K-report
 

Archiv diskuse Rakousko do 01. 07. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Rakousko » Archiv diskuse Rakousko do 01. 07. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 14. května 2012 - 15:21:54    Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek : ano platí ...
Vejce_zářícího
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 14. května 2012 - 15:28:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz - jsou ještě někde v AT v provozu mechanická návěstidla?
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 437
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 14. května 2012 - 19:35:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek děkuje velice moc.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7788
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 14. května 2012 - 22:49:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz - jsou ještě někde v AT v provozu mechanická návěstidla?

Pokud nedošlo v nedávné době k nějaké rychlé a hromadné náhradě, tak minimálně 10 (ale spíše víc) stanic s mechanickými návěstidly v Rakousku stále ještě najdete.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Kalous65
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 944
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 16. května 2012 - 09:06:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžu na jízdní doklad zakoupený v Rakousku jet do stanice Passau??....Resp. jde koupit jídenka Wien-Passau i když není v Rakousku ale je to pohraniční bod??
WR-WRm-WRmee-WRmz-WRmnouz-WReelm...samý WR:-)
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 16. května 2012 - 10:34:44    Odkaz na tento příspěvek  

Ano, společný tarifní bod DB / ÖBB je Passau. U "civilizovaných" západoevropských dopravců platí, pravidlo, že se jezdí za vnitrotarif dopravce, který "tam" jezdí, i když se příslušný úsek nachází na území jiného státu, případně platí vnitro tarify obou dopravců, například úseky na italském území, na nichž jsou dopravcem švýcarské SBB. Buď máte pro italské území jízdenku italskou nebo švýcarskou ...
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4018
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 16. května 2012 - 11:16:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U "civilizovaných" západoevropských dopravců to pravidlo platí proto, že rozdíl mezi TCV a vnitrotarifem je minimální, takže není důvod se namáhat s různými tarifními body GR a jinýmy perverznostmi.

Občas se dokonce stává, že je TCV levnější - pamatuju, jaxem pořádal jeden zájezd a vyšlo (ne o moc, ale přece) levněji koupit 45x Davos - Tirano a zpět v Ostravě za TCV než v Davosu za RhB :-)
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 16. května 2012 - 19:16:50    Odkaz na tento příspěvek  

Jenki : to je možné, protože tarif RhB je o něco vyšší než "obvyklé jízdné" (Preise für gewöhnliche Billette) = švýcarský vnitrotarif používaný na většině tratí ... Některé "exkluzivní" tratě jsou dražší nebo mají samostatná (kratší) tarifní pásma pro jízdenky pro jednotlivou jízdu.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2930
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 19. května 2012 - 21:29:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>Občas se dokonce stává, že je TCV levnější -

Totéž SNCF.
Čínskej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 3-2012
Odesláno Čtvrtek, 24. května 2012 - 17:51:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro zajimavost, na rakouskej vnitrotarif se da dojet i do Breclavi, jak to funguje po zmene ve Velenicich, to nevim, ale asi to pujde taky.
Ad Pasov: V "bezFIPkovych" dobach jsem jel na SoNe+DB (tehdejsi obdobu) do Pasova a dal pokracoval na rakouske Eurodomino. Pro FIPkare ze zapadu Cech je obdobna kombinace jizdenek pro cesty do Rakouska pouzitelna dodnes...
Tomala
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 27. května 2012 - 14:56:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosim vás, kudy se teď odklánějí vlaky jedoucí směr Innsbruck a Brennero? ... Děkuji :-)
*12.12.2004 <> + 12.12.2009
Silva Nortica
Taurusy 1016<>1116<>1216
Halbstadt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1019
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 08:40:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad: Tomala
Jestli chápu váš dotaz správně tak se ptáte kudy se odklánějí vlaku při dlouhodobé výluce Insbruck - Brennero.
Tak odpověď je velmi jednoduchá, neodklánějí se, odříkají se.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1183
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 09:25:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, buďme přesní - osobní dopravu odklánět není třeba (autobus coby NAD již byl vynalezen ), tranzitní nákladní doprava má k dispozici objížďky via Tauernbahn a Gotthardbahn.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 739
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 12:07:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže pokud se nic nezměnilo, tak v červnu se jezdí jednokolejně? Jestli si nemám naplánovat cestu jinudy...
tompav
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.245.36
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 20:53:27    Odkaz na tento příspěvek  

Linz 23.5.2012


Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 499
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 29. května 2012 - 09:58:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz pro znalé: blíží se termín změny JŘ (10.6.2012) - bude/je vydán knižní JŘ?
David J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.254.45
Odesláno Středa, 30. května 2012 - 19:22:56    Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte už, jak to vypadá letos se Sommerticketem?
PeM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.186.73
Odesláno Středa, 30. května 2012 - 20:06:55    Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte už, jak to vypadá letos se Sommerticketem?

Někde sem četl, že bude, ale údajně jen pro majitele Vorteilscard.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 19:43:40    Odkaz na tento příspěvek  

ad Čínskej : nedá, rakouský vnitrotarif končí v tarifním bodě Breclav Gr., podobně Gmünd Gr., Summerau Gr, Retz Gr., na Slovensko Kittsee Gr.

Jiná věc je, že to rakouský průvodčí toleruje (dlabe na to) ... na rozdíl od pracovníků vrcholových direkcí ČD / ZSSK mají rozum ...
Čínskej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 3-2012
Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 00:09:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: Ma informace je sice stara asi pet let, ale Breclav v te dobe byla vyslovne uvedena, stejne jako Passau ci Buchs, ze az tam plati rakouskej vnitrotarif! Ostatni nase prechody v te dobe byly obsluhovany cetou CD, tam vnitrotarif opravdu platil pouze do "Gr.".
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 17:35:29    Odkaz na tento příspěvek  

Čínskej : Passau, Buchs SG, St. Margrethen, Lindau jsou v automatech uvedeny, ve stanicích jsou rovněž jízdenkové automaty ŐBB. Stejně tak jako Kittsee Gr. u vlaků do Bratislavy. To, že rakouský průvodčí, pokud tam vůbec je, na to dlabe, zatímco český personál (zejména ve Znojmě) se musí realizovat je jiná věc ...

Já pamatuji samostatnou kasu v Passau, resp. jejich staniční razítko ...
Kubanec81
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.209.196
Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 09:10:10    Odkaz na tento příspěvek  

Tak konečně info o letošním Sommerticketu zde a zde
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 5-2010

Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 22:38:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zatímco český personál (zejména ve Znojmě) se musí realizovat je jiná věc ...
Vzhledem k poměrně solidní frekvenci cestujících mezi Znojmem a Retzem se tomu ale nedivím. I když, je fakt, že nevidím do rozdělování tržeb, kolik musí ČD odvést ÖBB z českým průvodčím vydané mezinárodky Retz - Retz Gr a kolik z toho má ČD zisk.
Letní esperantský tábor
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 363
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 11. června 2012 - 18:06:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někde sem četl, že bude, ale údajně jen pro majitele Vorteilscard.

A to je takový problém si tu VC vystavit? Kdo chce pojezdit, tak těch 20 € navíc investuje.
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 12. června 2012 - 17:36:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Negrelli: ano, to jsem psal já - tak jsem tlumočil odpověď ÖBB na můj e-mailový dotaz. Ale o víkendu jsem byl na nádraží v Brně a v pohodě by mi tu jízdenku vydali k In-kartě.
Letní esperantský tábor
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 12. června 2012 - 17:59:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miropiro : U ZSSK to bylo možné minulý rok (nevím, jak letos) i bez jakékoliv slevové karty, stačilo nahlásit číslo občanky.
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 319
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 12. června 2012 - 18:15:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tobik: to se mi nezdá s tím ZSSK - mám pocit, že bylo potřeba mít Junior Rail Plus kartu a k tomu se dokupovala síťovka na měsíc, aspoň takhle jezdil loni Mouka.
Letní esperantský tábor
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1905
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 13. června 2012 - 11:14:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Článek o jednotkách 4010
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 541
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 13. června 2012 - 15:26:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Westbahn připravil na léto jízdenku podobnou ÖBB sommerticketu. Jízdenka je platná v datumu od 30.6 do 9.9 a stojí:
-pro osobu do 20. roku- 25 EUR.
-pro osobu do 26. roku- 55 EUR.
-Platí neomezeně ve vlacích Westbahn
v rámci tohoto datumu.
Já preferuji soukromé železniční dopravce.
Ich bevorzuge private Bahngesellschaften.

Die Bahn macht mobil!
B01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 524
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 13. června 2012 - 20:36:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale o víkendu jsem byl na nádraží v Brně a v pohodě by mi tu jízdenku vydali k In-kartě.

Na nádraží v Brně ti vydají různé věci, ale aby to pak průvodčí uznal...
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 13. června 2012 - 22:08:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ČD už na FB vyvěsili, že nabídku budou mít taky, viz vlákno Tarif....

Na nádraží v Brně ti vydají různé věci, ale aby to pak průvodčí uznal...
Zatím cokoliv, co mi kdy bylo vydáno v Brně, mi uznáno bylo, nemám proč se bát - předpisy už na to mají :-)
Letní esperantský tábor
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.14.6
Odesláno Pátek, 15. června 2012 - 11:15:12    Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby snad někdo měl tuto sobotu (16. června t.r.) cestu do Vídně, tak tady je jedna zajímavá a užitečná aktualita: http://www.veterany.eu/?p=43977
Čínskej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 3-2012
Odesláno Neděle, 17. června 2012 - 23:14:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viden jsem v sobotu (i v nedeli) radsi velkym obloukem objel, bo se mi nechtelo kupovat dalnicni znamku...
Ted vazne: Byli jsme s kolegou na kolech a mj. projeli zrusenou uzkorozchodku Ratten - Birkfeld (Feistritzbahn). Nemate nekdo nejake informace/fotky z teto trati? Usek Ratten - Birkfeld je zachovan prakticky cely (vede po nem cyklostezka), ale v "navazujicim" useku Ratten - Rettenegg jsme nenasli prakticky zadne pozustatky.
Pro pripadne projizdece potvrdim, ze letni turisticky provoz na zachovalem useku trate (tedy Weiz - Birkfeld) funguje.
P.S.: Fotky dodam pozdeji...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7891
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 18. června 2012 - 23:00:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Rattenu jsem byl loni, 4 fotky jsem sem dával nedávno jako fotohádanku:

https://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=709817.jpg&httpref =28/66574
https://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=710117.jpg&httpref =28/233065
https://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=710118.jpg&httpref =28/233065
https://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=710121.jpg&httpref =28/233065

Zaujal mě velký dům na místě bývalého nádraží, který svým vzhledem mohl připomínat bývalou nádražní budovu, ale místní starousedlicí jsem byl vyveden z omylu - nádražní budova se (rozuměl-li jsem dobře) nezachovala a místo ní tam stojí mj. právě i tento dům.
Čínskej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 3-2012
Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 22:05:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ja rozumnel mistnimu starousedlikovi presnej opak - tedy ze ten obrovskej dum je byvala stanicni budova... A taky od tohoto starousedlika jsme se dozvedeli, ze draha pokracovala az do Retteneggu. Usek Ratten - Rettenegg jsme projeli nekolirat autem i na kole, cosi, co pripomina drahu jsme tam nasli, ale... A prave tyto pozustatky me docela zajimaji. Nevite o nich nekdo neco? Misty samotna silnice pripomina trasovanim byvalou trat, v jednom miste je videt nejaka "podezrela" kamenna zidka, nasli jsme i neco, co pripomina byvale koncove nadrazi, ale tyto indicie jsou "drazni" pri pomerne hodne velke fantazii...
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1196
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 20. června 2012 - 06:39:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tedy ze ten obrovskej dum je byvala stanicni budova

NENÍ. Staniční budova v Ratten byla klasická (malá, přízemní) jako ostatní na této trati - viz foto.


A taky od tohoto starousedlika jsme se dozvedeli, ze draha pokracovala az do Retteneggu.

Což je další nesmysl.
Dráha z Weiz v Ratten končila.
Do Rettenegg vedla úzkorozchodná lesní železnice (600mm, 22 km, 1902-1958) ze Steinhaus na Semmeringbahn - tedy "přes kopec", nikoli z údolí od Ratten.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hungry_Bear.)
Čínskej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 3-2012
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 08:56:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tož díky. Mám v tom nejasnu trochu jasno... :-)
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1197
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 20. června 2012 - 11:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to: Čínskej

ještě jedno informační doplnění
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 20. června 2012 - 19:41:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Knihu o historii uhelných dolů v Ratten: http://www.amazon.co.uk/150-Jahre-Bergbau-Ratten-Tradition/dp/383 9164508 (kvůli nim vlastně úsek Birkfeld - Ratten vznikl) jsem někde viděl i online na Interenetu.
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 20. června 2012 - 20:44:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omyl - to byly jen výňatky z té knihy.
H_n_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 3-2009

Odesláno Úterý, 26. června 2012 - 15:07:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,
neporadil by mi prosím někdo, jak by vyšla nejlevnější varianta zpáteční jízdenky pro 3 osoby v relaci Hranice na Moravě- Přerov-Břeclav-Wien Meidling.
Zda je i nějaká sleva do 26 let.
Hranice na Moravě
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.14.6
Odesláno Středa, 27. června 2012 - 20:22:48    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "H_n_m" = 154:
Dodejte podrobnější údaje o svých možnostech či představách - velmi totiž záleží na tom, kdy chcete či "musíte" jet (den v týdnu a denní doba), případně a kolik máte na tu cestu času: pokud nepotřebujete nutně použít na rakouských tratích dálkového vlaku a stačí Vám jet "regionálem", lze doporučit jednodenní skupinovou jízdenku "ERT" ("Einfach-Raus-Ticket") za 28 EUR pro až 5 osob, která ovšem v pracovní dny platí až od 9 hodin dopoledne = viz:
http://www.oebb.at/de/Fahrkarten/Gruppenticket/Einfach-Raus-Ticke t/index.jsp
- nevzpomínám si, že bychom někdy slyšel o nějakém problému s jejím nákupem u rakouského průvodčího (nebo sám nějaký takový problém zažil), ale je dobře o její vydání požádat rakouského průvodčího ještě hned v Břeclavi, případně zkusit aspoň najít v rakouské soupravě nějaký jízdenkový automat (je-li tam): při využití jízdenky "ERT" třemi osobami vychází cena na osobu na cca 240 Kč a "máte vystaráno" i pro případné pojíždění po Vídni železničními spoji (vlaky S-bahn).
Pro cestu po českém území byste měl mít nějaký český (vnitrostátní) jízdní doklad, který by správně měl platit až na státní hranici (resp. ze státní hranice při cestě do ČR), ale nesetkal jsem se nikdy s tím, že by něco takového někdy nějakého rakouského průvodčího zajímalo. Pokud pojedete o víkendu a použijete jízdenku SONE+ (třeba v kombinaci se zmíněnou jízdenku "ERT"), tak ta platí v regionálních vlacích až do / z Hohenau, takže řeší i zmíněný (teoreticky možný) problém s překonáním státní hranice automaticky.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 877
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 27. června 2012 - 20:39:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ERT taky můžete koupit v rakouském eShopu, vytisknout si ho.

Na několika místech se před časem objevilo (např. http://austria.czechtourism.com/Touristen/Bahn.aspx ), že ERT platí až do Břeclavi. Bylo to myslím i na oebb.at, teď už to tam nikde není, ale je pravděpodobné, že to tak pořád je.
H_n_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 3-2009

Odesláno Středa, 27. června 2012 - 21:13:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

projížděč NAD:
díky za info, jeli bysme někdy uprostřed příštího týdne, samozdřejmě abychom byli ve Vídni co nejdříve, nejlépe vlakem EC 71 Gustav Mahler z Břeclavi v 8:02. A určitě nějaký lístek na S-Bahn by přišel vhod na přesun z Meidlingu.
Hranice na Moravě
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 878
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 27. června 2012 - 22:19:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z Hranic do Břeclavi a zpět jeďte na skupinovou jízdenku (2x 360 Kč). Pokud se vracíte stejný den nebo druhý den, tak zpáteční (-5%, takže 683 Kč). Můžete to koupit i v eShopu, to je pak ještě o 3% levnější.

Z Břeclavi pak (pokud chcete jet EC) zpáteční slevu Wien Spezial (platí 4 dny, předpokládám, že tak dlouho tam nebudete). Koupíte ji i v Hranicích a její cena silně závisí na tom, zda má cestující In-kartu (což jste nám nenapsal) : 707 Kč bez In-karty, 274 Kč s In-kartou. Existuje i varianta, která má v ceně MHD ve Vídni, ta je o 88 Kč dražší.

Takže celkem takto může cesta vyjít na 1485 Kč3105 Kč.

Ještě může být výhodné (pokud mají In-kartu méně než 2 lidi) využít SporoTiket Brno-Wien. Ten stojí v eShopu 466 Kč (zpáteční, vázaný na konkrétní vlaky), ale má tu nevýhodu, že si ho musíte po vytištění nechat orazítkovat průvodčím toho EC, který ale v Břeclavi vystupuje, takže to nestíháte. Prý je ale tuto jízdenku nyní možné nechat orazítkovat v pokladně nebo ji tam rovnou i koupit (s příplatkem 50 Kč).

(Příspěvek byl editován uživatelem oto.)
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.14.6
Odesláno Středa, 27. června 2012 - 23:14:52    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "H_n_m" = 155:
Nenapsal jste nejen nic o vlastnictví "In-karet ČD", ale ani o tom, co vlastně chcete ve Vídni dělat (= kam se potřebujete dostat) a zda a kdy se chcete vracet (a zda vlakem) - i to je pro komplexnost informace vhodné vědět ...

Ad "Oto" = 878 (+ "H_n_m" = 155):
Ten výpočet platí asi pro cestu dvou osob, ale v "zadání" byly požadovány osoby tři, takže suma nákladů bude zřejmě větší.
Při využití varianty se "SporoTiket Brno - Wien" by asi bylo lepší odjet ráno z Hranic na Moravě už o 25 minut dříve rychlíkem do Brna a dál pokračovat vlakem vlakem EC 71 už z Brna: dřívější ranní vstávání je sice nepříjemné, ale v Brně jsou ráno v pauze při přestupu lepší možnosti občerstvení, odpadne problém se sháněním označení jízdenky českým průvodčím EC vlaku a v případě zájmu o návrat vlakem EC 76 (poslední denní rychlík z Vídně) nabízí IDOS spojení do Hranic na Moravě stejně přes Brno (= EC 76 / R 747), takže pro relaci Hranice na Moravě - Brno a zpět lze využít adekvátní vnitrostátní zpáteční jízdenky (navíc to bude ještě o něco levnější, než při cestě do Břeclavi a zpět přímo po "Ferdinandce").
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 879
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 27. června 2012 - 23:47:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Počítal jsem tři osoby - tu nejnižší cenu (platí v případě, že všichni mají In-kartu, tedy levnou Wien Spezial a koupí si tu zpáteční vntrojízdnenku v eShopu) vypočtete jako : 274+274+274+0.97*683 = 1485 Kč.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.14.6
Odesláno Čtvrtek, 28. června 2012 - 04:05:14    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Oto" = 879:
Aha: já jsem to nepřepočítával a ani podrobně nezkoumal a zmátl mě ten údaj "(2x 360)" v první závorce - teď už je mi to jasné = omlouvám se za zavádějící interpretaci.
Výlet za cca pětistovku na osobu z Hranic na Moravě do Vídně a zpět libovolnými "slušnými" vlaky při třech cestujících osobách - to vlastně ani není tak vysoká cena: rozdíl v ceně jízdenky "Wien Spezial" při jediné návštěvě Vídně v podstatě "zaplatí" roční náklady na "In-kartu ČD", i kdyby ji její držitel v tom roce nepoužil už k žádné jiné cestě vlakem (ani po ČR) - a ani autem by to nakonec nevyšlo o příliš mnoho levněji (jen náklady na spotřebované PHM by činily odhadem možná tisícovku) ...
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 880
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. června 2012 - 09:19:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v podstatě "zaplatí" roční náklady na "In-kartu ČD"

V případě lidí pod 26 let zaplatí úspora (433 Kč) dokonce náklady na tříletou kartu (330 Kč).

Jen je třeba při cestě příští týden (plastová karta se nestíhá vyrobit) požádat i o dočasný papírový průkaz RailPlus a dodat tedy jednu fotku navíc.
H_n_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 3-2009

Odesláno Čtvrtek, 28. června 2012 - 22:08:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji vám za podrobné informace, ale In-kartu bohužel nevlastním a nevlastní ji ani dva spolucestující. Ale od teď o ni budu silně uvažovat.
Pokud jsem to dobře pochopil, mi nezbývá asi levnější a tudíž je to dle mne nejjednodušší varianta a to Wien Spezial z Břeclavi do Wien Meidling bez RailPlus (pochopil jsem jako bez IN-karty) a zajisté s MHD (+87 Kč) což vyjde na 781 Kč. (dle odkazu na ČD)..
A zpáteční jízdenka pro jednoho Hranice na M.- Břeclav mimo Brno za 325 Kč (přes brno je cca o 100 KČ dražší), samozdřejmě, skupinová bude o cosi levnější jak jste se již zmiňovali.
Suma sumárum na jednoho cestujícího mi vyšlo cca 1106Kč.
Hranice na Moravě
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 881
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. června 2012 - 22:34:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale od teď o ni budu silně uvažovat.

Pokud o In-kartě opravdu uvažujete, bylo by pochopitelně lepší si ji koupit ještě před tou cestou a ušetřit tím ty 4 kila.

Stačí dojít na nádraží s 990 Kč (do 26 let s 330 Kč) a dvěma fotografiemi, vyplnit formulář, dostanete okamžitě dočasnou papírovou In-kartu a ten dočasný průkaz RailPlus (o ten si musíte říct, abyste dostal slevu na tu Wien Spezial, normálně plní funkci RailPlus průkazu až ta plastová In-karta, co vyrobí za 3 týdny).
B01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 29. června 2012 - 08:46:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrátím se k příspěvku od Oto 878: Wien Spezial ... její cena silně závisí na tom, zda má cestující In-kartu

Pokud mám jenom RailPlus (například rakouskou VorteilsCard), taky dostanu slevu na Wien Spezial, nebo to platí jen s In-kartou?
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 882
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 29. června 2012 - 09:19:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud mám jenom RailPlus (například rakouskou VorteilsCard), taky dostanu slevu na Wien Spezial, nebo to platí jen s In-kartou?

Mělo by to platit jen s In-kartou ČD s RailPlus:

ZUJ, bod 23.3:

Jízdenka se vydává ve dvou variantách:
 - se slevou 35 % z jízdného z NRT ÖBB - pro každého cestujícího,
 - se slevou 77 % z jízdného z NRT ÖBB pro držitele In-karty/Rail Plus s platnou aplikací Rail plus.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.14.6
Odesláno Pátek, 29. června 2012 - 14:04:57    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "H_n_m" = 156:
Pokud máte jasno, kdy a čím chcete dojet do Vídně a kdy a čím se chcete vrátit (EC vlakem) a bude-li to cesta bez "In-karet/RailPlus", tak je podle mě lepší řešit v zájmu úspor cestou přes Brno, i když na vlak R 730 je třeba vstávat o 25 minut dříve, než by stačilo vstávat na spoj do Břeclavi po "Ferdinandce": www stránky ČD nabízejí zpáteční jízdenku "SporoTiket Rakousko" pro relaci Brno hlavní nádraží - Wien Meidling a zpět pro 2 dospělé osoby + 1 osobu do 26 let věku v ceně 1394,- Kč + k tomu zpáteční skupinovou jízdenku pro relaci Hranice na Moravě - Brno hl.n. a zpět pro 3 osoby za 622,- Kč, takže celková cena výletu s těmito parametry mi vychází na 2016,- Kč, tedy asi 670 Kč na osobu. Nepříjemné je na tom jedině to, že musíte nejméně 3 dny před cestou učinit později už nezměnitelný výběr konkrétních vlaků pro překročení státní hranice a zakoupit jízdenku "SporoTiket Rakousko" (přes eShop ČD), která v jiných než Vámi vybraných vlacích platit nebude.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.14.6
Odesláno Pátek, 29. června 2012 - 14:28:51    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě ad "H_n_m" = 156:
K jízdence "SporoTiket Rakousko" sice neexistuje možnost doplatku jednodenní jizdenky na MHD, ale pokud pojedete do Vídne na "pracovní" den (což je v Rakousku i sobota) a chtěli byste tam pobýt jen mezi vlaky EC 71 a EC 76 (odjezd v 18:33 hodin z Wien Meidling), pak Vám stačí koupit jednodenní síťové jízdenky "Wiener Einkaufskarte" za cenu 5,40 EUR (tedy asi 140 Kč) na osobu = viz:
http://www.wienerlinien.at/eportal/ep/programView.do/pageTypeId/9 083/programId/25958/channelId/-31756
- proti doplatku na MHD k jízdence "Wien Spezial" je to jen o cca 50 Kč víc a nechcete-li si opatřit "In-kartu/RailPlus", vychází i tak kombinace s cestou přes Brno na jízdenku "SporoTiket Rakousko" mnohem levněji, než ta Vaše varianta.
H_n_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 3-2009

Odesláno Pátek, 29. června 2012 - 16:31:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To znamená, když si pořídím In-kartu (v mém případě) za 330 kč a koupím si Wien Spezial, že mi vyjde tento výlet skoro stejně draho jako bez In-karty. Samozdřejmě za ty 3 roky platnosti se mi ta cena In-karty vrátí, pokud budu cestovat častěji.
Pokud budu kupovat zpáteční skupinovou jízdenku Hranice-Břeclav s "mojí" In-kartou, kterou si teda pořídím, tak se sleva vztahuje i na ostatní spolucestující, nebo musí mít každý svoji In-kartu a jestli totéž platí i pro Wien Spezial?
Jinak díky za rady
Hranice na Moravě
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 883
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 29. června 2012 - 16:56:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wien Spezial stojí 707 Kč bez In-karty, 274 Kč s In-kartou. Toto je cena za jednu osobu, skupinová verze této jízdenky neexistuje. Takže každý musí mít In-kartu svoji.

Na skupinovou jízdenku pro 3 lidi Hranice-Břeclav žádnou slevu s In-kartou nedostanete. Vnitrostátní skupinová sleva a sleva na In-kartu se nesčítají.
B01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 29. června 2012 - 20:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto 882: Tak to souhlasí s tím, co jsem se dozvěděl na nádraží.

Jinak jsem se dozvěděl, že od 6. srpna by měl být zaveden pravostranný provoz na trati z Břeclavi do Vídně a na vídeňském S-bahnu, takže kdyby si to někdo chtěl projet ještě v levostranném provozu, má už jen měsíc čas. Více informací a konkrétní seznam tratí v odkazu
JuRajR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.233.162.204
Odesláno Sobota, 30. června 2012 - 21:02:00    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý deň, mám dotaz ohľadne cestovania RailJetom v Rakúsku. Vo štvrtok sa budem vraciať z business tripu z Grazu do Prahy, pojdem prvou triedou. Keď pojdem v úseku Graz - Wien vlakom RJ a prvou triedou, nie premium, tak sa platí nejaké špeciálny príplatok?
Díky za odpoveď
Mazlicek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 5-2009
Odesláno Neděle, 01. července 2012 - 17:29:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer
Mám prozbu,chtěl bych vědět co jezdí a projíždí stanicí Laa an der thaya?děkuju
Iveco czech republic a.s.
Iveco france s.a.
Iveco citelis volume 2,Iveco crossway le €uro 6
1116.railjet@seznam.cz