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W: Předmětný most vyfocený loni z německé strany:

Moje fotky

Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 999
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 20:54:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V místech té cyklostezky pod normálněrozchodným hraničním mostem dříve vedla jedna z větví 600 mm úzkokolejky Waldeisenbahn Muskau - trať k depu a nádraží Krauschwitz. Jsou známé fotky s úzkým parním vláčkem z těchto míst - těsně u pilíře byl dostatečný průjezdný profil pro .
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 10-2010

Odesláno Sobota, 23. února 2013 - 18:26:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na můj dotaz z 18. února si musím odpovědět sám.
(odpověď od KŚ): Informujemy, że Koleje Śląskie nie prowadzą sprzedaży biletów turystycznych Czechy.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3930
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 23. února 2013 - 21:45:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anglik s českými zelenými B jako náhrada za EU07, tamara CTL a čmelák DBSRP dnes v Rybniku:


(Příspěvek byl editován uživatelem Unipuls.)
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 808
Registrován: 4-2004
Odesláno Sobota, 23. února 2013 - 21:47:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Povinné místenky v 2. třídě všech TLK (od března), aneb jak zavést povinné místenky a přitom vlastně nic nevyřešit.
Milloss
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 9-2008
Odesláno Pondělí, 25. února 2013 - 15:50:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mas nefunkcny odkaz tak este raz:

povinne miestenky vo vlakoch

v podstate nic nevyriesia, preskocili fazu vlakov dobrovolnej miestenky ako je bezne vo svete. Pri castom niekolkominutovom meskani a nenadveznosti spojov v Polsku vymysleli nieco co sa vymyka zdravemu rozumu ale budis. Chcu byt kuuul.
Pise sa vobec niekde v cenniku, prepravnom poriadku ako a za kolko sa bude kupovat samostatna miestenka k medzinárodnym, sietovym, predplatnym, vikendovym, FIP... cestovnym dokladom? Ako sa bude riesit nastup/cestovanie vo vlaku bez miestenky nezakupenej z roznych dovodov (neznalost, usli pripoj, meskanie - malo casu na zakupenie miestenky k vysie uvedenym dokladom a pod)?
Ben
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 25. února 2013 - 20:42:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslím že místenky v Polsku jsou jen proto aby mohli pokutovat co je nemají. Tak většinou praxe co jsem tam viděl.
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 25. února 2013 - 22:52:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je zajímavé, jak se Poláci vrací k systému místenek. Nevím sice přesně, od kdy to platilo do kdy, ale pamatuji si, že v roce 2007 jsme jeli v prosinci na akci do Malborku a ve Varšavě jsme, pokud jsme chtěli být v Malborku rychleji, kupovali povinné místenky do vlaku TLK. A pak jsem jel v květnu roku 2008 z Bydhoště a místenku jsem si taky musel dokoupit na ranní vlak TLK do Varšavy (za což jsem ovšem byl nakonec rád, protože jsem noc předtím mnoho nenaspal, tak jsem byl rád, že mám místo jisté a že se ve vlaku aspoň trochu vyspím...

Ale pak jsem jel v rámci GVD 2009/2010 dvakrát vlaky TLK a nikdo po mne místenku nechtěl...

Takže kdo ví, třeba zas časem místenky do vlaků TLK nebudou.

Sanakvo
LambdaCZ
belka6v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 2-2012
Odesláno Úterý, 26. února 2013 - 10:00:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kde v Polsku jezdi v pravidelnem provozu nakladni lokomotivy?
belka6v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 2-2012
Odesláno Úterý, 26. února 2013 - 10:01:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

oprava...parni lokomotivy?
Casey_R
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.186.220
Odesláno Úterý, 26. února 2013 - 10:21:35    Odkaz na tento příspěvek  

Miropiro: Vtip je v tom, že do roku 2008 provozovaly PKP Intercity jen něco málo spojů TLK což byla zkratka pro "Tanie linie kolejowe" (Levné železniční linky). Tehdy se mělo jednat o doplnění a levnější alternativu k drahým EC/IC na vlastní riziko. PKP IC tehdy celkově provozovalo jen cca 6000 spojů včetně EC/IC. Zároveň se snažily profilovat jako šampion polské železniční dopravy a snem tehdejších vlád bylo uvedení jejich akiíí na burzu. Vedle toho však ještě tehdy jezdily PKP Przevozy Regionalne, které provozovaly cca 40 000 osobních vlaků a rychlíků (ty počty prosím brát s rezervou, jedná se jen orámcová čísla pro ilustraci poměru provozovaných spojů). Zatímco PKP IC měl všechny vlaky povině místenkové, u PKP PR byly v rychlícíh místenky dobrovolné. Zároveň byly rychlíky i oproti EC/IC o víc jak 50% levnější. Proto PKP IC zavedlo TLK, s tím že budou někde mezi rychlíky a EC/IC. Rychlíky totiž byly sice o dost levnější, ale taky vozový park tomu odpovídal. Vagony odpovídající zhruba naším B byť nebyli koženkové. TLK se blížilo standardu EC/IC, ale cenově nebylo o moc dražší než rychlík. V roce 2009 však přišlo ministerstvo dopravy s nápadem, že PKP PR bude převedeno na jednotlivá vojvodství, kdy každé dostane podíl v akciích, s tím, že si tak vojvodství budou sami rozhodovat, jak má směřovat firma obstarávající provoz vlaků, které dotují vojvodství. Tento nápad byl také přes odpor vojvodství realizován. Ministerstvo před převodem PKP PR oddlužilo, ale také provedlo to, že převedlo provoz rychlíků z PKP PR na PKP IC s odůvodněním, že PKP PR má provozovat pouze vlaky kategorie osobní (bez prakticky jakéhokoliv racionálního vysvětlení proč to tak má být). To byl také důvod největšího odporu vojvodství. PKP IC tak spadlo najednou do klína provozování široké sítě dotovaných rychlíků. Jedna z prvních věcí, které PKP IC udělala bylo, že rychlíky přejmenovala na TLK a protože fakticky se jednalo o degradaci značky TLK (horší vozový park, převzatý od PKP PR), došlo ke změně značky na "Tvoje Linie Kolejowe". Zároveň s tím zrušila povinné rezervace v TLK v druhé třídě. Takže zhruba takový byl vývoj povinosti, nepovinosti a nyní znovu povinosti mít mít místenku v TLK.

Zlé jazyky pak tvrdí, že současný nápad s poviností místenek je snaha ukázat před veřejností, že něco dělají s nacpanými vlaky na nejvytíženějších trasách a přitom ve skutečnosti neudělat nic. PKP IC totiž provádí to co se děje i u nás. Zkracuje soupravy ačkoliv k tomu není důvod. V loňském roce pak docházelo k takovým věcem, že hlavně u sezóních vlaků se často lidé ani nevešli do soupravy a museli zůstat na peronu. A tak místo aby, došlo k posílení souprav, zavedou se povinné místenky.
Casey_R
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.186.220
Odesláno Úterý, 26. února 2013 - 10:23:39    Odkaz na tento příspěvek  

belka6v: V depu Wolsztyn cca 100 km od Poznaně. Zde je odkaz s podrobnostmi. http://www.parowozowniawolsztyn.pl/
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 503
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 26. února 2013 - 23:42:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna z prvních věcí, které PKP IC udělala bylo, že rychlíky přejmenovala na TLK a protože fakticky se jednalo o degradaci značky TLK (horší vozový park, převzatý od PKP PR), došlo ke změně značky na "Tvoje Linie Kolejowe".
Toto nemohu úplně porovnat, je fakt, že tehdy v květnu 2008 jsem jel z Varšavy do Bydhoště klasickým rychlíkem a nešlo o koženku a dokonce v něm průvodčí hlásil rozhlasem zastávky (věc neznámá v ČR v rychlících, ovšem jak jsem se dnes přesvědčil, tak ani při jízdě z Brna do Starého Města postupně Avalou, Sobieskiem a zpět Comeniem a Petrovem hlášení je věc neznámá, respektive asi není na to čas).

O změně slov ve zkratce vím a tehdy se tomu i budovala nová webovka.

Každopádně ač nemohu porovnat, tak si dovedu představit, že ač došlo k degradaci značky TLK (která skutečně byla poměrně kvalitní - při cestě z Bydhoště ráno do Varšavy se jednalo o velmi komfortní vůz), nedošlo již ke změně ceny směrem dolů.

Pokud jde o odpor vojvodství, vcelku to chápu a opravdu to nedopadlo moc dobře (a vcelku se děsím toho, co se stane u nás záhy poté, co se začnou posílat peníze krajům přímo na zajištění veřejné dopravy a budou si moci rozhodnout, co s nimi kraje udělají - pan Stanjura by si měl udělat výlet do Polska a pochopit, že polská cesta není úplně správná) + teda ještě je fór, že PKP PR stejně nadále některé spoje má přes půl Polska jako levnou konkurenci PKP IC (úžasné - dvě státní železniční firmy si konkurují navzájem).

Sanakvo
LambdaCZ
Casey_R
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.186.220
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 09:10:34    Odkaz na tento příspěvek  

Miropiro: Je to tak jak píšete včetně toho, že každý kdo che dělat reformy na železnii, by se měl nejdřív podívat do Polska jak to může dopadnout. A nejlépe zde něco vlakem projezdit, aby poznal co to znamená vzájemné neuznávání jízdného.

Jinak co se týče těh dálkových vlaků PR, tak ty se objevili asi půl roku po tom, co byly PKP PR převedeny na vojvodství a přejmenovány nyní již jen na Przewozy Regionalne. Tehdejší generální ředitel Moraczewski je zavedl za účelem zlepšení finanční situace společnosti (a jistý úspěch mají) s tou filosofií, že za cenu o něo menšího komfortu, ale výrazně nižší ceny než TLK přitáhnou lidi, kterým se TLK zdají drahé. V této souvislosti je zajímavé, že ačkoliv jsou provozovány na vlastní triko dopravce(nebo se to alespoň tvrdí), tak se na tehdejším ministerstvu dopravy zvedla vlna nevole , jak to že si PR dovolují provozovat dálkovku. Tehdejší poradce/náměstek (přesnou funkci už nevím) ministra dopravy tehdy v novinách obsáhle vysvětloval, že přece to jsou Przewozy Regionalne a proto se mají zabývat jen regionální dopravou. Zárovaň tehdy kdosi vydal tajný pokyn PKP PLK, která nedovolila ze dne na den vyjet žádnému vlaku kategorie InterRegio, dokud PR nesplatí všechny dlužné faktury. V té době už přitom běžel splátkový kalendář a ačkoliv praktiky stejnou výši dluhů vůči PLK měly i PKP IC, tak proti němu žádný takový krok podniknut nebyl. Celá ta snaha o likvidaci spojů InterRegio v té době byla o to absurdnější, že tehdy se jednalo o ca 4 celoroční spoje a dva sezóní. Nakonec po bouři nevole se ministerstvo stáhlo a od té doby ještě spojů IR přibylo. Fakticky pak celá ta aféra okolo spojů IR tehdy nebyla nic jiného, než zajistit monopol pro PKP IC na dálkovku.
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 504
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 27. února 2013 - 10:15:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

za cenu o něo menšího komfortu, ale výrazně nižší ceny než TLK přitáhnou lidi, kterým se TLK zdají drahé.
Hmm...vezmu-li v úvahu, že cesta vlakem TLK v druhé třídě cenově odpovídá ceně 1 Kč / 1 km, tak se domnívám, že to jsou docela rozumné ceny (podobné poměrům českým a slovenským).

Sanakvo
LambdaCZ
Casey_R
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.186.220
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 11:34:44    Odkaz na tento příspěvek  

Tak teď už ceny trochu povyrostly, ale stále platí, že IR je o cca 20% levnější než TLK. Na což lidi dost slyší plus to, že IR většinou obsluhují nové nebo modernizované elektrické jednotky, zatímco na TLK jezdí často vagony pamatující ještě Gierka. Na druhou stranu mnohdy mám pocit, že na dálkových vlacích jsou v Polsku i ty staré vagony čistší než u nás. To neplatí pro osobní vlaky. ALe u dálkovky mám prostě takový subjektivní pocit.
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1914
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 15:12:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Casey_R: Celý ten projekt IR má ještě jednu vadu, a to odklonění nejlepších souprav ze skutečně regionální dopravy. Je to, jako by z Prahy přes Nymburk do HK začal jezdit Jančura a následně by ČD přesunuly Pantery z 031 na tuto dálkovou trasu.

Tím nechci říct, že PKP IC dělá vše ok a PR špatně. To ani nápad.
Casey_R
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.186.220
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 08:57:38    Odkaz na tento příspěvek  

Všd: Však já taky netvrdím, že je to ideální. Spíš jsem chtěl jen připomenout co se kolem zavedení IR dělo. Protože ty argumenty proti byly opravdu postavené na hlavu. V podstatě se točily kolem toho, že na dotaz proč nemají PR provozovat dálkovku, byla odpověď fakticky ve stylu "prostě proto".
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 519
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 09:52:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám jen jeden menší dotaz - nevíte, kde bych se dostal k jízdnímu řádu s kilometrickou polohou trati na varšavské letiště? Předem díky za případnou pomoc!
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2706
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 10:07:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adamek: Třeba tady http://www.mazowieckie.com.pl/g2/oryginal/2013_02/139edac82875c3a e53b1c8cbf0e8ad86.pdf (tedy pokud nemáte na mysli letiště Modlin).
Martin Eden
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.11.1
Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 09:02:08    Odkaz na tento příspěvek  

Dobré ráno,

mám dotaz, nemohu najít síťové jízdní řády PKP, dříve bývaly na stránkách PKP PR, ale teď je nemohu najít. Jsou někde vyvěšeny ? Díky předem za pomoc.

Martin
Casey_R
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.186.220
Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 09:12:59    Odkaz na tento příspěvek  

Martin Eden: Pokud vím, tak letos nejsou nikde. Taky mi docela chybí.
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 520
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 13:15:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky moc!
Čd4ever
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 01:15:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení mám prosbu. Jedeme (8 lidí 18+, 1 člověk 15+, a dvě děti 10+) do polského Krakova. Potřeboval bych radu, která jízdenka nás vyjde nejlevněji. Respektive našel jsem na eshopu ČD ,,včasná jízdenka Polsko,, asi za 1100,- zpáteční. Takže se mi jedná převážně o ty děti - existuje pro ně ještě něco výhodnějšího (Jeli by s jedním dospělým na lehátku) Předem díky za jakoukoli radu.
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 505
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 05. března 2013 - 08:25:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na základě dvou cest ve voze B9mnopuz 159A jsem se rozhodl napsat poněkud neobvyklý článek na svůj blog a to recenzi :-)

Ale když už to sem hážu, tak se ptám: jel jste někdo tímto vozem a viděl aktivně používaný systém displejů s indikací rezervace nad sedadly a ty LCD panely zapnuté?

Sanakvo
LambdaCZ
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 691
Registrován: 12-2011

Odesláno Úterý, 05. března 2013 - 17:41:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rezervace jsou vždy pomocí lístečků. A ty panely na stropě, když je četa zapne, tak tam pořád běhá ten jeden samý filmeček s polskými vlaky. Podobná blbost, která běhá v Leovi.

http://www.malycestovatel.bloger.cz/

850.030-8, 810.663-5 (Kačenka), 810.191-7, 842.033-3, 754.009-9, 705.914-0, 705.913-2, 113.001-2
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 507
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 05. března 2013 - 18:16:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr: Tak k čemu ty displeje tam jsou? Vždyť když jsem jel v únoru 2011 po Německu dvakrát vlakem ICE, tak ty displeje tam fungovaly a velmi rychle jsem si našel volné místo. A pokud se nepletu, tak v nějakých vozech ČD už jsem viděl tyhle displeje fungovat (tuším, že šlo o reko-vozy Bee)...

Sanakvo
LambdaCZ
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 692
Registrován: 12-2011

Odesláno Úterý, 05. března 2013 - 19:03:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ony ty displeje jsou jen v tomto voze a v jedničce, kupéčka jsou vetšinou na lístečky. Tak je lepší natisknout lístečky pro celý vlak než natisknout lístečky a potom ve dvou vozech ještě naklikávat do počítače místa. Až to budou umět všechny vozy, tak se to konečně využije.
U nás to mají Bpee, ale v nich taky vídám jen lístečky. Případně i ty rekonstruované hytláky.

http://www.malycestovatel.bloger.cz/

850.030-8, 810.663-5 (Kačenka), 810.191-7, 842.033-3, 754.009-9, 705.914-0, 705.913-2, 113.001-2
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3971
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 05. března 2013 - 19:19:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Informašní systém v těchto vozech musí být zapnut. Když ho v Polsku nebo Rakousku nikdo nepustí, tak... Z vlastní zkušenosti je zapnut tak 50:50.
Zasmál jsem se u toho blogaře: jiná než polská lokomotiva neumí poslat na tyto panely nějaké informace (například o rychlosti a příští stanici
Když systém funguje, rychlost,teplotu, datum, hodiny, stanice, čas do další stanice zobrazuje.
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 508
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 05. března 2013 - 20:06:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: tak to jsem v tom článku vyslovil jen jako spekulaci, ač uznávám, že asi laickou.

Sanakvo
LambdaCZ
Nojva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 6-2009
Odesláno Úterý, 05. března 2013 - 22:31:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dobrý den, nevíte jak koupit lístek z Varšavy do Břeclavi na EC 107? Přes eshop na webu PKP IC dojdu k možnosti "koupit lístek" u konkrétního vlaku a pak už hlásí chybu. Podle nabídek by měl být lístek zrovna na EC107 v nabídce SparDay Varšava-Břeclav za 24eur? Díky
Potřebuju v červenci jednosměrně cestovat z Varšavy z letiště do Brna
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 05. března 2013 - 22:52:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nojva: máte pravdu, taky jsem to zkusil a vyběhne hláška: Nie znaleziono pociągu: 107 ani innych alternatywnych dla zadanych parametrów.

Bude to asi chyba v systému PKP IC, doporučoval bych jim napsat e-mail a upozornit je na to.

Sanakvo
LambdaCZ
Perla
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.104.252.60
Odesláno Středa, 06. března 2013 - 07:26:03    Odkaz na tento příspěvek  

Asi musíte zadat to jejich číslo,41107 nebo něco podobného.
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 06. března 2013 - 12:43:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Perla: Ale proč bych měl zadávat tohle číslo? Prostě dám hledat spojení na úvodní stránce dopravce, chci si vybrat spojení vlakem EC 107 Comenius a vyhodí mi tu hlášku, kterou už jsem zmiňoval.

Sanakvo
LambdaCZ
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 14:34:53    Odkaz na tento příspěvek  

Miropiro : jedna věc je co chcete vy, druhá věc je, s jakými "čísly" pracuje výpočetní technika. Prostě ten vlak má dvě čísla ... a všichni musíme pracovat s tím, co chce ten počítač ...
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 09:49:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: To máte sice pravdu, na druhou stranu nějak se mi nedaří pochopit, kde bych to správné číslo měl na webu PKP Intercity zadat, protože tam vidím jen ten vyhledávač, do kterého zadám, odkud kam chci jet a pak si vyberu vlak.

Podle mne je to nějaká chyba ze strany provozovatele webu.

Sanakvo
LambdaCZ
Milloss
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 9-2008
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 17:04:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna neradostná až veľmi smutná správa z Poľska. Očakáva sa úplne zatvorenie (v horšom prípade zrušenie) trate Zagorz - Kroscienko (Chyrow) a trate Zagorz - Lupkow, čím definitivne opäť raz v histórií zanikne možnosť dopravy medzi Poľskom a Slovenskom cez Lupkow.

http://esanok.pl/2013/linie-kolejowe-do-kroscienka-i-lupkowa-beda -wylaczone-z-ruchu.html
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3936
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 20:56:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár snímků ze Slezska:


Nevíte někdo o původu těch kiblů? U EN57.730 předpokládám reko původní jednotky, u EN57.224 (a 223) by to snad mohlo být ze slovinské 315?
belka6v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 2-2012
Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 12:46:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jaka je rychrati Raciborz-Chalupki? Podle meho odhadu max 40,v sobotu vecer jsem jel od Bukowa na Chalupki a jedny opleny jsem tam chytil dvakrat...ale uz jenom pohledem je ta trat v silenem stavu a od Raciborze do vnitrozemi je to asi stejne zoufalstvi...a ma oblibena vlecka okolo Lubomii rezne a rezne...
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2722
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 17:51:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

belka6v: Traťová rychlost je 90 nebo 50 km/h s lokálními omezeními na rychlost 50, 40, 30 nebo 20 km/h.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1935
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 21:27:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plánujeme s kamarádem dát o prázdninách takový větší výlet, cca. dva týdny cestování po Polsku, ale co nejlevněji. V plánu je tak cestování vlaky PR na Bilet Turystyczny, spaní ve stanu a podobně. A tak bych měl pár dotazů:

- BT platí pouze o víkendech. Existuje nějaká síťová jízdenka platící i v pracovní dny? Resp. nějaká levnější prázdninová jízdenka na způsob SommerTicket? InterRail je dle mě moc drahá.

- BT platí ve vlacích R, RE a IR, nebo i v něčem jiném? Vím o platnosti u jiných dopravců a verzi za 45 zlotých, pouze pro R.

- spíše mimojízdenkový dotaz; má někdo zkušenosti se spaním ve stanu v Polsku? Jestli je lepší nějaký kemp (popř. kolik by se platilo), nebo se ubytovat někde v lese, jestli je to bezpečné a dá se to, apod..

Díky za odpovědi.

NORTHSHOOT
Panťáci v TS 445
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2723
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 22:17:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju: Mám bohaté zkušenosti se spaním ve stanu v Polsku. Jednou jsem spal v kempu, ale už jsem řekl, že nikdy více, když mohu mít zadarmo prakticky stejný nebo ještě lepší komfort. Spali jsme na nějakých odlehlejších místech (např. louka u lesa), ale nejčastěji u někoho na zahradě, stačilo se zeptat. Nikdy jsem neměl žádný problém, je třeba si pouze dávat pozor na dotěrné vesničany posilněné alkoholem.
Österrreich
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.128.176.202
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 07:43:43    Odkaz na tento příspěvek  

Vantju: viz síťové jízdenky . Týdenní za 138 zlotých, měsíční za 302 zlotých.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1936
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 09:20:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky moc.

Ohledně té síťové jízdenky, když chceme někdy přes noc cestovat v TLK, je třeba úplně nová jízdenka, nebo tam je nějaká dohoda a stačí pouze doplatek?

NORTHSHOOT
Panťáci v TS 445
belka6v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 2-2012
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 10:34:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

s 200...stejne na ty trate ve Slezsku takrka uplne kaslou...v patek se podivam Gliwice,Pyskowice,tam meli neco predelavat a kounout se do skanzenu masinek se strzenym plotem...
Österrreich
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.128.176.202
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 10:50:14    Odkaz na tento příspěvek  

Ty jízdenky ve vlacích společnosti Intercity neplatí, je potřeba nová jízdenka. Síťové jízdenky nabízí i Intercity, výhodou je, že platí ve všech vlacích PR, nevýhodou je, že jsou dostupné nejméně na tři měsíce.
2m62u
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 634
Registrován: 12-2006
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 17:40:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z Bielska-Białej do Skoczówa se asi definitivně dojezdilo...
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 710
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 19:01:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč se dojezdilo? Motoráčky KS troleje nepotřebují.

http://www.malycestovatel.bloger.cz/

850.030-8, 810.663-5 (Kačenka), 810.191-7, 842.033-3, 754.009-9, 705.914-0, 705.913-2, 113.001-2
2m62u
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 635
Registrován: 12-2006
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 19:51:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To byla otázka času, kdy to tam rozkradou - vyjma sezónních rychlíků tudy nic pravidelně nejezdí. A ty před pár týdny dojezdily, takže si na to zloději akorát počkali.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9565
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 20:21:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr: jak píše 2m62u, vzhledem k tomu, že po té trati v posledních letech jezdily už pouze sezónní rychlíky do Wisły (jeden až dva páry o víkendech v zimě a případně v létě), jinak v podstatě mrtvo, celkem bych jeho obavy sdílel. Tím spíše, že se do té Wisły dá stále dojet přes Chybie...

Alespoň jeden letošní snímek z inkriminovaného úseku, kdy tama ty vlaky ještě trochu jezdily...
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 713
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 20:38:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jasně, Ex Wisla. Ale pokud se nějakým zázrakem obnoví vlaky Cieszyn - Bílsko (což při vzestupu zájmu o cestování vlakem do Cieszyna by bylo reálné), tak těm trolej chybět nebude. Expresu boužel ano.

http://www.malycestovatel.bloger.cz/

850.030-8, 810.663-5 (Kačenka), 810.191-7, 810.271-7, 814.190+191, 842.033-3, 754.009-9, 705.914-0, 113.001-2
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9566
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 20:56:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr: pokud se nějakým zázrakem obnoví vlaky Cieszyn - Bílsko - obávám se, že skutečně jen zázrakem. Za současného stavu tratě by byla jízdní doba skoro hodinu a půl, po dálnici nějakých 20-30 minut. Tomuhle se skutečně těžko konkuruje, tím více v Polsku...
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3937
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 21:19:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SOK bude buzerovat slušný lidi, a čorky jim přitom rozebírají tratě pod rukama. To ale může být taky záměr, jaký je třeba obsažen i v rámci momentálně běžícího programu zastavení provozu na dalších 2 tis. km tratí od prosince 2013.
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 5-2010

Odesláno Čtvrtek, 14. března 2013 - 08:32:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Unipuls: Kdo nebo co je to SOK? Díky za vysvětlení :-)

Sanakvo
LambdaCZ
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2724
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 14. března 2013 - 08:42:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SOK = Straż Ochrony Kolei
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Čtvrtek, 14. března 2013 - 10:06:07    Odkaz na tento příspěvek  

Další z mnoha zrušených tratí PKP; dříve uzel kde se jich setkávalo tuším 5... Zvl. Os 10. 5. 2003:
Goldap nástupiště:

a západní zhlaví stanice:
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 10-2010

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 17:50:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k tématu "Bilet turyst." - tuto jízdenku nelze vystavit u KŚ!
Szanowny Panie,

Informujemy, że jest możliwość wydrukowania w kasach Kolei Śląskich „biletu turystycznego”, natomiast nie można wydrukować „biletu turystycznego Czechy”.

Z poważaniem.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1945
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 21:51:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opět mám na vás pár dotazů

První den by měl být následující: vyjedeme z Ostravy Chopinem do Katovic, z Ostravy do Petrovice u K., MPS Petrovice u K. - Zebrzydowice a vnitropolská Zebrzydowice - Katowice. Z Katovic IR Spodek do Vratislavi, tam 5 minut na přestup na IR Mamry do Poznaně a nakonec IR Pirania do Svinoústí.

1) Jízdenku Zebrzydowice - Katowice jsem si chtěl koupit na webu PKP IC. "TLK" 406 mi to nabídlo, ale po kliku na Kup bilet mi to vypsalo, že žádný vlak s číslem 406 to nenašlo. Dá se na tento vlak koupit jízdenka na webu PKP IC? U 407 mi to vyplivlo cenu 13 zlotých, celkem z Ostravy do Katovic to vychází na 159 kč, o 90 korun levněji, než IN25/Rail+, na Vltavu o 10 kč víc.

2) Při nákupu jízdenky se v nabídce slev vyskytuje sleva s číslem 71, 37% pro mládež do 24 let. Je podmíněna nějakou průkazkou PKP IC, nebo stačí např. žákovský průkaz/občanka?

3) K plánu - na přestup ve Vratislavi od IR z Katovic do IR do Olsztyna máme 5 minut. Dá se to reálně stihnout, nebo ne? Alternativním plánem je jet Vltavou do Katovic a IR do Štětína přímo přes Kluczbork (spolužák chce jet přes Vratislav), ale takto je plán zajímavější.

Díky moc za odpovědi!

(Příspěvek byl editován uživatelem Vantju.)

NORTHSHOOT
Panťáci v TS 445