K-report
 

Mechanické závory  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Mechanické závory « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse Mechanické závory do 06. 02. 2011Fany60 06-02-11  18:50
Archiv diskuse Mechanické závory do 16. 04. 2011Mark2160 16-04-11  13:56
Archiv diskuse Mechanické závory do 03. 06. 2011Alf60 03-06-11  21:32
Archiv diskuse Mechanické závory do 05. 08. 2011Hroch.R42060 05-08-11  23:26
Archiv diskuse Mechanické závory do 20. 09. 2011VÚdfan60 20-09-11  14:08
Archiv diskuse Mechanické závory do 04. 11. 2011Kadlos60 04-11-11  19:29
Archiv diskuse Mechanické závory do 12. 12. 2011Alesl60 12-12-11  22:57
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Zdroj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 12. prosince 2011 - 23:34:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VÚD na údržbu krásné a jednoduché zařízení, ale podle mého názoru už z principu jejich zapojení měli být dávno mimo provoz.
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1389
Registrován: 7-2002

Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 08:35:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už jsme u těch VUDeček tak by mě zajímalo kolik jich jestě je v republice v provozu.
Konopáč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 09:08:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavlík:
Někomu se zase líbí mechanické závory, které taky už nemají s dnešním ZZ nic společného.

Tak s tímto výrokem nemohu zcela souhlasit, neb i norma ČSN 34 2650 dovoluje v definovaných případech budování PZM 2 (uzamykatelné na místě). Sice to nemá s "klasickými" mechanickými závorami mnoho společného, avšak PZM to stále je.
El_ron_de_cuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 242
Registrován: 2-2004

Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 15:33:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Konopáč: Ono zmíněné PZM2 je to, které je k vidění mezi Plzní a Chebem?
VÚdfan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 21:53:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já, jsem tedy výstavbu moderních PZM 2 neviděla, když už nechají dráhy modernizovat PZZ, tak nahradí tu železniční romatiku (jsou to všechny staré PZZ po AŽD 71),těmi panůl plastovými blikači s tím protivným zvukem, mě ten zvuk hrozně leze na nervy, nemůžu si pomoct, připadá mi hrozně protivný, nakonec onen přejezd máme i za Hodonínem i se závorami.

Nechápu masivní nahrazování mechanických závor, sice je to hodně staré PZZ, myslím, že nejstarší u nás.Právěže tyhle PZZ by měli zůstat, řidiči na nich téměř vůbec neriskují, mají pevnou konstrukci závor, které jen tak někdo nepřerazí.

Bohužel na přejezdech vybavených světly, se riskuje nejvíce a bohužel tam patří i mé oblíbené VÚD.

A abych potěšila milovníky mechanik, dám typ,v Jablonci nad Nysou jsou krásné mechaniky.Byla jsem tam v minulý rok na dovolené a ještě tam byly, tak snad ještě žijí.
Konopáč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 09:21:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

El_ron_de_Cuba: Myslím, že i na Plchu by se PZM 2 našlo, jinak jich je již poměrně značné množství, zejména na "racionalizovaných" tratích typu Zdice - Písek, Bakov - Č.Lípa, S.Paka - Ž. Brod atd.


Skutečně, dle statistických údajů patří přejezdy vybavené PZM do kategorie s minimální nehodovostí (zpravidla dokonce nulovou). V zájmu zachování objektivního přístupu však nemohu nepodotknout, že tento stav je způsoben mimo jiné i jejich v současné době již zanedbatelným počtem v rámci celkového množství PZZ.
Jinak souhlasím, že si většina racionálně uvažujících uživatelů pozemní komunikace rozmyslí, zda si přinejmenším poškrábe lak svého plechového mazlíčka o břevno nebo raději bude výstrahu PZZ respektovat (lze patrně zobecnit pro veškerá závorová břevna, i v rámci PZS).

(Příspěvek byl editován uživatelem konopáč.)
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1390
Registrován: 7-2002

Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 10:03:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mech. závory se nahrazují většinou kvůli úspoře personálu a nebo s ohledem na jejich technický stav.
Někdy se také jedná o vyvolanou investici. V naší správě se VÚDéčka plánovitě nenahrazují, byť byla snaha některé přejezdy modernizovat.
S protivným zvukem nových PZS nelze než souhlasit.
Mark21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 9-2010

Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 15:08:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mech. závory se nahrazují většinou kvůli úspoře personálu a nebo s ohledem na jejich technický stav.

Povětšinou tyto investice jsou i tak zbytečné. Kupříkladu Bučovice nebo Potštejn. Zde se nejdřív nahradili mechaniky a pak i závory (Potštejn zatím ne) , ale původní SZZ zůstalo. To pak žádná úspora nenastala. A v případě přechodu na moderní JOP jsou to vyhozené peníze. (tvorba nových závislostí u návěstidel atd.)

(Příspěvek byl editován uživatelem mark21.)
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2136
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 20:57:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mech. závory se nahrazují většinou kvůli úspoře personálu

Hlavně kvůli úsporám personálu viz heslo racionalizace (jak ho chápe ČD a.s. a SŽDC). Personální náklady prostě zanedbatelné nejsou a návratnost u takových staveb je. Zvláště při větších „dálkovinách” ty číslíčka pěkně naskakují...

Mark21: Jsou zbytečné, proto také v mnoha stanicích (zvláště místní) závory přežívají spolu se signalisty (např. Dolní Lipka - i když při dnešním rozsahu dopravy by tam stačila odbočka ze širé trati). V Potštejně je na náhradu závor hlavně politický nátlak, zvláště PZM ovládané z St II leží v žaludku mnoha lidí...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pepa_L.)
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1391
Registrován: 7-2002

Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 11:20:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mark21: Ty náhrady nejspíš proběhly kvůli technickému stavu návěstidel.
Ono spadnout společně s uhnitou mechanikou není nic příjemného.
Někteří mi starší kolegové s tím mají své zkušenosti.
Těmito náhradami se snižuje i udržovací náročnost.
VÚdfan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 12:59:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa l: Hmm, to bude asi ono, prostě pánové seshora nechtějí platit závorářům za práci, že, proč živit další hladové krky, když to může jet automaticky.

Oni by nejraději neplatili nikomu, oni by tak, aby se na železnici makalo zadarmo.

I když se mi zdá,že ten závořář zase tak moc nechtěl, stačilo mu přístřeší nad hlavou a kadibudka v lese.

To Alesl: řeknu ti, uhnitou mechaniku jsem ještě neviděla,jen tak stranou, stihne vůbec nějaká shnít? Myslím,že ani shnít nestihne,protože jde pod kytičky dřív než něco takového stačí u ní vypuknout.

Teď budeš možná po mě chtít hodit botu,ale nemyslím si, že modernizací se snižuje udržovací náročnost, mechaniky se mi nezdají náročné na údržbu, jsou to jen řetězy s kladkostrojem a drátovody, typuji, že kromě občasného promazání proti zadření, zase tak moc nepotřebovaly.

A jak vlastně vypadá takové PZM 2, poučte mě někdo prosím, já znám jen ty původní,z kulatými břevny.V čem jsou jiné než původní PZM?

Zmiňujete tady ten Potštejn: řeknu své, některé mechaniky mají opravdu tuhý kořínek., ty mechaniky v tom Potštejně, bývají asi dlouho zavřené, že leží lidem tak v žaludku, co?

Mám dojem, že volantům leží v žaludku každý přejezd, kde jsou šraňky spadlé déle než, teď něco plácnu (cca 10 min.)

Vím, že se dle předpisu mechaniky stahovaly pět minut před příjezdem vlaku.Jestli to tak pořád je, to nevím.
Janyš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 4-2011
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 16:09:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mechanické návěstidlo uhnije a už i spadlo nebo bylo preventivně sundáno.
Jinak PZM 2 (uzamykatelné na místě) je k vidění například zde.

Alesl: Náhrady jsou ovlivněny i výstavbou současných typů TZZ, kde už jsou potřeba světelná návěstidla.
Mark21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 9-2010

Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 16:33:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Vúdfan: Mechaniky uhnít můžou. Třeba Bučovice, Dolní Lipka...

ad Alesl: Těmito náhradami se snižuje i udržovací náročnost.

Řekl bych, že jde hlavně o náročnost údržby drátovodů, ani ne tak o stav návěstidel.
uhnilo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.179.9
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 17:55:41    Odkaz na tento příspěvek  

VÚdfan:

http://www.vsphz.cz/akce/akcevice/navestidlo_bucovice.php
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1393
Registrován: 7-2002

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 21:42:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Udržovací náročnost jsem myslel jako celek. Opravovat přetržený drátovod co má 1000m v -20C je opravdový maras.
V dřívějších dobách byl jeden zabezpečovák který po pádu s mechanikou vzal krumpáč a pěknou řádku jich zrušil.
Katastrofálním stavem byly pověsné mechanické návěstidla ve Frýdku Místku.
Do nich se lil vrchem beton a cpala armatura.
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2151
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 08:44:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alesl : Ale ani káble napájať, mnohožilové,komunikačné, zabezpečovacie, napr. pri roztrhnutí bagrom, pri prácach na trati , tiež nie je akcia, ktorá sa robí v teple kancelárie.
Marco
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 14:15:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mechanické závory v Bylnici: http://www.youtube.com/watch?v=qeCHS1Phk-M
Přidám i odkaz na video z přejezdu VÚD v Šumné i když to sem přímo nepatří, ale není to vlastně moc kam jinam dát: http://www.youtube.com/watch?v=wHz7ViVa3II
Moje videa na youtube: http://www.youtube.com/user/jmarcoo
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1394
Registrován: 7-2002

Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 14:25:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkné. U toho druhého videa mohla místo favorita projet Škoda 1000 MB.
Marco
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 14:28:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alesl: to by bylo super, ale myslím že můžu být rád i za toho favorita, protože to mohlo být i horší
Moje videa na youtube: http://www.youtube.com/user/jmarcoo
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1395
Registrován: 7-2002

Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 14:45:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je fakt. Zítra si udělám inspekční cestu ro Rýmařova a tak se podívám co se po cestě na trati změnilo.
Konopáč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 9-2005
Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 16:14:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alešl:
Katastrofálním stavem byly pověsné mechanické návěstidla ve Frýdku Místku. Do nich se lil vrchem beton a cpala armatura.
O jednom adeptovi na podobný zásah bych asi také věděl.
Osobně si však nedovedu dost dobře představit, jak to celé probíhalo - kterak lít beton tím otvorem na vrcholu stožáru a ještě doplnit výztuž...
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1396
Registrován: 7-2002

Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 16:34:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Konopáč: Ano tak se to dělalo. Docela mi to barvitě líčili Frýdečtí kolegové.
Adepta na stejný postup máme i v naší správě. Je jím oddílové návěstidlo Hl.Holasovice.
VÚdfan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 23:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Alesl: vidíš na tohle jsem nepomyslela, při té odpovědi, mno opravovat drátovod v -20°C je myslím nemožné, protože kdyby měli dělníci něco vykopat, tak by ani nevrzli, -20°C, to je zem zmrzlá na kotek.

To jako, že ten zabezpečovák, vzal krumpáč a to uhnité návěstidlo ho tak nakrklo, že je zrušil, to je jako rozmátil? Ten nádražák musel být pěkně nasupený, to jeho řádění se nedovedu představit.

To Marco: To nevadí, obě videa jsou krásné, páni ty mechaniky, to je romantika na železnici a k tomu ten starý motoráček, krása.

To druhé video s tím Orchestrionem, je taky dobré, zvlášť jak provalý ten přejezd, to byla super rychlost.

Hmm, ale vámi tady zmíněná Škoda 1000 MB, by se mi spíše více hodila k těm mechanikám, mechaniky už dávno sloužily, zatímco VÚDéčka byly ještě v plenkách, ale zase jak komu se to zdá.

Taky bych ráda věděla, jak se to dělá s tím betonem, to bude asi docela mumraj, už jen se totiž dostat nahoru.

To Mark21: Páni, tam dokonce stihly uhnít mechaniky, to tam museli být hodně dlouho a co se s nimi stalo? Opravili je, nebo jsou už chudery pod kytičkami? Myslím obě, Bučovice i Dolní Lipku, tedy jestli výš o jejich osudu.
Mark21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 9-2010

Odesláno Neděle, 18. prosince 2011 - 10:10:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo,uhnily. Akorát že v Bučkách to bylo nahrazeno světlem a v Lipce novou horní částí mechaniky. Bohužel i tak jsou již oboje stanice pryč.
uhnilo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.179.9
Odesláno Neděle, 18. prosince 2011 - 10:41:18    Odkaz na tento příspěvek  

VÚdfan:
Co se s tou mechanikou stalo je v té reportáži, musíte číst pozorněji ;-)

Při vyztužování návěstidla se vyřízne do jeho stožáru obdélníkový otvor 800 mm nad zemí. Tímto otvorem, který se po celé operaci zavaří, se do stožáru vloží ocelové pruty a nalije beton. Když se budete pozorně dívat (například v Bylnici) tak tu "záplatu" objevíte.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2147
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 18. prosince 2011 - 13:19:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aby tady nevznikla fáma. V Lipce nic neuhnilo. Vjezdovka L (vrchní část) od Hanušovic byla nahrazena z důvodu celkového opotřebení mechanické části a bylo snazší zrepasovat „nový díl” ex S Lichkov (který nahradil v Lichkově původní S r. 1991)

Dolní Lipka byla nahrazena pro to, že bezpečnostní technik zákázal udržujícím zaměstnancům výstup na návěstidla z důvodu celkové zchátralosti...

Doslova uhnilo například původní mechanické (původně dvouramenné) odjezdové náv. v Lichkově (ze sudé skupiny) do Miedzylesie v Kl. a Lipky. V zimě roku (a teď abych nekecal) 1995 se za projíždějícím vlakem ulomilo u paty. Někde v archivu by byla i fotka...
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1398
Registrován: 7-2002

Odesláno Neděle, 18. prosince 2011 - 22:51:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VÚdfan: Ten zabezpečovák krumpáčem zkošel v jakém stavu je sloup mechaniky. Když tím sloupem krumpáč prošel jak máslem tak návěstidlo odpoji. Poté došlo k náhradě světly.
V -20 se nadzemní drátovody dají opravovat (byť se hledá důvod aby se to nemuselo dělat). Otec dokonce v takovém počasí betonoval odbočný bod.
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1399
Registrován: 7-2002

Odesláno Neděle, 18. prosince 2011 - 22:52:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brantice a Holasovice beze změn.
VÚdfan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 11:25:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Mark 21: Je to ale škoda, co? Jen chvilinku, to jako zrušili i ty stanice nebo jen ty šraňky.
Protože po prvním přečtení, mi to tak připadá.

To uhnilo: Aha, tak díky za radu, jdu si hrát na Sherlocka Homse (ať mi detektiv promine, je-li to špatně napsáno)a jdu hledat osud té mechaniky.

To Pepa l: Ja, Herrgott,mno je vidět,že se dráhy krásně starají o svůj majetek, když jim hnijou návěstidla a padají vlaku za zadnicí.

To Alesl: Tak takhle to bylo, já že je roztřískal, takže to tak kruté nebylo. To jsem celá já typická ženská, udělám z komára velblouda.

Hmm, a není při -20°C zem úplně na kotek? I když je to určitě zase jen výmluva aby se nemuselo nic opravovat jako to zmiňuješ. Mno chudák otec, to musela být polízanice v takovém počasí betonovat, ale věřím, že byl šikovný a nějak si poradil.

Bratnice a Holasovice, tam jsou mechaniky? Heuréka, alespoň některý nechají chvíli na pokoji. Bratnice jsou ovládány asi dálkově, ale Holasovice, to je kouzelná stanička, nádhera, jen nevím komu tam patří ten malý přístavek z boku stanice, když se díváme od závor, tak buď červenýmu nebo závoráři.
Fany
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5600
Registrován: 6-2004
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 14:44:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bratnice a Holasovice, tam jsou mechaniky? Heuréka, alespoň některý nechají chvíli na pokoji. Bratnice jsou ovládány asi dálkově, ale Holasovice, to je kouzelná stanička, nádhera, jen nevím komu tam patří ten malý přístavek z boku stanice, když se díváme od závor, tak buď červenýmu nebo závoráři.


???
Mark21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 208
Registrován: 9-2010

Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 17:21:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Vúdfan: Ne jen mechaniky či šraňky.
vlasak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 10-2011
Odesláno Pondělí, 26. prosince 2011 - 18:24:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes, 25.12.2010, jsem se byl podívat za babičkou v Sobíňově a zjístil jsem,že to odnesl přejezd mezi Ždírcem a Sobíňovem, u kterého byl před rokem zbořen strážní barák. Dříve vystražníky AŽD 71, dnes bohužel AŽD 97

Václavs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1380
Registrován: 10-2005

Odesláno Pondělí, 26. prosince 2011 - 23:04:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vlasak: Velmi zajímavá rekonstrukce přejezdu: Závory jsou výzisk a nové blikače.
Železnice Českého Krasu: Soubor tratí pro Microsoft train simulátor (093,120,122,124,171,173 a 174)
Tato verse tratě již nebude rozvíjena
Kam jsme to dotáhli?! V roce 1986 16 párů, v 1995 7párů a dnes 2 náklady z toho jeden podle potřeby!
VÚdfan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 20:59:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tohleto byl dle mého názoru zbytečné vyhození pěněz, vím, že spousta z vás se mnou nebude souhlasit.

Dle mě nebyla rekonstrukce vůbec potřeba, přejezd AŽD 71 byl v zachovalém stavu a plně funkční.

Ale když je tak řeč o tom strážním domku, tam byly někdy mechaniky?

Odůvodnění k mému negativnímu přístupu rekonstrukce, podle mě je zbytečné nahrazovat funkční nezávadnou věc jen trochu modernější, ale stejnou.

SŽDC má asi spoustu peněz nazbyt, když tak rozhazují.

Nevím co si myslíte vy ostatní o tomhle kroku. Podle mě to bylo zbytečné, pokud tedy neměl onen přejezd nějakou jinou vážnou vadu, která není vidět na fotce, tedy kromě vyššího věku.

Jen vás poprosím, nekamenujte mě za to.
vlasak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 10:47:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vúdfan: souhlasím, přejezd neměl podstatnou závadu, o které bych něják extra věděl, kromě zvýraznění křížu na doplňkových výstražnících.
o mechanikách nevím, zkusím se na to zeptat babičky.
ale stejně jsem tu náhradu čekal.
vlasak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 13:21:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a ještě něco: mluvil jsem s babičkou, říkala, že je snad přímo v Sobíňově parta nadšenců do přejezdů a železnice obecně. bude se prý snažit zachovat alespoň jednoho sovieta (přejezd vzoru sssr), tak uvidíme...
Híhou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 351
Registrován: 9-2008

Odesláno Pátek, 30. prosince 2011 - 18:09:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedny už mrtvé.
vlasak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 10-2011
Odesláno Pátek, 30. prosince 2011 - 20:07:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlínou Hezky, ta silnice mi připomíná Jaroměř, ale tam to asi nebude
Martin96
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 30. prosince 2011 - 22:57:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vlasak: kdyby ses koukl pořádně do popisku tak zjistíš že to je ve Zahrádkách u České Lípy
http://www.youtube.com/user/Martinacek96 - Youtube kanál
vlasak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 10-2011
Odesláno Sobota, 31. prosince 2011 - 09:22:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ahá