K-report
 

Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 15. 03. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Ústí nad Labem » Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 15. 03. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1802
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 06. února 2013 - 19:16:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To si troufám říct, že ojetá patnáctka lepší tomu pitomýmu paskvilu. Ach jo, kdyby místo toho koupili tři klouby, udělali by daleko lépe. Nenapadá mě v Ústí jediná linka, na kterou by se ty pitomý 28Tr hodily.

Slovan!
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7860
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 06. února 2013 - 19:40:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Jpv Karlovarský kraj by s placením souhlasil,Ústecký je proti.
EU dala možnost: uhradíte-li peníze, zůstanou v ČR. Pokud ne budou odejmuty.
Tím se Rop peníze dál zdrží, nebo i definitivně zastaví.
Takže na tahu je Ústecký kraj.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 06. února 2013 - 21:29:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

odkaz

"BUSportál využil možnosti setkání s managementem Škoda Electric ke zmapování situace silničních vozidel. Generální ředitel společnosti Škoda Electric Jaromír Šilhánek k domácím dodávkám potvrdil, že pro Ústí nad Labem budou celkem dodány letos 4 třínápravové trolejbusy. Protože třínápravovou karosérii dodává ve stávajícím portfoliu pouze Solaris, půjde tedy o vozy Škoda 28 Tr."

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Vilda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 07. února 2013 - 19:08:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potřebuji narychlo vědět v kolik hodin jezdí 403 z Míráku. Díky
Karbanatek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.136.13
Odesláno Čtvrtek, 07. února 2013 - 20:52:57    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud nikdo nedodá přesné časy z Mírového náměstí, tak by možná pomohlo, že 403 ráno končí na Skalce v 7:50 a odpoledne začíná ve 13:07.
čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.96.5
Odesláno Pátek, 08. února 2013 - 20:37:59    Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: né, to prostě není možné! Další 28 Tr . Zrovna dnes jsem jel s 411, prostě katastrofa! Jistě, trolejbus je hezký, ale vnitřní uspořádání, počet dveří atd. je dost děsné. Jen tak mimochodem: už jsi zkontroloval dotažení všech šroubů, které drží kola na autobusech? ;-)
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1093
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. února 2013 - 21:58:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych si s těmi trolejbusy počkal. Vyjádření nějakého manažera ze Škodovky mi jako závazné nepřijde, když na straně DP o tom jsem zatím nic nezaregistroval.
A s těmi koly to asi nechápu, to má být nějaké rýpání, nebo jak? Ale na otázku ti klidně odpovím. Jelikož nejsem inspektor dopravy a ani dílenský pracovník, kolové šrouby kontroluji jen pohledem, vyžadují-li to moje pracovní povinnosti. Stačí?

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.96.5
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 20:58:16    Odkaz na tento příspěvek  

Jaké rýpání? Reaguji na dřívější rozhovor zde v diskusi. Ale dík za odpověď .
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 5-2011
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 07:19:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlasil bych se Zbynďou, výběrko na trolíky zůstalo bez vítěze (nikde ani zmínka) a jestli se nepletu, tak někde bylo řečeno, že po rozeběhnutí ROPu bude muset proběhnout nové. Jen tak koupit 4 trolíky nejde. Nicméně se obávám, že budou muset dodržet parametry původního záměru, se kterým dostali dotaci. Takže jestli tam bylo konkrétně napsáno, že pořídí 16x patnáctimetrový trolejbus a dotaci budou chtít čerpat, tak je budou muset pořídit tak jako tak :-( V případě, že to měli (patnáctimetry) v tom záměru, tak moc místa na změny není. Jiná věc by byla, že by tam bylo napsáno, celkem 26 trolíků, pak ještě můžeme doufat, že se chytnou za hlavu a změní to.
Ještě je potřeba dodat, že ten program měl datování do roku 2013. Takže pokud se vše rozběhne, proběhne výběrko (teda pokud nepoužijí to původní odložené) budou všechny trolíky muset přijít letos, jestli není v programu nějaká výjimka.
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2334
Registrován: 3-2009
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 09:00:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 5-2011
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 09:18:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebylo to s těmi počty náhodou obráceně?

Zároveň, že by signál změny ke kloubům?
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2335
Registrován: 3-2009
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 13:41:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Záměr za Krause byl 16 x 15 m a 10 x 18 m.
Psal to ÚD ...
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 5-2011
Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 11:19:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a v tom ÚD je to napsáno obráceně, tak jenom jestli si nepamatuju já, nebo ÚD použivá "ověřené" informace.
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 5-2011
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 13:15:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.96.5
Odesláno Sobota, 16. února 2013 - 16:44:07    Odkaz na tento příspěvek  

Něco málo z dnešní ranní chumelenice:



Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1803
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 17. února 2013 - 13:56:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už tu je odkaz na článek o Tedomu C18 G, jak si vůbec vede v provozu? Přece jen se jedná o jediný vyrobený kus svého druhu a vzhledem k tomu, že to tak i zůstane, by mě zajímaly zkušenosti s tím, jak jezdí. Když navštěvuju Ústí, vídám ho pravidelně, jako cestujícímu se mi moc líbí, zajímal by mě tedy i pohled z druhý strany.

Slovan!
Pepapol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 520
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 17. února 2013 - 14:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ústečák: Jako cestující se mi taky docela líbí ale všiml jsem si toho, že ostatní, zejména starší (cituji: "to je děsný jak ty nový pitomý autobusy jsou vysoký, zlatý Karosy") si často stěžují na výšku hrany posledních dveří nad vozovkou. Nevím čím to je ale v některých případech při zastavení zůstane kloub v takovém úhlu kdy ta hrana je opravdu děsivě vysoko.

V souvislosti se staršími spolucestujícími se mi naskytlo ve čtvrtek poměrně zábavné divadlo, kdy se objemově výraznější babička asi 5 minut cpala do 15Tr jednokřídlými dveřmi vpředu a na poznámku kolemjdoucího ať vyzkouší ty druhé, větší, div nedostal francouzskou holí po hlavě za proudu nadávek.
Romanero
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 22:23:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/215874-ustecke-trolejbus y-dozivaji-na-nove-mesto-nema/

Pánové, jako sorry, ale váš pan ředitel DP asi v něčem jede, když prohlásí, že "neubyde spojů, spíš se prodlouží intervaly" !?
Xanri05
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 477
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 20. února 2013 - 08:01:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže bohužel to znamená, že na trolejbusové trakci se prodlouží intervaly a zbytek tak nějak doplní autobusy - ale to už nezaznělo.

xx
Karbanatek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.136.107
Odesláno Středa, 20. února 2013 - 17:00:27    Odkaz na tento příspěvek  

Nějak se mi to nelíbí, reportáž od pana Stuchlíka, nevypadala stejně, jako všechny jeho ostatní reportáže za jeho dinosauří kariéru Nevěstí to nic dobrého, věřte mi.
canis
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.216.126
Odesláno Středa, 20. února 2013 - 17:12:13    Odkaz na tento příspěvek  

Umím si představit, že na některé méně kopcovité Tr linky nasadí DP autobusy. Ale jaké??? Kapacitní busy v zásobě taky nemá, a nahradit kloubový Tr, 15 let starým citybusem...To si cestující veřejnost pomůže
15trm_347
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 20. února 2013 - 17:24:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes táhly ze zlineru další váš trolejbus do DSZO. Prej vám májí dovést jeden již hotový vůz a aby nejel kamion do zlína popráznu doveze další na go.
David_601
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 10-2012
Odesláno Středa, 20. února 2013 - 18:05:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte kdy bude hotova GO 549 ?
Krajánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 07:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dnes v 7:09 z Mírového náměstí na Žežickou ev.č. 374
Jurajs_89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 6-2011
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 10:40:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když je tu tak mrtvo, přidávám odkaz na jednu diskuzi na Facebooku. Jedná se o nenakupování nových Tbusů:
https://www.facebook.com/ustinadlabem/posts/431459753601786?comme nt_id=3263705&notif_t=like
čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.96.5
Odesláno Sobota, 23. února 2013 - 09:31:05    Odkaz na tento příspěvek  

Cestující v Ústí nad Labem dostanou nové trolejbusy i odbavovací systém - rozhovor s výkonným ředitelem Ing. P. Kofroněm. Nutno stáhnout noviny Metropol ve formátu pdf (článek na straně 3):

http://www.tydeniky.cz/cz/menu/118/odkazy-v-zahlavi-webu/archiv-n ovin/bohemia/clanek-18293-cesky-metropol-c-2-2013/
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 702
Registrován: 6-2010
Odesláno Sobota, 23. února 2013 - 09:49:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ví se už, jaký to bude odbavovací systém?

Vlast tě volá!
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2339
Registrován: 3-2009
Odesláno Sobota, 23. února 2013 - 10:13:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě neproběhlo ani VŘ ...
Tradom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 23. února 2013 - 14:34:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmmm, interaktivní zastávky, to zas bude zázrak.
Jmx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 787
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 23. února 2013 - 14:47:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Metropol je 100% marketingový plátek založený na příjmech z reklamní činnosti. Články a rozhovory uvnitř mají pouze navodit dojem klasického periodika, který má nějakou informační hodnotu. Spousta článků je ve skutečnosti placená inzerce. To sice asi nebude tento případ, nicméně hodnověrnost obsahu lze zařadit na úroveň "babka na pavlači povídala".
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1095
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 23. února 2013 - 14:56:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jako důkaz k tvrzením Jmx postačí hned úvod článku, kde ho přejmenovali z Koreň na Kofroň. Divím se, že pod článkem není reklama na RWE... Kdy už ta láska k CNG autobusům konečně ustane? Zatím kvete stejně úspěšně, jako hloupost.
Rovněž se stále divím, že někdo má odvahu pořád zmiňovat těch 26 trolejbusů, dokud to už konečně není jisté.
No a celkově jinak platí, že tyhle plátky jsou doslova a do písmene zadarmo drahý.

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Tradom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 23. února 2013 - 16:34:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Technický dotaz:
Co hovoří proti plynovým autobusům ? Některé zdejší příspěvky jim jdou evidentně po krku.
Nejsem znalec v oboru, ale provoz na CNG je levnější, motorům to snad neškodí a i exhalace jsou příznivější (pokud tedy je mi známo).
Co je tedy tak špatného na postupné obměně nafťáků za plyňáky ? Díky

Je mi jasné, že potřebujete řešit hlavně trolíky, ale principiálně co je špatné na CNG busech, že po nich tak jdete.
Ob29
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 8-2010
Odesláno Sobota, 23. února 2013 - 17:13:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak a je to tady. Bourání bývalé restaurace Na Zastávce se nepovedlo a v křižovatce je strženo trolejové vedení. Křižovatka je ve směru z/do centra neprůjezdná. Náhradní doprava už jezdí.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4092
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 23. února 2013 - 17:28:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tradom:
1. při spalování plynu v motoru vznikají úplně jiné škodliviny, než v domácím sporáku (prostě diametrálně jiné podmínky) a tyto exhalace jsou jednou z příčin kyselých dešťů.
2. provoz je teď levnější, ale počkej, až skončí záruka, to se někteří dost osypou, jak to je drahé... N.d., veškeré revize, splnění přísných bezp. norem, atd.
3. při normě Euro 5 a filtrech EEV je rozdíl v emisích takřka nulový a v případě nafty má DP potřebné zázemí. Pokud si založíš firmu na zelené louce, ano můžeš o plynu a potřebném dílenském vybavení uvažovat. Takhle se jedná o nákladnou investici.
4. Nikde se to neuvádí a tuto studii chci vidět, ale ÚDAJNĚ existuje studie (samozřejmě v ANG), která prokazuje, že při spalování nafty vznikají mikroskopické částice, ty jsou tak velké, že při vdechnutí se dostanou do plic a tam se zachytí. Ovšem při spalování CNG vznikají částice mnohem menší, které plicní stěnou projdou do krve a usazují se všude.
tudíž máš na výběr:
a) trolejbus- bez elektriky se 90% bílé populace neobejde, takže ji tak jako tak musíme vyrobit
b) rakovinu plic- lze transplantovat
c) rakovinu celého těla
Přeji hezké vyhlídky
Danou studii marně sháním, ale snad se to podaří, pak rád poskytnu. Do té doby mně věř, nebo ne.

Makrelu neumeješ.
Pepapol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 521
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 23. února 2013 - 17:42:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9_tr: Osobně taky nejsem velkým příznivcem CNG ve zdejších podmínkách ale ta studie, kterou zmiňujete by mě zajímala, protože její kvalita bude asi dost pochybná pokud se tam ohledně vlivu na zdraví uvádí to, co píšete, jelikož jde o naprosté nesmysly.
Carry54
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 23. února 2013 - 19:10:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://ustecky.denik.cz/galerie/nepovedena-demolice-v-predlicich. html

to z toho vedení teda moc nezbylo... myslím že dráteníci budou mít plné ruce práce aby se to dalo do pondělí docuku... ale ten rozsah zničení je docela velký takže dost pochybuju
čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.96.5
Odesláno Sobota, 23. února 2013 - 20:40:20    Odkaz na tento příspěvek  

V kolik hodin to spadlo? Ještě asi v 15 hod. linka 57 normálka jezdila:



Jinak teda jestli toho pana ředitele v Metropolu takhle přejmenovali, tak to tomu plátku "gratuluju" k pisálkům, které zaměstnává.
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1096
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 23. února 2013 - 21:39:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tradom: V současných podmínkách a ekonomickému stavu zavádět další, v podstatě nepotřebnou, za to velmi nákladnou trakci, je nesmysl. Samozřejmě málokomu, kdo tuto investici ovlivňuje, záleží na tom, zda je plyn o tolik % ekologičtější než moderní nafťáky. Jde hlavně o to, jak si to ten, komu na té investici záleží, dovede prosadit. Náklady se samozřejmě dají prezentovat tak, aby hrály do karet plynu, i naopak. Podle toho, jak se to zrovna hodí, stejně tak je tomu i u trolejbusů, že.

A k tomu baráku... Vypadá to celkem apokalypticky, obzvláště, když lidí na opravu trolejí je díky škrtům našeho stávajícího plynového billboardu ještě méně a trosky odklízel jeden bagr. Ale ono až se podaří zase troleje propojit, napnout a pověsit nad převěsy, snad to zas tak zlé nebude, na zemi to vždy vypadá děsně. Velké štěstí je, že se převěsy nevytrhly z těch protějších baráků i s úchyty, někde to občas jde samo od sebe... Snad aspoň teď bude ta sjížděčka lepší, ta se opravdu nepovedla. Ale bůhví, jak dlouho tam ještě sjížděčka bude zapotřebí, že...

Zajímavostí je vidět MHD v ulicích Na Luhách, U Vlečky a hlavně v uličkách Dostojevského a Prostřední, které vedou přímo mezi vybydlenými baráky cikánského ghetta... Lahůdka.
Zajímavosti ve výpravě NAD jsou možná tak B 941E ev.č. 374 na 57 a Karosa B 731.1663 ev.č. 5 na 62.

Přidám ještě pár fotopokusů, bohužel jsem si nevzal stativ, takže jen šumící dokumentačky z ruky.


ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4094
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 24. února 2013 - 10:25:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepapol: proč myslíte?
Na ekonomickou stránku byla už studie, dokonce česká vypracována.
Na zdravotní, no, o azbesztu si také dříve lidé mysleli, že je neškodý, pak že je škodlivý a dnes se už ví, že azbest není škodlivý sám o sobě, ale svou vlastností odlamovat se na malé částice, které svou veliskotí a hlavně poměrem délky ku tlošťce jsou schopny se uchytit v plicích. A hle, stejnou vlastnost má, byť v mnohem menší míře, i třeba taková bavlna.

Prostě podnik, který má 2 trakce, na které je vybaven, tak zavádět trakci 3. je prakticky hloupost. Spotřební daň na CNG se postupně zavádí, takže ekonomická výhodnost je jen na pár let...
Lanovku nepočítám jako trakci, to je prostě samostnaný izolovaný provoz.

Makrelu neumeješ.
Pepapol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 522
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 24. února 2013 - 12:05:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9_tr: Co se ekonomiky týče zcela souhlasím. Navíc při relativně malém rozsahu autobusové trakce v Ústí je těžké uvěřit, že se to může i při současných cenách (které půjdou nahoru) vyplatit.

Drobná poznámka k částicím: Velké částice se zachytí v horních dýchacích cestách a jsou tak vcelku bezvýznamné, jelikož je postupně vydýcháme. Nejhorší jsou ty malé, 1-2 mikrometrové, které se usazují v plicích a v závislosti na povaze mohou způsobit (nejen) rakovinu plic. Navíc detail - při té se skutečně plíce netransplantují a rakovina celého těla neexistuje.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4096
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 24. února 2013 - 13:51:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepapol: to bylo myšleno jak nadsázka, kdy se částice nezachytí ani v plicích, ale putují dál a můžou už prakticky cokoliv.

Já prostě nemám rád, když se ohání ekologií provozu, která prostě neexistuje. Jednou je to spalovací motor a jediné, co je reálný argument- v době záruky je zatím levný provoz.
Pak ne.
Trolejbusy jsou uměle předražené a pokud je trať vytížená, tak je jeich provoz levný, resp. brzo bude možná i levnější.
A raději zopakuji- trolejbus potřebuje energii vyrobenou i např. z fosilních paliv. A pro odpůrce trolejbusů- vypněte si klimatizaci, ledničku, případně topení a uvidíme, jak dlouho vydržíte bet elektriky. Tudíž ve výsledku je více ekologický, jak cokoliv jiného.

(Příspěvek byl editován uživatelem 9 tr.)

Makrelu neumeješ.
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2340
Registrován: 3-2009
Odesláno Pondělí, 25. února 2013 - 22:00:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 713
Registrován: 6-2010
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 17:09:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Vlast tě volá!
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1804
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 27. února 2013 - 19:57:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavější článek je spíš ten, že je DP opět bez ředitele.

Slovan!
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1097
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 06. března 2013 - 18:55:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco na oživení, nechcete to někdo poslat Kotasovi?

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 5-2011
Odesláno Čtvrtek, 07. března 2013 - 06:07:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také jsem ho viděl, zas jen práce na půl. Kdyby přelakovali i ten horní červený pruh zas tak hrozný by to nebylo. Takhle vypadá hrozně.
Škoda_15tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 12-2010
Odesláno Čtvrtek, 07. března 2013 - 16:33:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdá se mi to nebo se zas vrací staré fonty E.č.Čísla?
Tradom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 07. března 2013 - 21:19:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to se mi asi zdá také. Jsem tomu rád. Koneckonců starý font byl lepší, měl něco do sebe, ten dnešní je takový unifik, malý a bez štávy.....
Člověk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 1-2009
Odesláno Čtvrtek, 07. března 2013 - 22:40:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak aby ty čísla bylo na co lepit za chvíli, chce to vozy jako sůl.
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1098
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. března 2013 - 22:48:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě se jen dojíždí zbytky... Možná zrovna neměli ta nová čísla po ruce. Rozhodně bych nejásal a hlavně nejhorší je stejně to umístění. Nový font bych zkousnul možná, ale jen v klasickém umístění, ne alá (jiho)východ.

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Valis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 08. března 2013 - 11:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 5-2011
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 19:14:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďo, co je to za vůz s těma plastovejma sedačkama ve tvých fotkách?
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1099
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 22:02:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpvv: 15 Tr s plastovými sedačkami je (zatím) jen 549.

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Ster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.202.90.191
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 21:50:22    Odkaz na tento příspěvek  

,, s těma křupavejma ´´ ?
Tradom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 21:34:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebyla by ta fotka s těma plasťákama v 549 ?
Zbyňda má alba trochu rozsáhlá
Jestli teda vůbec hledám dobře.....
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2778
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 21:52:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tradom: album s těmi fotkami, kde byla ta fotka 549 s plasťákama je už smazané...

:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1100
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 01:05:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když si to lid žádá...

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Tradom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 02:02:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji velice, to je pochoutka
Tak si říkám, že tam u vás máte co kus to originál, při poslední návštěvě jsem jel hezky popořadě 546, 545, 544.
Co kus to originální typ sedaček.....(navíc tedy ta 549, tu snad potkám příště)
Pavel_h
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 863
Registrován: 7-2005

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 13:11:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden obrázek z dnešního dopoledne ze Zlína:

e-mail: pavel-hlavac (zavináč) seznam.cz
ICQ: 395-834-377
David_601
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 10-2012
Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 20:32:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám takovou přihlouplou otázku co to je za ev.č. - jestli to je 557 nebo 559 ?