K-report
 

Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 23. 10. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Brně » Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 23. 10. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Rez
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 564
Registrován: 9-2008

Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 12:45:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To už jsem navrhoval před lety a byl jsem poslán k šípku... Stejně jako zrušení d-7.
Jediné co mě napadá jako důvod prohození d-9 a d-11, je přímé spojení Dětské nemocnice a Hlavního nádraží.

(Příspěvek byl editován uživatelem rez.)
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.
TMB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.178.65.130
Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 12:46:49    Odkaz na tento příspěvek  

Tak z Juliánova přijdou o spojení na Českou, ale dostanou se aspoň na Moravské náměstí. Vznikne spojení Hlavní nádraží - Dětská nemocnice a Žabovřesky - Veveří - Česká - Malinovského náměstí - Cejl.
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2620
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 13:10:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby tady nějak zásadně chybělo spojení Hlavního nádraží s Dětskou nemocnicí, proč se o této změně uvažuje až po tolika letech? Já prostě nevidím nic špatného na tom, že z Cejlu jede všechno k nádraží a od Dětské nemocnice na Českou. Spíš právě to považuji za výhodu. Člověk má jistotu, že když přijde na zastávku, hned něco pojede. D-9 a d-11 to se svým intervalem nevytrhnou a spíš bych řekl, že současný systém zbytečně naruší.

Že vzniknou nová přímá spojení v určitých relacích, je sice fajn, jiná ale zase zaniknou.
Mildaiv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 13:44:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad zrušení 7. Co to melou o nasazování kapacitnějších souprav na 6ku? Už teď tam jezdí nejkapacitnější vozidla a jsou přeplněná. Na zastávce Cejl se do 6ky často skoro nedá dostat. Zato 5ky z Mendláky odjíždějí prázdné, a čumí při tom na ně lidi co rači počkají na přeplněnou 6ku. S takovou začnu do práce asi jezdit autem :-(
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 360
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 15:02:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice nevím jakou myslíš linku(jelikož 6 přes Cejl nejezdí),ale co vídávám d-6 v ranních hodinách odjíždět z Kr.Pole,tak se divím,že tam nejezdí už spojená Varia LF2.
moje bydliště?Místo v krásné čtvrti Brna-v Řečkovicích
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2621
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 15:33:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dprm:
Myslím, že inteligentní člověk pochopí, co tím chtěl dotyčný říct.

To zrušení d-7 bez náhrady je taky kapitola sama pro sebe. Zajímalo by mě, jaké kapacitnější soupravy by tam měly jezdit. Už teď je d-6 obsazena směsí vozů kapacitně odpovídajích dvojicím T+T a vozy v délkové kategorii K2, jestli tím myslí, že nově bude linka č. 6 obsazena jen vozy T+T, tak tím to opravdu nevytrhnou, protože už teď tam ráno z Bohunic je d-6 se svou kapacitou na hraně. Tímto způsobem rozhodně nemůže být d-7 adekvátně nahrazena.

Já mám pocit, že se tady dlouhodobě dělá všechno možné proto, aby co nejvíce lidí přesedlo do těch aut...
VH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.184.226
Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 18:14:36    Odkaz na tento příspěvek  

Co se stalo, že jsem na Kounicové viděl d-1 a d-6?
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 19:36:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi něco na Štefánikově nebo Palackého, jel jsem po šesté od Semilassa a byly tam sjeté asi čtyři jedničky. Někdo "interní" snad doplní.

Pokud jde o spojení mezi HLN a Dětskou nemocnicí, v mém oboru se o něm mluví pravidelně, jenže ne moc "naštvaně". Většinou jsou to rodiče z okolí Brna, kteří tam jezdí s nemocným dítětem, nějakou dobu nadávají, pak se jim dítě uzdraví a oni jsou rádi a vy...ou se na to. Nikdo to neřeší dlouhodobě (tedy žádný stěžovatel, jako je třeba Štěpaník a VMO)...
Rt6n26
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 970
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 20:11:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

myslím, že bylo myšleno, že by se spojila D-7 a 13 přesně naopak, než tu někdo říkal - trasa Lískovec - Mendlák - Šilingrák - Česká - Techničák
RT6N26 - aktuální provozní stadium je (kupodivu) RT6N1!
Můj VDP zde.
7.9.2011 zemřel český hokej...
5233
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 20:12:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TMB: Myslel jsem vést 7 z Bohunic po trase linky 8 a pak do Juliánova. Cestující jedoucí z nádraží by nemuseli nastupovat pod Grandem. Když přijdou o to spojení s Českou, tak aspoň toto bych zachoval. A devítka ať jezdí normálně do Komárova s dvanáctkou. Případně ji ukončit na Zvonařce.
our comMUNIty
Rt6n26
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 971
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 20:22:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

také myslím, že d-9 nemá smysl táhnout až do Komecu, když na hlaváku stejně většina lidí čeká na d-12 na jiným peróně. d-7 na hlavák neřeší kapacitní problém ani d-6, ani d-12/13, takže to nebude nejlepší řešení, to už je lepší nechat d-13 jak je...
RT6N26 - aktuální provozní stadium je (kupodivu) RT6N1!
Můj VDP zde.
7.9.2011 zemřel český hokej...
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 829
Registrován: 7-2009
Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 21:26:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TMB: ta a-67 na Mor.nám. citelně chybí, protože případný přestup na "osmecu" je harakiri a ještě přes křižovatku...
To by DPMB fakt "zabilo", kdyby ta a-67 zastavovala na Mor.nám. u ostrůvků?
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 830
Registrován: 7-2009
Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 21:28:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rt6n26: 9 by stačila na Zvonařku (jenže to by se tam nesmělo spíš uvažovat o zrušení smyčky, ale naopak by se mělo uvažovat s jejím převrácením - při přeložce trati ke Zvonařce - a případně i 2-kolejněním, aby se tam mohly případně soupravy předjíždět...)
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 7-2009
Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 21:37:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/krimi/248204-seniorka-spadla-pod-tramvaj-vy prostit-ji-museli-hasici.html
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6055
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 22:05:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

X-host - k té 67 a zastávky na Moraváku, jestli tam nebude problém vyjíždění busu z prostoru ostrůvku do křižovatky a zároveň jeho odbočení vlevo společně s vozidly v jízdních pruzích...
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Pepola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 22:26:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejrozumnější by pro a-67 bylo, aby se v roce 2020(?) při GO Milady Horákové nechala zastavovat na Moraváku na kolejích a pak jí namalovat BUS-pruh až na tram. zastávku "nám. 28. října" a bude pokoj.
Pepola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 22:28:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Seniorka spadla pod tramvaj, vyprostit ji museli hasiči
Převážila ji padesátikilová rikša cestou z Globusu...

(Příspěvek byl editován uživatelem pepola.)
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2622
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 22:31:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

X-host:
Vypadá to, že smyčka na Zvonařce ještě nějaký ten pátek vydrží, takže by se tam ta d-9 mohla klidně ukončit, na pár let, než se něco začne v této oblasti vůbec dít...

Co se týče té a-67 a zastavování na Moravském náměstí, mám pocit, že už to tady dřív někdo psal, že to tam z nějakého takového důvodu jak píše Janatak možné není, ale dohledávat se mi to nechce.
Pavel_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 697
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 23:19:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ona by ta 67 snad mohla zastavovat na tramvajové zastávce na náměstí 28. října. Teď zrovna se to tak dočasně děje kvůli výkopům. Kromě toho myslím, že ta autobusová zastávka za křižovatkou je tam spíš z "historických" důvodů z doby, kdy 67 jezdila kolem IBC.
Fotogalerie na ALOU
VH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.184.226
Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 08:53:35    Odkaz na tento příspěvek  

To včera při tom odklonu poprvé využili manipulační trať přes vozovnu nebo se d-1 a d-6 otáčely na Technoparku?
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 11-2008

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 09:04:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VH: Oboje
VŠECHNO BUDE
Videa MHD z pohledu řidiče a fandy MHD
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 361
Registrován: 7-2010

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 10:12:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím,že první dny tou 9 směrem do Juliánova od Grandu nikdo nepojede.Já nevím,ale jako nesmysl mě připadá zrušení 13.Tak když už,tak ji přetrasovat do Bohunic místo 7 přes Hl.N a 9 ukončit na Zvonařce.

(Příspěvek byl editován uživatelem Dprm.)
moje bydliště?Místo v krásné čtvrti Brna-v Řečkovicích
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4547
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 10:17:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jak jinak se do toho Juliánova dostane? Osmičkou na Krásného a pěšky do toho krpálu?

Zase nepodceňovat, tou d-13 jezdí poměrně dost lidí, v pracovní dny.

VH: je-li neprůjezdná trať na Lidické nebo na Purkyňové pouze v jednom směru, tak se využívá otočka přes Technopark a vozovnu a návrat do města po druhé trati. Ve vyloučeném směru jezdí náhradní busy (zpátky služebně).
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6056
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 10:25:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono by vůbec nebylo od věci povolit průjezd takového odklonu linky 1 a 6 přes vozovnu, co tomu vlastně brání?
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 11-2008

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 10:54:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, takže to trochu rozepíšu...
V době kdy byla Štefánikova uzavřena jezdily 1 a 6 od České na TP a zpět. Po obnovení provozu na Štefánikové byly kurzy, které už najely na odklonovou trasu vedeny jen na TP, projely vozovnou a pak buď do Řečkovic, Kr. pole nebo směr město již po své trase.
VŠECHNO BUDE
Videa MHD z pohledu řidiče a fandy MHD
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 362
Registrován: 7-2010

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 12:22:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: no přece 13 po trase Bohunice-HLN-Juliánov.Myslím,že lidi by ocenili trasu do Juliánova přímo z terminálu HLN,než dlouhou cestou k zastávce u grandu.
moje bydliště?Místo v krásné čtvrti Brna-v Řečkovicích
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6057
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 12:34:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rem - nevím, jestli jsme se pochopili, myslel jsem průjezd vozovnou s lidmi. To jest, když je odklon zmiňovaných linek přes Purkyňovou, jestli je problém je nevysadit všechny na TP, ale projet s nimi vozovnou a najet na Banskobystrickou, potažmo šestkou zpátky k Semillasu a k nádraží Královo Pole.
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 835
Registrován: 7-2009
Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 13:36:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak: u té šestky by byla legrace u Semálu, není tam stále nějaká nutnost manuálního zásahu řidiče (min. do semaforu) při odbočování od vozovny k nádraží?
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 11-2008

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 14:15:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak: Průjezd vozovnou s lidmi se včera konal poté, co byl na Štefánikové uvolněn provoz (viz. popis z minulýho příspěvku)
V rámci dané mimořádnosti to asi problém nebyl.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rem.)
VŠECHNO BUDE
Videa MHD z pohledu řidiče a fandy MHD
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6059
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 14:30:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo ták, já pochopil, že lidé byli vystoupeni právě na TP a šaliny projely vozovnou bez nich. To potom jo, dík za trpělivé vysvětlování .
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2624
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 15:02:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dprm:
Děláš si srandu? Jakou dlouhou cestu? Na trolejbusy směr Šlapanice, Slatina taky musí lidí kousek dojít, žádná dlouhá cesta to není, zase to nepřeháněj.

A můžeš mi vysvětlit, co by jako ta d-13 v tebou navrhované trase řešila? K čemu by to bylo?
Rt6n26
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 973
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 15:54:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

další linka mezi Hlavákem a Lískovcem ničemu nepomůže, tam si d-8 vystačí, ale posilu potřebuje jak d-6 do Lískovce, tak d-13 do Techničáku, takže si myslím, že by se měla d-7 spojit v tomto duchu a konečně by mohla jezdit rozumně obsazená (ikdyž to ráno v Bohunicích bývá taky)
RT6N26 - aktuální provozní stadium je (kupodivu) RT6N1!
Můj VDP zde.
7.9.2011 zemřel český hokej...
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2625
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 16:42:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RT6n26:
Jenže takto přesměrovaná d-7 by ti vynechávala Hlavní nádraží, kde by ty posilující spoje směr Technologický park chyběly...
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4549
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 16:55:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z důvodu výluky na Hlinkách (či kde) jezdí linka 1 odklonem přes Rosického náměstí.

Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 364
Registrován: 7-2010

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 17:11:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wang..já vím,tak ty by si nejraději zrušil skoro všechny linky a nechal nějaké 3,které by obsluhovali celý Brno,jak tady ty moje návrhy všechny tak moc kritizuješ(já vím,že se ti líbí, mě tady za všechny návrhy komandovat).
Jinak si myslím,že d-9 skoro žádné moc využití nenajde v úseku Hlavní Nádraží(Grand)-Juliánov,maximálně v koncovým úseku,protože lidi raději pojedou 8 ,aby se nemuseli procházet až ke Grandu a na d-9 přesednou až na Geislerové.Zrušení d-13 mi připadá jako největší blbost,co by mohlo Kordis napadnout.Ale ještě to není potvrzené,tak se nechme překvapit.
Vojtiku hezké fotky



(Příspěvek byl editován uživatelem Dprm.)
moje bydliště?Místo v krásné čtvrti Brna-v Řečkovicích
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 836
Registrován: 7-2009
Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 17:45:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rt6n26: takže něco jako 7 v trase Lískovec - Sady - HLN - Maliňák - Česká - Veveří - TP?
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 11-2008

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 18:00:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už se tu řeší sci-fi ohledně d-7 a její pomoci v Kr. Poli, pokud by její trasa byla Kr. Pole nádr - Hl. nádr (dál jsou možnosti: přes Nám. Svobody , Šilingrovo nám. dál bych ji netáhl i když přes Mendlovo nám. by to šlo) prostě jednou z těchto variant by se dostala na Českou a pak dál na Červinkovu případně TP. Provoz linky by byl jako teď tj. jen ve špičkách. Jen by se zvýšil počet vypravovaných vozů na tuto linku, o kterou se podělí obě vozovny.

Je fakt že mezi 7:00 - 7:40 K2ky nemaj šanci pobrat nával lidí na nádraží v Kr. poli.
VŠECHNO BUDE
Videa MHD z pohledu řidiče a fandy MHD
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2626
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 18:06:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dprm:
Nekritizuju, normálně jsem ti položil otázku, což je v rámci diskuze zcela běžná věc. Samozřejmě relevantní odpověď žádná. Upřímně řečeno, ani jsem ji nečekal...

Nejde o to mít co nejvíc linek, jak by sis nejspíš ty představoval. Přidat nějakou linku, to by uměl každý. Jde o snahu optimalizovat současný stav bez navýšení výkonů. Se jen divím, že nenavrhuješ nějaké posílení do Řečkovic...

Můžu tě ubezpečit, že jsem jinak s linkovým vedení tramvají vcelku spokojený.

Ale samozřejmě, že d-9 využití mít bude. Lidi si zvyknout, tak jako si zvykli už dřív, pakliže některé z navrhovaných změn projdou, tak se to časem usadí...
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 837
Registrován: 7-2009
Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 18:32:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wang: on je to docela oříšek naplánovat linky mezi existujícími konečnými tak, aby propojovaly zhruba ekvivalentní poptávkové cíle (tj. aby půl cesty nejezdily prázdné) a zároveň pokryly dobře přestupní uzly a centrum...

Možná by to chtělo někde "kutilům" dát mapu Brna a "skládačkou" konečných + limitů daných vedením kolejí a výhybek + ideálně s alespoň orientačními poptávkami přepravy v čase. Ať se ukáží...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Agent_s_teplou_vodou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 623
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 19:23:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Změna trasy d-9 odstraní tyto nedostatky:
- všechny šaliny na ul.Milady Horákové jedou na Českou
- všechny šaliny na Křenové jedou na Nové Sady
- všechny šaliny na Cejlu jedou na Hlavní nádraží
- šaliny směr Komárov odjíždí ze dvou stanovišť na Hlavním nádraží

Ad (ne-)zastavování a-67 na zastávce Moravské náměstí:
Zastavování několika nočních linek současně ničemu nevadí, ale jedna denní linka je problém?
Nedávej si nohy na sedadlo, aby sis neušpinil boty. Nikdy nevíš, jaký prase tam sedělo.
Nikdy nepouštěj nikoho sednout na své místo. Odpočívej tak dlouho, jak jen to jde. Až budeš starý, tak si už nesedneš.
Když střílíš po revizorovi, dávej pozor, abys netrefil řidiče. Musel bys na své zastávce vyskakovat za jízdy.
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 7-2010

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 19:46:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wang...kdybys sis přečetl můj příspěvek celý,tak by sis odpověď našel.Jinak tady teďka žádnou novou linku nenavrhuji,jen píšu,že rušit d-13 je celkem nesmysl,jakožto by se dala využít jako částečná náhrada za d-7(a trasovat linku od Grandu do Juliánova není moc logický).A ještě dodatek...teďka s těmi Řečkovicemi ses ukázal,že seš úplně proti mě.
moje bydliště?Místo v krásné čtvrti Brna-v Řečkovicích
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4723
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 20:24:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z dnešní krátké návštěvy v Brně:




www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2627
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 20:29:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dprm:
V tom případě mi prosím zvýrazni konkrétní pasáž ve svém příspěvku, kde je odpověď na můj dotaz ("A můžeš mi vysvětlit, co by jako ta d-13 v tebou navrhované trase řešila? K čemu by to bylo?") Děkuji.

Nic osobního, na diskuzním fóru nemůžeš počítat s tím, že všechny reakce budou souhlasné...

Agent:
Jen jestli jsou to všechno opravdu nedostatky.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6060
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 20:40:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...jak tady ty moje návrhy všechny tak moc kritizuješ (já vím,že se ti líbí, mě tady za všechny návrhy komandovat)

A ještě dodatek...teďka s těmi Řečkovicemi ses ukázal,že seš úplně proti mě.


Ty seš jak malej! Oponuj argumenty a ne jak někdo, komu vzali hračku. Wang ti odpovídá, řekl bych, až moc slušně.

Zastavování několika nočních linek současně ničemu nevadí, ale jedna denní linka je problém?

Jestli je to tak, jak jsem popsal prve, tak jistěže, že noční provoz busu na zast. Moravák nevadí, iad doprava je tou dobou téměř na nule.
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2630
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 20:44:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zastavování několika nočních linek současně ničemu nevadí, ale jedna denní linka je problém?

Jestli on nebude problém jen v provozu IAD, ale i v souběžném provozu tramvaj vs. bus přes den. Přece jen ta zastávka nemá úplně ideální polohu, myslím, že riziko nějaké kolize by tam přes den mohlo být vyšší.
Dvoraku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 9-2008

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 20:47:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A že nám ty panely na České fungujou na jedničku že? Škoda, že ty dlažební kostky na té České po té rekonstrukci tak dobře drží...
www.paperworld.webnode.cz

Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 7-2010

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 20:54:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wang:Je jasný,že nepočítám(že bude většina souhlasit),jen mi tvé příspěvky občas připadají trochu zaměřeny proti mě.Jinak odpověď:13 by řešila aspoň to,že by lidi neremcali,že to jezdí jen Grandu a že jim krouhli spojení Bohunic s městem-což by potom měli Bohunice a St.Lískovec k dispozici pouze 2 tram.linky a ,že by d-9 jezdila opravdu poloprázdná zbytečně od Grandu.
Anebo se zastávám ještě jednoho řešení-prodloužit znovu odpolední spoje linky 10 do Bohunic,což by taky nebylo od věci.).Já se jen hlavně bojím,aby to tak opravdu někdy nedopadlo(při současném šetření),že bychom tu v budoucnu měli maximálně 5 tram.linek jezdících z Řečkovic,Lesné,Líšně,St.Lískovce do Bystrce,Komárova a Modřic a Kr.Pole.
A konec OT,řešit už to nehodlám,k čemu by pak ty papírky s názvem "vaše sdělení" pak byly.

(Příspěvek byl editován uživatelem Dprm.)
moje bydliště?Místo v krásné čtvrti Brna-v Řečkovicích
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 838
Registrován: 7-2009
Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 20:58:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wang: Sice si nedovedu představit, čemu by to vadilo vůči IAD přes den, zvláště pokud by linka a-67 jezdila v úseku Malinovského nám.-Mor.nám. na tělese tram., takže by si IAD museli dávat pozor tak jakoby tam byla tram (navíc IAD by zrovna do toho místa měla vjíždět minimálně).
Bohužel při dnešní finanční krizi je to nereálné, ale na obou stranách na Mor.nám. by se flek pro záliv bus zastávky našel (i když směrem do centra by to bylo o chlup "pod" tram. zastávkou)... Jen se nenajdou prachy a odvaha...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Agent_s_teplou_vodou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 21:08:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

X-host: Máš asi na mysli úsek Moravské nám. - nám.28.října. Kdyby se tam na kolejích nalajnoval vyhrazený pruh pro BUS, a současně se dal od Moraváku zákaz odbočení doleva na Koliště, bylo by to bez problémů.
Nedávej si nohy na sedadlo, aby sis neušpinil boty. Nikdy nevíš, jaký prase tam sedělo.
Nikdy nepouštěj nikoho sednout na své místo. Odpočívej tak dlouho, jak jen to jde. Až budeš starý, tak si už nesedneš.
Když střílíš po revizorovi, dávej pozor, abys netrefil řidiče. Musel bys na své zastávce vyskakovat za jízdy.
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 839
Registrován: 7-2009
Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 21:20:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent_s_teplou_vodou: no pro začátek (rychlé a levné řešení) ano. a-67 po kolejích od Maliňáku až po 28.října a bylo by to bez problémů (navíc bez kolon na M.Horákové) s výhodou 3 "styčných" zastávek s tram (Maliňák, Mor.nám., 28.října).

A časem dodělat zálivy na Mor.nám. (aby ten bus "nerušil" ty tram.)
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2631
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 21:21:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dprm:
Jak jsem psal výš, nic osobní v tom není, reaguju jen na to, na co mám z nějakého důvodu potřebu reagovat. To, že v případě tvých příspěvků to bývá častěji, za to nemůžu.

Když cestujícím z Lískovce sebereš spojení s Mendlovým náměstím a Českou v podobě d-7, tak ti nejspíš nepoděkují za to, že jim přidáš další linku k nádraží. Navíc prostě vytrháváš z kontextu jednu konkrétní linku, žádný problém tím neřešíš, spíš přidáváš další.

Ta zastávka u viaduktu není zase taková tragédie. Vždycky odtud něco odjíždělo a rozhodně prázdnotou nikdy nezela.


X-host:
V případě, že by jezdila a-67 v úseku Malinovského náměstí - Moravské náměstí po kolejích ve vyhrazeném pruhu, tak by to snad opravdu problém být nemusel. Ale když vidím, jak to jde s preferencí třeba na Křenové, proč už se nezavedl "bus pruh" pro trolejbusy i ve směru do Slatiny a Šlapanic, což by kolikrát také nebylo od věci, když v opačném směru se toto řešení dle mého názoru osvědčilo, tak ani nedoufám, že by to někoho napadlo tady v tomto případě s a-67. Dovedu si představit, že by ta a-67 mohla po tram. tělese jet až na Náměstí 28. října.

Samostatnou zastávku pro a-67 bych si na Moravském náměstí také dokázal představil, ale přesně jak píšeš, do toho nikdo nepůjde.
4karlos4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1373
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 21:26:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a-67 zatím neoficiálně jezdí v úseku Moravské nám. - Nám. 28. října po tramvajovém pásu, protože zastávku směr Jundrov má přeloženou právě k tram zastávce kvůli rozkopaným chodníkům u běžné zastávky
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6062
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 21:53:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proč už se nezavedl "bus pruh" pro trolejbusy i ve směru do Slatiny a Šlapanic, což by kolikrát také nebylo od věci, když v opačném směru se toto řešení dle mého názoru osvědčilo

Tady je problém, kde navést trolejbus zpátky na jízdní pruh. V opačném směru je to celkem jasné, ale jak bys to chtěl provést ve směru do Slatiny tak, abys nevytvořil kolizní místo..? Tím neříkám, že by vyhrazený pruh pro trolejbusy směrem do Slatiny nebyl potřeba.

(Příspěvek byl editován uživatelem janatak.)
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2633
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 22:09:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak:
Vyřešit by to šlo úplně stejným způsobem, jako je to teď před křižovatkou u viaduktu, tam to taky svým způsobem není úplně bezkolizní. Před křižovatkou s Tržní navést trolejbusy zpět do IAD pruhu, ideálně někde na úrovni mostu přes řeku, vzhledem k tomu, že tramvajové koleje jsou vyhrazeny i jako pruh pro IAD v přímém směru na křižovatce s Tržní, takže by to nešlo vyloženě až před křižovatkou.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6063
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 22:16:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže až před Tržní. To by nejspíš šlo, ovšem to by chtělo zastávky sloučit s tramvajovými.
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2634
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 22:19:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj, samozřejmě, stejně jako je to v současnosti v opačném směru. Nevidím důvod, proč by v tom měl být problém.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6065
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 22:56:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já taky ne. Snad to získá potřebnou prioritu.
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Domis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 4-2010
Odesláno Neděle, 23. října 2011 - 01:04:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wang: Já se obávám, že problémem je jízda trolejbusů po kolejích a "ničení" tramvajového svršku. Někde tu snad dříve zaznělo nařízení, aby řidiči jezdili v buspruhu (do centra), pouze pokud je to nutné a šetřili tím panely. A když porovnám stav panelů na Křenové vlevo a vpravo, rozdíl je celkem znát.
Jinak ale tomu buspruhu fandím - ty panely by to přežily.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2386
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 23. října 2011 - 02:06:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Wang: Jezdil jsem tři a půl roku do Komárova a musím říct, že zastávka u Grandu na pytel je. Oproti trolejbusům to je ještě dvakrát tak daleko a při přestupu 9>1 jsem radši jezdil na Šalinovského, přestože ta je zase zprasená objížděním Tuzexu a tudíž to je ještě o 60 metrů dál, ale s pohodlnějším přesunem. Brání tady vůbec přesunu zastávky technické podmínky (teď nemyslím absenci spojky), nebo jen neschopnost? Pak by zůstala problematickým přestupem jen dvanáctka, u které by se holt muselo popojíždět osmičkou.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 11-2008

Odesláno Neděle, 23. října 2011 - 02:28:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2x daleko? To snad ne. Vylezu z d-1 vlezu do našeho pěškometra, projdu kolem pár pokoutných digitálních rákosnických krámků vylezu u zastávky trajfu, přejdu přes snilnici, srz ten jakože park nebo co to tam je za parodii na zeleň a jsem na zastávce d-9. Počítám že víc jak dvě minuty ta cesta bežnýmu jedinci trvat nemůže.
To že jsou lidi zhnilá veteš co potřebuje mět všecko pod čumákem, na hlavasu si bežně zkracují cestu kolem podchodu, přes koleje a všady kde nemají co dělat a tato procházka se jim zdá moc dlouhá, to už je hold jinej příběh.
VŠECHNO BUDE
Videa MHD z pohledu řidiče a fandy MHD