K-report
 

Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 22. 09. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Ústí nad Labem » Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 22. 09. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.96.5
Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 15:51:26    Odkaz na tento příspěvek  

Karbanátek99: no já mám také dost, nemyslete si. Tohle mi za to nestojí, aby na mě někdo dělal přisprostlé posunky (dávno nejsem žádný puberťák). Netušil jsem, jakou debatu tady rozproudím dvěma fotkama. Jeden mi vyhrožuje omlácením foťáku o hlavu, další mi radí poslat fotky na vedení DP, což se nelíbí jinému. Uvažuji, že si najdu klidnější zábavu, než focení MHD (nebo si dám alespoň oddych). Prozatím zůstanu u focení pouze masinka.
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2353
Registrován: 3-2009
Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 16:47:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak z projíždějícího vlaku toho fakáče těžko postřehnete. biggrin
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.149.78
Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 18:19:13    Odkaz na tento příspěvek  

Fandaprudič: ono je to spíše tím, že fotit vlaky je všeobecně ve společnosti vnímáno (mně nepochopitelně) jinak. Fotit vláčky je úžasné, fotit autobusy, trolejbusy či tramvaje je divné. Takto se na to společnost a řidiči dívají.
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1018
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 21:45:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MHD v Ústí má multifunkční využití, dnes odpoledne se na míráku do posledních dveří trolejbusu linky 57 (směr Předlice) vsoukal neskutečně špinavý bezdomáč se stejně špinavým pytlem, který zjevně obsahoval výzisky z místních popelnic. Dotyčný byl přijat k přepravě (nebyl vyloučen) a odjel směr zastávka OD Labe. Zda dojel až do Předlic mi není známo.
Pepa_103
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5494
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 16. srpna 2013 - 12:13:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na jakých linkách, resp. jak pravidelně se nvyskytují kloubové Karosy DP? Jsou ještě přidělené v turnusu, nebo jsou všechny již mimo? Loňským prosincem skončil jejich provoz na lince č.11, je to tak? Takže jim zbývá linka 17?

Plzeňští strojvůdci
Carry54
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 465
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 16. srpna 2013 - 14:19:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_kašpar: ano takovéto individua jsou přijata do přepravy a dokonce gratis bez problémů a námitek... běžný cestující pravidelně platící je při jednom "omylu" okamžitě pokutován a když se dovolí vznést námitku, tak div na něho páni revizoři nevolají Policii ČR...

píšu to úmyslně, protože zrovna včera mi vyprávěl soused, co se mu přihodilo.
ráno nastoupil do linky 1 v Chlumci, cvakl si lístek, v Předlicích vystoupil a čekal na přípoj linky 6... když přijel bus linky 6 tak si všiml, že v chlumci lístek zajel do strojku daleko a údaje vytiskl do textu lístku, tak v dobré míře ho při nástupu cvakl znovu...
okamžitě se k němu přířítil revizor (prý tam jsou skoro denně, což mi uniká význam, když máme ten nastup předními dveřmikladivo) a okamžitě ho začal pokutovat. Když se mu snažil vysvětlit, že si toho v chlumci nevšiml a proto si ho cvakl ještě jednou,ale že jdou vidět ty údaje z busu linky 1 a lístek byl platný, tak revizor s ním jednal jak s onucí a arogantně... když si dvolil tedy taky protestovat a snažil se mu to znovu vysvětlit, tak div na něj nezavolali policajty a na pokutě bylo uvedeno "hrubé jednání" rofl

pokutu zaplatil, podal si prý stížnost, protože na tom lístku údaje z chlumce jdou vidět a dá se rozeznat že ten lístek byl cvaknutý a byl platný... ale prý se na takové zacházení a jednání může vybudnout a radši bude přispívat kolegovi na benzín, který ho bude vozit do práce...

takže asi tak, DP si vybírá své ztráty na platících cestujících a div nečíhá, až udělá nějaký cestující drobný omyl...

a ano, takovému cestujícímu je pak "víte kde" rolovací text "Děkujeme že využíváte služeb MHD"biggrin
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2354
Registrován: 3-2009
Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 05:55:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Význam téměř denního pobytu kontrolorů na lince vzhledem k rozdělení do pásem a skladbě obyvatelstva okolních turistických destinací je více než zřejmý.
canis
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.158.215
Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 20:58:56    Odkaz na tento příspěvek  

DP již vybral nového ředitele. Nastoupí od zaří, je to mladý kluk z Liberce, tak doufejme, že rozčeří bažinaté vody v DP a dokáže se postavit nekompetentní dozorčí radě...
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1901
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 11:21:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neměl byste někdo možnost naskenovat sem rozhovor s Chobotem? Docela by mě jeho plány zajímaly, ale jakožto přespolní se k ÚD nedostanu.

Slovan!
Jmx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 826
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 19:16:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty ses zbláznil ne? Nejhorší plátek v regionu jehož web přímo odrazuje od toho platit za ten paskvil ještě v tištěné podobě crazy
Carry54
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 466
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 19:23:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jmx: biggrinok

ustečák: já sem ten rozhovor četl, v jedné restauraci byly na stole noviny i ÚD, tak jsem to prolétl, ale nečekej bombastický článek... byly tam snad 4 otázky:
1) představení ( o koho se jedná, kde dříve působil)
2) otázka ohledně kritiky, že je mladý a nekompetentní
3) stálé téma obnova trolejbusů, kde další v řadě řekl, že je to jeho prioritou
4) zdražování jízdného, které prý zatím není v plánu a je to krajní řešení

takže defacto si se nedozvěděl nic nového, jen staré známé omílačky a stejné fráze

přesto do této mladé krve vkládám poslední možnou naději na vzkříšení DP... uvidíme
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1902
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 11:21:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že je ÚD snad tou největší žumpou, kterou znám, a to se v tom celkem pohybuju, o tom žádná. Jen mě zajímalo, jestli tam novopečený pan ředitel neřekl něco zajímavého. Neřekl, dalo se to čekat. :-)

Slovan!
Škoda_15tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 12-2010
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 17:10:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To se nechystají od 1.9. žádné změny nebo to je přísně utajované?
Pida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 451
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 22. srpna 2013 - 06:40:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K 1.9.2013 se žádné změny nechystají.
Nyní probíhají akorát objížďky na linkách 2, 3, 4, 7, 15, 18, 19 a 102.

http://www.sht.cz
Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1169
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 11:31:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_103 - Jediná "turnusovaná" karosa je nyní 380 - ta je přidělená na kurz 2/17. S 378 a 379 se dá také letmo setkat na 17tkách (při výpadku právě 380 nebo také 701/703), ale spíše by se spolu ještě s 374 od září měly opět objevit na trolejbusových linkách, jako jsou 58/59. 376 je momentálně neprovozní a s 377 to vypadá nejspíš ještě hůře.
Pepa_103
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5510
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 17:58:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Faigja_162: děkuji za informace [ok] tím pádem je v DP turnusován poslední vysokopodlažní autobus...

Plzeňští strojvůdci
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 5-2011

Odesláno Pondělí, 26. srpna 2013 - 09:09:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli jsem viděl dobře tak má předlická vozovna nové přírůstky. Může tu informaci někdo potvrdit, díky [happy]
Urbi_DP
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 7-2013
Odesláno Pondělí, 26. srpna 2013 - 14:57:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano mohu potvrdit,jedná se o 1kus Solarisu 15m cng LE,druhý kus se nám pravděpodobně někde zasekl kvůli poruše.Ale měl by tady být co nejdříve.
Urbi_DP
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 7-2013
Odesláno Úterý, 27. srpna 2013 - 14:27:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes už nám dorazil i druhý kus s ev.č.204
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 5-2011

Odesláno Středa, 28. srpna 2013 - 13:42:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaká fotečka by k tomu nebyla? [wink]
Urbi_DP
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 7-2013
Odesláno Čtvrtek, 29. srpna 2013 - 17:38:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel mám jen jediné foto,předem se moc omlouvám za kvalitu,ale alespoň pro představu.
Carry54
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 467
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 29. srpna 2013 - 21:19:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jenom z laického pohledu...
to usazení zadních sedaček povolují předpisy?
mě teda přijdou v případě zadního nárazu či prudkého brzdění docela pro cestující nebezpečné... to jednokřídlo dveří vzadu je taky poměrně zajímavé... i když v případě nasazení na 11 nic extra výhra
velké + = velký okýnka... takže to jde a ne že nařízení apod.
Urbi_DP
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 7-2013
Odesláno Pátek, 30. srpna 2013 - 20:29:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předpisy to nevím,ale na zadní sedačky si snad mohou sedat jen cestující pod 1,5m,jinak by škrtali hlavou o strop.Jinak zadní dveře to je údajně narychlo vymyšlený nápad konstruktérů od solarisu,protože tento autobus se sice pro jiná města vyrábí ale Ústí chtělo mít ještě v zadní části dveře,z kterých vylézání je také nebezpečné pro vyšší cestující.A tyto vozy by se měli nasazovat přednostně na linku č.1
Carry54
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 468
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 30. srpna 2013 - 22:12:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ubrbi DP: no uvidíme až to vyjede jak to bude vypadat v reálu s cestujícíma...

jinak dnes smrťák v úžíně a neprůjezdná silnice na více jak 3 hodiny... no jaký vznikl chaos v dopravě(ať už v MHD i v linkový) si asi každý umí představit... co řidič to jiná vyhlídková cesta = Chabařovice, Český újezd, Strážky, Žďárek [crazy]

opět se ukázala slabina této silnice.. pokud dojde k jejímu uzavření, prostě není možnost to kritické místo nikudy normálně objet, pokud linka nemá neobsloužit poloviny své trasy

no a korunu tomu nasadil řidič slovenského TIR kterého zřejmě navigace odvedla na silničku přes Střižák a samozřejmě se v první zatáčce zasek [smrt]
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4157
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 31. srpna 2013 - 06:25:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Carry54, Urbi DP: Solarisy Urbino 15 LE s tímto uspořádáním dveří (zadní jenom jednokřídlové) jsou běžně dodávány do Norska, Švédska, Rakouska i Německa. Ústí si jenom vybralo nejlevnější versi (bez klimy, se sedadly bez opěrek hlavy). Viz web Solaris clubu
http://www.solaris-club.com/

(Příspěvek byl editován uživatelem Rudolf 33.)
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1904
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 31. srpna 2013 - 14:08:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kam půjde ta první jedenadvacítka? Opravdu se mi nechce věřit, že by v podniku byli takoví s odpuštěním idioti, že by ji dali na všechny linky. Tomu se mi nechce věřit...

Slovan!
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 5-2011

Odesláno Sobota, 31. srpna 2013 - 22:08:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice ta jedenadvacítka není pro nasazování na všechny linky vůbec vhodná, ale musím říct, že za mě jí ten červenobílej nátěr sluší.

Jinak dnes na posilových spojích na bitvu do Chlumce nasazen Solaris č. 203.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3875
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 01. září 2013 - 11:31:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaká je šance, že bude příští týden jezdit 14Tr a na kterých linkách?
Škoda_15tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 12-2010
Odesláno Neděle, 01. září 2013 - 15:38:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli jako vždy tak 58/3
canis
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.116.186
Odesláno Neděle, 01. září 2013 - 18:06:37    Odkaz na tento příspěvek  

Nemám sice nic proti obnově vozového parku busů, ale pokud se nemýlím, tak letos nakoupil DP již 4 busy určené na linku č.1. Ojeté CITARA a teď 15m Solarisy. Přemýšlí DP co bude s těmto busy dělat za 15 měsíců. Dle vyjádření DP jsou 18m CITARA vzhledem k uspořádání interieru na l.č.11 ne příliš vhodná a co teprve nové Solarisy. Kam potom s nimi? Na linku č.11[nene], na linku č.5[nene], na linku č.17...??? Myslel bych si, že vzhledem k tomu v jaké je DP finanční situaci bude řádně rozmýšlet jak investovat peníze do obnovy vozového parku.
Tradom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 01. září 2013 - 21:38:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Canis má pravdu, DP Ústí je převážně MHD, nikoliv cosi jako ČSAD. Proč se soustředí na příměstské linky (kde brzy vyprší smlouva) je mi záhadou.
Nevim proč přes město jezdí historické trolejbusy a kamsi do polí jezdí nové vozy, které se pro MHD nehodí. Ostatně jako turista jsem byl zmaten, když byly zavedeny pásma. Já koukal, že existuje 5 pásem, přičemž 90% je hlavní pásmo a zbytek skoro co linka to svoje pásmo.
Vím, že tady s canisem brečíme na špatném hrobě, ale kdyby někdo věděl jaký smysl tyto nákupy mají, tak předem děkuji za osvětlení.
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2356
Registrován: 3-2009
Odesláno Pondělí, 02. září 2013 - 06:51:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opravdu si myslíte, že by se koupily vozy bez nějakého konceptu ? Nějaký důvod a plán tam určitě je, akorát o něm nevíme ...
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 5-2011

Odesláno Pondělí, 02. září 2013 - 09:13:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hoši vidíte to moc černě. Mimo linek 1, 4, 6, 12 zůstanou ostatní krajské v provozu DP, takže těch možností tu je víc.
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1906
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 02. září 2013 - 10:02:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fandaprudič: Tak to se těším, až se dozvím o plánu, který inicioval nákup vozů typu 28Tr a 21Tr.

I když je fakt, že u autobusů se zatím dala logika v nakupovaných typech vozů vysledovat lépe.

A k té šestce: Pokud vím, tak tam za MHD v jisté době hodně bojovali, zejména ve Stebně. Opravdu to pustí? Nebo už by měl tou dobou fungovat jakýsi IDS, jízdní doklady se budou uznávat, nebo jak to bude?

Slovan!
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4159
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 02. září 2013 - 12:37:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ústečák: Pokud jsem pochopil správně, tak povinnost zapojit se do systému krajského IDS je podmínkou účasti na výběrovém řízení. Tady bych problém neviděl. Na druhou stranu ale ani netuším, jak kraj přiměje používat tenhle systém dopravce, které nefinancuje (typicky MHD, ale i ČD u spojů mimo ZDO).
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1907
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 02. září 2013 - 13:00:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě. Kdyby se do IDS totiž nezapojil DPMÚL, a tam si to bez investic do odbavovacího zařízení neumím moc představit, obcím na šestce to moc nepomůže... A já popravdě nechápu, jak je v roce 2013 možné, že tu něco takového už dávno nefunguje.

Slovan!
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4161
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 02. září 2013 - 13:27:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ústečáku, v roce 2013 to nefunguje prostě proto, že nebylo na investice do odbavovacího systému. To je jednoduché a odpověděl jste si vlastně sám. Třeba se nyní najdou, ale nevím odkud.
Zajímavější, než nějaká místní vesnická linka, to bude například při cestě rychlíkem (financován MD) z Ústí do Bíliny s přestupem na tamní MHD (financována městem). A nebo kdo přiměje město Teplice, aby do svých trolejbusů nakoupilo nějaký nový odbavovací systém, když kraj zásadně odmítl jakoukoli dotaci na jejich nákup.
No uvidíme (řekl slepý a narazil do kandelábru).
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1908
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 02. září 2013 - 14:36:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se nepřesně vyjádřil. Nechápu tu věc, že se tu integrace koncepčně neřešila nejpozději těsně po vzniku krajů. Teď to mnohde jinde dávno různými způsoby funguje, zatímco zde se spíše na různých úrovních dlouho pouze debatovalo o tom, proč to nejde.

Slovan!
canis
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.116.197
Odesláno Pondělí, 02. září 2013 - 18:32:41    Odkaz na tento příspěvek  

Jpvv: Krásně jsi vyjmenoval linky na které jsou 15m či 3dveřové 18m ideální(samozřejmě mimo 4,6).
Koncepci DP určitě má...Budu ale ještě černější: vidím to na absurdní situaci, kdy se na páteřních trolejbusových linkách prohání po střechu nacpané 12m trolíky a do Kojetic,Svádova,Ryjic,Vaňova,Habrovic jezdí prázdné kapacitní vozy, protože citybusy budou stát již v kopřivách a jiné využití pro tyto vozy nebude.(To už jsem přehnal v prvních třech obcích se větší bus ani neotočí).
Ustečák: myslím, že Stebenští, pokud nechtějí přispívat na ZDO, budou radši tolerovat diktát KÚ a zkousnou i to, že jejich občané budou muset mít na MHD další jízdenku.
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.149.78
Odesláno Čtvrtek, 05. září 2013 - 09:01:28    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jak to vypadá s vozy 21Tr? Už se na nich pracuje? Kdy se asi tak počítá, že vyjedou do provozu? Pokud se nepletu, už před nějakou dobou jsem zde četl, že zmizely z plochy, tj. počítám, že se zprovozňují???
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2997
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 05. září 2013 - 11:29:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nereg.pozorovatel: odkaz

:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
canis
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.115.154
Odesláno Čtvrtek, 05. září 2013 - 14:18:33    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem viděl na Masaryčce ve zkušební provoz 563. Vypadalo to, že se jí dostalo rekonstrukce ve stylu 552.
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1135
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. září 2013 - 22:04:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nereg.pozorovatel: K odkazu od Kuby jen dodám, že 406 a 563 dělaly včera technickou, nevím s jakým výsledkem. 406 už by tedy mohla brzy vyjet. 407 je na dílně polorozebraná a 408 stále stojí venku v 7. stopě tak, jak byla přivezena.

canis: kdepak, 552 je taková rekonstrukce jen naoko, v podstatě udržovací oprava a panely jako bonus (mimochodem je to dost strašný vůz i po opravě a trpí častými poruchami a řadou neduhů), ale 563 se podrobila daleko rozsáhlejší VO v Acieru a vypadá jako nová jak zvenku, tak i zevnitř.

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1910
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 09. září 2013 - 18:16:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud pravidelně nesledujete, rád bych upozornil na novou aktualizaci na Ústeckých tramvajích - fotografie W. Schreinera z poloviny 60. let. - mně naprosto neznámé, v barvě a perfektní kvality. Opravdu něco mimořádného. [ok]

Slovan!
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1228
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 10. září 2013 - 23:33:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, našla by se zde nějaká dobrá duše, která by mi koupila dětskou Ústeckou jízdenku od řidiče do sbírky a poslala poštou? Pokud by se někdo našel, napiště mi, prosím, na zdenek.hudik@seznam.cz díky! (peníze posílám na účet)
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 09:21:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim, nedávno sem projížděl přes Ústí a chci se vás zeptat, jakej význam maj samolepky na překdu vozů jako je např. "car Alexander I." atd.? Díky

ICQ: 305-379-302
Krtek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 9-2011

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 12:42:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to na počest výročí "Bitvy u Chlumce"

MHD vůbec nevyužívám, radši chodim pěšky, ale rád o ni diskutuji.
Carry54
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 470
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 15:43:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

skromný dotaz: psalo se tu, že bude v září DOD! bude tedy nebo nikoli? že je skoro polovina září a nikde ani tečka o tom, ani na webu DP. Pokud bude, tak to se lidé dozví den před DOD nebo co? takový významný milník pro DP a div se o tom bojí mluvit.. jinde by probíhaly oslavy o sto šest, ale tady jsem prostě v ústí[ko]
DOPRAVÁK-9
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.137.157
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 19:43:32    Odkaz na tento příspěvek  

DOD BUDE 21.9 OD 10.00 DO 16.00 HODIN VE VOZOVNĚ T-BUSU VŠEBOŘICE.
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1136
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 20:10:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Carry54: Nesmíš chodit se zavázanýma očima, letáků jsou plné trolejbusy, např. v plastových madlech, velké letáky jsou i ve velkých prosklených zastávkách např. u Divadla, někteří řidiči jezdí s informací o DOD na panelech při manipulačních jízdách, ve vozech s LCD panelem Bustec se vedle trasy zobrazuje i upoutávka v obdobě letáku... Informace byla v posledním Emhádečku, letáky jsou v informačním centru a nepochybuji, že se o akci zmiňuje i Český rozhlas Sever atd. atd...

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2357
Registrován: 3-2009
Odesláno Čtvrtek, 12. září 2013 - 06:49:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oproti předešlým dod je obrovský pokrok v komunikaci této akce cestujícím. Bravo !
Carry54
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 471
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 12. září 2013 - 15:33:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: já jel trolejbusem po delší době tento týden a nic jsem právě nezaregistroval, proto ta otázka. na infocentrum člověk taky nechodí běžně 2x do týdne... dobře, někde nějaké informace jsou, ale běžný občan je moc nezaregistruje... ale aspoň něco.. bylo by dobré uvolnit panely pro tuto informaci hned po maratonu, který je nyní zabírá...to potom se dostane i běžnému občanovi který tu informaci přímo nevyhledává, protože o nějakém DOD nemá ani tušení
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 6-2012
Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 11:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo na takovouhle akci chce jít a tím nemyslím, šotouše a podobné. Je z ústí a alespoň dvakrát do týdne cestuje MHD, má poslední měsíc mnoho možností, dovědět se o tom, že se DOD bude konat. Pravda, na webu by mohlo být zřetelné, že něco takového bude, to je docela podstatná chybka, ale v trolejbusech jsou letáčky a na zastávce Divadlo, jsem ve stojanech viděl, velké A3 letáky, upozorňující na tuto akci. Buďme rádi za tohle a nepřihazujme k tomu hnedka další věci! Když něco chceme, musíme postupně.
Omh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 7-2010

Odesláno Čtvrtek, 19. září 2013 - 09:59:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zná někdo podrobnější plán DOD a slávy 25 let trolejbusů? Zda kromě otevřené vozovny budou např. nějaké zvláštní jízdy apod. Díky
Škoda_15tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 12-2010
Odesláno Čtvrtek, 19. září 2013 - 18:22:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak bývá zvykem žádné jízdy nebudou Jen otevřená dílna vystavené vozy a doprovodný program.
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6147
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 10:58:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak je aktuální seznam-autobusu DP UL?

MHD na Hané na Facebooku
www.agrolipka.cz - www.mhdnahane.net
tomas(zavináč)olomoucan.eu
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1137
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 11:35:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bart: Snažím se jak jen mi čas dovoluje, je pravda, že spoustu věcí udělám až dodatečně, ale momentálně je celkem aktuální.

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6148
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 12:29:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22tr č. 601 stojí mimo troleje. Bude ještě někdy v provozu?
Ve vozovně stojí nějaká tramvaj (?) zakrytá plachtou, o co se jedná?
Jaké úmysly jsou s trolejbusem č.115?

MHD na Hané na Facebooku
www.agrolipka.cz - www.mhdnahane.net
tomas(zavináč)olomoucan.eu
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1914
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 15:14:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

601: Plánů už bylo tolik, ale už přestávám doufat, znalejší doplní.

Tramvaj je T2:
1960 - 1970(1) Ústí, e. č. 152
1971 - 1994 Ostrava, e. č. 594 (1985 rekonstrukce na T2R)
1995 - 2007 Liberec, e. č. 21
Následně přesun do Ústí, kde od té doby hnije.

115 je ex. Lugano, pokud se nepletu, taktéž léta stojí na větru, dešti, a nic se neděje.

Co bude se všemi třemi stroji by mě taky velice zajímalo, nicméně nepřestávám se obávat, že první dva jmenovaný unikáty budou hnít tak dlouho, až se dočkají šrotu.

Švýcara jsem nikdy moc nepochopil, v Ústí se vzal ve spojitosti s SHT, ale vedle prvních dvou strojů mě jeho osud zas až tak nezajímá, ty jsou vzhledem ke své historii důležitější.

Slovan!
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1539
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 18:12:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslím, že by se každopádně měla zachovat 403.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.