K-report
 

Archiv diskuse Budějovické trolejbusy do 20. 10. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Autobusy a trolejbusy » Budějovické trolejbusy » Archiv diskuse Budějovické trolejbusy do 20. 10. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 3-2011
Odesláno Čtvrtek, 13. října 2011 - 13:24:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil - Vámi navrhované řešení (před Vámi o něm vážně uvažoval i DP - dokonce si ho nechal předběžně schválit Radou města CB) vzbuzuje na Zavadilce (a pokud vím iv HD - oba jsme výše, nevím proč, napsali HK) odpor také pro jeho symbolický význam v souvislosti se změnami po elekrifikaci E. Rošického. Ono by se totiž v roce 2012 mohlo snadno říci, že se kyvadlová doprava "Máj- HD velmi osvědčila" a nemusel by se pak splnit slib o dovedení linky 21 alespoň k Výstavišti. Dočasné řešení by pak mohlo zůstat na stálo.
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 4-2011
Odesláno Čtvrtek, 13. října 2011 - 15:59:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Zavadilce nejde ani tak o semafory, ale o ten povrch(proč se jede 200m 5minut?). Měli ten odval přejet válcem a ne jen polochtat lopatou, teď po dešti je to v
co mohu dnes udělám zítra, protože to udělám líp než včera.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 13. října 2011 - 21:12:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

> Tento příspvěk je pro zasmátí! <

Náhradní doprava Kaliště city, aneb autobus šoférovi nejel, tak využil náhradu, ketrá tam byla do dvou minut a umí i rychle běhat..


+ ten atmos co v Kališti stále stojí a stojí..


Protože 159...
Výhybkář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 5-2011

Odesláno Pátek, 14. října 2011 - 15:59:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houmr: Že z Nemanic+Borku jede víc lidí k nádraží než z Homol+Plané+Letistě tak jednoznačně víc lidí, bych si nebyl tak jistý. Ale o to tady až tak nejde, ten rozdíl nerozhoduje. Spíš šlo asi o to najít frekventovanou a rychlou trolejbusovou linku sever-jih, což se podařilo. Využít toho mohou i Nemanice. Na jih města dojedou výrazně rychleji, k nádraží o něco pomaleji. Takže z celkového pohledu je to lepší.

JPribil: U piva to nepůjde, protože teď hooodně dlouho budu mimo ČB. Takže všem přeji úspěšný podzim a pochopení všech změn provozu, jdou vstříc většině cestujících a problémy menšin řeší přiměřeně, od prosince věřím, že budou přijatelné. I na Vltavě, na Včelné či v Hakláku.

JPribil, Vrtule: Jestli je to v tom Hakláku tak hrozné, pak zřetelně podporuji návrh dočasného ukončení jedničky na Horákovce + ten přípoj. Viz ten někdejší Borek. Ale když řeknu A, pak říkám B: se stejným zřetelem by měly být uznávány jízdenky s oraženou Zavadilkou nebo Haklákem (tolerance revizorů při překročení doby platnosti).

Vltavák: Proč přišlo nejvíc připomínek z Vltavy? Protože tam byl dlouhou dobu nepřiměřený luxus a lidi se namlsali, nechtějí jezdit do Čtyráku modrými busy... Viděl bych to na zavedení večerních a víkendových spojů na 15. Proč by rušili 14? Vždyť na rozdíl od prázdnin tím už teď lidi jezdí. Omezení 9? To se mi moc nezdá. Možná ve špičce, že by to chtěli taky prokládat s pětkou?
Ne vždycky se jezdí přímo.
DPMČB = dobře projedu městem České Budějovice.
DPMČB = dejme přednost moderním častým busům.
Toompoop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 14. října 2011 - 19:28:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím vás všechny, už sem tu dlouho nebyl a chtěl sem se tu někoho zeptat zda se plánují nějaké změny od platnosti nových JŘ. Třeba zmiňovaná změna linky apod.
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 14. října 2011 - 21:09:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toompoop: Snad jediná změna o které se mluví, bude zavedení linky 15 o víkendech a večer. Změny trasy nejspíš nehrozí. Kdysi se mluvilo o úplném zrušení linky 14, ale to asi nakonec nebude.
V dohledné době by pak mělo dojít ke sloučení linek 10 a 13 (nově 10), drátifikaci jedničky (tím pádem pouze Máj-Nádraží, do Rudolfova pak nejspíš 13, možná i prodloužená 14), ale od prosince to snad ještě nebude.

Neříkám to s jistotou, může to být jinak. Kdyby někdo měl přesnější info, určitě budu rád, když mě opraví.
DPMČB - Dojdi pěšky milý Českobudějovičáku.
Jezdit s DPMČB? To je jako skákat šipku do zamrzlýho rybníku.
Toompoop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 14. října 2011 - 21:43:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov:
No snad ne :D ale skoro bych se vůbec nedivil, protože jak jsem koukal na ty troleje tak už to skoro mají a každý chce ušetřit
Fida94
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 12-2010
Odesláno Pátek, 14. října 2011 - 22:07:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím chtěl bych se zeptat jak bude ta linka 1 od nové platnosti jezdit intervaly a zpět?

a k Datumu 13.10.2011 odjezd od kostela měl být
6 17 ale vynechal tak sem musel ject 6 27 a pak se zjevila 1 v 6 17 a pak mel Haklovy Dvory A Jen projel ?

(Příspěvek byl editován uživatelem fida94.)
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.34.225
Odesláno Pátek, 14. října 2011 - 22:44:53    Odkaz na tento příspěvek  

přijde novej ředitel a snad budou změny...
ale vážně - vše je skvělý, podle plánu, všichni jsou spokojený a nadšený. Tak co měnit?
Fida94
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 12-2010
Odesláno Pátek, 14. října 2011 - 23:02:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nystrom: mě jde o časové ojezdy z Kostela nic jiného
od 11.12.2011
Lampard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 15. října 2011 - 08:28:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov: Ještě se mluvilo, že se od 11.12.2011 udělají opět noční linky č. 53 a 59.. Tak sem zvědavej, jestli to DP dodrží..
Budějovické trolejbusy -> bez komentáře prosím..
Kiss Jižní Čechy - Kvalitní mix hudby z diskotékové produkce..
Karosa B741.1922 ev.č. 125 -> Moje srdcovka..
Jarin B
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.73.200
Odesláno Sobota, 15. října 2011 - 10:06:24    Odkaz na tento příspěvek  

panebože ať někdo udělá něco s tou Zavadilkou ať už tam dají ten asfalt! Ty sekery sou hrozný! ten "bordel" je šílenej! Ty autobusy pudou do KOPRU. Dyť to všechno už vrže mlátí a bouchá, všude bláto a špína fuuuujjjj to si tam mam na to sednout uklidte to
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 10-2008
Odesláno Sobota, 15. října 2011 - 17:54:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska na 3 a 5 opět výluka, ovšem tentokrát na všechna pořadí nasazena sóla. Zvlášť na trojce opravdu luxus.
Ještě taková zajímavost, z vozu 212 (linky 5) si kolem 11.hodiny cestujcí u DK směrem na Rožnov museli přestoupit na 220, která už byla přistavena. 212 pak odjížděla Mánesovkou, před chvílí spatřena na lince 3.
DPMČB - Dojdi pěšky milý Českobudějovičáku.
Jezdit s DPMČB? To je jako skákat šipku do zamrzlýho rybníku.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 15. října 2011 - 21:06:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však ty kloubové 900 tam o víkendu byli pro smích
Protože 159...
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4013
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 15. října 2011 - 21:15:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výhybkář: Škoda, hned by se líp "hádalo", u pivka

Pavell, č.107: Tak ale to jste měl napsat rovnou, teď už je mi to jasný... Ale osobně bych se toho nebál, ale kdo ví.
Každopádně se zvedá pro současnému stavu vlna odporu, tak já osobně doufám, že se s tou stavbou něco udělá. A taky doufám, že ihned po dokončení stavby se provoz vrátí do původního stavu.

Kroclov: ovšem tentokrát na všechna pořadí nasazena sóla - kvůli montáži křížení stop odbočujících na Horákovku... Jen dodám, že KONEČNĚ. Spoje 3 co jsem dnes viděl byly buďto normálně, a to i v odpolední "špičce", nebo optimálně obsazené. To samé linka 5, na kterou je sólo o víkendu úplně ideální.
Akorát bych se obával nedělního odpoledne a večera, zejména na lince 3.

A pro info - o reklamu přišel ve čtvrtek další Citybus, tentokráte č.203. A pomalu se začínají odstavovat krátké Karosy, jsem zvědav, kolik jich přežije rok 2011...
No a nakonec trochu spamu z dneška...




Dokud je pár skutečných přátel, nepotřebuju Facebook....
Některé lidi prostě asi nikdy nepochopím.

Proč? Proto....
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.34.225
Odesláno Sobota, 15. října 2011 - 21:57:18    Odkaz na tento příspěvek  

Fida94: ojezdy z Kostela neznám, řeči tvého kmene já nerozumím.
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 11:01:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska už opět na některých pořadích klouby .
DPMČB - Dojdi pěšky milý Českobudějovičáku.
Jezdit s DPMČB? To je jako skákat šipku do zamrzlýho rybníku.
Vltavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 5-2011
Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 08:53:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výhybkář : Proč přišlo nejvíc připomínek z Vltavy? Protože tam byl dlouhou dobu nepřiměřený luxus a lidi se namlsali, nechtějí jezdit do Čtyráku modrými busy... Ne. Přišlo jich nejvíc, protože to tam stojí za prdlačku a evidentně to nebylo nadbytečné. Kdo by posílal připomínky ke zrušení spoje, kterým nejezdil? A že nechceme jezdit dáláčema na Vltavu? No nechceme a nebudeme! Diví se tomu někdo kromě Výhybkáře? Nebydlíme v Řitíně u Prdelína v 50. letech, ale na sídlišti stotisícovémo města 21. století.
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 08:58:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výhybkář : jde mi o co mi jde, ale myslím, že platí i ta věcná (technická) argumenace, proč ten pendl je nemysl.
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 17:11:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem dneska přišel na Jaroslava Bendy v 7:52, s tím že ještě stihnu trojku v 7:53. Omyl. Trojka jela až v 8:09. Krásných 17 minut čekání, a to nevím, jak dlouho tam ti chudáci, co chtěli jet dřív stáli, protože zastávka byla už tak docela přeplněná. V 8:09 přijela už z konečné velmi slušně obsazená 51, hned za ní 27. Na Šumavě se asi polovina lidí rozhodla raději čekat dál. A pak zase nic, ani jsem si žádné další trojky dlouho v protisměru nevšiml. Je vůbec na trojku nasazováno všech 11 vozů? Ani by mě nepřekvapilo, kdyby to tak nebylo...
DPMČB - Dojdi pěšky milý Českobudějovičáku.
Jezdit s DPMČB? To je jako skákat šipku do zamrzlýho rybníku.
Nekran
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 22:19:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov

mně dnes spíš překvapilo když jsem jel 6 v pět odpoledne na nádraží, že za prvé jela včas a za druhé že Na Sadech bylo poloprázdno, Senovážné taky a žádné kolony. Při pondělku podezřele normální provoz.
Venca21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 441
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 23:06:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nekran: Ano, dokonce i po 15 hodině, když jsem jel domů, žádné zpoždění. Zato v pátek trvala cesta z Mercury na Ratolest rovnou hodinu
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1688
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 23:13:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chudáci cestující, dnes jim modrý busy ujely...Už počítají se zpožděním delším než 10 minut u zdrávky a ejhle město prázdný....by mne zajímalo, kde to stálo, když ne Sadech. Kolem třetí drobná kolona na Senovážným, ale ta byla v normě, pak na Dlouhé louce kolem 4, ale jinak paráda. Až zaprší, tak bude město jedno velké parkoviště
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Vltavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 5-2011
Odesláno Úterý, 18. října 2011 - 08:14:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nestálo to nikde, protože jsou konečně po několika měsících zprovozněny všechny pruhy na mostě přes Vltavu. To je celá věda.
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 4-2011
Odesláno Úterý, 18. října 2011 - 08:48:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď čeká na opravu diletace na Litvínovickém mostě, tak si užívejte
co mohu dnes udělám zítra, protože to udělám líp než včera.
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 18. října 2011 - 09:15:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Zavadilce včera začali pokládat asfalt ve středním opravovaném úseku (na obou okrajových úsecích už v jednom pruhu je) tzn. do pár dnů se na něj přesune jednosměrná doprava a bude konec "tankodromu"
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.3
Odesláno Úterý, 18. října 2011 - 09:42:01    Odkaz na tento příspěvek  

V červnu odevzdán "Akční plán pro Koridor páteřní trolejbusové linky č.3" Na autora je zbytečné se ptát - Donaldi :-) Tak se nechme překvapit....
Příští rok: od 1.3. částečná uzavírka podjezdu Pražská (vždy dva pruhy, do 6t) a od 1.4. úplná uzavírka (mimo bus) viaduktu Rudolfovská včetně výluky trolejbusů. Do 31.3. termín na Zanádražní v úseku Pekárenská-Rudolfovská.
Ad pondělí - bylo krásně, tím to bude.
Jarin B
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.73.200
Odesláno Úterý, 18. října 2011 - 18:54:42    Odkaz na tento příspěvek  

JEzdím na Zavadilku denně, ale co tam vidím to se fakt nevidí. ďuzny díry a bahno v autobusech to vrže a skřípe,ale radši pojedu MHD než si tam zničit svoje auto. V DP to snad řešit nebudou. Karosa by je měla platit jako skušební polygon jako test autobusů ;o)
Lampard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 426
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 18. října 2011 - 21:10:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenom sem napíšu jednu věc. Karosa B741 ev.č. 125 je denně na lince č. 1 pořadí 5/1 tuším a jezdí furt na Zavadilku a Haklák a je úplně v pohodě, nic nevrže, nemlátí, všechno tam je jak má.. Tak kde soudruzi udělali chybu, že Citelisy tam takhle odcházejí a to jsou lepší auta než B741 a novější ,takže by toho měli víc vydržet..
Kiss Jižní Čechy - Kvalitní mix hudby z diskotékové produkce..
Karosa B741.1922 ev.č. 125 -> Moje srdcovka..
Dopravní podnik města České Budějovice a.s. -> ROZJEĎTE TO S NÁMI
HC MOUNTFIELD -> Celým srdcem MILUJEM =M=OTOR!
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 19. října 2011 - 06:53:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

159 už také po zásahu dílny nemlátí
Protože 159...
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.3
Odesláno Středa, 19. října 2011 - 07:44:02    Odkaz na tento příspěvek  

jízdné v MHD ČB: dnes v radě města! Podle Bc Filipa ovšem nejde o zdražení ale o "změnu struktury tarifů"
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 19. října 2011 - 07:45:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka: no jo, ale po kolikátý? Stejně to za dva/tři dmy bude rozvrzaný zase.

Jinak na Zavadilku jsem o víkendu jel s citybusem, vše naprosto v pohodě, jediné co mě trochu štvalo bylo dlouhé čekání na semaforech, ale bez toho to prostě nejde... Jestli tohle citelisy ničí, tak je mi jich líto, ale taková Pražská ul. není v o moc lepším stavu. Tak nepřehánět, tak hrozný to určitě není, pokud ten kritický úsek není až za Zavadilkou.
DPMČB - Dojdi pěšky milý Českobudějovičáku.
Jezdit s DPMČB? To je jako skákat šipku do zamrzlýho rybníku.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 19. října 2011 - 08:07:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov: Je to autobus, kterej je denně v provozu, neni to výstavní kousek, kterej stojí doma a Stonka se na něj chodí koukat
Protože 159...
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 4-2011
Odesláno Středa, 19. října 2011 - 10:49:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejvytíženější bus je 168, to už i 267 má za měsíc najeto víc
co mohu dnes udělám zítra, protože to udělám líp než včera.
Nekran
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 7-2009
Odesláno Středa, 19. října 2011 - 11:05:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka

ad 317:

Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 19. října 2011 - 12:15:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

168 je po nehodě a když nemá čumák, tak přece nepojede ven
Protože 159...
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 4-2011
Odesláno Středa, 19. října 2011 - 13:39:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DP asi schází řidiči TR, samá cvičná jízda
Já mám času dost a vy?
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 335
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 19. října 2011 - 15:46:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

25tr č.68 dostala reklamu na Osudový domov, tentokrát ovšem v barvách modré a růžové. Opět docela zdařilá reklama, ale na 173 asi nemá. Dneska viděna na zkušební jízdě, asi "doháněla zpoždění". Fotku bohužel nemám.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kroclov.)
DPMČB - Dojdi pěšky milý Českobudějovičáku.
Jezdit s DPMČB? To je jako skákat šipku do zamrzlýho rybníku.
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 19. října 2011 - 18:46:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov: ne, vůz 68 se cca poslední měsíc podroboval prohlídce, a včera byla na ní aplikována reklama, a zítra už by měla bejt dle turnusu na lince
SOR moje značka
15Tr by si měly zahrát na Teletubbies "Je čas udělat papá" :-D
Roman Drechsler
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.91.49.12
Odesláno Středa, 19. října 2011 - 18:58:14    Odkaz na tento příspěvek  

Tak už dlouho sem nepřispěl svým názorem M_r. Dnes jsem ho viděl na cvičný jízdě s trolejbusem, Bůh nás ochraňuj.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 319
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 19. října 2011 - 19:19:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roman Drechsler:

a 154 už opravdu nemá CVR, 139 je po celolaku
Protože 159...
Lampard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 427
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 19. října 2011 - 20:14:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roman Drechsler Dnes jsem ho viděl na cvičný jízdě s trolejbusem Jojo Cvičná jízda s 15Tr ev.č. 26.. A šlo mu to


Stonka Je to autobus, kterej je denně v provozu, neni to výstavní kousek, kterej stojí doma a Stonka se na něj chodí koukat

To 125 je taky denně v provozu a stejně je lepší. Dneska sem si dal se 125 cestu na Zavadilku a opravdu je v ní příjemný povezení i přes tu strašnou cestu.. Ale jinak k tý cestě. Vadí mi tam jenom že na druhým semaforu směr Haklák, jsme stáli 5 minut na červenou.. A ten prach, když jsme jeli.. Jinak cesta byla fajn..

Jako důkazem, že sem za celý odpoledne ve 125 něco nafotil.
P.S. řidiče opravdu neznám, takže všechny pauzy ne hezky v teple u bufíku, ale v tohle počasí a čekat až pojede..




Kiss Jižní Čechy - Kvalitní mix hudby z diskotékové produkce..
Karosa B741.1922 ev.č. 125 -> Moje srdcovka..
Dopravní podnik města České Budějovice a.s. -> ROZJEĎTE TO S NÁMI
HC MOUNTFIELD -> Celým srdcem MILUJEM =M=OTOR!
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 19. října 2011 - 21:06:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamaprd: Kontrolní dotaz, než se pustíme do diskuze. Jak můžeš srovnávat Citelis s B741 ? Není to trochu rozdíl?
Protože 159...
Lampard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 428
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 19. října 2011 - 21:34:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka Já ti to srovnám, tak aby si to pochopila, ju?

Citelis 18M ev.č. 159
Rok výroby 2005.
Vozu je 6 let a když s ním cestuju, tak to vypadá, že tomu je minimálně let 10. Má slabej motor, na kopec na Včelný, nebo na Kostel se jen tak tak dohrabe.
Další věc.. Všechno v tom vrže (hlavně kloub). Pak tam mlátí kde možný kraviny, jako ty držáky na reklamy, atd.. Další věc je zadní náprava.. Kvůli tý nápravě stála měsíc a po jednou dni, stála zase.. Osobně se u těch prvních Citelisů (156 - 160) docela bojím, že v provozu jim něco upadne..
A hodně často nedojezdí směnu

Karosa B741 ev.č. 125
rok výroby 1995 GO 2005
Vozu je 15 let, je pravda, že po GO je jí 6 let.. Takže stejně jako 159. A srovnej si stavy vozů. 125ce nedělá problémy vyjet kopce na Kostel, nebo na Včelnou.. Motor klape jak má, převodovka taky. Zvuk motoru je jako kdyby vyjela právě z fabriky.. Další věc je ta, že jí nic nevrže (teda dneska vrzal minimálně kloub), ale ne tak jako ve 159. Nikde nic nemlátí, měchy na nápravách jsou dobrý, takže skoro nic necítíš. (Což u 156 -160 není možný, tam cítíš i když vjedeš na kamínek. 125 neuvidíš skoro nikdy na dílně bez nápravy, nebo na nějaký větší opravě. Vždycky je na dílně kvůli prohlídce, nebo kvůli trhání CVR a nebo kvůli lepení nového lina v kloubu (ale to se měnilo loni v létě).. A 125, když jí nedojdou baterky jako v létě nedojdou baterky, tak šichtu buďto šejdra nebo i v posledních dnech celoden ujede a není měněna skoro každý týden.
Kiss Jižní Čechy - Kvalitní mix hudby z diskotékové produkce..
Karosa B741.1922 ev.č. 125 -> Moje srdcovka..
Dopravní podnik města České Budějovice a.s. -> ROZJEĎTE TO S NÁMI
HC MOUNTFIELD -> Celým srdcem MILUJEM =M=OTOR!
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 19. října 2011 - 22:01:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamaprd: Dobře, budeme tedy diskutovat.
Je vidět, že jsi velký znalec servisní historie vozu č. 159. Myslím, že už jsem to jsem psala dost jasně uživateli B741127.
Vzhledem k tomu, že u kostela bydlím, tak s ní domu jezdím a těch 35km/h dává úplně v klidu (co pamatuju, tak nejvíc dával táta se 172 a to bylo 40km/h). Že si poslední dobou občas smutně vrzne kloub, není nic hrozného. Nic tam UŽ nemlátí, evidetně jsi s ní dlouho nejel. Zadní náprava, prosímtě stála 3týdny, když tak, prosímtě buď v těchto údajích přesný. Jezdila tři dny, pro tvou informaci, a pak, díky chybě !řidiče! stála tejden. (Když už jsi tak chytrý, víš kvůli čemu to bylo? Také jsem to sem psala)... 156 - 160 jsou ty největší držáky z citelisů, co tu jsou a já jim fandím (a né kvůli 159, opět)
Kdy naposledy nedojezdili směnu?

Základní rozdíl mezi 159 a 125 je, že 125 už zvoní hrana

Sorry všem, za tento velice zbytečný a dětinský román o ho*ně. Ale...
..To nic nemění na tom, že 159 je stále velice smutný autobus..
Protože 159...
Lampard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 429
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 19. října 2011 - 22:11:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdila tři dny, pro tvou informaci, a pak, díky chybě !řidiče! stála tejden. (Když už jsi tak chytrý, víš kvůli čemu to bylo? Také jsem to sem psala)

To si náhodou pamatuju, protože sem to četl. Kvůli brzdám, který byli do červena..
Kiss Jižní Čechy - Kvalitní mix hudby z diskotékové produkce..
Karosa B741.1922 ev.č. 125 -> Moje srdcovka..
Dopravní podnik města České Budějovice a.s. -> ROZJEĎTE TO S NÁMI
HC MOUNTFIELD -> Celým srdcem MILUJEM =M=OTOR!
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4014
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 20. října 2011 - 08:58:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lampard, Stonka a další: No tak děti, běžte si do nějakého Citelisu nebo B741 roztrhat občanky (jestli je už máte ) a neřešte tady pořád donekonečna sympatie k tomu či onomu vozu.

Nemá to moc smysl, jednomu se líbí 25Tr, dalšímu Citelisy a třetímu staré Karosy... Všechno má svoje mouchy a nedá se to srovnávat.
Mmch. když se podívám na včerejší situaci, tak kromě 157 (oprava), 168 a 171 (po nehodách) nebyl v areálu DP ani jeden Citelis, všechny byly v provozu a do odpoledne nebyl žádný stažen.. Oproti tomu třeba 15m Solarisy stojí téměř pořád z různých důvodů, včera třeba všechny. Na ty nanadáváte, jo?
A co tak vím, Citelis č.159 a B741 č.125 patří zrovna k zástupcům svého typu, které Liazka mockrát nepřitáhla a patří k těm lepším.
Co se týče srovnání - nejde porovnávat dnčení a vrzání přeplastovaného Citelisu s B741, kde může drnčet tak možná volné obložení nebo dveře... Citelisy jezdí dnes už téměř pořád a aktuálně není ani jeden odstaven kvůli vážné závadě (což se ovšem nedá říct o jejich elektrické verzi 25Tr), takže nějaký řeši o tom že jim někde něco upadne jsou mimo mísu.
Jediný co mě osobně mrzí je, že spolehlivé, beproblémové a pěkné vozy se buďto vyřazují (125, 127...) nebo ničí na Zavadilce (156-160, 125), když nespolehlivé, omlácené a zrezlé skvosty (15m Solarisy, 138, 139...) se opravují a např. i té Zavadilce se vyhýbají.
Dokud je pár skutečných přátel, nepotřebuju Facebook....
Některé lidi prostě asi nikdy nepochopím.

Proč? Proto....
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 20. října 2011 - 10:11:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JPribil: Ticho tam

Od 11. prosince 2011 budou v Českých Budějovicích zavedeny dvě noční linky MHD za běžný tarif


Noční veřejná doprava v Českých Budějovicích bude od 11.12.2011 zajišťována dvěma linkami 53 a 59 a dojde ke zrušení speciálního nočního tarifu. Cestující tak budou i v nočních spojích platit běžné jízdné jako na ostatních denních linkách.
Linka 53 bude vedena v trase Máj-A.Barcala – Jihočeská Univerzita – Výstaviště – Poliklinika Sever – Nádraží – Senovážné náměstí-DK – Poliklinika Jih – Náměstí Bratří Čapků. Linka 59 pak v trase Vltava – Strakonická-Möbelix – Družba-IGY – Poliklinika Sever – Nádraží – Suché Vrbné. Trasy těchto dvou linek jsou téměř totožné jako před dvěma lety, drobnou odlišností je pouze to, že linka 53 nepojede ze sídliště Máj k Nádraží Rudolfovskou třídou jako dříve, ale přes zastávku Senovážné náměstí-pošta, v opačném směru pak přes zastávku Žižkova-VŠERS.
Veřejností velmi žádané obnovení původního rozsahu nočních linek je umožněno mimo jiné díky zefektivnění provozu celého systému MHD a spoluprací Statutárního města s Dopravním podnikem, jejichž společným zájmem je vyhovět požadavkům cestujících.

--- no hurá!
Protože 159...
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1727
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 20. října 2011 - 10:27:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky se mění od 11. prosince některé ceny jízdenek, více zde: http://www.dpmcb.cz/files/File/pdf/111211_tarif.pdf Není to ale tak rapidní jako třeba v Ústí, základní jízdenka za 12Kč bude stát nově 13Kč
S Hydrobusy, Bardotkama a rábou na věčné časy. Nyní vše v našem městě

ICQ 312-249-479
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 323
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 20. října 2011 - 10:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže místo 545kč budu jezdit za 770,-? Aha, asi budu radši chodit pěšky...
Mimochodem, maj v tom trochu seky, to současný jízdný u průkazek je všude o 2kč lehce navýšeno.

(Příspěvek byl editován uživatelem stonka.)
Protože 159...
Peťula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 12-2008

Odesláno Čtvrtek, 20. října 2011 - 10:41:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě by jen zajímalo, jestli se budou moci kupovat například 90denní průkazky třeba den před zdražením tarifů .
Jsem rád, že jsem opustil rodné město, ale tak zůstanu patriot!
Nejkrásnější vozy jsou pro mě Crealis a Citelis.
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.3
Odesláno Čtvrtek, 20. října 2011 - 10:55:38    Odkaz na tento příspěvek  

No hurá! To to trvalo! Ale co to je "spolupráce města a DP", když je DP vlastněn městem, tomu nerozumím . A jízdné? Zrušení nejvyužívanější 14Kč jízdenky na 40min. zaručí tučný příjem. Ještě bude určitě následovat "zreálnění" časů tak, aby silné přepravní vztahy dosáhly na 21min - zdůvodněno zpožděním od silného provozu. Je vidět jak bylo šikovné nadělat tolik přestupů - "nejedeš, ale za čas čekání na přestupu platíš". Zdražení o 4% na 1zónu a o 15% na dvě zóny (což není cca +10% jak se píše nad tabulkou!) Čtvrtletní studentské 2zóny z 554Kč na 770Kč je zdražení o 39%.
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 4-2011
Odesláno Čtvrtek, 20. října 2011 - 11:06:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už vidím ty recese studentů, jak si nasadí náhubky, nastoupí po čtyřech a pojedou zadara.
Já mám času dost a vy?
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.3
Odesláno Čtvrtek, 20. října 2011 - 11:27:06    Odkaz na tento příspěvek  

takže výrazné zdražení pro studenty 15 až 26let. A žákovské pro dvě zóny na čtvrtletí je dnes 545Kč, ne 554Kč jak je v tabulce - potom vyjde pro děti ZŠ zdražení 5,5% (v tab. 3,8%) Pro SŠ a VŠ 770 - 545 je zdražení o 225Kč tj. 41%. Jak také lze pracovat s čísly... Pokud by vyšla vysoké % zdražení, napíše se "neporovnává se"...
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 4-2011
Odesláno Čtvrtek, 20. října 2011 - 11:54:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonko, ale za tu cenu se podíváš na Hlubokou,Vrábče, atd. Nechceš přeci slevu zadarmo?!
Já mám času dost a vy?
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4015
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 20. října 2011 - 11:57:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé..
Takže argumenty, že se oseká provoz bez zdražení jsou rázem pryč. Takže to radši nazveme Změna struktury, takhle se to dělá

Za sebe:
- ponechání 60 minutové jízdenky v současné ceně.
- zdražení 24 hodinové jízdenky, současná cena je v porovnání s jednotlivými jízdenkami "směšná" (to je spíš pro dobro DP, jinak pro zdražení nejsem..).
- zavedení nových druhů jízdenek, zejména vítám 7 denní a rodinné. Ještě by to chtělo nějakou turistickou třeba na 3 dny za cenu kolem 100,-, o tu si myslím by byl taky zájem.

- ponechání 20 minutové platnosti u nejmenší jízdenky. Kdyby se zdražilo na 14,- Kč se současným zvýšením platnosti na 30 minut, tak je to mnohem lepší, než zrušení jízdenky na 40 minut. Za 30 minut se dá dostat do centra (podle JŘ) ze všech částí města, za 20 už je pár míst, kde to nejde...
- docela výrazné (opět) zdražení SMS jízdenek.

Další tarify nekomentuji, nepoužívám je a nevyznám se v nich. Ale je hezká formulace u studentských tarifů, "neporovnává se".. Proč teda tam jsou uvedeny ceny dnes a nové? Asi aby tam nebyly ty velké sumy
Když to vidím, aby vám ta trojka u univerzity nebyla k ničemu
Dokud je pár skutečných přátel, nepotřebuju Facebook....
Některé lidi prostě asi nikdy nepochopím.

Proč? Proto....
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.3
Odesláno Čtvrtek, 20. října 2011 - 12:02:50    Odkaz na tento příspěvek  

kdopak jim to PR vymejšlí? Nebo že by sami? "Dnešní 40min. se prodlužuje na 60min. a stávající 60min. se ruší" A že se ta prodloužená zdraží o 2Kč, to si necháme pro sebe. Nebylo by jednodušší zrušit tu 40min.?
Ten tarif současnej pro dvě zóny ale vůbec nesedí na tarif na stránkách DP. Jestli takhle lžou i ve všem ostatním.....
z webu DP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.3
Odesláno Čtvrtek, 20. října 2011 - 12:19:43    Odkaz na tento příspěvek  

V souvislosti se změnou tarifu bude před začátkem jeho platnosti omezen prodej časových předplatných jízdenek. Od 20.10.2011 bude zrušen prodej kupónů s platností 1 rok, 180 dní a 90 dní. Od 11.11.2011 bude zrušen prodej 30-denních kupónů. Staré jednotlivé jízdenky mohou cestující i prodejci vyměnit za nové s doplatkem v Informační kanceláři DPmČB v Mercury Centru nebo v pokladně v areálu autobusové vozovny v Novohradské ulici do 29.6.2012. Po přechodné období do 31.12.2011 budou při přepravní kontrole akceptovány i staré jízdenky pro jednotlivou jízdu za předpokladu jejich správného označení ve vozidle.
Namísto současných pěti budou pouze dvě. Zóna 1 zahrnuje území města a zóna 2 obce v jeho okolí. Časové předplatní jízdenky bude možné zakoupit buďto pro jednu zónu (město nebo okolní obce) nebo pro dvě zóny, které pokrývají celou síť MHD.
Nemanický_kaňour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 12-2009

Odesláno Čtvrtek, 20. října 2011 - 14:17:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hurá, takže z Nemanic na Nádraží ve špičce nově za 16 Kč.
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 20. října 2011 - 15:38:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte prosím, jestli se zvýší i pokuta 600Kč+jízdenka? Pokud ne, myslím, že to bude pro většinu lidí výhodnější.
DPMČB - Dojdi pěšky milý Českobudějovičáku.
Jezdit s DPMČB? To je jako skákat šipku do zamrzlýho rybníku.