K-report
 

Archiv diskuse Student Agency do 07. 03. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Autobusy a trolejbusy » Student Agency » Archiv diskuse Student Agency do 07. 03. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Tommy01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 21:29:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Glory: u Jewela se pozná jasná inspirace u Glory, ale sluší mu to. Já myslím, že by SA uvítalo patrový busy, aby se tam vešlo víc lidí, ale zase problém se zavazadlovým prostorem. Nevím, jestli jsi řidič SA, ale pokud ano, možná pamatuješ na Ayatse Bravo. Tam byl právě s malým prostorem problém(když pomineme tu poruchovost). Ale třeba myslím, že na zahraničí by se to ujalo. Například DB express je velmi pohodlný
http://www.zelpage.cz/news_n/sc_bus_db_expressbus_nurnberg_hbf.jp g
Lions_coach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 763
Registrován: 8-2009

Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 21:36:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommy: Navíc tenhle problém řeší baťůžek (skibox).. Ale když s tím nemá problém DB, proč by měl být tady?
RAJČE 1.12.2010 aktualizace.
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 700
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 21:58:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty pásy u aur, jak je tady kolega vyjmenovává, jsou fakt šílený, utahujou se jak španělská bota. U irizarů to nedělají, tam jsou na volno. Ale jinak sezení na těch fotelech je fakt prvotřídní.
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 22:15:42    Odkaz na tento příspěvek  

Tommy01: Spodek by měl mít 2 místa pro vozíčkáře, když to tam není problém a zbytek nechat jako "restauraci". A lístky prodávat jen do horního patra. K SA nesmí, protože dvoupatrák má vyjímky z bezpečnostních norem při převrácení, Glory ještě ne, a to Radim nepřekousne.
Favoritmartin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 22. února 2011 - 08:19:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K patrům u SA. Nevím jestli SA patra chce nebo nechce, ale v neděli v 19:30 z Prahy jely na Brno tři busy ve složení hlavní žlutý spoj, patro Setra (Kobra Bus), patro Neoplan (Vento) a jak se hodily že jsou k dispozici :-). Podobná situace byla na Londýně před vánocema, kdy jely naše dvě patra do Londýna po prázdnu pro klienty SA cestující do ČR.
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Úterý, 22. února 2011 - 15:06:14    Odkaz na tento příspěvek  

Favoritmartin: žlutý nesmí být patrovej, posily ano. Dřív, když SA začínala měla vlastní Neoplan, kterej byl patrovej, ale od dob Ayatsů už to kvůli bezpečnosti nejde.
Favoritmartin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 22. února 2011 - 15:13:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory: Jojo, to je možný, já jen že na posilách udělají patra dost práce. S bezpečností na patrech je to složitý, musí se s tim jezdit jako patrem :-) a myslet na to že těžiště leží jinde než u HD busů a celkově k tomu přistupovat jinak. Většinu nehod pater zavinilo hrubé porušení nějaké zásady řízení tohoto autobusu, který má maximální povolenou hmotnost 25 tun a rádo se na to zapomíná.
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Úterý, 22. února 2011 - 20:24:34    Odkaz na tento příspěvek  

Favoritmartin: Stejně není nad todle
http://www.neoplan.info/jumbocruiser_gallery/neoplan%20jumbocruis er_52.jpg
http://www.bussales.nl/images/cmsseries/180/img_0441.jpg
to je alespoň kus autobusu :-)
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Úterý, 22. února 2011 - 20:26:49    Odkaz na tento příspěvek  

nebo ještě todle
http://galerie-autobusu.carnero.cc/34/24-1-2_Neoplan_Megaliner_N1 28-4.jpg
a omlouvám se za příspěvky mimo téma
Observer
Neregistrovaný host
Odeslán z: 158.194.168.50
Odesláno Středa, 23. února 2011 - 11:21:43    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, nevíte, kdy mají vyjet první nové autobusy a na jakých linkách by především měly jezdit? Díky
Tommy01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 268
Registrován: 5-2008
Odesláno Středa, 23. února 2011 - 13:24:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nové busy se prý nezačaly ještě ani vyrábět, takže pokud by v této době začaly, tak tu budou za cca 3-5 měsíců. S linkama je to složitý, to si asi nikdo zatím netroufá odhadnout :-)
kadel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.68.3
Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 11:58:40    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jak se vyplácí liberecká Fígnerka?
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 15:19:58    Odkaz na tento příspěvek  

kadel: vypadá to, že vyplácí, jen škoda, že tam nesmí posily, ale třeba to v Praze nějak zařídí :-)Třeba zítra jede SA odpoledne téměř plný a má posily, DPML ještě zaplněn ani jeden bus a v posile prodány 2 místa. Mimochodem, všichni tu řvou, jak je to tam přetížený, že SA ne, ale když má DPML posily, místo tam pro ně je???
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1825
Registrován: 6-2006
Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 18:10:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad glory - ono v neděli zase tak posila nevadí, protože v neděli je hustota provozu na terminále mnohem menší.

Jinak v Praze to určitě zařídí, a potom co řekla paní v Praze na úřadě, že ji nějakej Liberec nezajímá a že ona si to udělá jak chce, tak by všichni Liberečáci měli SA na fugnerce ignorovat a nejezdit s nima.
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 10-2008
Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 19:58:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Liberečák:
A tys u toho byl, když to "ta paní" povídala? Ne nadarmo se říká, "jedna paní povídala...". Navíc o tom určitě nerozhoduje jedna paní....
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1826
Registrován: 6-2006
Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 20:04:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad denis novák - ta paní to povídala do televize, takže jsem to na vlastní uši slyšel. A představ si, že na tom úřadě o tom většinou rozhoduje jeden člověk.
kadel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.68.3
Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 20:36:24    Odkaz na tento příspěvek  

Glory,já už to tady psal,nejen DP ale i jablonecký zastávkový "Expres"to asi znatelně pocítí...
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 21:21:13    Odkaz na tento příspěvek  

Liberečák: A proč by měly jezdit ojetou Bovou bez služeb, když můžou jet lepším? Jen proto, že se jedná o DPMLJ
Fantom_99
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.150.170.54
Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 21:30:43    Odkaz na tento příspěvek  

Otevírám anketu.

Jaké mají procentuální vytížení spoje SA a DPMLJ na liberecké lince po provedených změnách?
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.218.188.21
Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 21:52:11    Odkaz na tento příspěvek  

----------------------------------------------------------------- ---------------
Glory a dokážeš třeba pochopit, že ty služby jak říkáš(já tomu říkám obtěžování), každý nevyžaduje?
A to na lince do Prahy, kde je jízdní doba hodinu a chlup?
Nenech se vysmát.
ad Kadel a jak to pocítí v Jablonci?? To jako budou jezdit do Liberce jo? No to je mi srandy. Opravdu zajímavé, sice je vysněné, ale k popukání.
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 22:47:59    Odkaz na tento příspěvek  

žlutý anděl: 90% lidí jo, a ti právě jedou tím žlutým, a v pátek už to vidět bylo, zítra je to vidět zase je na tom SA o dost líp
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.218.188.21
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 10:18:07    Odkaz na tento příspěvek  

prosím uveď zdroj těch % jinak si vymýšlíš bláboly.
Jen se neboj SA také dojde dech a pak se můžeš jít se svým žlutým vycpat.
Kadel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.68.3
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 10:48:30    Odkaz na tento příspěvek  

Žlutý anděli asi by jsi se divil kolik jablonečáků raději jede linkovým busem nebo tramvají na Fugnerku a přeskočí k SA než by protrpěli cestu do Pha linkovou Karosou s tvrdýma sedačkama,kterou jsou jablonecký schopni na tu svou "express"linku nasadit..
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5805
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 10:50:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jede linkovým busem nebo tramvají na Fugnerku a přeskočí k SA
Tohle je zajímavý fenomén a odehrává se i v relaci Sokolov - KV - Praha, kdy sokolováci jedou linkáčem do Varů, klidně 40 minut čekají na autobus SA, ikdyž jim ze Soka jede přímo bus do Prahy.
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1827
Registrován: 6-2006
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 11:09:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad kadel - to by mě zajímalo v jakých počtech se pohybujeme u těch jablonečáků co jedou do Liberce? Pravděpodobnost nasazení linkového obyč vozu z JBC je určitě menší, než časová ztráta přejezdem do LBC a také tim způsobený nárůst ceny.
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 636
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 11:11:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Glory: z kuloarních zdojů Ti mohu říci,že nezajíždění posil nebude diskriminační opatření "škodičů" SA. Jde o prosté opatření SA,tudíž bych v tom nehledal nějakou kriminálku nebo dokonce případ pro ÚOOZ. Na karlovarské linii zcela běžně dochází k vynechání zastavek Dejvická,Letiště Ruzyně term.1.Jen pokud je posilový vůz doprovázen stew´s staví se na Dejvické.

Ono pokud pamatuješ i situaci před odstraněním "údajně SILNĚ diskriminační" poznámky:PŘEDNOSTNĚ SE PŘEPRAVUJÍ CESTUJÍCÍ DO VZDÁLENĚJŠÍCH ZASTÁVEK v ČR, neb v SK se s úspěchem používá, běžně jezdily posily,které brali cestující jen do "finálních" zastavek m.j.na "krkonošských linkách" v úseku Vrchlabí-Špindl/Jilemnice-Vítkovice,H.Mísečky.Většinou to jezdila "zájezdová flotila" daného dopravce a auta leckdy neměla na palubě ani setright bo vše byla "místenková" frekvence a cestou nadjeli JŘ takže pak se nenabírala ani místní frekvence,kterou pobral kmenový vůz linky/spoje
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.218.188.21
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 12:03:47    Odkaz na tento příspěvek  

ad Kadel ty ses nám asi probudil že???
954 z Jablonce už dávno nejezdí. Jezdí tři Belausy od SA, Regio, Mercedes O 404, případně LC 956.
A budeš se divit, ale i Busline otravuje se stevardkama. Takže si nejdříve zjisti skutečnosti než plácáš nesmysly.
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 14:04:59    Odkaz na tento příspěvek  

žlutý anděl: a neřekl bych tomu otravování, pokud na začátku řeknete, nic nechci a chtít nebudu, chci spát, máte pokoj, pokud usnete máte pokoj. Jako otravování mi přijdou vlaky ČD, kde když máte dost odvahy a usnete, ve 3 ráno vletí do kupé průvodčí, která chce lístek, který už viděla jiná průvodčí, ale oni se po cestě vyměnili a každýho vzbudí, to je otravování. A u BUSLINE to asi dělají proto, že to budou mít lidi rádi, pochybuju, že budou vyhazavot peníze za stewardku, která by většinu lidí štvala.
Kadel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.68.3
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 20:26:49    Odkaz na tento příspěvek  

Žlutý anděli já už jsem vzhůru ale ty asi ještě spíš!Můžeš mě prosím zdělit kdy naposledy byli všecky 3 Beulasy pojízdné?954 s reklamou VALAR jela Prahu minulí týden naposledy a co se týká stevardek,nejezdí na všech spojích ale jen na vybraných,Mercedes jezdí turnus na Brno a Ústí a Prahu pouze zastávkovou z Harrachova a otravování stevardkama jsem já nepsal,příště se prosím méně rozčiluj a více se soustřeď
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.218.188.21
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 20:48:50    Odkaz na tento příspěvek  

ad Kadel lžeš mám několik datumů kdy Mercedes jel expres z Jablonce. Takže se dej do klidu. A 954 jezdí minimálně.
A stevardky nejezdí na všech spojích, ještě to taky.
Nezlob se uplný hlupák jede z Jablonce do Liberce aby jel odtud do Prahy.
Cesta z Jbc do Lbc min 30 minut a pak do Prahy.
To už budu z Jbc dávno na Čerňáku!
To je stejný masochismus jako jet do Liberce vlakem.
Ale uveď počty těch lidí co to takto dělají. Jinak jsou to údaje vycucané z prstu a nejsou relevantní.
Lalinoddubu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 7-2009

Odesláno Pondělí, 28. února 2011 - 16:20:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Njn, koukám, že se srovnávají jabka s melounama a tak. Pokud jde o posily DPMLJ, tak posila najíždí do nástupu až po odjezdu pravidelné linky, nikdy tam nestojí dva busy. Co se týká stevardek, tak i když jsem kdysi v SA nic nechctěl a snažl se spát tak mne minimálěn dvakrát z cestu budila. Obsazenost nelze srovnávat podle netových stránek rezervací, u DPMLJ jezdí hodně lidí tzv. nablind, bez místenky a nyní když se nedostanou, tak jim jede za pár minut SA.
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Úterý, 01. března 2011 - 00:13:56    Odkaz na tento příspěvek  

Tak nám konečně změnili jízdní řád do Itálie na smysluplné časy, takže už není třeba spát v Mestre do rána na lavičce :-)
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 01. března 2011 - 15:28:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jsem u SA nezažil, že by stevardka budila cestujícího, aby mu nabídka něco z poskytovaných služeb. Jezdím hodně pravidelně a to na několika linkách. A na servis SA jsem si zvykl a plně mne vyhovuje. Pokud někdo spí, tak ho stevardka "ignoruje" a nic mu nenabízí, nevnucuje se. Faktem je, že jednou budila cestujícího, který i po příjezdu na Florenc spokojeně spal.... Ale třeba jsou stevardky, co Vás spát nenechají
Prostě někomu vyhovuje servis SA, rezervace přes net a jezdí s nimi, někomu vyhovuje ježdění se společností XY, nástup bez rezervace apod. Fakt nejde míchat hrušky s jablkama, tak proč to tady řešit pořád dokola.
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Úterý, 01. března 2011 - 20:44:13    Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo náhodou kdy jezdívá Glory Praha-Bno-Praha? Co jsem si naposled všiml tak jede někdy v 6 ráno do Brna, ale nevím jak je to teď
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 664
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 01. března 2011 - 21:23:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory: v 6 jede i z Brna i z Prahy, minimálně pondělky, to se pak ještě občas motá další Glory na Jihlavě začínající 5:00 v Praze.
yo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.147.48
Odesláno Čtvrtek, 03. března 2011 - 14:48:33    Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo co se stalo?

Nekran
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 7-2009
Odesláno Čtvrtek, 03. března 2011 - 21:52:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad yo:

sice netuším co se stalo, ale na obratu Pha-CK-Pha. (13:00-15:55, 17:00-19:55) jel Volvo B12B Beulas Aura (sedačky IV kategorie-ne moc pohodlný) č. 101, včera na tom samým Irizar PB č.79 (17:40) z ČB. Dneska zjevně pražská posádka, včera krumlovská stewardka, ale jelikož jsem 3 týdny pauzíroval tak netuším kam se poděl Beulas Aura 47 i s řidiči. Možná bude někdo vědět víc.

Edit: je zajímavé že v seznamu rezervací se včera objevilo číslo busu 47 i když jela 79, dnes v cca 16:00 se v platné rezervaci ukázalo hned číslo busu 101. Vypadá to tedy že 47 náhle klekla-vzhledem k věku a nalítaným kilometrum bych se ani nedivil

(Příspěvek byl editován uživatelem nekran.)
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 665
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. března 2011 - 22:18:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nekran: od zhruba prosince se s autobusy na jednotlivých linkách šachuje každou chvíli, takže bych hned neviděl ve "zmizení" 47 třeba poruchu. Jinak aktuálně na Liberci 50, 63, 68, 74, 75 a 77. Včera v 7:30 z Prahy přímo na autobusák 4 lidi, spoje v 7 a v 8 plné (ne že někdo začne tvrdit, že podle rezervace byly poloprázdné, na SA do LBC taky chodí hodně líbi bez rezervace)
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Čtvrtek, 03. března 2011 - 22:39:45    Odkaz na tento příspěvek  

Nekran: sedačky IV. generace jsou to nejpohodlnější co SA a ostatní mají :-)
Nekran
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 7-2009
Odesláno Čtvrtek, 03. března 2011 - 23:18:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory:

pro normálního zdravého člověka jsou možná nejpohodlnější, ale pro mně jako Bechtěrevika bohužel ne, stejně jako sedačky v Irizaru. Nejlépe se mně sedí v Belausu, což zase nemusí vyhovovat někomu jinému. Navíc v těch nových sedačkách si při svých 133 cm po ohnutí připadám jak "ztracený vlastenec". Ale je jen můj subjektivní názor.
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Pátek, 04. března 2011 - 01:20:10    Odkaz na tento příspěvek  

Nekran: Tak sedačky v Irizaru, to je katastrofa, tvrdý, úzký, sjíždí se z toho, ještě to ovládání sluchátek na boku, to je humus. Aura na Scanii mají sedadla slušný, mě se pak ještě líbí to co má Mercedes Travego u SA, příjemná kůže, fajn tvar, jen to opěradlo není moc pevný, takže když se ten předemnou pohne, není to úplně dobrý.
johniiik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.229.186.154
Odesláno Pátek, 04. března 2011 - 10:56:08    Odkaz na tento příspěvek  

Čirou náhodou jsem zvěčnil jeden autobus SA :-)

Medvídek_intouro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2245
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 04. března 2011 - 20:00:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem poprvé vyzkoušel služby Student Agency (ráno v 8:00 z KV do Prahy na Dejvickou, v 15:30 z Florence zpět do KV), výsledek - maximální spokojenost. Autobus velmi pohodlný, jízda na minutu podle JŘ, cesta bez komplikací a když krapet odbočim, tak i příjemný, hezký stevardky Zkrátka skvělej požitek z jízdy.
1K9 9458 :-)
Wlasta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1161
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 04:19:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

954 z Jablonce už dávno nejezdí
Naposled jsem s ním jel v prosinci, to mi tak dávno nepřipadá

Nezlob se uplný hlupák jede z Jablonce do Liberce aby jel odtud do Prahy
Potom se hlásím mezi úplné hlupáky.
1) ne každý bydlí v Jbc u autobusáku. Třeba ze Mšena je to do Lb 30 minut, zatímco na Jbc,AN 10 minut Rozdíl v jízdném činí "likvidačních" 8 korun
2) ne každý končí v Praze, tudíž těch 20 minut rozdílu se (aspoň pro mě) na polovině spojů vymaže přestupem.
3) A i kdyby ne, existují i lidé, pro které je na čtyřhodinové cestě cennější pohodlný a bezpečný bus oproti půlhodinové úspoře.
Což ovšem neznamená, že budu označovat za hlupáka toho, kdo má jiné priority

(Příspěvek byl editován uživatelem Wlasta.)
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 11:37:33    Odkaz na tento příspěvek  

Wlasta: No já když jel do Jablonce tak taky žlutý a přestup, a to se jezdilo do Liberce jen na AN
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 709
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 15:23:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes ráno v 06.30 z Brna Beulas č. 84, tento typ patří k méně oblíbeným. Navzdory relativně vysokému číslu už je vidět, že má něco za sebou. Min. 1 dvířka od horního odkládacího prostoru chyběly, nejela wifi (prý kvůli mrazu!!!), sicny jsou na sobě dost nahečmané, oproti takové 124 to je opravdu sparťanské. Navíc na odjezdu cca +5 min.,kvůli pozdě přistavenému busu.
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 667
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 16:03:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Goldfinger: v 6:30 z Brna nejel Beulas 84 ale 83. WiFi stačí vypnout a zapnout, stewardka se ptala řidiče, ten jí řekl, ať řekne, že je zima. Jinak sedačky má tak blízko u sebe kvůli bedně, co vpředu má (jako jeden z mála Beulasů o 63 místech). Tohle relativně vysoké číslo už má za sebou skoro 4 roky a k dnešnímu ránu má najeto 881 987 km
Jinak bus přijel v 6:21, většina stewardek to stíhá, že se odjede ještě včas, tato to nestihla a řidič ještě prodával jízdenku (po odjezdu). Odjezd 6:34, Praha 9:01.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zdenda999.)
Kadel6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 17:43:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory,já jezdím s SA na trase Lbc-Pha pravidelně a mluvím s lidma a jen co já vím,tak o cca 15 lidech které už "znám"(člověk prohodí pár slov za jízdy či na nástupišti) co jezdí pravidelně přes Lbc do Jablonce a zpět.Jako důvod uvádějí busy většinou bez funkční wifi,nepříjemné stewardky které lidem naháží džusíky s brčkem a jdou dopředu spát a jedna PRÝ dokonce s sebou vozí nějakého psa či co,takže
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5862
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 17:46:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kadel6: To je zajímavé. Já jsem už několikrát slyšel, že někteří nejezdí s SA proto, že mají strach cestovat s vysokými busy nebo se jim do nich špatně leze. Proto jedou třeba relaci KV-PHA s AKV/DPKV. Jaké je pak překvapení, když přijede Domino nebo Tourismo
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM
Kadel6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 18:26:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martinmarilynmanson,tak to by na spojích zLBC,většinou i z Jbc (pokud nejede Karosa),měli celkem smůlu a jak jsem koukal do jízdních řádů tak kdy jede Karosa nepíšou
Nekran
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 21:41:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad:Martinmarilynmanson

To je zajímavé. Já jsem už několikrát slyšel, že někteří nejezdí s SA proto, že mají strach cestovat s vysokými busy nebo se jim do nich špatně leze

Mohu potvrdit, zásadně odmítám jezdit na Pha-Pi v 15:00 z Prahy s pražskýma posádkama, jejich přístup ke zdravotně postiženým je otřesný (Bechtěrivik o francouzské holi) Naopak výtečná skušenost s krumlovskými posádkami, pravidelně (cca 8-10x měsíčně ČB-Pi). V ČB samozřejmě nástup předními a za 1 +1/4 roku se mně nestalo aby mně v Písku nepustily předkem. To samý pokud občas jedu do Prahy a zpátky, ale po dvou zkušenostech s "pražákama" jezdim z Prahy radši buď 13:00 nebo až 15:30 zastávkovým Zárubou(ČSAD ČB).Ale je to možná tím že u krumlováků jsem známej jak falešná pětka a navíc mi Jihočeši jsme takový víc přívětivější a ochotnější
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 668
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 21:45:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nekran: pro zajímavost, pokud by se dotyčné osobě při výstupu předními dveřmi cokoliv stalo, je za to zodpovědný řidič, jen tak pro pořádek. Sice "su Brňák," ale s posádkama z Prahy mám zkušenosti velmi dobré...
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1829
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 21:47:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad zdenda999 - a při výstupu prostředkem za to může kdo?
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 669
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 21:49:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Liberečák: to Ti nepovím, ale určitě za to nebude zodpovědný sám řidič
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1830
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 21:52:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad zdenda999 - nevim do jaké míry řidič zodpovídá za úraz při výstupu, ale ta míra zodpovědnosti bude stejné v jakýchkoliv dveřích, protože jedině řidič zodpovídá v tu chvíli za vozidlo. Stewardka to určitě nebude
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 670
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 21:56:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Liberečák: no normálně ano, ale tohle jsou zase vnitřní předpisy SA, řidiči mají pouštět předem prostě zakázáno, jakmile to někomu dovolí a dotyčnému se něco stane, přišijou to jemu. Při výstupu zadem by snad za sebe měl být odpovědný cestující sám...? Jeden řidič na Brně ještě nedávno pouštěl předem, sice se nikomu nic nestalo, ale někdo ho napráskal, protože nás pouštěl předem pravidelně a přišel o dost peněz.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1584
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 21:57:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

steward/ka né?
bože to sou dotazy
prostě když berle zakopne o něco vpředu tak za to může řidič, bo ty dveře nejsou Radimem určeny pro cestující
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1831
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 21:59:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad zdenda - no tak to jsou ale interní pravidla SA, ale navenek je jedno kudy vystupuješ.

Jinak tadle super věc s výstupem jen prostředkem je super nástroj jak každýho ještě v tom buse chvíli nasrávat :-)
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1832
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 22:01:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad gabuliatko - tak to je super logika. To když někdo upadne ze schodů z busu, který zastaví u trafiky, tak za to může trafikant, nebo kdo? :-)
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 671
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 22:01:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Divíte se, že nejsou určeny pro cestující? Dva pytle z bordelem, sluchátka, občerstvení, dost často i časopisy a podobný "krámy" tam vpředu, přes to se leze docela blbě. Navíc dokumentace k vozu (jeden Irizar to má ovšem hozený za oknem u sedadla č.1, se divím, že to ještě nikdo neukradl), peníze atd...