K-report
 

Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 25. 12. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Brně » Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 25. 12. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Dvoraku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 9-2008

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 14:49:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nejspíš i trať do Starého Lískovce minulý víkend.
www.paperworld.webnode.cz

Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4413
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 15:37:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik:
Jj, brousila.
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1066
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 17:55:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otvirak: však v sobotu taky nejsou žádný posily
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2001
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 12:36:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidím, že brousící vozík má oproti minulosti jiné pohánějící vozidlo. Vzpomínka na broušení roku 2004 http://tramvaj.wz.cz/g_xbrouseni.php
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Loco
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.27.21
Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 14:21:03    Odkaz na tento příspěvek  

Momentálně bruska brousí na Svratecké.
Ms222
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 11:48:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dobry den,někde jsem zaslechl,že planujete zrušit tramvajovou linku 13. co bude jezdit do Julianova? Dekuji. Pěkné svatky.
http://www.veselykrokodyl.webnode.cz
music production
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2678
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 12:05:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ms222:
Do Juliánova by byla odkloněna d-9. Nejlepší bude, když si projdeš archiv, už tady o tom toho bylo docela dost.

Jinak pro ty, co to ještě neví, dnes po letech v provozu 3 vozy RT6N1 na lince s cestujícími, samozřejmě všechny na d-3.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6228
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 13:24:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ustojíte ještě několik obrázků z Vídeňské?



a K2R03 1029 po VP(?)

Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Hhoonnzzaa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 375
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 13:29:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedá mi to nenapsat. Děkuju někomu zodpovědnému, který po letech nechává přebrousit koleje. Sice by bylo potřeba ještě na mnoha místech a dalo by se říct, že je trochu pozdě, ale lepší pozdě než vůbec. Úseky, které byly přebroušeny (např.: Pisárky - Bráfova nebo Starý Lískovec) jsou k nepoznání. Ode mě palec nahoru.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6229
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 13:37:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hhoonnzzaa - úsek Pisárky-Bráfova byl před časem i podbit, teď je tady opravdu radost jezdit.

Přebrousit (spíš překopat) by potřeboval celý úsek Vídeňské od mostu přes Svratku po Celní.
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 431
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 14:22:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Broušení už to před Celní nespasí.
http://bahnhof.cz
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2679
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 16:31:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak:
Určitě to ustojíme.

1029 je skutečně po VP, takže klidně bez toho otazníku.

Co se týče Vídeňské, ta má našlápnuto k tomu, aby to tam co nevidět dopadlo jako pod Dětskou nemocnicí...
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6234
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 17:01:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otazník byl na místě, protože jsem nějak přeslechl info o tom, že 1029 omlazovací kůru podstupuje. Na druhou stranu Pisárky svoje vozy nelakují, neleští a neobrací pantograf kloubem vzad jenom tak pro nic za nic a to ani kvůli blížícímu se Ježíškovi .
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Doprava Brno
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.164.162
Odesláno Středa, 21. prosince 2011 - 11:54:55    Odkaz na tento příspěvek  

Trať na Vídeňské se v poslední době začala kazit poměrně rychle,tipuji tak 2-3 roky a mezi Poříčím a Milosrdnými bratry bude nařízena 20...Jak to vůbec vypadá s rozpočtem na rekonstrukce tratí v roce 2012?Platí onen fakt,že konečně dojde na rekonstrukce úseků Nám. 28.října-Dětská Nemocnice a Úzká-Zvonařka?
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4414
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 21. prosince 2011 - 17:00:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak:
Stačí koukat do evidence na bmhd.cz. Kdo si vyhledá vozy v dílnách, zjistí, že je VP třeba i VarioLF 1596, což snad na žádném fóru zatím neproběhlo.
Kondra89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 10-2010
Odesláno Středa, 21. prosince 2011 - 22:14:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

První letošní "zimní" odchyt.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6239
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 22. prosince 2011 - 15:55:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neměnila se poslední dny světelná signalizace na Kamenolomu? Opakovaně tady několik posldních dní sleduju poměrně dlouhé čekání šalin na volné čočky...
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5022
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 22. prosince 2011 - 20:04:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak - měnila, částečně na trolejbusí popud, protože Kamenolom je hrůza. Ideálním cílem je zrušit tu preferenci šaliny na Kamenolomu vůbec. To, co tam bylo doteď, už není preference tramvaje, to je normální BORDEL kterej se v té křižovatce, která holt je paskvilní už z principu, udělá dycky, když jede tramvaj, což je ve špičce asi tak každou minutu. Přijede tramvaj a rázem se zastaví celá zeměkoule, protože nad tramvaj není a je nejdůležitější na světě, což ostatně pozorujeme i na nákupu vozidel, ale to je jiné téma. Co na tom, že najednou ti skočí červená, když seš s trolejbusem uprostřed křižovatky a máš třeba -5 minut. Auta nechápou, kde ses s tou otykadlenou kraksnou vzal, ty nechápeš, proč mají zelenou dva kolidující si směry, auta jezdí přes sebe, vyhýbají se aby zavazely jiným a to všechno proto, aby projela šalina, která jede v čase a pak na Podlesí čeká do času.
Nutno podotknout, že nasraní už jsou asi tak všichni trolejbusáci, všichni obyvatelné zejména Bystrce nebo lidí tudy denně jezdících, a zajímavé, že jsou naštvaní i šalináři, protože jsou v tom poměrně nevinně a jsou za "protekční" a navíc nejsou idioti a chápou to z náhledu, kterej tu píšu.
Aby to bylo úplně ideální, dycky když ty koleje přejíždím s jednadvacítkou, mám pocit, že se to musí zákonitě rozpadnout a že tam nechám nápravu.
800/47
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1085
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. prosince 2011 - 20:58:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: však tramvaje jsou, coby nosný prvek brněnské MHD, protekční
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5023
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 22. prosince 2011 - 22:16:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenda - čekal jsem tuto reakci. Ano, jsou. Já to beru. Ať tu máme co nejvíce úseků vlastní těleso nebo rychlodrážních, kde tramvaj pojede bez problémů. Jsou to základy fungující MHD - rychle, bezpečně, spolehlivě.
Ale nesmí to být na úkor bezpečnosti ostatního provozu. A bohužel, Kamenolom je díky tomu, že tam tramvaj shazuje všem ostatním červenou zcela neočekávaně a bez zachování intervalu autům, nebezpečná křižovatka. Asi se tam čeká na druhou "Lesnickou". Dobře k tomu přispívají tramvajáci, kteří spoléhají na to, že "jim to tam padne" a peláší to, div si na kniplu nevykloubí ruku.
A trolejbusák popojíždí v koloně, aby vjel a totálně rozbombardvaný přejezd, kde je to navíc izolovaný.
Tleskám tomuto způsobu protekce. Takže ještě jednou - zrušit na Kamenolomu preferenci tramvaje. Zcela. Prostě přijede a počká, až se křižovatka v řádných vyklizovacích dobách odbaví a pak jí na třeba deset vteřin padnou čočky - bohatě by to stačilo na průjezd. Během těchto deseti vteřin ať je klidně celej Kamenolom nastavenej na červenou kromě směrů rovně souběžně s kolejemi.
Tramvaj linky 1 má zcela vlastní těleso od Ečerovy až defakto na Mendlák, což je naprosto luxusní na to, aby například minutové čekání na Kamenolomu kompenzovala plynulou jízdou. Není tam kde co ztratit, aby byl důvod projíždět přes paskvilní Kamenolom bez zastavení jako pán bůh. Tramvaj 3 a 11 má vlastní těleso "jen" na Rosického náměstí, ale i tak pořád luxus.
Dalším zlepšením na Kamenolomu by bylo ve změně dopravních značek tak, aby v případě, že je křižovatka v noci "na oranžovo" a člověk jede dle značek hlavní / dej přednost + dodatková tabulka s tvarem křižovatky, nenastalo problém se současným faktem, že křižovatka je značena z každého směru jinak (!!!!!) Nikdy mi to hlava nepobere. Je tam značení, které si odporuje. A může mě to kdo chce jak chce vysvětlovat. Pokud mám hlavní značenou tak, že směřuje někam, kde je z opačného směru značená jako vedlejší, plus k tomu z každého směru jinou dodatkovou tabulku, nemůžu se divit, že tam na sebe pokřikují dva řidiči, přičemž ani jeden z nich neudělal z nic špatnýho.
Absurdistán. Opět se čeká na nějakej průser. Jako vždy tady v té republice. Ostatně té křižovatce na Lesnické taky "nic nebylo" a může za to trolejbusák, Ale když jí teda tak nic nebylo, proč je to tam najednou změněný?

A vůbec. Udělejte si někdo ve všední den odpoledne ve špičce čas, vemte kameru, chvíli na Kamenolomu stůjte a zcela zaručeně se vám podaří natočit podobnou senzaci, jako bylo to otáčení autobusů na Tř. gen. Píky.
800/47
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1086
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 01:15:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však já se nevyjadřoval ke stavu Kamenolomu ale k tomu, jak si psal, že se to nelíbí řidičům, že jsou protekční...
dotaz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.96.4
Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 09:57:27    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, prosím vás nevíte někdo jestli budou ještě nové šaliny 13T.
Předem díky za odpověď
Mceza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 10:22:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíme. Příští rok se s nima nepočítá, tak snad někdo dostal rozum a už nebudou. Ale kdo ví... :-(
O mašince, která nechtěla jezdit po kolejích - v DPMB by se také pár podobných vozů našlo :-D
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6242
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 10:59:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veru - souhlasím s tím, že preference šaliny u Kamenolomu za každou cenu je pro ostatní provoz nebezpečná, nebo přinejmenším nečekaná. Sám jsem přímo před kolejemi ve směru od Kníničské zůstal viset několikrát a není to opravdu příjemnej pocit takto trčet do ostatního provozu. Nemluvě pak o trolejbusech. Nicméně umím pochopit potřebu preference tratě, která má vlastní těleso od Mendláku až po Bystrc, kdy jedinými frekventovanými úrovňovými přejezdy jsou Branka a Kamenolom. Ale jak píšeš, nesmí to být preference na úkor bezpečnosti. To dopravní značení jsem dost dobře taky nepochopil, proč je z jedné strany jinak, než z opačné. Zkusím to nahodit u nás v práci u "vrchního značkaře" a uvidíme, co on na to..

Ještě k tomu přejezdu samotnému, nepřijde mi zas tak v dobitém stavu. Je fakt, nedá se přes něj projet rychleji, ale to po esíčku, jak ta trať tudy vede, stejně dobře nelze. To odizolování tv je horší, kor v kombinaci pomalejšího přejezdu zvlášť ve směru do Bystrce, ale ještě jsem tu nezažil uvíznutí vozu. Odizolování se dá mimo jiné řešit novými armaturami, které umožňují křížení tram i tbus pod napětím, je otázka jestli by se dp do překopávek podobných křížení (např. Husitská x Palackého) pustil.
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6243
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 11:01:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dotaz - někde prej zaznělo, že nákup dalších poršáků stopnul samotný Onderka. Otázke je, co je na tom pravdy.
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 352
Registrován: 11-2008

Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 14:49:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...aby projela šalina, která jede v čase a pak na Podlesí čeká do času.

Popíšu to nejspíš šalamounsky, takže...
Z Přístaviště vyjedu přesně jak mi skočí 0 (0.00) na příjezd k Zoo mám +1 minutu. Po odbavení odjíždím zhruba 20 až 30 sekund po nule (-0.30). Mezi Zoo a Kamenolomem je zase +1 tj. (+0.30) než dovalím ke Kamenolomu jsem už zas v nule a běda pokud tam nastupuje větší počet lidí není problém se tam dostat do -1 a na dalších zastávkách je vždy +1 takže se pohybuju v rozmezi 0 až -1 ( - 0.0X až -1.XX) Do +1 se člověk dostane nejdřív u Vozovny Komín...
Zkráceně řečený od Zoo ke Komínu se v čase moc jet nedá
VŠECHNO BUDE
Videa MHD z pohledu řidiče a fandy MHD
Michalk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 1-2005
Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 15:39:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A na druhou stranu je to to samé. Pokud šalina není zasekaná už z města a náhodou se povede odjet ze Svratecké v 0, tak až na ZOO je do další zastávky vždy +1. Co jezdím z práce, ze ZOO se mi nepodařilo ještě odjet včas, -1 výjimečně, -2 řekl bych pravidlo. Příjezd na Ečerovu včas je tak 1 ku 10. Nějaká preference by měla být, ale tak, aby stihly auta se uklidit z křižovatky ,tj. zdržení pro šalinu tak 10s, to by bylo myslím akceptovatelné pro obě strany.
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 443
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 16:12:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedno připomenutí nedávných časů - kdy na 7 jezdily KT8.


(Příspěvek byl editován uživatelem Dprm.)
....konečně ten podzim :-)
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 17:02:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už jsem nestihl editovat...omluvte prosím ještě jeden můj příspěvek,ale ještě jedno připomenutíčko...
.
Tímto už je to opravdu ode mě všechno.Děkuji za pozornost.
....konečně ten podzim :-)
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5025
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 17:28:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rem, Michalk - připouštím, že to čekání do času není časté. Ale pokud jezdíte v nule, nebo mínus jedna, jste pořád krásně v čase. Já vyjedu z Černýho přesně v nule, dole na 28. dubna jsem stále v nule, ale odtam je na Kamenolom dvě minuty a už je to hotovo. Rekord odjezdu od zastávky Kamenolom mám -5. Tolik se dá na Kamenolomu ztratit. Stojíte v zácpě asi patnácti aut - ono to není moc - a čumíte, jak projede jednička od centra, pustí to jedno auto, pak hned jede trojka z Bystrce, do toho trojka z města, jednička z bystrce. Máte červenou, protože jedou auta z města. Padne zelená, pustí to velkoryse pět aut. Jede nějaká zpožděná jednička z města. Další auto to pustí atak furt dokola. A když už konečně stojím na "pole position", najedu tam, ale zdálky už si další jedničky z bystrce háže preferenci a stopuje mě to napříč celou křižovatkou před kolejemi. Garantuju vám, že máte normálně chuť vystoupit a položit před tu šalinu už výkolejku. Od Kamenolomu už nemám šanci zpoždění stáhnout, zejména díky Slovanskému náměstí, ale to už je na jinou rubriku a souvisí to s dopravní situací a uzavírkami všeobecně. Do Kr. Pole přijíždím mínus sedm, přičemž v čase příjezdu už jsem měl být dvě minuty pryč .

Samosebou je logické namítnout, že placený to mám, nebo proč teda jezdím, když mě to tak rozčiluje. Ale když on mě fakt rozčiluje ten Kamenolom. Když jezdím 36tku, tam se na Českou ani opačně do Komína nedá odpoledne dojet v čase nikdy. Ale prostě je moc aut, a nic se s tím defakto nedá dělat.
Ale Kamenolom je velice jednoduše řešitelný. Preference pryč.
Snad to nevyznělo, že jsem nějakej antitramvaják. Jen se na to dívám z úzkého pohledu - trolejbusového a camarovýho, v Bystrci bohužel bydlím
800/47
ZMED
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.59.41
Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 17:51:05    Odkaz na tento příspěvek  

Naprosto souhlasím s Verushou. Ta preference na Kamenolomu je opravdu strašná... Právem byla tato křižovatka vyhlášenou nejhorší v Brně, a bohužel je to kvůli preferenci tramvaje. Dřív, když tam šmirgl měl brnkátko, tak někteří inteligentnější šalináři zůstali před ním, ale díky RISu, zvlášť od bastru, to nějak nejde a nebo všichni spěchají, jen nevím kam... Bohužel, začínám být vůči preferencím tramvají dost alergickej... Šaliny jezdí, ale busy a trolejbusy stojí v kolonách mezi autama... Občas by to chtělo u vývoje trochu přemejšlet!
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 354
Registrován: 11-2008

Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 18:00:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: Ten pohled camarovej by šel vyřešit využitím přejezdu u zastávky Branka, pokud jedeš na Komín. Trajfovej to neřeší leda si vozit na ten kus cesty pár baterek na nouzový projetí úseku bez trolejí
Ono jde taky o to, že se trajfům pletou do cesty auta, no prostě se s nima dělí o komunikaci. Trocha sfi-fi...Kdyby byl na Kamenolomu nějakej "trajf pruh" věřím že spoždění by bylo o dost menší.
Druhá věc, někteří kaštani z bástru mají zvyk přestupovat na trajf na Kamenolomu, takže když vidí že vidím trajf a jedu si tak nějak laxně aby stihl projet danou křižovatku (jednu dobu jsem takový období měl) tak to pak slyším kecy jako "proč nejede" "tak nám to ujede" "tak to nestíháme nejsou tam lidi on to projede..."
Tohle celý je na rozsáhlejší řešení...
VŠECHNO BUDE
Videa MHD z pohledu řidiče a fandy MHD
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2346
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 18:10:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha (a Janatak): ta preference je udělaná blbě, ale úplně ji zrušit je řešení naprd. Podle mě by tam měla být nějaká logika, která bere v úvahu nejenom přítomnost šaliny, ale přítomnost všech vozidel MHD, na základě pár jednoduchých pravidel sestavit pořadí průjezdu a pak "jenom" ohýbáním základního cyklu (prodlužováním a zkracováním fází) ta vozidla co nejrychleji pustit.

Pravidel by stačilo prakticky jen pár:
1. minimalizovat zpoždění vozů jedoucích směrem do města
2. minimalizovat celkové čekání všech vozidel, o kterých křižovatka ví
3. držet zelenou fázi pro vůz na řadě, dokud neprojede křižovatkou, pokud to trvá výrazně dlouho, tak po nějakém čase (20 s) zastavit všechny kolizní směry, ať se dotyčná fronta může co nejrychleji rozjet
4. v případě, že se vozidla přihlásí křižovatce ve stejný čas a stejně zpožděná, měla by mít prioritu v pořadí: 1. šalina do města, 2. trajf do města, 3. šalina z města, 4. trajf z města

Janataku, mohl by ses na to taky zeptat na nějakých správných místech, proč to (nejen tam) nefunguje takto?
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6247
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 19:30:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zeptám se. V naší firmě však půjde o odborný pohled na křižovatku a co eventuelně s ní, ale doufám, že seženu kontakt přímo na dotyčného inženýra tvůrce. Viděl bych to na někoho z Brněnských komunikací a.s...
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Pepola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 21:17:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Janatak (6242): Ještě k tomu přejezdu samotnému, nepřijde mi zas tak v dobitém stavu.
Ne? Vždyť je tam vylámaný asfalt podél každé kolejnice a když jsme ještě jezdili linku 30 v a-busech, tak jsem měl pocit, že mi u Ciťáku odpadnou nápravy...
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6248
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 22:11:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdím tudy autem a sem tam v trolejbusu a fakt mi nepřijde, že by to tady moc házelo. Trolejbus tu jede pomalu, on se tudy jakoby převalí, takže z toho plyne asi ten pocit (přejezd přes Posvitavskou vlečku do a z centra na Slatinu před správkou házel podstatně víc, ale taky se přes něj jezdilo rychleji). Autem si to přes Kamenolom střihnu rychleji - pouze ve směru k Bystrci - a to stejný, potřebu přepočítat kola a nápravy jsem nikdy neměl. Jinak jasně, dolámanej asfalt u kolejnic je, správka by se tu jako na Brance hodila.
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5028
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 23:03:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak - no, já teda nevím jaký jsou na to měřítka. Podle mě je ten přejezd ve stavu, kterej bych nazval havarijním. Respektive pokud podle nějakých norem je toto ještě dobrý, neumím si představit, jak to vypadá, když je to špatný.
Jsou dvě možnosti - jet to rychle a vůz se rozpadne a tím hupnutím ty třeba vypadne sběrač, zvlášť pokud má Railtechy. Nebo to jet pomalu, vůz se ti rozpadne i tak a ještě máš vysokou šanci vyhrát uvíznutí na izolovaným. Úplná radost, ale to byl můj blbej nápad, tam jet s 22Tr .

Ale v pohodě, zdatně tomu konkuruje vlečkovej přejezd u NC Kr. Pole. Tam jsem navíc asi tak cca nikdy neviděl vlak, nicméně zabezpečený to tam je, jako kdyby tam měl jezdit každý tři minuty expres Hikari.
800/47
Kvojta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 3-2009

Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 23:28:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta vlečka je tam jen pro případ nouze kdyby nebyl plyn a muselo se používat uhlí. Dokonce by tam měl být i podnikový lokotraktor.
T2 1492
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.89.236
Odesláno Sobota, 24. prosince 2011 - 08:33:27    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Kvojta.Za závorami stáčiště tto.Uhlí ne ne.Je tam vzadu v boudičce schovaná Rosnička.Ten přejezd je do dvojího spádu.Oblouk vlečky do protivky silnice.
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 433
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 24. prosince 2011 - 10:27:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně toho u Kamenolomu rozčiluje. Když už nelze technicky vyřešit spolehlivou preferenci pro tramvaje, pak bych se vrátil ke svém starému návrhu zrušení všech tramvajových zastávek mezi ZOO a vozovnou Komín (móžná s výjimkou Branky), což by kompenzovalo ztracený čas, všechny vynechané zastávky obslouží trolejbus, kterému by tak bylo pomoženo.

Pravda ovšem je, že tak nedůsledná preference tramvají jako je teď v Brně (a nezřídka naprostá antipreference typu šilingrák nebo červený kostel) je stejně ve výsledku k ničemu. Většina tramvají jsou stále sice ještě kapacitní dobytčáky, ale tu rychlost stejně nenabídnou. Jel jsem včera na hlavní nádraží, potřeboval jsem stihnout vlak, už v šest ráno jela tramvaj pár minut pozdě, na každém druhém rohu se dává přednost těm pár autům a čeká, v zastávkách se čeká než se babičkové vypotácejí do schodů a dokonce i než se pohodlně usadí. A ani si v tom nesednete. Když si stopnu průměrnou jízdu brněnskou tramvají, víc času je stráveno zbytečným postáváním na křižovatkách, v zastávkách, před výhybkama… než samotnou jízdou. K čemu to vůbec celé je. Na hovno.
http://bahnhof.cz
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 11-2008

Odesláno Sobota, 24. prosince 2011 - 11:41:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Branku bych zrušil. Tam vystupuje a nastupuje většinou tak 1.5 člověka. Podlesí bych nechal pro přestup mezi šalinou a trajfem aspoň teď to tak občas funguje. Kamenolom tam je to taky většinou o 1.5 člověku, případně tam vyleze část lidí z t-30 a přestoupí na šalinu, což zbytečně združuje jak trajf tak i tu šalinu.
VŠECHNO BUDE
Videa MHD z pohledu řidiče a fandy MHD
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6251
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 24. prosince 2011 - 12:00:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veru - můj názor na kvalitu přejezdu je danej pouze tím, že v trolejbusu jedu pouze jako cestující, a pak sem tam v autě. A navíc jsem zvyklej ze Slatiny, kde ulice nejsou v ideálním stavu - Řípská tankodrom, Olomoucká při sjezdu z kopce do zast. Spáčilova jakbysmet, pak od Životského po přejezd, klidná jízda to není. Takže přejezd u Kamenolomu jízdou v trolejbusu moc nevnímám jako příliš rozbitej, ale netvrdím, že není.

Normy bych do toho netahal, pač kdyby se jelo podle nich, půl tramvajové sítě v Brně by se muselo odpojit a opravit.

Thingie - souhlas, s rychlostí jízdy šalin je to kolikrát na draka a to kolikrát v kombinaci s nízkou preferencí na daných křižovatkách. A pokud jsme mimo křižovatky na vlastním tělese, tam to zas často nejde kvůli kvalitě tratě.
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5029
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 24. prosince 2011 - 13:51:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rem - Kamenolom je náhodou docela dost využívaná zastávka - protože Obi. Docela se divím, že ta zastávka je na znamení, stejně tam pokaždý zastavuju, protože tam ta poptávka je.
Rušení zastávek je alibistický krok, který ve finále povede k tomu, že jednička bude mít zastávky Ečerova, Zoo, Voz. Komín, Pisárky, Mendlák, Hlavák, Lidická, Semilasso a Řečkovice. To už by ale dost odporovalo názvu městská hromadná doprava.
Na zrušení jsou shluky zastávek. Třeba Kluchova a hned Raisova, tam se to řeší už dlouho (a dlouho bude), cílem je udělat z toho zastávku jednu, ale to by někdo musel rozhodnout a hotovo a ne o tom jenom přemýšlet. Problém, který občas zdržuje, je RIS. Třeba zrovna mezi Lískami (na znamení) a Svrateckou jsou i večer 2 minuty, což musím jet asi tak dvacet a výzt za sebou štrůdl aut, abych tam nebyl podjetej. Obdobne Olbrachtovo náměstí a Cha"jda"loupky, který jsou taky na znamení, tam je minuta, ale reálná jízdní doba mezi těmahle zastávkama je tak 20 vteřin.
Všechno by bylo daleko snažší, kdyby RIS umožňoval toleranci podjetí do půl minuty. Ideální stav. Na jedné zastávce podjedu 25 vteřin, na druhé se mi zase budou hodit navíc do času, když tam třeba stojí popeláři. Jenomže stav, kdy na Vrázově čekám 40 vteřin na to, až nastoupí vzduch, jenom proto, že mi holt vyšla na Přívratě zelená, navozuje prostě dojem "utahané" MHD.
800/47
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 434
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 24. prosince 2011 - 13:59:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po městě samozřejmě rušit zastávky smysl nemá, ale ne všude kolem všech linek tramvají je město… a zrovna jednička prakticky od té ZOO až do Pisárek žádným městem neprojíždí. V jiných částech Brna se to dá nahradit vlakem, kdyby se chtělo, ale jak rychle dostat velké množství lidí z Bystrce?
http://bahnhof.cz
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 962
Registrován: 7-2009
Odesláno Sobota, 24. prosince 2011 - 15:53:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ideální by bylo Kamenolom udělat mimoúrovňově, ale to je bohužel jen utopie (sice se kdysi uvažovalo, že by tamtudy vedla jedna varianta spojnice Staré Dálnice a R43, takže by v oblasti Kamenolomu vznikla taková megakřižovatka, ale to je - doufejme - pasé kvůli financím a navíc to mělo znamenat 4-proud kolem Letiště a Medlánek, tj. zničení rozumného kousku nezastavěné a auty nezamořené výletní krajiny na okraji Brna - k tomu dodávám svůj názor, že jakékoliv propojení Bystrc/Komín - Medlánky/Řečkovice by mělo vést skrze/okolo letiště co nejvíce pod úrovní terénu, nejlépe vybudovat v zářezu a ten následně překrýt)
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Cilelis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 24. prosince 2011 - 16:18:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimoúrovňovu křižovatku KAMENOLOM bych si představoval nějak takto: Auta jedoucí z centra do Bystrce nebo zpět po Kníničské by měla volný průjezd bez semaforů stejně tak jako tramvaje. Auta a trolejbusy přejíždějící z Kníničské na Bystrckou nebo zpět by měla v cestě stejně jako dnes světelnou křižovatku, ale již bez tramvajového přejezdu.

Ještě pro doplnění, Kníničská je čtyřproudovka a Bystrcká je ta vpravo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Cilelis.)
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 963
Registrován: 7-2009
Odesláno Sobota, 24. prosince 2011 - 19:24:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cilelis: to se tam snad ve výškovém rozměru vyřešit...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 964
Registrován: 7-2009
Odesláno Sobota, 24. prosince 2011 - 19:26:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A rád bych zde (ale platí to i do sousedních klubů kolem dopravy DPmB a IDSJMK) poděkoval všem poctivým a vstřícným pracovníkům v dopravě za služby poskytované v tomto roce a popřál všechno nejlepší i do nového roku.
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Kerim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 00:44:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby nebylo finanční vytunelování, tak možná uskutečnil můj návrh, co jsem namaloval. Po případně do budoucna se něco může uskutečnit :-)
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5032
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 00:51:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kerim - to je ale hodně optimistická kresba . Jenom třeba na ty Kamechy, myslím že to skončí stejnou pohádkou, jakou je prodloužení trolejbusu z (provizorní) smyčky Novolíšeňská
800/47
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2687
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 00:58:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo jako Lesná, kde na to prodloužení čekají taky už hodně dlouho.

Mně se v tom schématu líbí hlavně ta tramvaj na Vinohrady.
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 965
Registrován: 7-2009
Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 06:55:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kerim: většina těch tratí jen drobně rozšiřuje stávající strukturu a jen posiluje neuralgický "vnitřní okruh" (Česká - Moravská nám. - Malinovského nám. - Hl.n. - Husova - Česká + popř. Mendlovo nám.), kde když se něco složí, tak se zbortí celá kolejová MHD... podle mne by to chtělo více úprav zajišťujících kromě rozšíření obsluhy do míst poptávky také směrem k propojení jednotlivých větví (přeci jen styl "všechno jezdí do centra" není úplně ideální).
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 445
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 10:28:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trošku odstoupení od tématu,přidám pár fotek,které nejsou běžně k vidění-neboli,to co umožňuje sváteční provoz.Snad vám na oživení nebudou vadit(a tím také děkuji řidičům,že přibržďovali).


Tímto vám přeji příjemný sváteční den.
EDIT: uprava EXIFU

(Příspěvek byl editován uživatelem Dprm.)
....konečně ten podzim :-)
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4698
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 10:37:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechceš si správně nastavit EXIF?

Ta 1116 jezdí bez části reklamy již delší dobu... ve Snipu mají dovolenou, že nedokázali takový kousek znovu vyrobit, nebo co?
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 446
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 10:41:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opraveno,stačí ?

(Příspěvek byl editován uživatelem Dprm.)
....konečně ten podzim :-)
Kondra89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 210
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 11:00:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtík: A nebo třeba už bude končit, tak jím to nestojí za to.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6253
Registrován: 9-2004

Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 12:16:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kerim - dobrej nákres, ale k jednotlivým rokům výstavby bych přidal tak +10-50 let. Zajímavá jsou prodloužení z Nám. Míru k Šumavské, odbočka k Boby a ty Vinohrady. Ne že by to byla nutně utopie, ale s tempem rozvoje tram sítě by tyhle tratě přišly na přetřes v době, kdy bude fungovat úplně jiný druh přepravy, a budeme se přemisťovat podobně jako ve Star Treku .
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
4karlos4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1409
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 13:11:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: SNIP&CO reklamy nevyrábí, pouze pronajímá reklamní prostrory v nebo na prostředcích MHD. Grafické provedení a výrobu reklamy provádí reklamní agentura vybraná zadavatelem reklamy
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 435
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 13:25:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně se ten nákres třeba vůbec nelíbí. :-) Raději bych viděl vyšší hustotu v centru, revitalizaci různých dnes zanedbaných částí, celkové snížení dopravních nároků, nějakou vrstvu rychlejší dopravy, možná spíš ořezání okrajových částí, bude-li to jednou možné. Ne rozlézající se chobotnici. Další růst by se taky mohl soustředit do míst s už existující dopravou, která by byla pouze rychlejší, například do Kuřimi, nebo někam na jih. Vlastně vůbec nevidím dobrý důvod chtít další nové tramvajové tratě, zvlášť, když nejsou peníze ani na ty stávající.
http://bahnhof.cz
Tomasso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 7-2009
Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 15:50:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nákres je proveden pěkně, o tom žádná, ale realita bude někde úlpně jinde. Není to jenom o penězích. Z hlediska přepravní poptávky má význam stavba ke Kampusu a to i díky jeho rozšiřování a obsluha brněnské největší nemocnice. Další dle mého názoru reálná čast je přestavba tramvajového tělesa Pisárky - Bráfova kvůli VMO. Jakým způsobem a v jakém časovém horizontu to je věc jiná. Za zvážení ješte stojí přetrasování tramvaje z Dornychu na Plotní. Plán na výstyvbu respektive prodloužení tramvajové tratě na Haškovu tu je už pěkných pár desítek let, ale již není oproti např.stavbě ke Kampusu aktuální. Ostatní je zbytečnost. Velice mne poba pobavila tramvaj pod Špilasem. Cílem by měla být spíše revitalizace současného tramvajového tělesa a to jako priorita číslo jedna.