K-report
 

Archiv diskuse 680 - Pendolina do 21. 01. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » 680 - Pendolina » Archiv diskuse 680 - Pendolina do 21. 01. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1274
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 06. ledna 2012 - 21:57:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neregistrovaný host > kozy si nedelam, kozy uz mam

A pokud nejsi hodiny, tak prosim netikat, brouku, na to se zname prilis malo
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
osme.pendo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.20.33
Odesláno Pátek, 06. ledna 2012 - 22:02:51    Odkaz na tento příspěvek  

U ČD se plánuje v letošním roce zavést ON-LINE komunikace do POP, která mimo jiné umožní prodej místenek, příjem reklamací a stížností a pod., tak snad dojde k zlepšení.

Dalším problémem je že ČD při vyřizování reklamací odebírají původní doklady (vesměs se jedná o daňové doklady, které musí být stornovány) a cestující dostane pouze potvrzení o uplatnění práva z přepravní smlouvy. A tyto jízdní doklady jsou vydávány ke všem druhům jízdenek (EPIK, platební karta, eshop a pod.), tudíž to je další možný důvod k dostavení se k pokladně.
Kuchar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.48.1
Odesláno Pátek, 06. ledna 2012 - 22:05:59    Odkaz na tento příspěvek  

Sime, panacku, nedavno jsi to byl zrovna ty, vsehoznaly odbornik, ktery nam vsem vysvetloval, ze cestujiciho nezajima, kdo nabizi jidlo, ze proste jede s XY. Nejak se chytas do vlastni pasti...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1275
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 06. ledna 2012 - 22:11:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

osme.pendo > me vrta hlavou jedna vec ... uz pred cca dvema roky mi stevard nabizel, ze muzu tech asi 90 kacek za toust a pivo zaplatit kartou... proc to jde v hospode na koleckach a pritom v cestovnim prostoru nikoliv?

Ohledne tech puvodnich dokladu ... muze dojit k zajimavemu paradoxu (teda nevim, zda i v soucasnosti, ja uz to nastesti resit nemusim), kdy origo doklad z automatu neni pri reklamaci uznan jako ten spravny original. Takze je potreba vytisknout jiny, spravnejsi, zatimco ten zauctovany v ucetnictvi muze zustat.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Kuchar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.48.1
Odesláno Pátek, 06. ledna 2012 - 22:17:50    Odkaz na tento příspěvek  

Proc to jde v hospode a u pruvociho ne? Vsiml sis Sime, ze jidlo nezajistuji CD?
osme.pendo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.20.33
Odesláno Pátek, 06. ledna 2012 - 22:19:42    Odkaz na tento příspěvek  

Ano, můžete embasovanou kartou. To že to jde u JLV a ne u ČD bohužel nevrtá hlavou jen vám...

Pokud je koupen doklad přímo v automatu, tak je uznán přímo doklad z automatu, pokud je pouze vyzvednut doklad eshop, tak je na něm uvedeno placeno na e-shop.
Pokud někdo zneužije z hlediska účetnictví neplatný daňový doklad, tak to už je věcí příslušného finančního úřadu, ze strany ČD je vše splněno tak jak má být.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1278
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 06. ledna 2012 - 22:35:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

osme.pendo > jeste takova perlicka k tomu placeni kartou, resp. k vraceni penez na ucet ... nutnost zadavani pinu kvuli tomu, aby mi bylo mozne dorucit penize na ucet, jsem nikde jinde nezazil.

A nechapu, proc je to nutne - pri placeni kartou pres webshop se vraci i bez pinu.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
AdyCZ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.254.60
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 00:45:42    Odkaz na tento příspěvek  

To Sim: Při navrácení peněz prostřednictvím terminálu je nutné vložit kartu a zadat PIN protože se tím identifikuje a autorizuje číslo účtu na který se budou peníze vracet. Je to v podstatě podobný proces jako při placení kartou, jenže se místo položky "prodej" zvolí na terminálu položka "návrat zboží (refundace)".

Co se té platby kartou přes webové rozhraní týče, tak tam nezadáváte PIN u žádné transakce. V momentě kdy se dostanete do zabezpečené platební brány, tak vyplníte políčka: země - kde vám byla karta vydaná, křestní jméno, příjmení, způsob platby "kreditní karta", typ karty (např. Visa/Mastercard), 16-ti místné číslo vaší karty(napsáno na přední straně platební karty), datum platnosti, CVC/CVV číslo (na zadní straně karty)a datum narození. - Takže žádný PIN.

Shrneme-li si to, tak je to nutné zadat z technických důvodů, jelikož jsou tak platební terminály naprogramovány. Z čistě pracovního hlediska je to i mnohem pohodlnější a bezpečnější pro obsluhu, která tím pádem nemusí zdlouhavě opisovat a kontrolovat číslo účtu.

Doufám, že je toto vysvětlení dostačující a pochopitelné.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1280
Registrován: 11-2009

Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 08:12:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AdyCZ > dik za vysvetleni. To vlastni tukani pinu mi prijde docela usmevne (teda on by mi asi usmev na tvari ponekud ztuhnul, pokud bych si nevzpomel).

Duvody technickeho charakteru chapu, jinde jsem se s tim nesetkal. Takze se to jinde:
- resi stejne, ale ja o tom nevim.
- resi jinak.
- nemusi resit vubec.

Proc se vubec resi navrat penez vzdy na ucet? Zrovna s timhle jsem uz par problemu mel (vycinkany konto, nedostatek kese a nutnost koupit si na miste jinou jizdenku... pripadne situace, kdy jsem nekomu ze znamych zajistoval listky a po jeho reklamaci pak prisly penize na muj ucet), logicke mi to prijde v pripade, ze o to cestujici pozada, ale jinak se ve vetsine pripadu mnohem vic hodi cash (nebo aspon epik). To je kvuli obavam ze zneuziti, nebo je to proto, ze se musi veskere reklamace hnat pres Olomouc a proto to nejde vyplatit hned?
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 772
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 09:09:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.cd.cz/infoservis/aktuality/-12322/ A už je to tady!
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1284
Registrován: 11-2009

Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 10:03:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_1463Úpa > to jste ponekud spatne formuloval, pane kolego. Ta veta mela mit takovouto syntaxi: A uzˇ je to tady!
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 871
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 12:40:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad registrovaný host: ...krom případu výslovného nařízení stažení. Asi jsem pro Vás poskládal ty věty špatně a měl hned na začátek napsat, že se řídí nařízením (pro tento konkrétní úsek) a ne to dát až na konec.
A právě to nařízení dává strojvedoucímu na výběr.
Gatto nero
http://www.pendolino.cz/
http://www.imdb.com/title/tt0481369/
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1285
Registrován: 11-2009

Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 14:38:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svihak dnes dorazil do Plzne vcas, sice pry zastavil napred na Doubravce a pak ho poslali krizem pres cele nadrazi k peronu 4, takze pro vycvaknuti stanicovky jsem prebehnout nestihl, bo odjizdel vcas. Kazdopadne potemkin tu funguje jako dobra exotika
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Sněhurka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 19:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad. sběrač: strojvedoucí se chová dle rozkazu. Dle toho má dvě možnosti, jet 55km/h ale sběrač nahoře, nebo jet setrvačností, ale bez sběrače a pokud v uvedeném úseku potřebuje zvednout sběrač, musí před tím snížit rychlost na 55km/h. Jednoduché a jasné. Je potřeba zohlednit, zda jedu v horku (je třeba klimatizovat), nebo nemám vzduch (je potřeba komprezzzor) nebo do toho vstupuje jiný aspekt... Každopádně, pokud se jede v úseku Dobřichovice-Radotín nebo opačně 55km/h, pak NEDOJDE ke ZPOŽDĚNÍ, neboť toto omezení je započteno do jízdní doby. Pro doplnění, pokud jedu za Dobřichovicema 80km/h, pak projíždím Radotínem ca 57km/h (celou cestou setrvačností).
Ad. Sim: do Plzně se včas nepřijelo. Bylo to +4min. Ale na Doubravce byla porucha autobloku, takže u posledního návěstidla autobloku se zastavilo. Ke 4. nástupišti se jelo kvůli tomu, že to je bez omezní (neplatí nikde 10km/h).
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 872
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 21:53:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sněhurka: dneska jel Xindl? Že měl Copilota?
a zde máš křivku:
Dobřichovice - 80,4km/h
most přes Berounku - 73,6km/h
Mokropsy - 68,2km/h
Černošice - 65,2km/h
křížení se silnicí 115 před Radotínem - 65,7km/h
Radotín - 56,9km/h

ale ráno to bylo takto:
Radotín - 55,7km/h
křížení se silnicí 115 před Radotínem - 54,6km/h
Černošice - 52,9km/h
Mokropsy - 55,0km/h
most přes Berounku - 54,5km/h
Dobřichovice - 50,4km/h
Warum?
Gatto nero
http://www.pendolino.cz/
http://www.imdb.com/title/tt0481369/
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Sněhurka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 10:11:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Honzík: v Radotíně je pomalá 50, takže není kde se rozjet. Opačně to samozřejmě lze. A když už jsem tam byl, tam mám i nové poznatky. Víc v pondělí.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1288
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 14:49:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sněhurka > z hlediska jizdy je to prkotina (podstatne vetsi pruser bylo relativne nedavno posunuti casu v cekarne v Plzni o ctvrt hodiny), ale stejne mi to vrta hlavou. Ze muzu mit ja blbe sestelovany hodiny v telefonu je mozny, i kdyz nevim jak - mam tam nekde zaskrtnutou automatickou synchronizaci se systemovym casem operatora. Jakym zpusobem jsou zadavany data pro polohu vlaku? Prijezd do Plzne je na babitronu +2, odjezd +3, vy pisete o systemovem case +4

A jeste jedna vec ... co je duvodem pro tu "plzenskou desitku", kdyz plati jen pri ceste pres severni kolejiste a na jihu neplati?
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Sněhurka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 14:58:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Sim: teda výmluvu na hodinky už jsem dlouho neslyšel. Nic ve zlým, občas se zadaří. Data pro polohu vlaku se získávají z dopravního deníku. Já se možná koukl na hodinky až po odjezdu. Skoro bych to neřešil.

Důvodem 10 jsou poloměry oblouků na některých kolejích (výhybkách) v Plzni menší než 190m. 680 může oblouky 150m-190m projíždět jen 10km/h.

(Příspěvek byl editován uživatelem Sněhurka.)
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10618
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 16:11:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

fíra má tyhle 10 vypsaný někde na papíře a nalepený na pultu, nebo musí mít pamatováka? nebo je to v rozkazu?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1292
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 16:48:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sněhurka > polomery me nenapadly, diky.

A k "vymluve" na hodinky ... podle ceho cas sledujete vy?

S tim telefonem asi neco fakt bude spatne - dve fotky po sobe, u jedne cas 9:28, u druhe 9:34 jako cas ulozeni souboru. Exif pritom ukazuje 10:28 a 10:29 ... jediny, co me napada, ze by s tim mohlo souviset, je automaticky pridavani souradnici GPS, ale i tak je to divny. No nic, tak aspon ty telefotky:


ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Sněhurka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 19:56:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad.Bobo: má je v rozkaze.
Ad.Sim: čas sleduji podle dvou prověřených mobilů. Jinak jsem to nemyslel zle, tak doufám, že to tak neberete.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1298
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 20:48:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sněhurka > nene, v pohode ... a jsem rad, ze jsem diky vasi informace prisel na to, ze tomu telefonu nemam moc verit.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 63971
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 20:50:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim:
Má zkušenost s automatickým časem v mobilu je dost špatná (odchylka do 2 minut běžná), takže hodinky s odchylkou pod sekundu jsou jasná volba. :-)

A údaje zadávané do polohy vlaku? To jsou bohužel často ješt větší bláboly. U stanic (minimálně některých) s cesťákama stačí, když není postaveno někde za vjezdem a bere se to za příjezd.
Takže v ČB mají vlaky od jihu při vjezdu na obsazenou příjezd už nad depem, tedy klidně o dvě minuty dříve, než je realita. Výpravčí to sice má možnost opravit, ale asi bych marně hledal případ, kdy se s tím někdo obtěžoval.

To takhle jednou stál R od Protivína na vjezdu 18 minut (trochu se na něj zapomnělo a nebyla kolej), nicméně v dopravním deníku se nic takového nekonalo. Jen díky tomu, že pak byl četě odmítán přesčas, se kouklo do proužku a zjistilo se, že v datech je blábol.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Karell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 579
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 21:48:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco z odpoledne.....

http://www.stream.cz/profil/seznam.cz/CzechCarlos
Lubíno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 7-2005

Odesláno Úterý, 10. ledna 2012 - 11:53:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karell: Koukám fíra luští křížovku...

(Příspěvek byl editován uživatelem Lubíno.)
bLbíno
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.190.12.208
Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 07:38:47    Odkaz na tento příspěvek  

Karell, Lubíno. Na grafikon skončil trest jednomu fírovi za noviny na Pendolinu a nyní bude další vyšoupnut stejným postupem díky zdejším šotopráskačům. Bravóó!
tududud
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.119.223
Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 13:01:31    Odkaz na tento příspěvek  

Já bych za toto ty lidi nakopal do Akorát dělají problémi ostatním..Něco jsem vyfotil hoonééééém s tím na internet..
Karell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 580
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 14:49:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No spíš něco odškrtnul v rozkazu, nedramatizoval bych to.....
http://www.stream.cz/profil/seznam.cz/CzechCarlos
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 11-2011
Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 16:35:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bLbíno,tududud:
Nezlobte se na mě, ale číst si noviny apod. je KRAJNĚ NEZODPOVĚDNÉ. Pro příklad není nutno chodit daleko, viz. video z 1. jízdy Pendolina do Plzně, myslíte, že by měl strojvedoucí šanci všimnout si osoby v kolejišti, když by si četl noviny,...?!
Wilhelm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 17:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prosím, kdy už budou řádně fungovat zásuvky v 001 vůz 2? Dneska nic, minulý týden nic. Prý se to hlásí.
"Všeliké toť kvaltování toliko pro hovado dobré jest." J. A. Komenský
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1320
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 17:33:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wilhelm > pamatuju se spravne, ze to je stoleckova jednicka?

Jak se to chova? Nejde trvale, nebo to pulsuje a nechce naskocit po stahovacce?
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Jarda_kučera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 21:35:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ve středu 18.1 SC 515 a 19.1. SC 500 bude opět nasazena náhradní souprava, stejně jako včera/dnes.

Smím se zeptat Honzíka nebo Sněhurky, zda to souvisí s dosazením wi-fi?
bLbíno
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.190.12.208
Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 01:05:29    Odkaz na tento příspěvek  

Bombos3, "noviny na Pendolinu" neznamená "četl si za jízdy noviny". Stačí, že jedna kráva vyfotila noviny na pultu. A už podle presumpce viny tytyty!!!
Wilhelm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 16:33:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano je to stolečková 1. Je to stále, prý nejdou nahodit jističe. Včera na 509 nešla polovina s jednosedačkami, za Klánovicema i zbytek.
Já bych šel do vozu č. 1, ale ten je "tichý" a tam si nemůžu zabékat. Mmch by mě zajímalo kolik zásuvek je napojeno na jeden okruh.

(Příspěvek byl editován uživatelem Wilhelm.)
"Všeliké toť kvaltování toliko pro hovado dobré jest." J. A. Komenský
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1322
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 17:00:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wilhelm > na jeden okruh je zapojena vzdy jedna strana jednoho vozu. A kdy to bude v provozu se zeptejte JiriKa, ten vam to zcela jiste objasni
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 873
Registrován: 12-2003

Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 19:05:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarda Kucera: souvisí to s neplánovanou údržbou, v plánu je již další týden a ten další taky a další týden to vypadá na 2 dny za sebou.
Pokud jste čekali něco jiného, tak jste se spletli, jen jsem nechtěl(nemohl) prudit přes vánoce, tak jsem to přeplánoval. Teď už ale není možno jinak.
Wi-fi? časem ale rozhodně za provozu
Gatto nero
http://www.pendolino.cz/
http://www.imdb.com/title/tt0481369/
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1528
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 08:26:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Premiérové foto pinďi v Kunčicích(více foto v sekci 320...)...
Radeček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.95.142
Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 14:13:50    Odkaz na tento příspěvek  

Stačí, že jedna kráva vyfotila noviny na pultu. A už podle presumpce viny tytyty!!!

Takže kráva je ta co vyfotila ty noviny? A nemůže to být tak, že vůl ten, kdo tam ty noviny i přes zákaz odložil, případně už dávno neodešel k Jančurovi, když je vůl jeho zaměstnavatel, který za odložené noviny na pultě zaměstnance trestá?
Cog.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.203.121
Odesláno Neděle, 15. ledna 2012 - 13:31:21    Odkaz na tento příspěvek  

Noviny, které u nás vycházejí, jsou většinou dobré leda k tomu, že se pomocí nich dá vyleštit zamlžené sklo (třeba i na stanovišti pendulárního vozidla).
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1336
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 17:12:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cog. > jen tak dal, rad se bavim a rad zaridim, ze se bavi ostatni. S timto vasim vtipkem mel kolega docela uspech na skoleni bezpecnosti prace

Radeček > kdyz me nekdo vyfoti, ze jedu na cervenou, je preci spatny on, bo bonzuje
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 64097
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 01:17:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do záhlaví jsem přidal odkaz na sledovačku.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12068
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 11:13:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle jsem pro vás slovo od slova opsal z dnešní mladý fronty
PRAHA Sněhurka a sedm trpaslíků není zřejmě oblíbenou pohádkou, která by bavila šéfy marketingu Českých drah.
Téměř osm let pojmenovávají zaměstnanci jednotlivé soupravy pendolina podle Sněhurčiných trpaslíků, teď by se měli učit nová jména: podle českých a moravských řek. Vedení drah rozhodlo o jejich přejmenování. Sedm trpaslíků už muselo zmizet z levého boku jednotek.
„Jde o prestižní vlakové soupravy a nedomníváme se, že je to vhodná volba pro jejich pojmenování, i když jejich počet navozuje myšlenku na oněch sedm trpaslíku z populární pohádky Sněhurka,“ vysvětlil mluvčí drah Petr Šťáhlavský. Jiné soupravy či lokomotivy se zdrobnělinami na kapotě se o svá jména zatím obávat nemusí. Cestující veřejnost přitom dlouhou dobu netušila nic o tom, že právě jede s Prófou či Šmudlou. Až loni se odhodlali někteří zaměstnanci bez povolení polepit boky souprav jejich jmény.
Vydržely však jen několik měsíců, než přišel příkaz k odstranění. „Dlouho to nikomu nevadilo a najednou je to problém,“ zlobí se jeden ze zaměstnanců drah. Podle něj zůstanou i s novými názvy trpasličí jména alespoň uvnitř na stanovišti strojvůdce.
Dráhy se rozhodly pojmenovat pendolina podle velkých řek. „Spojitost mezi pendoliny a řekami je ve vedení koridorů v údolí těchto velkých řek, kolem kterých tak projíždějí naše vlaky a často přímo pendolina,“ řekl Šťáhlavský. Vlaky se budou jmenovat například Vltava, Labe, Odra či Morava.
Mezi názvy však chybí například Orlice, která na hlavní trase mezi Prahou a Ostravou vytváří nejhezčí úsek celé cesty.
Podle Šťáhlavského je běžné, že se vlaky v zahraničí pojmenovávají podle určitého zvoleného způsobu. Například Švýcaři využívají k pojmenování lokomotiv především názvy měst, v případě naklápěcích vlaků ICN pak zvolili jména významných osobností nějakým způsobem spojených se Švýcarskem. V Německu či Rakousku se velmi často používají především města.
V Česku je zatím pojmenovávání lokomotiv a souprav spíše chaotické. Na některých motorových jednotkách jsou oblíbené především zdrobněliny ženských jmen, u nových motorových vozů od Stadleru například pro Liberecký kraj zvolily dráhy společně s krajem názvy řek, měst či hor. Po kraji tak bude jezdit například Smrk nebo Jizera. Podobné to má být například u jednotek CityElefant v Moravskoslezském kraji. Na rozdíl od dosavadní praxe by ale nemělo jít už jen o „kutilství“ strojvůdců a pracovníků dep. „V případě dalších, hlavně regionálních vozidel nepředpokládáme komplexní přejmenování,“ dodal Šťáhlavský. Jména by měly mít například i jednotky Railjet od Siemensu.
Od nového jízdního řádu přesunuly dráhy všechna pendolina na trať mezi Prahou a Ostravou, jeden spoj denně zajíždí do Žiliny a o víkendu do Františkových Lázní. Cestující během první poloviny roku čeká zásadní zlepšení: připojení k internetu.
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: spoje 2x ráno a 3x odpoledne, ale denně.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
Jarda_kučera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 14:02:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm, vskutku zajímavé, a hlavně ta věta, že denně jeden spoj zajíždí do Žiliny...

Jinak pro Honzíka: Mohl byste mi (třeba mailem, ať se to tady zbytečně nešíří) rozepsat v čem spočívá ta neplánovaná údržba tolika jednotek, že každý týden jezdí ta náhradní souprava na 515/500?
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 541
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 16:33:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tož, ako čítam, aby sa Sněhurka premenoval na Čochtana.
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Bulgur
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 1-2011
Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 17:23:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sněhurčiny trpaslíky nahradí v názvech pendolin řeky

Já až do těch nápisů netušil že jsou to trpaslíci, a upřímně se mi to líbilo, neškodná příjemná sranda. Vedení ovšem zjevně nemá smysl pro humor ani rozum.
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 874
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 20:23:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JardA kučera: výměna dvojkolí
výměna dvojkolí
výměna dvojkolí
výměna dvojkolí
aj.
Gatto nero
http://www.pendolino.cz/
http://www.imdb.com/title/tt0481369/
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Jarda_kučera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 21:15:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ok, a bude to každý ten týden (alespoň pravděpodobně) ta středa? Nebo se to i nadále bude o den posouvat, takže za chvíli bude náhr. souprava rovnou v pátek? Nerejpu, ptám se, protože v práci nám to do UNIPOKu chodí vždycky na každej týden. Ani v rezervačním systému to zatím nebylo na příští týden upravený (včera odpoledne).
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 875
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 21:20:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Příští týden to bude úterý a je to vázáno na volnosti hříže
Gatto nero
http://www.pendolino.cz/
http://www.imdb.com/title/tt0481369/
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2672
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 21:58:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dvojkolí se mění za ty, co jezdily zkušebně na (a teď si nevzpomenu číslo)?
Sněhurka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 08:45:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, Čochtan tak to by sedělo.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5864
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 08:54:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsem ani netušil že maj soupravy trpasličí jména,ale když tu občas píše Sněhurka svojí logiku to asi má:-)

Ukážete někdo fotku kde to jméno je vidět ??))
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 534
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 12:10:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Jnd:
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1366
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 19. ledna 2012 - 16:14:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden takovej skoro OT dotaz ... nebo prosba, jak se to vezme; az nekdo z vas pojede v jednicce Pendolina a bude si davat Bavarii nealko, kouknete se, jestli je plechovka hlinikova (kod 41 ALU) jako jsou snad skoro vsechny, nebo ocelova (kod 40 FE), jako je ta, co mi ted visi na magnetu u kompu
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Neonym
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 1-2012
Odesláno Čtvrtek, 19. ledna 2012 - 17:45:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Já nerad nechávám věci náhodě a zjišťuji si předem spoustu věcí, ale až tak moc zase ne:-)
lukas1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 9-2011

Odesláno Čtvrtek, 19. ledna 2012 - 20:31:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jnd: Třeba "Kejchal" 004 - foceno v Ústí nad Labem hl. n.

Video o DB vozech jezdících na EC 172/173 a 174/175: http://www.youtube.com/watch?v=4VLLH8A2GcU
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 15:02:54    Odkaz na tento příspěvek  

Místo trpaslíků budou řeky, deník Metro -18.1.2012
Téměř osm let pojmenovávají zaměstnanci jednotlivé soupravy pendolina podle Sněhurčiných trpaslíků. Teď se musí učit nová jména - podle českých a moravských řek. Vedení drah rozhodlo o jejich přejmenování. Trpasličí jména už musela zmizet z levého boku jednotek. „Jde o prestižní vlakové soupravy a nedomníváme se, že trpaslíci jsou vhodná volba pro jejich pojmenování,„ vysvětlil mluvčí drah Petr Šťáhlavský.

Jména pohádkových trpaslíků znají děti téměř v celém světě, jak z knižní, tak filmové podoby, zatímco o Pendolinu vědí sotva děti v tuzemsku ...

Pro údajnou „prestižní" elektrickou jednotku, o jejíž „přednosti" železniční společnosti DB a ÖBB nestojí, protože nedosahuje kvality srovnatelných vozidel tamních železničních společností a na Slovensko se podívá dvakrát do týdne, navíc s pochybným využitím však nejsou důstojná ...

Dětinsky trapné. Vedení drah zjevně nemá co na práci, když se zabývá takovými prkotinami místo toho, aby řešilo důležitější věci ...
R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 795
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 21:24:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes nablito v 511, vůz 3, místo 31. Tak si tam nekupujte místenku
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Sigi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 10-2011
Odesláno Sobota, 21. ledna 2012 - 13:20:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolín
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 876
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 21. ledna 2012 - 14:22:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R 1463Úpa: ... a to to tam zůstalo ležet nebo to někdo uklidil?
Já jen, že se před časem vybavovala všechna Pendolina hygienickýma pomůckama včetně kýblu a mopu pro podobné případy, aby to posádka mohla uklidit a nesnižovala tak komfort produktu Pendolino
Gatto nero
http://www.pendolino.cz/
http://www.imdb.com/title/tt0481369/
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1381
Registrován: 11-2009

Odesláno Sobota, 21. ledna 2012 - 17:50:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzík > pri me minule jizde, kdy spolusedicimu utekl zeleninovy salat na zem diky prujezdu zatackou pribehl stevard se smetackem a lopatkou a vse uklidil (po noznim pouziti cudlitka na privolani personalu), takze predpokladam (a zaroven v to doufam), ze i tu savli zahy uklidili.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality