K-report
 

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 28. 01. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 28. 01. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 12:33:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Tak já s kaliforňanem ne!
Nepoznám. Nejsem barový povaleč.
Jezdím denně na triangl a problémy tam fakt nejsou. Nikdy jsem nezažil, že by se tam tramvaje hromadily. Ale stejně jsem pro kaliforňan ve Svatovítské.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9364
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 13:03:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonáš: všimni si, jak se řidiči s obtížema probojovávaj na něj a z něj. V tom baru se oslavuje většina tebou danejch zápočtů a zkoušek. ty cedule tam nanostili (taky) tvoji studenti. když budeš hodnej, tak ti ho po šotosrazu ukážu
POZORRR!!! ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r: pátek 28/1 v 18,00 restaurace U TOPOLŮ (křiž.ZelenáxJugosl.part.),zast. Zelená, l.č. 2,8,131!
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 13:26:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Jelikož Vítězné náměstí není mou cílovou zastávkou, ale tou je Lotyšská či Dejvická, tak vidím denně, jak se probojovávají, nikdy to však nedělá déle než minutu. Klidně to natoč a dej to sem. Moji studenti jsou výkvětem, takže ti věřím. Budu hodnej a moc se těším, až mi ho po šotosrazu ukážeš. Totiž ta 515 jede v obou směrech hodně po 23. hodině.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1460
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 13:45:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:V čem je střídání v metru jiné od střídání v tramvaji?
Ve vzdálenosti střídací místnosti od místa střídání. Jinak v M se taky střídá na trati.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9372
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 13:53:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a minutu a popředu. jak myslíš, že to bude 4x popřeu a 2x pozadu pro jednu soupravu? I podle tvých údajů tedy 7 minut. Ty mě radíš video? Ty kterej nemá ani mobil???
Ano, až v tvé odpovědi vidím, jaký mnohoznačný slib jsem vydal, ale ok, ukážu ti ho.
gabuliatko: Co to je za nesmysl? jak souvisí nějakejk kvelb s rychlostí vypadnutí ze sedadla a nasednutí na sedadlo?????

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
POZORRR!!! ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r: pátek 28/1 v 18,00 restaurace U TOPOLŮ (křiž.ZelenáxJugosl.part.),zast. Zelená, l.č. 2,8,131!
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3187
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 14:09:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9207 jako služební jízda projela před cca půl hodinou Karlákem.

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Martan2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 11-2010

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 17:21:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudy: ne přelomu ledna a února už by měly vyjet první 15T do skutečného provozu. Jezdit by měly na obligádních linkách 7 a 18.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5721
Registrován: 8-2003

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 19:11:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Absolut:
Přiznávám bez mučení, uvěřil pohádce...
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1461
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 19:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kaem: Co to je za nesmysl? jak souvisí nějakejk kvelb s rychlostí vypadnutí ze sedadla a nasednutí na sedadlo?????
No v krtkovi prijde vetsinou manik ve svetru a bez jakychkoli veci, ktere predpokladam ma v tom kvelbu.
U tramvaji dle meho nazoru nejvic zdrzuje sdelovani informaci s dopravou nesouvisejicich. Co me ale rozciluje, je baleni veci tesne pred stridanim za jizdy. (jako kdyby ve stanicich nebylo dost casu)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3597
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 20:31:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Možná tě to překvapí, ale u metra většinou nehrozí možnost poškození vozů vnějšími vlivy, nepotřebuješ nastavit sedačku, zrcátka a další....
2 minuty jsou imho prostě na předání služby minimum.

9001: Nevšiml jsem si, že by si tady někdo vyjma Mcbaina stěžoval. Jak si střídání na trati podnik vymyslel, takový ho má a pokud se to "normálnímu cestujícímu" nelíbí, nezbude mu než se obrátit na příslušná místa.
Že současnej způsob neni optimální, je každýmu jasný.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Hhoonnzzaa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 20:39:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martan2: Skoro by se mi chtělo zaradovat...

(pardon, ale nemohl jsem si to odpustit, termínama mě 15T velmi připomíná Libeňský most...)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3598
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 20:42:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já bych to nadšení trochu zmírnil. Pořád je v té informaci podstatná formulace "by měly" a já bych jí dokonce upravil na "by měla"...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Martan2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 11-2010

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 20:52:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radší nestraš, nebo to tak opravdu dopadne (známe schvalovací procesy šádevýrobků)
Jebo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 21:02:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jezdí vůbec 9201 v tomto týdnu 3/18? V pátek jedu do Prahy s kámošem, tak proto se ptám. Po předchozích zkušenostech beru výše uvedenou informaci, jako spekulaci, až vyjedou, tak vyjedou...
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3599
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 21:08:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O pár příspěvků výš je psáno, že vyjma 9207 na zkušebkách nejezdí žádná.
Informace z magorstrátu jsou, velmi mírně řečeno, zcela mimo mísu...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
B741
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 596
Registrován: 7-2005

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 21:26:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Promiňte mi dotaz.

Je k sehnání brožura s JŘ linek PID?

Pokud ano, napište mi prosím, kde se dá sehnat, děkuji.
Str
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 6-2010
Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 23:36:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vcera jsem si na Vypichu vsiml, ze kdyz auto ve smeru na Motol prejede kolejnice na koleji ve smer do mesta, ony kolejnice se povazlive prohnou (vystupuji dobre 2cm nad okolni povrch). Copak asi chudaci delaji pod takovou treba tramvaji... Podle me to muze signalizovat, ze je neco v neporadku... od uvolnenych prazcu po shnile telo kolejnice...

Ma DPP nejakou adresu, kde se daji podobne postrehy hlasit?
Breník J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.125.19
Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 01:15:39    Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz: jezdí už v provozu po rekonstrukci vůz č. 9063 ? Díky.
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1492
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 03:07:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Vypichu jsou akorát BKV (pokud jsou myšlený ty hlavní světla) a ty se během reka na BH nechaly (jedna z nevyřaditelných křižovatek). Navíc na úseku mezi těmi světly a vjezdem do smyčky stály během reka mechanizmy. Popisovaný stav znamená propadlý panel a shnilé žlaby, což není nic divného.
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Str
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 6-2010
Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 10:45:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, myslel jsem tu hlavni krizovatku. omlouvam se, ale co znamena BKV? :-D nicmene nehybaly se jen zlaby, ale kolejnice jako celek. Prave ze me to trosku zarzilo, kdyz nedavno to o 10 metru dal vsechno opravili...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9378
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 11:05:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abs, bkp: No nicméně se tam dneska už nejezdí, že. Vodovod pomohl. tak že by se to nějak i opravilo při té příležitosti, he?
Gab.: Inu ano, jediný zlatý poklad je v tvé větě: ..."sdelovani informaci s dopravou nesouvisejicich..."
D3: metro nemá sedačku, zrcátko....
POZORRR!!! ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r: pátek 28/1 v 18,00 restaurace U TOPOLŮ (křiž.ZelenáxJugosl.part.),zast. Zelená, l.č. 2,8,131!
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 12:16:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: V metru je to opravdu něco jiného. Zrcátko tam je, ale při délce té soupravy je asi podstatnější co vidí fíra na nástupištní televizi a během jízdy ho nepotřebuje vůbec. Srovnávat tramvaj x metro je myslím trochu mimo...

9001: Nemůžu si pomoct, ale když ještě nebyly střídané pauzy, tak jste taky tomu střídání moc nedávali. Co si pamatuji například z Vozovny Strašnice/Průběžné, kde opravdu nějaký extra spěch nehrozil. Tak se řeklo čau, je to dobrý, centrum zasekaný, bouchlo se magnetama a jelo se...

A že si nejste schopni vyjednat lepší podmínky. Do toho opravdu nic normálním cestujícím není. Stres máš dneska skoro v každé pozici pokud neděláš IT...


Víš, já jaksi nejsen ten, který může bojovat za jiné podmínky. Jakožto příležitostný řidič se podřizuji většině. Mě osobně by vyhovovalo střídání na konečné. Na trati působím vždy jako brzda provozu. Asi to bude tím, že nejezdím denně a proto jsem ještě na některé činnosti nerezignoval.

A co se týká střídaných přestávek - bylo období kdy jsem hodně jezdil takové ty půlky šejdru tvořené kousky typu 3x Vápenka-Spojovací (4 minuty jízdy tam, 4 minuty jízdy zpět, zbytek popotahování po smyčce+čekání). Tam si pro tramvajku po příjezdu zpět převzal původní řidič. Takže jsem se snažil pokud možno mu nechat vše jak bylo. Na ty čtyry zastávky jsem se snažil přizpůsobit, byť to nebylo ideální.

Pokud však mám během směny udělat každé dvouhodinové kolo s jinou tramvají, tak už si s nastavením dám práci. Neříkám, že vše udělám hned na IPP, něco dělám třeba o stanici dál na "Míráku".

Jo a stres. Hele nevadí mi dělat a zvládám to (snad) i v časové tísni, ale vadí mi když mne někdo kvůli spěchání žene do průseru (pardon za výraz, ale přišlo mi to nejvystižnější).
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9382
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 12:45:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5735: Já srovnávám střídání jako střídání. Čili to co je stejné. Možná proto docházím i třeba v jiných případech k odlišným výsledkům,než většina, protože hledám společné věci.
POZORRR!!! ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r: pátek 28/1 v 18,00 restaurace U TOPOLŮ (křiž.ZelenáxJugosl.part.),zast. Zelená, l.č. 2,8,131!
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1494
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 12:59:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Str: odkaz
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Str
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 6-2010
Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 13:33:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad BKV: kterej *** tohle vymyslel...
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 13:33:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem - vím, že to sem nepatří, ale přesto: když srovnáváš střídání jako střídání tak mi, prosím, řekni jak to děláš u sebe v práci? Také si řeknete jenom "Ahoj" a tím je vše předáno? Nezlob se, že to píšu takto, ale zastáván názor, že není střídání jako střídání.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9384
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 13:51:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5735: No čoveče, neměl bych to prozrazovat, protože mám být 20 minut před převzetím směny na pracovišti, ale často se stane že dorazím já nebo kolega cca 2-3 minuty před začátkem směny a musíme stihnout si seřídit sedačku, sluchátka, mikrofon , posadit hlas a tak předání směny proběhne: "Něco zvláštního?" "Levá klika jako vždy" "Pořady?" "Tady jsou k nim papíry" "OK, zdar". Jasně, je to jen "kancl" a komp.
POZORRR!!! ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r: pátek 28/1 v 18,00 restaurace U TOPOLŮ (křiž.ZelenáxJugosl.part.),zast. Zelená, l.č. 2,8,131!
Martan2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 11-2010

Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 14:02:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon: magorstrát, to je trefné. Už název článku "Nové tramvaje míří do Prahy" mě rozesmál. Ještě k tomu fotky z prezentace v Plzni, kde usedal za řidičský pult ještě Bém To by znamenalo, že tramvaje do Prahy jaksi putují už asi dva roky Doufám, že už je KONEČNĚ zprovozní a v únoru budou moci vyjet na linky sériové vozy v normálním provozu. Zatím jedna jezdí jako služebka, ale to jsme na stavu z podzima.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3601
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 15:35:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J.Breník: Je v Hloubětíně a vzhledem k najetým kilometrům už venku byla, i když tipuju spíš nějaké zácviky nebo zkušebky.

Káem: A vida jak to z tebe leze. A to jsi v teplu kanclu v papučích a na starosti máš maximálně to, aby co nejmíň lidí poznalo, jaký blbiny plácáš...
Sorry, já musel...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1496
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 15:44:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Str: Při užití jen v přímých, pečlivém provedení podloží, patřičném upevnění a adekvátní údržbě to je poměrně dobrý systém. V ČR ale ani jedno z toho nikdy nenastalo (natož všechno).
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 559
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 15:55:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Díky za odpověď - napsal jsi to hezky. Zaměstnavatel Tě tam chce 20 minut před převzetím, takže móře času na sundání kabátu, pokecu s kolegou i zalití kafíčka. No a když přijde krize (přivezeme Tě pozdě), tak to základní stihnete za 2-3 min. Takže také to není 1 minuta a méně. Vidíš a je to "kancl" a komp, kde když něco nestihneš při předání, tak to uděláš v okamžiku kdy Tě nikdo "nevidí".

(Příspěvek byl editován uživatelem 5735.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9387
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 16:02:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3: Chápu .
5735: 20 minut před je jako výjezd z vozovny. Todle je střídání na cestě. Kafe na pracovišti mít nesmim (takže asi jako ty bys ho moh mít ve druhym voze - kdo je na tom hůř, he? ) přesně - to "nikdo nevidí" je třeba na příští stanici
POZORRR!!! ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r: pátek 28/1 v 18,00 restaurace U TOPOLŮ (křiž.ZelenáxJugosl.part.),zast. Zelená, l.č. 2,8,131!
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 560
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 16:31:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Ne, ne, to není jako výjezd z vozovny. Tohle je o střídání. Když přijdeš, tak Tvůj pracovní prostředek tam i s kolegou už je a ten Ti ho pak předává. Já když přijdu na střídání, tak musím počkat až můj pracovní prostředek přijede. Při výjezdu z vozovny mi žádný kolega nic nepředává - vše si musím připravit sám(jasně, výpravčí mi řekne s kterým vozem a z které koleje).

Dalším faktem je, že dostáváš stále stejný pracovní prostředek (tedy pokud si nechodíš každý den sedat do jiné kanceláře), přesto stále potřebuješ ty 2-3 minuty.

to "nikdo nevidí" je třeba na příští stanici - jo jasně, mohu jet jednu stanici v kabátě s kulichem na hlavě (moc pohodlný to nebude), ale třeba už ne se sedačkou na podlaze - já prostě nemůžu koukat ven skrz madlo na panelu a nohama pod bradou - tady už preferuji bezpečnost a né čekat až tu potřebnou úpravu "nikdo neuvidí".

Jo a to kafe nemusíš mít přímo u sebe, stačí když si k němu můžeš v okamžiku kdy Tě "nikdo neuvidí" odskočit - určitě to nemáš jako když si ho já odložím ve druhym voze. Mmch já mám také na svém pracovišti po dobu řízení zakázáno jíst a pít - tak kdo je na tom hůř? Ty, který tam to kafe mít nemůžeš nebo já, když ho tam sice mít mohu, ale vpodstatě se na něj nemohu ani podívat. Ale to už je úplně o něčem jiném, než je vlastní vystřídání .
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1874
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 21. ledna 2011 - 14:32:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad vypich: tenhle jev tam byl už někdy koncem léta, koukám, že se to zas vrátilo...
Kasme
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 21. ledna 2011 - 21:57:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

podobná situace jako na Vypichu je u Edenu (Bělocerkevská x Vršovická), ale tam se to opravovalo "nedávno", ne? :-)
Fotek je moc a většinou nejsou opopiskovány a roztříděny... Komu to vadí, ať se nekouká :-)
Navštivte také mestskyokruh.cz * kasme.cz * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5115
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 16:11:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brňané si prosadili změnu, v 'šalinách' se už nemusí mačkat
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2421
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 18:56:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: A následně odstraní ty jedenapůlsedačky, což se i v Praze ukázalo jako Cimrmanův krok stranou a rozšíří, byť s tím malým stupínkem tu uličku :-).
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2306
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 20:36:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Nj, každý má takové tramvaje, jaké si zaslouží
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Nin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2905
Registrován: 8-2003

Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 21:17:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5735:Káem: V metru je to opravdu něco jiného. Zrcátko tam je, ale při délce té soupravy je asi podstatnější co vidí fíra na nástupištní televizi a během jízdy ho nepotřebuje vůbec. Srovnávat tramvaj x metro je myslím trochu mimo...

existuje předpis D2/1, takže zrcátka jsou na prvním místě při odjezdu vlaku ze stanice bo BP je sviňa a funkční monitor je Ti na nic.......

takže rozdíl bude maxinálně v počtu schodech
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou

Zahadam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 8-2007
Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 21:53:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady něco z dneška

ve větším rozlišení zde
http://www.flickr.com/photos/49416841@N03/
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3605
Registrován: 2-2006

Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 22:56:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"takže rozdíl bude maxinálně v počtu schodech "
No jelikož můžu srovnávat, dovolím si s tebou ve věci porovnání důležitosti zpětných zrcátek důrazně nesouhlasit...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Z-k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.250.97
Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 23:03:58    Odkaz na tento příspěvek  

A co Poršetry v Praze?
Donutí někdo konečně odpovědné v DP, aby se přistoupilo k rekonstrukci nepovedeného interiéru 14T? Konečně by se dalo rekonstrukcí tento typ tramvaje trochu zlidštit!
V Brně jsou asi odvážnější.
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2301
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 23:08:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z-k:
V Brně se ta úprava interiéru týká jen nově dodaných vozů. Předešlých 19 vozů i nám zůstává v provozu nadále s podélným sezením v lichých článcích. Jen tak se nikdo do žádných úprav na těchto vozech pouštět nebude. Snad někdy v budoucnu při zásadnější údržbě, při troše štěstí a jestli je to vůbec zpětně realizovatelné.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3606
Registrován: 2-2006

Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 23:11:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle opravdu nemá s odvahou nic společného, úprava na stávajících vozech by nebyla rozhodně levnou záležitostí a do toho za současné situace nikdo nepůjde.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Z-k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.250.97
Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 23:22:59    Odkaz na tento příspěvek  

Mělo se to řešit průběžně včas a ne pustit do provozu paskvil podle prvního prototypu a ještě v takovém počtu 60 kusů.
"Je to hnus velebnosti"
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2160
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 23:25:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: ten krok stranou je krokem stranou hlavně kvůli nedůslednosti DP - protože i po té úpravě trčí do prostoru u dveří madla ve stejné šířce, jako ty původní jedenapůlsedačky. Zúžit je tak na půlku, a hned se bude dát kolem dveří trochu slušně pohybovat...
Martan2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 11-2010

Odesláno Neděle, 23. ledna 2011 - 12:42:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David_jaša: Kdyby tam to madlo vedle 1,5sedačky nebylo, mohly by se tam ty sedačky klidně nacpat dvě. A s pražskými poršetrami už asi nic nenaděláme Investovat do zánovních strojů peníze na přestavby to nikdo neudělá. Teď se v Praze všechno úsilí klade na zprovoznění 15T. Už by to snad mělo finišovat doufám
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 632
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 23. ledna 2011 - 15:35:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz zejména na znalce historie pražských tramvají (jo, já):

Psal mi kamarád architekt, jeho záběr je trochu širší, teď se zaobírá historií Buben a Holešovic. Z nějakých fotek došel k závěru, že na křižovatce na severním předmostí Hlávkova mostu se nedalo jezdit přímo, tj. z nábřeží kpt. Jaroše přímo k jatkám. Nic takového jsem nenašel, naopak jsem našel 2 fotografie, kde je trať přímo po nábřeží jasně patrná, d-12 tam jezdila snad 70 let, přesto se ptám, jestli má někdo nějakou povědomost o tom, že by v nějakém časovém období přímé spojení kpt. Jaroše - jatka nebylo po kolejích možné, či přesněji: Kdy přesně bylo zrušeno? Zřejmě to muselo být někdy mezi léty 1974 - 1978.

Díky.

Tady jsou ty odkazy:

stav v roce 1978

odkaz

odkaz
1. Bůh stvořil kočky k obrazu svému a lidi jim dal na hraní.
2. Si non confectus non reficiat.
3. Ropid je prokletím pražské MHD.

Zk-ka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.77.10
Odesláno Neděle, 23. ledna 2011 - 15:55:36    Odkaz na tento příspěvek  

Možná tady:
http://www.prazsketramvaje.cz/view.php?cisloclanku=2010032401
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 634
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 23. ledna 2011 - 16:09:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zk-ka:

Děkuji velmi pěkně. Odpověď se zjevně skrývá v 11. odstavci.
1. Bůh stvořil kočky k obrazu svému a lidi jim dal na hraní.
2. Si non confectus non reficiat.
3. Ropid je prokletím pražské MHD.

Zahadam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 23. ledna 2011 - 23:13:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna momentka z dneška

http://www.flickr.com/photos/49416841@N03/
Vektra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 345
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 24. ledna 2011 - 10:08:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zahadam: Moc pěkná momentka!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9404
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 24. ledna 2011 - 11:57:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen se ještě vrátím k mé diskusi s 5735: Dnes v MfD rozhovor s řidičem busu (a článek o stížnostech na ně) a ten řidič busu říká: "Řídit autobus je úžasné, nenosím si práci domů"
Tak asi tak bych uzavřel tu diskusi o pracovních podmínkách. A to je i pro Milkyho, pokud se tu ještě objevuje.
POZORRR!!! ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r: pátek 28/1 v 18,00 restaurace U TOPOLŮ (křiž.ZelenáxJugosl.part.),zast. Zelená, l.č. 2,8,131!
666
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1066
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 24. ledna 2011 - 16:47:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Káem - většinou ano,ale ne tak docela,třeba si vezmi nehoda a nosíš to v hlavě bůh ví jak dlouho,to neříkám vážná nehoda.
Blenderman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 9-2010
Odesláno Úterý, 25. ledna 2011 - 22:20:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Skromný dotaz, kterej debil zase rozhodl o pootáčení 1. ze 2 sedaček vpravo mezi dveřma u 14T proti směru jízdy?
Jako nic proti, ale míň prostoru už tam asi udělat nešlo. 1 ze 2 cestujících si tak bude muset sedat částečně bokem a zabírat nohama drahocenný prostor v nízkých článcích. To už je vážně výsměch, ty krámy 14T se mění ještě k horšímu. :-(

(Příspěvek byl editován uživatelem blenderman.)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3610
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 25. ledna 2011 - 22:35:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to jen ve voze 9112, nebo se to množí ?
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Z-k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.250.97
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 00:48:44    Odkaz na tento příspěvek  

S těma sedačkama proti směru jízdy, to je fakt úlet. Nejen, že takové blbé uspořádání má 15T, ale už to cpou i do 14T. Ten, kdo to navrhuje, jezdí vůbec někdy jako cestující tramvají?
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 9-2003
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 02:11:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



Co tohle znamená? Nejsem snad úplný pitomec, ale o významu tohohle piktogramu jsem přemítal, dokud jsem nevystoupil. Měl jsem za to, že piktogramy by měly být jasné na první pohled; jinak je snad lepší je nahradit nebo doplnit textem. Co si z toho odnese člověk, který se o MHD a tramvaje nezajímá vůbec, nevím.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1210
Registrován: 6-2004
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 02:33:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pankreas:

Ten se fakt povedl...

Na prvních deset pohledů mi to jasné nebylo, ale teď bych řekl, že to znamená, že se má cestující držet. Trochu špekuluji nad šipkami z vykřičníky, ale buď je to "za jízdy", nebo "bacha cuká" (přece jenom šipečky jsou na obě strany). :P

Ale protože je to klasika, nakonec bych se přiklonil k překladu (a tedy první variantě): cestující jsou povinni se za jízdy držet.

Alespoň myslím, že to není: Lidé malého vzrůstu (děti) nechť jsou označeni červeným "X" na prsou; bacha kopí.
Masinka
Administrátor

Číslo příspěvku: 6165
Registrován: 6-2002

Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 07:07:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pankreas&Hnidopich:
Nad názorností tohodle piktogramu jsem taky kroutil hlavou, ale význam je po kratší úvaze celkem jasný: nelézt v kloubu mezi tyč a měch. Kdo to někdy v oblouku zkusil, ví o čem píšu :-)

Variantně by to mohl být zákaz cestování podlidí v oddílu pro nadlidi, ale to by si dnes asi netroufli vylepit.