K-report
 

Archiv diskuse Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 0... do 14. 07. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 026, 028 a 033 » Archiv diskuse Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 0... do 14. 07. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Tomasjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 12-2008
Odesláno Pátek, 08. července 2011 - 20:07:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.rozhlas.cz/default/default/rnp-player-2.php?id=2383306 &drm=

dneska večer bylo v ČR1, zde je záznam...o Ústeckém nádraží
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 770
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 08. července 2011 - 21:31:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nejsou ty naše čtyřky hezčí než ty 750.7 v najbrtu?

NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4829
Registrován: 9-2003

Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 01:36:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad.Vojtik ,přístup přes přejezd se závorama je nebezpečný leda pro magory kteří je obcházejí a podlézají..
Ad.Pepa,asi tak, hlavně ať se už něco děje..Tímto konec pitvání Ústí(než zas někde někdo něco napíše..)
Stejně mě napadá,nejsou šťastnější šotoušci dohadující se proč měl včera náklad do Meziměstí 20 vozů místo 15..nebo lok.742 místo 2x750..
Ad.ES499 - to já znám jedny čtyřky v přírodní barvěMáš recht,tohle je pěkný..

(Příspěvek byl editován uživatelem alf.)
..pořádná mašina má kotel a komín..
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 09:32:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomasjablo: zajímavé
Alf: tak já sem zase něco napíšu.
Zkusím to srovnat s Chocní, přestupoval jsem tam asi vloni. Od města se tam chodí tunelem už hodně dlouho, na konci tunelu pod nádražní budovou se prodávají jízdenky a je tam malá čekárna, pak se taky vrací podchodem, hospoda je přes ulici. A barák je prázdný proč? Otázkou je komu budova patří a kolik chce za pronájem. Nemyslím si ,že Rail Jet bude v Ústí provozovat něco jako občerstvení.
PID cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.150.195
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 14:34:48    Odkaz na tento příspěvek  

ad přestavba v Ústí nad Orlicí:
Já bych ústecké nádraží pro osobní dopravu zrušil, místo toho nechal postavit spojku 010/024 a veškeré zastavování převedl na Město. Klidně by mohly jezdit přímé regionální vlaky Pardubice - Choceň - Ústí nad Orlicí město - Letohrad - Lichov, pokud se nasadí 451, 471 či jiná (nová) vratná souprava nebo se na Městě udělá kolejová spojka (spojky). Krom toho mohou v pohodě jezdit vlaky od Letohradu do České Třebové atd.
Takže staré nádraží opustit a spokojenost bude na všech stranách (možná kromě milovníků starého nádraží).
Petad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 935
Registrován: 8-2006

Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 16:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Sp 1664 Sněžník opouštějící Letohrad. Btw., nevíte, která polonizovaná 163 ho dnes vezla?

Nějaké fotky ode mě: http://www.flickr.com/photos/petrdungl/
ICQ: 327584807
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1708
Registrován: 11-2005
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 16:48:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ikdyž jsem se už nechtěl zapojit do nic nepřinášející diskuze o zachování, či nezachování budovy v Ústí n.O., nedá mi to a doplňuji sem tiskovou zprávu, kterou přinesl iČtZ 7.7.2011.
application/pdf
TZ-Projekt nadraziUO_je_nesmysl.pdf (289.0 k)

Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz
Vláďa_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 773
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 21:55:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si to přečetl, "odborníci se shodli" :-) to je dobrý, nikde ale nevidím názor druhé strany. Nebýt těchto "odborníku", nemusel pan Kadrman, kupovat květináče s kytkama pro starou VB, mohlo tam být už dnes moderní a pro cestující bezpečné nádraží: http://www.usti-chocen.cz/prujezd-zeleznicnim-uzlem-usti-nad-orli ci-prezentacni-video-dvd
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 661
Registrován: 4-2004
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 23:18:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co tunelem takhle?
PID cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.150.195
Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 00:37:23    Odkaz na tento příspěvek  

Wałbrzych: To by byla .
Vlakynachod
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 01:06:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera zajímavá souprava na Sp 1752: 714+814+810...čísla nevím, ale kráva byla v najbrtu
Taky prý nějaký kocour táhnul 854.005, ale u toho jsem nebyl
Stránky o železnici na Náchodsku: www.vlakynachod.cz
Staňte se fanouškem vlakynachod.cz na Facebooku! vlakynachod.cz na Facebooku
Mrkef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 802
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 01:48:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dnes večer v 21 30 přes českou skalici jel Os 2x regína + 714 najbrtka vzadu
Ritchie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.21.107.201
Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 13:05:39    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, nemáte někdo prosím k dispozici časy ve kterých by se dalo fotit nákladní vlaky na trati 020???...v úseku HK - TNO...díky moc.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7400
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 13:33:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf:
Jaké bludy?nádraží uprostřed kolejí,nepohodlné,nebezpečné..bla,bla..Je taková Plzeň nebezpečná?Všetaty?..Budova neodpovídá..no jasně když ji majitel nechal zchátrat...
Měl jsem v předchozím příspěvku snahu (nejen) Vám objasnit, v čem lze spatřovat to nepohodlí. Efekt je zjevně stejný jako házet luštěninu na kolmici k povrchu zemskému.
přístup přes přejezd se závorama je nebezpečný leda pro magory kteří je obcházejí a podlézají..
Jak je vidět na videu v odkazu Vládi z hk, tak se to takovými "magory" v Ústí jen hemží (jedno zda místními, či návštěvníky). Ono se také není co divit, když vlivem hustého provozu (plus blízkosti místa zastavení) je přejezd zavřený dost často a dost dlouho.

Ta TZ je neskutečná snůška . Nevím, kde vzal Mr.Žák patent na rozum, nicméně když už ho má, tak mohl nějakou tu alternativu se zachováním funkce stávající budovy představit. Už někdy před týdnem jsem se tu po ní (marně) pídil.
Že se dá využít k více aktivitám? Viz: Staré historické budovy tím, že umožňují využití nejen jako přepravní terminály, ale i jako komerční, kulturní a ubytovací aktivity, mohou přinášet s minimálními náklady velmi významné efekty.
Mám pocit, že sdružení bylo nádraží nabízeno za 1 Kč, tak se mohli předvést, jak jí dokáží zaplnit všemi možnými aktivitami. Efekty to přece přinese, tak není přece třeba natahovat ruce ke státní kase.

Dost úsměvné je pak následující tvrzení p. Suchomela: „Navrhovaná výstavba výpravní udovy a technologického objektu na kerhartické straně je zbytečná a naddimenzovaná.
Tak nejdřív je stávající velká budova výhodná, neb tam může být umístěno více aktivit a za chvilku už je nová moc velká . Mám dojem, že by si zástupci onoho sdružení měli nejdřív sam mezi sebou ujasnit, jestli je lepší budova velká nebo malá.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2969
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 18:35:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz k místním - byla Česká Metuje dříve stanicí nebo Zv? Je mi totiž divné, že zarostlé mechanické závory, které se nacházejí směrem na Žďár (mapa), mají předzvaněč, ač jsou (nyní) ovládány místně.
www.mechaniky.cz — přehled mechanických závor v ČR na mapě
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1937
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 19:17:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Železniční: Česká Metůje byla do r. 1992 (28.7.) stanice. Měla ústřední mechanické stavědlo a mechanická návěstidla. Závory se myslím obsluhovaly dálkově dvoje. Na „meziměstském” zhlaví byla z důvodu viditelnosti do oblouku abnormálně vysoká odjezdová návěstidla, zvláště to z první koleje...
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2971
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 19:40:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_l: Díky, jako bych tušil, kdo se ozve Stojany od těch závor byly umístěny přímo v ústř. stavědle nebo byly před staniční budovou? O přerostlých návěstidlech jsem nevěděl, jsou (byly) velmi raritní. Co vím, tak jedno bylo ještě poměrně nedávno v Podbořanech (skupinový odjezd).
www.mechaniky.cz — přehled mechanických závor v ČR na mapě
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1939
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 19:59:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Železniční: Pohony na (v) ústředním stavědle (tedy venku obsluhované zevnitř) před výpravní budovou. (tedy mluvím „o tom proskleném domečku” - aby nedošlo k mýlce). Ale nejsem si úplně jistej kolik závor tam vlastně bylo, podle pozůstaků bych typoval dvoje dálkové. To by opravdu věděl někdo místní. Já sem pouze přespolní, ačkoli tam rád jezdím za kamarádem na chaloupku...
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2974
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 20:38:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_l: Fajn, třeba někdo doplní. Jinak když jsme nakousli ta vysoká návěstidla, jsou zvěčněna na jedné z fotek tohoto skvělého webu (přibližně v polovině stránky). Na dalším snímku jsou vidět i ony zmiňované závory ještě s původní dálkovou obsluhou.
www.mechaniky.cz — přehled mechanických závor v ČR na mapě
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 22:54:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmmm...v tuhle dobu aby samostatná 742 jela někam pryč z Mez. není normální.... na nákladu to vypadalo na 750 ale jist si nejsem (odhaduju dle černýho obrysu, přeci jenom vjezdová kolej není tak osvětlená....)
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2876
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 07:39:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Železniční: Jak říká Pepa l, v Metuji byla stanice. Dvě dopravní koleje a jedna manipulační, u které byl kozový jeřáb, jehož pomocí se nakládaly odlitky z místní slévárny (myslím, že byla v Dědově). Už od r. cca 1976 byla ve stanici ve večerních hodinách výluka služby dopravních zaměstnanců, během níž ale stanice zůstávala obsazena hradlářem, obsluhujícím návěstidla. Přes den tam byl výpravčí (občas se tam křižovalo). Pokud jde o ty šraňky, tak ty, které ukazuješ na mapě se obsluhovaly jen na požádání.

Závorářské stanoviště bylo ve Ždáru, kde byly i dvě kusé manipulační koleje, kryté od Metuje krycím mechanickým návěstidlem. Použití těch kolejí mi není známé, možná šlo o pozůstatek z protektorátních časů, kdy byl Ždár poslední zastávkou v Protektorátě (Metuje byla už Říše: Matha-Moren).
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1940
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 07:52:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf_33: Žďár mohl být klidně i hláskou a nákladištěm, dle průzkumu v terénu bych řekl, že byl úplně původně krytý mechanickými návěstidly německého vzoru.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2877
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 11:31:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa l: ŽĎár hláskou nebyl. Návěstidlo bylo jen od Metuje, v základní poloze "volno" (tedy krycí). Rozhodně nebylo německého typu, šlo o běžný typ užívaný u ČSD (rovněž tak předvěst). Ve směru od Police žádná návěstidla nebyla (stav: 60. léta, zdroj: vlastní pozorování).

Na dnešní 026 byla návěstidla německého typu pouze v Meziměstí (všechny vjezdy a dále odjezdy směr Mieroszow. Do Teplic a Broumova mechanická odjezdová návěstidla nebyla).
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 348
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 12:06:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf_33: dvě kusé koleje ve Žďáře? viděl jsem plánek kde byla pouze jedna....a není to tak dlouho max 35let kdy se tam jelo (táta mi říkal že to tam taky obsluhoval)
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2878
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 12:19:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtikj: Já se o počtu kusých ve Žďáře hádat nebudu. Hovořím o stavu v 60. letech, který jsem pozoroval. Jenomže tehdy to bylo tak zarostlé lebedou, že jsem se mohl mýlit. A navíc je to skoro padesát let...
Lokofan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 12:21:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudol 33: Nevím co jste vypozoroval v 60. letech, ale ve Žďáru byla určitě návěstidla z obou stran! Dodnes jsou skutečně v terénu patrné základy návěstidel a souvisejících zařízení i ve směru od Police. V jedné knize věnované provozu na 026 je dokonce i snímek zn.Žďár s výhybkou a mechanikou v pozadí. V terénu lze najít na jednom místě i něco jako železné pozůstatky základů ještě starších návěstidel německého typu.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1941
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 17:03:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf_33: Nechci vyvracet vaše vzpomínky (i když já bych za lecos dal taky ruku do ohně a není to pravda), ale krycí náv. z jedné strany by opravdu postrádalo smysl. Moji myšlenku německých návěstidel právě podporují ty základy v terénu kt. zmiňuje pan Lokofan, ostatně stejné lze nalézt i na bývalé odb. Orlice atd atd. V 60. letech už mohla být návěstidla třikrát vyměněná, to už vůbec není směrodatné. A za války tam mohla díky zvýšení propustnosti hláska klidně fungovat, ale to už by zodpověděl nějaký lokální historik...
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2879
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 17:51:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa l: Samozřejmě, padesát let je padeát let... Ale na druhou stranu, proč by se zřizovala hláska právě v úseku Metuje - Police, když na 026 jsou delší mezistaniční úseky obdobně sklonově náročné a s hustší dopravou (Náchod-Václavice, Meziměstí-bývalý Bohdašín)bez dělení na hlásky. To nemá přílišnou logiku. Pokud jde o návěstidla německého typu, pak třeba si uvědomit, že Žďár byl v Protektorátu a návěstní předpisy protektorátních drah z r. 1939-1945 německý typ návěstidel neznaly (v Sudetech je umísťovala DRB v rámci vlastních předpisů), došlo jen k úpravě barev nočních znaků a tvarů a barev návěstních znaků předvěstí.

Nevím, nevím.
Sněžník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 6-2011
Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 19:08:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen pro doplnění, mezi Náchodem a Václavicemi v minulosti sloužila hláska ve Vysokově.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1942
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 19:53:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že Žďár byl v Protektorátu a návěstní předpisy protektorátních drah z r. 1939-1945 německý typ návěstidel neznaly

No tak s tím bych si dovolil nesouhlasit, návěstní přepisy BMB-ČMD (po změně barev roku 1941) ani jiné vyobrazení mechanických náv. než německého vzoru nemají. Jedná se jak jinak o kopii obdobného DR předpisu (se kt. se pracovalo v Sudetech). Návěstní odlišnosti v rámci nových území říše a německého vlivu se řeší až v dodatcích.



Kolej nákladiště dle všeho vznikla pro válečné účely, viz historie obce: „V roce 1939 zahájil Jan Ticháček výstavbu nové textilní továrny, která pro příští léta poskytla většině obyvatel z místa i okolí zaměstnání a pomohla překonat válečná léta. V roce 1943 zabrali sotva dostavěnou továrnu Němci a zavedli zde demontáž válkou poškozených leteckých motorů. Stará tkalcovna v č.p. 13 byla postupně přestavěna na byty pro zaměstnance. V témže roce byla postavena nákladní vykládací stanice na nádraží.” [zdroj: http://www.zdarnadmetuji.cz/index.php?clanek=4]

To jest, jednalo se o ryze německou akci, proto bych neviděl užití německých návěstidel na uzemí Protektorátu jako nereálné. Při stálém obsazení Zv, pokladny a existenci krycích náv. v období válečného JŘ (a zvýšených požadavků na propustnost) už se alternativa hlásky přímo nabízí...
Novotný J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.153.42.67
Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 20:36:36    Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33, Pepa l: Ve Žďáru nad Metují byla zřízena v roce 1943 vlečka se skladištěm pro nedalekou textilní továrnu. Podle plánu vypadá, že tam byly dvě kusé koleje a krycí návěstidla českého typu. Jak to bylo skutečně těžko dnes říci.
Sněžník: To byl jenom takový místní název závorářského stanoviště v km 57,01, odkud se hlásily průjezdy vlaků a návrat postrku z km 56,6.
Vandr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 8-2010
Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 06:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před zast.Žďár n.Metují/dříve Maršov n.M./ byla odbočná výměna vlečky Hospodářského družstva, a krycí návěstidlo v 70 letech. Je tam snímek v knize o trati 026 Choceň-Broumov od autora Luboše Čermáka 1.dílu na str.165 a 2.dílu na str.89.
prášek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.30.69
Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 10:00:49    Odkaz na tento příspěvek  

brejlovci 750013+287 si to právě teď mažou na 44232 do mezáru a 44231 následně zpět, to jen tak na upřesněnou, že tyhle vlaky prý nemají od 1.7. jezdit:-)
Halbstadt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 940
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 10:47:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad, Prášek
Vono jestli to nebude tím že je dneska úterý a jede živec do Walbrzychu a ten má právě v úterý jezdit. Jo a na postrku je 742.110. A jelikož je to těžký tak to na odpoledne vidím na dva vlaky do Polska.
Bereters
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1029
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 11:00:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takže tento pár pn jezdí pp a v úterý jede určitě? nebo to je taky nahodilé, že jedno úterý jede a další pak třeba zas ne? Díky
www.hval-dislokace.websnadno.cz
Halbstadt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 941
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 11:19:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V úterý by měl jezdit, ale chce to ráno ověřit.
antiprášek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.88.134
Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 12:43:18    Odkaz na tento příspěvek  

prášek: Doporučuji pečlivěji číst dps. V úterý k žádnému zrušení nedošlo. To je náročnější než rozepisovat pokuty za nevyšůrovanou podlahu v autobusech PID:-))
prášek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.30.69
Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 13:02:20    Odkaz na tento příspěvek  

antiprášek: a ona tady někde je nějaká dps? To není jako přemísťovat vozíky v nákupním centru na základě jakési dps, kterou mají k dispozici jenom vyvolení:-))
Vandr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 8-2010
Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 13:59:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33,Pepa I,Železniční: V ČESKÉ METUJI změny v r.1992(28.7.) ze stanice na zastávku, bylo okamžitě autogenem uřezány-odstraněny návěstidla a jedna dopravní kolej vytrhány,/což je VELKÁ CHYBA/, kde sloužila v denní službě pro časté vykřižování vlaků z obou směrů od Teplice n.M/Meziměstí/ a Police n.M./Náchoda/, a případě zpoždění jednoho vlaku z jednoho směru. Nyní se vlaky vykřižovávájí v Teplici n.M. nebo v Polici n.M., a vzniká velký problém případě zpoždění jednoho vlaku čekající od přípojného rychlíku od Prahy/HK ve Starkoči, je vždy opožděn proti-vlak, který nemůže dodržet JŘ/GVD, a vzniká tím ujetí přípojných vlaků, kde jsou cestující velmi zklamané a rozhořčeny. Je NUTNÉ druhou dopravní kolej vrátit zpět a znovu položit koleje. Též vzniká problém pro sestavování vhodného JŘ/GVD, kde se vlaky nemohou vykřižovat. Nyní je Česká Metuje zastávkou neobsazenou.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4839
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 15:54:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obávám se,že se tohle už nikdy nevrátí..Někde mám foto ze stanice při jízdě z lokomotivy ,t.j. hlavně ta návěstidla,to vysoké odjezdové potvrzuji..Paměť bývá ošidná..
Jinak zítra začne výluka tuším v úseku Třebechovice - HK,tímpádem by se na některých vlacích i do Chocně měla objevit řada 754(750).výměna lokomotiv by měla být přes Václavice na přípřeži nějakých os.Přesně to nevím,nemám u sebe patřičné dokumenty..Zítra to omrknu..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2195
Registrován: 6-2007

Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 17:04:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf nebo někdo jiný, mohl bych se zeptat na jakých vlacích ? pojedou už zítra ?
díky
Bambe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 19:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf: Nějak jsem to nepochopil, mohl by si mi prosím napsat odkud kam budou jezdit Brejle?
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4843
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 20:14:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedná se o úsek Třebechovice - Choceň,zítra snad na vlacích 5603/5614 a 5631/5166 nečetl jsem celé opatření,tak to tímpádem nevím přesně..Další dny nemám nastudovány.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Bambe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 20:49:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf: A nevíš ještě náhodou, za Brejlákem budou klasické vozy Bdmtee?
Laseid
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 726
Registrován: 3-2006
Odesláno Středa, 13. července 2011 - 06:17:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf,Bambe:
na obratu 5603/5614 jedou pouze první den výluky,souprava by měla být A,BDs,3xBdt...lokomotiva od včerejšího R 856,takže 754.078 (v HK si ale při odstupování z R 856 postavila hlavu a nejezdila,pak byla stažena zálohou do depa)
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 432
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 13. července 2011 - 10:41:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Vandr: Nyní se vlaky vykřižovávájí v Teplici n.M. nebo v Polici n.M., a vzniká velký problém případě zpoždění jednoho vlaku čekající od přípojného rychlíku od Prahy/HK ve Starkoči, je vždy opožděn proti-vlak, který nemůže dodržet JŘ/GVD, a vzniká tím ujetí přípojných vlaků, kde jsou cestující velmi zklamané a rozhořčeny.

To, co píšete nedává moc smysl. Pokud sudý Sp čeká ve Starkoči na zpožděný R z Hradce Králové, tak "nakopne" protijedoucí lichý Sp v Náchodě, ale díky pobytu v této stanici zpoždění stáhne klidně i o 5 minut. Česká Metuje jako stanice by byla v tomto případě k ničemu.
Johnny13
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 9-2009

Odesláno Středa, 13. července 2011 - 18:05:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Laseid: Takže pokud jsem to pochopil dobře tak od zítřka už jen obrat 5631/5166?
****www.TrainWeb.cz****
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4844
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 13. července 2011 - 20:15:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zítra v úseku Týniště - Choceň 5631/5166,Jinak Týniště - Třebechovice tuším 5612/5607,5644/1855 pak snad ještě 1956(jako dnes)Stejné by to mělo být asi i v pátek.Dnes fotilo asi 6 lidí..a zde nic

..pořádná mašina má kotel a komín..
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3141
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 13. července 2011 - 21:13:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf: tak koukám, že slib jsi dodržel . Kdybych věděl, že na tom ráno budeš ty, tak jsem tě mohl vyfotit, jak odjíždíš z Hradce s následem . A mašinka poslouchala?
Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://www.regionovy.cz.

Bambe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 13. července 2011 - 21:46:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf: Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak ty jsi ten fíra, co dnes jezdil na Brejlákoj?
Halbstadt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 942
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 10:20:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na 5140/5145/5146/15207 810.578 se stahovacímy okny ala Regionova. V dobrušce se dnes opět nakládá. měli byjet dva vlaky a dokonce tam bylo dnes Cargo s uhlím. včera v cukrovaru v Meziříčí Viamont DSP s uhlím.
Stemba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 10:31:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady je něco málo ze včerejška. Vše pochází z Čermné nad Orlicí. Škoda toho počasí.


www.klubfoticu.estranky.cz - web o železnici nejen v České Třebové
Mark21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 9-2010

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 11:30:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Halbstadt: Nevíš kdy mají vlaky z Dobrušky vyjíždět
Halbstadt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 943
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 13:01:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Během odpoledne
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 17:51:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aspoň že s nimi v Dobrušce byla domluva :-) a dalo se s nimi spolu pracovat, jinak nevím jak by jsme ty vozy vyměnili :D
jo a jinak není to tak dlouho co tu byla debata o tom zda se 742 objeví na Pn do Meziměstí... z Úterý na Středu jela sólo 742 (čislo si nepamatuji, ale Alf ji má na fotce) to jen k tomu že jsem tu zahlédl debatu...
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8445
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 18:03:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V UT jsem bylo 20 ložených a to by asi těžko solo 742 pobrala. Já tedy viděl vpředu 013+287 a na pk 2.110.
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 18:10:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750:ano máš pravdu, denní náklad v Úterý bylo toto složení jak píšeš ty, ale myslím že jsem psal "z Úterý na Středu jela sólo 742" (+pár vozů) tak že šlo o noční náklad, když píši z Út na St ...
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8446
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 18:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale my jsme původně debatovali o denním páru... Na noční ano, to tam jsou stojící 742 od Mn. Přes den dělají místní obsluhy.
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 351
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 18:45:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750: tak to potom jo ale i přes den se tam něco najde třeba ta 742 co jela sólo tam stojí myslím že už dva dny...
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8447
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 19:01:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V čase 9-20h tam žádná volná 742 být nemá. Jediný co by třeba jet nemuselo je Borohrádek-Holice, ostatní Mn Náchod, Solnice, Vamberk jezdí téměř na 100%. Až budu v práci,tak tu 110 můžu zjistit co to bylo za výkon.

Nicméně se trošku obávám nepsaného pravidla. Nebude-li velká zátěž pro noční Pn,tak se za rok může udělat oběh pro ty manipulákové 742 a brejláci půjdou do kopru. To by bylo dost zlé! Ale jsem optimista a věřím,že se vždy zátěž pro dvojče 750 najde.