K-report
 

Archiv diskuse Budějovické trolejbusy do 20. 05. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Autobusy a trolejbusy » Budějovické trolejbusy » Archiv diskuse Budějovické trolejbusy do 20. 05. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 3-2011
Odesláno Pátek, 04. května 2012 - 08:11:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fousik - jojo moje slova - dobrej nápad to nebyl .
1_RUDOLFOV_KOSTEL
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 4-2012
Odesláno Pátek, 04. května 2012 - 08:35:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kroclov: máš tři znanení na výhybce "<""."">" no a tohle se stane, když je tr nervozní a jede na "."
někdo si minulý týden fotil X Rošickýho,Nedbala,Husova, chodil,krokoval,kroutil hlavou a nevěřil


a kdo umí nastoupit do vozu pohlavě jede zadara
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 545
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 04. května 2012 - 13:51:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli to tu ještě nebylo tak 219 má novou CVR, dnes jezdí na 11. Jedna z nejhezčích reklam, parádní .
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 546
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 04. května 2012 - 22:29:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem při procházení youtubu náhodou našel zajímavé video, 159 opravdu brutální rychlostí vyjíždí Rudolfovský kopec... tak mě napadá, kolik dalších osmnáctek jí během té jízdy muselo dojet? Nevyjde ono to nakonec rychleji pěšky? Od 1:18 do asi 1:30 součástí videa také perfektní zvuky...
odkaz

Ne, neberte to jako útok na jednu zde diskutující, kdo mě zná tak ví, že nesnáším veškeré citelisy, je jedno jestli je to 159 nebo třeba 174 .

(Příspěvek byl editován uživatelem Kroclov.)
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Nekran
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 7-2009
Odesláno Pátek, 04. května 2012 - 23:01:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Kroclov

s prominutím je to "hyenismus" dávat tento odkaz v době kdy odborník který se k tomu může "kvalifikovaně" vyjádřit má zrovna ban.
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 547
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 04. května 2012 - 23:19:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nekran: Jak se chceš coby odborník kvalifikovaně vyjádřit k tomu, že ten relativně nový vůz vrže jak starý vrata od chlíva a po většinu trvání videa to vypadá že se na ten kopec nedostane? Odborník, co se kvalifikovaně může vyjádřit = někdo z DP (nejlépe z dílen), ne někdo, kdo si vždy najde nějakej důvod proč to tak je a nakonec nějak podivně dojde k tomu, že je to vlastně úplně v pořádku.
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Myslitel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.120.194.86
Odesláno Sobota, 05. května 2012 - 08:13:34    Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov: koleduješ si...
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 05. května 2012 - 08:22:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslitel: Tak já budu příště raději ticho, no...
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 05. května 2012 - 11:50:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslitel: V čem si koleduje? Že tu napsal svůj názor a narozdíl od většiny přidal i názornou ukázku (video), která jeho tvrzení dokazuje? Já s jeho názorem souhlasím a souhlasit budu..
Slečna fotografka opravdu odbornice není, odborníci jsou mechanici DP, kteří znají citelisy do posledního šroubku a tak by mohli určit kde je chyba. To rozhodně nemůže posoudit zamilovaná fotografka.
Asi by bylo nejlepší, aby vzniklo nové vlákno „Stonka a 159”, kde můžete opěvovat "krásu" těch dvou... tady totiž člověk řekne svůj názor podložený důkazem a už se tu na něj snese vlna nadávek, že on je ten špatnej, že je hyena a kdo ví co ještě! Proberte se už!!!
15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD
Škoda 25TrBT Irisbus!
Solááááris Urbííínoo 15
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 5173
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 05. května 2012 - 12:43:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To si ze mě děláte ?
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3801
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 05. května 2012 - 13:12:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B 741127: Máme teoretiky, máme praktiky, ale odborníkem je až ten, který smysluplně dokáže spojit teorii s praxí.
A na k-report chodí sakra málo odborníků.

Nekran: ale za BANána si každý může sám a nemyslím si, že pokud by dotyčná osoba byla odbroníkem, tak by dostala BAN...
Makrelu neumeješ.
kamilos
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.120.204.135
Odesláno Sobota, 05. května 2012 - 13:15:14    Odkaz na tento příspěvek  

kroclov,Bééačísla,stonka a další: Já nevim proč máte potřebu se pořád napadat..když si přestanete všímat jeden druhý uděláte nejlíp...akorát se tu pořád napadáte kdo je jakej odborník, fotograf, kdo co kde zaslech a kdo má jaký a nejlepší informace...Když už máte potřebu se k tomu druhýmu, kterýho zrovna nemusíte vyjádřit, tak to dělejte tak, aby si tu o vás lidi nemysleli že ste mentál...Každej si tu akorát honíte triko a hádáte se, že jen vy máte pravdu,protože ste to slyšeli od tamtoho a tohodle. Když tu přestanou padat kódoví označení jako ošklivá linka, slečna fotografka atd. a začnete se vyjadřovat jako skoro dospělí lidi, tak vás i ostatní budou třeba brát trochu vážnějc...Zatim se opravdu chováte jak puberťáci...Já věřim tomu, že až budete starší a přečtete si jak ste tu mezi sebou diskutovali, tak si asi dáte hlavou o zeď. Já myslim, že si tu lidi radši prohlídnou fotky z provozu, historie atd než tu číst slohovky o tom kdo je makovej a takovej, hádat se jakej vůz je nejlepší a kdo koho kde viděl a nepozdravil...Zajmavosti z dopravy mhd tu lidi zajmá..ne co ste si kde udělali...hawgh
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 5-2010

Odesláno Sobota, 05. května 2012 - 15:30:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechci tu vyvolat další hádky ale co tu někteří přispívající tvrdí je pravda, taaková řada B741 jelaa ten kopec tak 35kmh ale Citelisy ty tak 26 max 30kmh a kolikrát já osobně měl strach že mi upadnou uši.Nevidím důvod v tom napadat nikoho za něco co podložil videem,to mi příde opravdu padlý na .

A dnes se asi prohání 273 na lince 7.
Nejlepší autobusy všech dob.....KAROSA B741
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 05. května 2012 - 16:35:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fousik: neboj, nevyvoláváš žádné konflikty, to, že motory citehnisů jsou líné je prostě holej fakt a všichni o něm ví. Tady jde o to, že s citehnisama jsou problémy a budou pořád, zdejší diskutující (i hádající) to dobře vědí, jen si nedokáží přiznat, že jejich poruchovost je abnormální a snaží se to zamaskovat za Solarisy (abych byl objektivní - ty mají taky mouchy, ale za většinu může sám náš "DP" neodborným zacházením).

Kamilos: dokud se tu stále budou objevovat její citově zabarvené příspěvky pouze se subjektivním pohledem jako třeba „tenhle bus je nejlepší a ostatní jsou vraky”,„když se mi nová linka nelíbí, tak je prostě špatná”, či snad vyhledávat chyby ve spojení tam kde nejsou typu „potřebuju tam a tam a ta zatracená 18 mi tam nejede!!!!!” tak já a většina ostatních zdejších přispěvatelů nemůžem přestat rozpoutávat zde hádky a rozbroje..
15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD
Škoda 25TrBT Irisbus!
Solááááris Urbííínoo 15
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 549
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 05. května 2012 - 18:02:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B741127 a Fousik: Nezbývá než maximálně souhlasit. Snad jen ten rozdíl v rychlosti mezi B741 a citelisama při výjezdu na Rudolfov se mi zdá o dost větší .
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4126
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 05. května 2012 - 18:50:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B741127, Kroclov, Fousik: nezdá se vám, že už váš názor tady všichni znají a nemusíte ho sem pořád za každou cenu psát? Všichni to víme a uspořádat "důkazní" video zcela náhodou ve voze č.159 je akorát ukázkou ubohosti a je to k smíchu. Na tom videu nevidím nic, co by nedělaly jiný vozy, nevyjímaje 15m Solarisy, které se tam radši už vypravovat nebudou...
Takže děkujeme za vaše názory, ale už si je jednou pro vždy strčte do .

odborníci jsou mechanici DP, kteří znají citelisy do posledního šroubku a tak by mohli určit kde je chyba - je to rozbitý asi, ne? Jaká je chyba v uškrceném motoru a vrzající točně? Mmch. ve 125 ta točna vrzala ke konci provozu mnohem víc, ale to asi nikomu nevadí...

taková řada B741 jelaa ten kopec tak 35kmh ale Citelisy ty tak 26 max 30kmh a kolikrát já osobně měl strach že mi upadnou uši. - tak to si rád vyzkouším. A doporučuju uši přidělat stahovací páskou nebo něčím podobným a přesednout do Solarisu, tam se při jízdě slyší i špendlík co spadne na zem.

B741127 č.377: Tady jde o to, že s citehnisama jsou problémy a budou pořád - zajímavý je, že kromě běžných závad se o žádných problémech neví, kde se stala chyba? V Citelisu alespoň nehrozí, že na cestující padaj stropní dekly, běžný závady jsou u všech typů..
že jejich poruchovost je abnormální a snaží se to zamaskovat za Solarisy - Solarisy se maskují samy, např. takový pomník č.153 je už druhý týden po jednom dni provozu opět mimo, střídá se mezi plotem a dílnou. A vůbec - kde vlastně stojí na tý trolejbusový vozovně pane nejchytřejší, pořád jsem ho tam nenašel a to už tam má být snad měsíc.

ty mají taky mouchy, ale za většinu může sám náš "DP" neodborným zacházením - domluvím ti na pondělí schůzku na servisu DPmČB, přijď tam a můžeš to tam sdělit napřímo. Myslím, že bys byl hodně rychle poslán ven a už by ses tam neukázal, chytráku.

Kroclov: Snad jen ten rozdíl v rychlosti mezi B741 a citelisama při výjezdu na Rudolfov se mi zdá o dost větší - uvidíme. V úterý si to se 125 vyzkouším, někoho požádám ať to natočí a hodím ti to sem, ju? A uvidíme
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 550
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 05. května 2012 - 19:02:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JPribil: Netřeba, taková videa už existují. Zde 137 odkaz 137 (ten kopec od zámku začíná v 5:35) a zde 125 odkaz 125 (ten samý kopec od 4:20). Obě krásná sedmikila ten kopec vylítly vyloženě jak střela .

Co se týče těch názorů, fajn, nemusíme tu cpát pořád dokola to samé o Solárkách X citelisech, ale věř, že nás zase opravdu nezajímá, jestli Stonka jede k VŠERS 17 nebo 18 minut, jestli jí ujel přípoj na Borek a nebo jestli má přestupní návaznost na Srubec. Díky za vyřízení.
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 65266
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 05. května 2012 - 19:13:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zavíráme.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Sivon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 14. května 2012 - 19:46:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otvíráme, 8. 5. jsem viděl 125 jak jede po Branišovské směrem do centra.
SimTr
budějovická veřejná doprava
Rajče
Jdu po busu jako slepice po flusu.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 648
Registrován: 2-2010

Odesláno Pondělí, 14. května 2012 - 21:32:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


♥ 159 ♥
Být debilem je těžké, konkurence je totiž příliš veliká.
Sivon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 15. května 2012 - 07:37:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A Kdyby nebyl K-report zavřený tak jsem mohl o poslední jízdě vědět
SimTr
budějovická veřejná doprava
Rajče
Jdu po busu jako slepice po flusu.
1_RUDOLFOV_KOSTEL
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 4-2012
Odesláno Úterý, 15. května 2012 - 11:44:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

stane se
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 15. května 2012 - 15:30:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo 125 už se asi nepojede VELKÁ ŠKODA
Nejlepší autobusy všech dob.....KAROSA B741
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 11-2011
Odesláno Úterý, 15. května 2012 - 17:19:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sivon:
Přesně tak,
Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří způsobili, že bylo téma zavřené.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 649
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 15. května 2012 - 17:44:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... O poslední jízdě nevěděl nikdo a tady bychom to jako organizátoři určitě nepsali... Díky za pochopení
A chci se všem omluvit, protože jsem jeden z hlavních aktérů, kteří odmlku způsobili. Takže pardon a snad už bude klid.
Edit: Ještě tedy nějaké fotky...



(Příspěvek byl editován uživatelem Stonka.)
♥ 159 ♥
Být debilem je těžké, konkurence je totiž příliš veliká.
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 16. května 2012 - 16:22:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky bych jsem se chtěl omluvit těm kteří byli v klidu a doplatili na naše hádání.Takže také doufám že už tu takový problém nevznikne.
Nejlepší autobusy všech dob.....KAROSA B741
Sivon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 10-2010

Odesláno Středa, 16. května 2012 - 16:32:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dneska ráno
za chvíli zase jel
SimTr
budějovická veřejná doprava
Rajče
Jdu po busu jako slepice po flusu.
Lampard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 567
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 16. května 2012 - 18:54:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

WiFi Free ve 165 od mentosu.
Kiss Jižní Čechy -> Nejlepší taneční rádio v České republice
Karosa B741.1922 ev.č. 125 -> Moje srdcovka..
Jakub Kovář, nejlepší brankář který byl v Českých Budějovicích!
HC MOUNTFIELD -> Celým srdcem MILUJEM =M=OTOR!
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 17. května 2012 - 17:52:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud to tu ještě nezaznělo tak 157 přišla o svojí CVR a v bílé vypadá jak nová pár

Na lince 39 (dnes konktétně dělenej kurs 3/39) se prohání Solaris Urbino 15 ev.č. 153, kterej je konečně opravenej!!! vůz už nevydává ty příšerné pazvuky při otočení volantem. Ještě vyladit ty brzdy a budu spokojen vůz 153 je aktuálně jedinej provozní SU 15 (aby nedošlo k omylu vozy 154 a 155 jsou odstavený né kvůli poruchám, ale kvůli dopravním nehodám vůz 154 má vzadu odřenej bok, a vůz 155 má urvané zrcátko a prasklé okno)

Mmch vůz 157 také přišel o svoje ev.č. v interiéru. Nevím co je to aktuálně za trend sundavání těchto čísel...(aby mě tu zas někdo neosočoval že ty čísla sundavám já...)

15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD
Škoda 25TrBT Irisbus!
Solááááris Urbííínoo 15
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 551
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 17. května 2012 - 18:01:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B741127: Takže koukám přesně jak si říkal, opravdu byla chyba v zacházení ze strany DP, ono by možná opravdu nebylo do věci ti tam občas nějakou schůzku (jak navrhoval JPribil) domluvit...
Zvláštní je taky to, že v 159 všichni revizoři ev.č. potřebují, zatímco 157 bez něj v pohodě může jezdit. Nebo taková 24, ta ho nemá měsíce...
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 17. května 2012 - 18:10:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov: No jistě.. mě totiž nepřijde moc profesionální ze strany DP když řidiči píšou do výkazů že vůž při zatáčení vydává strašné zvuky a dílna na to řekne že to není porucha to už si to včera řidič musel nechat vyměnit a do výkazu napsat "DOPLNIT OLEJ DO POSILOVAČE ŘÍZENÍ" aby s tím dílna začla něco dělat a pak se strašně divíme že ty vozy vypadaj tak jako vypadaj

Ad. ev.č. - to je případ sám pro sebe, revizoři si musí štípat lístky a tam je ev.č. natisknuté, jak vidno tato funkce ve strojcích ve voze 159 asi není, proto musí mít revizoři ve voze nalepený ev.č. jiné reálné vysvětlení nemám..

(Příspěvek byl editován uživatelem B741127.)
15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD
Škoda 25TrBT Irisbus!
Solááááris Urbííínoo 15
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 17. května 2012 - 18:15:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B741127: Přesně tak. Hlavně že jakmile se objeví zákazník s autem, z čehož koukají pro DP peníze, tak se na tom začne pracovat hned...
Myslím že podle rychlosti a zvuků stejně každý pozná, že jede 159, takže ev.č. netřeba...

(Příspěvek byl editován uživatelem Kroclov.)
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 5-2010

Odesláno Čtvrtek, 17. května 2012 - 19:31:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A číslo nemá ani 209,nevim ale jestli by si to nikdo dovolil sundat hned u kabiny řidiče.
Nejlepší autobusy všech dob.....KAROSA B741
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 17. května 2012 - 19:49:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fousik: No číslo nemá hodně vozů například 06,167, tuším že i nějakej citybus asi 218? či 216...no nedovolil by to nikomu, evidenční číslo v interiéru je stále v grafickém manuálu polepování vozidel..netuším kdo nebo co ty čísla sundavá..
15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD
Škoda 25TrBT Irisbus!
Solááááris Urbííínoo 15
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
pauza
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.209.47
Odesláno Čtvrtek, 17. května 2012 - 21:18:38    Odkaz na tento příspěvek  

Už je čas na pauzu ... delší pauzu.
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. května 2012 - 23:39:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No je zajímavé, že já mám jízdenku, na které je vytištěno pouze: Nádraží 01 07 IV 12 10:15. Tak kde je ev.č.? Podotýkám, že na všech starších jízdenkách je ev.č. vytištěno před názvem nástupní zastávky a že na této je název uveden hned zkraje. Špatně to označeno nebylo a byla to nějaká 25 Tr...
ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 553
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 18. května 2012 - 07:10:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: Já na všech jízdenkách ev.č. natisklé mám, i v těch označených v poslední době. Dle mého to bude nějaká chyba, ač by řidiči měli kontrolovat co to tiskne... tak snad to není nějaká plánovaná novinka . To nic nemění na tom, že je divné, že v některých vozech (které jde i zevnitř poznat dle reklamy, pominu-li jízdní vlastnosti) ev.č. být musí, zatímco v bílé 24 už několik měsíců není a nikomu to nevadí. A ta se zevnitř tak snadno poznat nedá.

PS: nevím co tu kdo zase navrhuje pauzu. Dle mého se nyní všichni drží tématu, žádné osobní spory si tu nikdo nevyřizuje, kromě toho že někdo nemůže unést, že se někomu jinému nelíbí jízdní vlastnosti citelisů, tu nevidím problém.
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
1_RUDOLFOV_KOSTEL
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 4-2012
Odesláno Pátek, 18. května 2012 - 08:33:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



chyba navigace...řidič nakonec jel na Vltavu
...škoda, mohla být 14 na Máji

(Příspěvek byl editován uživatelem 1_RUDOLFOV,_KOSTEL.)
1_RUDOLFOV_KOSTEL
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 4-2012
Odesláno Pátek, 18. května 2012 - 09:17:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kroclov: pozor až pojedeš 153....
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 554
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 18. května 2012 - 15:09:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1_RUDOLFOV_KOSTEL: No tak někdo urval dekl s nápisem nouzový východ (který má být snadno odstranitelný, takže stačí že za to nějakej blbec zatáhne). To ale nesvědčí o spolehlivosti vozu. Jasně, teď se tu objeví 20 lidí, kteří budou tvrdit, že to upadlo samovolně a že to samozřejmě všichni viděli a zrovna u toho byli... ale pokud to někdo nepodloží např. videem (jako já jízdu 159), pak to pochopitelně věřit nemohu a budu stát za "svou" značkou. Až urvu v citelisu střešní okýnko nebo třeba sedačku, taky sem mam dát fotku a říkat jak je to nespolehlivý?
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4128
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 18. května 2012 - 15:46:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov, B741127 17.5. - asi to tu zase chcete zavřít, ne? Svoje dojmy a názory si sdělujte mezi sebou, už tu toho fakt bylo dost a je to minimálně trapný...

B741127: se prohání Solaris Urbino 15 ev.č. 153, kterej je konečně opravenej!!! - až se odstraní ten nesnesitelný třes celého vozu kdykoliv, vibrace od cca 10km/h, od dodání příšerně vyladěné brzdy, uvolněné a mlátící okno u řidiče atd, tak pak mluv o tom, žě je něco opravené. Řízení tohoto vozu je něco příšerného a momentálně horší kus na autobusech není...

Nevím co je to aktuálně za trend sundavání těchto čísel...(aby mě tu zas někdo neosočoval že ty čísla sundavám já...) - já pochopím, když si někdo z téměř vyřazeného vozu vezme na památku ev.číslo z kabiny (viz třeba 125), ale loupání čehokoliv považuju za projev vandalství a "chlubení se" tím zde "já nic" za projev chorého mozku....
To samé platí o vyškrabávání nápisů "STOKA" do vozů (např.č.159), kde je hned jasné, kdo to má na svědomí... Pánové doporučuji vám se co nejdříve uklidnit a starat se o sebe, nebo dopadnete špatně

No číslo nemá hodně vozů například 06,167, tuším že i nějakej citybus asi 218? či 216...no nedovolil by to nikomu, evidenční číslo v interiéru je stále v grafickém manuálu polepování vozidel..netuším kdo nebo co ty čísla sundavá.. - jo, dost lidí tuší "co" ty čísla sundavá, takže jen stačí "něco" chytit za pazoury a fláknout to přes ně

K číslům na jízdenkách - to je docela problém. Třeba č.153 ve středu tisklo na nějakém strojku 202 a v č.224 pro změnu 201. Čísla na kabinách mají svůj účel a rozhodně to není pomůcka pro šotouše...

Kroclov: No tak někdo urval dekl s nápisem nouzový východ - ty dekly se uvolnňují samovolně. Když se na něj podíváš, tak vidíš ostrou hranu vyžilého plastu, který prostě povolil. Nikdo za nic netahá a netahal, kor když tam nikdo normální nedošáhne. Je to kus plastu, který když někomu spadne na šišku, tak by z toho měl vyváznout bez zranění
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 18. května 2012 - 16:25:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil : asi to tu zase chcete zavřít, ne? Svoje dojmy a názory si sdělujte mezi sebou, už tu toho fakt bylo dost a je to minimálně trapný... - vidíš a ty si zas můžeš sloučit profil se Stonkou, protože jsou to stejně žvásty z jedné hlavy
Ad ev.č. - Ano, to pochopím taky když si fanda vozu vezme 125 vezme před koncem provozu ev.č. ze 125, to neřeším, ale proč mizí čísla z provozních vozů, to prostě nepochopím...neukazuju zde proto že bych to dělal já, já to nedělám, ukazuju to tu proto abych se dozvěl PROČ a kdo to dělá.
Ad vyškrábané nápisy - myslím, že je tu dost lida co Stonku prostě rádi nemaj z jakéhokoliv důvodu a je zcestné tu osočovat někoho bez důkazů. To taky můžu říct, že si mi udělal todle a támdle a kdoví co ještě. Za sebe říkám, že vandal nejsem a nikdy si nevyřizuju účty na vozech abych toho kdo ho má rád nas*al, to dělají akorád jednoduší lidé.
Ad. 153 - brzdy se asi vylaďovat nebudou, jelikož někdo řekl že je to výrobní závada, takže se s tim nic dělat nebude . Je jasný že se ten vůz nikdy nebude opravovat na to aby byl spravenej. Vždy se tu budou dělat opravy "aby to jezdilo" tendle styl poslední doby se mi fakt nelíbí.
Ad. čísla na jízdenkách - jo je to možné že to tiskne chybně, přeci jenom je to stroj u 153 je taky pěkně nahranej zadní panel buse který pro jistotu neukazuje konečnou stanici a aktuální stanici
15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD
Škoda 25TrBT Irisbus!
Solááááris Urbííínoo 15
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 555
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 18. května 2012 - 17:10:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ať se tu jen nehádáme... Jestli to tu ještě nebylo, tak na sadech ve směru na mariánské se změní stanoviště linek. Zarazilo mě, že zatímco 9 se posune dozadu, 14 bude nově vepředu. Takže i přes změnu budou vltaváci mezi oběma stanovištěma opět přebíhat. Mělo by to tak fungovat od 28.5.
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Lampard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 18. května 2012 - 17:13:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohledně vnitřní ev.č. 125 mám doma já. Ale neznamená, že když mám doma 125, že tu budu mít i 159 nebo 157, takže říkám rovnou, mě z toho vynechte.
Kiss Jižní Čechy -> Nejlepší taneční rádio v České republice
Karosa B741.1922 ev.č. 125 -> Moje srdcovka..
Jakub Kovář, nejlepší brankář který byl v Českých Budějovicích!
HC MOUNTFIELD -> Celým srdcem MILUJEM =M=OTOR!
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 65367
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 18. května 2012 - 20:02:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro zajímavost:
NÁKUP DODÁVKOVÉHO (UŽITKOVÉHO) VOZU, MINIBUS 8+1
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 65368
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 18. května 2012 - 21:06:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radši to tu nečíst opravdu.


Ale na jedno reagovat budu:
kde je hned jasné, kdo to má na svědomí

Jasné to být možná může, ale k reálnému "tvůrci" to vést nemusí. Přeberte si to každý, jak chcete, ale sem už to raději netahejte. Díky.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


1_RUDOLFOV_KOSTEL
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 4-2012
Odesláno Pátek, 18. května 2012 - 23:17:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kroclov: kde máš u upadlého deklu napsáno, něco o spolehlivosti vozu? zůstaň v klidu
podobných fotek(závad) mám xx a věř i od citelisů.
To, že jsem to psal směrem k Tobě, tak to nebyl úmysl Tě naštvat, ale přes Solárka tu není expert Stonka
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 556
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 18. května 2012 - 23:43:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1_RUDOLFOV_KOSTEL: Tak dobrá, promiň že jsem tak vyjel, ale myslel jsem že jde o provokaci .

Ještě přidám dotaz k té změně stanovišť. Co když v zastávce na Sadech směr Mariánské bude stát na zadním stanovišti dvojka/devítka a bude přijíždět trojka, která bude i nadále zastavovat vepředu? Bude se muset čekat, nebo se snad předělá trolejové vedení?
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 650
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 19. května 2012 - 08:22:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dráty se budou předělávat, nepamatuju si konkrétně, nicméně už od zast. na sadech směrem centrum budou dvě stopy. Mělo by to být opatření pro budoucí "koridor linky 3".
♥ 159 ♥
Být debilem je těžké, konkurence je totiž příliš veliká.
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 19. května 2012 - 11:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohu potvrdit, dneska autobusy na všech linkách kromě 5. Doufejme že DP ví co dělá a přinese to zlepšení, sám jsem na to zvědavej .
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
♥♥♥ 154 ♥♥♥
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 19. května 2012 - 17:24:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to bude naopak. 9 vepředu, 3 a 14 vzadu. Na máj asi nikdo nejezdí, tak musí bejt na vzdálenějším stanovišti...
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
♥♥♥ 154 ♥♥♥
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4129
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 19. května 2012 - 22:12:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lampard: Ale právě že sundání na památku z vozu před vyřazením jsem psal, že toho se to netýká a nikomu to vadit určitě nebude..
Naopak, sám se snažím z vyřazovaných vozů, ke kterým se dostanu, zachránit co nejvíc věcí, které mají a budoucnu by mohli mít nějakou hodnotu...

Kroclov: Přesně, mělo by se předělat celé vedení, rozdělení "směrů" proběhne už za křižovatkou Rudolfovská - Na Sadech a zastávky trolejbusů budou rozděleny do "směrů" Mariánské x Husova, tj. linky č.2+9 na jednom placu a 1+3 na druhém. Teda předpokládám, že to tak bude, je to logické a určitě to usnadní průjezd zejména řidičům

9 vepředu, 3 a 14 vzadu - jak to myslíš, vepředu vzadu? Pokud je vzadu myšlena stanice blíž k poště, tak podle mě největší frekvence na tuto zastávku celkově dorazí od centra, tj. k "zadní" zastávce to mají blíž... Každopádně rozdělení zastávek podle směru další jízdy považuji i jako cestující za správný a logický krok!
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 559
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 19. května 2012 - 22:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JPribil: Ano, tím "vzadu" myslím směr k poště a "vepředu" myslím směr k samotné poliklinice. Já trojkou jezdím ze Sadů obvykle každý pracovní den a nejvyšší počet příchozích je stoprocentně směrem od polikliniky.

Co se týče rozmístění linek, je třeba si uvědomit, že nejde dělit linky podle toho, zda jedou k ratolesti či na mariánské, protože tam ze Sadů téměř nikdo nevystupuje. Většině cestujících jde o konečnou. Příkladem budiž opět Vltava - linka 9 bude jezdit z jiného stanoviště než linka 14. A i dnes jde pozorovat jak Vltaváci čekající na 9 po příjezdu 14 přebíhají.

Celkově se mi tahle změna vůbec nelíbí, leč byla možná myšlena dobře.
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
♥♥♥ 154 ♥♥♥
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4130
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 19. května 2012 - 23:16:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov: S těmi směry příchozích to asi nebude tak jednoznačný, bude záležet na denní době. Odpoledne nejsou vyjímkou "davy" směřující z centra po přechodu a nebo ze Sadů samotných, to samé večer. Dopoledne a po obědě tomu bude spíš naoapak, tomu bych věřil.
Každopádně přirovnání, že Máj to má "daleko" je bezpředmětné, cestující z Máje a blízkého okolí mají z celého města tak komfortní spojení, o kterém se ostatním částem může jen zdát a tak je určitě 30 metrů k jinému označníku nezabije a nikdo to nebude řešit... Např. u nádraží jsou jednotlivá stanoviště a směry vzdáleny od sebe mnohonásobně dál.

že nejde dělit linky podle toho, zda jedou k ratolesti či na mariánské, protože tam ze Sadů téměř nikdo nevystupuje. Většině cestujících jde o konečnou. - tady bych si dovolil částečně nesouhlasit. Hlavní poptávkové cíle v těchto směrech budou určitě Výstaviště, univerzita a Máj (směr Husova) a pak IGY, Strakonická a Vltava (Mariánské, Pražská). Lidi tyhle směry berou podle toho, kam zajíždí v "zažitých" směrech, tj. Výstaviště -> Máj, Pražská -> Vltava a vyjímky typu linky č.14 mají minimální vliv. Ostatně nic nebude bránit tomu autobusové linky zpřeházet podle potřeby, cílem úprav bude s největší pravděpodobností sjednocení odjezdových stání u trolejbusových linek, což jednoznačně vítám.
Kde jsi přišel na to rozmístění, ono je to někde vyvěšené? Můj tip je ten, že na zastávce pod Besedou (blíž k Poště) budou stavět linky č.2,4,6,9 a 11, o označníku blíž k poliklinice pak 1, 3, 14 a 41. Nebo obráceně a nebo ještě s výměnou linek 11 a 41, těžko říct. Řešení zastávky asi taky bude limitováno věčně plným "bus" pruhem před, obloukem a nemožnosti zastavení většího počtu vozidel u zastávky blíž k poště. No sám jsem zvědav, jak to tam nakonec bude... Jediné co vím je, že stejně jako úprava v Husově ulici, nové řešení pomůže minimálně řidičům trolejbusů
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 382
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 19. května 2012 - 23:30:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: jojo je to vylepené zezadu na označníku na zastávce u Besedy co si tak pamatuju tak linky směrem na Máj budou stavět na stání u Besedy (1,3) a linky směr IGY (2,9) budou stavět na stání u polikliniky. To sjednocení směru Tr linek také schvaluji. Je to jednoznačně krok vpřed ke zlepšení provozu MHD
15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD
♥♥♥ 153 ♥♥♥
Solááááris Urbííínoo 15
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 560
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 19. května 2012 - 23:33:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: Je to vyvěšené na zastávce Poliklinika sever. Já na to poprvé zběžně koukl a myslel že se 3 měnit nebude, až po podrobném prostudování dnes jsem si všiml, že 3 bude na stanovišti "Beseda". Pokud si to dobře pamatuji, u Besedy jsou psány linky 1, 3, 14 a 41, zatímco u Polikliniky budou 2, 4, 6, 9 a 11, jak to bude s nočkami netuším.
Jako ideální by se mi zdálo řešení, kdyby se ty dvě navrhovaná stanoviště prohodily, akorát 14 by zůstala u Besedy.
Co se týče toho přílivu cestujících, kolem 14. hodiny pozoruji naprostou většinu lidí přicházejících od polikliniky, rovněž nepopírám že v ostatních časech to může být přesně naopak.
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
♥♥♥ 154 ♥♥♥
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 5-2010

Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 08:47:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna včerejší fotka vozu 289 na lince 2.

Nejlepší autobusy všech dob.....KAROSA B741
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 5-2010

Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 13:07:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak číslo zmizelo i z 203.
Nejlepší autobusy všech dob.....KAROSA B741
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2849
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 16:04:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před pár dny jsem se na chvíli zastavil v ČB, abych si mimo jiné projel trolejbusouvou 1.
Co tak letmo sleduju zdejší diskusi, tak jsem už nějaké názory zaznamenal, tak připojím svůj. Jako vhodnější by mi přišlo jen zatrolejování ulice M. Horákové s otáčením na kruháří a po E. Rošického naopak vést linku 21. To dělení jedničky jednou tak a podruhé opačně je takové divné



Ještě pro upřesnění, jestli mám dobře popsanou fotku. Z ním vyluštil evidenční číslo jako 198, je to tak?
Venca21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 656
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 16:23:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_b: Je. http://seznam-autobusu.cz/vuz/19132