K-report
 

Archiv diskuse Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 0... do 24. 02. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 026, 028 a 033 » Archiv diskuse Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 0... do 24. 02. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 897
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 15. února 2012 - 08:16:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jste mohl zkusit kombinovanou variantu "Vlaky + Autobusy + MHD (všechna)", i když, pravda, o moc lepší to není. Příjezd 11:04.

Sledování trutnovských brejlovců - brejlovci.radekpapez.cz/2012-01/ || Přehledy vozů původní řady Baim - vozy.radekpapez.cz/prehledy/
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2285
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 15. února 2012 - 08:45:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... nemáte někdo více foto stavědla?

Něco málo by se našlo...(viz mail)



projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Středa, 15. února 2012 - 09:47:26    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Z F J" = 14.02.2012 - 09:12:16:
Dopravu v kraji dostala na kolena firma Oredo, která řád špatně zpracovala.
A opět (nejspíše Tichým a jeho nohsledy) zjevně dobře od reality odvedené "mediální mr.ky" svádějí na OREDO chyby v tom, co má v náplni práce a za co odpovídá vedení Pardubického kraje a ODSHI jeho KÚ - proč ten zparchantělý pisálek nenapíše pravdu, totiž že za schvalování jízdních řádů a za schválení celé "optimalizace" odpovídá vrcholově Tichý jako radní pro dopravu a Umbraun jako vedoucí ODSHI, a že "krajem" objednané OREDO pouze dodalo (nekvalitní) podklady, které ovšem vedení "kraje" už od února roku 2011 na všech presentacích pro starosty vydávalo za jediné možné a správné řešení ???
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Středa, 15. února 2012 - 10:07:21    Odkaz na tento příspěvek  

Aby tu nebyla jen kritika OREDO a "koryfejů" Pardubického kraje - tohle je zjevně problém ČD:
---------
Mimořádnost v provozu

Trať024 | Ústí nad Orlicí - Moravský Karlov (a zpět)
Úsek: Moravský Karlov - Lichkov
Kraj: Pardubický kraj

Počátek: 15.02.2012 03:55
Příčina: porucha vozidla
Plánovaný konec: 15.02.2012 11:01
Stav: probíhající
Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
1) Opatření pro směr Moravský Karlov - Lichkov:
Vlak Os 20540 v úseku Moravský Karlov - Lichkov je nahrazen autobusem.
Vlak Os 20542 v úseku Moravský Karlov - Lichkov je nahrazen autobusem.
Vlak Os 20546 v úseku Moravský Karlov - Lichkov je nahrazen autobusem.
Vlak Os 20556 v úseku Králíky - Lichkov je nahrazen autobusem.
2) Opatření pro směr Lichkov - Moravský Karlov:
Vlak Os 20531 v úseku Králíky - Moravský Karlov je nahrazen autobusem.
Vlak Os 20541 v úseku Lichkov - Moravský Karlov je nahrazen autobusem.
Vlak Os 20543 v úseku Lichkov - Moravský Karlov je nahrazen autobusem.
Vlak Os 20557 v úseku Lichkov - Králíky je nahrazen autobusem.

Poznámka:
Porucha motorového vozu.

Z důvodu nesjízdné přístupové komunikace k železniční stanici Dolní Lipka bude nástup, resp. výstup umožněn cestujícím pouze na autobusové zastávce Kralíky,Dolní Lipka,žel.st.
---------
- doufám, že někdo ze znalců aktuálních místních poměrů upřesní, jaká byla skutečná příčina té neschopnosti a jak bylo řešeno "zjednání nápravy" ...
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 483
Registrován: 2-2007
Odesláno Středa, 15. února 2012 - 16:05:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

projížděč: příčina vznikla vznikla včera, kdy vlak 20059 srazil mezi Jamným a Sobkovicemi divočáka, čímž došlo z uražení jakéhosi kohoutu či co, a z 810 vytekla voda. Dojel do Dolní Lipky a tam byl konec. Vzhledem, že DKV ČT asi nemá v noci žádného strojvedoucího schopného dopravit náhradní 810, tak se jezdilo busem, i když v dnešní bílé tmě to musela být radost.
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 15. února 2012 - 16:33:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sp 1748 to v Meziměstí s 27 minutami zpoždění zabalil a otočil se hned zpátky na 1755? Také by mne docela zajímalo, z jakého důvodu jel z Teplic (15:47) do Meziměstí (16:05) 18 minut. Může za to trať (sníh) nebo vozidlo?
Sledování trutnovských brejlovců - brejlovci.radekpapez.cz/2012-01/ || Přehledy vozů původní řady Baim - vozy.radekpapez.cz/prehledy/
750_346
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 12-2011
Odesláno Středa, 15. února 2012 - 23:35:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radekedar: Otočil to hned zpátky právě kvůli zpoždění způsobené sněhovými podmínkami, bohužel se celý den nedařilo, sníh působil problémy na všech tratích. V Teplicích dnes pořád dokola vymetala vyhýbky, ale vítr to hned zase zafoukal... To samé v Trutnově na hl. n., rychlíky odjížděly dýl - vymetalo se.
Na 045 jezdila NAD a na trati 047 taky, vlaky 15765 a 15764 zapadly v závějích. Ty závěje se vážně nedaly projet, motor to měl skoro až pod okna

(Příspěvek byl editován uživatelem 750_346.)
Gerome_Morrow
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 15. února 2012 - 23:45:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radekedar: ta jizdni doba zas tak divna nebyla pri pohledu na dnesni pocasi. kdyz jsem videl v jakem stavu byla dnes zst. Mezimesti. Vyhrnete vyhybku a za pul hodiny ji muzete vymetat znova. Prehozeni anglicaka ze 3. koleje do Broumova/Teplic byl opravdu porod. I ja jsem pomohl vymetat a zamek vyhybky proste ne a ne zapadnout. Situace pred stanici od Teplic je nejkrizovejsi v useku Brezova - Mezimesti, zejmena u predvesti az k vjezdovemu klacku, levne vytvorene zasnezky pomoci oranzoveho plastoveho plotu nepomaha a trat zafoukava. A dost mozna take vlak stal u vjezdu. Cargo to dnes pry zapichlo s nakladem v Nachode.
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 08:07:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ano je to tak, večerní náklad z TnO do Meziměstí zůstal stát v Náchodě, kvůli neprůjezdnosti tratě, nebo co... ale jinak v TnO sněhové podmínky byli dobré, celou noc se šibovalo v pohodě, teda krom toho šmajdání v tom sněhu =/

rychlík v režii 750 714-8


(Příspěvek byl editován uživatelem VojtikJ.)
Pinec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 09:23:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na 045 jezdila NAD a na trati 047 taky...

No to snad ne! Je to tak půl roku, co mě tu někdo přesvědčoval, že autobus mezi Ardžbachem a Trutnovem je hazard se životy cestujících a měl by být zrušen??

Začalo chumelit a podle Idnesu je nesjízdných 15 železničních tratí. Doufám, že to četli i zarytí zastánci lokálek. Teď jen můžeme tipovat, za kolik (tý)dnů se zas všude bude jezdit včas... Poslední dvě zimy šlo zesjízdnění o dost rychleji silničářům...
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 09:33:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to je jisté přeci jenom my než vykopeme jednu výhybku tak to trvá aspoň dobrejch 10minut a silničáři za těch 10minut maj aspoň 5-10km
Jívka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 10:14:28    Odkaz na tento příspěvek  

Pinec, ty vole, víš o tom, že včera od večera nejezdí od Trutnova ani od ˇAdru do Radvanic a dál ani ten autobus? proto taky můžu sedět místo ve škole doma u kompu...
750_346
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 12-2011
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 10:56:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pinec: Nezdá se vám váš příspěvek, kdy je na několika místech vyhlášená sněhová kalamita, několik silnicí, dálnicí a železničních tratí uzavřeno, trochu ubohý? Občas by se to chtělo trochu zamyslet, než sem něco napíšete.

Kolegyně se včera ze Žacléře vůbec nedostala autobusem do práce a zde další problém autobusu:
http://www.novinky.cz/domaci/259264-mezi-dvema-lavinami-v-krkonosich-uvizl-autobus.html?ref=zpravy-dne

(Příspěvek byl editován uživatelem 750_346.)

(Příspěvek byl editován uživatelem 750_346.)
pravidelný cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.93.1
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 11:16:24    Odkaz na tento příspěvek  

Pinec- ty jsi vážně padlý na hlavu. Víš co lidí se v tomhle počasí nedostalo do práce ani autobusem ani autem? Jdi se zastávat Oreda a nedělej ze sebe většího vola. V uváznutém vlaku se nikomu nic nestane oproti autobusu v příkopě.
Pinec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 12:12:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, pánové. Příspěvky o tom, jak je nutné mít vlak všude, kde vedou koleje, protože je to v zimě jedniná spolehlivá a bezpečná doprava, se to tu jen hemží.

Pokud si dovolím napsat, že je na tom železnice v zimě naprosto stejně, jsem hned "padlý na hlavu", "ubohý" a lidi, které neznám, mi tykají a titulijí mě "vole".
pravidelný cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.90.2
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 12:44:00    Odkaz na tento příspěvek  

Pardon pane Pinec. Bohužel jste ale ve svém příspěvku vyložene železnici shodil a vypadalo to, ze autobusy jezdi bez problému. Raději si to ještě jednou přečtěte. A při pohledu na babitron bych řekl, ze v místech kde je vyhlášena kalamita na silnicích si železnice vede dobře.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 13:08:23    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Petrjablo" = 483:
Díky za informace, byť pro mě smutné: když mi ten "šukafón - vrah" zaútočil na soukmenovce, tak mu to poškození jako správná "stará svině" upřímně přeji - ale zaráží mě, že jim to nahrazení trvalo tak dlouho, když na to měli vlastně celou noc: o strojvedoucího by podle mě asi ani tolik nebylo, protože mohl být použit i ten "kmenový" = stačilo by jej dostat ještě hned v noci někam ke vhodnému náhradnímu vozidlu, třeba i taxíkem (do délky směny by se "vešel" a velké zimy také nebylo třeba se bát), takže problém byl asi spíš v tom, že vhodný motorový vůz nebyl k dispozici nikde "nablízku" ...

Ad "Pinec" = 295:
Začalo chumelit a podle Idnesu je nesjízdných 15 železničních tratí.
Začalo chumelit a "Zejména kvůli sněhu je neprůjezdných několik hlavních silničních tahů a několik desítek silnic nižších tříd v Česku. ...", atd. = viz:
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/kalamita-v-cr-zavrene-silnice-ne prujezdne-zeleznice-laviny/755845
- to je informace z "oficiálního" zpravodajství ČTK ...

Ad "Vojtikj" = 490:
Ono to silničářům také nejde tak rychle, ale mají to jednodušší v tom, že na silnici není třeba přestavovat výměny a zabezpečovat jízdní cestu nějakým specializovaným zařízením. A také neexistuje žádný celostátní "autobusový babitron", takže případné problémy nejsou na první pohled tak nápadné, a navíc autobusy ani obvykle nečekají na zpožděné přípoje ...

Ad "Jívka" + "750_346" + "pravidelný cestující":
Nejlepší reakcí na výlevy hloupých provokatérů je "žádná reakce": oni jsou v převážné většině "samonasírací", a tak se nakonec udusí svou hloupostí a vztekem sami ...
Copak nechápete, že cokoli od Pince jsou pouhé cílené "prudy"? Když už Vám stojí za reagování, není přece žádným problémem najít (přinejmenším) úplně totéž, co vnucuje on, ale "s opačným znaménkem", a "utřít" jej tím podstatně účinněji, aniž přitom budete urážet zvířata ...
Pinec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 14:07:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pravidelný cestující: Bohužel jste ale ve svém příspěvku vyložene železnici shodil

Shazuji ji já nebo spíš ona sama sebe?

Pochopitelně nemám k dospozici statistiku nejetých autobusů a vlaků, ale ono ji tak nějak vadí víc věcí, než pouhá sněhová kalamita. Vadí ji, i když jen mrzne; vadí ji, když je sníh prachový a nafouká slonovy někam "pod sukni"; vadí ji, když je sníh mokrý a těžký (a padají stromy); vadí ji, když tající sníh zamrzne ve výhybce; vadí ji, když na podzim napadá listí a je mokro...

Koneckonců i pan projížděč_NAD to napsal velmi dobře: "Silničáři to mají jednodušší v tom, že na silnici není třeba přestavovat výměny a zabezpečovat jízdní cestu nějakým specializovaným zařízením".

Takže je to se splehlivostí regionální železnice oproti silnicím ve skutečnosti opravdu tak slavné, jak někteří rádi propagují? Já jsem si dřív myslel, že ano. Za poslední léta už o tom tak přesvědčený nejsem a pokládat ji jako jednu z výhod regionální dráhy, mi přijde minimálně jako nepodložené. Nic víc jsem svojí "prudou" říct nechtěl...
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 15:04:43    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Pinec" = 298:
Takže je to se spolehlivostí regionální železnice oproti silnicím ve skutečnosti opravdu tak slavné, jak někteří rádi propagují? Já jsem si dřív myslel, že ano. Za poslední léta už o tom tak přesvědčený nejsem a pokládat ji jako jednu z výhod regionální dráhy, mi přijde minimálně jako nepodložené. Nic víc jsem svojí "prudou" říct nechtěl...
No, vida - a teď zkuste uvažovat dál a v souvislostech. Pomiňme, že v minulosti dávnější než "za poslední léta" bývalo třeba (nejen) na "lokálkách" mnoho zastávek "obsazených", takže byl v místě téměř soustavně k dispozici někdo, kdo z perónu i přístupové cesty k nim uklidil sníh, a když pokladní nebo obyvatel strážního domku viděl venku nějakou "činu", tak třeba sám zavolal telefonem dirigujícího dispečera, aby se mohl včas "starat" - ale jsou i jiné významné faktory, které se změnily, například:
- na "lokálkách" se pohybují téměř výhradně lehké motorové vozy = nákladní doprava je minimální a těžší lokomotivy a vozy tratě "nečistí",
- dříve běžně používané "zásněžky" jsou už zcela exotickou záležitostí, ale kdyby je snad někdo na podzim chtěl přece postavit, vlastníci pozemků v okolí dráhy, kteří je sice nechávají ležet ladem, tomu důsledně brání,
- "úžasný" (v nejlepším případě dvouhodinový) "takt" lehkých motorových vlaků nedokáže ve větrných obdobích sjízdnost tratí sám udržet: je to ostatně známo už od dob, kdy na "šumavské lokálky" byly násilně nasazeny "šukafóny", a celou zimu musely vždy minimálně na prvních ranních osobních vlacích stejně jezdit přípřeže "bardotek" = úspora "nula, nula, nic".
A mohli bychom pokračovat dál ...
Ta debata není a nemůže být o tom, zda "lokálky ano či ne", nebo "železnici ano či ne", ale "co a jak zařídit, aby vše co nejlépe fungovalo k co největší spokojenosti uživatelů", a aby to přitom nebylo "šetření, ať to stojí, co to stojí" a nesloužilo to jen populistům k naplnění jejich privátních cílů a zájmů.
Michal_Šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 716
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 20:38:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízda po tratích bez osobní dopravy v pardubickém kraji http://www.zelpage.cz/clanky/11-narozeniny-zelpage-aneb-s-zelpage -do-vychodnich-cech
80 000 km vlakem za rok (z toho 1/4 v zahraničí)
www.michalsimek.borec.cz
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 491
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 08:45:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

projížděč NAD: mě nemusíš vysvětlovat jak to na dráze je těžký obzvláště v zimě. moc dobře vím co to je vyhazovat sníh z jednoho angličana :D nedej bože dvou, viz Meziměstí.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 09:03:37    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Vojtikj" = 491:
mě nemusíš vysvětlovat jak to na dráze je těžký obzvláště v zimě
To bych si nedovolil - já jsem pouze reagoval na Vaše zcela zavádějící nesmyslné tvrzení, že "... silničáři za těch 10 minut maj aspoň 5-10 km ..." = kde by něco i jen vzdáleně podobného mohli stíhat? To tak možná polovinu, a jen v dobrých podmínkách - nejsou to sebevrazi ...
A propos: aktuální situace na silnicích je charakterizována například v této zprávě:
http://web.volny.cz/noviny/z-domova/clanek/~volny/IDC/199316/v-kr alovehradeckem-kraji-je-uzavreno-nekolik-komunikaci-prehled-sjizd nosti-silnic-aktualizovano.html
- a když se podívám na "babitron", tak je sice momentálně také hodně "žlutý", ale v té situaci, jaká je mnohde teď, se nelze divit, že "nestíhá" nikdo.
Lokofan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 09:33:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže je to se splehlivostí regionální železnice oproti silnicím ve skutečnosti opravdu tak slavné, jak někteří rádi propagují?
Stačí se podívat jak se včera jezdilo mezi Letohradem a Žamberkem! Vlaky jely všechny dle jízdního řádu a v časech! Autobusů v úhrnu jela polovina z toho co mělo dle jízdního řádu jet. Jedna jízda Busu Žamberk - Letohrad trvala stejně dlouho jako celý obrat! A podle toho to taky vypadalo. Ta propagace regionální železnice by včera byla na místě!
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 11:26:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

projížděč NAD: neboj, já vím co to je vyčistit výhybku :D
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 11:29:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco z našeho regionu, kde máme vlaky nahrazeny autobusy:
Autobusáci riskují, jízda zavátou silnicí připomíná adrenalinový závod
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5319
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 21:45:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak zas něco z reality(jo i řidiči to nemají lehké..)..Byla jedna romantická noc,v takové Dolní Lipce jen jedna kolej sjízdná a světe div se,vlaky jezdí téměř na čas a na sněhem zavátých nástupištích stále nalézají svoje pasažéry..díky jim!
Reálie..Dolní Lipka,Králíky,M.Karlov -5 až 0 st. ráno..810.629..a sníh..



..pořádná mašina má kotel a komín..
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2289
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 08:22:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V takové Dolní Lipce jen jedna kolej sjízdná

V tomhle grafikonu, kdy se z Lipky stala „odbočka ze širé trati se zastávkou” tam jedna kolej (třetí) bohaťě stačí...
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 15:03:39    Odkaz na tento příspěvek  

http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/kralicko-se-docka-nutnych-z men20120217.html

Jeho snaha (zastupitele Králíků Arnošta Juránka - pozn.ZFJ) o alespoň částečné obnovení železniční dopravy neutichá: „Nevzdáme se, rádi bychom, aby alespoň o víkendu jezdily vlaky z Hanušovic do Lipky. Nedávno přijela až z Hanušovic fréza, takže koleje tam ještě jsou…“
Fany
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5717
Registrován: 6-2004
Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 18:20:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf: super fotky!
Thijsvanleer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 19:07:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tímhle stylem nám to v Trutnově funguje cca 3 roky a zatím se nic nezměnilo... Pravděpodobně velká škoda

to máte možná pravdu, ale je třeba buď uspíšit vlak z Jaroměře, nebo opozdit vlak do Staré Paky a Chlumce. Nebo od každého trošku. Tak se jenom ptám, co z toho navrhujete, resp co se dá jednoduše realizovat
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 20:28:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prozatím je asi potřeba počkat, jak dopadne rekonstrukce žst. Stará Paka. Už se tu několikrát psalo o dřívějším odjezdu Sp ze Staré Paky, který by stihl "nulovat" až v Kunčicích nad Labem a v Trutnově by krásně stihl skupinu v půl. Tím by se zabezpečil přestup na Os do Jaroměře (Sp do Pardubic) a Os do Svobody nad Úpou. Teplice nad Metují se prozatím stíhat nebudou. Také by to znamenalo vyrovnání jízdních dob z Chlumce nad Cidlinou do Trutnova jak přes Paku, tak přes Hradec na necelé 2 hodiny.
Sledování trutnovských brejlovců - brejlovci.radekpapez.cz/2012-01/ || Přehledy vozů původní řady Baim - vozy.radekpapez.cz/prehledy/
Hmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Neděle, 19. února 2012 - 07:46:38    Odkaz na tento příspěvek  

http://pardubicky.denik.cz/zpravy_region/ne-vsechno-je-ted-v-dopr ave-spatne20120215.html
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1899
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 19. února 2012 - 12:01:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je článek ve stylu "dostal jsem příkazem napsat něco pozitivního a nechtělo se mi s tím moc mazat". Jinak si nedovedu vysvětlit, proč to ten redaktor udělal...
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 903
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 21. února 2012 - 16:22:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak dlouho ještě potrvá pomalá jízda 50 km/h přes most ve Vrchovinách? Předpokládám, že tam je již od podzimní výluky...
Sledování trutnovských brejlovců - brejlovci.radekpapez.cz/2012-01/ || Přehledy vozů původní řady Baim - vozy.radekpapez.cz/prehledy/
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5326
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 22. února 2012 - 00:38:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předpoklad správnýA potrvá ještě řadu měsíců..Rekonstrukce mostu se úplně nepodařila jak bylo v plánu a proto se "pár" věcí bude letos předělávat..
..pořádná mašina má kotel a komín..
M152_0045
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 22. února 2012 - 06:56:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thijsvanleer - Co navrhuji? Celkově posunout odjezd na Chlumec o maximálně 10 minut. Pak by se Sp křižovaly v Kunčicích. Vlak v Martinicích by taky mohl počkat, v Jablonci má téměř 40 minut pauzu. a ve St. Pace se čeká +/- 15 minut a tam by se ten čas srovnal.
Je to nápad, realizace, by byla asi mnohem složitější.
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 230
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 22. února 2012 - 12:37:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M152 0045: Realizace by asi nebyla možná právě v té Pace, do té doby, než se zapojí nové SZZ, to rozhodně nepůjde.
M152_0045
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 22. února 2012 - 12:44:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peoza - Však by se to nemuselo uskutečnit teď nebo za měsíc. V podstatě to stejně jsou jen plané šotokeci.
BURDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.152.38
Odesláno Středa, 22. února 2012 - 13:47:29    Odkaz na tento příspěvek  

Na snímku není motorový rychlík, ale pohotová reakce výpravčích v Letohradě, když E lok 163 063 od vl.20031 byla "polovičně" neschopná - jezdila jen jedním směrem. Tak k přestavení soupravy a uvedené E lok využili " katr" 854 005-6(Martinka) mezi vl.15203/15208 a uvolnili si kolej.Vše proběhlo tak rychle, že ani čelní snímek motoru se třemi "byméčky" jsem nestihl pořídit.Snad je ještě na místě poděkovat i strojvedoucímu(Trutnov?) za ochotu.Nestihl myslím " na odjezd" ani to kafe z automatu!
H 750
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.138.153.70
Odesláno Středa, 22. února 2012 - 15:58:14    Odkaz na tento příspěvek  

Hm poděkovat strojvedoucímu za ochotu? V praxi to znamená potrestat za mimořádný posun, který mu nařídila jina organizace, tedy vypravči. Takové to poměry jsou na "dráze"
Posun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.46.234
Odesláno Středa, 22. února 2012 - 19:31:30    Odkaz na tento příspěvek  

Sice mu to nařídila jiná organizace, ale ta na toto MÁ právo!!! A mimochodem - strojvedoucí posunoval s vozy své organizace....
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 987
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 05:45:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už aby to bylo!
http://www.atsunami.cz/uvod/archiv-aktualit/autobusove-nadrazi-na chod/
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 494
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 11:08:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nic proti, ale třeba v TnO po domluvě s výpravčím se strojvedoucím ČD můžeme posunovat se soupravou tak aby jsem měli co nejvíce kolejí na posun v noci, vše je jen na domluvě a na lidech.
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 485
Registrován: 2-2007
Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 12:44:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

H750. proč potrestat? Jednalo se o posun ČD, jinak by prostě vlak 20034 v 18.50 neodjel. A to se už musíme ptát dispečerského aparátu ČD na svolení k posunu, když jejich stroj nejede? Ano šlo to udělat tak, že si zablijeme 5 stan. kolej. Potažmo budeme čekat na pomocnou v ze Třebové, která by dojela bůhvíkdy. Tímpádem nebudeme moc vzít vlak 44250 Carga.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5330
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 16:26:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se nerozčiluj..hnidopiši to stejně nepochopí a my normální lidi se domluvíme vždy jak tu zaznělo
..pořádná mašina má kotel a komín..
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3262
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 17:41:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

H 750: To jste nepochopil, že kdyby odstranění neschopné soupravy v kolejích, potřebných k jiné činnosti, nepoužil výpravčí v místě dostupného vozidla ČD, tak by klidně mohl objednat i vozidlo jiného dopravce (např. záložní Jančurovu 162 ze Zábřehu?) A že by to ČD musely bez komentářů zaplatit? Neuvěřitelné.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1007
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 17:58:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co když použití toho motorového vozu, k přestavení soupravy, nevymyslel výpracčí, ale navrhl to sám dopravce ( prostřednictvím fírů, kteří se na tom domluvili ) ?
BURDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.152.38
Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 18:31:02    Odkaz na tento příspěvek  

Lituji, že jsem foto posunujícího M uveřejnil!Nepředpokládal jsem, že se rozvine diskuze tohoto formátu.Prostě, za mne toto nebylo!Byla unitární železnice(sice jsme se dohadovali, že tohle je třeba věc sl.14 nebo 13, případně 12 atd), ale v konečném efektu se to vždy vyřešilo.Teď jeden neví "na kterém hrobě má plakat" a jestli se nakonec vůbec neměl smát, aby ho nepotrestali.
Snad jen pro upřesnění(doufám, že to nebude mít vliv na případnou sankci výpravčích).Skutečně jsem na vlastní uši slyšel, když to výpravčí se strojvedoucím z "katru" domlouval, zda ten mimořádný posun udělá a on svolil.Doslovnou citaci neuvádím z důvodu výše uvedených!(byla jednoduchá a snadno zapamatovatelná)
.. tak mi zbývá jen dodat:"quo vadis dráho"?
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2291
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 18:50:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"quo vadis dráho"? do a nabírá to čím větší a větší sešup...
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 2-2007
Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 19:04:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa, Burda: jezdíme pro cestující, ne pro k-report
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 496
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 19:18:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf_33: ČD a ČDC mají smlouvu že v případě neschopnosti osobního vlaku ČDC vypomůže.
tak že pokud tam někdo poblíž byla mašina carga tak by jela pomoci, ale když tam bylo i jiné hnací vozidlo a ochotní lidé, tak to šlo takto. Vše je o lidech! kdysi to bylo jen ČD nebyl problém, najde se spousty lidí co to stejně nerozlišujou a dělaj si z toho jen srandu.
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 487
Registrován: 2-2007
Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 19:20:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aby bylo jasno: nejel peršan ČD, tak vypomohl motor ČD nic víc, nic míň, vše se stihlo do času odjezdů vlaků.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3264
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 19:27:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BURDO, proboha, nad čím pláčete? Pro Vás je problém, že výpravčí (osoba řídící dopravu na tratích SŽDC) je oprávněn nařídit dopravci (v daném případě ČD) aby si uklidil svá vozidla někam, kde nebudou překážet? O čem tady blábolíte? Kdyby k takovému úkonu nebyl oprávněn, k čemu by to vedlo?

Račte si prosím uvědomit, že ČD, jakož i kterýkoli jiný dopravce, může obsazovat koleje pouze podle smlouvy a pokynů SŽDC, je povinen je uvolnit podle smlouvy včas a v případě. že tak neučiní, pak má smůlu.

Quo vadis dráho? No konečně to směřuje k pořádku, kdy různí úředníčci ČD snad pochopí, že nejsou pány kolejí (ostatně ty koleje nepostavili), ale pouze těmi, kteří mohou žádat vlastníka dráhy o jejich použití k podnikatelské činnosti.
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 2-2007
Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 19:31:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RUDOLF33: jste z provozu?
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3265
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 19:42:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrjablo: z provozu čeho? Jde-li o provoz na tratích SŽDC platí to, co najdete zde:
http://www.szdc.cz/provozovani-drahy/pristup-na-zdc.html
a to bez ohledu, co je namalováno na vozidlech (samozřejmě, nejde-li o zákonem předepsané nápisy).
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5331
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 21:54:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolfe,vy jste nic nepochopil..kolega Burda měl na mysli něco zcela jiného..(za časů jednotné železnice nikdo neřešil nějaké úvahy toho typu co se zde rozebírají..)on narozdíl od nás včech zde má celoživotní praxi v dopravě a v provozu to je to ,na co se vás ptá Petrjablo..Což jste taky nepochopil-tedy na vysvětlenou ,ptal se zdali děláte v nějaké provozní funkci např.výpravčí a pod.Provoz je "slangový" název pro tyto profese..Tímto je jasné že v provozní profesi nepracujete,jinak by jste to věděl.No a to je celéNic ve zlém.
..pořádná mašina má kotel a komín..
BURDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.152.38
Odesláno Pátek, 24. února 2012 - 15:54:34    Odkaz na tento příspěvek  

ad)RUDOLF 33:BURDO, proboha, nad čím pláčete?
... a jsme u toho.Asi bych se měl nad situací,která teď na železnici existuje, skutečně smát!Pochopitelně- máte právo na to svůj názor, já ho nesdílím!
Já jsem zažil před finálem pracovního procesu "jen" dělení na dopravní a přepravní stanice, a to byl pouze slabý odvar toho, co se udělalo nyní.Sekretářka přednosty se do telefonu hrdě hlásila " Dobrý den, tady je xyz, stanice přepravní"!Po čase, když se zjistilo, že to není to pravé ořechové a bude se opět slučovat, tak přijel vrchní přednosta přepravní, aby u našeho přednosty stanice dopravní pro přepravního přednostu zajistil "důstojnou funkci a zařazení" v rámci opět sloučených stanic.Nevím, zda tuto dobu pamatujete?
V té době byl stále ještě výpravčí, obrazně řečeno "pánem všeho tvorstva" a v případě mimořádnosti mu většinou provozní dispečer řekl:"Udělej to tam podle nejlepšího vědomí a svědomí a dej mi potom vědět"!
Byl jsem před několika dny přítomen podobné mimořádnosti(nejedná se o situaci s fotem), kdy výpravčí říkal:"Já bych mu poradil jak to udělat, ale každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán, tak raději budu držet hubu a krok"!
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1008
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 24. února 2012 - 16:31:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad BURDA : Přesně tak !!! Já se snažil poradit síťovému dispečeru jak "napravit" zpoždění vlaku využitím motorového vozu, který normálně jezdil Sv i s průvodčím. Neuspěl jsem. Vůbec nevěděl o tom, že tento Sv jezdí pravidelně a mohl se tenkrát využít 3-4 x týdně, neb uvedený Os měl pravidelně cca 30 minut zpoždění ( výluková činnost). To bych pochopil. Ale síťový dispečer se zachoval tak, že místo aby "poděkoval" za informaci, tak toto zásadně odmítl a ještě si na mne stěžoval u mého přednosty PO. Pochopitelně jsem byl za to "odměněn" a ani mého přednostu nezajímalo, že jsem chtěl udělat něco pro cestující - zákazníky, jak se dneska označují ......... Bohužel další příklad důsledku "rozparcelování železnice .....
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 991
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 24. února 2012 - 17:47:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je bordel.Dá to někdo někdy nějak dohromady?Když to takhle půjde dál,tak to půjde víte kam.Do
polas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.147.81
Odesláno Pátek, 24. února 2012 - 21:15:59    Odkaz na tento příspěvek  

Hledal se viník jednoho z největších přehmatů v krajské historii