K-report
 

Nejhorší trosky provozované v pravidelné dopravě  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Autobusy a trolejbusy » Nejhorší trosky provozované v pravidelné dopravě « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse Nejhorší trosky provozované v pr... do 23. 05. 2012Ares160 23-05-12  00:05
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3342
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 23. května 2012 - 08:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem potkal další nemyslíci prasata při odtahu tohoto vraku. Bez světel, bez trojúhleníku, lítali s tím zleva doprava, jen doufám, že ten další kilometr, který je dělil od R 52, už neujeli.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4943
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 24. května 2012 - 21:49:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak podle TV Nova nemají například kladenští řidiči nic jiného na práci, než přejíždět nevinné chodce, takže tohle mě vůbec nepřekvapuje.
» lc.rajce.idnes.czMHDfoto.cz «

KAROSA Žádné kompromisy.
Pepola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 26. května 2012 - 02:10:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem viděl v Brně u Zvonařky nějakou příšernou B732 v červenobílém (qasi)městském nátěru s olomouckou RZ 3M4(? - víc jsem nestihl zaregistrovat) se záclonkami jako trolejbusy v Jaltě...
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12105
Registrován: 11-2004

Odesláno Sobota, 26. května 2012 - 20:54:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nebylo to tohle?


Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
Pepola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 27. května 2012 - 00:00:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj, bylo!
Lenssen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 27. května 2012 - 01:02:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele, tento atmos jsem fotil minulej rok v Mutěnicích

7653
Honzaloko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1602
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 12:47:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je na tom příšerného?
Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš!!
BERYHO DRÁHA-muj pohled na železnici
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12110
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 14:26:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen od té doby, co jsem ho poprvé viděl (v den focení) trošku pohnil. Měl ho tenkrát v autoškole Havala, poté jej přebrala Eurovia Perůtka a teď by ho měl mít dopravce, u kterého jej fotit Lenssen. Je to auto od armády postavené na papírech LC735.00. Atmosferická C734 s původním nepřeplňovaným motorem, kulisa řazení s jedničkou od sebe a dopředu. Svezení pěkné, atmosféra bez Ráby.
Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
Marais
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 839
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 15:16:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tu karosu pořád má Peroutka...jen se změnil název jeho firmy...
... první v ČR VANHOOL ASTROMEGA T9 ...
749.242-1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.29.124
Odesláno Úterý, 29. května 2012 - 18:16:15    Odkaz na tento příspěvek  

To si tak člověk říká, běžná sedmistovka nejspíš ex ČSAD, ohnilá odpovídajícně stáří, jezdící u jakéhosi sockodopravce...jenže jak jde okolo, oko kouká a vidí, že když si tenhle expert za autobus připřáhne přívěs, tak v zatáčce může přívěs jet kam se mu zachce a za autobusem jedoucí řidič se smíchy neudrží...


Možná namítnete, že kdosi se o kouli opřel. To se nejspíš stalo, ale prasklina je evidentně stará a už ji i nějaký kovozemědělec jednou přesmrknul a ono to jaksi nedrží (kupodivu).
Nicméně STK vozidlo má.
A hle, člověk se podívá na net a co nevidí...


Dokonce i vlek na kola nabízejí, že zapřáhnou. Zapřáhnou, ale jestli vlek dojede na místo určení, toť otázka.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7501
Registrován: 4-2006

Odesláno Úterý, 29. května 2012 - 18:23:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 749.242-1 Chlapče brzdi ano? Očerňuješ tady dost neprávem společnost BK Bus. Nevadí ti, že jim už dávno nepatří viď? Kdyby si trochu myslel, tak na to přijdeš.
Myslím, že by ses měl této spol. omluvit.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Mirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2048
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 29. května 2012 - 18:30:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: pravda. Je to neprávem. Ale právě to je důvod, proč by se měly autobusy před prodejem někomu dalšímu "odstrojit" komplet. Tak trošku si špatnou reklamu způsobilo BK samo.
Nic to nemění na nedomyšlení souvislostí ze strany "mašinky".
749.242-1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.29.124
Odesláno Úterý, 29. května 2012 - 18:51:39    Odkaz na tento příspěvek  

Je to na busu namontované? Je.
Je to kryto nálepkou z STK a tedy zaneseno v papírech? Je.
Je to tažné nezpůsobilé provozu. Je.

A že to není prasklé týden nebo 14 dní a že to někdo hodně neuměle svařil na už jednou prasklou housenku je poznat na první pohled...
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3386
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 29. května 2012 - 18:53:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapče, zvládáš porozumění psanému textu, nebo je tvá extáze z objevení skutečně luxusního vraku taková, že nejsi schopen pochopit, co ti bylo u předchozího příspěvku vytýkáno? Poradím ti. Nepravdivý popis stavu vozu to opravdu nebyl.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3406
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 29. května 2012 - 19:01:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749.242-1: U firmy BK Bus tento autobus žádné tažné zařízení neměl !

Je součástí toho nárazníku, který byl vyměněn až po prodeji vozu.
seznam-autobusu.cz - seznamy vozů českých dopravců

ICQ: 241-647-938
Inkvizitor Boblig
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.78.221
Odesláno Úterý, 29. května 2012 - 20:42:23    Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel (či bohudík) to tu kolegové od BK nečtou. Musím jim takto na dálku složit hold, že jsou ochotni i o víkendu pomoci. Což se třeba o ICOM či ZDO PSOTA o víkendu rozhodně nedá řící. No ono ani v pracovní den.
BK bus je jeden z mála soukromých dopravců okolo Moravských Budějovic, kde vše funguje,jak má. Oproti místnímu ICOM (čti Idiot Company) absolutní špička.
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1965
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 29. května 2012 - 20:53:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do historie diskutovaného vozu rýpat nehodlám, ale IMHO je to názorný důkaz, proč by si dopravce měl před prodejem důsledně oloupat z vozidla svoje nacionále. Sám mám taky velice hezký příklad: Před pár dny jsem čekal na zastávce na bus do HK, spolu se mnou pár dalších lidí. Podotýkám, že jsem čekal v PA, kde se po ránu v některých časech nehraje na přesné odjezdy, protože toho jede tolik, že člověk přijde a ono do 15 minut něco přijede (zejména dálkové busy z jihu totiž díky zpožděním jezdí dost náhodně). No a najednou slyším, jak jedna čekající cestující povídá druhé: "Proboha, to je ten Ekoexpres, ten hroznej autobus."
Poté, co jsme nastoupili, pochopil jsem, o čem paní hovořila. Uvnitř vozu neskutečný hluk, překřičet motor v otáčkách byl docela náročný úkol. Na každém hrbolu se vpředu zhoupnulo stropní světlo visící na jedné straně zřejmě už jen na drátech. Vůz sice čistě uklizený, ale zejména sedačky dost jasně napovídaly, že už mají leccos za sebou. Pokud k tomu připočítám nedbale stržené samolepky na pravém boku, kde to vypadá, že zůstala část lepidla, na které chytá prach, byl celkový dojem dost děsivý. A ani slušné a profesionální chování řidiče to napravit nedokázalo.

No a v čem je pointa? Že to byl tenhle vůz: http://seznam-autobusu.cz/vuz/16300
Co myslíte, kolik cestujících si všimlo nápisu na čele pod předním sklem? A kolik cestujících, až příště někde uvidí podobně označený bus, se mu raději vyhne, protože "to je přece ta firma, co jezdí s tím hrozným autobusem"?

BTW, jak se tak dívám, tak tohle je ještě názornější příklad, proč před prodejem odstranit veškeré identifikační znaky majitele: http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/32394?vuz16287#fotka
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7502
Registrován: 4-2006

Odesláno Úterý, 29. května 2012 - 22:03:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Mirek ano odstranit to měli to nepopírám. Ale kdyby výše uvedený uživatel myslel, tak by mu to došlo. Obvzlášť když máme něco takového jako je seznam autobusů.
Dalším je že nevíme za jakým účelem ten bus byl prodán.
Bohužel i jeho druhý příspěvek ukazuje, že je vedle stále jak ta jedle.

Proto stále požaduju omluvu pro dopravce BK Bus.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3335
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 29. května 2012 - 22:12:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale je to věcí také toho kdo prodává ne?Pokuď prodávám vozidlo nějakému "taky dopravci" tak se postarám o sundání svého označení protože pak vzniká neblahá reklama ex dopravci a jak je vidět nachytají se i lidé se zájmem o dopravu.To pak neni divu že i substrát.Spolehnout se na to že nový dopravce toto označení důkladně sundá neni bohužel vždy pravda natož nějaký firemní lak..Viz před pár lety karosa PB 97-07 s hodně viditelnou nálepkou Arriva.Vyjímkou snad může být prodej spolkům který má vůz pro muzejní účely.
AV 15-30
radim262
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 11:11:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ten BK bus nyní patří soukromému dopravci Autodoprava PAJER Rozvadov.vím to,protože s tou troskou jsem minulí rok jezdil
radim262
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 13:58:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ještě něco k tomu bývalému BK busu. to závěsné zařízení putuje z busu na bus,ale zbytečně poněvadž přívěs už má majitel několik let v kopřivách.o SPZ tohoto soukromníka ani nemluvě.o víkendu koupí nějaký bus a v pondělí ráno už má bus nové SPZ.samozřejmě z jiného busu a z vesela se jezdí dál.je to smutné,ale takhle to je.
Chucknorris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 12-2008
Odesláno Neděle, 17. června 2012 - 11:45:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo nějaké bližší informace o VYE 67-87? Je to nějaká LC735 v laku připomínajícím BORS, se kterou jsme zůstali viset za Třeboní po cestě na vodu. Jako náhrada nám přijela bílá BSD 09-??, což taky nebyla žádná hitparáda...
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3532
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 17. června 2012 - 12:05:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Značku VYE 67-87 nosila původně VYDOSí C 734, vůz, který popisuješ, s ní má společné jen doklady. To, co vás přijelo zachraňovat, je BSD 09-19. Oba vozy by měly patřit firmě HOPE-CZ. Jak už název napovídá, je třeba doufat, že dojedete...
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3850
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 17. června 2012 - 12:53:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749.242: že se ještě vrátím. Když už dokážeš najít stránky dopravce, tak se taky podívej na SPZ a odkud je daná firma.

Pánové, a co třeba povinnost dopravce dát na vozidlo své nacionále? Čímž nový dopravce vlastně porušuje zákon. Bus má mít označení vlastníka, což znamená odstranit i případné zbytky od vlastníka původního.

Ares: ano, uživatel by se měl omluvit, protože očerňuje společnost, o které nic neví...

Inkvizitor: vše je o lidech a případných zkušenostech s druhými...
Makrelu neumeješ.
Ты входишь в троллейбус с передней площадки.
Chucknorris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 12-2008
Odesláno Neděle, 17. června 2012 - 14:12:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert: Děkuji za info. Spíš mi ale šlo o to, co je ta nynější VYE 67-87 zač. Lak byl jasný Bors, ale podle SA Bors vlastnil jen jednu LC735 a ta byla tmavě modrá. Jinak vozy byly ve výtečné kondici. U prvního jsme zjistili, že mu výfuk končí tlumičem, vzadu byly pořád cítit zplodiny a z nápravy tekl olej. U druhého vozu mě velmi překvapilo ovládání topení fixované do jedné polohy montážní pěnou a nedovírající se prohnilé kufry, nad kterými řidič zpátky v Brně kroutil hlavou a nechápal, jak to, že se neotevřely za jízdy.
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 550
Registrován: 11-2011
Odesláno Neděle, 17. června 2012 - 20:16:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dneska v Písku pěkně vrakoidní Karosa:
http://seznam-autobusu.cz/vuz/20496
Jela nejspíše normální linku směr Praha.
Po zastavení tekla od motoru kapalina (ze dvou míst) a po chvíli přišel řidič doplnit naftu.

Fridex
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.70.145
Odesláno Neděle, 17. června 2012 - 20:37:27    Odkaz na tento příspěvek  

A hadam, ze ji doplnoval do ty otevreny diry nad deklem motoru co, do expanzky chladici kapapliny...
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 551
Registrován: 11-2011
Odesláno Neděle, 17. června 2012 - 20:54:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fridex:
Ano, máte pravdu - moje chyba.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7980
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 17. června 2012 - 22:02:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co je na žabžovi tak strašně vrakoidního?
Eure Freiheit ist unser Sieg!
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 11-2011
Odesláno Neděle, 17. června 2012 - 22:17:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V podstatě to výše zmiňované, jinak vyloženě "shnile" nevypadal a interiér letmým pohledem také ne. Nadruhou stranu, v jakém stavu to asi může být, když z toho po zastavení začne kapat jakási kapalina a potřebuje to dolití vody?

PS: Já vím, je to normální - linkové autobusy běžně potřebují dolévání vody.
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1029
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 18. června 2012 - 06:16:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Petr_k: na žabže! Ona je to holka!
Nad náhradou se prý přemýšlí :-)
Ale jinak je to tahoun!

A vzhledem k tomu,že to je auto komplet po důkladné generálce ve Zlineru a po dokonalé péči ve stáji Bosák busu určitě vrakoidní není!
Jen je to prostě hranata Karosa! :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem lc937gt11.)
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9534
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 18. června 2012 - 19:15:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Bombos3: "v jakém stavu to asi může být, když z toho po zastavení začne kapat jakási kapalina a potřebuje to dolití vody?" - jestli je tvůj zájem o tuto problematiku opravdu vážný, tak ti snad zajistím alespoň jeden den na dílně, abys viděl realitu provozu. Nebo opravdu jsi přesvědčený, že prasklá vzduchová trubka u 14 dnů starého vozu z něho dělá vrak? Výše uvedené je zhruba stejný případ.
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 554
Registrován: 11-2011
Odesláno Pondělí, 18. června 2012 - 19:26:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se, že jsem jí nazval vrakem. Každopádně tak na mě působila, chápu, že po letech už může být normální dolévání vody a vytékání kapalin.

Magiq: Zajímavá nabídka, dost lákavá.
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12148
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 00:26:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shodou okolností včera nedojel z Liberce Axer od FTL. Prasklá hadice, kousek od Prostějova, vyteklo ven vše. Taky to dělá z minuty na minutu z udržovaného vozu vrak?
Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3415
Registrován: 4-2005

Odesláno Čtvrtek, 21. června 2012 - 11:27:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já vím, je to normální - linkové autobusy běžně potřebují dolévání vody

Jo to by jste jako měli všichni vědět! Ale pozor zájezdové to třeba nepotřebují.
AV 15-30
Pepola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 07. července 2012 - 19:56:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tenhle šrot
dnes jezdil jako ND za vlak. Štětková generálka, Eprosin na střeše, aby tam neteklo...
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3680
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 08. července 2012 - 19:57:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ta nádherná hromada šrotu jménem VYE 67-87 patří Pohodové autoškole Brno.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
950104
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 842
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 08. července 2012 - 20:17:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To už jsem viděl i daleko horší vozy. Tenhle ještě nevypadá až tak zle.
http://www.phdprerov.ic.cz//
Hydrista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 11-2010

Odesláno Pondělí, 16. července 2012 - 21:21:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepola:ten je tak na ND.
Je škoda každé hydry či hektora ve šrotu nebo po nehodě. Každý šotouš od přírody se vlaků nebojí. Ať žije T435.003! Co má nejkrásnější zvuk? Beztlumičová 6 S 310 DR! Co je nejhezčí? T435.003! www-t435-003.freepage.cz
Lions_coach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1109
Registrován: 8-2009

Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 16:41:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K té VYE 67-87, už ji prodávají - odkaz.
FLICKR 11.8.2012 aktualizace.
RAJČE 27.3.2012 aktualizace.
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2527
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 19:22:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela by mě zajímalo, v čem spočívala ta go karoserie a rámu a laku , jestli v přehození RZ ze 734, která stojí, pokud mě zrak neklame, za inzerovanou 735. Pohled do TP a na rám by byl jistě zajímavý.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3937
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 13:04:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minulý pátek v Telči...


Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 3838
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 13:36:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta jezdí z Roztyl na lince nějakého soukromníka.
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Dispecer111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 6-2011
Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 14:10:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není to náhodou známý H.F. Tour?
SOR? Ne,děkuji.
To jede SOR? Pardon,ale já tu čekám na autobus.
S215SL
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1621
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 15:39:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle znacky je ex DPP 3176.
Lenssen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 15:41:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispecer111: Přesně tak, jezdívala linku Praha - Znojmo (?) odkaz
Sor NBG 18
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1574
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 04. prosince 2012 - 13:38:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tato rubrika je již tři měsíce bez příspěvku...

To je na bouchnutí šampusu, když se vozový park pravidelné dopravy natolik vylepšil, že již více jak tři měsíce nikdo neobjevil žádnou trosku.
Renault Espace 1989 2,1TD a Fiat Mulipla 2000 1,6 s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG)
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
31.1.2010 Zařazen Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG do běžného provozu
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 3985
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 04. prosince 2012 - 21:06:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, dřív to tu celkem frčelo. Dokonce jsem sem umísťoval snad moje první (kinder) příspěvky na K-R vůbec, tak rok 2005 se tuším psal .

Možná by nebylo od věci ji nějak v nostalgickém duchu přejmenovat - na "Soukromí dopravci po roce 89" nebo něco obdobného. Těm to tu patřilo vždy nejvíce .
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Bovafhd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 04. prosince 2012 - 21:30:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer,
zrušit to tady by byla chyba. Sám jsem do této rubriky přidal také svůj první příspěvek.
Že trosky vymřely, no...
Dnes na Florenci A-Zbus 148100/11 je Renault FR 1 v linkovém (low deck) provedení, bílá barva. Úplná troska to nebyla, ale nemělo to k ní daleko. Omlácené ze všech stran, lak opravován mnohokrát v mnoho odstínech, zvuk jako by tam snad vůbec nebyl, atd. Trochu mi nejde do hlavy, jak tito dopravci mohou stále fungovat s těmito vozy. Že řidič vůbec netušil, co to znamená uniforma, o tom snad nemusím ani psát. Já tomu říkám styl triko Mickey mouse a jeansy.

Zase musím uznat, že tito dopravci obsluhují linky, jejichž jř pochází z pera pana M. P. a až jsem párkrát nechápal, jak dokáže naplnit bus místní frekvencí. Někdy je trasování velmi zajímavé, ale obsazenost dobrá, to uznávám. Díky němu by některé části republiky byly bez spojení s Prahou.

hezký zbytek večera

(Příspěvek byl editován uživatelem bovafhd.)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8213
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 04. prosince 2012 - 21:49:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsou to low-cost dopravci a člověk tak k nim musí přistupovat. Snažím se od jistých zkušeností s A-Z Busem nejezdit, nicméně z Varů do Lubence není nyní odpoledne jiná možnost, když AKV zrušila odpolední spoj z Aše do Prahy (a dopolední opačným směrem - "ruku bych usek´ tomu, kdo to zrušil" ) a mám pocit, že řidič při kouření a telefonování zvládá točení volantem už jen tak mimochodem.
Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Plzeň - evropské hlavní město kultury 2015
Hhoonnzzaa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 05. prosince 2012 - 22:42:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  





Zde pár brutalitek z dálkové dopravy Brno - Praha v provedení společnosti Tourbus. Jedná se o skutečně rovnocenou alternativu k vozům SA Fun & Relax, jen co je pravda
Radek ml.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.48.158
Odesláno Čtvrtek, 06. prosince 2012 - 20:38:52    Odkaz na tento příspěvek  

U týhle firmy nic zvláštního. Plno vozů vypadá takhle. Není to náhodou LC 936 BSE 97-01? Mám pocit že ten jako jeden z mála zůstal v mráčkovém provedení z těch klimových.. Je plno dopravců, kteří stále jezdí s vozy LC 936 a 956. Ale ty vozy většinou vypadají úplně jinak (udržovaně).. Mimochodem, jak vypadal vnitřek vozu??
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7707
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 06. prosince 2012 - 20:53:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano ano, u obláčků je neskrývaná silniční vyrážka naprosto běžná. Ale zase, ty devítistovky na to už mají věk...



Radek ml.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.48.158
Odesláno Čtvrtek, 06. prosince 2012 - 21:15:40    Odkaz na tento příspěvek  

..co si pamatuju tak jak před 2rokama ještě jezdil znojemskej ČAS se svýma 954 na Zvonařku, tak ikdyž to byli ještě ty klasicky 954, tak na ty roky vypadali ještě zdravě:-)
Claudia.J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.33.112.73
Odesláno Čtvrtek, 06. prosince 2012 - 23:15:48    Odkaz na tento příspěvek  

Zivotnost Karos 950 je 8 nebo 10let??
Karbanatek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.155.74
Odesláno Pátek, 07. prosince 2012 - 10:47:00    Odkaz na tento příspěvek  

Zřejmě velmi vhodný materiál.
Amogh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 477
Registrován: 9-2008

Odesláno Pátek, 07. prosince 2012 - 11:55:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a vzdyt podle me žádná 950 na fotkách není, tak co plašíte :-)
a 930 už na to nárok maj
www.skodahome.cz www.octaviaclub.cz www.vw-club.cz
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9732
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 07. prosince 2012 - 12:07:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

950 hnije podobně. A ne o moc později.
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Amogh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 9-2008

Odesláno Pátek, 07. prosince 2012 - 12:16:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ano, ale jsou mladší takže do takovýdleho stavu maj cca ještě dva roky (ty první)
nebo mi někdo ukažte 950ku shnilou tak jako je ta 936 a 934 na fotkách :-)

padl tu dokonce příměr ke stáří 8 let ...a to už vůbec ne
www.skodahome.cz www.octaviaclub.cz www.vw-club.cz
Jww
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 12-2008
Odesláno Pátek, 07. prosince 2012 - 14:19:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já vím o ne-jedné C955 r.v.2002 s ca 1,3mil km a ta je v podobným stavu jako ta "devítka" na fotkách, plechy drží pohromadě kusy rekl. polepu.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9734
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 07. prosince 2012 - 14:26:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dálkové vozy řady 950 z roku 2001/2 jsou už tak dva roky po plechařině (aby nevypadaly jako výše zmíněné). U linkových je to trochu lepší - tam stačí zatím jen dveře a plechy vzadu dole.
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6086
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 07. prosince 2012 - 14:31:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Záleží také na tom kolik daný vůz má nalítáno. Je rozdíl milion km a půl milionu km ...

(Příspěvek byl editován uživatelem bart.)
www.agrolipka.cz - www.mhdnahane.net
tomas(zavináč)olomoucan.eu
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4368
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 07. prosince 2012 - 23:56:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nalítáno je krásný pojem, ale auto se 100 000 v JZD, kde to stálo v kravíně, bude asi vypadat jinak než auto s půlmilionem v dennodenním zápřahu. Ta 6B0 3019, zvěčněná na Honzově fotce, je záloha všech záloh, otočila se na Praze, aby se vůz na Košicích dal do kupy. A jestli je rezavý blatník, na D1 stejně nikdo nepozná:-) Nemluvě o tom, že je víceméně v původním stavu už 12 let.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)