K-report
 

Archiv diskuse Autobusy v Děčíně do 26. 02. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Autobusy a trolejbusy » Autobusy v Děčíně » Archiv diskuse Autobusy v Děčíně do 26. 02. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 858
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 09. ledna 2012 - 10:37:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nevím co na 227 vidíte špatného? Pro šotouše přímo snad "orgasmický" stroj. Podle drbů tady, vždy zaručeně spolehlivých, měla už být minimálně desetkrát v pánu. Ale já vždy když dojedu do DC,tak jí potkám...asi na sebe máme štěstí:-)
Jinak ten 8kvalt řidičům na MHD nezávidím.
A myslím si, že v době šetření kde se dá se budou takovéto autobusy co nevíc udržovat a opravovat, bo na nové není.
Kloubák je kloubák a v určitou dobu ho 15m prostě nedokáže nahradit,ať už kapacitou,či řekněme "jízdním" profilem.
Proti Aresu v DC nic nemám, jen Aresy všeobecně jsou trochu "skvěle vytopitelná" auta.Jinak nasazení tohoto auta na MHD je taky trocha diskutabilní.Ale když už je,tak proč ne. Na "dálky" do Nebočad,Těchlovic...
Rew
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 09. ledna 2012 - 11:40:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už jen do Nebočad, do Těchlovic nemůže
Krtek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 9-2011

Odesláno Pondělí, 09. ledna 2012 - 19:17:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nojono, Aresek je ročník 2002, takže 10tiletý exemplář. č.227 jsem dnes i s č.209 viděl v ulicích. Dokázal bych si představit pod novými čísly 609 a 610 Solaris 15m protože si myslím, že pro tolik vozů které nemohou za město je víc než dost a na linky č.2 a 7 jich stačí jen pár, takže by mohly začít být vyřazovány z provozu.
Krtek obecný, zvaný rypavý. O dopravu se zajímací od svého výskytu na této zemi. Veškeré dotazy odpovídající z krtiny kde má nottebook pod adresou: krtek1330@seznam.cz
Mercedes-Benz 18m CNG / SCANIA-Irizar mí favorité na českých silnicích.
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2199
Registrován: 3-2009
Odesláno Pondělí, 09. ledna 2012 - 19:31:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

227 ( všeobecně C744 ) má z výroby uváděnou spotřebu nejakých 32 litrů na 100 kilometrů. Kam se hrabe 18M citybus, kterej vylemtá za 100 km v lepším případě 55 litrů. :-) Díly jsou na opravu jednoduché a laciné. Nepotřebujete autorizovaný servis ...
A co na to Jan Tleskač ?
666 ?
Budou se v Kutné Hoře vyrábět cigára Klausboro ?
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 859
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 17:13:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Fandaprudič: ono ta spotřeba bude možná u C744 na MHD taky troška jinde než na 32/100

To určutě by odpověděl minimálně jeden přispěvující,který patrně s onou misteriozní 227 jezdí :-)

Všeobecně si myslím, že podniky MHD by měli držet standard v určitém typu vozidel.

Přeci jen mět ve vozovém parku (dejme jen příklad):
5ks SOR + 15ks Irisbus + 25ks MB + 15ks Karosa + 15ks Solaris musí být dle mého hodně neekonomické a přinejmenším diskutabilní.

Dle mého názoru se DPmD měl držet Mercedesů. Ale nechci být nařčený z určité preference jedné značky

Jen mi jako kaštanovy výrobky MB pro MHD přijdou jako nejvíce pohodové, následované výrobky Man a Volvo...
Dále za nimi jsou Sory,Solarisy,Irisbusy...
Rew
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 09:18:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svatá pravda, od Citar se nemělo odcházet i když třeba cena byla vyšší.
Krtek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 9-2011

Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 17:57:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jj, na Citara také nedám dopustit, jsou to skvělé vozy, ale tady máte jeden úspěšný výjezd z "technické" na STK užín v Ústí n/L. Citelis Line č.194

Krtek obecný, zvaný rypavý. O dopravu se zajímací od svého výskytu na této zemi. Veškeré dotazy odpovídající z krtiny kde má nottebook pod adresou: krtek1330@seznam.cz
Mercedes-Benz 18m CNG / SCANIA-Irizar mí favorité na českých silnicích.
Martin76
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.45.88
Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 19:04:53    Odkaz na tento příspěvek  

Jenže dneska všichni bohužel koukají jenom na prachy. Radši dají, plácnu, 3 mega za šrot, přitom do něj v dalších třeba deseti letech další milion nacpou, než aby koupili bus za tři a půl, do kterého nenacpou skoro nic. Stejně jsem zvědav, který střepy teď vyhrajou to výběrko. Už tu máme Medvědy, posledně vyhrály Citelisy, tak teď to budou SORky a příště zase Solarisy, ať máme v Děčíně pěknej cirkus Myslím si, že když to poprvé vyhrála Citara, tak se u nich mělo zůstat, i když třeba posledně nabídli Karosáci lepší ceny.
Rew
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 09:09:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SORy to naštěstí určitě nebudou, nesplňují minimálně jedno kritérium VŘ,šířku dveří.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4812
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 10:04:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by mně zajímalo oč má Cintelis širší vrata než SOR. Když do toho cpu kočár s dvojčatama tak je to - aspoň teda v Praze - úplně jedno a prostoru je stejně.
Rew
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 11:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přední dveře má užší a je požadováno, aby byly všechny stejně široké 1200mm. SOR BN má přední dveře široké vždy jen 800mm a širší tam dát nejde.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4813
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 13:15:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha. To jsem nevěděl že v Děčíně budou nasedat předem kočárky a vozejčkáři. Páč jinak jsou široký dveře při nástupu předem a machrování u kasičky každýho nastupujícího kusu celek k hovnu...

To asi bude nějaká podmínka co má vyloučit nějaké ty dodavatele "aby vyhrál správnej".
Tzv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2547
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 14:33:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč vyloučení dodavatele. Co třeba shodnost náhradních dílů, skel dveří apod. A když se podíváme na spektrum vozidel v této kategorii, tak většina jich zmíněnou podmínku splňuje.
Autobusy v ÚK Klášterec N/O Chomutov Bílina
Trať 137 Chomutov - Vejprty
Bymbo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 19. ledna 2012 - 17:38:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ví někdo,jak pokračuje vyšetřování řidičů-údajných zlodějů? Nějak se mi to celé nezdá...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4816
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 19. ledna 2012 - 17:49:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A k čemu jsou teda při nástupu předem ty široký dveře dobrý - teda krom toho aby v zimě víc táhlo na řidiče?
Bymbo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 19. ledna 2012 - 17:58:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček: I PROSTOROVĚ VÝRAZNÝ řidič se dostane do vozu...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4819
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 19. ledna 2012 - 20:06:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No znám dost "prostorově výrazných" (krásnej termit) šoférů, co se vešli do 706RO, RTO, ŠL/ŠM, všech možnejch Vrakos...

Tudíž to asi důvod nebude.

Mch dnes jsem se svez SORkou NP a přední dveře mi nijak ouzký nepřišly. A to teda Twiggy fakt nejsem,
Domino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 7-2008

Odesláno Čtvrtek, 19. ledna 2012 - 21:36:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná to bude tím, že by sem tam nevešel automat na odbavování
můj web: http://mhd-ceskalipa.wgz.cz
ICQ: 490507735
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4822
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 19. ledna 2012 - 23:18:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak to by ten bus udělal dobrej skutek kdyby vyfakoval stupidní blbou kasičku co neumí ani vrátit drobný. Když vemu srovnatelný provozy tak Beroun funguje jako klasickej ČSAD = bezkartovejm prodává řidič a stejně fungovala i Karviná. Oboje bylo neskonale rychlejší odbavení než Děčín.
Rew
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 14:52:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obávám se, že kvůli tomu aby mohl DP koupit SOR, nebude měnit odbavovací systém.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4828
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 17:36:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jistě ne když už investoval do systému pro žáky a babičky...
747
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.195.117
Odesláno Sobota, 21. ledna 2012 - 09:07:09    Odkaz na tento příspěvek  

Vlčku,Vlčku, už by si se měl jít s tím Berounem léčit. Jaký srovnatelný provozy ? Počet obyvatel 18 000, 4 linky, 10 autobusů. Kolik asi přepraví cestujících, srovnej si čísla jestli víš co to je. Jestli odbaví pár cestujících za den, tak to klidně udělá i řidič v Děčíně
Provoz na jednotlivých linkách je zajišťován v nepravidelných intervalech, na trasách A a B je rozmezí mezi spoji ve špičce kolem půl hodiny a mimo špičku kolem hodiny, mimo pracovní dny kolem dvou hodin. Výjimečně jsou ve špičce mezi některými spoji intervaly i kratší. Na lince C je provoz ještě o něco slabší a linka H má pouze několik spojů za den (v každém směru sedm spojů v pracovní dny a tři mimo pracovní dny). Autobusy v rámci několika spojů přejíždějí na trase s cestujícími z jedné městské linky na druhou.
Tak co chceš srovnávat ???
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4836
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 21. ledna 2012 - 09:59:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A k tý Karviný máte co? Ta funguje jako Beroun přičemž provoz je letmým pohledem do JŘ významně větší než Děčín. Tam se fakt o vikendech nejezdí po půlhodině na dvou linkách.
747
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.195.117
Odesláno Sobota, 21. ledna 2012 - 10:56:24    Odkaz na tento příspěvek  

Bože, všude je něco, např. v Karviný přišli na to, že vracení peněz hrozně zdržuje a při odbavování hodně lidí jaksi docházely řidičům peníze na vrácení proto od 1.1.2012 zavadějí to,že max. přijímaná mince je 50 kč. Neříkám že v Děčíně je vše OK, ale měl by sis občas něco přečíst aby si věděl že jinde to není taky růžový.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4837
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 21. ledna 2012 - 12:41:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inu málokde je odbavování horší než v DC.

Díky tomu se dnes jede pomalejc než před lety trolejbusem kterýmu cestou od Kamenický na hlavák 2x vypadla kladka... Taky neměl půlhodinovej interval.
747
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.195.117
Odesláno Sobota, 21. ledna 2012 - 19:38:19    Odkaz na tento příspěvek  

srovnáváš nesrovnatelný
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4842
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 21. ledna 2012 - 22:45:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak nesrovnatelný? Děčínu snad od dob trombelusů ubylo obyvatel? To bych řek že tedy naopak. Akorát ubylo fabrik na Ústecký neb Desta i Čokolády K.O....

Tehdy se co pamatuju sic taky platilo u řidiče - jenže fofrem. Do kasičky se házela jedna mince v podobě jedný Kčs, ta ovšem nepropadala a nemuselo se čekat s další co udělá ta první. Též se nic nepípalo ale průkazky se ukazovaly řidiči za chodu. A ve špičce - i pozdějc v době potrolejbusní - jeden bus opiouštěl most a druhej už stál na Tyršovce v zastávce.

Nesrovnatelný to je pravda v tom že dnes jezdí MHD zlomek lidí co tehdy. Dílem přirozeným přechodem do aut a dílem vyhnáním z MHD drahým jízdným, blbým odbavováním a problematickým dobíjením kuponů (mám známýho co MHD nepoužívá prostě proto že kupon si nemá kdy nahrát - když jde z práce tak už jaksi není večer nebo o víkendech kde...
Mountainer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 10-2009

Odesláno Sobota, 21. ledna 2012 - 23:50:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já jsem si na kasičku busech už tak nějak zvykl, ale spíš mě štvou ty postupné škrty v jízdních řádech - viz nedávno zrušené linky 21 a 22 já jsem zrovna linku 21 celkem často využíval ve večerních hodinách z Kamenické, když zrovna nejela jednička (se svým víkendovým 30min intervalem)...jinak nově vzniklá linka 25 podle mě taky dlouho nevydrží, navíc chci vidět ty řidiče, co je bude bavit furt pendlovat mezi třema zastávkama sem a tam
www.decinske-autobusy.cz
Rew
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 22. ledna 2012 - 08:25:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček: Možná by to chtělo kamarádovi poradit, že kupóny lze nabíjet i o víkendech a večer na benzínce DPMD. Já vím, ideální to zdaleka není a je to dost z ruky...Ale když kamarád tolik touží jezdit MHD a tohle je jediná překážka.... Taky znám spoustu lidí, kteří vymýšlejí spoustu důvodů proč nejezdit MHD. Ale přitom má každý volbu, když mu auto vyhovuje víc tak ať proboha jezdí autem, on ho za to nikdo trestat nebude.
Krtek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 9-2011

Odesláno Neděle, 22. ledna 2012 - 09:34:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mountainer: S tou linkou č.25 naprosto souhlasím, už tu to totiž bylo, když na místě autobazaru stál PLUS. To tam jezdila l.č.19 a byl to hrozný pendl. Linek č.21 a 22 je škoda, ale dalo se to očekávat v době škrtů v dopravě po celé republice. Ještě se vrátím k zmíněnému výběrku na nové vozy. Také jsem očekával, že č.233 a 234 by mohly být SOR 18m ale kritéria jsou neúprosná. Tam zřejmě opravdu jde o místo pro tu velkou kasu, která by se asi opravdu nevešla. Z důvěryhodných zdrojů ale vím, že DPmD vyčkává, jak se v budoucnu zachová Kr.Úřad ve smyslu zachování nebo rozšiřování krajských linek.
Krtek obecný, zvaný rypavý. O dopravu se zajímací od svého výskytu na této zemi. Veškeré dotazy odpovídající z krtiny kde má nottebook pod adresou: krtek1330@seznam.cz
Mercedes-Benz 18m CNG / SCANIA-Irizar mí favorité na českých silnicích.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4845
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 22. ledna 2012 - 09:46:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On už žádný důvody nevymejšlí. Auto má a tak s ním jezdí. Prostě do něj přešel a večerní intervaly MHD ho neoslovují.

Čemuž se ani nedivím - já při občasných cestách od vlaku nahoru na Kamenickou dojedu vlakem na Východ a přejdu lávku. Tuhle jsem vylez na hlavním a po zkonstatování že mi to jede "už" za 25 minut jsem šel pěšky. Bus mně dojel akorát u cíle v Liliový a to jsem byl ještě nakupovat v Albertu...

To je model MHD která slouží "jen fakt tomu kdo nemá odvoz".
747
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.195.117
Odesláno Neděle, 22. ledna 2012 - 18:27:47    Odkaz na tento příspěvek  

Vlček : píšeš X let pořád to samé, Beroun a kamarád co není schopný si jednou za měsíc dojet na čerpací stanici dobít kupon jako ostatní. Znám jich dost a nikdo v tom nevidí problém. Zřejmě ho hledat nechtějí. Lidi taky chodí podávat jednou za měsíc složenky na poštu a nepřijde jim na tom nic divnýho. Když mi dochází benzín, taky si musím dojet dotankovat na pumpu. Když mi dochází kupon, tak si ho prostě dojedu dobít. To je pro normální lidi normální. Pro tebe a tvýho kamaráda asi ne.
Už jsem ti jednou psal, že není problém aby jezdily autobusy každých 5 minut, ale kdo to bude platit ? Jestli si myslíš že 15 kč je drahé jízdné, tak si asi spadl někde z vesmíru. Víš kolik stojí nový bus, nafta, díly, asi ne. Taxikem ani osobákem na tu Kamenickou za 15 kč nedojedeš.
Ty víš kolik se přepravovalo osob dřív a teď ? Hoď sem čísla, jinak je to jen hromada keců.
Myslím že si zamindrákovaný jedinec který hledá jen problémy tam kde je ostatní nemají a sám si se sebou velice spokojený. A i kdyby stál bus 1 kč a jezdil po minutě, tak ty si stejně něco najdeš. Tak si v tom žij, musíš mít hodně blbej život. Chudáčku. Fakt tě lituju když se s takovýma kravinama nedokážeš vyrovnat. Pa
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4846
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 22. ledna 2012 - 20:13:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inu klidně polituj. MHD v Děčíně má díky svému charakteru o jednoho cestujícího míň. A jak tam vídám poloprázdný busy tak nejen o mně.

A to o ježdění dobíjet kupon někam do horoucích pekel - až půjde dobít někde v civilizaci kolem Průtahu nebo v Podmoéklech (nádraží, autobusák atd.) aspoň v rozmezí 6-22 v kladiva a 8-20 o víkendech tak to tam k něčemu budete mít. Když mi v autě dochází benzín tak ho naberu u nejbližší pumpy. A už jsem fakt dlouho neviděl pumpu - a to ani na totál venkově - která by končila v 18 a měla možná v sobotu 8-11. To by ta pumpa totiž fofrem skončila.

Mch v Berouně jde dobít peněženka (kupon netuším neb jsem ho nikdy neměl) u řidiče. Tedy aplikováno na Děčín třeba při nástupu v Liliový. Kde to jde v tý Liliový v Děčíně?
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2612
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 22. ledna 2012 - 20:33:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

od 1.1.2012 zavadějí to,že max. přijímaná mince je 50 kč.

Sice krásné nařízení, chápu jej, nicméně zákony hovoří jinak, a nějaká směrnice podniku s nimi nehne...
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
747
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.195.117
Odesláno Pondělí, 23. ledna 2012 - 09:05:46    Odkaz na tento příspěvek  

Tebe fakt pustili z Bohnic na vycházky. Čerpací stanice DP je na dělnický necelý kilometr od aut. nádraží otevřená celý rok nonstop. Kdo si chce dobít, ten si dobije, kdo ne, hledá důvod. Když něco potřebuju koupit, tak si tam zajedu třeba na druhý konec města, normální věc. Těžko můžu mít všechny prodejny u baráku.
Zase Beroun ? Pořád dokola. Kolik lidí přepraví, V DC by se bus nehnul ze zastávky. Nevíš co chceš, dlouhá jízdní doba a ještě dobíjení u řidiče
Piš si co chceš, už reagovat na tvoje chorobný výplody nebudu. Přeji hodně problémů, je vidět že v nich rád žiješ. Tak si to užij
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2203
Registrován: 3-2009
Odesláno Pondělí, 23. ledna 2012 - 09:17:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My máme nějakou vyšší minci než 50ku ? :-) :-) :-)
O bankovkách se tam nepíše.
A co na to Jan Tleskač ?
666 ?
Budou se v Kutné Hoře vyrábět cigára Klausboro ?
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2614
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 23. ledna 2012 - 09:19:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

FP: Pravda, takže je vlastně vše OK :-)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Rew
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 23. ledna 2012 - 09:22:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netuší někdo, jestli už se rozhodlo o dodavateli nových busů?
606
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.19.202
Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 17:30:30    Odkaz na tento příspěvek  

dle dostupných informací vyhrál Mercedes,8 kusů Conecto.
Krtek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 9-2011

Odesláno Pátek, 27. ledna 2012 - 17:41:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to snad néé?!? Pro neznalé ukázka co dokáží soudruzi v Turecku "vyrobit"

Krtek obecný, zvaný rypavý. O dopravu se zajímací od svého výskytu na této zemi. Veškeré dotazy odpovídající z krtiny kde má nottebook pod adresou: krtek1330@seznam.cz
Mercedes-Benz 18m CNG / SCANIA-Irizar mí favorité na českých silnicích.
606
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.19.202
Odesláno Pátek, 27. ledna 2012 - 19:52:23    Odkaz na tento příspěvek  

A co je na nich špatnýho,možna krom humpoláckejch zrcátek?? Určitě stokrát lepší jak Iveco a o Sorkách nemluvím!!!!
747
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.195.117
Odesláno Pátek, 27. ledna 2012 - 22:21:32    Odkaz na tento příspěvek  

Iveco je fakt humus, ten inteligent co to vymyslel nemohl být při smyslech. Asi v životě neřídil.
Rew
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 05:29:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je dobrá zpráva. Sice by se mi víc líbilo nové Citaro ale díky i za tohle. Zase tak špatný bus to není, vždyť je to v podstatě Citaro první generace. A z mého hlediska, tedy cestujícího, je určitě pohodlnější než Citelis.
Martin76
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.45.88
Odesláno Čtvrtek, 02. února 2012 - 19:04:07    Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem autobusy nikdy neřídil, takže je hodnotím jen podle vzhledu. A ty Connecta se fakt nepovedly, ta přední maska je taková divná. Může mi někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi Connectem a Citarem? Tedy kromě ceny.
Rew
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 03. února 2012 - 06:58:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Conecto je v podstatě mírně upravené Citaro první generace pro východní trhy, je tam méně elektroniky, jednodušší palubní počítač a trochu změněný vzhled a interiér. V podstatě něco jako Octavia Tour :-)
Martin76
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.45.88
Odesláno Pátek, 03. února 2012 - 12:54:59    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě se zeptám - to výběrko v DC je jen na 12m busy nebo tam jsou i nějaké 15m, popř. kloubáky?
Rew
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 03. února 2012 - 12:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen na 12m. Myslím že se ještě na stránkách DPMD dá najít.
Martin76
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.45.88
Odesláno Pondělí, 06. února 2012 - 10:52:21    Odkaz na tento příspěvek  

Co je v Děčíně děs běs, to jsou ty malé Sprintery. Sedět se v nich pořádně nedá, nevejdou se tam nohy a taky ten fakt, že mají jen jedny dveře, to je hrozný. Pěknej mikrobus mají v Harrachově, je to Iveco a má dveře vepředu a vzadu, což je dobré při výstupu cestujících a taky hohy se tam vejdou. Nebylo by špatné pořídít je do DC na málo vytížené linky.
Sliks
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 8-2009
Odesláno Pondělí, 06. února 2012 - 22:02:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska na l.4 nějaký zájezďák - podivný pokus o vtip.
Tzv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2559
Registrován: 12-2004

Odesláno Pondělí, 06. února 2012 - 23:07:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K minibusům, v Německu je možné potkat např. tohohle Sprintera, přímo od Evobusu. Docela mě ten vůz zaujal a myslím si, že by se ujal i u nás, druhá věc je cena...


(Příspěvek byl editován uživatelem Tzv.)
Autobusy v ÚK Klášterec N/O Chomutov Bílina
Trať 137 Chomutov - Vejprty
Rew
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 15:40:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo, ono by se nakupovalo. kdyby bylo za co . Ten Sprinter 702 zase tak špatný není pokud se použije opravdu na málo frekventovaném spoji. 701 byl koupen původně jako školní autobus pro děti z Dolního Žlebu a proto má tak těsná sedadla. Jako školní se používal asi tak týden a pak byl spoj zrušen pro nezájem.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9270
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 24. února 2012 - 16:02:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo by to byl čekal, že...
To bude asi tím,že ta hrstka školáků z DŽ využívá od nepaměti vlak.

Alespoň vidíme za co se utrácejí peníze,aby se pak mohlo redukovat ve městě,kde některé spoje spíš připomínají přepravu dobytka.
747
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.195.117
Odesláno Pátek, 24. února 2012 - 20:14:18    Odkaz na tento příspěvek  

"kde některé spoje spíš připomínají přepravu dobytka" , trefil si to přeně, nažerou se, hoděj papíry na zem, nachlastaj se, dají plechovky mezi sedačky, vysmrkají se, papírový kapesník hodí na zem, ve špinavých monterkách si klidně sednou, proč by házeli jízdenky do koše když je můžou hodit na zem, počmárají všechny busy, nedělá jim problém se poblít, pochcat, dokonce ani posrat. Udělal by to někdo doma ? Otázka na závěr - kdo dělá ze spojů přepravu dobytka. Včil mudruj ty chytrolíne
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9278
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 25. února 2012 - 08:42:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ani jedno z toho nepozoruji... Nicméně mě dohání k šílenství přeplněný spoj jedoucí v neuvěřitelném taktu 30minut, o jízdní době nemluvě.

Vzhledem k tomu,že MHD slouží pro věkové skupiny 10-20let a 60-X let,tak nebude těžké uhodnout kdo vozy sviní.
747
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.195.117
Odesláno Sobota, 25. února 2012 - 10:15:06    Odkaz na tento příspěvek  

Když ani jedno z toho nepozoruješ tak budeš nejspíš majitel bílé hole
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2219
Registrován: 3-2009
Odesláno Sobota, 25. února 2012 - 10:20:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nebo úředník na magistrátu.
A co na to Jan Tleskač ?
666 ?
Budou se v Kutné Hoře vyrábět cigára Klausboro ?
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9281
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 25. února 2012 - 16:42:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a kdyby se neutrácelo za nesmyslnou linku (bus) z DŽ,tak by jste měli i na uklízečku...

nicméně MHD využívám cca 1x max. 2x za rok. Ono je to těžké,když JŘ spíš připomíná noty na buben a než někde 30min. čekat,tak jsem tam dřív pěšky! Bohužel touhle úsporou trpí už i stěžejní linky 1 a 2.
747
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.195.117
Odesláno Sobota, 25. února 2012 - 17:53:53    Odkaz na tento příspěvek  

750371 : že ty si seděl ve zvláštní škole s Petrem Vlčkem v jedný lavici . Takže naposled, není problém udělat 5ti minutový intervaly. Otázka zní kde na to vzít, kdo to zaplatí. Melete to pořád dokola, ale odpověď žádná. Taky sem jezdíval do práce autem, teď nejsou peníze tak nejezdím (omezuju spoje). Je to tak těžký pochopit ? Pro někoho asi jo.
Mimochodem, u dráhy se ruší spoje, dokonce i celé tratě. Proč asi. Nejdřív si udělej pořádek ve vlastních řadách a pak chytrač jinde.
Jinak jestli využíváš MHD 1x ročně tak musíš mít dvojníka
747
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.195.117
Odesláno Sobota, 25. února 2012 - 18:10:55    Odkaz na tento příspěvek  

750371 : máš 24kč, jeden spoj stojí 1kč, můžeš udělat spoj 1x za hodinu. 2 spoje za hodinu neuděláš. Asi jsou to pro tebe vysoký počty.
Učební látka pro 1 třídu ZŠ
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9285
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 10:19:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peníze nejsou,protože se vymrhávají na pokusy stylu DŽ včetně nákupu busů. Stačí se podívat jak dopadl bus ze slavné linky do Prahy.

Jednoduché počty:
cesta do města a zpět 6km
počet cest za měsíc cca 15
cena za benzín na km cca 2,5-3kč = 260-300kč/15cest
měsíční 400kč
časová úspora neuvěřitelná...

a auto v 21.stol. je celkem nutnost, kdo by tahal nákup z Teska nebo Kauflandu busem za 2x20kč s přestupem za 10x delší čas než při cestě autem...

tolik matika dnešní doby...na výběr nemají důchodci a školáci.