K-report
 

Archiv diskuse 471, 671 a 575 LG do 14. 02. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » 471, 671 a 575 LG » Archiv diskuse 471, 671 a 575 LG do 14. 02. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4930
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 08. února 2011 - 17:11:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co něco takového do ešusu?
Včera jsem zase měl jednu soupravu s vůní ucpaného hajzlíku...
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8258
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 08. února 2011 - 19:46:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem zase měl jednu soupravu s vůní ucpaného hajzlíku...
To máme na 090 každou chvíli. Řešíme to objednáním úklidové firmy na mimořádný výkon na Masně, nebo v Krpech. Funguje to. Jen se musí člověk postarat. Mám totiž zkušenost, že tví kolegové na mém rameni nic neřeší, maximálně to uzamknou, polepí a to je vše. Přitom stačí malý zásah a je WC schopné. Naposled na 064 WC pro vozíčkáře. Stačil restart v RTO a do konce směny makal v pohodě.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 59699
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 09. února 2011 - 00:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa:
V Praze možná ne, ale Plzeň a asi i Budějce nějaký vůně na WC dávaj.

Je to ale často prd platný, když některý vozy jezdí s uvolněnou šlapkou (takže obsah se do díry nedostane, pokud někdo neobslouží přímo protizávaží...), když neteče voda (je to ucpaný) nebo když chybí tryska (takže voda akorát steče dolů). Pak se smrad dostaví po pár použitích.

A fušovat četám do řemesla nebudu, stejně většinou nemám čím to do knihy zapsat. (Když dotyčného/dotyčnou aspoň od vidění znám, tak jim to samozřejmě řeknu, když jde o nějakou "rozumnou" závadu.)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Jaimegiacobbe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 09. února 2011 - 12:22:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Je pravda, že jsem si skoro nevšiml, o kterém patře Kober mluvil, ale já jsem si zase všiml, že psal: "...prodlouženou tu sekci se sklápěcíma sedačkama..." a ty v horním patře nejsou. Proto jsem hned mluvil o dolním patře.
České dráhy - váš osobní dopravce
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4931
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 09. února 2011 - 20:36:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Stačil restart v RTO a do konce směny makal v pohodě.

Ne vždy však restart pomůže a někdy odmítám ryskovat i to, že už tak plná mísa se ještě doplní a vyteče mezi lidi, což se mi i stalo.

Řešíme to objednáním úklidové firmy

Což ovšem jde za předpokladu nějaké rozumné doby na obrat. Ve špičkách by to bylo možné tak max. v Berouně, pokud by k tomu nepotřebovali hovnocuc. Na Hlaváku na to není čas, v Úvalech lidi a v Řevnicích obojí.

Jasně, když vidím že tam někdo hodil celou roli toaleťáku, příp. časopis, tak není problém sjednat vytažení, ale na větší "šťourání" není čas.

Martin zlivský: V Berouně se po úklidu vystříkavaj hajzlíky vůní, ale chtělo by to něco trvalejšího přímo do klimatizace.

Jaimegiacobbe: a ty v horním patře nejsou

A já bych se hádal, že u těch starších jsou sklápěcí. Kdybych to věděl, tak jsem se mohl včera podívat na 6 ešusu. Takhle kolem toho chodím a ani pořádně ty rozdíly nevnímám.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Jaimegiacobbe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 09. února 2011 - 21:35:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: To je sice pravda, že ve starých ešusech jsou v horním patře ty podélné sedačky sklápěcí, jenže Kober se bavil o 971.066, z čehož jsem usoudil, že se nejedná o starý ešus, ale o ten "skoronejnovější" a tam podélné sklápěcí sedačky nejsou. Tam jsou ty "pevné".
České dráhy - váš osobní dopravce
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8275
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 09. února 2011 - 22:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Což ovšem jde za předpokladu nějaké rozumné doby na obrat.
Tak zpozdíš obrat. Smrad z WC je kvalifikovaný důvod i pro výměnu jednotky. Jen nesmí být četa "podělaná".

Když by totiž přišla kontrola z ROPIDU a cítila tam ten puch, kdo myslíš, že by to jako první odsral?
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4932
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 09. února 2011 - 23:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: To už je snad lepší ten vůz rovnou pozamykat, jako jsem udělal nedávno na noční, kdy dva stačily. Na nějaké zpožďování obratu se ti můžu vys..., to by se pak taky mohlo rovnat celé odpoledne a nebo taky vůbec ne. Když je to nakreslený tak kurevsky a na hlaváku se spojování a rozpojování kontroluje se stopkama, tak do toho fakt nejdu.

Smrad z WC je kvalifikovaný důvod i pro výměnu jednotky.

Tak záleží na strojmistrovi, když řekně že nemá, tak nemá, ať je to pravda nebo ne.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8279
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 09:56:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa:
Řeknu ti to takto. Už jsem to i někde ventiloval. Po víkendovém noclehu PTG mi ho kolega připravoval na ráno (451). Když tam vlezl, zjistil, že je nasráno přímo v nástupním prostoru před rozvaděčem, kde zapínáš světla a topení. Nejdřív chtěl ten PTG nechat stát a chtěl jiný. Jenže na ONJ ve 2 ráno sežeň PTG a člověka na jeho vývoz do stanice použití. Tak chtěl čištění, ale v tu ranní dobu tam nikdo takový nemaká. Zakousl se tedy do rtu a svými silami a prostředky (na PTG toho moc nemáš, ani saponát) to zhruba uklidil. Já bych to nedělal, nejsem očkován proti hepatitidám, natož placen za seškrabávání hoven bezdomovců, prostě by mé obraty jely až s jinou soupravou, nebo vydesinfikovanou starou. Já ho střídal na ose a jel rovnou na výkon. Na prvním obratu mi přišla vlakoška říct, že objevila další strašlivé a rozšlapané lejno v průchodu mezi vozy. Tak jsem volal strojmistrovi, že tohle už fakt ne. Ten ale zařídil čištění na dalším obratu, aby to jelo. Vlakoška postižený průchod z obou stran uzamkla a polepila a prostě jsme s tím hovnem chvíli jezdili s tím, že kdyby se čističi nedostavili tam, kde byli sjednáni, prostě obrat odřekneme a zůstaneme tam stát. A nikdo by ani nepíp.

Tak záleží na strojmistrovi
Ale prd. Jestli budeš s takovou hrůzou jezdit, je jen a jen na tobě a fírovi. Stroják to musí respektovat, on atam z kanclu nevidí. A mnohokrát mi to bylo i při jiných podobných příležitostech řečeno. "Řekni, že nejedeš a zdůvodni to, a já se postarám dál."

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Ferro
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.166.220
Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 10:51:52    Odkaz na tento příspěvek  

Z pohledu cestujícího: ´Drnův´ přístup mě při jedné cestě na***e, protože mi způsobí nepříjemnost, ale z dlouhodobého hlediska se mi vrátí vyšší kulturou cestování, Zapův jednou ocením a pak stokrát prokleju. Jen názor.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4934
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 12:52:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Forro: Když ono takových hrdinů už bylo a ve finále řešíme pořád to samé. "Důležité" je především napsat do POPu poškrábané sklo, to je závada kterou "určitě" na ONJ odstraní. Bohužel dokud budem řešit podobné věci a ne to, že třeba v Berouně není přes noc úklid, a že bezdomáči bydlí na ONJ v 1.tř, tak se nikam nepohnem. A ať mi nikdo netvrdí, že se o tom neví.
Drnův přístup je možná z dlouhodobého hlediska lepší, nicméně Drn se zavře na stanovišti a zbytek řešit nemusí, ale od toho je fýra, to mu za zlé nemám.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Ferro
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.166.220
Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 13:54:36    Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: tak to trochu popožeňte (a nemyslím klasickou služební cestou). Máte digi foťák? Napište blog ´ze života vlakových čet´, přidejte pár ilustračních fotek a pověste to na idnes nebo někam jinam. Nebojte se, že by si toho nikdo nevšimnul...
Přijde mi, že zrovna Žaluda je vycvičený na mediální nátlak a rád se ukazuje jako ten, kdo napravuje nešvary (pod Ferdou Mravencem se to ostatně hodí). Spíš tak něco změníte, než příspěvky na k-reportu.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4936
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 14:17:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ferro: Podobné akce z mé strany rozhodně neočekávejte. Těch problémů vidím samozřejmě dost, ale rozhodně já nejsem ten, kdo by to měl ventilovat přes média. Ono stačí, když se zmíním tady (ale také nemám ambice to tu vyřešit). Pro řešení podobných věcí máme myslím plno lidí na kancelářských postech a informace od nás určitě mají, tak ať to řeší tam. Něco už se povedlo, bohužel zbývá toho hodně k nápravě.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8282
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 18:43:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro řešení podobných věcí máme myslím plno lidí na kancelářských postech
Že tě huba nebolí (sorry)! Přesně takový přístup fakt miluju. Co si myslíš, že ti v terénu pomůžou límečky z kanclu? Dokud budou tví kolegové ještě 10 minut před odjezdem vyhulovat za rohem fantovky, nebo v buzerkanclu vlakových čet, místo aby si prošli soupravu a případně to řešili, nebude to lepší nikdy. Nakonec to řešení stejně spadne na fíru. Vy akorát umíte přijít a říct "máme posranej hajzl v jedničce", "máme nablito v umyvadle na prvním WC pro invalidy", "zpod dveří WC něco teče a smrdí to, ale já tam teda lézt nebudu". Ještě se mi nestalo, že byste někdo řešili douklizení toho svince. Na TGM si to objednávám skoro co šichtu na něco přímo u ISS na jejich mobilu. Jsou i tací, co se neštítili přivézt z Mostu do Ústí ešusový osobák, kde řídké sračky s vodou tekly po schodech. A ani to kolegovi, který ho v Ústí střídal, neřekl. Ten mi to pak oznámil až v Děčíně při úprku na útulek. V Dč pak byla zjednána náprava díky statečným uklízečkám v gumových rukavicích (vozmistr u toho vedle vozu zvracel).

Mně to potíž nedělá, to vytelefonovat, nerad jezdím ze zasviněnou jednotkou a na lemplovité uklízecí služby jsem těžce alergický (už mne dobře znají) a ihned fotím a posílám. Co jiného s nima? Kdybysme si ale všímali všichni, ne jen pár cvoků, co jim to není jedno, bude ta kultůra cestování o špricl, dva vejš. A od tvých kolegů vím, že při ohlášení takové věci regionálnímu dispečerovi osobní dopravy se může klidně kvůli tomu ten obrat zrušit, aby byl čaqs na úklid. Holt musí cestující pochopit, že když jiný cestující posere, nebo poblije vlak, je i v jeho zájmu (hygienickém), aby to bylo řádně vyčištěno a vydezinfikováno.

A na stanovišti se před cestujícíma nezamykám, to mne fakt málo znáš.
DjDD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.80.222
Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 11:45:11    Odkaz na tento příspěvek  

jen víc takových Drnů
bez nich se toho u ČD opravdu moc nezmění
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3350
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 12:40:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě se mi nestalo, že byste někdo řešili douklizení toho svince.
A vidíš, našel by se..Kdysi před pěti šesti lety jsem vezl první popůlnoční na Kolín (Os Poděbrady, Sv Kolín) a už za Vysočanami jsem kontroloval mladíka do Čelákovic s hlavou hluboko u sedačky. A před Lysou už jsem tam nadělení měl a že toho nevyb... málo. Zavolal jsem vlastním telefonem dopravu v Nbce, požádal výpravčí o kbelík s vteplou vodou, gumové rukavice a koště a při kratším pobytu v Nbce jsem to uklidil. Dal jsem ptg obsazenému asi 5 lidmi dvě tři minutky navíc, ale jelo to čisté.
Teď už límeček v kanclu, ale věřím, že nejméně třetina vlakovejch by to udělala stejně.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
.... a další stroje slavné doby odlétají na jih..
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4349
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 13:52:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jgcp: ...ale věřím, že nejméně třetina vlakovejch by to udělala stejně.
Tak tomu nevěřím ani za mák. Stěží plní své povinnosti i u poloprázdného vlaku a to není tím, že by toho měli hodně, ale že se jim prostě nechce.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8291
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 15:08:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale věřím, že nejméně třetina vlakovejch by to udělala stejně.

Jojo, to je asi typická pohádka Bílých límečků. Tak mi řekněte, proč jsem se s tím ještě nikdy nesetkal, a že už jsem toho s nima nařešil (ovšem ve stylu: Fíro, máme tam nablito, nasráno, nachcáno, rozstříkanou krev). jediný co chtěli vědět, jestli vyjednám jinou soupravu v depu, nebo seženu úklidovku.

Jo, abych nekřivdil, jednou jako cestující jsem byl svědkem na TGM, jak vlakvedoucí děčínského rychlíku zahlédl, jak pracovnice firmy Kontar utírá stolky v jedničce stejným hadrem a vodou v kýbli, kterým před chvílí otírala umyvadlo a prkénko WC. Ztropil takový bugr, že se tam sjeli min dva kravaťáci od Kontaru, rychlík zarubal o cca 40minut (požadoval desinfekci všech stolků, madel a klik ve vlaku). To byl frajer. Ale jinak, darmo mluvit. Co ale vím jistě, že největší zájem u většiny z nich je ihned po příjezdu třeba na to TGM zmizet někam na čouda, nebo na oběd. Často ani nepočkají, až frekvence z vlaku vystoupí. Nedělejte si iluze. Těch pár, kterým to není fuk, na rameni Praha - Děčín spočítám na prstech dvou rukou.

Penik:
Stačí si pokecat o Knize X a jejím vyplňování četami. Mnohá obsluha vlaku kouká jako zjara, že tam něco takového je. I když to znají z klasických vozů, kde jsou stejné hlášenky závad, natož aby tam něco napsali. Když WC začne blikat, ani se nenamáhají fírovi něco říct, natož aby zkusili aspoň nakouknout a restartovat v RTO, jen tam seknou ceduli a je to.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4937
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 15:35:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Začínáš být jak poškozený gramofon.

Drn: jediný co chtěli vědět, jestli vyjednám jinou soupravu v depu, nebo seženu úklidovku.

Nevím s kým jezdíš, ale tohle se snad řeší přes naše dispečery. Jestli tě do podobných akcí někdo tahá, tak je to blbec co neví kam zavolat, s tím souhlasím.

Stačí si pokecat o Knize X a jejím vyplňování četami.

Jo, o tom by se dalo sáhodlouze mluvit. Až jí všichni fýrové budou nosit tam kam mají, tak se ozvi. Nebo to už zase nosí dílna? A jen tak na okraj, poslední dobou po nás kvůli tomu hodně dupou revizoři a dováděj to do extémů. Kdyby se mělo opravdu všechno psát co vlak, tak ti ta kniha vydrží tak půl dne. Taky se to už teď snažím hustit na jeden list třeba tři opravy. Přesto jsem v úterý odevzdával těch listů pět, a to jsem měl jen jednu soupravu na jeden obrat. A rozhodně to nebyly opravy typu poškrábané sklo, které stejně nikdo nevymění a přesto to máme psát.

Když WC začne blikat, ani se nenamáhají fírovi něco říct

Tak moment, nejdřív nechceš být obtěžován, teď chceš zase informace. Já ti neupírám snahu, ale stejně jako u čet jsou lemplové, tak mezi fýrama taky. Kolikrát já už někoho žádal jestli by nešlo v "říši za zrcadlem" otočit kohoutkem (teď se tu strhne diskuze proč tam nemůže lézt četa ), nebo co tam je, aby neteklo/teklo umývadlo apod. Mmch, já do teď žil v domění, že když se blokne hajzl, že ti to počítač signalizuje na monitoru.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8294
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 16:06:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mmch, já do teď žil v domění, že když se blokne hajzl, že ti to počítač signalizuje na monitoru.
Děláš si ?? Jak dlouho na tom jezdíš, že žiješ v takovém bludu? Bloklé WC se jako porucha nezobrazí. Není to ani na snímku dveří a WC. Tam můžeš jen odvozovat ze stavu signalizačních hvězdiček, ale samotná kontrolka na blok WC tam není. A někdy je naopak třeba trojhvězdička u stavu vody a WC je přesto zablokován, bo je třeba zavzdušněn, nebo zavřen kohout. Taky se mi stalo, že se tvářil naprosto připraveně, s plnou nádrží, bez vad na snímku a přesto byl zablokovaný.

Ty věčně kroucené kohouty docela nechápu. Možná zapomenutí dílny po opravě okruhu?? Na 064 jsem nedávno otvíral dva do umývadla u obou krajních velkých WC, byly možná uzavřeny snad ještě od výroby.

Hele, za to zrcadlo bych vás klidně pustil, ale až po řádném proškolení o WC, které nemáme zatím ani my. Blbě tam něco zmáčkneš a já budu mít rázem na vlaku "voňavku" septikového typu. Info k odstranění závad WC mám z 95% od Penika, zbytek od jiných kolegů. Jedním KV bylo asi před půl rokem na urgenci přislíbeno, že bude vypracován nějaký stručný manuál na nejčastější problémy s WC a jejich odstraňování. Ale vím, že dotyčný je natolik vytížen důležitějšími povinnostmi, že to asi bude trvat ještě dlouho, než mu na nějaký WCbook zbyde čas.

Píšu jen o četách, se kterými jezdím,. O lemplech mezi námi fíry nepochybuji. Ti jsou všude, ve všech profesích. Ono asi nejde chtít nějakou snahu o čistotu po dobytkovi, který mi nechá (asi z čiré kolegiality) v klávesnicích půlku svačiny v drobcích, na pultě kolečka od vybryndaného kafe, nebo páky omatlané od rybiček. Někdy by člověk po jistých kolezích skoro blil, kdyby nebyl otužilý 15letým životem s fanatickou chovatelkou vší možné zvířeny.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4350
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 16:42:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Začínáš být jak poškozený gramofon.

A vidíš, přesto to je málo. Stále se někteří tváří, že nejsou v práci a nemusí nic dělat. Do prdele vlaková četa tam je pro styk s cestujícím, tak ať se jim celou cestu věnuje a nečumákuje z jedněch dveří. Netvrdím že všichni, ale někteří čekají, kdo co za ně zařídí.

Poslat jim neznámého revizora na kontrolu jejich činnosti, tak by se jich spousta divila.

Kniha X a její vyplňování je docela od některých výkon. Nějaký popis problému, co se ve voze děje s nějakým zařízením, to je nad jeich smyslové skupiny. Když někdo napíše "nejdou dveře" a ani nenapíše které, tak bych ho nechal přivést do depa, ať nám to ukáže které.

REDAKČNĚ ZKRÁCENO

A to jsou jen špičky ledovce a mohu se pomalu přepnou z LP na CD, aby to bylo delší.

Ty můžeš padat na tlamu, ale těch pár(?) jedinců nadělá takovou paseku, že to kazí pohled na celou vaši práci.

(Příspěvek byl editován uživatelem Penik.)
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4938
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 16:49:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty můžeš padat na tlamu, ale těch pár(?) jedinců nadělá takovou paseku, že to kazí pohled na celou vaši práci.

Ale to je všude.

Mmch, co ta 971 016 s neustálým svícením v nouzi, podíval se na to už někdo?

Drn:
Co já vím, co se všechno zobrazuje, ale předpokládal jsem, že když se zobrazuje kde co, tak i bloklý WC.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zapa.)
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8297
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 17:34:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale předpokládal jsem, že když se zobrazuje kde co, tak i bloklý WC.

Kdyby ses kohokoliv z fírů na Berounech zeptal, už to dávno víš. Předpokládat znamená totéž, co myslet.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4351
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 17:37:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: já nevím, mám svých starostí dost s tvými kolegy, kteří nejsou schopni popsat závadu do Knihy X.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4939
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 17:50:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Tak zase h...o.

Penik: Myslím, že si děláš zbytečné starosti s věcmi, které nejsou zase až tak žhavé. Mě by spíš trápilo, proč poslední dobou některé tabule zase "čárkují". Myslím, že většinou jednotky po Přerově. Sice se to dá restartovat, ale dlouho to nevydrží, psaný to určitě máš. Pokud je to v záruce, tak by s tím něco mohli konečně udělat.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8298
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 18:38:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proč poslední dobou některé tabule zase "čárkují"
A jsme zase u toho. Jdu střídat a když jdu s klíčema dopředu, všimnu si třeba 3 cedulí, které "čárkují". Tak si to vyresetím aby to šlo jak má. A na TGM jdu opět na druhou stranu a zase čárkují. Od vlakoše ale za celou cestu ani slovo.

A totéž se mi stalo i na Berounech na podzim. Nezájem, klídek, tabáček.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4352
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 18:40:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: červený tabule v záruce? Výrobce již ne/existuje. Řeší to konkurence a čeká se na opatření. Zatím nic a obávám se, že červené se nápravy nedočkají. Vůbec to nemá spojitost s tím, zda jednotka byla či nebyla v Přerově. Hlavně nemysli, protože jinak začne platit věta Drnova.

A pokud to vezmu do důsledku, tak oficiálně nic nevím, vyjma naší společné soukromé komunikace, přesto to nějakým způsobem řeším. Mě se bohužel nedaří situaci v depu nasimulovat, abych předal informace dále a dalo se z něčeho vyjít. Mám jen videa hotového skutku, což k řešení problému nestačí, ale lepší něco než nic. Každý sebemenší poznatek předávám, ale zatím kýžený výsledek není a na jihu Moravy si lámou hlavu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Penik.)
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4940
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 19:49:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: A ty chceš abych ti hlásil každou takovou závadu, která, jak se píše dále, je zatím dlouhodobě neřešitelná?
Jak říkám, já to občas resetnu jističem, což bych taky neměl a chvíli to chodí.

Penik: Tak to není Přerovem,ale tím, že do Přerova chodí právě ty starší jednotky, no.

Mě se bohužel nedaří situaci v depu nasimulovat, abych předal informace dále a dalo se z něčeho vyjít.

Tak si udělej pracovní cestu, ne? Myslím, že trio Drn, Penik a Zapa na vlaku do Berouna, by to mohlo vyřešit. Ale jak vás tak "čtu", tak byste mě asi nejraději umlátili za živa.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8299
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 19:53:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak říkám, já to občas resetnu jističem
Jestli to sám resetneš, jistě taky nahlásíš fírovi, aby to přenastavil, že?

Ale jak vás tak "čtu", tak byste mě asi nejraději umlátili za živa
Ale prdi vody. Nebuď tak vztahovačnej.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 21:10:25    Odkaz na tento příspěvek  

Kam patří obsluha vlaku ČD nebo SŽDC.Kdysi přišel vlakvoda a donesl "V" rozkaz,představil se a s fírou si podali ruku,popř.prohodili pár slov.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5734
Registrován: 8-2003

Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 22:08:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi už všichni víte, že škodovka dodá dva šestivozové ešusy na Ukrajinu. Pokud ale nevíte proč, jistě vám to alespoň trochu ozřejmí oficiální zpráva Škody Transportation, které pro tentokrát snad i prominete, že název Českých drah City Elefant používá obecně, to jest i pro slovenské a litevské jednotky, tedy že "důvodem jsou velmi dobré technické parametry, vyšší kapacita, rapidní zlepšení komfortu pro cestující, ale také především zkušenosti s velmi dobrou kvalitou a provozuschopností v Litvě, České Republice a nově také na Slovensku".
Takže kdybyste někdo nevěděl, že ešus je vozidlo "s velmi dobrou kvalitou", tak už to víte a ne aby to zase někdo zpochybňoval.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 22:28:47    Odkaz na tento příspěvek  

Jaké tam budou WC-turecké?

příjmení jsem odstranil,jelikož ji znám
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8302
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 12. února 2011 - 12:25:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"s velmi dobrou kvalitou"
Tak nevím, ale za posledních 2,5 roku jsem poruchu, která by měla vliv na dojetí, či způsobila zpoždění, popř. netopení, neklimatizování, neměl. Mně osobně přijde, že se spolehlivost ešusů zlepšuje.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4353
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 12. února 2011 - 12:29:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Tak si udělej pracovní cestu, ne? Myslím, že trio Drn, Penik a Zapa na vlaku do Berouna, by to mohlo vyřešit. Ale jak vás tak "čtu", tak byste mě asi nejraději umlátili za živa.

Mlátit? Proč? Vhodné strčení by mělo stačit.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Sobota, 12. února 2011 - 13:45:53    Odkaz na tento příspěvek  

Penik:dej si na ně bacha,zamykej se,nevíš co dokáže oboustranná lepící páska
a přecházet na druhou stranu oknem nebo v Berouně běžet na WC a volat ISS
na úklid stanoviště,no nevím,nevím.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4354
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 12. února 2011 - 14:03:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já se nemám proč schovávat a myslím, že mám v gatích "naděláno" už teď.
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 739
Registrován: 3-2007

Odesláno Sobota, 12. února 2011 - 15:19:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už je v Bohumíně řidičák 971 505-3
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3351
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 12. února 2011 - 16:56:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mmch, co ta 971 016 s neustálým svícením v nouzi, podíval se na to už někdo?

já nevím, mám svých starostí dost s tvými kolegy, kteří nejsou schopni popsat závadu do Knihy X
Stále trvalé a trvající závady, které čtu v Knize X třeba 14 dní...
Někteří kolegové už nemají sílu, popisovat závadu, na kterou depo kašle. Holt úspory.
A to se to ještě píše do POP.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
.... a další stroje slavné doby odlétají na jih..
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3352
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 12. února 2011 - 17:06:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, to je asi typická pohádka Bílých límečků. Tak mi řekněte, proč jsem se s tím ještě nikdy nesetkal, a že už jsem toho s nima nařešil
Jak jsem již popisoval, jsem sice v kanclu, ale pár km naježděno mám. Samo, že o některých svých si myslím své, ale skutečně jsem přesvědčen, že by tomu tak bylo. Možná je to ale jen přítomností komanda v některých stanicích. O své býv. SVČ si fakt iluze nedělám, ale tam o to komando přišli a od té doby prý neskutečný bugr a chaos. Proč? Že nejsou pod přímým dozorem? Dospělé přece není nutné vést...upozorňovat, hlídat, kárat..
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
.... a další stroje slavné doby odlétají na jih..
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4355
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 12. února 2011 - 17:11:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

POP? Co se dá napsat do POP? Vůbec nic. Jen snůška nicneříkajících čísel, které nic nevypovídají o jakékoliv závadě. POPem se určí jen okruh problému, ale problém se nepopíše. A když je možnost to napsat do Knihy X, tak na to serou. kdyby to byla záležitost jednoho člověka, který by to psal stále dokola, tak bych to pochopil, ale to zcela jistě není náš případ.

A když to vezmu do důsledků, tak my tu děláme podle SAPu, kam se vše má psát. A když je Kniha X prázdná, tak není, co přepisovat. A pokud jsou mezery na obou stranách, tak těžko čekat výsledky.
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3355
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 12. února 2011 - 17:23:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak vedení tlačí čety do psaní do POP. Jestli to však čety pochopili, jako že nemusí vypisovat Knihu X, to nevím. Mohu je trošku popostrčit ke zpětnému vícepsaní do Knihy. Jen myšlení ve smyslu.."já to tam pořád píšu a nic se nezměnilo" zřejmě těžko poupravím.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
.... a další stroje slavné doby odlétají na jih..
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4356
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 12. února 2011 - 17:54:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen myšlení ve smyslu.."já to tam pořád píšu a nic se nezměnilo" zřejmě těžko poupravím.

To je bohužel pravda a předem děkujeme za snahu.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Sobota, 12. února 2011 - 18:01:37    Odkaz na tento příspěvek  

Bdlm:už dávno,to číslo 505 Ti nakukal kdo,černokněžník Zababa?
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 740
Registrován: 3-2007

Odesláno Sobota, 12. února 2011 - 18:11:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra.Poptej se tam u Vás.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Sobota, 12. února 2011 - 18:38:48    Odkaz na tento příspěvek  

Bdlm:Ohl tu na K-áčko dal fotky už před vánocemi.
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 741
Registrován: 3-2007

Odesláno Sobota, 12. února 2011 - 20:27:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem u kámoše viděl fotky včera a tuhletu zprávu mě řikal.
Mihyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 592
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 12. února 2011 - 20:48:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trošku vám přeruším povídání fotem z dnešních Běchovic

Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4941
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 12. února 2011 - 21:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jgcp: Když ono není mnohdy ani kam psát. Buď chybí kniha úplně, nebo už je popsaná. Sice tam pak vkládám listy "Hlášení o závadách" s popisem opravy, ale nikde není psáno, že se to dostane tam kam má.

Penik: Do POPu to píšem proto, že si to asi někdo vymyslel. Vyloženě naše aktivita to skutečně není. A to, že se tam prakticky nedá nic přesně určit, tak za to já nemůžu. Třeba u ešusů jsem už písemně upozorňoval na to, že by bylo dobré vozy dělit alespoň na patra, jenže zatím se nic nezměnilo.
Ať mi nikdo netvrdí, že by byl problém ty opravy tam vyťukat jako SMS. Taky se slibovalo, že od jara budeme on-line, tak se necháme překvapit.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4357
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 13. února 2011 - 07:45:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: já netvrdím, že to je vaše aktivita. Jen mi to přijde jako mrhání lidskými zdroji na takovouto činnost. V popu nedá nic dělat z hlediska závad. To je lepší ta kniha X, která když by se doladila, tak by to mohl být perfektní nástroj vlakových čet. POP zdržuje a jen někdo někde eviduje nějaká nicneříkající čísla. To už je lepší to postavit na SAPu, kam se závady dostanou a z něj pak dělat výstupy. Je to systém, který si ČD koupily a jen je třeba jej využívat na maximum a nej na něm přicmrdávat. Ale to tady nevyřešíme. Ovšem musí zaplatit programátory, kteří to udělají k obrazuzu svému. Ale to je názor laika.
Kalous65
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 13. února 2011 - 14:13:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.youtube.com/watch?v=Djmu3goW71I

krátké video z mého archivu!
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 870
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 13. února 2011 - 15:54:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to postavit na SAPu, kam se závady dostanou a z něj pak dělat výstupy
Jenže tak, jak se SAP používá, nedává moc pravdivých výstupů. Popsání závady bez vyjádření, co bylo příčinou, vede k nesmyslným závěrům. Příkladem budiž závěr ze x6x, kde se sečtením počtů zápisů "Vadný unipuls" došlo k závěru, že pomůže jeho výměna. Přitom z 10 takových závad je příčina v unipulsu tak jednou.

Ideální je program, kde se napíše závada z knihy oprav, vyjádření dílny o příčině, provedené opravě. A zároveň se dá podle čísla stroje vyhledat závady i provedené opravy daleko dozadu v čase.
Samozřejmě, zas bude záležet na lidech, jestli se napíše vše, co je třeba.
Další věc je, že v případě viditelných závad na interiéru atd.nen í třeba vše napsat, ale dílna sama by měla i bez příkazu takové závady opravit.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4340
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 13. února 2011 - 16:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Přitom z 10 takových závad je příčina v unipulsu tak jednou.
Možná by se mohl někdo inspirovat u děkujících odcházejících - v nějakém tom formydláři (neschpenka...?) jsou kolonky "Předběžná diagnóza" a "Konečná diagnóza"...
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4358
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 13. února 2011 - 16:16:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: a co brání dodělat patřičné kolonky a zmocnění zodpovědných lidí k jejich vyplňování, aby tam nemohl zasahovat kdejaký ňouma? Rozhodně lepší než POP, který nedá vůbec žádný adekvátní výstup, natož abych vůbec zjistil, co tím básník chtěl říci. Čumím do toho dnes a denně a kolikrát to musím napárovat proti Knize X, když je vyplněná a někdy se ani nezjistí, co je myšleno ani po fyzické návštěvě vozidla.
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3359
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 13. února 2011 - 21:25:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: V dnes čtené drbně z FVČ to je psané, že od 1.změny GVD pro os.dopr. to tak skutečně bude. Navíc je slíbeno vydání el.JŘ ve formátu pdf tak, aby se nemuselo již opravovat knižní JŘ. Tak schválně:-))
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
.... a další stroje slavné doby odlétají na jih..
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4942
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 14. února 2011 - 06:53:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jgcp; Tak to jsem na to zvědavej.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 871
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 14. února 2011 - 08:59:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej
Tu předběžnou určitě ne. Občas se to dá, u notoricky známých závad. Ale kdyby v předběžné bylo např.relé xxx a v konečné ruce fíry, nedělalo by to dobrý dojem:-)

Penik
někdy se ani nezjistí, co je myšleno
Teď si to představ v polštině "úhledným" písmem:-)
dodělat kolonky- dalo by se, kdyby se chtělo a bylo možné. Jenže SAP je hlavně statistika a účetnictví, ne až tak opravářský program. Dále- kdo z vyhodnocovačů by poznal rozdíl mezi takovou a onakou závadou?
Spíš pro tyto účely nepsat do SAPu závadu, jak se jeví v knize fírovi, ale jen konečnou opravu a vyměněný díl. Daleko víc by to vypovídalo skutečnosti.

Další věc- možná je to pro vás lepší, ale my nepoužíváme ztrojení popisu závad, stačí k.oprav.(a TLR v případě slonů)
Z té si do příslušného programu vypíší příslušné závady příslušné dílny, po opravě zapíší výsledek. Dívat se to do toho může každý, zapisovat jen oprávněný. Takže porovnáním více zápisů lze např. zjistit plno věcí, které na první pohled spolu nesouvisely.
Do SAPu si sapují jen oprávněné osoby-výsledky práce, opraváři ho nepoužívají pro interní potřeby, tam je těch těch kolonek až moc, pro tyto účely zbytečných.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4359
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 14. února 2011 - 09:18:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: pane kolego, to že SAP umí účetnictví je jedna věc, ale s přehledem se používá i pro opravárenství a dokonce umí evidovat i díly použité na vozidlo na tu danou opravu a vozidlo a to nejen u ČD.

A co se týče množství kolonek v SAPu: proč si ty nepotřebné nezlikviduješ a naopak si tam nenecháš jen ty, které tě zajímají či ty, které ti pomohou vyfiltrovat potřebné údaje? To vše SAP umí a zcela jsitě to není jeho funkční maximum. A to se bavím pouze o modulu PM.

(Příspěvek byl editován uživatelem penik.)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 873
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 14. února 2011 - 10:23:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nesapuju:-)To dělají ti, co jim přísluší administrativa spojená s evidencí a účetnictvím.
Tzn.výsledky oprav a použitých dílů atd.nasapují oni.
A to souvisí s tvým požadavkem na množství oprávněných do programu zasahovat-čím víc lidí, tím větší červenolucerní dům.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4348
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 14. února 2011 - 10:45:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Spíš pro tyto účely nepsat do SAPu závadu, jak se jeví v knize fírovi, ale jen konečnou opravu a vyměněný díl. Daleko víc by to vypovídalo skutečnosti.
Nesouhlas. Podrobnější statistika co se jak jevilo fírovi a co to nakonec bylo doopravdy by mohla pomoci školaři (a v optimistickém případě i pachateli diagnostického systému).
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4360
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 14. února 2011 - 10:47:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: v dnešní době není problém nastavit přístupová práva do toho či onoho. Takže číst může "každý", upravovat jen někdo.