K-report
 

Archiv diskuse Budějovické trolejbusy do 01. 09. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Autobusy a trolejbusy » Budějovické trolejbusy » Archiv diskuse Budějovické trolejbusy do 01. 09. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Nekran
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 21:56:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak současnému (placenému) postoji k 1. září docela rozumím, pokud se v předchozích letech město od aut neuvolnilo. Aspoň se školáci hned první den naučí označovat jízdenku

S dovolením bych to přeložil když nám ten nový systém ubral tržby přece nebudeme zatínat další sekeru aneb odměny jsou přednější.
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 4-2011
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 21:57:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

křižovatka Rudolfovská - Obzvlášť když mění přednost podle nálady(už stihli prohodit přednost "stopku" a "hlavní"
co mohu dnes udělám zítra, protože to udělám líp než včera.
Rožnovský Bořek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.46
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 22:02:36    Odkaz na tento příspěvek  

Další znak diletantství projektanta je dopravní značka na prostřední fotce. To není IP 19 ani IP 20. Prostě od každého něco, jak se to komu hodí do krámu.
Výhybkář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 5-2011

Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 22:10:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bořek: Ani se nedivím, že to policajti povolili. Když můžeme mít v ČB unikátní křižovatku, kde je hlavní jen z jednoho vjezdu (a všude jinde STOPky), pak je možné všechno.

Nekran: Kde je ta jistota, že klesly tržby vlivem systému? Spíš bych řekl naopak, dlouhodobý pokles tržeb se zmírnil.
Ne vždycky se jezdí přímo. To ví i všeználek.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 2-2010

Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 22:33:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlasím s Nekranem.

Ale s tím prvním školním dnem bych to neviděla tak horké. Dnes v novinách psali, že se bude jezdit zadarmo, včera jsem to slyšela od jednoho odboráře. Takže se necháme překvapit ve čtvrtek.
Protože 159...
Nekran
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 22:44:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka

bohužel 1.9 za peníze:

1 září 2011 bude provoz MHD dle běžného tarifu
Na rozdíl od minulých let nebude 1. září 2011 jízdné v českobudějovické MHD zdarma, ale bude platit běžný tarif. Cestování zdarma první školní den nemělo v předchozích letech odpovídající efekt v podobě snížení dopravní zátěže ve městě a pro DPmČB znamenalo značný propad v tržbách za jízdné. Podobné akce se v budoucnu budeme spíše snažit realizovat ve spojení s omezením individuální automobilové dopravy.
Děkujeme za pochopení.
DPmČB, a.s.

Publikováno dne: 29.8.2011


Akorát by mně zajímal ten propad v tržbách - dříve to nevadilo a najednou je to marginální problém.

PS: díky za souhlas ale obávám se že u nejmenovaných diskutujích to vzbudí značně nesouhlasné reakce
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 2-2010

Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 22:51:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To mi taky přišlo mailem, ale nevěřím tomu. No, jak říkám, uvidíme.

Díky novému systému nejezdí lidí tolik, jako dřív, to je prostě fakt a nikdo s tím nic neudělá. Propad v tržbách je hlavně díky novému "systému". Maucta.
Protože 159...
Výhybkář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 5-2011

Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 23:44:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka, Nekran: Vy máte nějak potvrzené, že jezdilo v létě míň lidí vlivem systému? Spíš vlivem léta, ne? Náhodou, tržby 1.9. budou jedny z největších, protože hodně žáků bude muset cvakat jízdenky, neboť potvrzení ze školy mít asi ještě tak brzo nebudou. No, asi bude ten den nápor na Šumavě, v Mercury i ve vozovně.

Tržby se díky novému systému zvýší, neboť podporuje směry, kde se daří získávat nové cestující (sever - jih, středy sídlišť, Palačák, univerzita apod.).
Ne vždycky se jezdí přímo. To ví i všeználek.
Nekran
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 23:57:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

protože hodně žáků bude muset cvakat jízdenky, neboť potvrzení ze školy mít asi ještě tak brzo nebudou

no právě a o tom je je - alespoň jeden den budou pořádný tržby, pokud se někdo dostane do vozu MHD. Jak znám kluky revizorský tak ve snaze udělat "vejvar" ob zastávku zablokujou dveře (myslím tím svalnatými těli) aby jim nikdo neutekl ven a pak milostivě nechaj lidi nastoupit jak je jejich dobrým zvykem vždy začátkem měsíce a letní propad tržeb bude doma

Tržby se díky novému systému zvýší, neboť podporuje směry, kde se daří získávat nové cestující (sever - jih, středy sídlišť, Palačák, univerzita apod.).

Každý něčemu bezmezně věří, třeba u mně - pořád trvám na tom že dárky na Vánoce nosí "Děda Mráz"
kamilos
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.120.204.135
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 23:58:27    Odkaz na tento příspěvek  

stonka: prvního září se zadarmo nejezdí což si můžeš přečíst na stránkách např čes.deníku,kde dopravní podnik takto rozhodl bez projednání s městem..

stonka,nekran: opravdu si myslíte že podle vás nízké tržby z dvouměsíčního provozu mají 90% vliv na zrušení jízdy zdarma první školní den?Asi máte vypracovanou nezávislou analýzu anebo(což je nejpravděpodobnější)nemáte argumenty a jen to svádíte na novej systém...proč ne,ale vy ste schopný svést na novej systém úplně všechno už!
kamilos
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.120.204.135
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 00:00:12    Odkaz na tento příspěvek  

těmi 90% sem myslel hlavní podíl na zrušení jízdy zdarma
Nekran
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 247
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 00:21:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kamilos

opravdu si myslíte že podle vás nízké tržby z dvouměsíčního provozu mají 90% vliv na zrušení jízdy zdarma první školní den

zkus si vícekrát přečíst tuto větu: Cestování zdarma první školní den nemělo v předchozích letech odpovídající efekt v podobě snížení dopravní zátěže ve městě

A že najednou na to přišli teprve letos. logické by bylo to udělat jeden rok zkusmo, druhý rok - opět efekt nula tak to třetí rok pošlu do . Ale ne psát tyhle PR kecy, když po vzoru JIKORD na železnici táhnou MHD tím samým směrem taky do . Páteřní linky jim tržby nezvednou v jakkémkoliv taktu, pokud nebudou další návaznosti.
Výhybkář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 5-2011

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 00:24:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nekran: dříve to nevadilo a najednou je to marginální problém

Ono by to chtělo trochu číst. Právě že to problém byl, proto to letos bude jinak. Problém to byl už při starém systému.
Ne vždycky se jezdí přímo. To ví i všeználek.
Výhybkář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 5-2011

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 00:32:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nekran, Stonka:
Efektivita není jen o tržbách. Jde o celkový hospodářský výsledek. Odhlídnu-li od MHD jako služby občanům a zaměřím-li se na to z ekonomického pohledu, dovedu si představit slušný a efektivní systém pouze s páteřními linkami. Určitě ekonomicky lepší než ten současný, natož pak ten minulý. Aneb proč Jančura nejezdí do Jankova, Jivna nebo Jelma.

Takže přestaňme maximalizovat tržby a sledujme vyvážený stav mezi náklady, tržbami a službou veřejnosti. Ten, který tu teď máme.

(Příspěvek byl editován uživatelem Výhybkář.)
Ne vždycky se jezdí přímo. To ví i všeználek.
Nekran
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 00:33:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě že to problém byl, proto to letos bude jinak

jinak řečeno - náhlé ekonomické osvícení mysli. ale jako PR dobrej mastrštyk. Když už teče do podpalubí, musíme to vhodně podat, aby nevznikla panika, asi nějak tak.
Výhybkář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 5-2011

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 00:37:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, ale tak to je. Několik let se to nevyplatilo, tak to zrušili. Že je to v době změn, je jenom náhoda. Nic víc. Žádná voda v podpalubí.
Ne vždycky se jezdí přímo. To ví i všeználek.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 06:54:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kamilos: Právě proto, že si o tom DP rozhodl sám, bez města!
Protože 159...
Vltavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 5-2011
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 10:48:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, pokrok nezastavíš... Zrušený předprodeje, zrušeno bezplatné cestování 1.září, obecně méně spojů (kromě Máje samozřejmě)... No jen tak dál hoši.

Takže podle těch PR keců to bylo postaveno na myšlence, že lidi co jezdí autem pojedou najednou MHD, protože ušetří 12 Kč za jízdenku? To vymejšlel kdo? Představa jak kvůli uštřenejm 12, resp. 24 korunám za jízdenku se vyprázdní ulice od aut je fakt vtipná

A že se to nevyplatí? No, ono celé MHD se v podstatě nevyplatí, že... Podnik kterej prodělá 300 milonů ročně? Proboha, zrušit a hned! A teď si vemte ty ostatní kraviny co se nevyplatí - Stromovka, plavečák, sportoviště všeho druhu, koncertní síň, divadlo, elektrika na to, aby z kašny stříkala voda, aby se v noci na ulicích svítilo... Až to konečně zrušíme, to budeme mít peněz!
Lampard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 13:53:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vltavák nevím jestli zrovna Plovka je kravina.. Podle mě je kravina a úpná splavňovaní Vltavy do Týna nad Vltavou. V ČB je taky potřeba postavit novej Bikepark.. Taky prostě není. Protože ty peníze co měli bejt na bikepark, prostě se dali do splavňování Vltavy.

Jinak, včera nedojezdil 3/7 Solaris Urbino ev.č. 154. Zůstal stát v zastávce Boršov, Podjezd.. Jako náhrada přijel Citelis ev.č. 158. Fotku mám pouze v mobilu a dokumentační, takže jí sem dávat ani nebudu..
Budějovické trolejbusy -> bez komentáře prosím..
Kiss Jižní Čechy - Kvalitní mix hudby z diskotékové produkce..
Karosa B741.1922 ev.č. 125 -> Moje srdcovka..
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 15:26:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nedojezdilo toho víc. O víkendu to byla 82 na 3, na Máji chcípla, místo ní jezdila 67. Včera chcípla 83 na 5 na Rožnově, odjížděla s panelem "Cvičná jízda", nejspíš aby nikdo nevěděl že to má poruchu a pak se nemohlo říct jak je to nespolehlivý... a 49 na 2 se taky nezadařilo, vždy při brždění cukání a škubání a místo ní vyjela 18. Ta je vzhledem k nasazování na nočku dost poničená, na sedačkách vyryté hákové kříže apod. .

Lampard: Řekl bych, že to Vltavák myslí ironicky. Protože v tom seznamu má například i Stromovku a noční svícení v ulicích... to asi až taková kravina není. Co se lodí týče, jasně, jsou k ničemu, hlavně že na ně peníze jsou, ale aby do Týna zaplatili nějakých 10 vlaků denně, to už se nikomu moc nechce. Ale to patří jinam. Nějaký bikepark bude 95% lidí naprosto k ničemu, tak nevím, to už možná radši ty lodě.

Co se týče prvního září tak to z pohledu cestujcího vidím naprosto jednoznačně, nový systém prodělává, žádné cestující nepřilákal (naopak), tak to je třeba někde nahnat. Potvrzení o studiu ještě nikdo nebude mít, tak se budou kupovat jízdenky. A můžete tu říkat co chcete, ale já (a většina lidí, se kterýma jsem o tom mluvil) to tak vidím.
John007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.107.17
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 16:50:38    Odkaz na tento příspěvek  

To že 1.září se jezdilo zdarma bylo ze dvou důvodů, 1) školáci většinou nemají vyřízená potvrzení o studiu 2) předpokládalo se že někteří rodiče nechají auta doma a pojedou s dětma do školy MHD a tudíž nebude město zacpané. Bohužel efekt to nemělo a pomohlo to pouze školákům v tom když neměli ještě doklady k průkazkám.
DP není charita takže nevidim důvod proč by měl 1.září jezdit zdarma je to den jako každej jinej. Navíc ten propad v tržbách byl každoročně značnej. Není to kvuli novému systému.
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 17:01:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vltavák:Včera i 06 na lince 9 poroucháný sběrač zastávka Voříškův Dvůr.
Petr S.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.30
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 17:03:16    Odkaz na tento příspěvek  

Včera k večeru byla nějaká porucha na autobuse č. 154 na lince 7. Zůstal stát v zastávce Boršov nad Vltavou, Podjezd. Nevíte, co se mu chudákovi stalo?

Trolejbusy nemusí mít SPZ?
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3989
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 17:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výhybkář
No, asi bude ten den nápor na Šumavě, v Mercury i ve vozovně.
To tedy! Loni bylo v Mercury tolik průkazkychtivých, že jednu chvíli zaplnili i vstupní chodbu do MC. Hlava na hlavě, jak se říká.
Petr S.:
Je to drážní vozidlo, takže nemusí.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Lukpel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 17:56:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potvrzení o studiu ještě nikdo nebude mít,

A proč by nemohl? Stačí přece myslet trochu dopředu. Školy mají i o prázdninách úřední hodiny pro veřejnost a není problém vydat potvrzení.
Je fakt, že asi málo kdo tam o prázdninách půjde.
MHD v Českých Budějovicích
Doprava na jihu Čech
Lampard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 406
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 18:06:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

John007
Já už potvrzení o studiu mám..

Petr S.
Ohledně Solárka sem to psal v mým minulým přispěvku.. 4 příspěvky před tebou.. Nevím co sním bylo.. Měl sem sluchátka a jel sem na kole a u podjezdu se mi zrovna 3x dlouho stát nechtělo.
Budějovické trolejbusy -> bez komentáře prosím..
Kiss Jižní Čechy - Kvalitní mix hudby z diskotékové produkce..
Karosa B741.1922 ev.č. 125 -> Moje srdcovka..
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 19:33:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak moji milý s tim potvrzením o studiu, to se s váma podělím o zážitek. 5. srpna přijdu do Mercury s tím, že chci průkazku na měsíc, což vycházelo do nějakého 4.září. Byla jsem poslána do že mám přinýst potvrzení o studiu, načež jsem argumentovala, kde ho jako asi v půlce prázdnin vezmu.. No fajn, dostala jsem průkazku na 15dní a posléze na 7dní. A od 28.8. jezdím načerno, protže dávat denně 40kč za jízdenky prostě nebudu. Zatím mě nikdo nechytl, takže óká

Jinak kasselské obrubníky na Rudolfově nás nečekají (hurá!), ale projektant zřejmě nepřemýšlel mozkem.

Protože 159...
Nekran
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 19:42:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka

Dobrý příspěvek, ale uvědom si že jízdou bez platného cestovního dokladu prohlubuješ propad tržeb, který se díky novému systému konečně začal vzpamovávat jak někteří tvrdí a bezmezně tomu věří.

Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 20:03:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nekran: Však o to mi jde :D Ale až mě chytnou, tak mi asi úsměv zamrzne :-)))
Protože 159...
John007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.173.37
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 20:16:16    Odkaz na tento příspěvek  

Stonka: jak zde již bylo řečeno každá škola má i o prázdninách úřední hodiny, můžeš si tam dojít.

Může mi někdo říct v čem je ten kasselský obrubník tak zázračný oproti normálnímu obrubníku? Teda kromě toho že asi bude jednou tak drahej. :-)
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2131
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 20:46:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka, John007: minulý týden jsem si v HK kupoval měsíční studentskou, potvrzení o studiu jsem neměl a ani ho nechtěly. Minulý rok taktéž akorát mi řekly, že příště v září ať donesu potvrzení o studiu...Když to jde v HK, tak by to mohlo jít i v ČB...
:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál :: Stránky o MHD v HK - přes 1000 fotek ::
Jsem na Google+ pokud si mě tam někdo chcete přidat, napište mi SZ.
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.34.225
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 20:50:29    Odkaz na tento příspěvek  

Kassel: umožňuje vozu zajet blíž k chodníku tím že vede přední kolo. Ale někdy s ním mají problém nízkopodlažní vozy. S tou cenou je to asi ještě horší.
ad 1.září - ten zisk oproti loňsku asi nebude tak závratnej, spíš je to komplikace pro žáky a rodiče.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 21:01:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

John007: Když jsem byla dnes ve škole něco zaplatit, tak mě paní, která to rozdává poslala kamsi, takže v naší škole bohužel.
Kuba_j: Ne, ČB musí mít vždy něco extra. Jako kdyby se ty 4 dny zbláznili!
Protože 159...
Aresák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1488
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 21:07:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kasselský obrubník je skvělá věc. O normální obrubníky se dřou gumy a to tak, že kolikrát ani nejde přečíst co to bylo za gumu.

Ale chci sezeptat na něco jiného. V časopise Československý dopravák je moc pěkný článek o "Novém systému MHD". Zajímalo by mě, jak to funguje v praxi. Protože podle toho co jsem četl, je to velice zajímavý způsob jak udělat něco pro lidi. Je mi jasné, že nejde vyhovět všem, ale teď po čase jaké jsou ohlasy? A ještě mě zaujala jedna věc. Píše se, že plánujete provoz minibusů na vybraných linkách. Budějovice si pamatuju jako dítě, takže nevím jak to funguje dnes. Myslíte, že to bude stačit? Jinak kloubouk dolů, systém páteřních linek .
Venca21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 00:29:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 154 - ode dne, co jsme ji polepovali (3. dubna), jsem ji potkal asi 4x. To je tak málo nasazovaná, nebo tak poruchová, že věčně stojí? Některé jiné vozy potkávám prakticky den co den.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1468
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 07:15:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aresák:
Nevím jestli je to provokace, ale pokud ne, stačí si přečíst pár archivů za 3 měsíce zpětně a klobouk můžeš nechat na hlavě...
I když záhadný pán Výhybkář s neveřejným emailem, který se tu zrodil spolu s novým systémem, do jiných diskuzních fór nepřispívá, ze stávajícího osazenstva ho nikdy nikdo neviděl a na žádné srazy zatím nepřišel, Tě tu do bezvědomí bude přesvědčovat, jak je ten nový systém skvělý...
Renault Espace 1989 2,1TD a Fiat Mulipla 2000 1,6 s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG)
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
31.1.2010 Zařazen Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG do běžného provozu
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 08:40:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

John007 : "DP není charita" - to není, současně ale není ani klasickou obchodní společností určenou k výrobě zisku, ale k tomu, aby poskytovala veřejnou službu, ostatně je za tím účelem dotována z městské kasy téměř 200 mil ročně. Pokud si děti z objektivních důvodů (1. - škola to odmítá - viz Stonka výše, nebo 2.) do CB dojíždějí odjinud atp.) nemohou zajistit potvrzení o studiu dříve, pak si myslím, že doprava zdarma byla 1.9. logická a měla být zachována aspoň pro ty studující (mohli by se třeba revizorovi prokazovat půkazkou z minulého roku). Opatření (zrušení bezplatné dopravy) je o to záludnější, že se ze čtyřech zrušily 2 předprodeje a tedy se nejspíš tiše předpokládá, že období zvýšených tržeb (jak tomu říká Výhybkář - "děti budou muset cvakat") bude trvat i 2.9, popř. v týdnu od 5.9. 2011, protože většina lidí nevydrží stát několikahodinové fronty. Ze strany DP (a města CB) mi fakt přijde směšné, když hovoří o propadu tržeb 200. tis (tj. jedna tisícina roční dotace od města)a současně se nezmíní (a v té souvislosti aspoň za to neomluví)o nesmyslně vyhozených desítkách milionů jinde (el. označníky, troleje v Ev. Rošického, ztráty z různých zajímavých smluv - které přece podepsalo minulé vedení, takže nás se to netýká atp.)
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 08:49:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mmch.je rok po volbách, nepochybuji, že v roce 1.9.2014 (2 měsíce před komunálními volbami) bude opět MHD zdarma a možná se z letáku jednoho hnutí dozvíme, že mají v programu dopravu MHD zdarma každého 1. září. (podobnost s rušením nočních linek a následnou volební kampaní onoho hnutí v r. 2010 je čistě náhodná ...). Mmch. kde jsou ty slíbené noční linky za běžné jízdné ?
Quetellent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 4-2010

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 09:06:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavell: to že si sliby i skutky pamatuješ rok výborné. Doufejme, že si voliči vzpomenou a zhodnotí plnění za další tři roky.
U těch slibů je třeba vzít i v úvahu, že novináři lecos zkomolí a překroutí.
abonent na lince 11
Výhybkář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 5-2011

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 09:25:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aresák: Systém funguje výtečně, jen máte pravdu, nelze vyhovět všem, takže těch pár nespokojených sem občas napíše nějaké výtky a hážou špínu na všechny, kterým se změny líbí. S takovými ani nepotřebuji chodit na nějaké srazy.

Vltavák: obecně méně spojů (kromě Máje samozřejmě)...
Méně spojů je všude, i na Máji, sice je trošku posílená trojka, ale jinak tam zmizely autobusy z původní pětky a oslabená je sedmička. Takže spojů je tam taky méně. Ale celé změny nejsou o počtu spojů, jako spíš o likvidaci souběhů a nevyužitých spojů.

Kroclov: nový systém prodělává
To se to hezky povídá, když není udělaná analýza. Počet cestujících dlouhodobě ubývá, takže ano, tržby možná klesají dál. Ale taky se snížily náklady, což ve výsledku může znamenat menší ztráty.

Stonka: Jinak kasselské obrubníky na Rudolfově nás nečekají...
Je to zatím jen výsada velkoměsta. Jinak ty příspěvky - rada pro revizory, na kterou linku se zaměřit

Pavell: Souhlasím, že to není ideální přístup, ale zase vymýšlet úlevu pro žáky, to by chtělo to říct rovnou v červnu, aby si nechali staré průkazky. Pak to beru. Ale dospělí snad úlevu nepotřebujou. Jsem zvědav na zvládnutí náporu v předprodejích. Všem doporučuji vybrat si ten ve vozovně autobusů.
Ne vždycky se jezdí přímo. To ví i všeználek.
Quetellent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 4-2010

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 09:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lampard: RE - Podle mě je kravina a úpná splavňovaní Vltavy do Týna nad Vltavou.

Stát i EU bohužel mají rozpočet s kopičkovou strukturou. A kopičku na splavnění nelze čerpat na nic jiného. Nemohu souhlasit s argumenty rádoby ekologů vedoucími ke znemožnění výstavby těch dvou jezů u Děčína a splavnění Labe u Přelouče, na které ty peníze byly původně určeny. Možnosti pak byly jen 2 - buď budeme mít splavnění ČB-Týn nebo nic. A pak je lepší dát vydělat firmám a zaměstnat nezaměstnané, aby si neodvykli pracovat, a neměli jsme problémy jako na Frýdlantsku. Mně se ta poloprázná loď na Vltavě také nelíbí a jachty cizinců vyhlížím marně. Alespoň se prohloubilo koryto a snese větší povodeň.
Bikepark sice vůbec nepotřebuji, ale na rozdíl od Tebe chápu, že jej řada lidí smyslplně využije.
Ale teď už se vraťme k MHD v ČB.
abonent na lince 11
Výhybkář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 5-2011

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 09:52:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odpůrci EU by měli spíš jásat, že se podařilo urvat peníze i na takovouto "nadbytečnost"... když ne Labe, tak aspoň "horní Vltava".

Zastánci EU si musejí rvát vlasy, proč se při rozdělování dotací aspoň trochu nemyslí. Mohly jít třeba na trolejbusovou trať do Rudolfova. Tu by využilo mnohem více cestujících a je rovněž ekologickým způsobem dopravy, stejně jako doprava lodní.

Ale možná mám na to přísný metr a najede se někdo, kdo fandí Unii i "správnému nápadu splavnění Vltavy ČB-Týn"

(Příspěvek byl editován uživatelem Výhybkář.)
Ne vždycky se jezdí přímo. To ví i všeználek.
Nekran
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 7-2009
Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 10:00:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Systém funguje výtečně, jen máte pravdu, nelze vyhovět všem, takže těch pár nespokojených sem občas napíše nějaké výtky a hážou špínu na všechny, kterým se změny líbí. S takovými ani nepotřebuji chodit na nějaké srazy

Nemůžu si pomoci ale něco mně tu připomína Rudé Právo z 80 let. Všechno je v ale budovatelské úspěchy stále máme a vzít si je nenecháme. A navíc jakkýkoliv kontakt s "třídním nepřítelem" je v rámci ideologie nepřípustný. Nedej bože aby měl pravdu a zviklal nás v našem přesvědčení
John007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.107.17
Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 10:26:45    Odkaz na tento příspěvek  

Díky za vysvětlení ohledně kasselského obrubníku. Ono zajíždění k obrubníku je spíše o zručnosti řidiče než o tom jakej tam je obrubník.

Co se týká potvrzení k průkazkám to že někomu odmítají vydat potvrzení o studiu je věc školy ale upřímně řečeno nechápu proč by ho neměli vydat pokud mají úřední hodiny.
Já osobně bych tedy možná byl pro takovej menší ústupek co se týká průkazek pro školáky. A to tak že potvrzení z předchozího školního roku by platilo ještě první týden v září tudíž by bylo možné vydat zlevněnou jízdenku v srpnu která by zasahovala ještě částečně do září.
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 12:27:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quetellent : pokud jde o slib :"zachování minimálně jedné noční linky za běžné jízdné", pak jeho obsah nečerpám zkomolený od novinářů, ale přímo od zdroje - např. www.obcaneprobudejovice.cz - složka "volební program" - el. verze žlutého předvolebního letáku.

Také se tam slibují "rychlobusy ze sídlišť do pracovních zón a důležitých cílových míst" (že by 15 z Vltavy k Poliklinice Jih přes Šumavu, nebo budoucí 1 z Máje přes rumiště u Kasáren do centra, nebo je to snad těch 5 spojů linky č. 14, která se prý má od prosince zrušit ?) Zajímavé je, že o odstraňování zažitých pravidel (jízda MHD 1.9.2011 zdarma, spojení každé městské části s centrem města atp.)tam nic.

Od ledna 2012 se zvedne DPH z 10% na 14 %, tedy z jízdenky za 12 Kč se místo 1,2 Kč odvede státu cca 1,7 Kč. Myslíte, že se pak cena jízdenky zvedne o 50 haléřů ? Tipoval bych minimálně 2,- Kč. Jistě se pak najdou další "náklady a propady"... Ale třeba se mýlím.
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 4-2011
Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 14:38:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč se starosta-ka z Rudolfova, Srubce, Včelný atd. nedomluví na DP na jízdném pro své občany zdarma a ztrátu nezaplatí? a nebo nerozdají jízdenky a je po problému.
co mohu dnes udělám zítra, protože to udělám líp než včera.
Výhybkář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 5-2011

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 15:15:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavell: To je hodně optimistická vize. Už jen ta záchytná parkoviště napojená na cyklostezky, dokončení dálnice, hlídané kolostavy u nádraží, spojení teplárny s dopravním podnikem

Ale jsou tam realizovatelné věci. Úprava přednádraží, preferenční pruhy, přímé cyklostezky ze sídlišť do centra. Rychlobusy, tím se spíš rozumí MHD s preferencí, jakože se zrychlí jízda - to je reálné. Stejně jako nočka za klasické jízdné. Uvidíme, zatím je na to ještě čas, volební období je na začátku.

(Příspěvek byl editován uživatelem výhybkář.)
Ne vždycky se jezdí přímo. To ví i všeználek.
Výhybkář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 5-2011

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 15:23:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nekran: Nemůžu si pomoci ale něco mně tu připomína Rudé Právo z 80 let.
Tak to je ale hodně zkreslený pohled. Na rozdíl od ideologie předchozích desetiletí (plynoucí z dutých hlav pohlavárů) je nový systém MHD výsledkem odborné práce a moderní inovace. Holt ne všechny dobré myšlenky se nikdy budou líbit všem. Třeba je pak budou kritizovat jen proto, že jim nejede šestka o 5 minut dřív, nebo proto, že nejsou ochotni jezdit vlakem.
Ne vždycky se jezdí přímo. To ví i všeználek.
Nekran
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 7-2009
Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 16:13:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výhybkář

Veliká gratulace, za tvůj poslední příspěvek by se nemusel stydět ani s. Z.Hoření poslední šefredaktor RP.

Holt ne všechny dobré myšlenky se nikdy budou líbit všem. Třeba je pak budou kritizovat jen proto, že jim nejede šestka o 5 minut dřív, nebo proto, že nejsou ochotni jezdit vlakem.

Přesně zacílit na známé slabiny ideologického nepřítele, využít je ke kampani aby ve výsledku jsme přesvědčily ostatní o naší jediné pravdě.

Na rozdíl od ideologie předchozích desetiletí (plynoucí z dutých hlav pohlavárů) je nový systém MHD výsledkem odborné práce a moderní inovace

Ano na rozdíl od "dutých hlav" je zde nová ideologie - ekonomická. Přesně posledních 20 let,vše co funguje tak místo jejího zdokonalování to celé překopáme, protože si zaplatíme např. drahé studie aby všicky z toho něco měli a výsledkem je paskvil (nejen zdejší MHD).

A osobní poznámka na konec nějaká 6 je už mně u to za prvé a za druhé jestli jsem ochoten jezdit vlakem nebo lítat letadlem nech laskavě na mně, když neznáš souvislosti.

PS: omluva pro ostatní za OT, ale nějak se ve mně probudil svazácký duch, což se stává velmi výjímečně
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 16:19:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výhybkář - rychlobusy se nemyslí preferenční pruhy pro MHD, neboť těm je v citovaném programu věnována samostatná položka; rychlobus (slovně-logickým výkladem toho pojmu)je spoj, který Vás mezi dvěma vybranými stanicemi dopraví rychleji, než běžný spoj (protože pojede jinou - kratší - trasou, popř. nezastaví v mezizastávkách - tedy něco co dříve fungovalo na lince 4 mezi Motorem a Nádražím). Na dráze tomu říkají rychlík:-). Neříkám nutně, že taková věc je třeba, spíš mi chybí, že ten, kdo to slíbil, nevysvětluje, proč to 1) nesplnil nebo 2)sliboval, když v době volební kampaně v r. 2010 už musel mít o fungování a potřebách MHD (pokud v minulém volebním období vedl město, včetně resortu dopravy)alespoň představu, když ne znalosti.

Volební období pomalu dobíhá do čtvrtiny (není "na začátku") a změna, kterou nikdo ve volební kampani nenastínil - nový systém MHD (změna mnohem náročnější a rozsáhlejší) - je od 12.6.11 na světě, proč tedy ne rychlobusy a noční linky za běžné jízdné. Vaše víra v reálnost splnění slibů mi přijde tedy až nedůvodně optimistická.
Rejpalnadruhou
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.17
Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 18:55:37    Odkaz na tento příspěvek  

Dámy a pánové.
MHD se provozovat musí, ukládá to zákon. Buď město samo nebo to dá soukromé firmě. Co se týče 1.9. jízda zdarma, je jen pokus se alespoň trochu zbavit aut ve městě, nemá to nic společného s potvrzením ze škol.
NEKRAN: Pokud si tolik libujete v době minulé, tak se prosím ztotožňujte s dobou minulou a netrapte tím ostatní.
STONKA: Pokud máš přebytek hormonů, ulev si u nějakého chlapce a né zde v diskuzi.
Co se týče ostatních, musím říct, že diskuze je subjektivní a tím osobní a tom právě diskuze je.}
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 4-2011
Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 21:07:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna dobrá rada, nenavážet se do Stonky. Je to mladá slečna se svým názorem. Vím o čem mluvím.
co mohu dnes udělám zítra, protože to udělám líp než včera.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3997
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 21:08:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tedy nevím, ale akce typu Den bez aut nebo 1.9. MHD zdarma jsou ve vztahu k automobilové dopravě ve městě jen nicneřešícím plácnutím do vody, aby se neřeklo. Úkol splněn, odfajfkováno a na rok zase pokoj.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
kamilos
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.120.204.135
Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 23:34:57    Odkaz na tento příspěvek  

Rejpalnadruhou: souhlasím s tebou co si napsal!

Vrtule: stonka si za to může bohužel sama....rejpal to nahoře napsal víc než výstižně!!
Výhybkář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 5-2011

Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 00:21:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavell: Asi máte pravdu s těmi rychlobusy. Možná to byl trend v době, kdy se ještě tolik neuvažovalo o jiné možnosti zrychlení dopravy. Cesta klasickou linkou při preferenci se může časově rovnat nebo být i kratší než cesta rychlobusem bez preference. Proto se asi s rychlobusy jako obdoba rychlíků v MHD nepočítá. Mimochodem, už je tu máme, stačí nastoupit do modrých autobusů. Třeba z Českého Vrbného nebo od nemocnice do centra, z Nemanic k nádraží apod. A že je o to velký zájem... přestože jsou levnější.

A proč není generel ve volebním programu? Zřejmě se ten program sestavoval v době, kdy ještě Generel nebyl zpracován a nebyla ve městě ani žádná jiná koncepce (kterou by politici mohli studovat). Proto ty odlišnosti. Tady bych stál za panem Thomou a jeho stranou. Dělají, co můžou, snaží se, a myslím, celkem správným směrem.

Rejpalnadruhou: Ano, taky musím souhlasit.
Ne vždycky se jezdí přímo. To ví i všeználek.
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.3
Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 08:47:02    Odkaz na tento příspěvek  

jéžiš..... Výhybkáři, už to nekuř!
Quetellent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 09:53:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavell Re: ...změna, kterou nikdo ve volební kampani nenastínil .......víra v reálnost splnění slibů mi přijde...

Strany se bohužel nejvíce zabývají tím, kterou nulu (většině občanů neznámou) dají na první a které na další místa kandidátky. Nekonkrétní fráze volebního programu se opisují stále dokola a pokud někdo přijde s nějakou inovací, opíší to příště téměř všichni.
Na generalu MHD se před volbami teprve pracovalo.
Existoval však schválený Strategický plán i Integrovaný plán organizace dopravy, a ty konkrétní věci z nich se do volebních programů stejně nedostaly. A proč také, když většina občanů velkého města se rozhoduje podle působení stran na celostátní úrovni, a ne podle jednotlivých osobností a konkrétních slibů ve volebním programu.
Ale dost už politiky, věnujme se dopravě.

Vrtule: RE: ...nenavážet se do Stonky....

Plně souhlasím, Stonka (naštěstí ne sama) vnáší zejm. fotografiemi většinou do této diskuse duch optimismu, jinak se tu budeme jen hádat nebo si foukat bebíčka.
abonent na lince 11
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 13:15:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rejpalnadruhou: Pokud máš se mnou osobní problém, tak si ho vyřeš se mnou osobně. Až budu mít přebytek hormonů, tak nebudu mít čas sedět u K-reportu.
Vrtule: Ačkoli nevím kdo jsi, tak díky.
kamilos: Mě život nes*re jako někoho :-)
A jeden dotaz na Výhybkáře, proč jezdí trojka v tom intervalu jako jezdí, když lidi z JČU si vlastně můžou dojít k výstavišti na jedničku, což je stejná vzdálenost jako jít z konce Vltavy na Vltavu, střed? A navíc lidi z JČU maj určitě mladší nohy, než důchody z Vltavy...
Protože 159...
kamilos
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.120.204.135
Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 14:11:49    Odkaz na tento příspěvek  

stonka: Mě snad život sere??Nevim jestli to bylo mířeno přímo na mě,ale pokud jo tak nevim kde si na to přišla

co se týče trojky,tak zkus trochu popřemejšlet proč jezdí tak často a třeba ti to dojde!Já se jen obávám jestli tu najde ještě někdo chuť vysvětlit extra pro tebe proč tomu tak je,když už se to tu řešilo nejednou!
Rejpalnadruhou
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.17
Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 19:29:50    Odkaz na tento příspěvek  

Milá Stonko.
Já s nikým nemám osobní problém a to ani s tebou. Jen jsem vyjádřil svůj názor.