K-report
 

Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 26. 11. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Ústí nad Labem » Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 26. 11. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1757
Registrován: 8-2008

Odesláno Pátek, 15. listopadu 2013 - 14:01:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

410 Ústí nad Labem 15.8.2012



http://seznam-autobusu.cz/vuz/22542

www.ropiky.net

Kompletní databáze všech lehkých objektů československého pohraničního opevnění z let 1936 až 1938.
Pan Tau
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.202.93.127
Odesláno Pátek, 15. listopadu 2013 - 16:24:56    Odkaz na tento příspěvek  

A co má bejt jako ?
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 5-2011

Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 11:16:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem chvíli zkoumal stránky ROP Severozápad. V září byla vyhlášena "nová" výzva č. 43 pro oblast podpory IPRM města Ústí nad Labem.

Až na termíny realizace přihlášeného projektu se jedná o stejnou výzvu, jako v roce 2011. Je opět vyčleněno téměř 300 mil.Kč, přičemž nejzazší termín realizace u víceetapového projektu je 31.12.2015. Předpokládám, že se jedná o jedinou možnost jak peníze vyčerpat, protože změna termínů původní výzvy nebyla možná.

Podporovanou aktivitou je: Modernizace městské hromadné dopravy (nákup tramvají a trolejbusů včetně doprovodné infrastruktury typu měnírny pro trolejbusy apod., rozvoj tratí MHD, zlepšování dostupnosti veřejné dopravy pro specifické skupiny obyvatel –staré a handicapované občany, zvyšování atraktivity a bezpečnosti veřejné dopravy –např. zastávky).

DP (nebo město) se zřejmě o peníze přihlásí, jsem zvědav do jaké míry bude jen oprášen, či pozměněn předchozí návrh (16x 15m, 10x 18m, inteligentní zastávky, konečná Mírová...).
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1933
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 11:55:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já pořád trochu doufám, že zvítězí zdravý rozum a ty patnáctimetry v tak zhoubném množství nakonec nebudou.. Daleko více služby udělá odpovídající množství kloubů (a ať je to klidně Škoda 31Tr v karoserii SORu).

Slovan!
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 146.102.34.204
Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 11:59:53    Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak, ty 15M to by byl zoufalý omyl!!
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 5-2011

Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 13:39:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ústečák: já jsem taky pro, opět je tam jedno ale! Ten vůz má všeho všudy 4 skutečně NP-sedačky (další 4 sklopné). Bohužel zatím nenabízejí 4-dveřovou variantu, která by mohla stejně jako 3-dveřová 12-tka nabídnou přece jen nějaká ta NP-sedadla navíc (předpokládám, že to byl teplický "důvod"). Ovšem jestli si mám vybrat 28Tr nebo 31Tr volím stejně jako ty 31Tr.
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 146.102.34.204
Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 13:43:06    Odkaz na tento příspěvek  

Domnívám se, že 4-dveřová varianta je jen otázkou času. Nyní přišel SOR se 3dveřovou verzí i KB (zájezďák). Považuji to za velmi zdařilé a navíc, "pevnosti" konstrukce to jen pomůže, takže super! [ok]
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1934
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 13:56:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to SOR, myslím, že kdyby dopravce chtěl čtyřdvéřový kloub, tak ho dostane. Navíc SORem NB 18 jezdím denně a nepřijde mi to jako špatný autobus, jak se někteří snaží stále vyřvávat. Je to takový standard, v přímém srovnání s takovým Citybusem/ Citelisem 18m u mě dokonce celkem jasně vítězí, pokud tedy beru poslední série. Někomu se dokonce na sedačky s podestou sedá lépe (jelikož nemusí tak dolu), zejména jsou ale ty patery dveře poměrně funkční.

Samozřejmě bych tu nejradši viděl 27Tr, ale pokud by nebylo zbytí, 31Tr považuji za lepší než 25Tr, o 28Tr nemluvě, to je pro Ústí katastrofa.

Slovan!
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 5-2011

Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 13:59:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

n.p.: Když koukám na ty záběry z czechbusu, tak to skutečně vypadá v přední části mnohem lépe. Co mě ale docela vystrašilo, je výška "stupínku" k sedadlům za zadní plošinou (viz obrázek), tam se lidem moc chtít nebude, pro některé naprosto nedostupná sedadla!!!

Foto: Busportál
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1935
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 14:32:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslím, že tohle je za přední plošinou. Hlavně je to meziměstská varianta, takže to pro nás není moc směrodatný.

Slovan!
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 6-2012
Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 21:49:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidi, proč jste dneska nepřišli na "Strategie rozvoje města a Fórum zdravého města", mohli jste zařadit do vize, nějaký konkrétní typ trolejbusu. [biggrin] Jako fakt, ten prostor tam byl a možná by se přes to něco prosadilo(sice, asi né přímo...).
Romanero
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 09:03:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože místní obec raději remcá na K-reportu... ;-)
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1936
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 10:16:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... Nebo třeba pracuje v Praze.

Já si v Ústí tuhle naivní angažovanost před lety zažil. Přestalo mě to bavit, když se nás tehdejší pan ředitel zeptal, co je to Solaris.

Ale byla to zajímavá léta. Kolega, nebudu jmenovat, měl zakázaný vstup do budov DP, při soukromé exkurzi do vozovny se náhle zjevili oba nejvyšší, rozdělili si nás a začali promlouvat do duše... A podobně. Pak jsem byl párkrát i na městě a doteď se stydím za to, že jsem některým vůbec podal ruku.

V té době seděli v DP naprostí konzervativci, kteří sice propagovali elektrickou trakci a zasloužili se za její rozvoj, úrovní myšlení však byli kdesi v polovině osmdesátých let.

Teď je to jiné. V poslední době se udělalo dost dobrého. Nákupy a rekonstrukce 15Tr, konečně se pochopilo, že rychloprůjezdovky nejsou experimentem pár podivínů, a podobně. Na druhou stranu na městě sedí čím dál větší diletanti, kteří po svých průserech prosazují naoko šetření na místech, kde to pak působí ještě větší problémy, což se postupně propracovalo i do DP. Zajímalo by mě, kdo to je, kde sedí ten blázen, co si dal rovnítko mezi krátký trolejbus a méně peněz a nic jiného neřeší.

V důsledku mám pocit, že rozumem se to nebralo nikdy. Vždycky existovaly nějaké vyšší zájmy, díky kterým se kupovaly jednotlivé nevhodné typy vozů. Začalo to vozy 25Tr (ale možná už tím, že se kupovaly 15Tr místo 22Tr), pokračuje to vozy 28Tr a 21Tr, což je snad ještě horší, než v případě pětadvacítek, a uvidíme, kam až to dospěje.

Ale proč já tu na to vlastně reaguju.

Slovan!
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.149.78
Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 10:24:17    Odkaz na tento příspěvek  

Ústečák: protože normálnímu člověku zůstává rozum nad tím vším, co se děje, stát. Též si to říkám [happy]
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 6-2012
Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 11:00:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ústečák, jsem rád že jste tyto zážitky, sepsal. Mladším(já), nebo méně angažovaným, to může dosti pootevřít další obzory.
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 5-2011

Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 13:54:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karbanátek99:
Předpokládám, že něco pro MHD jsi na tom setkání udělal aspoň ty?

Ústečák:
Souhlasím s tebou. Již nákupem 563-566, začala doba nesmyslů a to nejen u trolejbusů (viz např. vozy 377-380, 10). Stejně tak souhlasím s jistým zlepšením v poslední době (Rondel, Předmostí, Hrčířská, modernizace).

Nicméně já osobně bych kratší trolejbusy a to zejména vozy 12M úplně nezatracoval. Za předpokladu vhodné reorganizace linkového vedení, zkrácení intervalů ve špičce na 6 min apod. lze tyto vozy (údržba, provoz i pořízení bude zcela jistě levnější) s úspěchem provozovat i u nás. Jen by se muselo chtít!!! Né koupit a pak zjistit, že za stávajícího LV stejně takový vůz může max na 58/59. Mluvilo se tu o jakési "krizové" koncepci pro nedostatek provozních trolíků, o změnách menších či větších a to zejména u trolejbusů. Proto se ptám, kde je ta koncepce?

Já, protože jsem optimista doufám, že to co případně půjde k žádosti o dotaci bude mít hlavu a patu. Že to nebude jen další nesmyslné látání děr, které tu bohužel za ta léta vznikly, ale celé to bude podložené smysluplnou koncepcí nejen obnovy vozového parku, ale také případných "stavebních" úprav tratí, zastávek apod.

Uff, to jsem se vyb(l)il :-)
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3134
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 16:22:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zkrácení intervalů ve špičce na 6 min apod. lze tyto vozy (údržba, provoz i pořízení bude zcela jistě levnější) s úspěchem provozovat i u nás.

Jenže při zkrácení intervalu na polovinu se zvýší náklady zase jinde (potřeba více řidičů), takže by to ve finále mohlo vyjít dráž...

Jak to vypadá s vaší 601? Existuje vůbec nějaká naděje, že se ještě vrátí do provozu, nebo konec?...
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1937
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 17:23:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpvv: Jak píše Wang. Pro cestující je samozřejmě daleko lepší, když jezdí krátká vozidla často než kloubová v delších intervalech. Pokud bychom se k tomu dopracovali, jsou samozřejmě i v ústeckých podmínkách krátká vozidla ideální. Údržba kratších vozidel je levnější, jejich cena je nižší. Problém však je, že vozidel by muselo být o to víc, o to více by se muselo držet náhradních dílů, technických pracovníků, hlavně by ale bylo třeba o to více řidičů. A mzdové náklady jsou v provozu ty nejvyšší.

Já rozhodně nezatracuji dvanáctimetrová vozidla jako taková, ani patnáctimetrová. Každá mají své místo, nicméně ústecký provoz mezi ně v současném rozsahu rozhodně nepatří. A vzhledem k tomu, že město je zcela bez peněz a zadlužené na hranici (nebo možná už za hranicí) obrovského průseru, jakákoliv budoucí reorganizace bude jen o osekávání provozu. V tom případě bude ale prostor pro krátká vozidla v ústeckém trolejbusovém provozu o to menší.

Mně se spíš zdá, že prostě někdo zcela nekompetentní a odtržený od reálné situace, ale s rozhodovací schopností, seděl u katalogu, listoval si, a u 28Tr si řekl: "Aha, skoro stejná kapacita jako u kloubu, je to levnější, to koupíme, to mě pochválí za tu úsporu!" A vozidla sem přišla bez toho, aby se někdo zamyslel v souvislostech. Podobně 21Tr. Trolejbusy byly a jsou potřeba, z Hradce něco výhodně nabídli, tak se to vzalo, opravilo, nasadilo na linku a místo vděku začal substrát držkovat, protože se k obrovskému překvapení nevešel.

Přitom jde o tak zjevné věci. Jasně, tři 21Tr se tu nějak vyřádí, svezou se na 58/59, studenti se sice na Klíši nevejdou, ale později se to nějak odvozí nebo to dojdou pěšky bez toho, aby si nějak zvlášť stěžovali. Když přijede 28Tr na klasické lince, je to větší problém, ale stále se to nějak vyjezdí. Jakmile se ten (pro Ústí) mor ale rozšíří, bude to opravdu problém, nicméně bude zároveň opravdu pozdě.

Slovan!
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 5-2011

Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 19:26:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wang, Ústečák: Nemějte obavu kupecké počty mi jdou :-) Navíc při použití vozů 12M zkrácení intervalu na 6 min nestačí, muselo by se ještě níž.

Myšlen byl smíšený provoz 12M/18M a to v poměru cca 1:2 ve prospěch 18M. Při určitých úpravách např. snížení počtu linek na 7, zrušení posilových, změně linkového vedení, omezení v méně využívaných směrech (např. Předlice) atd., atd. nebude špičková vypravenost jiná než dnes tedy 54 vozů. A za toho předpokladu bude úspora, jinak je to "nejisté", tak jak píšete.

Jinak ve stávající podobě jedině 18M, na tom se shodneme.
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 6-2012
Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 19:44:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpvv: Bohužel nemohu být na dvou místech naráz, všechen můj čas jsem věnoval, diskusi o městské policii, se zástupcem městské policie. Mimochodem, v bližší době, by mohlo být v MHD o trochu bezpečněji, protože budou strážníci, namátkově jezdit v MHD. Jejich přítomnost tedy, nebude jen buď v rámci přepravní kontroly a nebo po zavolání na linku 156... Očekává se od toho to, že zaprvé budou mnohem blíže řešení problémů a zároveň se u blbějších lidí, zvýší pocit toho, že je to hlídané. Jsem zvědav, jak velké % lidí, bude nadávat, "že je to zbytečné" [biggrin]
Jak jsem psal, měl jsem bohužel omezený čas, tak jsem se nedostal ke stolu "o dopravě". [uhoh]

(Příspěvek byl editován uživatelem Karbanátek99.)
Xanri05
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 491
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 21:03:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já spíš doufám, že ještě není pozdě nad úvahami o pořízení vozů s pomocným dieselovým agregátem. Jejich nasazení by v denním provozu bylo od Globusu do Trmic a jinak jako náhrady za výluky. Počet cca 6-10ks. Samozřejmě předpokládám za jakýchkoliv podmínek vozy kloubové.

xx
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 465
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 09:13:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem po dlouhé době jel v Ústí trolejbusem.Je to děs a hrůza.Jel jsem linkou 56 na Bukov a zpět na náměstí.Vůz 571 sotva držel pohromadě,jízda přískoky,do vozu prší.Zpět podobné jen trochu jiný vrak.A ještě k tomu všude zažraná špína.Pěkná vizitka krajského města.
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1938
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 11:12:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jéje, o Trmicích s dieselagregátem jsme tu snili už v době, kdy se mělo koupit šest nových trolejbusů (nakonec ty zpropadené 25Tr). Ono by to leccos vyřešilo, zejména by konečně měla smysl trať do Předlic, navíc by se nemusely dále vymýšlet finty, kudy tahat autobus do Trmic tak, aby nejel pod dráty.

Samozřejmě nejlogičtější by bylo snést Staré Předlice a využitelný materiál použít k zatrolejování trati na Václavské náměstí, odkud by se to krásně mohlo ve špičce rozjíždět na diesel tu k Metalu, tu k Dolu 5. květen. Ale jak by takové řešení bylo logické, tak je nerealizovatelné.

Slovan!
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 6-2012
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 16:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapomínáte na jeden fakt, když se zruší trolejbusová trať do Starých Předlic, tak je to akorát další "gesto" k tomu, aby šli Předlice, ještě víc do řitě.
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1939
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 17:03:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předlice už v tomto směru nemají kam dále pokračovat, obávám se. Rozpadlé tovární haly, většina domů k demolici, obyvatelné v rukou lichvy a plné cikánů původem ze Slovenska (jaký rozdíl oproti Trmicím, které se pomalu zvedají). Trolejbus je v této větvi zcela zbytečný a 57 tam jezdí snad jen proto, že tam ještě vedou dráty. Ta trať byla bez dalšího rozvoje v podstatě nesmyslná už v době vzniku, životaschopnost její podstatné části zachránila až stavba obchodního centra v Trmicích.

Slovan!
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 11-2013
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 17:10:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde dnes jezdily 22tr 602 a 603? Čekal jsem na OD Květ a místo ní jela 15tr. Děkuji.
Škoda_15tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 12-2010
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 19:35:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na 53 byla 602 a 603 snad ve vozovně
Xanri05
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 20:15:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Usteckák: v podstatě souhlasím, ale já strašně nerad něco ruším a vytrhávám, protože člověk nikdy neví, kde se co nakonec využije. Takže bych si dovedl představit variantu linky 62 ke Globusu v intervalu 15/20, kdy každá první by pokračovala na agregát do Trmic a každá druhá zpět a dále do Předlic. Trmice by tak měli 40/30 a Předlice se závlekem také (i když tam je i takový interval luxus, ale nechme to). Samozřejmě to předpokládá na křižovatce buď triangl nebo správně provedený kruhák. Výsledným efektem by byla mnohem levnější obsluha Trmic a Předlic. Myslím, že by to sežralo jenom jeden vůz navíc, ale 57 by mohla na Klíši místo šejdrů. Takže by se zase 5 vozů ušetřilo, takže jsme úhrnem 4 vozy mínus.

xx
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 6-2012
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 22:31:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám na mysli tu skutečnost, že po městě, projede třikrát, čtyřikrát do hodiny trolejbus, s transparentem "Staré Předlice", když se zruší trať do Starých Předlic, tak už tohle nikdo neuvidí, což osobně beru jako už úplně poslední, nejviditelnější krok v rezignaci společnosti a města, na svojí čtvrť, která je v troskách. Ano, je to neekonomické, ale co... však všude uniká takových peněz.

(Příspěvek byl editován uživatelem Karbanátek99.)
Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7542
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 23:03:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karbanátek99: Bylo by vážně dost naivní považovat trolejbus za nástroj k řešení sociálních problémů. "Propagací" ghetta na transparentech nedosáhnete už vůbec ničeho. A to není zrovna výsledek, který by nákladům na provozování téhle větve odpovídal.
Jasně, komu by nebylo líto, že úplně zbytečně prakticky zanikla celá čtvrť, obzvlášť třeba při pohledu na její staré snímky a pohlednice, koneckonců takových osudů jsou plné Sudety, ale zachraňovat to zrovna vozbou vzduchu (a kradeného železa) v MHD je zcestné.
Romanero
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 12-2003

Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 23:23:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pořád se tu mele o rentabilitě Starých Předlic a na druhé straně o (ne)využitelnosti 12m trolejbusů. Minimálně jako prodloužení agonie se jeví nasadit ty vozy sem. Není nic jednoduššího než prohodit 52 se sólo vozy do Předlic a 57 na Klíši. Vyřešilo by to jednak problém s nerovnoměrným vytížením současné 57 a možná pomohlo zachránit večerní a víkendový provoz přes Stříbrnickou pomocí "nízkokapacitní" 52.

Jasně, už vidím ty vlastenecké názory: přece si nebudeme zavážet morgoše na "milionářské" sídliště Severní Terasa. Ale nalijme si čistého vína, tohle město se může jmenovat komplet klidně Ohambí nad Cigánem a kulový by se stalo..

Každopádně varianta ekonomická: Strhat Staré Předlice po bus vozovnu (kdyby náhodou někdy něco), bohatě postačí tranzitní busy. A pokud se nestane něco s Globusem ve smyslu dosažení Trmic, tak se obávám, že to má po účetním odpisu trati spočítané rovněž. Asi tak..
Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7543
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 23:43:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

přece si nebudeme zavážet morgoše na "milionářské" sídliště Severní Terasa.
To je samozřejmě blbost, 51 na východní stranu jezdí taky do různých "vyhlášených" lokalit a na etnickém složení cestujících nahoru na sever se to nijak neprojevuje. Ve městě, kde se linkové vedení řeší nejen z hlediska přepravních proudů, ale i sociální skladby obyvatelstva na jednotlivých větvích, je nicméně něco zřejmě dost špatně.
Krom toho, Terasa už stejně tmavnout začla, tak je to asi jedno.
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2361
Registrován: 3-2009
Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 03:46:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U Globusu je prostor i pro nějaký Trmický terminál HD. To je snad už mě jediná napadající možnost alespoň z části využít klesající potencíál trati. Větev na Předlice je už 5 minut po 12. O tom žádná ..
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 5-2011

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 06:36:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta větev je prostě nerentabilní a je jedno kdo tam bydlí!!!! Někteří už přemýšlíte jako oni, kdy je diskriminací i to, že se mají dodržovat zákony, platit jízdné v MHD atd!!!!

Jestli tam nemá kloubový vůz využití a vozí vzduch, tak se tam pošle krátký. Jestli je to i na krátký po 15min zbytečné, přesměrujme nebo prodlužme tam třeba linku 9 (17, 27) z Klíše. Počítat s krajskými linkami pro základní obslužnost města je blbost. Navíc je otázka kde všude budou zastavovat.

Podle výsledků průzkumu je ta větev od křižovatky s Majakovského do St. Předlic skoro bez cestujících. Oblast Nových Předlic obslouží linka ke Globusu (holt bude jezdit od rána a ne až od 8, linka do St.Předlic vozí vzduch celý den, tak proč ne tady jen 3,5 hodinky) a do Starých pojede nějaký autobus jednou za 30min. Řešit se to stejně musí jako celek a nedělat jen nějaké dílčí kroky. Protože stejně chybí trolejbusové obratiště v centru, kde by se ta jedna zkrácená tr. linka otáčela.
Xanri05
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 493
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 07:50:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpvv:
Je třeba si řící, že každá větev je nerentabilní, všechno město dotuje. Úvahy o krajských linkách jsou liché. Ty tuto oblast projedou (kromě Starých Předlic), čili to zbyde na město. Otáčení v centru je zbytečné, pokud máme na Klíši šejdry. Není problém je zrušit a točit se tam (je to nejbližší točna z centra a dle průzkumu má silné vytížení). Po tom se lze bavit o tom, jak mají být jiné linky na Klíši trasovány a určitě bude se najde linka, která by mohla "udělat" ty Staré Předlice. Opuštění trati by mě ale osobně vadilo. Neprovozní trať se rychle rozkrade, to by se musela snést...
Vazba větví 52 a 57 na krátké vozy a dlouhý interval se mi zdá rozumná. Ale i ta Klíše ptřebuje "slabou" linku, která o prázninách nepojede.

xx
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2362
Registrován: 3-2009
Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 10:13:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špičkovou posilu můžou vyřešit vložené spoje s omezením.
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1941
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 14:39:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud by se integrovalo jízdné, celé Staré Předlice vyřeší projíždějící krajská doprava a je hotovo. Navíc ví bůh, jak to bude. A pokud by dohoda možná nebyla, stačí tam jednou za hodinu protáhnout 17/27 s tím, že i možná to by bylo na zdejší frekvenci moc. Je to mrtvý kraj.

Opravdu si myslím, že nejrozumnější by bylo trať snést a vytěžený materiál využít jinde (např. smyčka Panská). Na druhou stranu - dokud nevíme, jak to bude s krajskými linkami, tak je plané tu o tom debatovat. Uvidíme.

Jinak Solarisy mají u řidiče nové označovače, je to předzvěst změny odbavovacího systému?

Slovan!
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 6-2012
Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 15:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Reichenberger: Tu někdo mluví o řešení sociálních problémů? Já ne, jenom poukazuji na to, že Staré Předlice, jsou pořád součástí Ústí a ať se vám to líbí, nebo ne, tak i ti cigáni a degeši jsou občany ústí. Je to čtvrť, jako každá jiná a to i přes to, že tam co půl rok, spadne nějaký dům. Ano, dopravní obslužnost by tam zachována byla i po zrušení trolejbusů, končících na náměstí Prokopa Velikého... Nezlobte se na mě, ale beru to jako další rezignaci majority, a akorát další plus, v té nepsané válce..."bílí vs. hnědí", pro hnědé. Když se zruší TT, do Starých Předlic,tak je to prostě, akorát další masivní rána pro tu čtvrť, nehledě na to, že u konečný, jenom cigáni nebydlí. No a pak taky jedna věc, né všichni cigáni jsou neplatiči jízdného, či by neplatili, pokud by na to měli money/žili by v prostředí, kde by na to money mohli ušetřit.
btw. Ohledně snesení tratě a využití jí, na stavbu nové... trošku utopie ne, vzhledem k roku výstavby 1994? Je to 19 let, používaná trolejbusová trať!

(Příspěvek byl editován uživatelem Karbanátek99.)
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1942
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 16:04:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proboha, nedělejme zase z trolejbusu nějaký všespásný městotvorný prvek. Jaká další masivní rána? Ta čtvrť skončila, finito, navíc skončila před lety, desetiletími, a to zejména rozvojem průmyslu. Z většiny jde o nevyužívané skladištní plochy, bloky vybydlených domů, za humny chemička, prostory pro rozvoj nulové, atraktivita nulová. V úseku Nové Předlice - Staré Předlice čtvrť platící cestující prakticky negeneruje.

Když se ta trať stavěla, smysl měla trať po Nové Předlice, jelikož v chemičce, lokodepu a okolních provozech pracovalo ještě poměrně dost lidí. Navíc stále ještě existovalo zbožné přání trati do Chabařovic, Globus nestál, nejlepší místo, kde se trať dala upíchnout, byly Staré Předlice. Ale teď už to vážně nemá smysl. Mezi čtyřmi prázdnými trolejbusy do hodiny nebo jedním prázdným autobusem za hodinu není rozdíl.

Z využitelného materiálu jde samozřejmě pouze o sloupy TV.

Slovan!
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 6-2012
Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 17:20:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všespásný městotvorný prvek, to samozřejmě není, ale městotvorný prvek to je. Tyhle myšlenky přirovnávám asi tak k tomu, jako když někdo rezignuje v používání MHD (protože mu vadí přítomnost cigánů), a jedinné jak bojuje za lepší MHD, je cestováním autem... K využitelnosti: Sloupy jsou to, co asi jen tak nikdo nevyužije, když u základny jich mnoho hnije(z mého zevnějšího zkoumání, je to nějaká litina, né moc velké tloušťky, btw. docela by mě zajímaly podrobnosti).
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 17:35:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předlice se stavěly v 94, tudíž už je většina v betonu, klasické se dávaly povětšinou jen do křižovatek, předpokládám, že kvůli vyšší odolnosti v případě dopravní nehody a nárazu do sloupu. Ale to už je trochu absurdní debata. [happy]

Slovan!
Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7545
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 20:58:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co jiného než sociální konstrukt tenhle myšlenkový pochod má být? Když se někde vozí vzduch, tak se tam prostě omezí doprava. Je úplně jedno, jestli tam bydlí žlutí, černí, bílí, fialoví... Pokud je to tedy čtvrť, jako každá jiná, proč ji privilegovat nadstandardním počtem spojů MHD?
Xanri05
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 494
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 22:26:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jak to bude s krajskymi linkami to celkem vime. Osobne to vim docela presne, proto rikam, ze to musi vyresit mesto.
Ale s tou vybydlenosti to zase prrr. Predevsim tam je zakladni skola, takze likvidace mestskeho provozu je vyloucena. Osobne si myslim, ze nejkratsi spickovy interval, ktery je jeste pripustny, je 60min., spise jsem pro 30 min., coz neni nic pro TT vyjimecneho /viz nektere useky Chomutov ci Teplice/.
S tou vyteznosti materialu bych byl take pesimista. Je to asi kilometr, je to stare a vytrhavat sloupy by bylo drazsi nez je jinde postavit nove. Btw nejsou na nich lampy?
Takze tu zase nefantazirujte - nejpravdepodobnejsi varianta vzhledem ke schopnostem naseho podniku a mestskeho vedeni je, ze nekde v centru /mluvi se o trase kolem byvaleho autobusaku/ se udela smycka. 57 se administrativne zkrati podobne jako 52 /rusit diametralni linky je ale zverstvo/ a do st.predlic se zavede v intervalu 1h nejaky bus /prodlouzit 13ku? - pochybuji, spis zavedou neco noveho/. Pak se budou bit v prsa, jak jsou dobri dopravaci, ze usetrili dva vozy a sezralo to jen jeden bus, ktery je levnejsi a jede se dal...

xx
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 6-2012
Odesláno Sobota, 23. listopadu 2013 - 09:05:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobře, tak to sociální konstrukt je a proč by v podstatě nemohl být? Copak se v MHD, přepravují nějaká čísla? Ne, přepravují se v tom lidé. No a k využitelnosti. Pokud se dostaví, obratiště Panská... tak můžete polovinu 57ček, ve směru Staré Předlice, končit na Panské a je to vyřešeno.
Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7546
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 23. listopadu 2013 - 11:20:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč by nemohl? Protože to stojí peníze nás všech. Když už má erár utrácet, tak užitečně. Ano, velmi správným tvrzením je, že v MHD se přepravují v ideálním případě lidé. Pokud se v ní přepravuje vzduch, není to asi správný stav, že.
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1945
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 23. listopadu 2013 - 12:05:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já chápu, že se tu někomu nechtějí opouštět relativně nedávno vystavěné troleje. Ostatně, na tom, že tady jsme všichni propagátoři trolejové dopravy se asi shodneme. Na druhou stranu je třeba podívat se realitě do očí. Tohle město je v prdeli, ne trochu, ani ne trochu víc, tohle město je v prdeli totálně. Na příští rok se plánuje schodek 300 milionů korun. Na investice má jít 400 milionů korun, ovšem na samotný provoz města se vyleje miliarda. Podívejte se na dluhy, kolik jde na úroky, my se tu dostáváme do neuvěřitelné spirály.

Nevím, jestli se to dotáhne k bankrotu dříve nebo později, každopádně přijde čas, kdy se bude muset zkrouhnout provoz města tak, že to poznají všichni. No a jelikož na papíře v kanclu vyjde autobus levněji než trolejbus, mám pocit, že to půjde na přetřes jako jedna z prvních položek.

V úseku Divadlo - Nové Předlice je jen v rámci trolejbusové dopravy souhrnný interval 7,5/10 minut, tzn. kapacita 1200/900 lidí za hodinu. To, že si dopřáváme tohoto luxusu (srovnatelného se Všebořicemi, Neštěmicemi, vyššího než na Doběticích!), zároveň znamená, že tyhle vzduchovoziče chybí jinde. A to podstatně! Starým Předlicím zcela bohatě stačí jeden sólo autobus za hodinu.

57 se pak dá odklonit na Klíši, 58/59 přesměrovat po trase 52 a sloučit, 52 zrušit a volné kapacity přesměrovat do 51/56.

Slovan!
Jmx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 871
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 24. listopadu 2013 - 13:41:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

každopádně přijde čas, kdy se bude muset zkrouhnout provoz města tak, že to poznají všichni
On už ten čas nastal, akorát se škrtá tam, kde to není tolik na očích, případně kde ještě fungují jiné zdroje financování. Město dnes řídí organizace, kde se všichni klepou strachy zda budou příští rok mít práci. Je jasné, že do komunálních voleb příští rok nikdo z vedení nebude vyřvávat, že se proškrtá i MHD, ale o to tvrdší pak asi budou dopady na rozpočet v roce následujícím. A nějaké vize reorganizace provozu si stejně v DP mohou dělat jen do šuplíku, protože když se ohlédnete zpět tak zjistíte, že v tomhle městě je jakákoli koncepce omezena na jedno volební období - v tom lepším případě, nebo i kratší dobu, kdy je potřeba dohodit funkce v dozorčí radě někomu z "prověřenému". Pak je jedním šmahem všechno špatně a jde se volič jezdící přes 20 let trolejbusovou linkou pamatující počátky provozu, a stejným vozidlem pamatujícím počátky provozu, oblbovat, že je potřeba vytvořit něco nového, ale že se musí počkat, protože "blablabla, blabla a blablaba ..."
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1947
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 24. listopadu 2013 - 15:24:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak v rozpočtu města na rok 2014 jest mimo jiné:
190 000 000 na provoz DP,
2 000 000 na provoz lanovky,
92 125 000 v rámci IPRM Mobilita na rekonstrukci zastávek a zálivů

(IPRM Mobilita zahrnuje dílčí projekty: „Rekonstrukce a modernizace zastávek a zálivů zastávek“, „Elektronický odbavovací systém“ a „Inteligentní zastávky“. V současné době je zpracovaná prováděcí projektová dokumentace na „Rekonstrukci a modernizaci zastávek a zálivů zastávek“ a lze vyhlásit výběrové řízení na zhotovitele stavby. Na druhé dva projekty jsou připraveny výzvy k podání nabídek na zpracování projektové dokumentace.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Ústečák.)

Slovan!
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 6-2012
Odesláno Neděle, 24. listopadu 2013 - 21:32:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krásně sepsaná, katastrofální realita... aneb diletantismus nejhrubšího zrna. Právě i kvůli tomuto, se mi nelíbí, rušení trolejbusů do Starých Předlic. Nemyslím si, že by se v dohledné době, cokoliv měnilo k lepšímu na politické scéně, nebo mezi zaměstnanci státní správy (magistrát), natož ohledně financí, které jednou jsou, jednou nejsou... Když se snese trolejbusová trať, tak je jistota, že ta už nikdy nebude, natož do čtvrti jako jsou Předlice. Myslím jako politici a proto, ohledně financí říkám... "ono, se to nějak udělá". Ano, je to myšlení, které je mimo realitu... ale, příspěvek nad tímto, je realita.
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.149.78
Odesláno Neděle, 24. listopadu 2013 - 21:42:01    Odkaz na tento příspěvek  

Něco mi uniklo, nebo se o tom jentak mluví? Trolejbusy do Předlic se mají rušit?
Tradom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 24. listopadu 2013 - 23:27:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klid, nic se (zatim) neruší. Pouze jeden kolega je toliko frustrován ze stagnace (či úpadku) zdejší MHD, že doporučuje její "nakopnutí" zrušením části linky a vykopáním rezavých sloupů [happy]
Zcela evidentně zoufalá situace plodí zoufalé názory [crazy]
Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7548
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 00:35:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden kolega má "zoufalé" názory, zatímco druhý se zcela zjevně domnívá, že má Ústí na rozhazování. Protože z cizího krev neteče, zdroje jsou a tak dále, že...
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1948
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 10:41:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy tu stále žijete v domnění, že se to "nějak uplácá" a že to "časem půjde". Prostudujte si rozpočet, podívejte se na zadlužení města, na jeho provozní náklady. Podívejte se na vozový park trolejbusů, na to, kolik toho je potřeba nakoupit (aktuálně jsme na počtu 20 ks. kloubových trolejbusů s dodatkem "včera bylo pozdě", 10 ks. s dodatkem "aktuálně to hoří", navíc rekonstrukce tu taky nejsou na doživotí do konce života).

Mně přijde, že si tu většina vůbec neuvědomuje, v jakém stavu to tu je a do jakého průšvihu se řítíme. Navíc se moc těším na to, až se postaví plnička CNG. Stále vám to nedochází?

Já nepíšu o snesení trati Nové Předlice - Staré Předlice s tím, že by se měla "někdy za lepších zítřků" stavět znova. Je jasné, že jakmile půjde dolu, už se obnovovat nebude. Každopádně já tu přemýšlím, co omezit, aby to nejméně bolelo. Ono se taky klidně může stát, že se nové trolejbusy prostě v příštích letech nekoupí (25Tr už také mají pěkných sedm let), zato se dosáhne na dotaci k plynofikaci autobusové dopravy a přifrčí sem postupně celá flotila plynových autobusů. A to bude najednou fofr - moderní autobusy oproti rozpadlým patnáctkám, někdo z magistrátu začne vykřikovat, že je to vlastně levnější a stejně ekologické (známe z jiných měst), najednou nebudou peníze ani na rekonstrukci stávajících tratí (a že toho taky nebude třeba málo), a než se nadějeme, může tu za deset let jezdit linka Všebořice - Karla IV. a nazdar). Jde samozřejmě o extrémní řešení, na druhou stranu v případě tohoto města nemusí být o extrémní řešení nouze.

Navíc nad městem stále visí průser s Mariánským mostem.

Slovan!
Xanri05
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 495
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 14:27:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jednou k TT Staré Předlice: Ačkoliv nazory kolegy Ústečáka docela chápu, píšu zde už po několikáté, že obsluha Starých Předlic je prostě nezbytná (důvody viz výše), kraj je obsluhovat nebude (viz výše). Byla-li od počátku blbost tam tu TT stavět, je dnes dle mého blbost ji opuštět/strhnout (důvody viz výše), neboť obsluhu lze řešit relativně levně závlekem přes Globus (opět viz výše). Bude-li nutné HODNĚ šetřit, zrušení kilometru trati to nevytrhne, bude třeba "zplynovat" v podstatě celé Předlice. Tím samozřjemě myslím zavedení CNG provozu, aby mě někdo nepochopil špatně. HOWG

xx
Šarišák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 7-2011
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 20:39:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi byste se měli všichni zamyslet co za výplody sem píšete. Nemůžete psát, že byste rušili, když neznáte fakta. Prosim Vás tr-linky nechte zatím na pokoji a pojďme se zamyslet nad zbylými kloubovými vozy, které už na krajské linky jaksi nemohou. Každé ráno a odpoledne tj., že využívám linku 5 k přepravě do školy a ze školy a musím konstatovat, že dvanáctimetry nevystačují. Opravdu je každý spoj od sedmé až do osmé narván až k prasknutí. Nejlepší by bylo ty kloubáky na tuto "metrolinku" nasadit, ale jen v době od 7-8h a 13-16h, kdy tam jsou potřeba. Ano bude se tím komplikovat řízení provozu, ale v dnešní době, kdy chce každý svůj luxus a lidí využívajících MHD je méně, bych to jako špatné řešení neviděl. Měli bychom vše promyslet a podložit fakty, inteligentně sepsat a předložit vedení DP, aby se konečně tento pravěký systém vedení MHD sprovodil ze stolu. Doufám, že nejsem naivní…
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 6-2012
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 21:50:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach jo, s prominutím, ale mladý šotouš přišel. [biggrin] Nějaký ten pátek zpátky, tu byly příspěvky, kde se vzpomínalo na to, jak Výstupní oddělávala Ikarusy 280... Myslíš si, žeby to těm kloubákům, které mají navíc už i něco za sebou, prospívalo? Nehledě na to, že teď bude zima, náledí a tak podobně... a i s pohledu neřidiče, chápu že plně naložený kloubák, s pohonem na zadní nápravu, to asi nebude to pravé ořechové, a to nejen kvůli stavu toho busu, ale i kvůli bezpečnosti. Nehledě na tu specifickou zatáčku, ve směru na Dobětice, nad vchodem do ZOO, ve Výstupní... Teoreticky by to mělo být v pohodě, ale známe skutečný svět... Ikarus 280, měl alespoň systém točny, tak že se předek a vlek mohl navzájem zkrucovat, jak chtěl... Karosy a Citibusy, ty nic takového nemají, tam je rovina podlahy ve vleku stejná, jako ve předu... no a teď si vzpomeň, co ta zatáčka dělá s dvanácti metrovým busem a představ si v tom kloubák, plnej lidí. Myslím si, žeby spíš podnik, měl na stránkách, co nejvíce dementovat a nějak polopaticky, vysvětlit, proč tam nasazuje dvanácti metry, jinak bude čelit rýpavým otázkám, i od lidí, kteří mají více známostí, nebo-li nějakou politickou moc... Konkrétně, přesně tohle jsem slyšel z úst, zástupce "dětského parlamentu", no a protože je to zástupce dětského parlamentu, tedy budoucí politik, tak se s ním současní politici více baví.

(Příspěvek byl editován uživatelem Karbanátek99.)
Romanero
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 23:13:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Xanri05: Obsluha St.Předlic trolejbusem rozhodně nutná není, obzvlášť v kloubovém provedení. Prosím vás, z jakého důvodu by ty 2 zastávky nezvládl tranzitní bus nebo prodloužená městská linka? Uvědomte si, že předimenzovaný není 1km tratě, ale celá větev od Divadla, a to už je v součtu dost vozkm, které jsou zatraceně potřeba ušetřit nebo nasadit jinde. Přijde vám fér, vozit do Předlic bandu morgošů co 7,5 min a na Stříbrnickou vytasit prostředníček?

Šarišák: Obavám se, že na bláhové sny jste si vybral špatné století ;-) Fakta si spíš neuvědomujete vy - nárůst provozních nákladů vůči 12m busům, více výměn vozidel a tedy jalových jízd, více řidičů. Linka 5 je navíc sakra daleko od vozovny. Hezky se to povídá, ale nejdřív někde škrtněte a pak posilujte jinde..
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2363
Registrován: 3-2009
Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 08:17:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Romanero : Tohle bežte vykládat zaměstnancům firem, které leží po trase linky 57. Doporučuji zejména v pracovních dnech kolem 6 a 14té hodiny.
Větev na Předlice na zrušení zralá není, jak tady 10 z 9 diskutujících prosazuje. Optimalizace však ano. O tom žádná ...

Sarisak : Na linku 5 jsou klouby nevhodné, nejen kvůli terénu, ale taky kvůli větším odchylkám ve špičce ...

(Příspěvek byl editován uživatelem Fandaprudič.)
Romanero
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 247
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 08:45:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fandaprudič: Psal jsem předimenzovaná, tj. omezit spoje (zrušením linky do St.Předlic) ne zrušit celé rameno. I když popravdě trať ke Globusu taky není zrovna zlatý důl místní MHD, ale má potenciál...
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1949
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 10:29:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tomto se s Romanerem naprosto shodnu.

Ad. klouby na lince 5:
Tohle chce delší paměť. Já bych si je tam taky přál, historicky tam jezdily, na druhou stranu to pro ně byla nakonec naprostá pohroma. Stačí se podívat, jak dlouho tu v provozu vydržely jednotlivé B741:
369 tu byla 11 let, 371 10 let, 372 9 let. 370 musela dvakrát do Zlineru a přežila úctyhodných 16 let, ve Zlineru byla na kompletce i 373 a vydržela ze všech nejdéle, ale pokud se nepletu, před kompletní GO často stála.

Bylo zajímavé ty nebožáky ve Výstupní, Stříbrnické a kolem nemocnice sledovat. Většině se velice rychle začaly deformovat klouby a jezdily i na rovině zlomené, snad ještě rychleji odcházely motory, co chvíli byl nějaký za autobusů odstavený, vydávaly navíc po pár letech provozu opravdu nepřirozený zvuk, zase se ale díky němu hlásily už z dálky. [happy]

Na pětce se objevovaly i C744 367 a 368, ale nepříliš dlouho. Ty to relativně přežily. Bylo mi fakt líto, když pak šly do Teplic.

Slovan!