K-report
 

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 04. 10. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 04. 10. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4787
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 12:00:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem jen fakt zvědav, jak se za současného stavu,kdy nový JŘ prostě není (a myslím, že ho SŽDC v toto chvíli v def. verzi ještě nemá), stihne vše do 10.12. udělat, tisk, distribuce JŘ a spol., sestavení GVD, oběhů, turnusů atd.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5749
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 12:08:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: Elektronicky by se to mělo stihnout, ale holt se nemusí stihnout tištěné JŘ a pomůcek GVD. Holt nebude "bible" k dospozici cca týden před koncem listopadu, ale až v prosinci.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1378
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 12:16:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Juchů, takže to zastavování platí
DANSKESTATSBANER

vagonWEB
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5750
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 12:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju: Předpokládám, že máte režijku, jinak byste takhle nejuchal, jako kdyby šlo o jediné spojení z Prahou a Ostravou.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2043
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 13:14:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jediné spojení to není, ale třeba u relace Hranice-Ova asi nebude jednoduchý bez rezervací a místenek a já nevím co všechno žlutovlak použít.

ad GVD: Bylo by dobré pokračovat v diskusi na různých místech a úrovních o tom, jaké spoje do budoucna proškrtat, omezit, úplně zrušit,apod. Jestli jsou nutné pomalé R na koridoru, jestli by hradecké R nemohly o víkendech jezdit ve dvouhodině a v hodinovém taktu jen v prac.dny, apod.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5751
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 13:29:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: Jestli máme mít ČR dobře pokrytou provázanou dálkovou dopravou, pak je vhdoné většinu linek postavit na dvouhodinovém základě, tedy alespoň v místech, kde na ty linky váží další linky dálkové i regionální. A pak je potřeba zvážit zahuštění na dalších vytíženějších ramenech. Pokud je někde nabídka spojů velká a ještě je doplňována dalšími nedotovanými spoji, je potřeba zvážit nutnost ponechání souběžných dotovaných linek.
Je úžasné, že je snahou mít přímé vlaky fakticky po dvouhodině z Prahy do Vsetína i Luhačovic, které se budou 250 km přetahovat o cestující s ostatních vlaků. V době, kdy je nedostatek peněz a kdy se díky tomu začíná rozpadat schopný systém dálkovky, se bude muset hledat určité řešení i tady.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Zámčan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.173.40.50
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 16:53:05    Odkaz na tento příspěvek  

M.Kunt a to Vám kto povedal že Jančura linku BA-DS -KOmárno vysúťažil .....dostal to priamo bez súťaže..(akože dopytom ..!!!)
no a štát zaplatí Jančurovi nepomerne viac ako zaplatil ZSSK samozrejme je to tým že bude jazdiť Jančura raz tolko vlkm ..len či to bude treba....!!!
5738
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 16:58:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď se ke mě dostali GVD 2011/2012 a měl bych dotázek na někoho znalého, jestli už se něco neví o:
1.) Sp 1900-1903 (Labe+Rokytka) budou začínat až v Kolíně. Znamená to změnu v řazení vagonů popř. Nebudou to jezdit Elefanty??
2.) Všiml jsem si, že Elefanti už nejezdí přímou trasu Praha-Kolín-Pardubice a že se to rozdělilo na 2 části. Takže budou v úseku Kolín-Pardubice elefanty nebo to budou jezdit ty BDmtee jako již dnes některé spoje?
Přijde mi to zhoršení stavu vůči dnešnímu.
Rychlík číslo 700, Buchlov, přijede ke třetímu nástupišti. Pravidelný příjezd v 7:25. Vlak dále pokračuje ve směru Praha Libeň a Praha hlavní nádraží, pravidelní odjezd v 7:28
Tomes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 19:58:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5738 : Spěšňáky by měly zůstat v současném řazení, Elefant by měl do Pardubic zajíždět jen jeden pár, který bude 2 dny obsluhovat Pardubice - Č. Třebová, Svitavy / Lichkov
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1379
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 20:59:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Nemám režíku, ale říkám, pro mě je složité a komplikované kupovat jízdenku u RJ tak, aby nebyla jednou tak dražší než u ČD.

Jinak příšla mi do rukou změna VODky (letošní). A co nevidím: Odra, Hukvaldy, Hutník a Landek mají jezdit jako fotka výše, na Slovanovi mají jezdit Bmee a na Čapkovi místo Bee a Bpee 2x Bmz Sice jen do odvolání, ale stejně... A něco z příštího: Silesia má být Expres, do Istanbulu má jet WLABmz, a pro Kubzeho: Kodaň je stále psaná Dál, na Sobieskim pojede BRmnouz místo WRmnouzu, na Landeku pojede ARmpee, to stáhnou z Čapka, který tedy pojede bez hospody a s Ampz143, na Hukvaldech a Pernerovi ZSSK ARpeer, a na Beskydovi a Janáčkovi do 2.5. WR!
DANSKESTATSBANER

vagonWEB
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 12-2003
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 21:23:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na Landeku pojede ARmpee, to stáhnou z Čapka

Škoda Čapka, ale tohle je dobrý krok (ale udělal bych to hned, ne až od prosince). Na této trase aspoň do toho budou chodit lidi, ne jako na pomalé trati do Plzně a Domažlic, kde jídelák nikdo nečeká. Samozřejmě je v něm třeba zachovat těch 120 Kč za jídlo a definovat po vzoru západních soudruhů SporoTiket i do jedničky.

(Příspěvek byl editován uživatelem turista.)
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2332
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 01:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Orky: Já jen co nejspíš vedlo k současnému stavu. Abychom si to tvrdnutí v Děhylově užili, vjíždíme tam od Ostravy do odbočky 80.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5753
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 08:46:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bugear: Odppusťte otázku neznalého terénu, ale v Těch Třebovicích je jenom jedno nástupiště, že?
Já tam vidím ještě 1 možnost, a to vést ty spěšňáky v poloze jako rychlíky, ale pak ztratím výhodu lepšího prokladu Sp/Os a v Opavě se prodlouží vazba od Osobáků od Krnova. Já bych zkrátka do té varianty šel, i kdybych v těch Třebovicích měl jet 50 do odbočky, protože ta varianta zkracuje pobyty ve Svinově, což považuji za klíčové pro průjezdnou linku a umožňuje vazby Os-Sp v Opavě.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4010
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 09:24:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bugear, Orky:
Vzhledem k tomu, že taky občas do Opavy jezdím mi ta nesymetrie osobáků, ale i rychlíků (byť není tak výrazná) na 321 vrtá dost hlavou. Tohle se jeví být jako aspoň trochu "rozumné" vysvětlení.

Konfigurace Třebovic je dobře vidět na leteckém snímku.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Jonder1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 12:59:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takhle jsem to zkoušel já na 321.
application/vnd.openxmlformats-officedocument.spreadsheetml.sheet
S1 - 321.xlsx (34.0 k)
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4011
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 13:11:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonder1:
Nebyl by XLS nebo pdf? Já tenhle nový office neumím.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Jonder1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 13:28:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady to je, ještě jsem tam opravil drobné chyby.
application/vnd.ms-excel
S1 - 321.xls (75.3 k)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5756
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 13:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonder1: Na první pohled hezké, ale da druhý mám jisté připomínky.
1) Není osa, tedy pravidelné křižování oběma směry, ale to by se na jednokolejné trati dalo odpustit, kdyby:
2) Vazba ČT směr Čadce, tam by se musela 320 posunout o 15 minut doprava.
3) 32 minut Ostrava-Opava s 2 křižováními, do toho bych nešel
4) Vychází z bodu 3: Velmi náchylné na stabilitu. Při jízdní době 32 (tedy zřejmě bez rezerv na křižování) si nechat pobyt ve Svinově 1-2 minuty (záleží na směru) a ještě vyžadovat ostré vazby v Kunčicích mi taky nepřijde jako vhodné.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2333
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 14:05:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Mibl, Orky: V Třebovicích je ještě sypané pro mimořádné křižování. Při rekonstrukci vzniklo různých nedomyšleností víc, zbytečně nízké krajní nástupiště v Děhylově a ve Štítině, v Háji se pokud vím muselo dokonce předělávat, protože někdo zapomněl na to, že křižující vlaky před výpravní budovou nesmí stát za sebou.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5757
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 14:17:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud bychom chtěli rezignovat na vazby v ĆT, nebo rameno opět rozdělit, měla by jít ještě varianta, kdy Sp/R pojedou z Opavy v X:35 a osobáky pojedou v X:11. Pak by měl vyjít vzájemný kříž Os/Os opět do Háje, ale o půl a R/Os do štítiny. Pak by byla pauza ve Svinově cca 7 minut a vazba v kunčicích by byla kolem celé (X:04/X:06) po narovnání 323 do přesné osy v celou. Jiná rzoumná vatianta tak, aby R zůstaly v cca dnešní poloze a zároveň zůstaly zachovány vazby v Kunčicích, se mi vymyslet nepovedlo.
Jinak děkuji za alternativní návrh. Pokud bychom chtěli pokračovat v diskusi, navrhuji přesun do "GVD obecně".
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1310
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 20:27:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já přidám k 321 další detaily o kterých se zde asi neví. Jinak nevidím při zběžném ohledání větší problém(co se dnešního stavu a možností týká)...

1: Příjezd ráno do Kunčic v 5:17 je akceptován...
2: Příjezd do Kunčic v 13:23 není návrhem akceptován(jedná se o domluvený dojezd z důvodů návaznosti na vnitropodnikovou dopravu v Arcelor Mittal)
3: Příjezd do Kunčic v 21:17 až 21:22-3 není akceptován návrhem ani současným JŘ.
To vše od směru Opava.
Cílovým stavem by mělo být zkrácení postoje ve Svinově. Příjezd asi x58 až x:00 odjezd x:06 až x:09.

Pak by časem mohl být stav po dokončení 320 v Kunčicích od Těšína na příjezdu cca x:14-16 a od Svinova x:19-21.
Takže i zkrácení přestupu ve směru od Havířova na FM a naopak.

Tím že by se to posunulo a na S2 bylo asi tak...
Svinov od Studénky x:02-04
Bohumín cca x:21-x:31 max 10.min postoj...
Č.Těšín cca x:06-x:08
Třinec cca x:15(místo současných x:30)

Tady bych zvážil požádat o změnu nástupů na směnu v Třineckých železárnách z 6:00 na 5:45, 14:00 na 13:45 a z 22:00 na 21:45...
Sedělo by to i po směnách...

V Arcelor Mittal tak to již většina provozů má a i já to osobně svým podpisem ztvrdil.
Tím výjde i rychlý obrat v Mostech u Jablunkova po dodání slonů a dokončení reko místo současného hodinového postoje soupravy tam...

Vše samozřejmě záleží na postupujících pracech, dodání souprav a dalších okolností...
Současný stav příjezdů a odjezdů v v přestupních bodech je již asi 10 let ustálený s mírnými změnami a tento mírný posun by určitě přispěl k zlepšení alespoň v rámci možného...

Na 323 by se muselo v případě současného stavu asi posunout křižování jinam(což reálné asi není, ale to nevím jistě)...
A vůbec by na té trati byl největší problém s přízpůsobením se výše uvedenému. Řešením je zatím nedohledné reko 323 v které stále věřím...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5764
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 21:19:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540: Já hledám vhodné taktové schema, které by platilo po většinu dne, návaz na směny lze řešit individouálními posuny. Posuny na 323 nevidím reálné co se do míst křižování týče. Lze prostě celý JŘ vzít a posouvat.
Aby bylo možné realizovat správně fungující ITJŘ, bylo by ideální, aby celý region fungoval podle nulové symetrie. Toho lze na současné infrastruktuře a při současné poloze rychlíků Olomouc-Opava-Ostrava pouze dvaěma způsoby: osobní vlaky budou v Ostravě od Opavy buď v X:17 (jak jsem navrhoval já ve svěm návrhu), nebo alternativně o půl hodiny později v X:47. Jinak se to asi rozumně poskládat nedá. V obou případech je prostoj osobáků ve Svinově cca 5 minut a v obou případech je vazba v Kunčicích. Až bude dvoukolejka až do Frýdku, můžeme hledat jiné řešení.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1311
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 23:36:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Já obecně souhlasím.
A ta dvojkolejka do FM je fakt brzdou a to mě sere...
Také bych rád, aby schéma platilo po téměř celý den...
Byly by jen výjimky, uvededu zatím jen např. odjezd posledního os. z Č.Těšína ve 22:40-45. Po příjezdu Excelu od Slovenska, což naštěstí v návrhu ze srpna již zase po letech bylo avizováno.
Nebo odjezd prvního ranního os. z Havířova podle potřeb jako přípoj na Ostravana(nově Silezia)ve Svinově...
Co se týká časových poloh, je mi bližší návrh od Jonder 1...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5772
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 08:32:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540: Návrh od Jonder1 nebude fungovat, je moc ostrý, tedy fakticky nevyjezditelný (viz moje připomínky https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2278836). Tak on ten Jonderův návrh je v podstatě kombinace mých obou, tedy mého prvního (viz odkaz výše) ve směru Opava a alternativy ve směru Český Těšín. Vidím v jeho návrhu tam ještě jedno úskalí, krom těch co jsem popsal, a to je vazba mezi různými skupinami vlaků v Kunčicích. Jedním směrem váže na do FM jedoucími CD/CT a druhým jen v PD (posily).
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Jonder1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 11:09:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přál bych vám slyšet ty nářky cestujících, když stojíme skoro 10 min. v Děhylově a čumíme do krajiny, protože se tam křižujeme s OS a R směrem od Opavy, to stejné jest křižování v Komárově OS a SP (pravda, tam to netrvá tak dlouho). A co se týká Svinova, nemyslím si, že pokud se v hlavních směrech jezdí co 30 minut, aby byl ve Svinově 20 minut prostoj ve směru ČT, to podle mě hodně odrazuje lidi od cestování.
Já jezdím buď SP, nebo R, ale pokud člověk jede z Ovy v 10:06 či 16:06 R, tak si připadá jak v dobytčáku.


A co se týká Kunčic, já vycházel z toho jak je to dneska, odjezdy ze Svinova směr ČT jsou prakticky shodné, to stejné od Těšína, jen je prohozeno, že v X:47 jezdí vlaky do ČT ne jen do Kunčic. Pak je ještě možnost poslat je tak, aby v Kunčicích vznikl proklad S1 (X:15, X:45) a S6 (X:00, X:30)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5777
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 12:00:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonder1: Přál bych vám slyšet ty nářky cestujících, když stojíme skoro 10 min.
Vždyť je to taky pitomost, je to jen o neschopnosti konstruktéra sestrojit pořádný GVD. nebo o neschopnosti objednavatele si dupnout.
Každopádně i tak musí být alternativa vymyšlená tak, že se dá vyjezdit. To ta Vaše nejde.

A co se týká Kunčic, já vycházel z toho jak je to dneska
Pokud vezmu svůj návrh či jeho alternativu a odečtu od ní 7 minut, dostanu se do poloh dnešních Kunčic. A nebo opačně, vezmu dnešní Kunčice a 7 minut přičtu, čímž se dostanu do souladu s mým návrhem.
Jestli budu mít náladu, tak se časem pokusím udělat návrh pro kompletní uzel Ostrava.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Jonder1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 12:24:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžete mi prosím objasnit obsah vaší věty: Každopádně i tak musí být alternativa vymyšlená tak, že se dá vyjezdit. To ta Vaše nejde.

Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 12:26:00    Odkaz na tento příspěvek  

Negativní poznatek GVD z Hranic n/M:17.19 má odj.R Bohumín-Brno a 17.23 má odj.RegioJet do Prahy.Oba dojeli včas,ale nechápal sem,že R do Brna schválně v Hranicích drželi kvůli RJ,který odjel včas a R do Brna kvůli žlutému vlaku odj.s 8 min.zpožděním!!!A to měli jezdit ty nové R Olm-Ost a přibudou další spoje RJ a další dopravce.To chci vidět jak na dost zahuštěné trati Boh-Pře/Olm budou jezdit všichni na čas!Realita mluví za vše,že to asi nepůjde!Takže méně vlaků=menší chaos!
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 897
Registrován: 12-2008

Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 12:35:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže méně vlaků=menší chaos!
A žádné vlaky = žádný chaos!
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.

Vrůtky/Vrútky; Jablůnkov/Jablunkov;
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 12:53:44    Odkaz na tento příspěvek  

Chio:Až tak zase nee,ale hold vlaky nejsou tramvaje,aby jeli těsně za sebou.
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 15:03:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenal 300: Teď jde o to, proč R do Brna neodjel taky včas, když včas přijel. Ráno např. Ostravan taky dojel do Pardubic včas a odjel +9 (nebo tak nějak). Os 8606 "díky" tomu +15 a Buchlov v Kolíně byl fuč. A v tu dobu žádný RJ nejede.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5778
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 15:10:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonder1: Vy jste sestrojil návrh jízdního řádu tak, že je nevyjezditelný, protože Vám tam evidentně chybí doby potřebné pro křižování. Za 32 minut to sjedete bez dob na křižování, jenž vy křižujete dvakrát. Do toho máte minimální pobyty ve Svinově. Za 33 to jezdí liché osobáky, které nemají dle GVD nikde delší pobyty kvůli křižování, vždy je mají protijedoucí vlaky. Čemu na tom nerozumíte?
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 15:33:22    Odkaz na tento příspěvek  

Protože RJ už měl dopředu postavenou vlak.cestu i když byl ve stanici R dřív...
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 487
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 15:58:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pak ale musí být nějaký důvod, proč ji neměl postavenou ten rychlík, když tam byl dřív (a všichni přijeli včas). Výpravčí asi veděl, že ten rychlík se zdrží. Co třeba zpoždění Os od Vsetína a čekání na přípoj?
Jonder1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 16:09:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Ty OS v v Děhylově, Háji a Štítině minutu stojí, tak jako dneska, myslím si, že je zbytečné aby i v případě křížení tam ten vlak zbytečně stál delší dobu. To raději ať odjede třeba s 2 minutovým zpožděním.

Jako já se spíše zajímám o MHD a dělal jsem návrhy pro Opavu, jen mě prostě štvalo to, jak z Opavy to vůbec nejezdí v taktu a to, že opravdu čekání na křížení v Děhylově a Komárově je zdlouhavé.

A myslím si, že když už se trať modernizovala a mluvilo se o tom, jak to bude rychlé spojení, tak je škoda, že to ztroskotalo právě na křížení, kdy potom OS jezdí i 41 min. což je prakticky stejné jako před modernizací, pokud se nemýlím.
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 16:09:41    Odkaz na tento příspěvek  

Fucida:Byla to sobota,takže od Vsetína nejelo nic..
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7576
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 17:01:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonder1:
To raději ať odjede třeba s 2 minutovým zpožděním.
Není možné sestrojit grafikon s již předem plánovaným zpožděním. To je prostě blbost. Jízdní řád se dělá proto, aby se dodržoval a ne aby se porušoval. Krom toho už alespoň někde funguje sankční systém, kdy dopravce platí objednateli pokuty za zpožděné vlaky. Také je potřeba uvažovat určitou rezervu, protože jinak jedna pomalá na přejezdu = zpoždění ne 2 minuty ale třeba 4-5 a celé se to sesype jak domeček z karet. Na konci špičky pak jezdí vlaky při půlhodinovém taktu třeba o 25 minut pozdě.

Orky:
Jestli máme mít ČR dobře pokrytou provázanou dálkovou dopravou, pak je vhdoné většinu linek postavit na dvouhodinovém základě, tedy alespoň v místech, kde na ty linky váží další linky dálkové i regionální.
Při pokračování současného trendu škrtů se asi budou muset na MD brzy zamyslet nad řešením Plzeňska. Myslím, že je v takovém případě držení celodenní celotýdenní hodinovky Praha-Plzeň nemyslitelné.
Bohužel (protože se bojím dopadů na návazné vlaky) to nejspíš platí i o úseku Praha - Ústí nad Labem. A půjde-li hodně do tuhého i v krajích, může přijít na řadu i velmi zdařilý systém SV-kvadrantu, protože (alespoň dopravně vyspělé kraje) začnou přebírat do objednávky dnešní rychlíky a doplňkové osobáky můžou jít do kopru. Na rovinu - nechci se takové situace dožít.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Machsebestova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 17:16:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdy bude k dispozici nový jízdní řád
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5780
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 17:25:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonder1: Při tvorbě jízdního řádu musíte počítat i při nejmodernějším zapezpečovacím zařízení určité technologické intervaly. Křižování bývá zpravidla časově náročnější než pouhý průjezd se zastavením.
Ano, můžete říct, že je lepší 2 minuty zpoždění, ale co když vám to JŘ neumožní zkrátit? Začne se Vám celý koncept sypat. A toho já se v případě JŘ obávám, protože vaše jízdní doby s křižováním jsou ještě o minutu kratší než vlak, který je křižováním ovlivněn (čeká na protijedoucí vlak). Váš JŘ spěje k tomu, že první vlak chytí 2 minuty a ten směrem zpět už 4. A tekhle to začne narůstat než se operativně změní místo křižování, aby se to srovnalo.

Hroch: Teď od prosince se dostaneme na hranici únosnosti, která je však ještě pořád řešitelná kordinací s kraji (viz 238). Páteřní linky, na kterých visí regionální vazby, snad kromě Švejků, ještě zůstanou. Pokud podobné nastane příští rok a MD stále nebude ochotné akceptovat korekci dotované dopravy na ose Praha-Olomouc, tak už to bude špatné.
Plzeň by měla na hodině zůstat. Můžeme se bavit o přechodném omezená třeba dvou sedlových párů vlaků (podobně jako dneska české Budějovice). Co se týče Ústí, tam bych se do konceptu snažil sahat až na dalších místech. Pokud by už na 090 mělo dojít, tak bych šel po posilových pomalých rychlících a nahradil to, byť se skřípěním zubů, zastavením Chebských expresů v Lovosicích.
Další škrty by už musely začít kompletním zrušením pomalých rychlíků linky Praha-Olomouc-Luhačovice/Vsetín. Jako dotovanou bych asi nechal jedinou vrstvu po dvouhodině (dnešní expresy Praha-Olomouc-Vsetín/Luhačovice). Holt by se buď jezdilo na střídačku jako kdysi s vloženými rychlíky z Olomouce, zrušily přímé spoje z Prahy do Luhačovic nebo by se nějak dělilo v Olomouci, teď nevím. Pokud by se nemuselo škrtat nějak extrémně, pak bych asi zvážil ve spolupráci s Pardubickým krajem ohnout ty vlaky do Letohradu v nové lince Praha-Letohrad.

Machsebestova: Zatím to není úplně jisté, ale mělo by se to stihnout do půlky prosince. :-)
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2280
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 18:33:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Holt by se buď jezdilo na střídačku jako kdysi s vloženými rychlíky z Olomouce, zrušily přímé spoje z Prahy do Luhačovic nebo by se nějak dělilo v Olomouci, teď nevím.

šibování s vagónkama je naprd a ježdění na střídačku je lepší jenom o něco. Nechat jednu větev přímou a pro zbylé dvě přípoje hrana-hrana v Olmiku na rychlou vrstvu by udělaly za míň peněz mnohem víc muziky (častější spojení za kratší dobu).
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5781
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 19:30:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David_jaša: Já teď nechci řešit, co je lepší. Já jenom říkám, že v době, kdy naroste počet vlaků RegioJetu a za rok LeoExpresu, mi přijde z hlediska počtu spojů takové spoje držet v délce 250 km.
Rozhodování, co obětovat by bylo hodně těžké, v obou větvích jsou významná města. V té první jde zejména o Zlín, v té druhé Vsetín či Valašské Meziříčí. Při výběru je potřeba řešit i Přerov, který by byl při preferenci přímého Vsetína řešitelný pouze úvratí. Těžké rozhodnutí, jak to řešit. A třeba to byl jeden z důvodů, proč to zatím neřešit.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1820
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 20:04:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já vám teda nevím. Pominu, že "plívy" rozhodně nejezdí prázdné, zejména ne ve srovnání s jinými potenciálně ohroženými linkami.

Ale: Jak si (vážně) představujete obsluhu Přelouče, Chocně, Litovle, Mohelnice? Beru, že zastavit Ex v UO by se asi dalo. Ale co dál? Samozřejmě, že z Chocně nebo Přelouče do Pardubic lze jet regionálkou, popř. Pardubický kraj dejme tomu učiní cosi, aby to nebyl takový opruz. Jak ale pojedete do Prahy?

Mimochodem, kdyby už opravdu došlo na nějaké masivnější "převody vlkm" z dálkovky do regionálky, výsledkem by pravděpodobně nebyl Letohrad (ten má už dnes se v bolestech rodící systém Sp), nýbrž Svitavy. ;-) Takže Litovel a Mohelnice opět utře, stejně jako třeba Vysoké Mýto na střední a severní Moravu.

Takže "tudy ne, přátelé," na plívy nesahat!

Přestupy v Ex vrstvě: No kdyby už tedy fakt bylo jó nejhůř, umím si je představit směr Vsetín. Slovensko bude už brzy stejně rychlé Ostravou, a samotné Valašsko zase tak velká síla není. Ona ta luhačovická větev svým názvem svádí k pocitu marginálnosti, ale "sedí" na ni prakticky celá východní Morava (Přerov, Zlín, Uh. Hradiště, Kroměříž).

Stejně jsem ale přesvědčen, že tady by se mělo škrtat (přesněji: bude-li dotace postupně klesat k nule, tato trať bude bohužel muset přijít na řadu; rozhodně to nehodlám nijak aktivně prosazovat) až po vyčerpání "ideologiky správných" linek. To jsou podle mě ty, které jen reálně suplují (mezi-)krajské páteře: Tj. relace bez celorepublikového významu. Protože právě bdění nad "systémovou kostrou" je hlavním úkolem státu. Ty různé Rumburky, Rakovníky, (dnes ještě) 238, Klatovy, ale i třeba 160, 030 (Liberec jako takový je po silnici těžko překonatelný), Tanvaldy (za Turnovem) nebo (pokud to platí MD, teď nevím) obé Jeseníky či Brno - Hodonín (minimálně po Břeclav), popř. další, to všechno je /z pozice dálkové dopravy/ spíš taková třešnička na dortu.

Ono je to vůbec v ČR všechno blbě, neboť to co objednávají kraje by měla být pravě tato "druhosledová kostra." Doplněná třeba o podobné vlaky na 026, 238, co já vím třeba 201 nebo 340/1 atd. Ona totiž ve skutečnosti je doprava dálková (krajská města, popř. něco jiného nadregionálně významného do Prahy, Ostravy či Brna), doprava regionální (ty Sp/R, vybrané Os, několik busových linek), a doprava MÍSTNÍ (= velká většina Os a busů). Jenže místo toho jsou kraje postaveny před úkol zajistit i místní dopravu, a pak mají tendenci zajišťovat výhradně tuto, a "střední segment" jde do kytiček.

Čili pokud nějak více omezovat peníze, asi bude třeba přeuspořádat objednávku, resp. zodpovědnost jednotlivých hráčů za různé segmenty.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tomáš Záruba.)
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2045
Registrován: 8-2006
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 20:28:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TZ: Z Prahy se dá jet EC111 do Pardubic + Sp v 11:36 z Pardubic na Choceň, UnO,atd. Například. Plus pomalé brněnské R + pro UnO ještě žlutovlaky. Co se týče Mohelnice, Červenky,apod., tak dálkovkou důsledně zastavovat v Zábřeze + Os směr OL. Ze Zábřeha jede třeba osobák na OL v 11:39, ale Košičan Zábřehem cca v 11:27 projíždí... Proč?
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 994
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 20:29:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je potřeba řešit i Přerov, který by byl při preferenci přímého Vsetína řešitelný pouze úvratí. Těžké rozhodnutí, jak to řešit. A třeba to byl jeden z důvodů, proč to zatím neřešit.

Nebo přesně naopak - Přerov je ideální místo k trhání na půlky i ke spojování směrem na Prahu.
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1821
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 20:29:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čelákovičan: Takže ona Litovel, Mohelnice ale třeba taky Vysoké Mýto do Prahy na 2 přestupy? No to tedy není nic moc.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5782
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 20:30:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš_záruba: A co radši: Porušit další půlku dálkové dopravy a hýčkat si plívy, které budou posíleny možná až dvěma novými vlaky do hodiny (RegioJet, LeoExpres) a nebo je škrtnout a vyjednat částečně nápravu u soukromých dopravců a částečně ponechat na jediné dotované dvouhodině přes Olomouc.
Chocně, Přelouče a další jsou města velikosti Lovosic, kde je dvouhodina mimo špičky běžná. Ať si zbytek doplatí kraj, dálkové vrstvy tam je habaděj. Sorry, ale to je vůči zbytku republiky hodně sobecký přístup.
Abych to shrnul, na 010/270 navrhuji toto:
Nedotovaná Ostrava: ČD, RegioJet, LeoExpres
Dotovaná:
1) EC Praha-Libeň-(Kolín)-Pardubice-(ČT)-Brno-Břeclav-... 60 minut
2) Ex Praha-Libeň-Kolín-Pardubice-Česká Třebová-Zábřeh-Mohelnice-Červenka-Olomouc-... někam
3) R1 Praha-Libeň-Kolín-Přelouč-Pardubice-Choceň-Ústí-ČT-Svitavy- ... - Brno 120 minut
4) R2 Praha-Libeň-Pardubice-... 120 minut, jede dle finančních možností MD
Pokud se bude příští rok opět rušit, Vaše plívy by měly jít z celé republiky jako první, protože jednak nesbourají systém rychlé regionálky a jednak mají nebo lehce mohou mít alterantivu. Já se domnívám, že R2 se dá poměrně jednoduše ve špičkách PD nahradit spojením pražských Sp 190x a pardubických Kolín-Letohrad.

(Příspěvek byl editován uživatelem orky.)
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2046
Registrován: 8-2006
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 20:36:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TZ: Když pojedu z Prahy, tak raději pojedu v 9:17 než v 8:48 (což asi stejně nic nejede). Nebo v 11:17 než v 10:48, atd. Třeba do Luhačovic sem jel z Prahy v 11:17 dálkovkou do OL + R z Olomouce do Luhačovic. Proč bych měl z Prahy vyjíždět o půl hodiny dřív?
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 20:46:50    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové a co tak např.:úsek Praha-C.Třeb.použít nějaký EC,Ex,který pojede at už směr Ostrava nebo Brno a z C.Třeb.by vyjížděl R obsluhující Zábřeh,Mohelnice,Olomouc,Přerov až do Luhačovic/příp.Přerov,Vsetín.../,Když by se mělo ulehčit trati 010.A máte 1 přestup..
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1014
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 20:55:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TZ: podle mne jsou fakt zrušitelné pomalíky na Olomouc. Praha - ČT - Brno nechť jsou státem dotované pomalé R ve dvouhodině, a ve špičkách ať si to PK + JMK zahustí spěšňáky. Na Olomouc objednávat jen Ex (v Zábřehu s nim zastavit, Mohelnice pak je z Prahy na jeden přestup), Litovel má holt smůlu (ostatně busem z Olomouce je taky na jeden přestup). Ex pokračovat asi do Luhačovic (střídat to se Zlínem nebo Veselím mi spíš připadá jako blbost) a na zbytek severní a východní Moravy přestupovat v Olomouci nebo Přerově ...
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7579
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 21:00:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:
Ohledně 010-270 souhlas. I přesto si ale myslím, že taková Plzeň alespoň k nějakým vypadávkám může lehce dospět a pro to je třeba postavit systém tak jak píšete, tj. dvouhodinový základ a hodinové posily, což dnešní Praha-Plzeň není.
Stejně tak by samozřejmě asi šly na sedlovou dvouhodinu Budějovice, kde to při množství výluk nebude na škodu.

Tomáš Záruba:
Takže Litovel a Mohelnice opět utře
Násobně větší Šumperk nebo turisticky významnější Jeseníky jezdí též s přestupem.
Protože právě bdění nad "systémovou kostrou" je hlavním úkolem státu.
A teď - co je ještě ta systémová kostra a co už není? Podle mě patří do systémové kostry veškeré EC,IC,Ex a R mimo několika málo okrajových úseků se zvýšeným množstvím zastavování (př. Klatovy-Ž.Ruda, Č.Lípa-Rumburk, asi by se tak dalo nahlížet i na U.Hradiště-Luhačovice, ...)
Budeme-li pohlížet na to, co supluje (mezi-)krajské páteře, tak to jsou veškeré R snad mimo Brno-Ostrava a rychlých Ústí n.L., někde na pomezí jsou Praha-Plzeň a Praha-Č.Budějovice. Zbytek je z pohledu potřeby stát vs. kraj na srovnatelné úrovni, kdy obsazenost se do jisté míry odvíjí od infrastruktury.

Čili pokud nějak více omezovat peníze, asi bude třeba přeuspořádat objednávku, resp. zodpovědnost jednotlivých hráčů za různé segmenty.
Přeuspořádáním zodpovědnosti se peníze nerozmnoží. Když už, tak bych se zamyslel nad ministerskými autobusy, tj. stejně jako kraje nahrazují málo vytížené lokálky autobusama, můžeme zkusit se bavit o nahrazení některých rychlíků autobusy. Půjde to špatně při těch počtech cestujících, ale nehledáme dobré, ale nejméně špatné řešení.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 21:13:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že diskuze se pomalu stáčí ke koncepci, což podle mě patří na fórum vedle, ale taky bych připojil svůj skromný názor:
Podle mě je zásadní chyba MD, že dopustilo volný (nekoordinovaný) otevřený trh. Já si myslím, že MD by mělo soutěžit všechny linky s parametry podle svého uvážení - ať oni rozhodnou, která linka bude jak rychlá, kde všude zastaví a takto nechť jí vypíše. Přece nikdo neříká, že soutěžená linka musí být z principu dotovaná, ne? Klidně ať si jakýkoliv dopravce nabídne hodnotu dotace ve výši 0,- (nebo míň:-D). Klidně bych se vsadil, že i ČD by nabídly nulu (s railjetama - kde by na to reálně vzali, je věc druhá).
Tento současný dokonalý systém "jezděte si, jak chcete" vede akorát k tomu, že se vyčerpá kapacita na vlacích, které se střídají o místa zastavení a stejně je nutné je doplnit pomalíky. Dlužno dodat, že v takových pomalících výrazně stoupne kvalita přepravy - průměrný počet cestujících připadajících na jednu toaletu totiž bude v rozpětí 1-2. :-)
Akorát, co potom s osobáky? Se podívejte na 010-ku - to je skvělé, že se osobák z Kolína do Pic nechá v každé stanici předjet, že? Z pozice člověka, který těmi vlaky před pár lety jezdil, musím říct, že tohle je zkratka k tomu, aby lidi přestali jezdit vlakem a sáhli pro auto.
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 21:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už, tak bych se zamyslel nad ministerskými autobusy
Prosím, tuto myšlenku zase rychle opusť. :-) Ne, ona není z principu špatná. Ale tady souhlaím s názorem MD, že jde o Pandořinu skříňku. Podívej, jaký bordel dělá otevřený trh na železnici. V autobusové dopravě nic koordinovaného není a z vlastní zkušenosti vím, že u komerčních dálkáčů to prostě ani nejde. Nejde dotovat jen něco - to by bylo řevu. A pokud by AD lobby s tímhle souhlasila, tak leda až ve stavu, kdy budou na trhu max. tři velcí hráči bez jakékoliv jiné konkurence a tihle hráči by pak tlačili na to, že se zaplatí AD místo současných rychlíků... Nerad bych se dožil doby, kdy zůstanou na kolejích jen vlaky Praha - Ostrava...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5783
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 21:24:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otto_pospíšil: Souhlasím. Na volnou konkurenci nejvíc doplatí objednavatelé, protože budou muset draho nahradit to, co jim zbyde po soukromnících.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
R_666_Satan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 22:17:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se odvážím a hodím sem svůj koncept. Je revoluční a bourá současné řešení všech (kdo si hraje nezlobí).

IC1 Praha (X:00) - Břeclav (X:30) - Wien/Bratislava

IC2A Praha (L:30) - Přerov (S:30) - Břeclav (L:30)

IC2B Praha (S:30) - Přerov (L:30) - Bohumín,
2. jednotka pokračuje z Přerova směr Púchov

IC3 Bohumín - Přerov (L:30) - Břeclav (S:30)

Tato páteř by se jistě celá obešla bez dotací. Vše ostatní by bylo zajištěno návaznými Sp.

Souhlasím s Orkym, že Přelouč může být řešena Os Pardubice - Kolín, pokračujícím bez zastávky do Prahy, nebo jen do Úval a dále zastávkově směr Praha (- Beroun).

Předpokládám kapacitní jednotky, modernizaci uzlů Přerov a Břeclav, zvýšení rychlosti trati 330 na 200 km/h.
application/vnd.ms-excelLinky
PaterKrep.xls (58.4 k)
Šmajchl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 22:26:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě to někdy připadá, že si konkurují už nyní i objednavatelé dotované dopravy. MD dopravy objedná rychlíky, ale protože osobáky jsou moc pomalý, a nemůžou se tam vejít(kvůli křižování, třeba i čekají na vhodnou trasu mezi rychlíky), tak se nahradí Sp, který se tam (možná logicky, jsou rychlejší, zastávky prakticky jako R) vejdou. Protože to je jednokolejka, tak se tam víc rozumných vlaků prostě nevejde no a lidi z vesnic si přelezou do autobusů nebo do aut - protože tam přece nemůžeme zastavit, a nestihli bychom všechna křižování. Konkrétně mám na mysli 032 (ale myslím, že se to najde i jinde).
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7705
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 22:29:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šmajchl - ohledně 032 podepisuji.
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1822
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 22:53:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otto_pospíšíl 63: Tak tohle (zejména první část) absolutně a bezvýhradně podepisuju! Jenže mám takové obavy, že "ministerstva" (nerovná se "ministra"!) se na "plnou liberalizaci" nikdo neptal, prostě to bylo politikum a tak se "muselo" udělat. Ale podle mě to tak stejně dopadne, protože naprosto nevěřím dlouhodobě ziskovému provozu ani jednoho dopravce na Ostravě, natož když se poperou hned tři. Takže očekávám akci "návrat IC/EC do objednávky" cca za 2 roky.

Jinak ta "volná konkurence" znamená, že ty vlaky do Ostravy systémově vlastně nepřibydou - jednak ne vždy takt (nezaměňovat s intervalem), ne vždy (minimálně zpočátku spíš skoro nikdy) tarifní nekompatibilita (a "znovuzrození" dilematu, k čemu vázat přípoje, známého z dob příplatků za "nadstandard"). Proto jsou mi z duše protivné úvahy o škrtání zde prostě proto, "aby tam toho nejelo moc" - výsledkem bude reálný pokles obsluhy na daném rameni!

Hroch: Přeuspořádáním zodpovědnosti se peníze nerozmnoží. Když už, tak bych se zamyslel nad ministerskými autobusy, tj. stejně jako kraje nahrazují málo vytížené lokálky autobusama, můžeme zkusit se bavit o nahrazení některých rychlíků autobusy.

Naprosto ne! Autobusem celkem bez rozpaků nahrazuju lokálky, ale na delší cesty to opravdu není dopravní prostředek 21. století. Jasně že jsou singularity typu Liberec, kde to o vlaku asi fakt není, ale i ty Švejci se podle mých (pravda, sporých) pozorování docela chytali. Roztrojení objednávek má sloužit právě tomu, aby ve výsledku docházelo k náhradám osobáků a lokálek spíš, než u spěšných a rychlíkových spojů. Protože u "celoregionálního" objednatele velmi často vítězí myšlení "obsloužíme všechny zastávky, a tím je tam cosi i pro tu hlavní relaci = máme vyhráno, zrychlené vlaky jsou cosi navíc, to až tak nechceme. Příklady jistě jmenovat netřeba.

Čili abych to shrnul: Když už by se mělo na provozu železnic šetřit, tak jedině v tom nejnižším segmentu - lokálky a Os mimo aglomerace, nahraditelné poměrně bezbolestně autobusy. Cokoliv rychlejšího nejen nerušit, ale dále rozvíjet. Protože tohle je to, co splňuje (na rozdíl od plošné obsluhy) smysl existence železnice v osobní dopravě.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5784
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 23:07:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TZ: Autobusem celkem bez rozpaků nahrazuju lokálky
Ale ne příliš dobře. :-)
nahraditelné poměrně bezbolestně autobusy.
...něco alá zprasená oblast Lichkovska? :-)
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4407
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 23:12:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych si dovolil trochu oponovat tomu odstřelu osobáků a lokálek. Protože mnohdy nemá smysl mít trať v celé délce dvouvrstvou - klasický a řek bych že skoro ideální je v tomto směru stav na 040 kde Sp zastavujou mezi Packou a Kunčicema všade a na silnějších koncích kde (částečně) projedou jsou proložený osobákem. Neb mít durch Sp a k tomu bus pro obsluhu Tamplí a Bělý "3x denně v kladiva" by ved akorát k úbytku cestujících ve vlaku na 040 ale i v okolí.... Podobně bych si uměl představit i třeba 160, kde by R "dělal osobák" od Žatce někam po Blatno. Dnes už není problém mít i ty zastávky na znamení pro "soupravy" 84x a 85x.
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1823
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 23:32:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Trochu se mírněte, až přiliš často tu vydáváte osobní názory za objektivní pravdu. Jako třeba teď. :-)

Petr Vlček: No někde by možná lehce "kompromisní" přístup k zastavování v rámci zjednovrstvení prospět mohl, ale dělat od Blatna po Žatec Os z R, to už je rovnou můžete zrušit. I když pominu křižování a tak...