K-report
 

Archiv diskuse Nové motorové vozy do 05. 06. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nové motorové vozy » Archiv diskuse Nové motorové vozy do 05. 06. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3169
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 22:35:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On ten design není zase tak špatný. Líbí se mi sice hranatější tvary, už i tenhle překulacený design má svoji nejlepší éru za sebou, ale dá se to. Hlavně, aby z toho bylo dobře vidět a dal se z bočních oken tanoviště sledovat vlak.
Větší problém mám s kvalitou. Jak je něco z Polska, tak k tomu přistupuju hodně obezřetně. Kvalita stroje a výdrž předních partií při nárazu. Jestli bude obojí dobré, tak se časem zvykne i na ten nezvyklý tvar čumáku. Jinak zbytek soupravy se mi líbí...
Rebel Yell
Izidor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 00:24:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: Vysychá ti pramen...?
lukas1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 9-2011

Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 14:20:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa - Číslo příspěvku: 6116: Pěkný stroj
Mol:
Video o DB vozech jezdících na EC 172/173 a 174/175: http://www.youtube.com/watch?v=4VLLH8A2GcU
Bizon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 599
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 20:24:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náhodou mě se to líbí,mě to připomíná tvar Kosatky-wysięgnik
Neonym
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 1-2012
Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 20:42:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych tomu říkal "vlna". Tak na mě působí design a barevné zpracování toho čela. Tmavě modrá na střeše, jako hladina vody a vpředu klesá, jako kdyby se hladina šířila vlnou. A na konci klesá zase
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 00:14:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Dnešní přepravující se Talent 643 z Německa na Slovensko?, nevíte sériové číslo?
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4442
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 00:34:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

368
Košičan a Vindobona - nejlepší vlaky na území ČR
youtube: http://www.youtube.com/user/Brejlovec754049
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1085
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 00:46:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špáňa: děkuji
Valis88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 09:01:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Slovensko pojede až později, teď stojí na Smíchově na společnym.
www.masinka.cz | www.youtube.com/VytopnaZlichov | www.facebook.com/masinka.cz
Jirka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 10:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chocní projel Talent už v 6:04.
Jirka.
Kubin...
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 4-2012
Odesláno Úterý, 15. května 2012 - 12:00:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dejme tomu šanci. Je to sice z polska, ale třeba to bude šlapat, to uvidíme a zas tak špatně to nevypadá. A co se týče srovnání s desiry od Siemensu (tedy motorovými) tak to taky rozhodně žádnej zázrak není.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 961
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 15. května 2012 - 20:25:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubin: Decentne jste pomlcel, ze srovnani s Desirem (predpokladam s Desirem Classic) je srovnanim konstrukci ktere deli skoro dvacet let...
Libochovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.119.77
Odesláno Úterý, 15. května 2012 - 21:55:01    Odkaz na tento příspěvek  

Raquac: Já měl zato, že se první Desira Classic začali v SRN objevovat od roku 2000 a masivněji od 2002? Mě se u Desir líbí velká panoramatická skla a ten rozhled no. Pravdou, ale je, že klimoška od +30 má co dělat, v tom jsou ty velká skla zas na škodu. Nevím co je v Linku za klimu, ale nemuselo by tam být na mě v létě vedro a v zimě díky těm příčkám pro změnu tepleji. Jinak trendem by podle mě určitě na regionální úrovni měla být snaha o lehčí jednotky než o těžší.

Kade: Koukal jsem na ten odkaz Railvolutionu a pánové ta chorvatská jednotka to je žrádlo, je velmi krásná, líbí se mi více než Talent nebo slovenská 860. To by bylo vozítko na R Olmík-Ova nebo Pce - Liberec.
Duštifíra_von_ALEX
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 3-2012

Odesláno Úterý, 15. května 2012 - 22:40:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TAk já bych řekl že Desiro je určitě lepší zázrak než zbytek mot.vozů v parku ČD.
S Desirem jsem nalítal tisíce km,s Pesou (konkrétně SA 134) jsem jel jednou.Ani náhodou bych Desiro nevyměnil.Konkrétně SA 134 ukazuje že poláci jsou národ šmelinářů,netáhel a překupníků.Stejně jako kdysi Polski fiat,tak SA 134 je prostě okopírované Desiro.To nejdůležitější,a to motor s převodovkou naštěstí zůstalo původní(MTU a VOITH),ale ten zbytek není žádná sláva.Jak říkají motorističtí kritici-chybí tomu dílenské opracování.Primární vypružení pryžokovovými bloky,střechou zatékalo atd.JAk jsem koukal na webu Pesy,do všeho montují Voith a z motorů MTU,MAN a IVECO.Kdyby tam měli dát něco svého,tak by to asi moc spolehlivé nebylo.To v PARS byli aspoň odvážnější a do Regíny nacpali TEDOM,který už snad je trošku spolehlivější než ML 634.Škoda že v Parsu nejsou schopní jako poláci něco takové z osvědčených komponentů poskládat.Třeba by se i s designem dostali dále.Ale myslím si že na rozdíl od poláků by to bylo stejně dost drahé,páč by na tom pracovala dražší pra.síla a všichni by na tom chtěli co nejrychleji zbohatnout.Poláci asi trochu pošetřili a vylezl s toho trošku lepší vehikl.
Koukám že na tom novém vehiklu jsou na primáru vinuté pružiny,předpokládám že v tom bude osvědčený motor MTU(Vogtlandbahn pro Oberpfalzbahn si je objednal),jen ty hranatý okna zůstali a pořád to je taková hranatá krabice....
Já tedy než Pesu,bych radši bral toho TALENTa 643 na fotce od Jamessn.Samozřejmě rozdíl v ceně vyhrává,ale není někdy lepší si trochu připlatit?
Libochovičák-jj,to vypadá taky pěkně,ale taky mě to přijde moc velké a robustní...
pavoyoshi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 4-2012
Odesláno Středa, 16. května 2012 - 03:52:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bych radši bral toho TALENTa 643 na fotce od Jamessn

No, kdyz najdes nekoho, kdo ti Talenta vyrobí. Bombardier to nebude.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 962
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 16. května 2012 - 08:48:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já měl zato, že se první Desira Classic začali v SRN objevovat od roku 2000 a masivněji od 2002?

To mate pravdu - prace na konstrukci vozidla ovsem probihaly drive, v polovine devadesatych let.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 707
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 16. května 2012 - 15:07:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Talenty mají menší rozestupy mezi sedačkami než bymečka, ale to asi nikomu nevadí...
Duštifíra_von_ALEX
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 3-2012

Odesláno Středa, 16. května 2012 - 20:05:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mol-tak asi budem předpokládat že výrobce se přizpůsobí objednávce odběratele a ten když bude chtít jiné uspořádání,tak mu jej tak upraví...ODEG si např.nechal do Desir namontovat zásuvky na 220V pod stolečky...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12712
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 18. května 2012 - 12:12:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, prosímpěkně, co je slovenská řada 860? Kdesi kolem Humenného jí mají? Nemáte obrázek?
A druhý dotaz - jaký je rozdíl mezi naší 840 )liberec) a 841 (vysočina)?
dík.
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: v kladiva spoje 2x ráno a 3x odpoledne, v sone dva páry spojů odpoledne.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 971
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 18. května 2012 - 15:23:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1) motorák z Vrútek
2) nastavení převodů a z toho plynoucí maximální rychlost (liberecká má nižší, aby to líp jelo)
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Pepas87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 3-2011
Odesláno Pátek, 18. května 2012 - 15:46:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad rychlost: Liberecká jednotka má "jiné převody" tudíž jede úplně stejně rychle jak ta z Vysočiny..

Obě řady Vmax 120...

Rozdíl je, pokud se nepletu, pouze v brzdě..

(Příspěvek byl editován uživatelem pepas87.)
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6007
Registrován: 8-2003

Odesláno Pátek, 18. května 2012 - 17:03:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Liberecká má vmax 100.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
834
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.107.66
Odesláno Pátek, 18. května 2012 - 17:18:51    Odkaz na tento příspěvek  

Bkp: kolikrat uz se tohle resilo. Liberecka RS1 (840) MA MAXIMALNI DOVOLENOU RYCHLOST 120, OPAKUJI 120 !!! KILOMETRU ZA HODINU, stejne jako 841, zasadni rozdil je v typu pouzite prevodovky a ovladani prubezne brzdy. Vice v archivu vlakna o RS1
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.13.92.124
Odesláno Pátek, 18. května 2012 - 19:06:33    Odkaz na tento příspěvek  

Tady jsem našel jedno video Linku II.

http://www.youtube.com/watch?v=qou_4umq_PU
Kade
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1086
Registrován: 7-2002
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 19:17:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pult Linku
http://www.railvolution.net/zm/aktuality.php
(jako druhá fotka k té z okruhu, kliknout na ty šipečky)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12720
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 20:09:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všem děkuji za info a vysvětlení, videa bohužel ted nějak nemůžu, takže kdyby někdo měl fotečku z provozu 860 tak se na ní budu těšit.
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: v kladiva spoje 2x ráno a 3x odpoledne, v sone dva páry spojů odpoledne.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
DominiX
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.48.241.241
Odesláno Pondělí, 21. května 2012 - 13:03:51    Odkaz na tento příspěvek  

A je to určitě 860? Není to 861 o které se původně psalo jako o 860?
Mapa nasazení na stránkách RAIL.SK by tomu odpovídala.
A ve fóru o této řadě na stránkách VLAKY.NET budou jistě nějaké ty fotečky.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12733
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 21. května 2012 - 13:14:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DominiX: Jo to bude on. Dík.
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: v kladiva spoje 2x ráno a 3x odpoledne, v sone dva páry spojů odpoledne.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
VÚdfan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 22. května 2012 - 20:06:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím zda-li je to správně zařazené, ale v podstatě se dá považovat za novinku.

Řídící vůz řady 961 zvaný SYSEL, co si o něm myslíte a jaké s ním máte zkušenosti, my tady na Hodonínsku špatné, věčně pokažené dveře.

Jen by mě zajímalo, kam Sysel patří, ale myslím si, že mezi motorové vozy, mezi elektrické určitě nepatří, musel by mít na střeše smeták a ten nemá.

Nezasloužil by si vlákno? Už jich jezdí celkem dost.

Když to, ale vezmeme trochu od lupou tak jde vlastně o staronový řídící vůz, Syslové totiž vznikly z nějakého původního motoráku, jen si teď nevzpomenu z jakého, kdyby mě zabil.

Je-li to ve špatném vlákně, tak SORRY.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2606
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 22. května 2012 - 20:42:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Syslové totiž vznikly z nějakého původního motoráku,

Sysel vzniknul z vagonu Bdt,který nikdy žáden motor neměl.Je to vagon s řídícím stanovištěm.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3568
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 22. května 2012 - 20:44:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neee, je to reko snad z Bdt, 954 je z Postw.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
VÚdfan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 22. května 2012 - 23:02:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za informace.

Takže Sysel je původně obyčejný vagon, tak jsou např. vagony řady B, tak Sysel vznikl rekonstrukcí vagonu Bdt, rozumím tomu dobře?

To: Apollo 17: a výš, že mě to ani nenapadlo, že z vagonu jde udělat vlastně lokomotiva?
A na čem je závislý, Sysel je Diesel, že?

Takže je to vagon s řídícím stanovištěm, je to podobné jako u Šukafonu.

Myslím to tak, že je řídící stanoviště a za ním jsou místa pro cestující.
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4155
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 22. května 2012 - 23:13:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VÚdfan: Sysel je řídící vůz, tedy pouze vagon s kabinou (není hnacím vozidlem). Pro svůj pohyb potřebuje lokomotivu na druhém konci vlaku.
Každý je šotouš, ale v jiné věci...
VÚdfan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 23. května 2012 - 09:19:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Malý_fotograf: to je mi novinka, páni.

Já, že když prodělal rekonstrukci, tak z něj udělali mašinu a on je to pořád vagon jen doplněný o kokpit strojvedoucího.

A výš, že jsem si pořád říkala, proč pořád na postrku tahá tu elektrickou mašinu a to je hnací síla celého vlaku, ne výpomoc.

Takže Sysel je tam vlastně jen jako další vagon a taky pro ozdobu, vlastně nic nedělá, je to jen hezky vypadající vagon.

Díky.
Prvni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 23. května 2012 - 10:17:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna PESA včera v Cerhenicích na okruhu:


A pak pod střechou bylo tohle: Neví někdo, co to je?

Vzhůru do boje! Povedu vás proti smrtelným. ZVÍTĚZÍME!!
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3422
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 23. května 2012 - 10:41:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VÚdfan: "Takže Sysel je tam vlastně jen jako další vagon a taky pro ozdobu, vlastně nic nedělá, je to jen hezky vypadající vagon"

Proboha, přečetl jste si, co Vám odpověděli shora?

Sysel, jak tomu nasvědčuje i jeho řadové označení, rozhodně "vlastně nic nedělá", jen z jeho strojvůdcovské kabiny lze, po propojení příslušných kabelů, řídit vlakové hnací vozidlo a ovládat další funkce vlaku (např. otevírání/zavírání dveří, informační systém atd.). Prostě je v soupravě "jen pro okrasu"
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 752
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 23. května 2012 - 12:25:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prvni: Jednotka od Alstomu pro SNCF, viz odkaz.
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6038
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 23. května 2012 - 14:38:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to logo na tom Linku je tedy děs běs. Nějaké menší na skladě neměli?

(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravák.)
MHD Ostrava
Helpdisc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 341
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 23. května 2012 - 17:38:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co to tady melete? nikdy jste neslyšeli pojem řídící vůz?
http://motoraky.wgz.cz/
DominiX
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 5-2012
Odesláno Středa, 23. května 2012 - 18:50:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad by neuškodilo nebýt tak přísní. Slyšet pojem řídící vůz a vědět přesně co to znamená, jsou dvě různé věci.
Pro kolegyni VÚdfan: Laicky. Řídící vůz je osobní vagón doplněný na jednom konci o stanoviště strojvůdce. Tento vůz se řadí na opačný konec vlaku než je lokomotiva (motorová nebo elektrická, to je jedno). Celý vlak i s lokomotivou se pak dají z řídícího vozu ovládat. Jednu jízdu tedy vlak jede řídícím vozem vpředu a zpět jede lokomotivou vpředu. Výhodou je, že v koncových stanicích není potřeba lokomotivou objíždět vlak aby byla opět vpředu. Strojvůdce jen přeběhne z řídícího vozu do lokomotivy popřípadě opačným směrem. Šetří se čas a lidé. Sysel má navíc klimatizaci, takže to zas tak "jen další vagón" není.
Luki810
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 8-2008

Odesláno Středa, 23. května 2012 - 22:12:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prvni: http://fr.wikipedia.org/wiki/Alstom_R%C3%A9giolis
ASD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.173.6
Odesláno Středa, 23. května 2012 - 22:26:09    Odkaz na tento příspěvek  

Ten Regiolis jsem i docela patří, neboť může být i v dvouzdrojové verzi.
Prvni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. května 2012 - 10:49:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ekholmmesotitsch + Luki810:
Díky.
Vzhůru do boje! Povedu vás proti smrtelným. ZVÍTĚZÍME!!
VÚdfan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. května 2012 - 13:19:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mno a jak si někteří tady mysleli, že jsem se to snažila podat.

Tím, že jsem napsala, že na tom vlaku ten Sysel je jen pro okrasu, je ale tak trochu pravda, bez další lokomotivy, která je na druhém konci vlaku, není Sysel schopný jet vlastní silou.
Až po propojení kabelů, může fíra ze stanoviště Sysla ovládat, dveře a další funkce.

A pojem řídící vůz mi není vůbec cizí. Viděla jsem a slyšela jsem už nespočetněkrát.
Matus7532
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 528
Registrován: 11-2008

Odesláno Čtvrtek, 24. května 2012 - 13:56:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VÚdfan to znie ako definícia riadiaceho vozňa 951 ZSSK ten je skutočne často k ničomu...
história a aktuálne nasadenie HDV 350,362,363 ZSSK

Nová osobná webgaléria
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2610
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. května 2012 - 23:25:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bez další lokomotivy, která je na druhém konci vlaku, není Sysel schopný jet vlastní silou.

Ale to není schopen žáden jiný řídící vůz.
Z Řídícího vozu se řídí vlak(není určen pro jeho pohon).
pavoyoshi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 4-2012
Odesláno Pátek, 25. května 2012 - 01:42:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen se smeji, jak mnozí naletí na trolly Copak nevidíte, ze VÙdfan je neco jako M-prúvodcí na zelpage?
VÚdfan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 25. května 2012 - 16:49:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To pavoyoshi: No dovol, není to od tebe trochu sprosté?

A jak se tedy podle vás jmenují mašiny, které slouží zároveň jako vagon i jako lokomotiva,
třeba u 810, není to také řídící vůz?

Pokud má za sebou ještě přívěšáky, tak už je to hnací vůz, ale zároveň i řídící.

Apollo: máš-li tedy víc zkušenotí, budu ráda, když mě poučíš, jak se tedy správně jmenují
ty mašiny např. u 810 nebo 814 apod.

Jestli je tu někdo z vás strojvedoucí, budu ráda, když tady v tom uděláte pořádek, místo zmatků a urážek.
lik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.91.149.3
Odesláno Pátek, 25. května 2012 - 17:21:32    Odkaz na tento příspěvek  

cooo? 810 je pořád motorový vůz, ať táhne přívěšáky nebo ne...regionova je složená z řídícího vozu a motorového vozu...
Knapido
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1203
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 25. května 2012 - 18:14:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden se Vám to tu celou dobu snaží vysvětlit
když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo.. a když né to tak použij flexu !! Jinak tě už nic nezachrání... Je to v řiti. Dneska ani flexa nepomohla !

Na K-reportu od 23.ledna 2006
Keltman4u
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 9-2011
Odesláno Sobota, 26. května 2012 - 00:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak mě napadá, není pravý čas na nové vlákno pouze pro 844?
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1946
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 31. května 2012 - 07:48:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VÚdfan#114 > fira nejsem, ale vono to neni slozity, jen to chce zapojit logiku;
- vagon, vlecnak, kocar, nazvete si to jak chcete. Dovnitr se dava bud substrat, kastani nebo cestujici, nazvete si to jak chcete. Samo to jede leda z kopce a da se to leda tak brzdit.
- ridici vuz neni nic vic, nez vagon, s kabinkou pro firu na konci, kde ma vsechno jako v masine nebo motoraku, ale fyzicky tam chybi ten pohon - ten je totiz v jine casti vlaku.
- motorovy vuz je to samy co ridici vuz, ale ma to i ten pohon, takze z popsanych variant je to prvni, ktera jede i jinak, nez z kopce. Taky se do nej zpravidla musi lejt nafta - pokud se leje do predchozich dvou, je tam jen na topeni.
- motorova lokomotiva je to samy co motorovy vuz, ale nema misto pro cestujici, zato ma zpravidla o to vetsi motor a tim padem toho utahne vic.

Ted uz je doufam vsecko jasne. Prosim tedy, ukazte toto i ostatnim ve skolce, at pak ve skole nejsou za blbce, az se budou divit, ze ridicak nema motor, prestoze jim ten pojem neni vubec cizi
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Masinka123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.120.193.34
Odesláno Čtvrtek, 31. května 2012 - 13:41:43    Odkaz na tento příspěvek  

Už byly někde zveřejněny fotky interiéru Pesy pro ČD?
roky280
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 3-2012
Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 16:07:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě je docela škoda že 844 nemá klasický spřáhlo... A má zásuvku na propojení z dalšími jednotkami???
Ythomas_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 857
Registrován: 10-2009

Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 16:32:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad roky280:

Podle mě je docela škoda že 844 nemá klasický spřáhlo... A má zásuvku na propojení z dalšími jednotkami???

Právě proto, že nemá klasické spřáhlo, ale Scharfenberga, tak nepotřebuje nějaké zásuvky. Propojení jednotek (samozřejmě stejného typu, resp. vzájemně kompatibilních) se děje přes toto spřáhlo, a to jak po stránce mechanické, tak i elektrické a příp. i pneumatické...
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2553
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 19:44:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Propojení jednotek (samozřejmě stejného typu, resp. vzájemně kompatibilních)

Jak daleko je doba, kdy budou všechny nově vyrobené jednotky navzájem kompatibilní? U emerických dýzlových lokomotiv to zvládli někdy v šedesátkách, tady i 50 let poté si každej hraje na svým písečku a ve výsledku to škodí všem.
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4168
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 21:00:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V nejnovějším železničáři je rozepsán harmonogram dodávek Pesarů. Dodávky nepůjdou podle číselné řady, ale občas se nějaké číslo přeskočí a pak zase doplní. Je asi záměrem, aby souvislé číselné řady měly určité kraje, ačkoliv ani to není úplně 100%.

Také se v železničáři píše, že Pesary obohatí "zvířecí rodinu" vozidel ČD a ponesou název RegioShark.
Každý je šotouš, ale v jiné věci...
asdaf
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.20.77.225
Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 21:02:03    Odkaz na tento příspěvek  

Scan by nebyl? Na webu to není.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3596
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 21:04:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja chci SA3 misto sroubovky
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3275
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 05. června 2012 - 15:37:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z dnešních zkušebních jízd 844.001