K-report
 

Archiv diskuse 471, 671 a 575 LG do 12. 05. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » 471, 671 a 575 LG » Archiv diskuse 471, 671 a 575 LG do 12. 05. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mites
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.20.96
Odesláno Úterý, 10. května 2011 - 19:44:41    Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel: Vejde se ten KISS do českého profilu?
Vojta_karásek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 10. května 2011 - 20:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doplním Jahonstta, dnes Jánošík 003 "smetl" trolej nad 4.staniční kolejí, na 2.sk vlaky nezajížděly a první nástupiště nebylo otevřené, tudíž ve Vítkovicích dnes byla delší dobu k dispozici jedna nástupištní hrana:

www.vojtovyvlaky.blog.cz
Morkovičko, sbohem...................
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.193.178
Odesláno Úterý, 10. května 2011 - 22:24:10    Odkaz na tento příspěvek  

Jo, už jste někdo jel s tou zkrácenou verzí?
odkaz
Yalapeak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 742
Registrován: 10-2006
Odesláno Úterý, 10. května 2011 - 23:13:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Podle stavu stavebních prací na Novém spojení to je hooodně fousatá fotka, tipuji možná 4 roky. Jen nechápu délku soupravy - na jeden vůz mi to připadá dlouhé a na dva krátké. Samotná 471 bez 971 by určitě nebyla pro přepravu cestujících. Verze 471+971 kdysi dávno jezdila (teď nevím - buď 001 nebo 002), vložák byl dovyroben nebo přesněji doobjednán později. Tipnul bych si, že je to digitálně spojeno několik záběrů.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 10. května 2011 - 23:29:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Yalapeak: jasně že je to spojené z více záběrů, vždyť souprava má 2 vozy, jen ten jeden je asi pětinový.
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1199
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 08:00:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, jestli on si někdo třeba nespočítal, že Stadler KISS by byl třeba o čtvrtinu levnější.

Taková dvousystémová osmdesátimetrová trojvozovka Kissu, 300 sedadel + bicykly + služební oddíl by nebyla k zahození. Nekupte to, 8 kusů za 60 mil. Eur.
(8 jednosystémových ešusů je za nějakých 8 x 230 / 22,4 = cca 82 mil Eur)


Zasvěcenější vědí už dávno, jak je ešus neskutečně předražené vozidlo. Navíc je morálně zastaralé. Zkonstruováno bylo v polovině 90. let. Takže takový KISS je o 15 let, tj. o jednu generaci mladší... Ale hlavně, že se podporuje český průmysl, né? Vždyť my na to ty peníze přece máme
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1102
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 08:28:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby neexistoval průmysl na českém území, bylo by možné si kupovat cokoliv jinde?

Pro nechápavé - peníze pro nakupování se nejen kradou, jak se zdá z českých reálií, ale taky je musí někdo vydělat.

KISS je klon Flirtu, tudíž počítám, že je levnější hlavně na úkor inv.plošin, vnitřních dveří, počtu WC, podvozků.
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1200
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 08:40:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nemám nic proti podpoře průmyslu. Ale jsem proti nalévání peněz do neprůhledných společností. A pokud navíc není průmysl vystaven konkurenci, tak zakrní a nic kvalitního neprodukuje...

Naštěstí v této zemi ještě stále existuje dost firem, které ty peníze dokáží vydělat i mimo zatuchlé prostředí státních zakázek zadávaných dost podezřelým způsobem.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1848
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 08:57:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A teď ještě někdo objasněte,proč si slováci,litevci ,ukrajinci kupují ty předražené a zastaralé Ešusy?Vždyť si můžou koupit levné stadlery,bombardiery,simensy..Že by byli nějak zainteresováni na podpoře českého průmyslu,nebo chtějí nalévat své peníze do neprůhledných firem?
Proč se do výběrového řízení ČD na nákup motorových i el.jednotek nepřihlásily firmy,které vyrábějí levné a moderní vlaky?Proč jen předražená Škoda,nevyzkoušená Pesa a Žos Vrutky s prvním motorákem,který navrhli a nikdo neví jaké bude mít vlasnosti?
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1201
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 09:10:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zeptám se jinak: proč se ČD např. nespokojily s běžnou a VŠUDE používanou šířkou nástupních dveří? Samozřejmě, že potom NIKDO nebude předělávat svoje výrobky jenom kvůli extrabuřtům ČD.
Až ČD vypíšou výběrko, které bude odpovídat tomu, co se běžně prodává, tak budiž. To je jako kdybych si ve Škodě MB objednal Octavii kabriolet. Taky by mi asi odpověděli, že ne.

Jmenovaní Slováci, Litevci a Ukrajinci si koupili opravdu závratná množství ešusů. Tak závratná, že světoví výrobci seznali, že na tak obrovské série nemají kapacity a nechali to Škodovce. Úroveň techniky roste (zatím stále) směrem na západ. Proto bychom se měli orientovat na produkci takových výrobků, které tam uspějí a které jsou srovnatelné. A to ešus bohužel není.

Bohužel si někteří stále pletou pojmy s dojmy. Jakákoliv zmínka o zahraničních výrobcích na ně působí jako červený hadr na býka. Žijí v bludu, že jedině naše domácí řešení je to nejlepší, ať to stojí, co to stojí. Ano, někdy tomu tak opravdu může být. Ale pravidlo to v žádném případě není.
671.003
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.17.94.4
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 09:45:45    Odkaz na tento příspěvek  

EJ 671.003+071.003+971.003 odjela z Vítkovic na TBZ po včerejším "incidentu" a jede již směr Hodonín.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 11:03:24    Odkaz na tento příspěvek  

Správná odpověď, nedali se nachytat .. se mi to docela líbilo, když jsem to náhodou objevil. Takových přeseknutých vlaků tam musí bejt víc.

Ad výroba: on se z ní například financuje i vývoj, takže uříznout zakázky je nejjistější cesta, jak v oboru skončit navždy. Nechám se rád překvapit další generací.
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1203
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 11:40:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

uříznout zakázky je nejjistější cesta, jak v oboru skončit navždy

Nikoli. Nejjistější cesta je uzavření se před konkurencí. Protože pak vás nic netlačí ke zlepšování.
Mites
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.20.96
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 11:44:55    Odkaz na tento příspěvek  

dusanh: Pokud chceme přežít jako národ, musíme být konkurenceschopní - tedy musíme si udržet klíčové znalosti a dovednosti. (Jak známo, dovednost se nevyčte, ta se musí získat zdlouhavým a ne vždy příjemným procvičováním.)

Je známo, že školy pod ekonomickým tlakem své požadavky na studenty neustále změkčují. Nyní se chystá tvrdý útok na kvalitu VŠ (resp. legalizace "plzeňkého vzdělávání"). Je tedy velmi pravděpodobné, že pokud se radikálně nezasáhne, bude konkurenceschopnost lidí žijících na tomto území klesat ještě rychleji než dosud.

Jakákoliv snaha udržet tu kvalitní výrobu (a tedy i schopnost produkovat i pro případné zahraniční subjekty) je pro nás pro všechny klíčová. Bez výroby nám ani sebelepší fondy nezajistí důchody a pravděpodobně ani rozumné fungování státu.

Jiným faktorem může být i očekávaná životnost výrobku. Některé výroky už dnes mají vyladěnu spolehlivost tak, aby začaly razantně odcházet nedlouho po skončení záruky. U některých výrobků (velmi často našich) tento prvek zvyšující obrat zatím implementován není.

Nákup o něco málo levnějšího zboží z dovozu tak nemusí být dlouhodobě tak výhodný, jak se na první pohled může zdát.

Pokud vím, tak je u nás snaha vybavovat nová vozidla AVV. Jeho nasaznení může znamenat nejen klidnější jízdu, ale i menší spotřebu a menší zátěž pro strojvedoucí (a tedy i možná trošku lepší bezpečnost). Mají to zahraniční stroje?

Dovoz výrobků ze zahraničí může být i přínosem - například se tak k nám mohou dostat nové technologie, můžeme se i lecčemus přiučit, případně tak můžeme překonat mezery v našich schopnostech pokrývat naše potřeby.

Domnívám se, že nemá smysl bezmezně věřit jen zboží zvenčí, nebo nekriticky trvat na tom, že nic nedovezeme. Jen je třeba se rozhodovat na základě více kritérií - tedy i dlouhodobých dopadů.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2118
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 12:48:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proč se ČD např. nespokojily s běžnou a VŠUDE používanou šířkou nástupních dveří?

Vidím, že nějaký "novinář" napíše blbost a pak se toho hned všichni chytnou. Stejná šířka dveří jako má mít 7ev se používá u SNCF na některých typech příměstských vlaků. A vůbec - Siemens se u Desira ML chlubí, jak je tato řada variabilní, je schopen ji dodat v různých délkách, počtu hnaných podvozků, 4 variantách výšky podlahy, ba dokonce i počtu dveří na vůz (jeden nebo dva páry), a najednou by nebyl schopen dodat různé varianty šířky dveří? Ale holt je třeba udělat nějakou senzaci...
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 593
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 13:54:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser: Muzete byt konkretni s temi vozidly SNCF? Ja vim jen o ponekud bizarnich patracich MI 2N a pripravovanych patrovych jednotkach od Bombardieru.

Siemens (a kdokoliv jiny) samozrejme predela klido pido i sirku dveri, kterou nema ve sve "stavebnici" uz pripravenou. Desira ML pro RER Brussel maji dokonce i jinou delku skrine nez nabizi zakladni "stavebnice", je to jen otazka velikosti kseftu. 15+4 jednotky neni zrovna moc na prekopani hrube stavby a veskere s tim spojene administrativy.

Potiz je v tom, jak se dava dokupy zadani pro vyberove rizeni - kdyz jsou zadavaci podminky takove, ze se neohlizim na beznou realitu na trhu, tak nemuzu dosahnout nizke ceny protoze si rikam o specificke reseni. A pardon, dvere siroke 1500 mm u jednopodlazni jednotky mi pripada jako, decentne receno, neopodstatneny pozadavek. K tomu pozadavek na rozpojitelnost s oduvodnenim "vzdycky se to tak delalo". Dva pozadavky, ktere potrebuji jen CD... To by bylo i v poradku, kdyby v tom nebyly verejne prostredky. Nemluve o te vzacne (opakujici se) nahode, ze Skodovka zrovna takove vozidlo pripravuje.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 14:22:12    Odkaz na tento příspěvek  

Dusanh: zajímalo by mne, proč tu haníte výrobky MADE IN CZECH? Evropa má pro Vás otevřenou náruč, ale tam by jste asi nenašsl uplatnění.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 14:22:20    Odkaz na tento příspěvek  

No vždyť sám píšete, že se má zadvatel rozhlídnout po trhu, aby napsal správný zadání ..
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 594
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 14:34:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex fira: Evropa má pro Vás otevřenou náruč, ale tam by jste asi nenašsl uplatnění. U tohodle chlapka jste vedle jak ta jedle...
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1204
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 15:09:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ex fíra: asi jste moje příspěvky nečetl pořádně... Já nehaním výrobky made in czech. Já haním způsob, jakým jsou tyto výrobky pořizovány. A za další, vy byste si dneska koupil Škodu Favorit jen proto, že ji vyrábí Škoda Auto v Mladé Boleslavi?
České výrobky upřednostňuji tam, kde jsou srovnatelné se zahraničními. I tu Škodovku jsem si koupil, protože jsem ji měl několik let (O II) jako služební k občasnému použití a byl jsem maximálně spokojen. Ale u těch vlaků vidím setsakra rozdíl. A zejména, A TO PŘEDEVŠÍM vidím rozdíl v tom, jakým způsobem se zákazník stará o to, aby mu byla dodána vozidla kvalitní. Od koncepce, co se bude pořizovat, přes férové a průhledné zajištění dodavatele, stanovení podmínek nikoli na míru jednomu výrobci, ale naopak co nejšířeji, aby těch potenciálních dodavatelů bylo co nejvíc. Za další, ve spolupráci s kraji zajistit, aby se těch vozidel koupilo co nejvíc, čímž se zase dostanu s cenou níž.
Je snad výše uvedené nějak vadné? Neřekl bych.

Naopak vadné je hromadné nakupování regionov, které jsou trakčně ubohé, hlučné a naprosto neperspektivní. A hejtmani se plácají po ramenou, jak je to fajn. S takovýmhle přístupem se zákazníci železnice moderních vozidel opravdu nedočkají. Pár Stadlerů a motoráků z PESY bude jen na okrasu.

A pokud někdo tvrdí, že na víc moderních vozidel nejsou peníze, tak jenom nechce vidět, že jsou, ale vynakládají se zcela neprůhledným a nekoncepčním způsobem. Viz. modernizace modernizovaných vozů, předražené ešusy, zbytečné regionovy apod. Vyhazují se miliardy oknem, za potlesku těch, kteří věří na "český" průmysl. Se sídlem v Monaku a na Kypru...
Izzy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 921
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 15:12:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové mám dotaz na slovenské odborníky:

Od jednotek 671.002 a PP x51.001 jsou použity jiné (větší) boční digitální panely. Dostane je i zpětně 671.001, nebo to je jediná věc, která byla od prototypu změněna?
Did you say it? I love you. I don't ever want to live without you. You changed my life. Did you say it? Make a plan, set a goal, work toward it. But every now and again, look around, drink it in. 'Cause this is it. It might all be gone tomorrow...

http://nakresy.webnode.cz
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2292
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 15:32:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag:
Když na té fotce koukám na rozhraní vozů, šlo zjevně o 471 s přívěsným vozíkem na bicykly.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 15:50:00    Odkaz na tento příspěvek  

Dusanh: to my tady neovlivníme. Pokud o tom budou rozhodovat politici, kteří tomu nerozumí, tak to lepší nebude. A 814? Ještě jsem v tom nejel, ale jsem pro 4-nápravové mot. vozy a jednotky.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2293
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 15:56:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mites: Vejde se ten KISS do českého profilu?

To bych také rád věděl, ale předtím je potřeba si ujasnit, co se myslí "českým profilem". Tipuju, že přinejmenším s UIC GC by neměl nejmenší problém, a ten je v ČR skoro všude. Dost možná by byl ale problém na několika důležitých místech jako ve Vinohradských tunelech, takže by KISS úplně všude nemohl. To by po něm koneckonců ani nikdo nechtěl, když těch CityElefantů bylo 75 už před smluvením poslední osmice.

Jaký mají Vinohradské tunely průjezdný profil?
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 16:15:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra > svezte se ... i me se RN moc libi, dokud:
- ji vidim na obrazku
- stoji ve stanici (zejmena u modernizovanych vysokych peronu)
- jsem uvnitr a nejedeme
- jede a nejsem uvnitr

... toho vseho vyuziva PR oddeleni CD a politici ve svych prezentacich. Bohuzel, vlaky jsou ale zpravidla urceny pro trosku jine ucely ... a je to neco podobneho, jako chtit po modelce, aby umela dobre varit knedliky, ridit auto a natocit pivo :-)

Tommasel > dobra hlaska

Mites > nenapsal bych to lepe
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 16:41:21    Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Asi mám smůlu, u nás 814-ky nejezdí a musel bych jet v 914
a tam bych přišel o ten správný zážitek.
Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1700
Registrován: 8-2009

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 16:42:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netuší někdo, kde je zakopanej pes 671.003 vs. trolej?
Život je hořký. Bohudík !
oběhy Bohumínských brejlovců
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 16:57:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: pokud vidím regionovu na obrázku, nebo stojící ve stanici, tak se mi nelíbí ani trochu, je to asi nejošklivější vlak, ale pokud sedím uvnitř, tak se mi líbí moc.

Ta jízda je už trochu horší, je ale fakt, že jsem s ní jel vždy jen krátké vzdálenosti. Moc velký rozdíl v jízdě oproti 810 jsem ale nepocítil.
Hugo_004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 17:50:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní TBZ jednotky 671 003 při průjezdu žst. Bzenec Přívoz



Několik málo dalších fotek zde
www.trainfoto.eu , www.railtrains.sk
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1850
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 18:23:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Dusanh:
A pokud někdo tvrdí, že na víc moderních vozidel nejsou peníze, tak jenom nechce vidět


Tak jsou u nás samí slepí.ČD kupuje samé předražené křápy,Unipetrol strká peníze do starých brejlovců a ještě starších 121,Sokolovská uhelná strká peníze do upgate starých čmeláků a 740,nemluvě o OKD/AWT,kteří pořád strkají peníze do reko brejlovců a jiných klumprů,podobně blbí jsou v Třineckých železárnách a na jiných vlečkových provozech.To už nemluvím o majitelích úzkorozchodky Obrataň - J.Hradec-N. Bystřice,kteří modernizují 50 let staré krumply TU 47 a kupují vyřazené motoráky z Rumunska-ti jsou asi úplní magoři.To jim nikdo neřek,že je mnohem výhodnější nakoupit nová vozidla např. u Stadlera?
Jediný rozumný majitel vozidel v ČR je Metrans,který si koupil 3 Herkulesy.
Tak nevím,co si mám o tom myslet
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 19:20:08    Odkaz na tento příspěvek  

Vítejte ve skanzenu ČD.
Norton
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2404
Registrován: 12-2004
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 20:22:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes ráno, OVa-Vítkovice, 6:40.

Já volím ban(án) prznitelům rodného jazyka. A co vy? ● http://norton1.ic.cz
162dusan163
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 8-2010

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 20:43:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neviete niekto kedy to pôjde na Slovensko?? Dík.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 532
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 20:53:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bylo by administrativně hodně nemožné zapůjčit Jánošíka ČD, aby s ním mohly zajezdit na našich tratích v pravidelném provozu?
Dlouhá_trakce
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 21:02:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně ho nenasazovat do Prahy, aby nebyl po vrácení potentován do vandalů,jedině do OVY na denních spojích
162dusan163
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 8-2010

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 21:04:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ozaj, aké meno bude vlastne mať 671.003?
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 533
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 21:09:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dlouhá_trakce: já bych viděl docela dobrou věc (pokud by to teda administrativně šlo), půjčit si tuto jednotku a v rámci těch akcí ČD Promo http://www.zelpage.cz/zpravy/8177
udělat pár akčních jízd v okolí Brna, kde znají jen 560, Chomutov - Cheb kde panťáky neznají vůbec a v rámci oslav 160 let Praha - Drážďany nasadit 671 na linku Praha - Ústí, nebo Děčín - Most.
Tak bych to já viděl.

Ostatně naše ešusy se na Slovensko také podívaly v rámci různých propagačních akcí.

(Příspěvek byl editován uživatelem ostravské_tornádo.)
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1851
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 21:10:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bylo by administrativně hodně nemožné zapůjčit Jánošíka ČD

Administrativně by to asi velký problém nebyl(viz propagační provoz jednovozových Stadlerů v ČR).
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1205
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 21:21:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo 17 - reakce e-mailem, ať to tady neplevelíme.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1103
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 21:35:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ešusy se na Slovensko také podívaly
Nejen propagačních. Poslední jízda měla za výsledek razítka a sloni budou na Slovensko pravidlem. Letos zatím jen mimo napěťové výluky.


Dusanh
V čem konkrétně je slon tak beznadějně zastaralý proti supervozidlům jiným?
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 4-2010
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 21:37:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dusanh a Apollo 17:
Mě by docela zajímala Vaše diskuze
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 971
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 21:40:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


471.006 se vynořil z "nory"
Praha Malešice
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 534
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 21:45:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: jo, aby vytlačily z Třince tornáda mému kamarádovi, který má tornáda rád a nesnáší elefanty stejně jako já, to ale vím, to jsou pravidelné linky a zkušební provozy, nikdy to však asi nebyla zápůjčka k dopravci ZSSK.
zbynda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.56.38
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 21:49:58    Odkaz na tento příspěvek  

Ale lidi na tvoje zalíbení v tornáda nějak tak z prominutím serou. Mám je taky rači něž Elephranty, ale lidi nezajímá jejich zvuk ventilátorů, a škubání při každém zařazeném stupni, lidi chtějí trochu lepší cestovaní, než je koženka nebo potah (v panťácích 13/14;23/24;63/64).
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2121
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 22:05:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bylo by administrativně hodně nemožné zapůjčit Jánošíka ČD, aby s ním mohly zajezdit na našich tratích v pravidelném provozu?

Otázkou je, jak to je v podmínkách dotace z EU. Obávám se že by to nešlo...

udělat pár akčních jízd v okolí Brna

Smyslem ČD Promo má být ukázat výhody železnice lidem, kteří ji běžně nevyužívají a je možnost je přetáhnout do vlaků. Což by se nasazením 671 na pár dnů a pak návrat k 560 asi moc nepovedlo, akorát by to vedlo k ještě většímů nas*ání...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 535
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 22:35:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser: no a na těch akcích ČD Promo bude jezdit co? I 810, tak o co jde.

zbynda: už jsme zase u škubání tornáda? To je tak skoro neznatelné, že by se na to ty lidi museli nějak soustředit, aby to pocítili.
Tuhle jezdila do Děčína na osobáku asi týden bobina, tak jsem si na to dával sakra pozor, abych zjistil jak to škube a škublo to jednou vždycky hned na začátku rozjezdu. (Horší byla ta jízdní doba). A co se lidem nelíbí na pěkných pohodných koženkových sedadlech vážně nechápu.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 22:47:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo > to, ze neco nevnimate jeste neznamena, ze to tam neni... konkretne jedna holcina rozlisuje mezi slonem a tornadem doslova "ten novy vysoky vlak" a "ten vlak, co cuka pri rozjezdu".
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 536
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 22:58:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: no když budou rozhašený kontroléry, nebo nedotažený šroubovky tak to škubat bude, to je jasný. Pořád je lepší mírný škubání, než plynulé rozjíždění elefantu a pak "hrc", jako když do něčeho vjede. Asi by se to nemělo dít, ale bohužel děje. U těch 4 vozových 460 v Ústí to škubání bylo většinou neznatelné. U 5 vozového nevím, ale 5 vozovým jsem jel z Bohumína do Přerova a skoro celou cestu v okně, tak bych si toho musel všimnout. A ještě z Hranic do Střelný a zpět a ze Svinova do Těšína.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2122
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 23:03:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na těch akcích ČD Promo bude jezdit co? I 810, tak o co jde

Ano, jenže ČD ukážou 810 a když bude čistá a pojede včas, tak možná že i někdo pojede vlakem i příště. Nedokážu si ale představit ČD Promo s jednou soupravou kolem Brna (takže ČD Promo bude jen na konkrétních vyjmenovaných spojích?), nový cestující si natěšen koupí IK a pak zjistí, že to čím byl vezen není žádný standard, že ten je jen daleko horší...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 23:07:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser: to ČD Promo, byl jen příklad, jak by se to dalo udělat. Muselo by samozřejmě být známé, na kterých spojích konkrétně a jak dlouho to bude jezdit. A jestli 560 je horší, tak to teda fakt nevím. Nikdy jsem s ní nejel, vždy jen s 460, ale horší vlak než CE co se nepohodlí týče bych hledal těžko.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8894
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 23:26:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

než plynulé rozjíždění elefantu a pak "hrc", jako když do něčeho vjede.
Prosím tě, najezdím toho v ešusech mnohem víc, než ty, ale "hrc" (patrně zaúčinkování ochrany jednoho z trakčních měničů, nebo primárního měniče) se mi stává tak sotva jednou měsíčně. Tak to nedramatizuj.
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 354
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 23:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT: Třeba máte na to vaše hrc prostě větší štěstí a větší citlivost než kdokoli jiný.

Penik: Tenhle nápis na čelní tabuli je nějaká zánovní vizualizace, či jenom nějaká chvilková porucha panelu? Nějak se tam ten celý text nevejde, a když tam ještě byla linka, tak se tam nevešlo ani celé slovo "hlavní". Omlouvám se za antikvalitu.


(Příspěvek byl editován uživatelem cityelefant.)
Signalista, tvořím simulátory stanic s elektromechanickým zabezpečovacím zařízením: Odkaz na stránky
Nejkrásnější autí Nissan Navara a Renault Thalia - my ICQ: 368229645
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 23:37:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: nevím co to je, ale když jedu, tak se to stává často. Přijde mi, že se prudce rozjede do místa, kde následuje snížení rychlosti (odbočka, nebo něco kde se musí jet pomalu) a pak ten prudky rozjezd přeruší.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2123
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 23:48:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

horší vlak než CE co se nepohodlí týče bych hledal těžko

Ano, 460 je proti tomu velmi pohodlná. 99 % cestujících si při příjezdu k perónu okamžitě zacpává uši a přesto jim v uších píská až do další stanice. Poté velmi ocení rovnocenný boj s lámacími dveřmi spojený s výstupem jak na K2. Stejně tak k pohodlí přispívají prosezené lavice, kde se po usednutí sedí tak 30 cm nad zemí, takže člověk hned vzpomene na své mládí a sezení na nočníku. Toto ale vyprchá jakmile si vedle něj sedno někdo jiný, čímž se sedačka nafoukne, člověk se vznese, aby se pak oba cestující setkali zadnicemi uprostřed lavice kam sjedou. Pak už se může stroj za příjemného řevu a cukání rozjet. V létě cestující ocení otevřená okna, kterýma táhne a proniká dovnitř lahodný zvuk od pohonu a brzd, v zimě se líbí že fučí i zavřenýma oknama. Komfortem také oplývá záchod, kde ve stanici nelze a v zimě nelze umýt ruce ani mimo stanici páč není voda. Ale to už náš vlak za příjemného pískání zastavuje v naší cílové stanici a my se už těšíme na sestup do Macochy... a všichni tak oceňují kvalitu a hlavně komfort 460tek a nadávají na 471...
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 23:57:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser: Darmo drbat klávesnici...
OT: Hernajs pokud chcete vyzdvihovat své milované 460, tak k tomu prosím začněte využívat k tomu určenou sekci.

(Příspěvek byl editován uživatelem cityelefant.)
Signalista, tvořím simulátory stanic s elektromechanickým zabezpečovacím zařízením: Odkaz na stránky
Nejkrásnější autí Nissan Navara a Renault Thalia - my ICQ: 368229645
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 540
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 12. května 2011 - 00:01:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser: celkem zajímavý příběh, ale zacpávat uši při příjezdu si musím i u jiných vlaků než 460. S lámacími dveřmi jsem problém nikdy neměl (u 460). S tou sedačkou co popisujete, to je velice špatné, ale s tím jsem se také nesetkal (snad jen v Bčku). V podstatě stejné sedačky jsou v Bdt, s těmi jezdím denně a taky žádný problém. O škubání tu už řeč byla. To že v létě do vlaku táhne otevřeným oknem je snad žádoucí. V té zimě že fičí zavřeným oknem je taky špatné. Na to nemůžu nic říct, na to si už nepamatuju, jestli nám tam někdy fičelo, nebo ne.

WC a nástup je u 471 lepší (ale pozor! 001 - 018(?) má klasické WC). Také oceňuji mezivozový přechod na 471, ale to je asi všechno.

(Příspěvek byl editován uživatelem ostravské_tornádo.)
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 541
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 12. května 2011 - 00:03:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant: sorry, debata se obrátila poněkud jiným směrem, než jsem měl původně v úmyslu. Původně jsem přišel s návrhem, že bych rád viděl a jel Jánošíkem u nás. A pak se to takhle blbě obrátilo.

A vyzdvihovat milované 460 jak říkáte, jsem také nechtěl, jen srovnávat nevýhody 471 a vlaku normálního typu, což v tomto případě byly 560, ale to je úplně stejné jako Bdt třeba. Možná Bdt je lepší v tom, že má ovládatelné osvětlení.

(Příspěvek byl editován uživatelem ostravské_tornádo.)
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. května 2011 - 00:08:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT: Tak tu debatu utněte. Vám skutečně nepřipadá, že tohle prosazování názorů skutečně nikam nevede?
Signalista, tvořím simulátory stanic s elektromechanickým zabezpečovacím zařízením: Odkaz na stránky
Nejkrásnější autí Nissan Navara a Renault Thalia - my ICQ: 368229645
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 542
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 12. května 2011 - 00:10:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant: dobrý no, tak teda jsem zvědav, jestli se někdy u nás 671 ZSSK objeví. A kolik jich má být?

Jinak mi tykejte. (To platí pro všechny).
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4470
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 12. května 2011 - 06:40:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant: díky za upozornění. Tabule ukazuje co má, co jí posílá binární soubor. Bohužel jsem zjistil, že došlo k narušení databáze vizualizací. Od tří hodin opravuji databázi a od dneška se na vozidla bude dostávat opravená verze. Bylo toho více než jen Pardubice.

Až bude chvilka, musím vyzkoumat, jak a kdy k tomu došlo. Podezření už mám.