K-report
 

Trolejbusy a autobusy v Opavě  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy a autobusy v Opavě « Předcházející Další »

Vozový park městské dopravy v Opavě

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Opavě do 28. 05. 2012Pistacio60 28-05-12  00:59
Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Opavě do 28. 08. 2012Opavacek60 28-08-12  20:38
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
3229
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.120.70
Odesláno Úterý, 28. srpna 2012 - 20:44:55    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Pus:
Já se nemám důvod s Tebou hádat.Každý máme trochu jiný názor
3229
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.120.70
Odesláno Úterý, 28. srpna 2012 - 20:53:58    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Opavacek:
To jsem ocenil,že jízdné ve Š 9 Tr bylo zdarma.V roce 2002 jak byly oslavy 50. let trolejbusů v Opavě,tak jsem platil za jízdenku tuším 50 Kč.
Tím pro dnešek končím a pro příště se vážně zamyslím nad tím jestli tu budu něco psát
Mhdhavirov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 7-2011
Odesláno Středa, 29. srpna 2012 - 21:53:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, já jsem teď osobně nebyl přítomen na oslavách 60-ti let trolejbusů v Opavě, takže nemůžu kritizovat nebo chválit nicméně byl jsem na akci ke dni dětí. Já osobně jsem rád za každé zpřístupnění vozoven nebo garáží veřejnosti. Pokud dobře chápu jestliže by nebylo nějakého člověka který se dopravou zajímá a vstřícnosti MDPO tak by se tyto akce nedělali. Co se mi líbilo že jsem si mohl v klidu projít celou vozovnu. Nikde nebyly žádné pásky. Třeba když bylo v Ostravě 60.let trolejbusů tak se třeba nemohlo jít na odstavnou plochu za dílny. V Opavě ano. Nevím jak může (ano může) někdo kritizovat snahu někoho, když pro samotnou akci udělal velké však víte. Já jsem opět pozdě zjistil že se bude něco takového konat takže jsem se zase nemohl přihlásit jako dobrovolník. Pokud tedy něco takového bude a já taky budu moct tak velice rád přijdu výpomoci.
mhdhavirov.mypage.cz
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5039
Registrován: 10-2005

Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 15:34:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abych pravdu řekl, tak i my máme určitou část vozovny vždy uzavřenou, ale je pravdou, že je to podstatně menší část, jak v Ostravě. Důvodem je bezpečnost a řekl bych, že stejný bude i v Ostravě. Ale když někdo přišel z nadšenců a zeptal se, zdali se může podívat i tam, tak jsme mu to vždy pod dozorem dovolili. Stačí se nebát a slušně se zeptat a není určitě problém.

Jinak samozřejmě každá zpětná vazba je pro nás důležitá a to i ta negativní, takže to určitě není tak, že kritizovat může pouze člověk, který pomáhá, ale je třeba si u toho uvědomit, že opravdu naše možnosti a prostředky jsou značně omezené. Nemůžeme se tímto rovnat např. akcím v Ostravě. To prostě nejde. Jestli opravdu to, že při opavských oslavách nebyly ve vozovně připálené bramboráky a ve Škodě 9 Tr, která navíc jezdila po Opavě zadarmo, se nerozdávaly jízdenky znamená to, že akce byla "parodií". Nevím no, asi mám priority posunuté někde jinde. Vůbec, speciálně letos můžeme být rádi, že jsme tu nějaký historický vůz měli.

(Příspěvek byl editován uživatelem opavacek.)
Kdo neví a neví že neví, je hlupák, vyhněte se mu!
Kdo neví a ví, že neví, je prostý, poučte ho!
Kdo ví a neví, že ví, spí, probuďte ho!
Kdo ví a ví, že ví, je moudrý, následujte ho!
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 919
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 01. září 2012 - 16:50:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda, divím se, že se tady neobjevily žádné fotky z vozovny, šotoušů tam bylo přece dost. Já aspoň přidám jednu fotku 9Tr z Kateřinek.

Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů v TS 441 PJ Bohumín
Karel_Š
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 382
Registrován: 7-2005
Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 13:16:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opavaček:
Ahoj. Jak to aktuálně vypadá s 52 a 58. Nebylo by foto té 58 ? Dík. Karel
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 920
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 21:43:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U opavského nádraží unikal plyn, hasiči evakuovali desítky lidí.
Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů v TS 441 PJ Bohumín
Benpat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 453
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 25. září 2012 - 18:02:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://opavsky.denik.cz/zpravy_region/mhd-odbavovaci-system250920 12.html
Rezny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 5-2005
Odesláno Středa, 26. září 2012 - 21:46:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozdrav ex 60 z ... ?
Mějte se .-)
Jiri_21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 6-2012
Odesláno Čtvrtek, 27. září 2012 - 20:20:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je to Ternopol
Observer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 4-2011
Odesláno Pátek, 28. září 2012 - 19:55:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve vozovně jsem viděl nějaký nabouraný Citelis,můžete někdo prosím sdělit podrobnosti?
Jožka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.31.3
Odesláno Neděle, 30. září 2012 - 21:06:33    Odkaz na tento příspěvek  

Taky bych měl pár obrázků pořízených v pátek. Takže se o ně podělím. Jistě už budete vědět, o jaké vozy se jedná. :-)

Observer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 4-2011
Odesláno Pondělí, 01. října 2012 - 09:06:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parádní fotky! Koukám, že slouží dobře.
Pistacio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 11-2008

Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 02:19:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jožka: na tý poslední fotce je krásně vidět v protisměru plzeňskej trolejbus. Myslím, že tahle kombinace se jinde neužívá :-)

Hezký fotky :-)
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6115
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 11:44:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten váš nový odbavovák je opět EmTrest?
MHD Ostrava
3503
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 6-2011
Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 15:35:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Ostravak:
Ano,nový odbavovací systém je opět od fy EmTrest
Jožka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.31.3
Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 21:07:27    Odkaz na tento příspěvek  

Observer: Ano, slouží výborně. Tyto ex Opavské vozy patří v Ternopilu mezi výstavní kousky. Jiné vozy sem dodané (třeba rovnou jako nové) nebo některé vozy Škoda 9Tr jsou v podstatně katastrofálnějším stavu. Vlastně to bylo jediné město na naší Rusko-Ukrajinské cestě, kde jsem se setkal ve větším množství s používáním plechů místo skel atd.
Šapík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 03. října 2012 - 14:59:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tisková zpráva
World of Tanks - PzKpfw IV; StuG III; IS; Wolverine; T-50; StPz II
Google Chrome; Free Commander; VLC; Photoshop CS3 Aj.
Jaffa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 8-2010

Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 10:13:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm, tak to teď je podnik bez ředitele...
Zničím zemi...
Jonnyq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 10:43:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nepamatuje si někdo ještě na starý autobusák na Těšínské? Konkrétně na rozmístění jednotlivých stání vůči jednotlivým nástupištím? Eventuelně máte nějaké fotky nebo orientační plánek? Díky
Pistacio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 268
Registrován: 11-2008

Odesláno Pátek, 05. října 2012 - 00:49:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kokotina a za mě kurvárna. Woitka se potřebovali zbavit. Přitom darmožrouti pod ním by potřebovali na Bochenkovu. Z toho je mi na blití až z daleké Prahy.

On se Hynek chytí jinde...
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
aaa856
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.54.2
Odesláno Pátek, 05. října 2012 - 07:20:24    Odkaz na tento příspěvek  

S temi darmozrouty bych byl trochu opatrnejsi.

Ja bych osobne na Bochenkovu poslal soucasne predstavenstvo. Mel jsem moznost se bavit s panem predsedou predstavenstva a neni mi jasne, jak 28 lety clovek, ktery ma nulove zkusenosti z oblasti dopravy, ekonomiky a dokonce i managementu, muze byt predsedou predstavenstva. Jedine, ceho dosahnul je, ze vystudoval vysokou skolu, ale to je vse a to si myslim, ze je docela malo na predsedu predstavenstva. A o Halatkovi radeji taky nemluvit, protoze ten take nerozumi vubec nicemu.

Doporucuji si precist http://opavsky.denik.cz/zpravy_region/hynek-woitek-mdpo-odvolani0 4102012.html

Nejde ani tak o to, na kterou stranu je nakloneny clanek, ale o to, jak se tam vyjadruji nektere citovane osoby. Kdyz to zkratim, tak Woitek byl vyborny reditel, ale musel pryc. A ted je otazka, jaky je ten pravy duvod. Kazdy si domyslete.
Phd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 09. října 2012 - 23:26:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aaa856: Taková lumpárna...
www.bronislavice.blog.cz
Tom99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 4-2012
Odesláno Středa, 10. října 2012 - 12:48:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaký odkaz k prostudování
http://www.op4u.cz/pub/mmo/faro/zucet2011/D_OBCHODNI_ORGANIZACE/M DPO-strategie_2011-2020.pdf
Observer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 4-2011
Odesláno Středa, 10. října 2012 - 17:02:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K té Strategii rozvoje společnosti: strategie byla schválena a vzhledem k tomu, že Woitek - spolu s dalšími členy společnosti - ji zpracoval a ve znění uvedeném je brán ohled na nové komerční aktivity, tak chápu, že byl pro tyto aktivity. Nýbrž jedním z důvodů jeho odvolání bylo, že byl proti. Takže nechápu.

Jinak ta strategie je zajímavá. Snad se nikdo nelekl věty: aplikovat systém vnitřního auditu do všech činností jako zdroj informací pro efektivní
řízení společnosti)".

Velmi zajímavá je část poslední "Možnosti financování", především úvaha o vzniku dceřinných společností, ale to si moc v praxi u MHD Opava nedokáži představit, zvláště jimi zmiňovaná dopravní obslužnost mimo statutární území města.

No mrzí mě, že nikdo holt neví, jak potenciální cestující dostat do MHD (propagace to dle mě nevyřeší), je fakt, že to je těžký oříšek.


Tom99: díky za příspěvek!}}
Phd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 10. října 2012 - 18:13:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Observer: Nápadů je plno, ale obávám se, že v případě Opavy by některá opatření neměla účinek a ani smysl. Začal bych tím, že bych MHD začal zvýhodňovat před IAD, uspořádání kampaní na podporu MHD, různé akce. Zapůsobit na potenciální cestující tak, že chtějí MHD využívat. V Opavě jsem se narodil a taky 4 roky studoval. Ty doby dávno minuly, takže netuším, jak je na tom provoz aktuálně.

Zásadní otázkou je, zda dopravní průzkumy, které se tam dělají a jichž jsem se i zúčastnil, k něčemu jsou a dopravní podnik z nich vytěží maximum. Jistě, dopravní inženýr to ocení, protože získá přehled. Otázka aplikace opatření, které se dají odvodit ze závěrečné zprávy průzkumu a ze statistik, je pak na dopravním podniku samotném. Mohou mít skvělé a úplné údaje, ale dopravní podnik si s nimi nebude umět poradit nebo je uchopí špatně.
www.bronislavice.blog.cz
Observer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 4-2011
Odesláno Středa, 10. října 2012 - 20:57:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Začal bych tím, že bych MHD začal zvýhodňovat před IAD; Zapůsobit na potenciální cestující tak, že chtějí MHD využívat. Přesně tak!!!
Phd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 247
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 10. října 2012 - 22:09:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Observer: Na vozidla si cestující stěžovat nemůžou, myslím, že Opava má celkem moderní vozový park, který taky dobře udržuje. Nezdržují se tam bezdomovci jako v Praze, takže tyhle výmluvy nemají smysl. Snad jen ty jízdní řády. Ty se často mění, tak nemůžu říct, jak je to s provázaností a přestupními vazbami.
www.bronislavice.blog.cz
Observer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 4-2011
Odesláno Středa, 10. října 2012 - 23:08:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Phd: Co se týče vozidel, tak ta jsou relativně moderní - až na 11 vozů 14 TrM, těch je poměrně pořád dost; taky si myslím, že se vozidla dobře udržují. Velkým problémem podle mne bude odbavování cestujících, konk. nástup pouze předními dveřmi, nutnost mít vždy u sebe drobné (platí pro náhodné cestující), jízdenky - nemožnost zakoupit celodenní přestupní, hodinovou, které by v poměru k počtu najetých jízd vyšly levněji atd.
Phd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 10. října 2012 - 23:17:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Observer: Obecně nástup předními dveřmi mi přijde zvlášť u MHD velice nevhodný (Havířov tím trpí nejvíc). Dopravní podniky se obhajují tím, že se omezí počet černých pasažérů. Ano, omezí, ale nevymýtí. Ale nemyslím, že je to zrovna správné řešení. Když už teda zachovat nástup předními dveřmi, zavedl bych nějaké krátkodobé časové jízdné. Žádný návštěvník si nebude pořizovat čipovou kartu. Proto bych rád, a to platí i pro ostatní podobné provozy, aby řidič nebo pokladna vydávala třeba hodinovou jízdenku dejme tomu za 20 Kč. Jaký je rozdíl mezi tím, když si teď na automatu zmáčknu jednoho dospělýho nebo jeden celodenní lístek? Myslím, že kdyby se zvýšil sortiment jízdenek a trochu zpestřil tarif, celé MHD by to prospělo. Jen by se vypočítala kalkulace na určité časové období.
www.bronislavice.blog.cz
aaa856
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.13.192
Odesláno Čtvrtek, 11. října 2012 - 07:24:57    Odkaz na tento příspěvek  

to Phd

A tobě když spadne tisícovka do kanálu tak to pro tebe bude úplně to stejné jako kdyby ti tam spadla 1 koruna? Myslím, že by si měl jít dělat ekonoma do dp.
Observer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 4-2011
Odesláno Čtvrtek, 11. října 2012 - 07:57:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jednoznačně souhlasím s Phd, musíme si přiznat, že způsob odbavování a tarifní systém je nevhodný a mluví se o tom mezi cestujícími stále. Nevyplatí se jet jednou za čas jako nepravidelný cestující 4 přestupní jízdy, člověk zaplatí 4*13 Kč. Kdyby byla celodenní, bylo by to lepší.
aaa856
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.9.160
Odesláno Čtvrtek, 11. října 2012 - 09:12:03    Odkaz na tento příspěvek  

A jak se bude cestujícím líbit když třeba potencionální 15 minutová jízdenka bude třeba stát 17 Kč a více? Krom toho že někdo bude muset zacvakat ty ztráty z čerých jízd tak si uvědomte že i celý tento systém je nákladově dražší. Co třeba prodej a distribuce jízdenek? Myslí si snad někdo že trafikant bude prodávat jízdenky bez marže? Nebo uvědomuje si někdo z vás, že takvou jízdenku nelze tisknout na obyčejný papír nebo termopapír. Kolik bude mít tedy dp z takové jízdenky čistého?
Netvrdím že nástup všemi dveřmi je špatný ale vše má svůj rub a líc a ekonomika mluví jasně. Tenhle systém je dražší takže buď by se musela razantně zvýšit cena takových jízdenek což by vyšlo cestující dráž než v současnosti a to i pro to malé procento které platí v hotovosti nebo by prostě se musely ušetřit nemalé peníze. A kde ty peníze vzít? Dá se očekávat že i tak se bude omezovat v dalších letech MHD ale tohle by šlo ještě dál protože pochybuji že magistrát na tohle by přispěl.

Mě záráží kolik lidí tady v tom má jasno ale přitom nerozumí vůbec provozu mhd.
Phd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. října 2012 - 09:31:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aaa856: Nejsem sice ekonom, ale je mi jasné, že nový odbavovací systém bude stát hromadu peněz - distribuce a tisk jízdenek, označovač ke každým dveřím na vozidle, automaty, revizoři.

Ale mohli bychom to taky nechat na cestujících. Myslím, že v zimě by to ocenili, aby se nestála dlouhá fronta u předních dveří. Souhlasím s tebou, že vše má rub a líc, ale MHD je tady pro veřejnost, nikoli opačně. Je tedy na cestujících, jestli si zvolí ten nebo ten způsob. Musíme ale na ně s pravdou ven. Buď budete nastupovat předními dveřmi a ceny se nezmění, nebo budete nastupovat všemi dveřmi, ale cena jízdenek se zvedne.

Já jsem pro takový kompromis. Když už bych nástup předními dveřmi neprosadil, aspoň by mohl vyjít přestupní tarif.

Že zrovna ty se chlubíš tím, jak provozu MHD rozumíš... Nechci pochybovat o tvých kvalitách a na druhou stranu neříkám, že MHD nějak extra rozumím, ale dávej pozor na to, s kým máš tu čest. Nechápu tvoje přirovnání s tisícovkou v kanále.

Á propos, měl bys snad nějaký jiný nápad??
www.bronislavice.blog.cz
Observer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 4-2011
Odesláno Čtvrtek, 11. října 2012 - 09:32:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíše se inspirujeme ostatními provozy MHD. Samozřejmě že je to komplikovanější, ale jde o to nasbírat další cestující, místo toho každý očekává další úbytek cestujících. To není moc dobrá "vize". No ještě k těm jízdenkám - i když to moc nevyřeší, ale je to jedna z mnoha věcí, co by šly udělat jinak - nechat 13 Kč pro cestujícího, když bude chtít jet jen 1 jízdu za den, ale provést změnu v automatu(který je nainstalovaný ve vozidlech)v možnosti koupit si jízdenku přestupní (třeba za 15 Kč) či jinou vhodnou jízdenku. Jízdenky by se mohly prodávat přímo v zabudovaném automatu ve vozidlech, cestující by si zvolil druh jízdenky. A tu by byl lepší nástup všemi dveřmi (kvůli rychlosti odbavení). V Děčíně jsem si přímo v buse takto koupil 24 hod. jízdenku.
aaa856
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.52.1
Odesláno Čtvrtek, 11. října 2012 - 09:45:38    Odkaz na tento příspěvek  

to Phd

tisícovkou jsem narážel na argument že nevymizí černí pasažéři. Nevymizí s žádným sysémem, ale je sakra rozdíl mít ztráty v řádech milionů nebo v řádech tisíců maximálně desetitisíců.

to Observer: Proti 24 h jízdenkám jsem neřekl ani slovo. Mluvil jsem o nástupu všemi dveřmi. Přestupní jízdenky fungují v podobě el. peněženky a opravdu platba v hotovosti je okrajová záležitost. Každý si může spočítat kdy se mu peněženka vyplatí a vzhledem k pořizovací ceně netřeba aby jezdil nějak moc často.
Phd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. října 2012 - 09:57:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aaa856: Jasně, inspirujme se. Trutnov - město o mnoho menší, kde funguje nástup všemi dveřmi. To samé Tábor. V Mostě ti vydají přestupní jízdenku na 90 minut za 28 Kč. Copak je nemožný ten bazmek u předních dveří trochu "vylepšit"? Ale s těmi ztrátami máš pravdu.

Co takhle inspirace ze zahraničí? Nevím už kde, ale v nějakém západním městě si můžeš za vratný poplatek čipovou kartu půjčit. Na ní je nahraná jízdenka na určitý počet dní, podle toho, jak dlouho se návštěvník ve městě zdrží. Je to jen myšlenka, ne revoluční, a nevím, jestli pro Opavu vhodná, ale zkouším to všemi možnými směry.

Observer: Ono by to bylo vhodné ve více městech, třeba v Chomutově utratím hromadu patnáctikorun, jestli chci křižovat město až do Jirkova.
www.bronislavice.blog.cz
aaa856
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.55.2
Odesláno Čtvrtek, 11. října 2012 - 10:13:24    Odkaz na tento příspěvek  

to Phd

samozřejmě není problém najít příklady, ale taky je třeba se dívat jaké mají výkony a hlavně kolik do toho město sype. Prostě systém všemi dveřmi je dražší to na tom nic nezmění a pochybuji že město jako je Opava, které je silně zadluženo tohle bude platit. A lidi si těch pár vteřin raději počkají před vozem než aby platili o třeba 3 Kč více než dnes.
Jonnyq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 11. října 2012 - 13:35:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nepamatuje si někdo ještě na starý autobusák na Těšínské? Konkrétně na rozmístění jednotlivých stání vůči jednotlivým nástupištím? Eventuelně máte nějaké fotky nebo orientační plánek? Díky
Phd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. října 2012 - 17:12:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Observer: Co třeba preference? Vyhrazené jízdní pruhy na križovatkách by asi neprošly, některá místa jsou dost stísněná. Ale pamatuju si čtyřproudovou Ratibořskou, než ji zprasili. Tam by se ty vyhrazené pruhy daly aplikovat.
www.bronislavice.blog.cz
Observer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 4-2011
Odesláno Pátek, 12. října 2012 - 18:18:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Phd: Sice jsou přídavné pruhy zajímavým nápadem, to v podstatě znamená systém metrobusů, nýbrž je to podle mě v Opavě zbytečné, dokonce je hotová část obchvatu (jižní), což by mělo centru ulevit. Tento systém "preference" zavedli v Praze, ale bohužel nejsou pruhy :-). Spíše bych se zaměřil na již nevyhovující zvyklosti, především tarify.

Přitom to zní jako úplná blbost, rozšířit nabídku tarifů v již existujícím automatu, tak nevím, kde je takový obtížný problém, přitom si myslím, že by to byla cesta, jak cestující do busu dostat.
Phd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 12. října 2012 - 22:42:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Observer: Vyhrazené pruhy a metrobusy jsou úplně něco jiného. Navíc je to pojem, který pražští dopraváci absolutně nepochopili. Chtěli zavést "něco podobného", ačkoliv na to není připravena infrastruktura. Podle mého názoru radní Nosek není osobou, která by měla rozhodovat o dopravě nebo vést tým dopravních inženýrů.

Kromě vyhrazených jízdních pruhů však existuje i preference na křižovatkách. Existuje možnost lehce upravit signální plán tak, aby upřednostnil spoj MHD.

Ten automat je zatím nejdostupnější řešení. Je tedy na výrobci, jestli něco takového automat dokáže a je schopen nabídku rozšířit.

(Příspěvek byl editován uživatelem Phd.)
www.bronislavice.blog.cz
Observer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 4-2011
Odesláno Sobota, 13. října 2012 - 16:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Phd: No já myslel, že pro to aby byla splněna podmínka tzv. metrobusu, musí být mimo jiné umožněna jízda ve vyhrazeném pruhu nebo v jiné speciální dráze. Sice ty speciální pruhy nejsou ani v Praze a ani ne třeba v Berlíně. Neznám přesnou definici metrobusu (ale podmínky by měly být velkokapacitní vozidlo, krátké intervaly a ten pruh). Ale možná že ne.

Ta preference na křižovatkách je dost dobrý nápad, možná by bylo jednou dobré přijít na zasedání v Hlásce (nebo kde to bývá) a navrhnout to :-). Tehdy by si také řidiči aut (a zastánci IAD) mohli uvědomit, že je konečně MHd preferována. Dosud ten pocit není. Za druhé - což jsme nezmínili, ale s automobily to nemá ani tak co dočinění jako s pěšími) - je geografická struktura samotného města. Opava je město kruhového charakteru, v praxi řečeno: člověk dojde z místa A do B v kruhu za menší vzdálenost než v tvaru lineárním. Nepočítám ale trasy typu Jaktař - globus, kde je podél trati lepší užít MHD. Ale to jen na okraj, to nemá nic společného se změnami v MHD.
Razor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.49.64
Odesláno Sobota, 13. října 2012 - 19:49:10    Odkaz na tento příspěvek  

Vyjádření odvolaného ředitele
Protest
Okurek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 8-2012
Odesláno Neděle, 14. října 2012 - 14:46:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

305 byl jeden den v Lublinu u příležitosti 3. dne trolejbusů: http://trollino.mashke.org/englisch/andereobusse.opava305.php
Phd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 14. října 2012 - 18:44:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Observer: Pěkná definice pojmu "metrobus" je k vidění na Wikipedii, pro doladění je tam i spousta odkazů. Praha definici metrobusu nesplňuje ani v jednom bodě. Je to to samý, jako kdybych na lince 208 z Englišovy do Kateřinek měl kratší interval a číslo dal do rámečku. Něco podobného udělala i Praha. Kdepak, metrobus je o něčem jiném (viz Istanbul nebo Mnichov).

Pro město typu Opava bych měl jiné návrhy. Vyhrazené jízdní pruhy nemusí být všude, na to ostatně ani nemá dostatek prostoru, měl jsem na mysli například ulici Ratibořskou, Olomouckou (s tím, že by auta neparkovala podél krajnice), Těšínskou. Ulice "U Jaktařské brány" je bez IAD, což je v pořádku. Pokud skutečně už je v těchto chvílích obchvat hotový, pak není problém, když se tyto ulice zúží. Byl by to v podstatě opak Braessova paradoxu. No a pak to jsou preference na křižovatkách.

Geografické uspořádání je na tom nevinně, doprava se pak pružně přizpůsobí. Akorát to chce uchopit za správný konec. Chtělo by si spíš zjistit, kdo jezdí skrz centrum. Protože ve městech tohoto typu je to vždy tak, že se sváží periferie do centra a naopak. A kdo využije jen poloviční trasu linky? Jen ti, co někam denně dojíždějí, důchodci, OOSPO a ti, pro něž se vyplatí jet MHD (třeba kvůli zavazadlům, těžké nákupy etc.). Když se zaměřím jen na trolejbusy, na každé větvi je 5 - 7minutový interval, střední doba čekání je polovina intervalu, čili v nejhorším případě čekám na spoj do centra 3 minuty, jízda dalších cca 10 minut. Dále příchod na zastávku, podle izochron je ideálních 5 minut pěší dostupnost na zastávku. To už je 18 minut. Jsem za cca 20 minut od svého domu na konci Opavy v centru? Jak kdy. To jsou jen moje úvahy, proč se nevyužívá MHD, i když nemusím mít pravdu. A to jsem zdaleka nezačal mluvit o tarifní politice.

(Příspěvek byl editován uživatelem Phd.)
www.bronislavice.blog.cz
Observer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 4-2011
Odesláno Středa, 17. října 2012 - 10:01:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.mdpo.cz/index.php?menu=aktuality&aktualita=173
Ean
Neregistrovaný host
Odeslán z: 158.193.56.10
Odesláno Středa, 17. října 2012 - 19:33:19    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím Vás pánové. Už to tady delší dobu sleduji, ale poprvé přispívám.

TO Observer a Phd:

Vaše nápady zní zajímavě. Protože o mnoha z nich by bylo třeba rozhodovat na úrovni města, pošlete je třeba na dopravní komisi (daniel.michalik@email.cz). Ta může přímo dávat doporučení radě města. Mohl bych je tam poslat i já, ale to bych Vám kradl nápady a to bych nerad.
Honza121
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 5-2011

Odesláno Pondělí, 22. října 2012 - 18:26:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Den otevřených dveří a pár fotek z provozu 25.8.
Autobusová galerie autobusy.g6.cz
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2718
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 22. října 2012 - 19:53:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza 121
Pěkné fotky, hlavně je k vidění celý vozový park.
Jonder1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 19:05:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.rozhlas.cz/ostrava/aktualne/_zprava/v-opavskem-dopravn im-podniku-se-zvlastnim-zpusobem-prodavaly-ojete-autobusy--112832 8
aaa856
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.19.128
Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2012 - 17:12:37    Odkaz na tento příspěvek  

https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2645203

A co na tohle rikaji mistni odbornici Observer a Phd? Nez cokoliv napisete, tak upozornuji, ze jsem si vedom toho, ze se v ostrave nezdrazuje pouze kvuli cernym pasazerum. Ale tady jde videt, ze nastup vsemi dvermi je hodne problematicky a to hlavne finance. Takze jestli chcete potopit opavskou mhd, respektive jeji potopeni zrychlit, tak vzhuru do toho. A doufam, ze si clanek precte i pan Kramny, nez stihne udelat nejakou blbost.
Phd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2012 - 17:44:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aaa856: Promiň, ale označení "odborník" ve spojení s K-reportem beru od jisté doby jako urážku. Bohužel jsem se o tom přesvědčil v sekci "Tramvaje v Mostě - Litvínově". Nevím, odkud se vzalo, že když je dotyčná osoba inženýr, jeho slovo hned má zvláštní váhu než názory ostatních. Dál se k tomu vyjadřovat nebudu.

Zdražování jízdného není černobílé a není to zdaleka tak jednoduchý proces. Je v tom v podstatě vše, co dopravní podnik živí. Černých pasažérů se nezbavíme nikdy. A nejsem si až tak jistý, že hlavním důvodem zdražování jsou neplatící cestující. Je možné nějak tu kasu nebo EMTest oblafnout?

Jsem si jistý, že by nástup všemi dveřmi linku zrychlil a i tím by se dalo ušetřit. Jak dlouho v průměru trvá odbavení jednoho cestujícího čipovou kartou a jak dlouho se odbavuje cestující, který háže do kasy mince? Nemluvě o tom, že některý tomu absolutně nerozumí, mince propadají etc. Je nutné ovšem počítat i s tím, že mi do trolejbusu polezou jak černí pasažéři, tak i jiné nežádoucí osoby. Opět se zdraží jízdné, protože je nutné zakoupit odbavovací zařízení aspoň v třikrát větším rozsahu, než je teď, zajistit tisk a distribuci jízdenek, bylo by zapotřebí více revizorů a mnoho dalšího. Jak už tady někdo někde psal, všechno má svoje pozitiva, negativa a konkrétně tahle záležitost závisí na mnoha aspektech.

Krásným příkladem je MHD v Trutnově nebo v Táboře. Jsou to města menší než Opava, s menšími výkony s menším množstvím přepravených cestujících. Ale i přesto se do tamních vozidel nastupuje předními dveřmi. Jak to? Jakou mají legislativu? Jak se zbavují nežádoucích osob?

MHD obecně má být službou rychlou a efektivní a tím pádem k IAD konkurenceschopnou. Teď je potřeba najít prostředky, jak toho docílit.
www.bronislavice.blog.cz
aaa856
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.21.32
Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2012 - 18:43:32    Odkaz na tento příspěvek  

to Phd

u nastupu vsemi dvermi budou vzdycky cerni pasazeri a bojuje s nimi i mesto Trutnov a ma uplne stejne problemy, jako jina mesta. Takze je to o tom, ze mesto Trutnov je proste jenom ochotno "dotovat" cerne pasazery. Co se tyce uspor v provozu, tak v Opave budou nula, protoze linky budou zrychleny v prumeru cca o 1 az 2 minuty, pokud vubec. Staci se podivat do jr na chronometraze a jezdit mestskou dopravou v opave. Rozhodne tohle nepomuze, aby mhd byla konkurenceschopnejsi. Akorat to prinese naklady. A proc to tak je? Protoze cesi. Bohuzel u nas je jizda na cerno narodnim sportem. V nekterych zemich by se clovek propadl hanbou kdyz by ho chytl revizor. U nas bohuzel ne a vetsina takovych co vystoupi tak vyhodi pokutu do kose a penize z takoveho cloveka vymahat je problem a hlavne je to zase naklad.

Kazdy system se da obejit, ale jde o to, jak velky prostor k tomu je. Soucasny system samozrejme jde take obejit, ale lide to nedelaji, protoze se to pro ne nevyplati. Je rozdil mit skody v radu desetitisicu nebo milionu. A to nekdo musi zaplatit. Viz to co je v clanku o ostrave. Ve vysledku jsou biti slusni cestujici. Takze nechapu argument, ze kazdy system se da vlastne obejit. Nevim jak casto jsi v opave ale kdyz jedes ve voze s revizorem, tak si vsimnes ze nikomu nedava pokutu. Ja za svuj zivot potkal v opave hodnekrat revizora, ale nikdy jsem neviděl, aby dal nekomu pokutu. V jinich mestech s nastupem vsemi dvermi, kde ani nejsem tak casto si nemohu vzpomenout na pripad, kdy revizor nekoho nechytl. A kolikrat chyti jich i vice nez jen jednoho a pak taky spousta lidi utece z vozu.

Co by spise pomohlo, tak to je snizeni provozu v centru mesta - obchvaty - a mozna seridit spravne semafory. Napriklad kdyz stoji vuz v Komenskeho smerem na globus tak to cekani tam je primo otresne dlouhe protoze se v soucasnosti preferuje iad.

Jinak jestli jsi ing. nebo nejsem, nevim. Je mi to zcela jedno.
Phd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 341
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2012 - 22:00:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aaa856: Na titul se vykašleme, to není patent na rozum. To navíc není předmětem řešení. Moje názory jsou stejně platné jako ty vaše.

V Opavě jsem se narodil a pak tam i čtyři roky studoval střední školu. Jenže jsem odtamtud 6 let pryč, netuším, jaké podmínky tam panují nyní. Ale i ty 2 minuty klidně pomůžou. A já si tam někdy v běžném pracovním dni zajedu a změřím si, jak dlouho se kde nastupuje. Nebude to zajímat jen mě, ale třeba i kolegu, který pro MDPO vypracovává přepravní průzkumy kvality, spokojenosti a mobility.

Nikdy jsem nenapsal, že se každý systém dá obejít. Na to jsem se spíš ptal já, protože to skutečně nevím. Až na výjimečné případy jsem načerno nikdy nejel a nemám to ani zapotřebí. Ale máš pravdu s tím, že je to taková šikana těch slušných cestujících. Jezdím hodně v Praze a taky jsem málokdy viděl, že by někomu dal revizor pokutu. Ale to je jiný případ. Tam je rychlost odbavení tou největší prioritou.

Já už jsem dříve tady navrhoval nějaké preferenční prostředky, někdo sem dokonce napsal i e-mail s tím, že ty naše nápady pošle dopravní komisi. Takže si myslím, že by nebylo na škodu, kdybychom dali společně něco dohromady. Jen bych si nerad pokazil reputaci jako v Mostě - Litvínově.
www.bronislavice.blog.cz
Tom99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 4-2012
Odesláno Pátek, 23. listopadu 2012 - 00:59:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco k pokoukání. Po načtení si najeďte na 1:16:00. Tam začíná to pravé pro tuto diskuzi. Zatím chybí 2. část záznamu, ale snad i tuto na ten server brzy dodají.
http://www.tvportaly.cz/opava/28113-zaznam-14-zasedani-zastupitel stva-statutarniho-mesta-opavy-21-11-2012-1-cast
Tom99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 4-2012
Odesláno Pátek, 23. listopadu 2012 - 13:51:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se mi zdařilo shlédnout i druhou část záznamu. Kdo nechce koukat na celé projednávání o situaci v MDPO a. s. tak mu možná postačí vidět záznam v čase 28:15-30:20 (33:00 končí to podstatné pro tuto diskuzi.)
http://www.tvportaly.cz/opava/28115-zaznam-14-zasedani-zastupitel stva-statutarniho-mesta-opavy-21-11-2012-2-cast
Area
Neregistrovaný host
Odeslán z: 158.193.56.10
Odesláno Úterý, 27. listopadu 2012 - 08:57:44    Odkaz na tento příspěvek  

Pane Tom99 s 8 prispevky. mozna by vas zajimalo i toto:

http://www.rozhlas.cz/ostrava/aktualne/_zprava/opavsky-dopravni-p odnik-podal-trestni-oznameni-kvuli-zpusobu-prodeje-ojetych-autobu su--1139862



A pokud nekdo argumentuje tak, jak se argumentovalo na zastupitelstvu, tak je treba pochybovat o jeho moralnich kvalitach.

Ostatne je zajimave, ze Stanjura sam rekl, ze odvolani bylo vporadku jen ze se melo udelat jinak... Sednout si s Woitkem a rict mu, ze se zmenila politicka situace a dat mu odstupne... To je zajimavy nazor od "pravicoveho" politika. Takze dle nej je lepsi udelat politickou cistku, nez nekoho odvolavat pro prokazatelna pochybeni a zlodejiny?

Tesim se, az nekdo zverejni zpravu predstavenstva, kterou pry prezentovali na rade 15. 10.

A to co rikal Štěrba k prodeji autobusu? POdle vas je vporadku, ze se autobusy, ktere se prodavaji jako srot dale preprodavaji na internetu a dela to zamestnanec podniku?

Kdyz uz sem davate odkaz na zastupitelstvo, tak taky prihodim:

http://www.opava-city.cz/scripts/detail.php?id=55758

a vyjadreni predsedy predstavenstva je dole
Alon
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.17.192
Odesláno Úterý, 27. listopadu 2012 - 11:55:49    Odkaz na tento příspěvek  

Area: A mohu se zeptat co o dané situaci KONKRÉTNĚ víte? Pokud totiž něco víte tak by jste měl rychle upalovat na policii, jinak jsou to zase obyčejné žvásty.
Area
Neregistrovaný host
Odeslán z: 158.193.56.10
Odesláno Středa, 28. listopadu 2012 - 14:44:59    Odkaz na tento příspěvek  

Alon: pokud sledujete zpravy, tak trestni oznameni uz podano bylo... uvidime jak to dopadne.

A mohu se zeptat co o dané situaci vite KONKRETNĚ vy?
Area
Neregistrovaný host
Odeslán z: 158.193.56.10
Odesláno Středa, 28. listopadu 2012 - 14:49:05    Odkaz na tento příspěvek  

A když už jsme u toho posílání odkazů. Zde je vyjádření, které posílal předseda představenstva všem zastupitelům a mediím proto, že se z pracovních důvodů nemohl zasedání
zůčastnit.


http://leteckaposta.cz/121928760

http://www.ulozto.cz/xwSawpT/vyjadreni-k-situaci-okolo-mdpo-pdf
Alon
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.11.192
Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 11:46:12    Odkaz na tento příspěvek  

Area: Ale já tady nejsem ten, který se přiklání pouze na jednu stranu jako Vy. Zatím vše, co bylo řečeno, tak bylo slovo proti slovu. Žaloba klidně mohla být podána (pokud vůbec byla, viz zastupitelstvo), ale rozhodující bude výsledek.
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2792
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 30. listopadu 2012 - 23:28:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda momentka z dneška......
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 956
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 19. prosince 2012 - 19:37:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Každoroční klasika.
Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů v TS 441 a 442 PJ Bohumín
Pistacio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 11-2008

Odesláno Čtvrtek, 20. prosince 2012 - 14:04:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To si děláte legraci, že měsíční legitka stojí pro město Opava 398 korun?
Končím s nadáváním na pražské dopravní podniky a cenu 550 korun :-D
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2822
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2012 - 17:32:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako každoročně v tuto dobu se ptám. Chystá Opava nějaké novinky ve vozovém parku na rok 2013 ?
Díky
14tr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.155.255.180
Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2012 - 19:40:48    Odkaz na tento příspěvek  

MDPO u mě kleslo, protože má ve vozovně ev.č.58 14tr, píšou že by to měl být historický vůz a přitom jim tam hnije cca 6 let.
14tr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.155.255.180
Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2012 - 19:42:37    Odkaz na tento příspěvek  

druhý nedostatek je, že vyřadili všechny staré karosy a nenechalo se ani jeden vůz k historickému směru.
Pus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 12-2008
Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2012 - 19:49:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MDPO u mě kleslo, protože má ve vozovně ev.č.58 14tr, píšou že by to měl být historický vůz a přitom jim tam hnije cca 6 let.

A co bys s ním tak chtěl v současnosti dělat? Vůz byl vyřazen v roce 2005 a před původně plánovaným prodejem do Archangelsku prošel opravou karoserie. Úspěch je, že stojí v hale. Taky mohl celých 7 let stát venku, ovšem to už by z něj mnoho nezbylo. Na jeho provoz coby historický exponát je však poněkud ještě brzy...
Observer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 4-2011
Odesláno Pátek, 28. prosince 2012 - 15:10:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavluscha: pochybuji, nic se nikde nepsalo. Podle mne další várka přijde v souvislosti s vyřazováním 14 TrM, ale i to je ve hvězdách.