K-report
 

Archiv diskuse Staničář do 26. 03. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Hry a simulátory » Staničář » Archiv diskuse Staničář do 26. 03. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ttv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 15:42:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No v BA náhodné meškanie hmm tak to bude ako realita /hlavne EC z ČR a Pešti/

už sa na to teším
jazvek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.102.223.213
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 20:13:49    Odkaz na tento příspěvek  

Napísal by mi niekto, ako vytvorím nový vlak v Stag-u . Dlhšie som to nehrával a nepamätám si. :-)
Lehký Pitomec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.119.56
Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 12:20:23    Odkaz na tento příspěvek  

skúšam ešte náhodné meškanie vlakov

Váš nápad mě inspiroval k vytvoření experimentálního generátoru zpoždění. Prozatím je k dispozici na tomto místě. Není moc blbuvzdorný, ale jako testovací verze to snad postačí. Stručný postup k použití je tam popsán. Bohužel vzhledem k prostoru na serveru není možné ukládání žádných dat, proto je nutné si výsledné XML do PC uložit.
Zpoždění je u osobních vlaků generováno z rozmení 0 až navolené zpoždění. Informaci o zpoždění (nebo náskoku) vlaku zjistíte z poznámky u vlaku.
Co se týče stanic, kde jsou některé vlaky pod stejným číslem vícekrát, tak generátor přiřadí oboum vlakům stejné zpoždění (většinou jsou dvojmo pouze kvůli jinému vstupu apod.).
Případné dotazy, připomínky a nápady zodpovím na ukousnutej@gmail.com. Vzhledem k časovým možnostem pouze ale zatím takto.
Enjoy ;-)
Baresm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 12:39:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lehký Pitomec: Oh Tak tohle bych velmi rád využil, ušetří mi to obrovské množství času.

Máte ve svém počítači zajímavá hlášení, fotky a videa pragotronů nebo nějaké zajímavé dokumenty?
Podělte se o ně s ostatními - hlaseni.webnode.cz
balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1900
Registrován: 11-2002

Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 15:34:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LP:
Neboli zpoždění si má vygenerovat každý hráč doma sám (z obyčejného nezpozděného xml) před tím, než spustí Staničář. Nemá smysl, aby takto generoval zpoždění autor grafikonu a dával upravený xml k downloadu, protože by zpoždění daného jednotlivého vlaku bylo každý den stejné. Je tak?
Jinak jedním z důvodů pro opakovaný výskyt téhož čísla vlaku je snaha “grafikonistů“ dostat do xml umělé zpoždění metodou, že týž vlak v různé dny v týdnu přijíždí v různý vstupní čas (manuálním zadáním času a textové poznámky, „natvrdo“; samo že je s tím moc práce a v mnoha oblastech se to nevyskytuje, nicméně plní stejný účel - z pohledu hráče se po spuštění hry jeví zpoždění jako náhodné).
Ještě dotaz - původní text v textové poznámce zůstává zachován?

2koridor.websnadno.cz
Miko247
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 12-2010
Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 15:56:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, Stanicar, mi miesto niektorých znakov v kolajisku, najma samotných kolají ukazuje rozne iné znaky najmä - ä , ú , é - a pobodne , poradíte mi ako to napraviť ???
balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1901
Registrován: 11-2002

Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 16:24:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miko247:
Ke správnému zobrazení je vyžadována verze fontu "jop-stanicar-wide_20120524.ttf", druhý font "jop-stanicar-high.ttf" není třeba měnit. Nastavení fontů, po jejich instalaci do OS, se v samotném Staničáři provádí z menu "Nastavení" - "Písmo":
- jako "Font čísla vlaku" nutno z roletky zvolit "jop-stanicar-high",
- jako "Font čísla koleje" je třeba mít nastaveno "jop-stanicar-wide").
Fonty jsou obvykle přiloženy v archivu se stanicí, příp. ke stažení u mne na webu.

2koridor.websnadno.cz
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 23. března 2013 - 08:31:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LP:
Tak to je super! Nejdřív mě málem praštilo, když jsem si to přečetl. Jsem tak ve 3/4 gvd jedné oblasti a kvůli zpoždění mám zatím kolem 2700 vlaků (7 vlaků/7 dní). Tak alespoň každý den jiné řazení... Ještě někdo vyleze s generátorem řazení nákl. vlaků a mám volno
Lehký Pitomec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.221.241.248
Odesláno Sobota, 23. března 2013 - 09:07:29    Odkaz na tento příspěvek  

Neboli zpoždění si má vygenerovat každý hráč doma sám (z obyčejného nezpozděného xml) před tím, než spustí Staničář. Nemá smysl, aby takto generoval zpoždění autor grafikonu a dával upravený xml k downloadu, protože by zpoždění daného jednotlivého vlaku bylo každý den stejné. Je tak?
Přesně tak jest. Mojí představou bylo, že si každý vygeneruje zpoždění "na míru". Bohužel v současném pojetí nastane problém v tom, že hraje-li hráč více jak 24 hodin, zpoždění se budou druhý den opakovat. Pracuji na tom, zda je možné zpoždění upravovat i v uložených stanicích.
Celé generování zpoždění prozatím vypadá jen takto. Buď bych musel pořídit nějaký lepší hosting (servery webzdarma nebo ic.cz nezvládnou zpracovat takto dlouhé XML). Nebo by to chtělo napsat kloudný program, ale chtěl jsem nejdříve vyzkoušet takovou testovací verzi. Také jsem zaznamenal, že se chystá nový projekt, ve kterém nemusí již původní XML platit, tak je otázkou, zda to více rozšiřovat.

Jinak jedním z důvodů pro opakovaný výskyt téhož čísla vlaku je snaha “grafikonistů“ dostat do xml umělé zpoždění metodou, že týž vlak v různé dny v týdnu přijíždí v různý vstupní čas (manuálním zadáním času a textové poznámky, „natvrdo“; samo že je s tím moc práce a v mnoha oblastech se to nevyskytuje, nicméně plní stejný účel - z pohledu hráče se po spuštění hry jeví zpoždění jako náhodné).
Zde jsem vycházel z vaší poslední dálkoviny CDP Přerov, kde jsou vlaky vedeny alternativně ze dvou různých vstupů. Říkal jsem si, že je nesmyslné, aby vlak jedoucí po správné měl 50 minut zpoždění a po nesprávné byl nabídnut včas.

Ještě dotaz - původní text v textové poznámce zůstává zachován?
Text zůstává zachován, pouze se přidá stručná informace o zpoždění či náskoku.

Nejdřív mě málem praštilo, když jsem si to přečetl.
OK, příště již nic podobného neudělám.

Ještě někdo vyleze s generátorem řazení nákl. vlaků
Jak si to představujete, aby to fungovalo? Co by měl tvůrce grafikonu vše zadat?

Případně dotaz pro všechny, jen pro upřesnění. Všiml jsem si, že Staničář má v XML vlaky seřazeny podle času vstupu. V generátoru zpoždění se následným seřazením nezabývám a vlaky mi snad i jezdily tak jak měly. Ale nevíte, zda to Staničáři nevadí? Jde mi o to, aby do simulace vjely všechny vlaky, jak mají.
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 23. března 2013 - 10:31:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK, příště již nic podobného neudělám.
To by byla škoda, když Vám to tak hezky jde!

vlaky seřazeny podle času vstupu
pokud jezdí jak mají, tak to nevadí až na to, že pokud je více vlaků stejného čísla a jeden z nich vznikne v oblasti, tak tohle číslo musí být v XML jako první nad těmi ostatními, protože při zvolení čísla si Staničář najde to první, na které narazí. A pokud to první nebude výchozí v oblasti, tak přiřadí, např. průchozí z jiného dne.
Tohle nerozlišuje.

Řazení vůbec není důležité, stejně na to moc lidí nekouká. Měla to být taková třešinka na zpoždění...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pardál.)
Pipin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 23. března 2013 - 11:17:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to vypadá na obrovské usnadnění práce s tvorbou GVD, či-li teď bude stačit nasekat vlaky dle GVD a bude hotovo. Tak jsem to pochopil.
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 23. března 2013 - 11:41:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já s tím mám nějaký problém. Jak napsal autor, že to není blbuvzdorné, tak to asi na mě narazilo...
Nastavím hodnoty, otevřu xml a zkopíruju dole do okna, dám generovat, po chvíli na mě vyleze .php stránka, bílá s jedním malinkým S nahoře v rohu a to je všechno. Co dělám špatně? Kdo to už zkoušel? Dík za radu.
Filip_bouska
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 23. března 2013 - 13:37:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, zkusil sem to v IE a šlo to normálně. Zkusil jsem to v Mozille a vyskočil na mě jedeš řádek textu, ale zkusil jsem uložit a dát jako xml a pak tam bylo všechno, takže to zkus taky a třeba to bude ok

Jinak autorovi patří obrovský obdiv, protože to Staničáři dodává uplně jiný rozměr :-)

Akorát ale např. u Prahy hl.n. mi to rozházelo písmo :-(

(Příspěvek byl editován uživatelem filip_bouska.)
Filip_bouska
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 23. března 2013 - 14:20:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha tak k hlavnímu s tím písmem beru zpět, moje chyba ) Takže všechno uplně v poho!
Baresm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 343
Registrován: 12-2008

Odesláno Sobota, 23. března 2013 - 15:05:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lehký Pitomec a všichni: Zkoušel jsem to s Prahou hl. v Mozille a vše se tvářilo v pohodě (export, spuštění, poznámky u vlaků,..).

Určitě se přimlouvám k vytvoření offline verze - nějakého jednoduchého prográmku na stejném principu, který bude na netu ke stažení a hráč si ho uloží do složky se Staničářem. Funguje to totiž naprosto skvěle a musím Vás fakt obrovsky pochválit, neboť to doplňuje jednu ze zásadně chybějících funkcí hry. Pro mě (grafikonistu) to eliminuje velké množství práce, přesně jak píše Pardál (množství vlaků, které je potřeba kvůli zpožděním "nakopírovat", je obrovské). Takže to určitě nevzdávejte a nezahazujte, naopak. Klidně to můžeme ještě detailněji rozebrat po mailu.

Máte ve svém počítači zajímavá hlášení, fotky a videa pragotronů nebo nějaké zajímavé dokumenty?
Podělte se o ně s ostatními - hlaseni.webnode.cz
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 23. března 2013 - 15:21:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to tušil, že to bude prohlížečem, já to zkusil v Opeře a Google Chrome, tam jen to S a nešlo mi to ani načíst. IE přímo nesnáším... Díky za radu.
Pro LP , ta narážka, že mě málem praštilo vůbec nebyla myšlena ve zlém, lopotím se s tou oblastí už cca 3 měsíce a díky tomu generátoru bych to už dávno měl, z toho mě málem praštilo. Jak píší ostatní GVDáři, hodně jste nám ulehčil tvorbu.

Ještě k tomuto
Také jsem zaznamenal, že se chystá nový projekt, ve kterém nemusí již původní XML platit, tak je otázkou, zda to více rozšiřovat.

Já už jsem tady toho četl hodně, ale dokud to neuvidím funkční, tak tomu prostě nevěřím. Je to určitě spousta práce, takový simulátor vytvořit, ale Staničář v tomto zatím nemá konkurenta.
Filip_bouska
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 23. března 2013 - 20:07:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stalo se mi, že mi ZPOŽDĚNÝ vlak přijel do první zastávky na trase, kvuli zpoždění na vstupu měl čas příjezdu později, než čas odjezdu a nechce se hnout :-(

Jedinej způsob, jak ho rozchodit, na kterej jsem přišel, je změnit ho na posun (jak ve stanici, tak na trati) a posléze změnit číslo vlaku na jiné (na trai, protože tam z posunu na vlak změna nejde), a potom zpátky na původní číslo (ve stanici stačí posun a pak zadat číslo přes CV)

(Příspěvek byl editován uživatelem filip_bouska.)

(Příspěvek byl editován uživatelem filip_bouska.)
Filip_bouska
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 197
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 23. března 2013 - 20:38:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, ovšem dostal jsem se do situace, že mi vlak na trati na posun změnit nešel, a tím sem teda bohužel skončil :-(
Candy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 7-2011
Odesláno Sobota, 23. března 2013 - 22:24:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

chlapi neviem ako vám ale neviem ako nato, čo mám okopírovať, čo mám vložiť. Vždy mi napíše chybu nejakého x riadku. Cez čo to mám otvárať ? Poradte mi prosím Ďakujem

Pochopené a už funkčné! Kámo dík za to fakt tak isto ako aj ostatný GVD-čkari jedine veľké plus! :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem candy.)
Filip_bouska
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 23. března 2013 - 22:38:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otevřeš XML, zkopíruješ, pak otevřeš generátor zpoždění, vyplníš si údaje podle sebe, vložíš dolů do pole text ze schránky, dáš generovat zpoždění.
Pak výslednou stránku uložíš jako název.xml a to potom spustíš při startu staničáře.
Filip_bouska
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 23. března 2013 - 22:47:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad to zpoždění - pokud je vlak zpožděn natolik, že vstup do oblasti je později, než odjezdy ze stanic a zastávek, nastaví se u nich automaticky až datum zítřejší, proto neodjíždí. Nešlo by to nějak ošetřit?
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 23. března 2013 - 22:48:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Opeře a Gogle Chrome mi to moc nešlo, v Mozile už ano. Musíš to normálně otevřít v poznámkovým např. a celé to označit a nakopírovat. Pak to vložíš do okna dole a dáš generovat. V mozile to udělá stránku .php a jen jeden řádek s druhy vlaků. Klikneš pravým kamkoliv v té .php stránce a zvolíš Uložit stránku jako... Najdeš si kam to chceš uložit a do názvu souboru musíš napsat blablabla.xml Musíš ho změnit z .php na .xml a dáš ok. A když ten soubor někde najdeš, tak je to zase zpět ta oblast, už se zpožděním, akorát má rozházený formát.

Koukám, Filip byl rychlejší...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pardál.)
Candy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 7-2011
Odesláno Sobota, 23. března 2013 - 22:51:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano ano, už to mám dík :-)

Každopádne super vec, treba to však ešte doladiť poprípade doplniť o nejaké možnosti a to z dovodu že nie každý vlak mešká. A každý deň :-)

A hlavne nejako poriešiť tie odchody vlakov zo zastávok ... pretože fakt sa tam zastavia a čakajú tam.

(Příspěvek byl editován uživatelem candy.)
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 23. března 2013 - 23:42:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano a nejhorší je, že to nedělá ten generátor, ale Staničář, protože já jsem v Přerově C 1-01 taky udělal větší zpoždění, než byl čas v zastávce, tak jsem to zkusil a stojí to jak vidle v hnoji. Tudy cesta nevede. Ale některé vlaky jedou, ještě jsem to dopodrobna nezkoumal, ale vypadá to, že jakmile se čas překlopí přes celou, tak si to myslí, že odjezd je až další den.

Tak jsem to zkusil a je to tak, pokud se čas překlopí přes celou hodinu a odjezd byl v hodině předchozí, zůstane to stát. Stačí ale upravit časy zastávek na tu celou hodinu a po minutě stání to frčí dál...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pardál.)
Candy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 7-2011
Odesláno Neděle, 24. března 2013 - 11:06:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardál, mohly by sme to niekedy prebrať na skype? Aj s Balíkom a Beresm ak bude súhlasiť, nech je to na poriadku a nech sa niečo pri učím. Ak hej ozvi sa mi na email -> michaelcandrak@gmail.com

Dik moc! :-)
Lehký Pitomec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.220.186
Odesláno Neděle, 24. března 2013 - 15:24:54    Odkaz na tento příspěvek  

Vzhledem ke zdejším příspěvkům a e-mailům, jak generovat zpoždění, jsem na stránkách u generátoru doplnil video návod!

Jinak autorovi patří obrovský obdiv, protože to Staničáři dodává uplně jiný rozměr
V první řadě patří obdiv Merlinovi, protože díky němu tohle vše má jiný rozměr. Já bych se sám do takového projektu nepouštěl.

Určitě se přimlouvám k vytvoření offline verze
Pomalu se již na tom pracuje. Proto nebudu v současné chvíli provádět žádné úpravy na online verzi.

Tak jsem to zkusil a je to tak, pokud se čas překlopí přes celou hodinu a odjezd byl v hodině předchozí, zůstane to stát. Stačí ale upravit časy zastávek na tu celou hodinu a po minutě stání to frčí dál...
Nápravu samozřejmě zjednám. Ale jen prosím o upřesnění. Vlak měl normálně vstupovat v 11:00. Na první zastávce měl být v 11:20. Následují situace:
a) Vlak má +10, potom vlak odjede ze zastávky.
b) Vlak má +30, potom vlak neodjede ze zastávky, protože tam má zítřejší datum? Postačilo by v tomto případě řešení, že vlak bude mít odjezd ze zastávky v 11:31, i když to nebude dle reality, protože v realitě měl odjet v 11:20? Nebo toto řešení bude předmětem rýpání některých uživatelů (nemyšlen nikdo zde momentálně diskutující, ale víme, jací uživatelé jsou)?
Jen pro doplnění. Tu Vaši citovanou formulaci přesně nechápu Můžete uvést prosím na příkladu?
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 404
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 24. března 2013 - 17:16:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to napíšu jinak: vlak měl vstoupit v 9:12, na první zastávce měl být 9:34; zpožděný vstoupil až 9:53, na první zastávku dojel až po 10:xx (přes celou) a tím pádem už neodjede. On nemá určené datum, ale čeká do následujícího dne na 9:34 (původní odjezd); po úpravě původního odjezdu z 9:34 na 10:00 vlak vstoupil v 9:53, na první zastávku přijel opět pozdě, ale protože je ještě ta daná hodina (10:xx), tak po minutě opět odjede. Pokud by na takto upravený odjezd ze zastávky přijel až po 11:xx, zase bude čekat do 10:00 následujícího dne.

JŘ včas:
vstup 9:12
1. zast. 9:34

zpožděný JŘ:
vstup 9:53
1.zast. 9:34
vlak přijede na 1. zast. až po 10:xx
a tím čeká na 9:34 do druhého dne;

upravený zpožděný JŘ:
vstup 9:53
1. zast. 10:00
vlak přijede na 1. zast. až po 10:xx
ale po minutě pobytu odjede, protože
stihnul danou 10:xx hodinu (minuty nebere).

Možná se najde nějaký rypák... Pochopil jste to správně, musí mít i upravené časy oproti platnému JŘ, ale buď to bude takto nebo nic. To se nedá nic dělat. Já nevím, jak to máte v té logice programu udělané, ale stačilo by, kdyby on sám dopočítal, podle dané jízdní doby včas, jestli při nastaveném zpoždění to ještě stihne do dané hodiny a podle toho upravil nebo neupravil i časy v zastávkách. Ale stačí zadat násl. celou hodinu, nemusí to být přesně vypočítaná jízdní doba.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pardál.)
Pipin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 24. března 2013 - 17:44:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém je to hlavně u oblastí,kde je hodně zastávek,tedy mnoho nastavených odjezdových časů.Optimální by bylo,co zmiňuje Pardál,to dopočítání/zarovnání časů.
Candy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 7-2011
Odesláno Neděle, 24. března 2013 - 18:12:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neviem ako ostatný, ale ja som spozoroval tento problém iba u vlakom PRICHADZAJUCICH do Bratislavy. Vlaky z BA idú normálne aj ked majú akéto meškanie. Každopádne netreba prehánať a úplne stači meškanie vlako do 60´
Filip_bouska
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 24. března 2013 - 19:17:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To s tou celou hodinou jsem si nevšmil, mně se zdálo, že když blak vstoupí do oblasti prostě v pozdějším čase, než je odjezd ze zastávky/stanice, tak se podle té dané stanice napíše odjezd tehdy a tehdy a příjezd se napíše podle vstupu do oblasti. A tím pádem, je-li příjezd pozdější, než odjezd, automaticky si to myslí, že odjezd je až následující den.

Čili - pokud zpožděný vlak vstoupí např. v 9:30, na zastávce má být třeba v 9:15 a přijede na ní v 9:36, tak ikdyž stihne hodinu, tak stejně neodjede, protože to napíše příjezd 9:30 a odjezd 9:15, ale až následujícího dne.
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 24. března 2013 - 20:28:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden ze "služebních" Skype mám pavlik11022009
Filip bouska:
nevím, jak to myslíš. Už u nezpožděného vlaku se v Okně Dopravního Deníku (dále jen ODD) objevují jen časy zastávek a po odjetí z poslední tam čas zůstane, jakoby opuštění oblasti...

přes F1 je čas vstupu = čas vstupu, čas výstupu = čas poslední zastávky, asi...

z toho vyplývá, že to tak vypadá, jak jsi to popsal, ale já to zkoušel, můžeš taky, je to už ve vydané Přerov C 1-01, musíš mít jakékoliv datum úterý, chudák čvančara, pardon, IC 1003 někde chcípnul a jede o 41´ opožděn. Pak v poznámkovém bloku změníš časy a zase to jede...

Pipin:
Ty jsi mě pochopil, dalo by se dělat věcí, v tomhle oboru, ale já neumím programovat. Dokážu napsat scénář k programu, ke hře, jak se to má chovat, co to má dělat, ale u programování jsem skončil ve Visual Basicu na cyklu while a dál u mě přes to vlak nejede... Asi mi nebylo dáno..

(Příspěvek byl editován uživatelem Pardál.)
Filip_bouska
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 24. března 2013 - 21:50:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikoliv:
Čas příjezdu = čas vstupu
Čas odjezdu = čas odjezdu z aktuální stanice/zastávky

Aspoň teda v Kunovicích 1-02
Candy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 7-2011
Odesláno Neděle, 24. března 2013 - 21:55:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Každopádne sa možeme asi zhodnúť natom, že aktuálna pomocka na meškanie vlakou by bolo dobrá na úsekoch kde vlaky majú bud jednu alebo žiadnu zastávku. Vtedy by to meškanie malo veľký zmysel a ušetrilo by veľmi veľa času.

Myslím tým napríklad usek nejakej výhybni alebo odbočky kde vlaky iba prechádzajú.
Baresm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 25. března 2013 - 11:40:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě mě napadlo, že by nebylo na škodu, kdyby to generovalo i nějaký texťák, kde budou pro hráče vypsána všechna zpoždění v simulaci. Využitelné pro plánování křižování, obsazení kolejí apod., takhle se to zpoždění doví člověk až po nabídnutí vlaku do oblasti.

Máte ve svém počítači zajímavá hlášení, fotky a videa pragotronů nebo nějaké zajímavé dokumenty?
Podělte se o ně s ostatními - hlaseni.webnode.cz
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 25. března 2013 - 13:34:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co kdyby LP napsal rovnou nový vlakosim...
Pipin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 25. března 2013 - 15:49:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si dal asi 12 hodin "zpožděný" Prahy hl.n., měl jsem nastaveno zpoždění v průměru 10-30 min. Můžu říct, že tímto dostal Staničář jinej rozměr,zasekaný jsem to měl moooc hezky. Ovšem vadou na kráse bylo to, že jsem musel více jak polovinu vlaků měnit na posun a poté zpět na vlak F11/F12, aby odjely, a to je právě ten zmiňovaný problém.A to je Praha hl.n. simulace pouze s jedním nastaveným časem odjezdu u vlaků, zatím v jiné oblasti (ani v té, na které pracuju s GVD)jsem to nezkoušel, ale to jsou oblasti s větším počtem zastávek, kde to bude problém.
Takže asi budu muset zatím pracovat na GVD předchozím způsobem, nebo vymyslet něco, jak tyto dva způsoby nakombinovat.
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 25. března 2013 - 19:16:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono by zatím stačilo, kdyby se zpoždění generovalo u vlaků, co mají jen jednu zastávku a méně. Ale pokud autor generátoru dokáže tohle, tak si myslím, že nebude dlouho trvat a dokáže ty zastávky generátor dopočítávat. Do celé/po celé. Nechte mu čas... Toť můj názor.

P.S. Teda, já LP věřím, jen co ten generátor vydal, přestal jsem dělat vlaky 7 vlaků/týden...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pardál.)
Pipin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 25. března 2013 - 19:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem práci taky asi na chvilku pozastavil,počkáme ještě chvilku.
Zatím to mám v základu.Zkoušel jsem to prohnat generátorem a myslel jsem, že to pak nějak upravím, aby nebylo zpožděné všechno, ale je to srovnané úplně jinak, než původní, takže se v tom nevyznám, takže tudy cesta také nevede.
balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1903
Registrován: 11-2002

Odesláno Pondělí, 25. března 2013 - 20:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chodí sem, prosím, ještě někdy kolega Slanour? Potřeboval bych zjistit, jestli se pustil do grafikonu k CDP-Přerov-A - https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2645269

2koridor.websnadno.cz
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 25. března 2013 - 20:58:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ovšem vadou na kráse bylo to, že jsem musel více jak polovinu vlaků měnit na posun a poté zpět na vlak F11/F12, aby odjely

A jak jsi to viděl? Je to tak, že do celé to ještě odjede, po následující celé už ne? Já to zkoušel na jednom vlaku,ale důkladně a vždycky mi udělal tohle.
Pipin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 25. března 2013 - 21:11:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když to zůstalo viset u peronu a nechtělo to odjet, tak jsem dal F11, pak F12, vlak naskočil zpátky už bez toho času dle GVD, po postavení VC, vlak odjel tam, kam měl.
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 25. března 2013 - 21:22:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, ale které vlaky tam zůstaly viset, jestli to byly ty, co přijely až po celé a měly odjet v předchozí hodinu nebo všechny, co přijely zpožděný?
Pipin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 25. března 2013 - 21:32:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsem si až tak jistej,ale myslím si, že to byly všechny, co měly vyšší čas vstupu, než byl odjezd vlaku z hl.n. a zároveň měl i nižší čas odjezdu z oblasti, ale za tohle ruku do ohně nedám.Leda to tak ještě vyzkoušet.
Pipin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 25. března 2013 - 23:09:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardál: Tak jsem to vyzkoušel, start jsem si dal ve 14:01 hod., pár příkladů:
R 760 (+12´)dle F1 čas příj.:14:04,čas odj.:14:07 - odjel,
R 850 (+26´) č.příj.:14:06,č.odj.:13:54 - neodjel
Os 9511 (+8´) č.příj.:14:14, č.odj.:14:16 - odjel
IC 149 (+18´) č.příj.:14:21, č.odj.:14:17 - neodjel
Ex 520 (+16´) č.příj.:15:00, č.odj.:15:02 - odjel

Řekl bych, že je to tak, že když je čas příjezdu vyšší, než čas odjezdu, vlak ve stanici/zastávce zamrzne, ať se to přehoupne přes celou, nebo ne. U vlaků, které nemají žádnou zastávku nastavenou, to nemá žádný vliv, ať jedou zpožděné nebo ne.
Filip_bouska
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 25. března 2013 - 23:41:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tak, přesně, jak sem psal, s celou hodinou to nemá nic společného, jde jen o čas - Staničář s nějakym zpožděním nepočítá, takže je jeho chování takhle celkem logické.
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 04:46:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, tak by to tak mohlo být, vlastně i ta moje zkouška tak dopadla. Myslel jsem, že to je tou hodinou. Tak by stačilo ten čas odjezdu ze stanice udělat o min. vyšší, než je příjezd. Příjezd = vstup?
Slanour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 6-2008
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 05:37:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

balik: nazdarek, jo jeste porad se tady zdrzuju, sice ne tak casto, ale jo. mimochodem do gvd sem se pustil, ale nemam tolik volneho casu jako drive, takze prace na nem postupuje mnohem pomalej, kdyby nekdo nahodou nabidl pomocnou ruku vubec bych se nezlobil, rozpracovany je zhruba na 45%

Slaňour
Pipin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 09:57:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardál: No to je ono, takhle to teď děláme, že jo, když to chcem zpozdit, a nevychází to, tak se časy posunou o tu minutu, aby to mělo nějakou tu časovou posloupnost. Bohužel po projetí GVD generátorem je pak už úprava prakticky nemyslitelná, protože, jak jsem psal, je to nějaký rozházený, vůbec se v tom nevyznám,takže tam je zásah nereálný. Máme tedy dvě možnosti:
1) Vyčkat, jestli se generátor vylepší v tom smyslu, že se budou dopočítávat časy u zpožděných vlaku, nebo
2) Dělat GVD jako doposud, ale abych se přiznal, to je práce, však Ty víš, o čem mluvím
Filip_bouska
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 12:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj, myslím, že příjezd je vstup a odjezd se upravuje podle aktuální stanice dle JŘ.
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 13:24:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to je ono, takhle to teď děláme, že jo, když to chcem zpozdit, a nevychází to, tak se časy posunou o tu minutu, aby to mělo nějakou tu časovou posloupnost. Bohužel po projetí GVD generátorem je pak už úprava prakticky nemyslitelná, protože, jak jsem psal, je to nějaký rozházený, vůbec se v tom nevyznám,takže tam je zásah nereálný.

Já si zase nedokážu představit někoho, kdo vůbec do .xml nehrábnul, aby si vygeneroval zpoždění a i kdyby to bylo srovnané, tak všechno prohlížel, jestli zastávky nemají menší čas než vstup a následně to upravoval. Věda to není, ale práce to je hrozná. Však víš. To by potom to nemělo smysl generovat.

Já věřím tomu, že když autor dokáže příkazem v programu navýšit hodnotu zpoždění i u ostatních vlaků stejného čísla, tak dokáže přikázat ať si projede časy a srovná, jestli není vstup vyšší než zastávka. A případně ji o hodnotu +1 než je vstup zvýšit. Akorát je to práce, ono to takhle napsaný vypadá jednoduše, ale je to zase psaní a psaní řádků programu. Jak říkám, chce to čas. Já zatím jedu dál, ale už bez více vlaků v týdnu.
Lehký Pitomec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.220.186
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 13:35:54    Odkaz na tento příspěvek  

Pardál: Prosím vydržte do večera, program je skoro hotov, jen od něj pořád odbíhám a řeším něco jiného... Ten problém jsem vyřešil tak, jak píšete. To problém nebyl a doufám, že to bude všem vyhovovat.

generovalo i nějaký texťák
Taky mě to napadlo a bude to, jen to chce čas.
Candy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 7-2011
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 13:48:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardal, Pipin -> Riešenie zmeniť vlak na posun a opačne je nemyslitelné a to iba s toho dovodu že nie všetky zastávky sú vybavené peronom a odchodvým náveštidlom. Myslím to tak že koľko krát su zastávky na blokovom useku. Tj. medzi hlavnými náveštidlami. K tým generátorom má Pipin pravdu taktiež som pozeral na textový dokument po generovaní a teda to chce dobre gule aby to niekto upratal :D

Každopádne som aj ja pozastavil GVD na svojom projekte kde som tiež riešil meškania vlakov vytvorením nových súprav v iné dni.

Myslím že oblastí je v celku dosť ktoré sa dajú hrať a zabavia, ale ako sa hovorí na dobré veci sa oplatí čakať :-)
Pipin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 14:40:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Candy: Však proto jsem zvolil Prahu hl.n., kde je v této oblasti pouze jedno zastavení, takže tam toto aplikovat jde, v jiných oblastech, kde jsou zastávky na trati toto samozřejmě nejde.

LP: Vydržíme, protože my víme, o čem ta editace GVD s více vlaky/zpožděním je, a za ten čas čekání to určitě bude stát a pokud to bude fungovat, jak o tom píšeš, nebo jaká je naše představa podle našich příspěvků, tak si dovolím říct, že tímto dostane Staničář úplně novej rozměr, jak pro hráče(bude to rozmanitější), tak i pro nás tvořitele JŘ (ulehčí a urychlí práci)

Pardál: Já zatím dál nejedu, já mám základ hotovej, budu vyčkávat, a doufám a věřím, že se dočkáme.
Lehký Pitomec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.220.186
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 20:11:52    Odkaz na tento příspěvek  

Kdo si počkal, ten se dočkal... snad to bude fungovat.

http://uloz.to/xfCGdsh/generator-zpozdeni-zip

Stručný návod:
1. Tlačítkem Načti stanici otevřete stanici ve formátu XML.
2. Vše si nastavte, jak je libo.
3. Stiskněte tlačítko Generuj zpoždění.
4. Program vyzve k zadání místa uložení stanice.
5. Program vyzve k zadání místa uložení seznamu zpoždění.
6. Program se sám ukončí.

Vzhledem k tomu, že je k dispozici již offline verze, tak ruším online verzi ze stránek.
Pipin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 21:43:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Noooo, tak tohle vypadá zajímavě, zatím jsem to prohnal generátorem, skoukl vytvořený xml soubor a chybku jsem doposud neobjevil, v simulaci jsem zatím nezkoušel, času se nedostává.
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1358
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 21:46:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Těm co tu zamrzají ty zpožděné vlaky, jako verzi staničáře používáte ? Mě ve verzi 2.3.0.37 za pět odehraných dnů u CDP Přerov B nezamrzl ani jedniný vlak a to sem minimálně třetinu pustil o něco později (a do toho nepočítám náklady)
Candy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 7-2011
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 22:37:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak neviem ale mne odkaz nefunguje :-( vraj neexistuje
Pipin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 23:00:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johnson:Myslis vlaky jež si předtím prohnal generátorem?
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1359
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 23:08:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pipin: Genrátorem sem je neprohnal.
Pipin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 23:09:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Candy: Mě to normálně šlo stáhnout

LP: Tak to vypadá,že to zatím funguje,jak má