K-report
 

Archiv diskuse MHD v Jihlavě do 31. 07. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » MHD v Jihlavě » Archiv diskuse MHD v Jihlavě do 31. 07. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pingu93
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 659
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 12:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Diferák: Koukal jsem na návrh nového vedení linek. Pokud v Jihlavě zůstanou předražené nepřestupní jízdenky, tak budou lidi chodit pěšky.

zabublame.cz - portál o vodních dýmkách
-------------------------------------
World of Tanks - the Best of the Games
Trolejbusak62
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:27:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eugen: Až ochladne kompresor, může zpět do provozu. Ekonomičtější, než to tahat až na DP.

Zdá se mi to, nebo se opravdu předělal systém "36 SLUŽEBNÍ JÍZDA" (901) na velkou služební jízdu (902)? Když sleduji poslední týden nájezdy k Boschi, samá velká služební jízda. Tak by mě zajímalo, jestli je to vlastní aktivita řidičů, či to předělal SIS. Předem upozorňuji, že se nezmiňuji o zadním panelu, jak to tam nečekaně je.

Stránky mapující městskou hromadnou dopravu v Jihlavě odkaz
Diferák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 12-2012

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 22:50:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolejbusak62: Ono se těch změn zase nakupilo víc odkaz.
Saga
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.226.157
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 08:19:02    Odkaz na tento příspěvek  

Eugen: Delala se zkusebni jizda se Solarisem do Maleho Beranova za ucelem zjisteni vyuzitelnosti dopravni obsluhy trolejbusem.
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3017
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 17:42:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já už potkal SL vzadu i s nápisem SL. Čili asi to stálo práci, ale díky za ní Depemeje. Je to hned rozumnější.

Jo a jaké jsou výsledky z nasazení trolejbusu? Bude se tam objevovat častěji?

::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
::: www.zhta.ic.cz ... stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4648
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 18:14:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten trolejbus do Malého Beranova to jako táhli na tyči, nebo jak si to mám představit?

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4191
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 19:51:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eugen: výsledky jsou vynikající, jen se pátrá, kde soudruzi z H.G. werke udělali chybu, že to dojelo jen tam, ale zpět to už samo nejelo.

Malý fotograf: v klidu, řidič si spletl trakci a jel trošičku jinam...

Makrelu neumeješ.
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3018
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 20:38:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pingu93: No koukal. Tak navrhni něco ty. Ono za stávajícího stavu, kdy město neudělajá jinou úpravu vedení, něž Vrchlického+S.Hory, tak něco kloudného vymyslet nejde. Prostě větev Žižkova je dost o ničem bez Benešky, event. Hradební..

9_tr: Škoda, trolejlinka do Melbernu by byla moc pěkná.

::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
::: www.zhta.ic.cz ... stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4652
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 23:04:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9_tr: Aha, holt zvyk je železná košile

Jinak když koukám na to nově navržené linkové vedení, tak se mi taky moc nepozdává. Je pravda, že moc se toho vymyslet nedá, ale to že není spojení (bez závleku přes Březinky) od nádraží směrem k autobusáku je škoda.

Do Starých hor by podle mě mělo jezdit D, protože B prakticky v návrhu prakticky duplikuje trasu s Céčkem (možná jde o záměr kvůli prokladům jízdních dob, nevím...). Co se týká odstranění označení "BI", tak to jedině vítám. Je to fakt strašně matoucí pro přespolní a já si za tři roky pořád nemohl v rychlosti vybavit, čím mám z oné zastávky odjet.

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Zachy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 2-2004

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 23:46:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Celý návrh je padlý na hlavu, je vidět, že na DP tomu nikdo nerozumí, desítky let nevyhovující linkové vedení bude nevhodné i nadále...
1) Chybějící spojení hlavák - autobusák je asi největší bolest.
2) Dojde k výýrazné redukci obsluhy vlakového nádraží, zmizí jedna linka, navíc linka A by měla mít dvojnásobné intervaly, jinak nevím, koho by 2 linky na Slunce vozily. Ach, vzduch.
3) Souběh linek B a C v podstatě v celé své délce taky není dobrý, argumentace prokladem je nesmysl, ten proklad už dávno mohl být a není, obě linky dnes v palčivých obdobích jedou ve stejnou minutu.
4) O linku BI vůbec nejde, už dávno se mohla jmenovat třeba Y a nikdo by neměl problém.
A tak by se dalo bohužel dlouho pokračovat...
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3019
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 19. června 2013 - 07:44:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také nehájím to déčko. Jenže opravdu, ono se toho takhle moc vymyslet nedá. Spojení bus - hlavák. Je zajímavé, že BI v tom úseku jezdilo vždy více lidí, než opačně béčkem... Prostě BI, si přiznejme, jezdila ve všech úsecích naplněná...

::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
::: www.zhta.ic.cz ... stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
Diferák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 12-2012

Odesláno Středa, 19. června 2013 - 22:54:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na E autobusy.
odkaz
Trolejbusak62
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1123
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 20. června 2013 - 15:58:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Depemje: Na zadním transparentu u nově nahraných vozů se zobrazuje něco navíc. Svislá čára na pravé straně. Zatím spatřeno u písmen BI a B.

Stránky mapující městskou hromadnou dopravu v Jihlavě odkaz
Lampard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 882
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 26. června 2013 - 17:26:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když tady řešíte transparenty, tak jsem si dovolil udělat návrh, jak by to šlo (nehledejte v tom nějaký extra panely, měl sem to během dvou minut hotový).. Mám jinou práci v GBUSE, tohle sem udělal jenom z volna..

Přední transparent:


Boční transparent:


Zadní transparent:


Vnitřní transparent:


A proč to Depemje nejde, hm? Pokud by si chtěl, tak to jde a psát mi něco typu chceš přes tlamu, můžeš, protože vím, že to jde a když se chce, máš to během půl hodiny hotový.. A nějakou tvojí speciální linku. No je mi to k smíchu, ale tady to máme taky a to linku 90, ale ta slouží dílně, když jedou projet vůz po opravě aby se házely výhybky, což tady dělat nemusíš a NIKDE na idosu psaná není..

Kiss Jižní Čechy -> Nejlepší taneční rádio v České republice
Karosa B741.1922 ev.č. 125 -> Moje srdcovka..
Jakub Kovář, nejlepší brankář který byl v Českých Budějovicích!
R.I.P =M=OTOR -> Navždy v našich srdcích!!
Trolejbusak62
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1124
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 26. června 2013 - 19:19:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na všech nově nahraných vozech něco čouhá, ať je to na trolejbusech svislá čára nebo včera na 205 - 12 í. Takže asi nějaký text v pozadí - služební jízda.

Stránky mapující městskou hromadnou dopravu v Jihlavě odkaz
2609
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 5-2010
Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 21:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozdrav ze sobotní návštěvy FSU v Jihlavě.



A nakonec jedna zdánlivě nesouvisející fotka.
Sxman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1021
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 22:38:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na třech fotografiích z tohoto fotoalba je zachycena jihlavská 44 nebo 45.

Karosa ŠL 11!

Stránky o autobusech řady Š 11 www.sx11.ic.cz
Diferák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 12-2012

Odesláno Pátek, 05. července 2013 - 21:53:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

71 bez zbytků CVR

Dvě potkávačky

A jedno video
odkaz
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4200
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 11:45:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle není špatný nápad, co udělali v Mostějak na černé cestující
aorát v Jihlavě by to musel být okruh náměstí-Horní Kosov s odbočkou ke Kauflandu.

Makrelu neumeješ.
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3021
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 14:53:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro začátek by stačil nástup/výstup předem na HK, Lipová a SKN.

::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
::: www.zhta.ic.cz ... stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4201
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 22:42:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eugen, to musíš už od náměstí. Dneska je to rozlezlé úplně po celém městě...

Makrelu neumeješ.
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3022
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 22:46:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já říkám pro začátek. Přeci jen někteří od někad vyjíždí.

::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
::: www.zhta.ic.cz ... stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
Kkoalla
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 3-2011
Odesláno Neděle, 14. července 2013 - 23:24:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1)Tak já vlastním osravské BUSE transparenty i JKZ palubákem a co to tady čtu, tak asi očividně víte o tom hovno to co se ukazuje na panelech. Panely mají svou paměť na linky a cíle takže to co nahrajete do panelů ať je to cokoliv, tak po zadání jak linky, tak i cíle se vám zobrazí to co je nahrané a je jedno jaký palubák je použitý jestli JKZ (RT-1, Kpp-u) nebo BS100 ale to co se vyšle do panelu tak se to prostě zobrazí.
Dávám příklad vy do číslo cíle naťukáte třeba střelím 0021 na palubáku se vám ukáže Tylova a na tabuli Masarykovo náměstí, protože proč? protože panel má nahraný pod kódem 0021 Masarykáč ale na Palubáku je Tylova a proč? Protože jsou zase jinak nahraný data už to chápete? Takže když se předělávají zastávky tak tím pádem se musí pod tím samým cílem se musí přehrát panely a ne tak jak to píšete vy.

2) to logo PDO co je při služební jízdě je nahrané přes panely přesně pod č.:927 tudiž do předního a bočního panelu je nahrané Služební jízda a na zadním panelu je logo a aby to sedělo, tak to musí být všechno nahrané pod jedním cílem a tudiž se zase dostáváme k 1mu bodu stím palubákem že jedno jakým palubákem tomu dáte signál ale jde o to co se venku zobrazí
Kkoalla
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 3-2011
Odesláno Neděle, 14. července 2013 - 23:49:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Depemje: Ty tam asi nemáš co dělat.. A stou linkou vzadu to jde udělat, tak jak jsem to psal. Jenomže tady je někdo zhnilý to udělat. Natočím video když má autobus přejezd z liky na linku, co to udělá? Dojede na konečnou, zahlásí, otevře dveře, pak je zase zavře, naskočí tam Služební jízda vzadu logo DPO a jede, pak přijede, zahlásí zastávku tam kde má přijet, otevře si přední dveře a hned je zavře a najede mu zase linka kterou má jet a to samé na zadním panelu vzadu. A ještě ty čísla (písmena) linek můžeš dát menším fontem . Jenomže když tam sedí takový debil co má hlavu jenom zátku aby mu do krku neteklo tak pak se nedivte že to pak plaší.

Add: Jen si podejte hromadnou stížnost ať se sesype.
Depemje
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 923
Registrován: 8-2009
Odesláno Pondělí, 15. července 2013 - 21:01:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kkoalla: Ty smrade usmrkanej, neraď, když tomu nerozumíš. Debile, žák radí učiteli autoškoly, jak má jezdit. Nech se vyšetřit.
Lampard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 15. července 2013 - 21:39:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Depemje Odpověz na můj přispěvek.. A neříkej mi, že tomu nerozumím, spíš bych řekl, že tomu rozumím víc než ty..

Kiss Jižní Čechy -> Nejlepší taneční rádio v České republice
Karosa B741.1922 ev.č. 125 -> Moje srdcovka..
Jakub Kovář, nejlepší brankář který byl v Českých Budějovicích!
R.I.P =M=OTOR -> Navždy v našich srdcích!!
Diferák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 12-2012

Odesláno Pondělí, 15. července 2013 - 21:43:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco nafťáků


Něco tykadláků

Něco mimořádného

A něco pro bystré - co je neobvyklého ... ?

Toť vše moje fotookénko
Depemje
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 924
Registrován: 8-2009
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 00:01:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už to píšu asi potřetí (Lampard, Kkoalla), vy jste asi na palici.
Přijedou na zastávku dva(2) autobusy, oba mají na panelech "SLUŽEBNÍ JÍZDA", jeden jede do Horního Kosova, druhý do Kosova. Řidič otevře dveře a až za 4-5 sekund se změní cíl na panelu. Nemusí otevírat a zavírat přední dveře, nemají na to žádný vliv. Cíl na panelu se mění při otevření dveří (t.j. změna směru ve službě na konečné), ale se zpožděním, u diodových panelů dokonce až 7 sekund. To mají cestující 4-7 sekund běhat od jednoho vozu k druhému a ptát se řidiče, kam jede? Proto je na panelech linka a cíl (např. 36 SLUŽEBNÍ JÍZDA a 10 SLUŽEBNÍ JÍZDA) a samozřejmě, když je linka vpředu, tak logicky i vzadu. Řidič samozřejmě může někde před zastávkou zastavit, otevřít přední dveře na BS100 potvrdit zastávku (po 4-7 sec. se na panelech zobrazí spravná linka a cíl). Do toho nemůže řidiče nikdo nutit.
Jihlavák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.125.195
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 20:50:12    Odkaz na tento příspěvek  

Depemje Zeptám se proč když Bus přijede na zastávku se až po 7 sek. nemůže zobrazit linka? Když jedu z Antonínova Dola a přijede linka 12 a má hned odjet a já to toho nastoupím tak se taky až po 7 sek. zobrazí kam jede jestli Masarykovo nám.,Helenín,Malý Beranov či Velký Beranov? ta linka hraje takovou roli?Co mě nejvíc štve tak to je to když jede Bus s linkou a přitom jeto služební jízda pak si myslím že spoj jede dřív a že ho nestihnu.To nejde vymyslet nějak jinak? Nerozumím tomu tak bych prosil vysvětlení jako laikovi. A jestli můžu poprosit bez urážek já tě taky neurazil jen sem se normálně zeptal. Díky za odpověď
Depemje
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 8-2009
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 00:13:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jedeš z A.Dolu a přijede linka 12 a má hned odjet...
No podle mě je v A.Dole výstupní a nástupní zastavka, takže řidič nemůže rovnou přijet do nástupní zastávky i když je zpožděn, jelikož by mu 30s (nebo musí zavřít dveře) nešel odbavovací system pro nástup. Teoreticky na konečných má vždy alespoň 7 sekund čas, aby se mohl vyčůrat a změnit linka a cíl na panelech. Něco jiného je při přejezdu (SLUŽEBNÍ JÍZDA) z jedné zastávky na jinou, kde žádný čas nemá a teprve až se otevřou dveře se po 4-7 sec změní linka a cíl. Proto tam nechávám linku, aby cestující věděli kam to jede. Zpoždění zobrazení na panelech je nejspíše způsobeno databází služeb v BS100, jelikož přímé zadání linky a cíle na BS100 je zobrazeno na panelech okamžitě.
Vymyslet jinak? Přejezd rozdělit na dva úseky: v prvním "SLUŽEBNÍ JÍZDA" a ve druhém úseku (1 zastávku před nástupní) už správná linka a cíl, ale v tom případě by řidič musel potvrdit na BS100 odjezd z druhého úseku, buď za jízdy nebo po zastavení. To by jim nikdo nemohl nařídit.
Jinak: urážím jen blbce, ten si nic jiného nezaslouží.
no přeci já
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.33.38
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 18:06:40    Odkaz na tento příspěvek  

Depeemje: Ukaž mi jak se dokážeš vyčůrat za 7 vteřin
Depemje
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 8-2009
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 21:05:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já říkám, že na konečné má řidič minimálně 7 sec na to, aby se změnila linka a cíl, to, jestli se za tu dobu vychčije, není můj problém.
Marek_Řezáč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 7-2009
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 09:29:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já, když se mi teda chce, a najíždím třeba služebně na nádraží, tak před nádražím ručně přehodím na další jízdu a na vlakáč najíždím už s cílem...naprosto snadné..nebo služebně jedu od Bosche na náměstí a odtud pokračuji z Masarykova náměstí jako linka 36 na Horní Kosov. Tak po projetí zastávky Chlumova ručně přehodím na další jízdu a už najíždím na horním náměstí jako 36 směr Horní Kosov...když linka začíná až na dolním tak to přehodím až za horním náměstí, aby si lidi nemysleli, že tam spoj jen projel.
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3023
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 17:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co oddělit, nájezd na linku: "36 <- NÁJEZD NA LINKU" A při zátahu:"SLUŽEBNÍ JÍZDA"

::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
::: www.zhta.ic.cz ... stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
B01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 640
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 21:56:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Depemje, Číslo příspěvku: 923

Nedostávají se za takové věci bany? Rozhodně tady příspěvek takového ražení není poprvé.
Depemje
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 927
Registrován: 8-2009
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 23:10:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Napsal jsem, že Kkoalla je debil. No mohl jsem napsat, že má IQ 50-69. Taky jsem mohl napsat, že je idiot, ale něco napíše, takže to tak hrozné není. Z jeho příspěvku jsem myslím IQ odhadl docela dobře.
mylik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.24.19
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 22:18:30    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj všem, chci se zeptat: nemá někdo povědomost o jízdních řádech jihlavské tramvaje? Díky za případnou odpověď M.
:-)
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.229.181.92
Odesláno Úterý, 23. července 2013 - 00:10:49    Odkaz na tento příspěvek  

mylik: Ještě do Jihlavy nepřijela :D
mylik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.242.26
Odesláno Úterý, 23. července 2013 - 13:23:05    Odkaz na tento příspěvek  

pro neregistrovaného hosta se smajlíkem: Ona ta tramvaj spíš už odjela. Před víc jak šedesáti lety.
Hezký den
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3025
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 23. července 2013 - 14:41:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mylik: Jak v kterých letech. Většinou navazovala na vlak. J.ř. ze třicátých let, co je otisknut v poslední knize o jihl. mhd, tak jezdila v nepravidelných intervalech 2-3x za hodinu. Od jedné ráno do jedenácti večer.

::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
::: www.zhta.ic.cz ... stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4212
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 24. července 2013 - 11:05:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Euden: trochu poupravím. Výjezd z Vozovky byl v 1:20 a poslední zátah v 1:06. Jihlavská tramvaj vždy byla jen k návozu a odvozu z/na nádraží. Proto také svého času, jakožto "dráha sloužící pro všeobecné blaho", nebyla jízdenka zatížena daní, oproti jiným drahám (např. Praha), které jezdily a byly využívány jako dnešní tramvaj.

(Příspěvek byl editován uživatelem 9 tr.)

Makrelu neumeješ.
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3026
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 24. července 2013 - 19:15:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://jihlava.idnes.cz/na-jihlavske-doline-vyrostou-semafory-a-n ova-zastavka-ppw-/jihlava-zpravy.aspx?c=A130724_1955599_jihlava-z pravy_mkk tak se zdá, že dostavba jisté tratě, teď už si ani nevzpomínám kudy měla vést, se odsouvá na rok 15. Asi už to nemá cenu komentovat.

::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
::: www.zhta.ic.cz ... stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3027
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 24. července 2013 - 21:57:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Depemeje: Zajímavý počin s konečnou Březinky na předním panelu. Možná bych ale ten nápis Bř. o něco zmenšil. Jinak rolování zastávek už se nebude používat?

::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
::: www.zhta.ic.cz ... stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
Depemje
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 928
Registrován: 8-2009
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 12:06:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rolování zastávek se určitě používalo, používá a bude používat.
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3028
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 14:32:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Depemeje: No že jsem včera potkal vozy a nerolovaly.

::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
::: www.zhta.ic.cz ... stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
Depemje
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 929
Registrován: 8-2009
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 12:48:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na 5 vozech jsem zkoušel vypnout rolování, jestli to nebude mít vliv na zpoždění zobrazení na panelech (nemá), pak jsem zapomněl vrátit zpět, určitě budou rolovat všechny.
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3030
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 13:52:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Depemeje: Tak to pak jo, ja jsem právě viděl nějakej bus a trolejbus. Tak jsem měl "štěstí". Jinak stále nelze na zadním panelu u Solárek posunout o jeden bod B a I? Vypadalo by to ze zadu z dálky lépe.

::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
::: www.zhta.ic.cz ... stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
Honza121
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 5-2011

Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 17:46:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Autobusová galerie autobusy.g6.cz
Magelys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 3-2012

Odesláno Neděle, 28. července 2013 - 12:00:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ještě pár měsíců a 215 bude jezdit rok bez horního skla. Hnědá izolepa věrně poslouží.

Sháním kola na Madželis, pěkný, černý a hlavně kulatý!
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3032
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 14:24:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magelys: Výstižné! No co, přístup DP v údržbě viditelných částí je furt stejný, bohužel. Kolik nafťáků má odrbané zadky a nejenom ty, ale nikoho to netankuje. A jen dodám, všechny reklamky si účtujou i sundání reklamy (tj. uvedení v původní stav), leč DP je to jedno, jak to předají. Zkrátka italský přístup k vozidlům, důležité je, že to jede, jak to vypadá je nepodstaté. Depemeje mi teď bude oponovat, že to tak není, ale ono se stačí podívat.

::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
::: www.zhta.ic.cz ... stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3034
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 00:05:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak po včerejší bouřce byla část Jihlavy mimo proud a taktéž nejely trolejbusy. Byly nasazeny autobusy. Dokonce i dispečer byl v terénu. ok ok

Jinak nějaký 9stovkový zájezďák dostává nové plechy.

::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
::: www.zhta.ic.cz ... stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
Martinsvec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 652
Registrován: 7-2009

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 00:46:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eugen: Měla by to být 111

Stránky mého VDP

poiree
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 7-2013

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 14:52:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pôvodne som sem prišiel natáčať vlaky ale ostal mi čas aj na trolejbusy v okolí stanice. Tu je video
http://www.youtube.com/watch?v=DC_r5T7MW0s&edit=vd
Diferák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 12-2012

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 23:17:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tedy k tomu včerejšku. Vezmu to asi podle časové přímky :
20:00 - 20:30 - prohnalo se asi to nejhorší
20:30 - 21:00 - trolejbusy víceméně jezdí, zaznamenán pouze drobnější výpadek
21:00 - 22:00 - největší výpadek, celé město nejezdí. Jeden vůz vyměněn za autobus (207), vyjel noční vůz (208)
22:00 - 00:00 - S drobnějšími výpadky se provoz víceméně daří zajistit, vozy odstavené všude možně po městě, některé i bez řidičů

Škody příliš vysoké nebudou. Po městě popadané větve, drobné větvě na trolejích, které způsobují krátkodobé výpadky.
Největší škodu způsobily dva smrky v areálu DP. Smrk před vrátnicí drobně poškodil trolej a vedle stojící vůz (zřejmě 76), smrk za myčkou zpřetrhal vjezd na starou halu.

Nějaké dokumentace :



Jít někdo po chodníku tak je po něm

Situace dnes v 11:00


VIDEO - Průjezd 85 vodou
VIDEO - Průjezd 73 vodou
VIDEO - Setmělé Březinky

ok patří zaměstnancům DP, především řidičům, kteří nic nevěděli a provozním zaměstnancům v DP, kteří v tahu opravovali dráty před halou DP (někteří i v tahu)

ko patří za celkovou organizaci. Nikdo nic neví, nikam se nedá dovolat (ani mobilem na DP), autobusy vyjely za celou noc dva, jeden na B do půlnoci a druhý jako noční vůz

Resume - Standartní akce - scénář by DPMJ


Teď mimo mísu, nedávno tu padly debaty o lince na zadním transparentu, sice jsem se do toho nechtěl vkládat, ale dnes jsem byl svědkem situace, po které mi to nedá.

Na dolní náměstí přijelo A, odbavilo cestující a čekalo na odjezd smšr DP. Přirazil za ni trolejbus, vzadu označení BI, vepředu standartní velká služební jízda, kterou samozřejmě řidič trolejbusu linky A ve zpětném zrcadle nemohl identifikovat. Řidič A si dovtípil, že se všichni sešli, zavřel, odjel. Za ním i služební jízda alias BI. Tudíž jsem si myslel, že mi BI společně s A ujela, tak jsem se dal napřed, že se podívám do City parku a nastoupím tam. A ejhle. Když jdu po chodníku v ulici Znojemská, projíždí kolem mě další BI, nyní už ta skutečná, která mi tímhle zmatkem ujela.

No a kdo by nevěřil


Věci kurzívou berte jako ukázkový scénář. Nejsem obyčejný kaštan, co by jsi tohle myslel

Ještě bych rád dodal - nikomu nenadávám, nikomu nenutím že to musí jít změnit, nikoho neurážím, z nikoho nedělám blbce, nikoho nepřesvědčuji o nemožném. Jen aby se předešlo dohadům
Depemje
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 930
Registrován: 8-2009
Odesláno Středa, 31. července 2013 - 12:34:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Juránku, Ty vole, to musíš pořád do toho rejpat? Kdyby jsi stál na zastávce, tak se Ti to nemohlo stát. Navíc, ten trolejbus zatahoval tůrař a i on asi uznal, že linka vzadu nikomu nevadí, když službu nezrušil.

(Příspěvek byl editován uživatelem depemje.)
Magelys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 3-2012

Odesláno Středa, 31. července 2013 - 13:13:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale prosím Tě. Ten je rád, že s tím hlavně dojede do vozovny a nějaký transparenty ho vůbec nezajímají. Docela se divím, že alespoň (údajně) tam tu SJ dal. Já bych to celý zhasnul (vynuloval) a je to.

Zajímalo by mě, co by na to řeklo vedení, kdyby se tento problém - klamání zákazníka - dostal na Magistrát, do novin, ..... To by bylo hned něco na nástěnce a šlo by to!

Sháním kola na Madželis, pěkný, černý a hlavně kulatý!
Trolejbusak62
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 31. července 2013 - 14:36:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magelys: "Zajímalo by mě, co by na to řeklo vedení, kdyby se tento problém - klamání zákazníka - dostal na Magistrát, do novin," Myslím, že vůbec nic. Tak jako s 215, kterou si již výše zmiňoval. Nebo Eugen a stav vozů po CVR. Hlavně že dostanou od Snipu ročně peníze a hotovo.

Stránky mapující městskou hromadnou dopravu v Jihlavě odkaz
Diferák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 12-2012

Odesláno Středa, 31. července 2013 - 14:57:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Člověk jde se slušnou a takhle na něj. Poučení pro příště.

A vůbec? Odkdy si tykáme?

(Příspěvek byl editován uživatelem Diferák.)
Depemje
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 931
Registrován: 8-2009
Odesláno Středa, 31. července 2013 - 20:49:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Intouro: Ty že jsi slušnej?
Ty jsi rozmazlenej fracek, kterej ještě nic neudělal a tady jen provokuješ, debile.
Děckám tykám. Jsem minimálně o 40 let starší než ty.
Diferák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 12-2012

Odesláno Středa, 31. července 2013 - 21:34:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud chtějí cizí lidé solidně jednat, vzájemně si vykají, nehledě na věk či společenské postavení.

Právě jste dal najevo, na jaké úrovni máte zájem jednat s ostatními.

No nic, od teď zase jenom fotky.