K-report
 

Archiv diskuse Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 0... do 29. 12. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 026, 028 a 033 » Archiv diskuse Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 0... do 29. 12. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Railfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 7-2009
Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 14:05:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_I: Tedy pokud jsem odhalil nějakou chybku, tak to bylo necíleně. Spíš jsem si říkal, že se v kraji postavilo více podobných mostů. Podobný most je snad i dál na Hanušovice.
Railfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 7-2009
Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 14:12:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_I: Tak to se nedivím, že Vás to spletlo. Ty stavby jsou si hodně podobné.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.203.121
Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 15:47:03    Odkaz na tento příspěvek  

Mám ještě historický prospekt ČKD-Lokomotivka k "brejlovci". Na jeho titulní straně je T 478.3002 přesně pod tím kamenným nadjezdem. Na zadní straně je přesně stejná fotka jako na obálce knihy Ing. Mizerovského, co sem dával Alf, vypadá ale méně retušovaná. T 478.3002 má na obou propagačních fotkách docela světle zelenou střechu a partie mezi kulatými okénky (ne tak tmavou jako Alfův sken).
Starý Hanák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.242.93.34
Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 18:16:17    Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím, že je to u Červené Vody. Nadjezd u Červeného Potoka je v oblouku, tento se zdá v přímé. U Červené Vody je krajina "placatější" (Králická brázda) než u Červeného Potoka.
Cici
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 18:29:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf: Evidentně se v našem kraji těch propagačních snímků fotilo víc. Tahle neoznačená fotka se nachází na 1. straně knížky "brejlovci":



Jen škoda, že je fotka tak mrňavá :-(

Cogwheel: Sken prospektu k pokochání by nebyl? :-)
*** TrainWeb.cz ***
železniční fotogalerie
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2159
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 20:42:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně T478.3001 a 3002 přišly z výroby (koncem 60. let) do depa Hradec Králové, tak že se s nimi bylo možno setkat i na Jeseničáku. Stejně tak i s „hydrobertou” T478.4001. Viz tato a více fotografií na www.prototypy.cz

http://www.prototypy.cz/zobrobr.php?filename=753002f.jpg

Aby jsme dorazili tu mojí mýlku v nadjezdech, tak teď už opravdu ten pravý (ze kterého na fotografii Pana Březiny v příspěvku od Alfa vyjíždí 354-ka) mezi Dolní Orlicí a Červenou Vodou... (zima v přelomu let 1975/76)

projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 23:10:38    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Starý Hanák" = 25.12.2011 - 18:16:17:
No, mně se také příliš nezdá, že by to nutně musel být původní nadjezd silnice do Velké Moravy v Červeném Potoku: ten kopec za ním zcela vpravo mi pro to místo připadá příliš vysoký (na to, jak vypadá blízko - někde tím směrem už by přece měla být Prostřední Lipka a za ní relativně nízko položený průsmyk do Kladska, a ne zalesněný kopec) a okolí nadjezdu vypadá naopak příliš ploché a "holé" - ale mohu se mýlit, zejména když jde o tak starý záběr, protože teď už to tam vypadá jinak: je-li to skutečně Červený Potok, pak by na někde vrcholu kopce zcela vlevo měla být samostatná dělostřelecká pozorovatelna K-S 12b "Utržený" (na kótě Veselka nad Červeným Potokem = 718 m nad mořem), prostřední kopec by v tom případě musela být kóta Výšina (666 m nad mořem = s ruinami dělostřeleckých srubů), a kopec zcela vpravo by snad mohl být už průhled na hřbet u Suchého vrchu s tím, že hranice mezi blízkým a vzdáleným obzorem je na snímku nezřetelná. Ale stejně mi to i tak připadá (současnému) Červenému Potoku, kde to poněkud změnil i nový nadjezd, trochu nepodobné ...

Ad "Alf" = 5216:
Ten obrázek s prototypem "brejlovce" pod Červeným Potokem je ovšem pohled opačným směrem (na trať směrem k Podlesí), než je diskutovaný pohled na nadjezd (= je-li to skutečně nadjezd v Červeném Potoku), a je pořízen z místa až dále od nadjezdu směrem po boční silnici vedoucí do Velké Moravy = pod Kralický Sněžník (někde v tom nejbližším - a "nejzelenějším" - lese by měl být pěchotní srub K-S 5 "U potoka").
z@k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.127.80
Odesláno Pondělí, 26. prosince 2011 - 11:04:29    Odkaz na tento příspěvek  

Most z příspěvku je opravdu mezi Červenou Vodou a Dolní Orlicí. Protáhlá silueta hřbetu Suchého vrchu v pozadí je nezaměnitelná...
Z Červené Vody je směrem k Orlici cca 20 promilové stoupání, tomu odpovídá i pára ve výkonu.
Jestli mě paměť neklame, tak byl nadjezd k 85. výročí trati opraven (1984), aby byl někdy na přelomu tisíciletí snesen.
Na lokálce jezdily hlavně 354.1, ale objevovaly se tu i loko 524.1 a ojediněle 464.0
Railfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 26. prosince 2011 - 18:57:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z@k: Suchý vrch to určitě není, leda některý z jižněji položených vrcholů Bukovohorské hornatiny (Prostřední vrch, Jeřáb či Planiska), ty nemám tak v oku.
Porovnejte telefonní sloupy. Dle mne zde lítají fotky dvou nadjezdů, ne jednoho.



(Příspěvek byl editován uživatelem railfort.)
Rambomat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 3-2009
Odesláno Pondělí, 26. prosince 2011 - 19:53:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

roman.zakopal@centrum.cz taky si myslím, že to není Suchák, vlevo od fotky se nachází svahy Dolní Moravy.Tedy pokud je to opravdu Červený Potok v místě dnešního dvojmostí(starý kamený a nový)Ale ruku do ohně za to nedám.
BURDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.152.38
Odesláno Pondělí, 26. prosince 2011 - 19:56:44    Odkaz na tento příspěvek  

Dlouho jsem toto DF nesledoval, protože jsem se nechtěl rozčilovat.Dnes jsem bohužel sem zabrousil a celkem toho lituji.Čtyřikrát jsem se rozmýšlel,zda mám reagovat a popáté tedy píši.
V branži přípravy jízdních řádů jsem dělal a dělám přes třicetpět let.Musím však říci, že takový stav, jaký byl letos skutečně něpamatuji!!!
Nebudu se vyjadřovat k výsledku, to tedy asi skutečně ukáže čas, ale zatím "nic moc"!Chtěl bych ale reagovat na příspěvek jinak většinou objektivního -aa-.Třeba nebyl až tak dobře informován.(pokračování dále)
BURDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.152.38
Odesláno Pondělí, 26. prosince 2011 - 19:57:48    Odkaz na tento příspěvek  

Musím se zastat ICOM(potažmo tedy ČSAD UO). Protože jsem po několik posledních let byl i u tvorby autobusových JŘ, vím, že po Dušičkách byl nejzažší termín pro zaslání "na kraj" a nikdo si nedovolil to tam paní Ing. D. poslat později.Letos ještě v době,když už dráha měla tiskovou konferenci ke změně JŘ se v Žamberku na poveřeném úřadě vedly diskuze o změnách(celkem bez výsledku - já už bych si taky nenechal do hotové věci kecat!) a nakonec vyvrcholením bylo to, že ještě v pátek(2 dny před změnou) se dělaly změny na lince 700971.
JŘ se dělaly dle požadavků OREDO na ČSAD.Pracovnice tam už i spaly a nejezdily domů, aby to, co přes víkend pracně stvořily, v pondělí po obdržení změn z OREDO, mohly zase vyhodit a "pro velký úspěch si zopakovat".
Článek, co vyšel v tisku(asi MF Dnes v sobotu 17.12.) psal pochopitelně "občanský" redaktor, který pouze vyslechne, napíše a mnohdy i překroutí, aby z toho vyšel článek " k jeho obrazu".Známe to například i z komentování drážních nehod apod.
Jen bych chtěl upozornit,že nyní se v BUS obězích nestřídají "pouze dva kolegové", ale jezdí zde skutečně řidiči, které jsme nikdy před tím neviděli.I dle sdělení jednoho řidiče ČSAD:"Já vždy když potkávám nějaký autobus(rozuměj linkový ), koukám ,kdo to tam na mne jukne!"Tím došlo i k tomu, že řidiči to zde neznají a zatím nekurioznější příběh je snad z linky Žamberk - Jablonné n.O., když řidič v Nekoři za mostem to uhnul na Šedivec a po protestech cestujících, že chtějí jet do Nekoře se nakonec otáčel na "křižovace smrti" na silnici I/11 a vracel zpět.(jak jsem koupil, tak prodávám, ale na každém šprochu je pravdy trochu).
Na dráze musí každý strojvedoucí udělat a podepsat poznání trati,jak je to vyřešeno u autobusových dopravců nevím.
Jak bylo psáno,že " ČSAD mělo navržený JŘ, který OREDO odmítlo", tak to je skutečně blábol redaktora, protože už od léta z ČSAD mi bylo hlášeno,"my nic neděláme, bude to asi hrozné, ale pouze držíme hubu a krok"!A zda ony jízdní řády po desetiletí "vyjeté" byly špatné či nikoliv- to se uvidí posléze.
Výsledkem všeho bylo to, že ještě tři dny před začátkem JŘ cestující nevěděli, jak se v pondělí dostanou či nedostanou do zaměstnání a nakonec i absence kapesních JŘ se teď projevuje neustálým strháváním výlepových tabelárů JŘ na označnících, aby si je oni zlodějíčkové lepili pro informaci doma na dveře či almary.
Tak už dnes víme, že od 1.1.2012 má ČSAD UO 29 změn(pro Letohrad chvála Bohu pouze dvě!), tak budu vylepovat už potřetí odjezdy.(poprvé na začátku JŘ, potom po doplnění Skibusů - mimo jiné linka 660144 není vedena v IREDO a teď s těmi "novoročními změnami")
Asi bych toho napsal ještě více, ale "škoda slov"!
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2160
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 26. prosince 2011 - 20:18:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, pomalu ale jistě zde vzniká inforamční šum, tak aby nevznikla mýlka...



Nadjezd v Červeném Potoce. Sdělovací vedení traťového telefonu, telegrafu a dálnopisu (německé příčníky uprostřed). Také „úkos” silnice podle zásněžek. V pozadí Chlum a kota 1096 nad Skelným...



Nadjezd mezi Dolní Orlicí a Červenou Vodou. „Lokálkové” jednoduché sdělovací vedení traťového telefonu pro spojení nákladišť, dopraven a závoráře v Bílé Vodě (na přejezdu silnice I třídy) s dirigujícím dispečerem v Lipce...
Starý Hanák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.242.93.34
Odesláno Pondělí, 26. prosince 2011 - 21:36:45    Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_I: Jedná se tedy o snesený (?) nadjezd na hanušovickém zhlaví dnešní stanice Červený Potok? Terén by tomu odpovídal. Určitě to není dochovaný nadjezd silnice do Velké Moravy, tam je trať v oblouku.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5218
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 26. prosince 2011 - 21:42:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi tak dle Pepy..sloupy to je dobré vodítko..ještě doplním mapky.

Co se týká zboření nadjezdu,zkusím se pozeptat pamětníků..na výročí v r.1984 jsem byl a nějak si ho už nevybavuji..Do r.1965 lokálku ovládaly turnusově 3 lok.354.0 + vozy M131.1,pak už 354.1.464.0 už výjimečně na záskok a pod.(viz foto s pluhem..)od poloviny 70.let když skončily v turnuse do Meziměstí..to už je jiný příběh..
Ad.Cici , pro ty co to zde neznají,T478.3 je na mostě u zastávky Sopotnice..

(Příspěvek byl editován uživatelem alf.)
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2161
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 26. prosince 2011 - 23:46:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starý Hanák: Jedná se o dodnes existující (byť neužívaný) nadjezd silnice na Dolní Moravu. Tím bych to ukončil.

Ten (dosud existující) nadjezd na hanušovickém záhlaví Červeného Potoka to není, protože má jinou mostovku se zábradlím. Krom toho kdyby se o něj jednalo, musely by být na fotografii patrny drátovody k dvěma předvěstím tehdejšího nákladiště a hlásky, což nejsou.

Railfort: Na trati Lichkov - Miezdylesie je vícero pozůstatků nadjezdů (pilíře), obdobné jako jsou v prostoru státní hranice (býv odb. Bobischau)...
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 14:09:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji Burdovi za vysvětlení. Co na to pan Záruba?
Jak se integruje doprava jinde? Nejsou nějaké SW na otestování jízdních řádů? Nebo to vymyslet a pak si rok projíždět v různých časech různé trasy, abych zkusil jestli to stihnou děcka na osmou do školy,lidi na šestou či sedmou do práce atd.
qwertz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 16:34:06    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na Sp 1873 v Náchodě-Malém Poříčí napaden průvodčí cikánem pěstmi do obličeje i na peroně na zastávce ho bil pěstmi. Zásah PČR, vlak +23 minut z Náchoda. Průvodčí dojel do Náchoda, kde ho kolega vystřídal...
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 17:21:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BURDA - Co udělalo vedení ČSAD UO pro to, aby fungování nových JŘ naběhlo co nejhladčeji?
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 449
Registrován: 2-2007
Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 17:22:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tento odkaz mě dorazil na mail. Velice pěkně zpracováno http://www.youtube.com/watch?v=ZBmAiJyrtVg&feature=youtu.be
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7908
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 17:46:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ignác: Ono toho ani moc asi za tři (pracovní) dny udělat nejde.
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 351
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 18:09:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272 - Co udělalo vedení ČSAD UO po zahájení provozu? Jak se postavilo k řešení vzniklých problémů? Proč to někde plus mínus funguje a někde ne? Opravdu je chyba jen v jízdních řádech a v jejich pozdním dodání?
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7909
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 18:19:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já na tom vedení nesedím, ale mohl byste třeba napsat, co mělo být uděláno (podle vás).
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
BURDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.152.38
Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 18:28:34    Odkaz na tento příspěvek  

Ignác

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 17:21:30
BURDA - Co udělalo vedení ČSAD UO pro to, aby fungování nových JŘ naběhlo co nejhladčeji?

Bohužel čekalo, až OREDO uzavře s konečnou platností přípravu JŘ.Oni skutečně víc dělat nemohli, jen čekat.Oni jsou pouze dopravci,kde se jízdní řády pouze zpracovávaly do tisku a tiskly!Nejprve byly sliby s ukončením na 20.11.,potom na 27.11., posléze na 4.12. a v týdnu před začátkem JŘ jsme pouze každé ráno koukali, co a nebo které linky JŘ nám tam přes noc OREDO naexportovalo.
Oběhy vozidel byly zpracovány víceméně taky od OREDO, takže ty se pouze průběžně dle dodaných změn a v intencích Zákoníku práce, bezpečnostních předpisů, periodických kontrol vozidel a možnosti zbrojení upravovaly.
Dle řidičů, tam bylo vedení "na prášky", snad dokonce byl ředitel s vedoucím provozu PAD u hejtmana.Nevím sice proč - zda je hejtman chlácholil, aby to ještě vydrželi nebo že by oni jeli hejtmanovi říci, že ten stav je skutečně" na prášky"!
A taky jsem zvědav, kdo bude hradit náklady na změny autobusových JŘ?ČD má letos pouze jednu změnu JŘ a zde se asi bude měnit JŘ, jako ponožky!Každopádně to není zadarmo - zpracování, papír, tisk a zajištění výlepů.
Čuřil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 19:18:11    Odkaz na tento příspěvek  

Pro Ignáce: Ono asi vedení Icomu v UO nic moc dělat nemohlo. Kromě toho, že jim jízdní řády byly neustálš Oredem měněny, nemělo asi smysl, aby se s tímto "optimalizátorem" o nějakých svých představách, které určitě vedení Icomu mělo, snažilo rozumně domluvit. Naopak, mohlo by nakonec dojít k podobné situaci, jaká nastala před několika málo lety na Hradecku, kde po kritice práce úředníků z Oreda byly určitým dopravcům odebrány některé i dost lukrativní linky a přiděleny těm, pro Ordeo, bezproblémovým dopravcům. Oficiálně ale byl Oredem uveden úplně jiný důvod této šarády. Mnozí tady určitě pamatují, o čem mluvím.
Starý Hanák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.242.93.34
Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 19:34:51    Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_I: Pořád mi to vrtá hlavou. Co třeba stíny? Nesvítí to slunko od severozápadu? (!) Pořád mi tam chybí ten oblouk. Není to třeba náhodou někde úplně jinde v Sudetech?
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 20:27:05    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "BURDA" = 26.12.2011 - 19:56:44 + 19:57:48:
Já to (s větší znalostí některých lidí) doplním, byť za tu větší "personifikaci" budu možná někým kritizován - ale ono to ve větší či menší míře platí i pro mnoho dalších ambiciózních "mladých rybízů", protože "konzumentů Šalamounova trusu" je (trochu i vinou starších generací) v "nastupující generaci" podstatně víc, než tomu bývalo v minulosti.
Pokud jde o "-aa-", ten kromě toho, že je neskutečným grafomanem, je navíc do značné míry i "principiálním oponentem", což se snaží zakrýt a aspoň trochu eliminovat tím, že se pokouší presentovat se jako "maximálně objektivní hodnotitel" - díky tomu máme aspoň jakous-takous možnost vidět situaci i jinak, než z jakékoli strany zcela zaujatě: na Zárubově řešení lze totiž občas nalézt i něco málo pozitivního, co by v naprosté převaze těch jeho nesmyslů mohlo zaniknout, a to právě přístup "-aa-" pomáhá zviditelnit. Nepochybujte ovšem o tom, že kdyby Zárubovo řešení všichni chválili, našel by na něm "-aa-" stejně tak přinejmenším tolik "chlupů" jako na hodně velkém bernardýnovi a presentoval by je tak, že by se tím Záruba ani při své "hroší kůži" rozhodně nechlubil.
(dokončení v dalším příspěvku)
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 20:27:18    Odkaz na tento příspěvek  

dokončení:
A pokud jde o Zárubu, je to excelentní příklad produktu "Českého vysokého učení teoretického", který si nikdy nevyzkoušel práci na vlastní odpovědnost v žádné z pracovních pozic v "praktickém provozu", a tak vůbec nemá ponětí o tom, kolik té praktické práce a (osobní) odpovědnosti vyžaduje jakýkoli zásah do už trochu "zaběhnutého" provozu ve fungujícím systému, N.B. síťovém, kde "vstupů" je mnoho a vlastně "vše souvisí se vším": tou potřebnou praxí nemyslím nutnost přímého výkonu některé funkce patřící do "operativního řízení" provozu (výpravčí, dispečer, apod.), ale opravdovou vlastní praxi (= ne pouhé "náhledy" či "stáže", ale skutečnou praktickou práci na vlastní odpovědnost) v některé adekvátní funkci "základního řízení" provozu (= minimálně například technologa provozu v některé "výkonné" složce jakéhokoli dopravce), tedy de facto v pozici jakéhosi "středního článku", jehož úkolem je podle pokynů nadřízených útvarů konkrétně a podrobně zorganizovat praktický provoz. A protože tohle Záruba nikdy "nevstřebal" a zároveň začíná být frustrován tím, že čas plyne a on se dosud neprosadil jako vážený a chválený odborník a osobnost, zbrkle spěchá a zbytečně "silou mocí" unáhleně prosazuje své teoretické závěry, aniž by se v klidu a po získání dostatku podkladů a načerpání informací "z terénu" (a po poradách s lidmi "terénu" znalými) pokusil nalézt řešení schůdné a přijatelné třeba i pro ty, pro které nebude výhodnější, než byl dosavadní stav. Přitom mu uniká, že svojí technokratickou zaslepeností ve výsledku ohrožuje i politiky, jimž se ve snaze o postup v kariéře snaží "vlísávat", a že se jeho nesoudnost snadno může návazně zle vymstít i jemu samému: krajské volby plánované na podzim roku 2012 se blíží a pro "protistrany" může být velmi dobrým argumentem třeba i to, že zatímco na nákladech na "dotování" železnice Zárubovou "optimalizací" Pardubický kraj neušetřil nic, na s ní spojenou rozšířenou linkovou autobusovou dopravu vynakládá podstatně více než dříve, ale cestujících přitom nijak výrazně nepřibývá (kde by se ostatně vzali, když nepřibývá obyvatel).
Chraň nás Pán Bůh před všemi teoretiky nemajícími žádné praktické zkušenosti, ale především žádoucí "myšlenkový" nadhled ...
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5221
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 21:48:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drobnost z praxe..na popud zastupitelstva(zřejmě nejen)obce Hnátnice byl zpět vytvořen autobusový spoj převážně pro školní frekvenci od Písečné,Hnátnice do Ústí n.O.kam přijíždí cca 7.45,takže pro docházku do školy ideální a ne jako"nový" spoj od změny který nutil školní dorost bloumat hodinu ráno po městě,dřív zbytečně vstávat atd..takže alespoň někde zvítězil rozum.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1526
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 21:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pouhá otázka, nebyl ten most někde tady ?

Červená Voda 2008
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 22:23:10    Odkaz na tento příspěvek  

Alf: Rozum zvítězí, až kraj nakope Zárubovce kamsi, a ukončí spolupráci s Oredem. Pevně věřím že nadcházející krajské volby k tomu pomohou (a to i když vyhraje socdem - Zoran už na hejtmana nekandiduje, a Tichý to má prý taky nahnuté, takže i noví oranžoví by mohli Zá(h)rubu odpálkovat).
750.292
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.211.136
Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 22:47:36    Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ: To není moc pěkná představa, Záruba by se vetřel do přízně jiného kraje a podělal dopravu i tam :-(
Railfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 22:57:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Union_pacific: Řešíme tu více mostů. Jestli myslíte ten zachycený na druhém a třetím snímku od Alfa či záběr z příspěvku 2159 Pepy_I, tak jsem přesvědčen, že ano. Jinak já do tohoto kraje jezdím pravidelně za bunkry i za lyžemi, tak mne to subjektivně velmi interesuje.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7803
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 22:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čuřil:
Sorry, ale dopravce tu není od toho, aby vytvářel koncepce. A to myslím obecně v jakémkoliv kraji.

ZFJ:
Já bych tomu Vašemu nástinu vítězství rozumu neříkal. Co bychom u nás ve Středočeském kraji za slušného organizátora dali.

projížděč NAD:
"-aa-", ten kromě toho, že je neskutečným grafomanem,
Možná je grafomanem, ale alespoň se po něm dají příspěvky číst. Na ty Vaše s jedním souvětím na "deset" řádek to chce občas vyšší luštitelskou.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 09:30:30    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: tak to tedy ne - já bydlím právě ve středních Čechách (a vlakem jezdím denně do prácde a zpět), a o masivní likvidaci tratí opravdu, ale opravdu nestojím.
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1527
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 09:41:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Railfort: Ano, otázka měla znít, nebyl ten snesený most u Č.Vody někde tady?
Jinak v tomto kraji jsem bydlel do patnácti let (1956-71) na dnešní KONEČNÉ.
Ale to už je tak dávno ...........
BURDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.152.38
Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 11:22:37    Odkaz na tento příspěvek  

Alf - 27. prosince 2011 - 21:48:18
Asi myslíš tu " novoroční změnu" (jedna z 29 změn u ČSAD UO) - jedná se o nový spoj 27 na lince 700972, ale vzali vozidlo z linky 700973,spoj 12, který tedy zrušili.I když si myslím, že toto bude asi užitečnější(ale pouze můj subjektivní dojem).Sem však zvědav(ale asi to mají ošetřeno jinak), jak budou jezdit do školy děti ze Žampachu-Hlavné, když jim jediný ranní autobus zrušili(odpoledne jede.)
Čuřil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 12:06:02    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Nejde o koncepci jakéhokoliv dopravce, ale o to, zajistit kvalitnější dopravu lidem, než jakou navrhuje "optimalizátor", a často i s menší finanční náročností. Ovšem zde zmíněný "optimalizátor" se většinou neobtěžuje vyslechnout(a natož pak i zapracovat) připomínky kohokoliv. A poslední dobou(cca půl roku) se už OREDO ani neobtěžuje odpovídat na dotazy, kritiku a připomínky, zaslané jak mailem, telefonem nebo písemně. A to v obou krajích. Nějak nám ti páni organizátoři vyrostli, nezdá se vám?
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 12:09:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čuřil - Odebrání linek v KHK nebylo po kritice, ale po vyloženém šprajcování se a odmítání požadavků kraje. Noví dopravci jezdí podle JŘ požadovaných objednatelem, dodržují je, zákony neporušují, nekrachují. Částečné odejití šprajcujícího se dopravce bylo zcela na místě.

Burda - Konečná verze JŘ do tisku skutečně byla na poslední chvíli. JŘ, podle kterého bylo možno vytvořit turnusy byl k dispozici dřív.

21272 - Dopravce může (respektive musí) podniknout vše potřebné, aby naplnil objednávku. Například příměřenou kontrolou fungování bezprostředně po velké změně a zasahováním tam, kde je to potřeba. Vedení ČSAD UO se evidentně na tohle vyflajzlo, nechalo řidiče ať se v tom topí, a místo snahy to rozchodit se raději scházeli s politiky. Zdaleka ne všechna zpoždění byla vinou jízdních řádů, hodně se na tom podepsali laxní řidiči a laxní vedoucí u dopravce. Pokud jde o laxnost a ignoranci, tak ČSAD UO asi patří první místo. Skoro bych řekl, že se vedení ČSAD UO rozhodilo přilít olej do ohně s cílem Oredo vykoupat v jejich nedodělcích.

Čuřil - Vy si myslíte, že se dá v několika lidech stíhat příprava nových JŘ pro celý pardubický kraj a zároveň odpovídat na spousty dotazů. Ptejte se na kraji, proč měla optimalizace tak krátký termín a proč na ní dělá tak málo lidí.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7806
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 13:30:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ:
Já zase nestojím o vozbu prázdných 810 (např. Bakov - Dolní Bousov, ale i jinde), zatímco potkat o víkendu autobus (např. v místech, kam koleje nevedou) je unikum. Taky stojím o to, aby tu fungoval jeden IDS společný i s Prahou a ne ta dosavadní parodie "integrující" pouze vybrané autobusy. Po odstranění všech zbytečných souběhů vlaků, SID-busů a PID-busů by tu mohlo za ty prachy být naprosto luxusní spojení do každé obce.
Ale jsme tu OT, takže případná reakce jinde ...

Čuřil:
zajistit kvalitnější dopravu lidem, než jakou navrhuje "optimalizátor"
A jak může dopravce vědět, že je kvalitnější? Kvalitnější v podobě dopravce bývá v 99% 20 let tzv. "vyježděný" JŘ, který vyhovuje oběhům dopravce a nevyžaduje od pracovníků dopravce v kancelářích jakoukoliv činnost.
O kvalitě dopravy rozhodují (měli by rozhodovat) občany zvolení zástupci, kteří si pro tento účel zřizují NEZÁVISLOU organizaci. Není možné, aby o četnosti a časových polohách obsluhy (a dalších věcech) rozhodoval jeden z dopravců a nařizoval to de facto i ostatním.
Je to podobný případ jako kdybych si nechal vyrábět na zakázuku skříň o rozměru x a výrobce mě přesvědčoval, že už léta prodává podobnou o rozměru y.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
BURDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.152.38
Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 13:48:09    Odkaz na tento příspěvek  

Ignác
28. prosince 2011 - 12:09:47

Já jsem pouze psal, že "oběhy byly v podstatě udělány též od OREDO a jen se průběžně upravovaly podle dodaných změn a v souvislostech na ZP,OBP atd." Skutečně oběhy byly od začátku zpracovány od OREDO, vždyť taky to je to základní,co se musí zároveň tvořit,abych mohl JŘ nějak smysluplně dělat.... a že je vytvořilo systémem " od Šumavy k Tatrám", tak se potom skutečně na linkách nestřídají pouze " jen dva kolegové".
Každopádně chci však říci to, že pokud je včas hotova příprava,tak je potom i ten přechod na nový JŘ v klidu a jsou v podstatě všichni řádně a včas informováni o souvislostech.(alespoň to v předcházející roky takto bylo).Ale jak se dá z vašich řádků porozumět, " není nad adrealinový přechod" a za všechny ty nejasnosti, nepřípoje, nestíhání jízdních dob atd. nakonec může dopravce.
Já tvrdím, že důkladnost a svědomitost přípravy JŘ se pozná na první opravě(změně) - když jsem to před dvěmi roky přednesl na poradě starostů v Pardubicích s již tenkrát nastupujícím OREDO, tak tam na mne tajemník koukal dost nedůvěřivě.
Snad ještě k tomu " času optimalizace" - už před rokem na tomto DF zazněly první náznaky připravovaných optimalizačních změn.Nejprve se to z krajských pozic popíralo(bylo vánoční moratorium - mír na zemi a pokoj lidem dobré vůle), aby ihned po Novém roce to již začalo v konkrétnějších podobách prosakovat navenek a 28.II. bylo prvé sezení v Letohradě.
Jak veliké sousto si OREDO vzalo a s kolika lidmi to bude zpracovávat, to snad nezáleží na dopravci, ani lidosprávě obcí a měst.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7808
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 13:55:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BURDA:
Jak veliké sousto si OREDO vzalo a s kolika lidmi to bude zpracovávat, to snad nezáleží na dopravci, ani lidosprávě obcí a měst.
Obcí a měst ne, ale kraje ano (jedná se o organizaci kraje).
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 14:19:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Burda - jak se dá z vašich řádků porozumět, " není nad adrealinový přechod" a za všechny ty nejasnosti, nepřípoje, nestíhání jízdních dob atd. nakonec může dopravce.
To jste z mého příspěvku nemohl vyčíst. Nebyl tak myšlen a z napsaného to rozhodně nevyplývá.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2162
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 15:26:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Union Pacific: Ano přesně v tom místě označeném na vaši fotografii stával tento most. (zima v přelomu let 1975 a 1976)



A speciálně pro vás malý bonus - Moravský Karlov na 1. máje 1975

Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 852
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 16:47:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Václavice v 14:30. Obměna vozového parku pokračuje, a tak tu máme RN.007 jako Os 5146 z Doudleb nad Orlicí do Náchoda, RN.150 jako výchozí Os 15165 do Starkoče a pak 810.477 + BDtax782.091 jako Os 5103 z Meziměstí do Týniště nad Orlicí.


Sledování trutnovských brejlovců - brejlovci.radekpapez.cz/2012-01/ || Baimy.jdem.cz | Bdtn756 (PDF) | Bdtn757 (PDF)
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1529
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 17:22:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa I: Díky za nádhernou fotovzpomínku ....
A na to vykání si nepotrpím.
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3331
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 17:56:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

projížděč NAD: Myslím, že jsi tu charakteristiku v mém případě (ostatní nebudu hodnotit) trefil docela správně. A kdybych nebyl grafoman, tak co budeme povídat, K-report nejspíš ani neexistuje (byť by jistě bylo něco jiného...)

Holt postoj obyvatelstva se nejlépe projeví při krajských volbách. Uvítal bych nadále informace o funkčnosti systému a nevěřím tomu, že jsou pouze záporné zkušenosti.
Čuřil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 19:19:42    Odkaz na tento příspěvek  

Ignác: vy o koze, já o voze: Vy máte zžejmě na mysli ůvyhlášení války" Oreu ze strany Orlobusu a Osnada, což byla úplně jiná akce.. Mimochodem, vy máte na Oredo nějaké vazby? Pokud ano, můžu poslaz SZ?
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 19:20:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-
nevěřím tomu, že jsou pouze záporné zkušenosti

Což o to, jsou i kladné zkušenosti
Dokonce si myslím, že koncepce JŘ jsou vesměs velmi dobré.

Problémem byla podle mě především uspěchanost zavádění a nedostatečná informovanost.
Béda Lak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 19:26:34    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: "O kvalitě dopravy rozhodují (měli by rozhodovat) občany zvolení zástupci, kteří si pro tento účel zřizují NEZÁVISLOU organizaci"
Ano, ona ta "nezávislost jspočívá hlavně v tom, že je potřeba pro některého ze známých či příbuzných krajských radních pro dopravu(v obou krajích)zajistit teplé místečko s odpovídajícím platem a minimem odpovědnosti za soji"práci".
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3684
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 20:51:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NEKOŘSKÝ ZPRAVODAJ VÁNOCE 2011

Slovo starosty obce

Přestože obec Nekoř veškeré shromážděné připomínky v požadovaných termínech písemně zaslala frmě OREDO, nikdy jsme na ně nedostali žádnou odpověď. Až při ústním projednávání v rámci obcí žamberecka se podařilo uplatnit některé měny a to zejména v lince Žamberk – Jablonné n.O.

V návrhu linky Č. Petrovice – Letohrad úplně vypadl autobus dovážející děti ze Šedivce do nekořské základní školy. Zde se podařilo alespoň prosadit, aby místo před půl sedmou mohli jet o dvacet minut později alespoň na dolní Nekoř na zastávku na křižovatce U Lehků autobusem, který jede pak do Pastvin a Klášterce jako posila. Proti argumentu, že nyní jezdí ze Šedivce „jen“ tři školáci a pokud jim to nebude vyhovovat, ať změní školu, se skřípěním zubů opravdu nenacházím odpověď.

Abych dokreslil průběh těchto jednání a přístup frmy OREDO, zmíním se ještě o anabázi posledních dní s ranním školním autobusem do Letohradu. Na posledním ústním jednání k jízdním řádům 14 dní před jejich defnitivní platností jsme společně se starostou Letohradu avizovali, že v návrzích stále není to, co od začátku společně požadujeme, tedy aby ranní školní autobus nekončil na autobusovém nádraží, ale jel až na náměstí s dětmi do ZŠ Komenského a studenty průmyslovky. Bylo přislíbeno nám v tomto vyhovět. S hrůzou jsme při zveřejnění podoby jízdních řádů pět dní před jejich platností zjistili, že autobus bude opravdu jezdit na náměstí, ale už ne k autobusovému nádraží a všechny naše a šedivské děti jezdící do ZŠ U Dvora by museli vystupovat už u OEZ. V telefonu jsem se dozvěděl, že přesně takto jsme to přece chtěli!!!! Po dvou dnech telefonování a elektronické komunikace se podařilo hlavně s velkým přispěním starosty Letohradu Petra Fialy, pana Petra Buryšky, který má v Letohradě jízdní řády na starosti, a díky vstřícnosti pracovníků ČSAD zařídit, že autobus dojede s dětmi až k nádraží. Moc jim za to děkuji. Mimochodem, první reakce OREDA však byla, že to v žádném případě nepůjde zařídit…
Nechci se k novému systému jízdních řádů stavět negativně, ale i vzhledem k tomu, že návaznost na
vlaky je mizerná až téměř žádná a nikdo tento argument nechce slyšet, moc optimismu mi nezbývá. Omlouvám se, že jsem trochu rozsáhleji popisoval poslední události kolem jízdních řádů, ale kdybych to na vlastní kůži neprožil, těžko uvěřím, co je možné….
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 20:55:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čuřil - Mohl byste stručně napsat, jaký dopravce přišel o kterou linku jen kvůli kritice a návrhu na zlepšení? Sice je to mírně mimo téma, ale pár vět se snad ještě snese.
Nemám vazbu na Oredo.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2164
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 21:01:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechci se k novému systému jízdních řádů stavět negativně, ale i vzhledem k tomu, že návaznost na
vlaky je mizerná až téměř žádná a nikdo tento argument nechce slyšet, moc optimismu mi nezbývá.


Není pan Nekořský starosta nakonec taky šotouš, že s k novému systému staví negativně a nevnímá ten neviditelný zlomek pozitiva (jinak má pravdu)
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3685
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 21:09:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě "ocituju" mojí mámu:

To jsem šťastná, že máme v České Rybné v sobotu autobusy přímo do Rokytnice, ale ve všední den se ze Žamberka z práce domů nedostanu, neboť autobus v 17:30 byl bez náhrady zrušen....

Pepa_l
Starosta je myslivec a automobilista...:-)




(Příspěvek byl editován uživatelem honzasl.)
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 360
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 21:20:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bezprostředně za zkopírovanou pasáží v tom zpravodaji následuje jedna věcná informace, podle mého názoru docela významná:

Zveřejňuji informaci, že pro potřeby obcí a občanů Pardubického kraje jsou zřízeny dvě informační linky (466 030 708, 466 026 866), na kterých budou zástupci OREDA připraveni odpovídat na Vaše dotazy a připomínky k jízdním řádům. Linky budou v provozu každý pracovní den od 8 do 18 hodin. Připomínky lze samozřejmě podávat i na Obecním úřadě v Nekoři, v průběhu ledna se uskuteční další společné jednání starostů ze žamberecka s firmou OREDO s možností připomínkování těchto nových jízdních řádů.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 361
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 21:27:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl - Kolik lidí denně končí v 17 a jede do České Rybné? Jestli to je jen Vaše maminka, a ještě k tomu jen dvakrát týdně, tak bych považoval odjezdy v 15:35, 16:35 a 18:35 za dostatečné.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5224
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 29. prosince 2011 - 01:24:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Původně jsem to sem nechtěl dávat,ale pro dokreslení zdejší "autobusové" debaty..

Snad to půjde přečíst..i jinde probíhají stále obdobné debaty..
Ad.Union..M.Karlov pěkný..ten terč je doufejme ještě předčasný,Cargo zatím Štíty obsluhuje..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3686
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 29. prosince 2011 - 08:56:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ignác
V minulém JŔ totiž Českou Rybnou vtipně obsloužil závlek autobusu Ža-UnO s odjezdem V 17:30. Bohužel, závleky se asi inženýrům nezdály systémové. Jinak tím autobusem rozhodně nejezdila jen moje máma.
Mám vám se hnat seznam všech lidí z Dlouhoňovic, Hejnic a Rybné, kterým končí pracovní doba v 17:00?

Mmch, ten autobuse v 18:30 jezdíval i dotěď většinou obsazen 0.

Ale jak říkáte, prázdné autobusy v sobototu přece nevadí neboť jsou "systémové", ale v týdnu by jeden člověk byl moc...
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2165
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 29. prosince 2011 - 09:13:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Těma stále aktuální: nové jízdní řády. Ani sem netušil kolik je v našem kraji šotoušů, že si neustále musí stěžovat, viz:



Autobus Letohrad - Jablonné přes Sobkovice, to už je silný „technologický” kafe. Zvlášť v zimě se tam občas člověk bojí jet pomalu i osobákem...
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Čtvrtek, 29. prosince 2011 - 09:22:34    Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo, v elektronické podobě jsou ty články tady:
http://orlicky.denik.cz/

On se kraj bude muset se Zá(h)rubou rozloučit, a JŘ upravit. Jinak by totiž oranžoví a černí mohli projet krajské volby, a to by jistě móc neradi ...