K-report
 

Archiv diskuse Budějovické trolejbusy do 25. 04. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Autobusy a trolejbusy » Budějovické trolejbusy » Archiv diskuse Budějovické trolejbusy do 25. 04. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 625
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 19. dubna 2012 - 19:21:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sivon: Jak si tak prohlížím ty tvé fotky, tak mě napadá:
1) nevypadá že řidička kecá i když je to možné.
2) nevím, co dělá v tom druhém pruhu?
3) zřejmě tu AR měla ve slepém úhlu, což je u crosswaye reálné.
4) Majitel té AR provokoval, jak je u něj známé.

Tak nějaký chrabrý "pokus" o nátěr.
Čumák jsem se nechala inspirovat u bývalé CVR 169, nicméně jsem nevymyslela, jak udělat přechod z té sv. modré do tm. modré a tak to berte s rezervou..
Dále, celý vůz. Líbili by se mi pouze takhle dva stříkance s logem DP, plocha pro CVR zůstane zachována..
A další možnost, nicméně rozdělaná a nedomyšlená a to jsou pruhy po voze, dalo by se to dodělat i na vlek, ale nenapadá mě, jak by to mohlo být ze strany dveří a proto tento návrh beru jako vcelku nepovedený..



♥ 159 ♥
Radioaktivní mráčky - to je věc!
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 523
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 19. dubna 2012 - 21:58:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka: Nějak bych tam zakombinoval i červenou, pak by se to dalo použít. Sice by to vypadalo tak trochu chudě, ale pochopitelně lepší než nic .
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 626
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 19. dubna 2012 - 22:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov: Mě se červená nelíbí, ale je fakt, že by nebyla od věci, nicméně, jestli nějaký nátěr bude, tak bude určitě chudý, na něco jako teherán se může rovnou zapomenout..
♥ 159 ♥
Radioaktivní mráčky - to je věc!
John007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.173.37
Odesláno Čtvrtek, 19. dubna 2012 - 22:13:47    Odkaz na tento příspěvek  

Zlaté staré časy když si vzpomenu na takovej rok 2005, 2006 atd... to tato diskuze měla úroveň a člověk se tu dozvěděl alespoň něco zajímavého. MÍRNĚTE LASKAVĚ SVÉ PROJEVY
Řidička se mohla přehlédnout, milé děti nebo mládeži až budete mít řidičák alespoň sk. B (pro neznalé na vozidla do 3,5t) tak zjistíte jak snadné je v dnešním provozu se přehlédnout což je okamžik vteřiny.

V prostoru předních dveří nemá nikdo co dělat brání tak řidiči ve výhledu a je naprosto jedno zda je na prodlaze vyznačená tzv. žlutá zona. Navíc je evidentní že řidič dojel trasu na výstupní zastávku, výstupní znamená že všichni kromě řidiče (překvapivě) mají z vozu vystoupit hlášení "konečná zastávka, prosíme vystupte" tam není pro srandu králkům. Pokud by se stala dopravní nehoda během manipulační jízdy tak to odnese řidič protože ve voze kromě něj případně nějakého dalšího pracovníka dopravce nemá nikdo co dělat. Co se týká vulgárních gest k tomu se snad ani vyjadřovat nebudu.
Pojďme se bavit k věci a ne zde používat urážky, vulgarity a co hůř udávat a dělat problémy řidičům a řidičkám.
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 242
Registrován: 3-2011
Odesláno Pátek, 20. dubna 2012 - 13:21:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak vedle soustředěného tlaku obyvatel těchto čtvrtí se za zájmy Zavadilky a Hakl. Dvorů postavila i Územní komise pro Čtyři Dvory (zahrnující i sídl. Máj a Šumava), výsledkem by snad mohlo být blízké dovedení l. 21 ke Sportovní hale (odkud by do centra bylo možná i blíže, než ze Sadů)
Lampard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 553
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 20. dubna 2012 - 15:59:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

John007: Plně souhlasím.
Kiss Jižní Čechy -> Nejlepší taneční rádio v České republice
Karosa B741.1922 ev.č. 125 -> Moje srdcovka..
Jakub Kovář, nejlepší brankář který byl v Českých Budějovicích!
HC MOUNTFIELD -> Celým srdcem MILUJEM =M=OTOR!
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 5-2010

Odesláno Pátek, 20. dubna 2012 - 16:35:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

John007:Také souhlas.
John007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.159.20
Odesláno Sobota, 21. dubna 2012 - 12:51:22    Odkaz na tento příspěvek  

Dík za souhlasná stanoviska doufám že to budete dodržovat.
Přidávám dva rychlé návrhy k městskému nátěru
vycházel jsem ze základního schématu 21tr, autobusy by mohli mít modrej pruh a trolejbusy červenej nebo obráceně + loga města a DP nemyslím si že je nutné dělat nějaké celoplošné nátěry alá teherán nebo siluety typu Písek a) bylo by to drahé siluety typu Písek by se museli dělat polepem což není zrovna levná záležitost na tolik vozidel ČSAD Písek má na MHD pár vozidel takže tam je to realizovatelné, navíc mě osobně se ta silueta CB moc nelíbí.
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 524
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 21. dubna 2012 - 13:50:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

John007: Oddělit autobusy od trolejbusů pomocí nátěrů se mi zdá jako dobrý nápad, třeba by to pak začli rozeznávat i běžní cestující... i když, to bych asi byl moc velký optimista. Logo města bych ale na nátěr necpal .
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 363
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 21. dubna 2012 - 15:03:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když tu tak vidím ty nátěry a v nich ty nudný pruhy, pokusil sem se vytvořil něco moderního, tolerující barvy města, můžete posoudit

15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD :-)
Škoda 25TrBT Irisbus!
Solááááris Urbííínoo 15 :-)
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2446
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 21. dubna 2012 - 20:02:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

John007: modrá varianta mi připomíná starý nátěr na trolejbusech DPCHJ a ta červená varianta je téměř stejná jak nátěr na bratislavských 25Tr.
:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2632
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 21. dubna 2012 - 22:31:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.phototrans.eu/14,546025,0,__koda_15TrM10_7_T_622.html
tak 37 na lince 19, jako zamlada... Copak asi budou T-619,T-620 nebo T-621?
Lampard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 554
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 21. dubna 2012 - 22:37:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.phototrans.eu/14,536742,0,__koda_15TrM10_7_40.html

Ev.č. 40 se nám vrací do ČR! A do Ústí..
Kiss Jižní Čechy -> Nejlepší taneční rádio v České republice
Karosa B741.1922 ev.č. 125 -> Moje srdcovka..
Jakub Kovář, nejlepší brankář který byl v Českých Budějovicích!
HC MOUNTFIELD -> Celým srdcem MILUJEM =M=OTOR!
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 364
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 21. dubna 2012 - 22:40:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lampard: Si blesk! už nějaký ten pátek jezdí jako 546 v UL
VB: asi už nic našeho Szeged se napapal levnejma 15Tr z Teplic...

(Příspěvek byl editován uživatelem B741127.)
15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD :-)
Škoda 25TrBT Irisbus!
Solááááris Urbííínoo 15 :-)
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 5-2010

Odesláno Neděle, 22. dubna 2012 - 10:19:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I Budějovický vůz ev.č.15 http://www.phototrans.eu/images/photos/big/10/406190.jpg a ev.č.43 http://www.phototrans.eu/images/photos/big/14/406194.jpg.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2633
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 22. dubna 2012 - 11:14:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fousik: j, je tam toho víc, což o těch, co uvádíš, se ví a i jsme je viděli, ale jak se naložilo s 05,35,37,40 a 42 se zatím neví.

Jinak o tom, že by třebas ústecká 546 měla být naše 40 se nikde neví. Naopak na netu lze najít, že naše 40 by měla být T-619, ale nikde žádné foto, naopak lze najít foto T-621 oholené v dílnách na kostru a k tomu z jistotou říct jen to, že to má nápravy HN2.

Prostě nám v tom Segedínci udělali pěkný guláš, tak jak se na název jejich města sluší...
Martbus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1555
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 22. dubna 2012 - 12:26:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do toho nátěru by klidně mohl použít motiv co je na LC936XE. Nějak si s tím pohrát, znak města, silueta města atd. Vše dle možností.

(foto trolejbus.cz, upraveno)

(Příspěvek byl editován uživatelem Martbus.)
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 22. dubna 2012 - 13:34:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vencabocku: T-619 by měla být původní ev.č. 05 která by se měla dávat dohromady
T-621 by mohla být teoreticky původní ev.č. 35. Protože co sem slyšel tak vozy 38 a 40 byly koupeny jen na ND případný odprodej dál a vozy 35,37 a 42 byly nakoupeny pro provoz, ale Szeged v tom má takovej bordel, že se dle výrobních čísel orientovat nedá, takže kdo ví jak to nakonec je
15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD :-)
Škoda 25TrBT Irisbus!
Solááááris Urbííínoo 15 :-)
John007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.173.37
Odesláno Neděle, 22. dubna 2012 - 17:12:26    Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov: já i zase myslím že logo města by tam být mělo 1) město nakupuje některé vozy 2) přispívá na každou jízdenku 3) je majitelem DP. Smozřejmě že tam bejt nemusí ale myslím že by to nebylo od věci.
Kuba_j: podobnost s jinejma městama nejni potřeba hledat, nevidím důvod proč mít za každou cenu něco extra myslím že je lepší mít klasickej jednoduchej nátěr než vozidla která hrajou všema barvama.
Martbus: použít nátěr z 936XE mě také napadlo ale pořád si myslím že ta silueta se na naše vozy moc nehodí.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 627
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 22. dubna 2012 - 19:01:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

John007: Když už nátěr, tak jednoduše originální..
♥ 159 ♥
Radioaktivní mráčky - to je věc!
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4115
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 22. dubna 2012 - 19:45:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B741127: Si blesk! už nějaký ten pátek jezdí jako 546 v UL - ale i kdyby jezdila, tak se to tu ještě nepsalo..
A vzhledem k tomu, že fotka v odkazu od Lamparda je z letošního roku a ústecká 546 jezdí minimálně od loňskýho léta, tak je to blbost. Nehledě na to, že 546 má oranžový tyče a tohle na fotce má šedý. A jestli myslíš 543, alias 572 alias naše 38, tak to je taky starší věc.
Takže i když je někdo podle tebe blesk, ale dal jsem alespoň normální info, co se tu neobjevilo, kdežto ty se opět ukážeš jako totální blb.

A o provozu 05 je taky blbost, to ti zase říkal nějaký řidič, nebo se snažíš být zajímavý? 05 jako vrak už zmizela z dohledu v roce 2009 a najednou se po 2 letech objeví po GO, když je k dispozici mraky lepších a mladších vozů? Dej si sprchu a zkus se zamyslet.
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4116
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 22. dubna 2012 - 20:13:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak lehce mimo téma, ale "viník" nehody Citelisu č.156, Karosa LC736 CE 50-48, je i přes různé spekulace opravena a vesele opět vozí zaměstnance JETE. Aneb sedmistovky na věky Oprava jí prospěla, krásně jí všechno na čumáku svítí


Kdyby jste místo olezlých a nezajímavých Solarisů fotili poslední sedmičky u DPmČB, labutí píseň pohlcuje téměř všechny...
Pár kousků, které už čekají jen poslední metry cesty a to rovnou do šrotu. Hned pod nimi ty, které dojíždí poslední metry na linkách a budou následovat ty předchozí. Sbohem a čest památce nejlepších modernizací v ČR...

B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 22. dubna 2012 - 20:29:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: Co sem slyšel z Ústí tak při modernizaci 546 bylo použito mnoho dílů z vozu 40, kterej byl pouze na ND... mmch. nepleť si pojmy s dojmy to že ta fotka byla nahraná letos v únoru, neznamená že byla letos v únoru vytvořena, já už jí viděl někdy v listopadu Stejně jako zrezlá původní Szegedská T-600 která byla odstavena v roce 2008 jako totální šrot a náhle v říjnu 2010 vyjela po GO, tak proč by se nemohla generálkovat 05? Kdyby sis ty fotky prohlížel tak je tam napsáno budoucí T-619, takže si dej studenou sprchu ty zas se tu snažíš hrát všeználka, ale poslední dobou se ti to nějak nedaří
Ad Sedmistovečky - haha, to už tu bylo tolikrát jednou velmi zaručené info že sedmistovky končí k 12.6.2011 a ejhle, či snad zprávy minimálně od září že 125 už to má za pár a ejhle je konec Dubna a 125 stále žije, či tak strašný loučení se 196, která stále jezdí, proboha

Ps: prosím, laskavě nereaguj, nejsem na tvoje chytrosti zvědavej a nechci tu vyvolávat další hádky

(Příspěvek byl editován uživatelem B741127.)
15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD :-)
Škoda 25TrBT Irisbus!
Solááááris Urbííínoo 15 :-)
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2634
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 22. dubna 2012 - 20:31:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Njn, sbohem, sbohem a hlavně, že na 14 byla hrůza 142 a "dočasné" klouby na lince 11 obsazují už i túrová pořadí. Hlavně, že máváme/jsme zamávali na rozloučenou 194,273,285 apod., ale do 138,142,146,147 asi polezeme věčně.... Nevím jak vám ostatním, ale mě teda tohleto rozum nebere.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2635
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 22. dubna 2012 - 20:43:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil,B741127:
tak se pánové uklidníme, ju? U fotky jakoby 40 je datum pořízení někdy z března 2011. Rekonstrukce 546 je všude vedena jako rekonstrukce 546 a nikde (krom tý fotky) jsem neviděl, že by to bylo jinak. Fotka Lamparda je proto zajímavá a vnáší do toho trochu tajemna. A protože to, co to je, kolik je tam % 546 a kolik je tam % 40 a nebo nedejbože kdoví čeho ještě, ví asi pouze pracovníci segedínských dílen, uzavřel bych to tak, že 546 je prostě ústecká 546.
K 05 - původně to měla být T-619, ale tato informace se ze všech kanálů po r.2010 vytratila s tím, že se nyní objevilo, že T-619 bude 40, počkal bych zatím. A navíc i když je zde tvrzení, že v říjnu 2010 vyjela 05 po GO, žádnému z fotografů se ji kupodivu za rok a půl zachytit nepodařilo??? Nu až bude fotka T-619, budeme vědět víc. Přikláním se prozatím k tomu, že to bude nějaká současná dovezenina, ale uvidíme.
Takže takhle bych to, co jsem tu s fotkou 37 rozjel, uzavřel, dneska v době internetu nebude určitě dlouho trvat a třebas fotku T-619 a další brzy uvidíme
Dlouhodobý čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.216.3
Odesláno Neděle, 22. dubna 2012 - 20:47:21    Odkaz na tento příspěvek  

B741127: Lze vidět, že jsi velmi inteligetní jedinec, ale už laskavě sklapni! JPribil narozdíl od tebe ví, co mluví.
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4117
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 22. dubna 2012 - 20:50:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B741127: Co sem slyšel z Ústí tak - jasně, takže zase drby... A co to je mnoho dílů? Z těch vozů se nepoužije kromě opravené kastle skoro nic, navíc jich tam mají na opravu / ND mraky, takže polemizovat jestli se použily díly z toho nebo tamtoho nebo ne je poněkud mimo.
Nejsem všeználek, ale na rozdíl od tebe sem napíšu jen to, co je aktuálně pravda. To, že se to někdy změní, je jiná věc.
Ostatně ty tvoje "zaručené" info o odstavených trolejbusech, kdy jsi postupně svými informacemi "zprovozňoval" jednotlivé vozy tak, jak se objevovaly v provozu, u toho jsem se bavil já.
Nebo to o té záloze v trolejbusové vozovně v podobě Solarisu 153. Kde teda vlastně stojí? Ještě jsem ho tam neviděl. A k čemu všeználku budou na trolejbusech tři zálohy? Hm? Pokus se někdy něco napsat normálně...
jednou velmi zaručené info že sedmistovky končí k 12.6.2011 - to je možný, ale tehdá jsem o 700 nepsal nic, hromadu fotek sem dával někdo jiný. O 125 jsem taky zatím nic nepsal, to že to má za pár a stačí drobnost a končí je jasný snad všem, ale i její čas nastal... Strašný loučení se 196? Asi moc hulíš, ale pokud je zpráva o tom, že se 196 ocitla už jednou na seznamu odstavených a následně byla ze zcela logického důvodu zprovozněna, to je strašný loučení? Ostatní z těch odstavených už jsou v tahu (194, 285, 284, 281), další skončily s dopravou do škol (275) a další a další... Docela bavíš, pokračuj, mě to docela baví

Vencabocku: Souhlas, naprostý. Nejsi jediný komu to rozum nebere. Nejhorší je asi mluvit se mechanikama, kteří si řed pár lety ty auta skoro celý postavii a teď je musí rozebírat a vyhazovat do šrotu, byť jim nic není a slouží do poslední chvíle.. Naproti tomu o kus dál v karosárně se stále donekonečna opravují plechařina a podlahy u B941, s kterýma je jízda opravdu zážitek někdy.. Bohužel, ale trend je takový, že co je starý je špatný, ti co o tom rozhodují dokážou jednoduchými tahy "omladit" vozový park a hned se s tím lépe manipuluje.
Např. taková 145 - od škol nevyjela, snad tam prý byla "plovoucí" podlaha. Už jsem se těšil, že bude první vyřazená B941 a ono ne, co se s ní děje je snad jasné.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2636
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 22. dubna 2012 - 20:55:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a ještě něco k sedmistovkám: dle bible svaté zvané generel se mělo vymlátit do konce tohoto roku 13 standardních autobusů, 9 kloubových autobusů a nakoupit 2 (slovy DVA) standardní autobusy. Takže je to boj mezi věřícími tohoto svatého písma a mezi realisty, kteří něco do provozu vypravit musí. Takže proto tu je stále ještě 125,196 a bohužel i další už méně líbezné kousky, protože kdyby se podařilo dodržet výše jmenované, tak tu dneska chodíme pěšky, protože není čím jezdit...
Duken
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.227.240
Odesláno Neděle, 22. dubna 2012 - 23:15:41    Odkaz na tento příspěvek  

Tak za 1) Blonďatá řidička za jízdy rozhodně nekecala. Za 2) V levém pruhu jela proto, protože se jezdilo odklonem a ono jí prostě už vypadlo, že má obsloužit zastávku hřbitov, což si ještě včas uvědomila a začala přejíždět do pravého pruhu. Naneštěstí tam zrovna jelo auto, a to tak, že bylo pro řidičku zrovna ve slepém úhlu zrcátka, tak že ho prostě neviděla, což se prostě stává. Až budete řídit takovéto stroje i vy, tak uvidíte, že takovéto situace se snadno stanou i vám. A jelikož to dopadlo dobře, tak tu není co řešit.
Venca21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 629
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 22. dubna 2012 - 23:32:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Duken: Až budete řídit takovéto stroje i vy, tak uvidíte, že takovéto situace se snadno stanou i vám. A jelikož to dopadlo dobře, tak tu není co řešit. 100% souhlas. Na silnicích jezdí spousty blbečků a prasat, kteří by za svůj styl jízdy a nebezpečnost pro okolí zasloužili doživotně odebrat řidičák a přinejmenším nafackovat. Ale mnohem jednodušší je pro mnohé zde bonzovat řidiče/čky MHD, protože jsou snadno dohledatelní, za to, či ono, za každou chybičku, kterou na rozdíl od namachrovaných frajírků neudělají úmyslně, ale prostě se jim někdy stane. Kdyby to skončilo nehodou, tak si řidička ponese následky, pokud to dopadlo dobře tak si to třeba zapamatuje a příště si dá pozor. Jsme jenom lidi, ne roboti!
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 525
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 23. dubna 2012 - 15:42:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz pro znalé, zrovna koukám, že o pracovních dnech v 8:46 odjíždí z Vráta u Scanie linka 18, která tam ale předtím nepřijede. To je přejezd z 14 (příjezd 8:28)?
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3795
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 23. dubna 2012 - 18:45:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VB: ten Váš generel mi připomíná Budapešť, kdy před několika lety nám ve vozovně ukazovali jakousi vizi a zdůraznili, že od toho roku už se v neděli nevypravuje žádné ZIU 9. O rok později jsem na zastávce t-78 čekal v neděli na nízkopodlažní spoj(ostatně tam byly v so-ne garantovány všechny), hádejte co se u mne zrovna navzájem míjelo...? Máme rok 2012 a co nám stále hojně po Bp jezdí a jezdit nemělo...
Makrelu neumeješ.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2637
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 23. dubna 2012 - 18:53:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak z té vize kterou zmiňuješ mi utkvělo v paměti 16 garantovaných pořadí, při inventárním stavu nízkopodlažních trolejbusů 17 kusů, přičemž v autobusových garážích tuším Óbuda jsme viděli tři kousky totálně rozmašírované, takže i podprůměrnému znalci matematiky bylo jasné, že to asi nedaj....
No papír snese vše, že.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 629
Registrován: 2-2010

Odesláno Pondělí, 23. dubna 2012 - 20:18:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  




♥ 159 ♥
Radioaktivní mráčky - to je věc!
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2638
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 23. dubna 2012 - 20:27:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... a jednu 14 točil kloubovej Citel č.163
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 23. dubna 2012 - 20:40:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vencabocku: jojo, celej den vozila vzduch, hlavně ve směru Vltava - NV, tam se ten kloubák fakt vyplatí...
Dneska se výpravčí na trolejbusech nenudil ráno s 202 lítal na lince 5, odpoledne na lince 9 tak aspoň se 202 vyvenčila taky po čase

15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD :-)
Škoda 25TrBT Irisbus!
Solááááris Urbííínoo 15 :-)
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
1_RUDOLFOV_KOSTEL
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 4-2012
Odesláno Pondělí, 23. dubna 2012 - 20:51:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka měla dneska asi krásný den, ale že nevyfotila i ten kloubovej š... co byl na 11
tak přidám fotku posily jedné linky
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 526
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 23. dubna 2012 - 21:12:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co trochu zavzpomínat na už neexistující trolejbusové 14 a 17? Závěrem i něco málo z autobusové 1 .

♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4120
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 23. dubna 2012 - 21:23:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo, Liazka s posádkou se dneska opravdu nenudila, odvozila všechno, co odvozit šlo... A bude brzo pokračovat

B741127: Odpoledne zřejmě 202 hradila zdechlou 55 u PK Sever, kolem půl páté už jela prázdná domů..

Původně jsem to sem psát nechtěl, ale vzhledem k tomu, že nastal konec jedné etapy MHD v Českých Budějovicích, tak si to neodpustím. Tento týden, pravděpodobně zítra nebo ve středu, pokud se nestane nějaká mimořádnost (což se nepředpokládá) bude ukončen provoz autobusů Karosa B741 posledním vypravením Karosy B741 č.125, která od dnešního dne dojíždí naftu v nádrži. Osobně to vidím ještě zítra na nějaký kratší šejdr, případně ještě středa např. šejdr 39 (ale to hádám).
Poté se po více jak 20 letech kapitola tohoto typu uzavře a vůz č.125 čeká s největší pravděpodobností stejný osud, jako výše vyfocené kousky.
I když je některými jedinci tento typ zavrhován, odvedl (nejen) zde kus práce a v některých ohledech nebyl dodnes nahrazen ničím srovnatelným.
Doufám, že si 125 poslední kilometry užije v plné síle a tak nějak věřím a doufám, že ještě někdo rozhodnutí tento vůz teď vyřadit změní...
Stejně jsou na tom i vozy č.273 a 283, takže tento týden bude ukončen i provoz 5ks série Karos s "kulatým zadkem".
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 11-2011
Odesláno Pondělí, 23. dubna 2012 - 22:22:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To dokáže zkazit večer
O.o
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.4
Odesláno Pondělí, 23. dubna 2012 - 22:59:21    Odkaz na tento příspěvek  

Vyřazena bude i 273?, vždyť vypadá ještě docela slušně. A ev. č. 196, 198, 199, 269, B931 a B941 se zatím ještě vyřazovat nebudou? Děkuji vám za odpověď
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 24. dubna 2012 - 06:10:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo tak nám tu končí jrdnz z nejlepších vozů B741 měli parádní převodovku i ta harmonika bez záhybů byla super,myslím že i odpůrci těchto vozů uznají že kus práce zde udělali.

Když si vzpomenu třeba na rok 2004 to byla paráda pomalu na každym rohu B741,B732 nebo B731 dotoho prokoukl teherán a zařinčela cedulová rába,bylo to tu parádní.
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 24. dubna 2012 - 14:34:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Úz. komise pro východní část města CB požaduje přehodnocení nového systému linek MHD, zejména l. 18, minimální řešení vidí v celodenním provozu l. 14. A pak, že si na této straně zrušené l. 1 stěžuje jen Rudolfov. Lidem z N. Vráta a Rudolfovské budou Výhybkáři těžko vyčítat (jako Rudolfovským), že kdyby jejich radnice chtěla trolejbusouvou trať, mohli mít MHD do centra . Velmi se také nelíbí l. 39 a její (ne)návaznost na l. 9.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 630
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 24. dubna 2012 - 15:29:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavell: To zní velmi dobře, nicméně mám takový pocit, že na celodenní 14 nemáme vozy..
♥ 159 ♥
Radioaktivní mráčky - to je věc!
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 24. dubna 2012 - 16:57:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vůz ev.č. 125 byl dnes nasazen na šejdr 3/39 (4.35 - 9.33, 13.57-17.54) což je docela krátkej šejdr, tak doufám že vyjede ještě zejtra

Stonka: to víš, kdyby DP nevyhazoval vozy, které by ještě pár let mohly jezdit tak by 14 vozy byly, že...
15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD :-)
Škoda 25TrBT Irisbus!
Solááááris Urbííínoo 15 :-)
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2640
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 24. dubna 2012 - 17:04:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka... když už nejsou pomalu ani na ty šejdry.
Ale tabulkově plníme, číslice 7 na začátku řady, která některé jedince zřejmě přivádí k šílenosti a zuřivosti mnohem více, než ubohý a zoufalý stav řady B941, je už téměř historií, tak co. Nějak se to vyjezdí (snad) a když ne, tak není přeci nad argument k škrtání spojů: prostě nemáme vozy...

(Příspěvek byl editován uživatelem vencabocku.)
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4121
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 24. dubna 2012 - 17:22:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavell: Je dobré, že se Rudolfov ozval a že se to řeší jinak, než přes DP, kde prý nechodí žádné stížnosti, ovšem diskuze pod různými články a od cestujících ukazují opak...

B741127: Když se podívám, co si B741 vezme na 100km, tak ještě zítra by vyjet mohla, snad i na obě části šejdru. Potom asi už jen
Vozu bude velká škoda, karoserie nezná zatím rez, interiér by po vyčištění a opravách drobností taky ještě pár let nedělal ostudu... Brutálně skřípající točna se lehce opraví, na heslo otevírající se jedno křídlo zadních dveří je taky drobnost, jinak tomu vozu nic není.. Ale bohužel má tu smůlu, že je vyroben v roce 1995.

VB: Co jsem si tak počítal, tak stav by se měl ustálit na 77 vozech po výřadu. Pokud dorazí letošní várka nových, stejný počet bude vyřazen /resp. všechny zbývající sedmičky/.
Ovšem zatím je vozů dost, provozní záloha je dostatečná. Občasné problémy s vypravením ale jsou zřejmé... Uvidíme, vedení snad ví, co dělá.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2641
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 24. dubna 2012 - 17:42:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ovšem zatím je vozů dost
no pokud všechno šlape, tak jak má, tak asi jo. Ale mám docela obavy, že při nějakých více mimořádnostech už to bude minimálně nadoraz nebo se něco nevypraví. No přesně jak ty říkáš, podnik snad ví, co dělá.
Je dobré, že se Rudolfov ozval a že se to řeší jinak
Jsem taky rád, že se začíná brát na okolní obce trochu zřetel, protože opět Xkrát nastíněná písnička: Jednání okolních obcí přímo s DP je na hranici mrtvice nebo blázince a slabší jedinci nemaj šanci přežít (no ti silnější to maj taky někdy s chlupem)
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 24. dubna 2012 - 19:16:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No až se jednoho dne porouchá více vozů,tak asi dp hold něaké ty spoje vynechá ono se to asi něak samo vyvrbí.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 631
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 24. dubna 2012 - 19:32:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B741127: A já za to můžu?

Tak třeba taková 15 by se dala jezdit v trolejbusu. Ovšem zde je další otázka, maj na Horní navíc 4 trojebusy jen tak?
♥ 159 ♥
Radioaktivní mráčky - to je věc!
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 24. dubna 2012 - 19:42:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka:Jako myslíš až bude zatrolejena dlouhá louka nebo by jezdila po Sadech?
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 632
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 24. dubna 2012 - 19:55:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zadrátovat dl. louku - fuj fuj.. Uplně v klidu může jet po sadech místo koh-i-nooru může stavit u soudu a bude mít zpoždění, protože přestávky na 15 vycházejí jen tak tak v souladu s AETRem..
♥ 159 ♥
Radioaktivní mráčky - to je věc!
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 24. dubna 2012 - 20:09:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No přestávky na lince 15 jsou hodně malé takže tam by to chtělo spíše 5 trolejbusů než 4.
O.o
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.4
Odesláno Středa, 25. dubna 2012 - 09:19:43    Odkaz na tento příspěvek  

Dneska ráno na 39 - 125, 10 - 283, 14 - 273.
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 25. dubna 2012 - 17:58:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O.o: Odpoledne místo 125 na 39 již 140, takže 125 již dojela
15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD :-)
Škoda 25TrBT Irisbus!
Solááááris Urbííínoo 15 :-)
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 11-2011
Odesláno Středa, 25. dubna 2012 - 18:14:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

25.4.2012
6:55
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 25. dubna 2012 - 19:40:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohli udělat jako v Ostravě tabulku na čelo.S něakým rozlučným nápisem.
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 11-2011
Odesláno Středa, 25. dubna 2012 - 20:05:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fousik: O něčem takovém jsem uvažoval, jenže jsem si ten vůz prostě nedokázal odchytit. V 6:50 přijedu a už jedu městskou na stavbu....
Je to škoda od A do Z, takový vůz mohl ještě nějaký ten rok sloužit k všeobecné spokojenosti.
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 370
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 25. dubna 2012 - 20:24:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fousik: najivko, tady se vždy všechno potichu ututlá, např ukončení provozu cedlových trolejbusů (ev.č. 27)...budiž snad je 125 lehká zem
15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD :-)
Škoda 25TrBT Irisbus!
Solááááris Urbííínoo 15 :-)
SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK NESTÁVÁ. SOLARISÁKEM SE ČLOVĚK RODÍ!
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4122
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 25. dubna 2012 - 20:52:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to divný pocit, prostě tu ty hranaté kloubáky budou chybět.. Nějak se s tím pořád nemůžu smířit.
Ono nebylo co ututlávat. V dnešní době je důležitý provoz a hlavně jeho ekonomika, nějaké ukončení jedné dlouhé etapy nikdo kromě pár nadšenců neřeší.
Mmch. dojezdila i 283 zřejmě, 273 ještě má z nějakého důvodu ještě pár dní šanci....
Snad se ještě něco stane mimořádného.