K-report
 

Archiv diskuse 162, 163 - peršingy do 05. 09. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » 162, 163 - peršingy » Archiv diskuse 162, 163 - peršingy do 05. 09. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9354
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 14:37:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy nepíšete o tom dlouhém rychlíku ze Slovenska? Tam snad nějaký ten "slovák" je, ne? Tak to pardón. Je zajímavé, že se tu vždycky vyrojí spousta kritiků nesladěnosti souprav, ale když vám řeknu, že jsem předevčírem vezl 3 vozový osobák v najprdu i s mašinou a dnes potkal dvě soupravy chebských raket komplet v najprdu jen bez mašiny v najprdu, tak to nikdo nepochválí. ČD jsou prostě hloupé, měly stáhnout najednou všechny vozy z provozu, dát je do dílen na přestřik a rozjíždět postupně zastavenou osobku jen s naprdími vozy a mašinami. Pak byste asi byli konečně spokojeni. Jezdily by jen sladěné soupravy.
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1053
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 16:29:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No obecně lze říci že přechod na Najbrta (jak u mašin, tak i u vozů) probíhá rychleji, než před (cca 15? lety) probíhal přechod nátěrů u osobních vozů ze staré tmavozelené na novější zeleno-bílé barevné provedení...
www.ropiky.net

Kompletní databáze všech lehkých objektů československého pohraničního opevnění z let 1936 až 1938.
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1035
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 16:52:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČD jsou prostě hloupé, měly stáhnout najednou všechny vozy z provozu, dát je do dílen na přestřik a rozjíždět postupně zastavenou osobku jen s naprdími vozy a mašinami.

Rozhodně ne, spíš se mělo těch pár emzetů a trnavských reko postupně sjednotit do zeleno-bílé. Až na hospody a lůžka, kde má odlišnost význam, by bylo všechno jednotné a nejezdily by tu takové cirkusové soupravy jako na videu.

Stejně si ale myslím že při průměrné životnosti managormentu na nábřeží, 3-5 let se stejně žádného ať už modrého, zeleného nebo i jinak barevného sjednocení nakonec nedočkáme. Nehledě na to že i současné osazenstvo nábřeží trpí mánií ten nátěr neustále modifikovat, poslední změnou je změna nátěru střechy vagonu na modro.

(Příspěvek byl editován uživatelem Johnson.)
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3405
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 18:52:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je fuška pochopit, že IC vlak složený často komplet z vozů cizích železnic asi nemůže být sladěn v najprdu.
Opravdu fuška je pochopit, že cirkus 750.7 + B + BDs je "the best of corporate identity ČD"
Kdo porozumí tomuhle, pochopí už úplně všechno.
No, můžem se pomalu těšit na výměnu mečů, čas se blíží.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 72.167.232.55
Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 18:55:00    Odkaz na tento příspěvek  

Dříve se vedoucí posunu zdáli poohlédl po place a věděl, kde mu stojí hospody, jedničky, dvojky, spacáky a mohl si rovnou sumírovat, jak sestaví soupravu. Dnes nemá šanci, dokud k tomu nepřileze a nepřečte si to na voze.
To samé je s mašinama. Tu svou jsem kdysi zdáli poznal v ranžíru mezi deseti "stejnými" cizími.
Řepa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.73.89
Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 20:35:33    Odkaz na tento příspěvek  

host
V jiných zemích to funguje, tak proč by to nemělo fungovat u nás? Jsem jednoznačně pro sjednocení barev, ale musí se tomu dát čas. Je jasné, že se tak nestane ihned, ale ještě před pár týdny to tu byl sotva jeden najbrt na 5 souprav. Stačí jen nebýt tolik skeptický a trochu si počkat. Najbrtů pomalu přibývá a objevují se už i celomodré soupravy. Jen doufám, že už se ti papaláši nahoře konečně dohodnou na jednotné podobě nátěru, který budou aplikovat na všechno.

Ale k tématu, ta 163 od REGIOJETu, to je teda jen dočasný, nebo skutečně už finální podoba?
zbynda z bystrice
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.56.38
Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 20:51:17    Odkaz na tento příspěvek  

Řepa: Ano peršany od Regiojetu budou vypadat tak jak byla předvedena 162 114.
Vlado_msts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 575
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 10:38:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oficiální uváděný nátěr lokomotivy, který měl údajně vyhrát soutěž o nejhezčí nátěr pro RJ, se tedy nekoná? Tak proč potom taková akce?
Někdy stačí hodně málo k tomu, aby se toho pos*alo co nejvíc...
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 816
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 11:12:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlado:
Už to proběhlo mockrát.Projdi si archív ve vlákně u soukromníků.
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 8-2008

Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 14:52:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co ten zkušební provoz na kontejnerech do Děčína? 162.113 se tam dvakrát podívala a od té doby ticho po pěšině..

Bude ještě něco, anebo bude už rovnou ostrý start a zalétávání strojů v osobní dopravě?
www.ropiky.net

Kompletní databáze všech lehkých objektů československého pohraničního opevnění z let 1936 až 1938.
750 410-3
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.3.150
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 12:39:01    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Píši to sem, abych to neplevelil pod Jedlovou: Souhalsím s tím, že se na pražských 162 točej lidi z celýho okolí, kde jezděj, podle toho pak ty mašiny vypadají, jsem zastáncem modelu, kdy každá loko má svojí turnusovou skupinu.
1martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 19:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750 410-3: Vše je o lidech.U nás na vlečce se na mašině střídají čtyři fíři plus nějaký ten střídač na záskok a i ten bývá často člen posunové čety daného stroje.Jsou mašiny,na které při přebírce do prohlídky R1 máš pomalu komplex vlézt v botech a přemýšlíš,kam si položíš rukavice,jak je tam čisto a jiná mašina vypadá hůř,než střídací stroj.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9398
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 21:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

podle toho pak ty mašiny vypadají, jsem zastáncem modelu, kdy každá loko má svojí turnusovou skupinu.
U velké firmy a snaze o ekonomizaci provozu za každou cenu je to science fiction. Naposledy jsem zažil turnusové obsazení lok. v GVD 2006/7, kdy nás 8 turnusáků mělo pevně dva PTG 460. Super časík.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4829
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 09:14:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750.410 jsem zastáncem modelu, kdy každá loko má svojí turnusovou skupinu
Z toho vyplynou jenom tři možná řešení:
- velké prostoje na obratech, aby měl personál dostatečné pauzy na jídlo a tak podobně,
- naprosto šílené turnusy, aby se personál najedl, ale mašina přitom nepostávala a vydělávala,
- rezignace na vazbu strojových a personálních turnusů, aby lidi měli pauzy a mašiny jezdily.

Kupříkladu na metru je běžné tzv. rolování, kdy při obratu fíra postupně klouže na následující vlak (a s "jeho" vlakem odjede kolega, co dovezl předchozí vlak).
750 410-3
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.3.150
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 09:30:23    Odkaz na tento příspěvek  

Hoši ale já + vidím v tomhle: - každý zná problémy na svý mašině, jedou pak tak, aby jim vydržela
- větší čas na údržbu, která se může udělat pořádně
- střídat by se mohli i tak jako tak, stačí, když budou např. 4 z dom. depa a další 4 z depa cílové st.
- když nákej lempl něco vyved, všichni věděli kdo to posral
Když to ale shrnu z čistě ekonomickýho hlediska, tak je lepší stávající model, ale ten dle mě tolik nespěje mašinám kvůli údržbě.
Láďa_2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 686
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 09:47:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no tak samozřejmě, že když byla mašina turnusová, tak vydržela víc. Každej věděl jak na ni. Je jasný že snáze dojedeš s mašinou kterou znáš, než s tou kterou vidíš pětkrát za rok.
Jenže když každýmu vezmem na co byl zvyklej, tak on bude v tý práci víc nasranej a taky je větší šance, že nedojede. A o to jistá skupina lidí usiluje. Nedojedem, odradíme další lidi, vždyť to jsou jednoduchý počty. Odradit zákazníky (ať už jakýkoliv), rozvrátit lokomotivní hospodářství, prostě to do..dat...
Čemu se divíte?
Jsem zvědav jestli tyhle moresy pochytěj i soukromníci
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3297
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 10:38:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je jasný že snáze dojedeš s mašinou kterou znáš, než s tou kterou vidíš pětkrát za rok.

A není tady právě jeden z problémů? Neměla by být mašina udržována, opravována a provozována tak, aby byla jedna jako druhá a fíra ani nepoznal, na kterým stroji sedí?

no tak samozřejmě, že když byla mašina turnusová, tak vydržela víc.

Otázkou je, jestli by mašina měla být provozována tak, aby víc vydržela, a nebo aby více vydělala.

rozvrátit lokomotivní hospodářství
Nějaké spiknutí?
Láďa_2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 10:51:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


A není tady právě jeden z problémů? Neměla by být mašina udržována, opravována a provozována tak, aby byla jedna jako druhá a fíra ani nepoznal, na kterým stroji sedí?

svatá pravda. Pak by nebylo o čem mluvit. Ale dovedete si to v našich podmínkách představit? Já věřím, že se toho jednou dožijem, ale nejbližších deseti letech to určitě nebude. A není to ani u českých soukromníků, mnohými považovaných za vzor (nedávno jsem se docela divil, jak vypadá úrdrba u soukromých dopravců v česku).

A mašina by měla být provozována především tak aby jezdila a tím vydělávala. A je vcelku jedno jestli jezdí protože je dokonale udržovaná (ta lepší verze, u nás nedosažitelná) a nebo jestli jezdí díky schopnostem strovedoucích, kteří ví co jí kde bolí

Lokomotivní hospodářství se podařilo za posledních deset let rozvrátit likvidací (a nenahrazením) mnoha stále akutně potřebných i když starých lokomotiv, vyhazováním nových náhradních dílů na vozidla která stále provozujem, důsledným nevybíráním náhradních dílů z vraků lokomotiv, neustálým přesouváním vozidel mezi depy která je neznaj a nemaj na ně díly (a díky tomu je nejsou schopni udržet). A když se to za pár let naučej, tak jim je zase vezmem (bardoty v Liberci, hydry v Plzni, čtyřky v praze taky dlouho nevydržej...)
Jestli je to spiknutí, nebo tupost lidí co to vedou je celkem jedno.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3298
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 13:22:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

důsledným nevybíráním náhradních dílů z vraků lokomotiv

Moje zkušenost z gumokolů je taková, že vybírání dílů z vraků udržuje při životě jiné vraky, které dávno měly být nahraženy novými stroji s vyšší spolehlivostí a dostupným servisem.
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 14:21:54    Odkaz na tento příspěvek  

ad.Najbrt:Já jen k tomu:V Brně je dlouho v tomhle laku 263 001,nějaké kusy 242 a i hodně vozů "Bymee".Zatím sem,ale neviděl Os celý komplet v Najbrtu.Jen vždy "cirkus".Rek bych,že se ucelit modro-bílý vlak nějak nedaří a nebo schválně nechcou.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 14:40:31    Odkaz na tento příspěvek  

Zdenal 300: to by se muselo někomu chtít, ale pokud nepříjde befel, tak se nic dít nebude.
Maršál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1159
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 16:16:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenal 300: Kdo si počká, ten se dočká. Viz.:https://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=600512.jpg&httpref =28/213375
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2756
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 16:21:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A není tady právě jeden z problémů? Neměla by být mašina udržována, opravována a provozována tak, aby byla jedna jako druhá a fíra ani nepoznal, na kterým stroji sedí?

SCI-FI

Co kus to original... (modry paragraf cislo jedna)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 16:24:34    Odkaz na tento příspěvek  

Maršál:No jo Jižní Cechy jsou o krok napřed.
Fanýzsek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 1-2011
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 16:52:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přikládám něco úplně mimo, fotka na nic, obsahově ale zajímavá !!!
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1036
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 17:18:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Jak to s těma turnusovýma panťákama fungovalo při neschopnostech, nebo opravách ?

Představa že skupina fírů má svoji mašinu je sice hezká, ale v současné době, když je strojmistr rád že má vůbec co nasadit je asi neuskutečnitelná.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9413
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 21:45:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johnson:
Naše 460ky byly docela spolehlivé. Já jsem na nich neschopnost neměl. Vždy se dalo jet aspoň na jeden MV. Problémy to ano, ale spravil jsem to s přítelem po telefonu v pauze v Roudnici, nebo Děčíně, popř. na Mělníku. Když měl PTG údržbu, prostě vystavili záložní. Ale 95% směn jsem odjezdil na těch dvou.

Hajnej:
Kupříkladu na metru je běžné tzv. rolování, kdy při obratu fíra postupně klouže na následující vlak (a s "jeho" vlakem odjede kolega, co dovezl předchozí vlak).
To už máme u některých PTG směn taky.


(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
host1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 76.10.212.83
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 21:47:10    Odkaz na tento příspěvek  

Láďa_2:"no tak samozřejmě, že když byla mašina turnusová, tak vydržela víc. Každej věděl jak na ni."

Hluboký omyl. Třeba pražské 123 byly turnusově obsazeny kolečkem pěti fírů pevně na každém stroji turnusově. Jezdili stále ne té své a pomaličku se tu a tam vyskytla drobná závada a pak další a další a celé osazenstvo toho stroje si na to zvyklo a "takové drobnosti nebylo potřeba opravovat, když to víme a počítáme s tím".
A pak se na mašinu dostal leťák a za šichtu popsal celou knihu závadami, že byla mašina zralá na šrot nebo velkou revizi.
To samé bylo s panťákama. Čtyři turnusy jezdily na svých a pátý turnus jezdil na všech škopkách těch čtyř skupin. Kdo z nich měl větší přehled o tom, co si může s kterou mašinou dovolit?
Není tedy pravda, že stroje v ruce jsou na tom líp.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9414
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 21:55:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není tedy pravda, že stroje v ruce jsou na tom líp.
Ve většině případů minimálně v mém okruhu dep Louny, Lovosice, Č. Lípa, Děčín a Ústí to u mašin s pevnou posádkou pravda byla.

Je ale fakt, že na pražské "trojky" jsme se nikdy netěšili. Byly tam výjimky, třeba 3028, na kterou jsem chodil rád. Ale jinak nic moc. Byly hlučné. A taky měly málokdy písek. Pražáci prej jezdili na elektriku. Škoda, že mi to ten vtipálek, co mi tohle řekl a pak zůstal sedět na kafi v Lovosicích, nemohl předvést tehdy s těma 56 nízkejma uhlákama z Oldřichova do Louky.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1369
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 23:06:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tu a tam vyskytla drobná závada a pak další a další a celé osazenstvo toho stroje si na to zvyklo a "takové drobnosti nebylo potřeba opravovat, když to víme a počítáme s tím".

Jiné zkušenosti- s každou i domnělou závadou byli stále na dílně. Ty mašina fakt byly bezproblémové.

Co kus to original
Ještě jsem neviděl stejné stroje, které by měly naprosto stejné vlastnosti a závady.
host1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 76.10.212.83
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 23:36:20    Odkaz na tento příspěvek  

Ohl:"Co kus to original
Ještě jsem neviděl stejné stroje, které by měly naprosto stejné vlastnosti a závady."

Kluci z metra C by mohli povídat ... na 36 odstavených podvozcích Siemens M1 stejná závada - praskliny hlavního rámu podvozku.
Vyvazuje a zavazuje se o106.
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 8-2008

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 06:38:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní výlet za seznáním strojvedvoucích RegioJetu v trase Praha Smíchov - Bubeneč a kdoví kam dál..

Takže šotouši, kdo chce vyfotit žlutou peršingoidní mašinku, tak na značky...
www.ropiky.net

Kompletní databáze všech lehkých objektů československého pohraničního opevnění z let 1936 až 1938.
Pavel Večeřa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.114.196.168
Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 09:07:24    Odkaz na tento příspěvek  

"takové drobnosti nebylo potřeba opravovat, když to víme a počítáme s tím".
A pak se na mašinu dostal leťák a za šichtu popsal celou knihu závadami, že byla mašina zralá na šrot nebo velkou revizi.


Tak to mi připomíná moje mládí, kdy jsem též sedlal stroj ze Škody, sice z Mladé Boleslavy, ale okřídlený šíp ve znaku to mělo xD.
Unikala mi brzdová kapalina, ale tak pomalu, že jsem si na to zvykl. Pak tento stroj dostal do rukou otec a poté, co se málem zabil už při výjezdu z parkoviště, následovala hromada sprostých slov a šup s tím na zvedák.
Jakmile byly brzdy opraveny, tak mi otec poručil ať na ně dupnu. Poté, co jsem málem proletěl předním sklem (byl jsem připoutaný), otec řekl: "A takhle to bude brzdit furt!"
1martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 12-2008

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 15:53:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host1: Někdy se porucha zjistí jen jiným stylem jízdy.Na jedné mašince(724) měli kluci ve zvyku požívat EDB nezávisle na samočinné brzdě.Brzdili EDB,pak ji vyřadili z činnosti a později dle potřeby dobrzdili samočinnou brzdou.Pak přišel na mašinu jiný fíra a ten při pokusu o brzdění oběma druhy brzd současně,zjistil,že součinnost nefunguje a mašinka signalizuje poruchový stav v režimu EDB v okamžiku snížení tlaku v HP.Tím se přišlo na to,že EPV součinnosti(YV86-inverzní)je při funkční EDB pod napětím a správně uzavírá jednu vzduchovou větev k tlakovým relé,ale mechanický bezpečnostní ventil na paralelní větvi zůstával otevřený,čímž byly BV plněny vzduchem a prostřednictvím tlakových snímačů vzduchu v BV,byla EDB vyřazena a zobrazen poruchový stav.Od té doby se při přistavování stroje do prohlídky,provádí navíc i zkouška součinnosti brzd.
Tadis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 9-2010

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 16:12:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


- včera Praha
YOUTUBE kanál
Být debilem je těžké, konkurence je obrovská!!
Dave
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2020
Registrován: 9-2003
Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 18:57:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

162.112 dnes byla na zkušební jízdě do Nedakonic. Neví někdo, kdy pojede někam na lak?
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1018
Registrován: 10-2010

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 20:51:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dave: A 162 115-0 by se měla pohybovat v okolí Prahy pro seznání strojvedoucích. Ve 21:00 by měla odjíždět z Běchovic na Smíchov.


EDIT 20:56 - Tak už jsou ve Vršovicích, odjeli s náskokem...

(Příspěvek byl editován uživatelem Myšák_tom.)
www.mysaktom.rajce.net
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1208
Registrován: 5-2010
Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 17:40:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Praha-Smíchov severní nást.
Malard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 8-2009

Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 18:36:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmmm, když už jsme u toho, jak to vypadá s tou 113, kdy by před přelakováním měla létat? Chtěl bych jí ještě ulovit. Děkuji.
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 268
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 14:16:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

162.113 dnes večer do Děčína a zítra zpět. V neděli večer do Svitav a ráno v pondělí zpět.
162.112 v úterý odpoledne spolu se 162.120 z Přerova do Nymburka a 112 do Prahy.
Pak někdy pojede 162.113 do laku a 162.112 bude jezdit na Děčínech.
Dave
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2022
Registrován: 9-2003
Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 15:41:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Honza_par
Díky za info o 162.112.
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 17:51:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

162.113 právě jede k Uhříněvsi na přípřež Rotterdamu
Jakub
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1053
Registrován: 8-2003

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 18:47:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty sprejerské čmáranice na 162.113 jsou ještě od Italů, nebo už to schytala někde u nás?
ICQ: 155-617-186
Hlinule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 9-2010

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 18:58:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo v kolik pojede ta 162 113 z Uhříněvsi směr Děčín?
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 553
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 19:01:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlinule) Teď by měla vjíždět do Prahy-Malešic :-)
Hlinule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 9-2010

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 19:07:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V kolik to bude náhodou v žst. Praha Holešovice víte někdo?
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1035
Registrován: 10-2010

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 20:08:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakub: U nás, z Itálie to přijelo čisté. Patrně tam, kde to bylo po přivezení odstaveno (tuším že Střelice).
www.mysaktom.rajce.net
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1211
Registrován: 5-2010
Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 20:29:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo jestli o víkendu se bude stahovat nebo naopak pojede nahoru Semmeringem na Zličín nějaká 162?Podle toho co nastínil Honza asi ne co?
Zubatej Toník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.152.148
Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 21:06:27    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes cca v osm večer jela po holešovické přeložce jedna Jančurova zelenošedá přípřežní 162.1xx a vlaková 186.240
směr reich s bednama s Uhříněvse,takže se na něčem zcela určitě vrátí....
Kuťas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 778
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 22:22:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár kousků z odklonů přes Sadskou:

Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 903
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 00:00:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z Malešic...
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 997
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 13:38:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

186.240 jede ve "stand by". Jaký je důvod, že nejede jako "nečinná". Tiše předpokládám,
že kvůli tomu, aby nedošlo ke ztrátě času po odstoupení 162.113 v DC? Je to tak? Díky za potvrzení, nebo vyvrácení hypotézy
Rozpočtová odpovědnost teplického primátora by měla být vzorem vládě.

Půjčit si 100 000 a našetřit 100 000 je minimálně 300 000 rozdíl.
Laik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.17.117
Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 13:44:21    Odkaz na tento příspěvek  

To jsou starosti Co třeba, že se na ní někdo veze a chce mít puštěnou klimu.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3420
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 14:34:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Franta: 186 240 nejede ve "standby", ale úplně normálně v činném režimu, pouze s brzdičem v závěru a vyplým směrem (aby strojvedoucí nemusel obsluhovat kontrolu bdělosti).
Další možností by byla jízda na studeno. Ale to se nepoužívá z několika důvodů: nejde topení a klima. A hlavně při nahození lokomotivy je potřeba udělat test brzdy lokomotivy a ten se neudělá s připojenou soupravou (pokles tlaku při zkoušce trvá příliš dlouho), tedy musely by se zavřít kohouty mezi loko a prvním vozem a pak teprve provést test brzdy, nahodit ECTS, naťukat všechna data a to vše v situaci, kdy nevíme, za jak dlouho budeme odjíždět. Takže je podstatně rozumnější mít všechno nahozené a jen zapnout brzdič.
1martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 17:20:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ex231 Kysuca,Třinec 04.09.2011.
1martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 18:12:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bývalá ostravská 162.040 na R1584,Třinec 04.09.2011.

Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 999
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 21:17:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Petr_Šimral: Díky, potvrdila se verze pro rychlý odjezd po odpřáhnutí talošinka.
Pokud je "stand-by" trochu nižší level, tak pro mne je to v tuto chvíli pod rozlišením.

(Příspěvek byl editován uživatelem Franta.)
Rozpočtová odpovědnost teplického primátora by měla být vzorem vládě.

Půjčit si 100 000 a našetřit 100 000 je minimálně 300 000 rozdíl.
Caf_c3k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 625
Registrován: 4-2006

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 22:06:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes Italka 162 113 na Pražském hlavním nádraží.


(Příspěvek byl editován uživatelem Caf_c3k.)
Code
888: Anlage in Betrieb
Maršál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1164
Registrován: 1-2010

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 23:32:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myšák tom: Tak na to rychle zapomeň. Sprejerské akty jsou z Itálie.
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.
John
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2007
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 05. září 2011 - 00:14:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak, potvrzuji Maršála. Ty tagy jsou již z Itálie. Však si stačí někde na netu vyhledat foto přímo z Itálie. Některé loko byly řádně "ozdobeny".
http://danone39.blogspot.com/ - nejucelenější dennodenní informace o nasazení hnacích vozidel
POZOR! Hledáme dobrovolné spolupracovníky pro tratě 300 a 330. Bližší info na mailu pod nickem. Díky.

R 908 Praděd forever