K-report
 

Archiv diskuse Budějovické trolejbusy do 09. 06. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Autobusy a trolejbusy » Budějovické trolejbusy » Archiv diskuse Budějovické trolejbusy do 09. 06. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1441
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 08:23:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týká spojů linky 7 a Včelné a Boršova, tam bych se spíše dotazoval na zdejších obecních úřadech. Ty za spoje platí, takže podle mne redukce nepřišla od města či DPMCB, ale odtud...
(Teda pokud ceny nějak výrazně nepodražily)
Renault Espace 1989 2,1TD a Fiat Mulipla 2000 1,6 s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG)
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
31.1.2010 Zařazen Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG do běžného provozu
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 242
Registrován: 2-2010

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 15:43:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší mobilní výtah.



No a jako bonus, inteligence zdejší kindermafie, kteří sem také píšou, bravo pánové!

Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Irisbus Citelis 18m E3? - Nejlepší vozy MHD.
Stejně je to všechno vrak.
>> 159 <<
Vláčkomil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 1-2009

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 16:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

By mě zajímalo kde ta Sorka jezdila dneska.Tři hodiny jsem se flákal po městě a nikde jsem ji neobjevil.
Svět je cirkus který krachuje.....
Amaterské stránky o veřejné dopravě....www.vlackomil.blog.cz
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 17:21:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka: to byl projev toho jak jseš zde oblíbená a dávat sem fotku z Dobré Vody kdy ten vůz řídil někdo kdo ho řídit neměl je jen o průser, je vidět tvoje inteligence, asi bude na bodu mrazu
Vláčkomil: dneska lítá na šejdru linky 16..

(Příspěvek byl editován uživatelem b741127.)
Ráj = Beztlumičová bardotka+SOR NB12/18+Škoda 25TrBT
SOR moje značka
ICQ 491-824-466
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 17:31:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stoka: Jestli to spíš nebude tvojí oblíbeností... (čímž ovšem nechci říct, že já jsem tu nejoblíbenější, ale nedělám ze sebe toho nejchytřejšího na planetě a dále to tady nechci rozebírat, ačkoli diskuze mimo téma je zde zcela běžná...)
Vláčkomil: Dnes linka 16, možná pak přidám fotky.
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 21:14:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem dnes měl to štěstí a chytil jsem náhodou elektrobus, tak se můžu podělit o zážitky. Rozdělil bych to na 2 oblasti. Co se týče pohonného ústrojí, tak z pohledu cestujícího je to docela příjemné svezení. Žádné cukání kvůli řazení, docela slušná akcelerace, akorát bych čekal o něco menší hluk, ale nic, co by výrazně rušilo. Zajímaly by mě ale provozní náklady, protože tohle vozítko prostě musí mít na km mnohem větší spotřebu energie než odpovídající trolejbus už kvůli nízké účinnosti nabíjení/vybíjení akumulátorů. Druhá oblast - autobus sám o sobě - podle mého názoru tragické uspořádání interiéru. Jsou to samé dveře, málo míst k sezení, nepohodlné sedačky, docela málo místa i ke stání a hlavně nehezké zpracování interiéru. Na ty plasty se zkrátka nedá koukat. Ergonomii řidičského stanoviště posoudit neumím, ale "by oko" se mi zkrátka zdá, že SOR se má uvnitř ještě co učit. Vnější design hodnotit nebudu, to zase tak důležité není, tak ať si každý udělá obrázek sám. Jinak je mi jasné, že jde o minibus a ještě docela dost místa zabírají baterie, což je nutná daň za čistý provoz a relativní kultivovanost, s tím se nedá nic dělat. Ale bohužel, stejně hodnotím interiér tohoto autobusu jako těžký podprůměr. Za mě tedy elektrobus ano, pokud budou provozní náklady přiměřené, ale ne tento.
Nekran
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 7-2009
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 22:33:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vláčkomil:

netuším jestli to byla ona ale na předku měla "jezdím na energii" a cca 16:40 čekala na světlech od Senovážné náměstí DK. Jen že jsem jel domu do Písku a když jsme odbočovali vpravo tak jsem si ho náhodou všiml-stál první na světlech. A vzhledem k diskusi zde mně hned došlo která bije. Pěkná malá mrcha
Výhybkář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 5-2011

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 09:45:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houmr: Co se týká spojů linky 7 a Včelné a Boršova, tam bych se spíše dotazoval na zdejších obecních úřadech.
Tady už jsem klidnější. Za spoje ve Starých Hodějovicích, na Včelné i v Boršově si můžou příslušné obecní úřady. Tj. to opravdu nebude chyba nového systému, že nejede po 22. hodině spoj na Včelnou, ale až po 23. hodině. Takže vy, co tím jezdíte, obraťte se na ty, které jste volili ve vašich obcích.

Hlavně mě uklidnily dvě věci, které zde nikdo nezmínil:
1) Linka 15 pojede večer, tak třeba u Výstaviště - je možné jet v 18:44 a ve 22:06 směrem na Vltavu (pro Vltaváka, na točnu Vltava ). Takže teď už se nebojím, že by se někdo nedostal z práce nebo náhodně třeba i z nějaké návštěvy ve Čtyráku.
2) Sloučení linek 10 a 13 je zkušebně v provozu večer po 22. hodině, kdy z rozstřelu jede 1 spoj ve směru Dobrá Voda - Kaliště a 1 spoj ve směru Pohůrka - Srubec.

Takže už těch znepokojujících věcí moc není:
1) Linka 15 v kloubech.
2) Zrušení ranních spojů na směnu na 5. hodinu v některých oblastech. Třeba zase z centra dvojka k Makru jede a ze sídlišť je na to přípoj osmičkou.
3) Uvolněná linka 10 z večerního rozstřelu mohla jet aspoň na Pohůrku a vyplnit pauzu mezi 21:55 a 22:30, kdy nejede do Suchého Vrbného vůbec nic (6, 9 10 ani 13). Prostě ten spoj, co končí u nádraží ve 22:25, by jel o něco dřív a pokračoval až na Pohůrku.
Ne vždycky se jezdí přímo.
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 4-2011
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 12:00:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

230 opravena jen ten bilý nárazník je na černém busu jak pěst na oko, snad ho začernají.
Fida94
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 12-2010
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 09:44:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4.5.2011 sem u penny smer centrum spatril bílí vůz a říkal sem si co je to za evidentní číslo a viděl sem 227 bílou takže gric už není byla na 11
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3805
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 20:37:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/budejovicetestuji- novy-elektrobus20110605.html
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1511
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 22:15:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdí ještě trolejbus ev.č.37, popř. co se s nim stalo? Díky
Sivon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 07:26:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janek_lemoch Ne, nejezdí. Je v Szegedu, nebo někde na východě.
VDP Šotov
budějovická veřejná doprava
Škoda 21Tr 4ever. Změny v MHD? Na co? Stejně je to pořát MHD...=Vždy se najde něco, co je špatně...
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 18:04:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidám fotky elektrobusu, linky 10, 13 a 16. Mě se ta SORka líbí, krásně řešenej interiér (o plastech bych pomlčel, zvlášť po jízdě citelisem). Krásné a tiché
Jinak mě dost mrzí, že si půjdu vyzvednout dodatky k jízdním řádům, a to ještě dřív, než budou vůbec JŘ platné. Týká se to linek 1 a 10.


Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11376
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 21:05:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B741, Kroclov a další - pánové, tomu se říká úcta k ženě, žeáno...?
Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 21:46:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Study: Myslím si, že todle jsou naše záležitosti a do těch ti ale opravdu nic není, tak se nestarej
PS: až ona bude mít úctu i k někomu jinýmu než k sobě, tak možná budu mít úctu k ní i já..



(Příspěvek byl editován uživatelem b741127.)
Ráj = Beztlumičová bardotka+SOR NB12/18+Škoda 25TrBT
SOR moje značka
ICQ 491-824-466
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1513
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 21:58:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sivon
Děkuju, v kterém roce byla prodaná?
Lampard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 22:40:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janek_lemoch V loňském roce. Společně s ev.č. 35 a 42..
Budějovické trolejbusy -> bez komentáře prosím..
Kiss Jižní Čechy - Kvalitní mix hudby z diskotékové produkce..
Karosa B741.1922 ev.č. 125 -> Moje srdcovka..
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11381
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 23:12:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

naše záležitosti a do těch ti ale opravdu nic není, tak se nestarej

Myslíš, že vaše?
Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 61404
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 23:38:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím si, že todle jsou naše záležitosti a do těch ti ale opravdu nic není, tak se nestarej

Tak proč to sem cpete, když jsou to vaše záležitosti? Aspoň že tady se pod to (zatím) aspoň dokážete podepsat.

Ať tak, či onak, nepatří to sem, a především to ani nikoho nezajímá.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.3
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 09:15:31    Odkaz na tento příspěvek  

dotaz pro znalé: když se tu doporučuje používat linkové busy místo MHD - musí vás vzít nebo ne? Existují dopravci - ne JIHOTRANS (namátkou ICOM), kteří mají pod JŘ doušku "místní frekvence v územním odvodu MHD se nepřepravuje". A pak už zbývají jenom nohy. Vydávat opravy ještě neplatících JŘ je k pláči. Jak vrcholí kampaň před zavedením změn? Nijak :-(
Vltavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 5-2011
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 13:37:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem na reakci na změny opravdu zvědavej. Oni vydali opravu ještě neplatících JŘ? Fakt? Hehe, no to je teda Holt pokrok nezastavíš A zatím jsem si také nevšiml oné prezentované "cílené kampaně"...

Idos vytrvale nezná nový systém MHD, vyhledávání od tt4t na infostránkách nových změn je práce začínajícícho programátora...
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 14:01:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přístup DP myslím dobře vystihuje jejich odpověď na mou přípomínku (využil jsem výzvy k zasílaní připomínek na www.dpmcb.cz k novému JŘ a tázal se proč byl spoj ze Zavadilky v 7.12. o prázdninovém JŘ zrušen - ráno pojede spoj v 6.54 a poté až v 7.33, což mi v ranní špičce - byť prázdninového dne - přijde příliš velký odstup; kromě toho vím, že spoj v 7.12 byl obsazen velmi slušně a časový úsek mezi 7.00 a 7.30 považuji pro nájezd do zaměstnání za nejvyužívanější). DP mi sdělil, že jsem neobjektivní, neboť předchozí a následující spoj (tedy ty v 6.54 a 7.33 jsou si teď časově blíže) a že můj spoj v 7.12 byl využívaný jen proto, že lidé, kteří teď pojedou později, museli jet před tím dříve. Celé to bylo uvozeno tím, že linka č. 1 je nyní "nově pojata".
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 15:05:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Study: no rozhodně tobě to může bejt šumák, takže znova opakuju NESTAREJ SE!!!
Jinak dnes byl naposledy v provozu Elektrobus Sor EBN10,5 a to na lince 12. Ve čtvrtek by sem měl ukázat na MHD ve Strakonicích.
Ráj = Beztlumičová bardotka+SOR NB12/18+Škoda 25TrBT
SOR moje značka
ICQ 491-824-466
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3569
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 15:34:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nystrom: u které linky to má ICOM napsáno? V případě nutnosti a nedělám to jen já, využívám vesele ICOM jako MHD po Jihlavě.
Proč platit 16 s DP (případně 26 s přestupem), když ICOM jede do té samé zastávky za 8,-...
Makrelu neumeješ.
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2010
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 16:24:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9_tr: Proč platit 16 s DP (případně 26 s přestupem), když ICOM jede do té samé zastávky za 8,-...

...a ještě rychleji než s DP. Já jsem párkrát po HK jel linkovým autobusem (Veolií), když nic jiného nejelo a já spěchal a taky samozřejmě levněji.
:: Můj nový web o hradeckých trolejbusech :: Stránky o MHD v HK - přes 1000 fotek ::
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 16:37:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vltavák: Oni vydali opravu ještě neplatících JŘ? Fakt? Hehe, no to je teda Holt pokrok nezastavíš a to je jedině dobře, jsou tam přidané spoje na přání a stížnosti občanů, takže jedině plus
A zatím jsem si také nevšiml oné prezentované "cílené kampaně"... tak číhej zítra, ve čtvrtek a v pátek od 14 hodin, budou se rozdávat letáčky a různé propagační materiály ke změnám a to jak ve vozech tak na zastávkách..
Ráj = Beztlumičová bardotka+SOR NB12/18+Škoda 25TrBT
SOR moje značka
ICQ 491-824-466
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 4-2011
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 18:30:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezáleží na dopravci, ale na městu jestli dostane dopravce licenci, či od kraje dotaci na zastávku ve městě, toho bych se u link.busů obával, že neee a zadarmo stavět nebudou.
Vltavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 5-2011
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 07:39:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B741127: No neříkám že je to špatně, ale nemělo tohle být hotové aspoň měsíc předem?

Jojo, tak budu bedlivě sledovat, kde dostanu letáček od krásné blonďaté slečny v minisukni Jestli to tak bude fungovat, tak
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.3
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 08:20:44    Odkaz na tento příspěvek  

ad opravy: DP tvrdí na svém webu, že je to z důvodu tiskové chyby - nesprávné ukončení některých spojů linky 1 a 10. Nikoliv tedy na přání a stížnosti občanů! Na ty se kašle, jak tu výše napsal Pavell.
9 tr: linky ICOM ČSAD JH to omezení s nepřepravováním v obvodu MHD maj tuším všechny (Vráto - Rudolfov).
Výhybkář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 5-2011

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 08:53:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavell: ... proč byl spoj ze Zavadilky v 7.12. o prázdninovém JŘ zrušen - ráno pojede spoj v 6.54 a poté až v 7.33, což mi v ranní špičce - byť prázdninového dne - přijde příliš velký odstup.
Ono to nestačí? Dá se přece jet do města na půl osmou i na osmou. Je třeba ještě spoj na tři čtvrtě? Nemyslím si, že je to ze Zavadilky ekonomické mít spoje každou čtvrthodinu. Proto je ten JŘ asi takový, jaký je.

Nystrom: Na ty se kašle
Tady musím opět bránit DP - přece je na webu napsané, že se DP bude náměty cestujících zabývat a ty realizovatelné se zahrnou do případných úprav v prosinci. Letošní provoz je přece (a to bych pořád opakoval) chápán jako zkušební. Co bude špatně, to se opraví. Neházejte flintu do žita.
Ne vždycky se jezdí přímo.
Vltavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 5-2011
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 09:27:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

přece je na webu napsané, že se DP bude náměty cestujících zabývat a ty realizovatelné se zahrnou do případných úprav v prosinci. Letošní provoz je přece (a to bych pořád opakoval) chápán jako zkušební. Co bude špatně, to se opraví. Neházejte flintu do žita. A tomu vážně věříte??? Klidně bych se vsadil že kvůli připomínkám cestujících se neudělá jediná změna. Leda že by byly stovky připomínek na jednu konkrétní věc, a to se nestává. Jakákoliv stížnost na čas odjezdu bude mít uviverzální odpověď: "Jede to předtím a potom, ve špičce častěji než doteď. Tak co jako chcete?" Jo vy chcete jet mimo špičku... Tak to bohužel, ale můžete jet vlakem na severní zastávku a odtud autobusem ČSAD

Naprosto o tom vypovídá přístup u nočních linek: Zrušeno i přes dost výrazné protesty občanů města. Prostě na*rat, choďte si pěšky!!! Tohle snad nemůže nikdo popřít, nebo mi to taky zkusíte prezentrovat jako výhodu??? A te´d mi řekněte, proč by to tentokrát mělo být jinak. I přes nádherné PR prohlášení na webu.
John007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.107.17
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 09:41:55    Odkaz na tento příspěvek  

Ježiši kriste co tady furt řešíte je to ZKUŠEBNÍ PROVOZ na půl roku a případné prodněty cestujících se zohlední v prosinci. Ale nikdy nelze vyhovět všem. Vždycky se najdou lidi kterým něco nebude vyhovovat to tak prostě je. Navíc ještě se systém ani nespustil a už všichni křičí je to jen o tom si zvyknout přestupovat toť vše. ČSAD, ICOM atd... je dálková doprava od slova dálka tak nevidím důvod proč by měli přepravovat cestující po městě jako MHD.
Novej systém je podle mě dobře propracovanej a má smysl je to jen o zvyku je to stejné jako když trojka přestala jezdit do Vrbného všichni křičeli. Asi těžko bude jezdit autobus z každé p....e každejch 10 minut jak by si to asi všichni představovali...

Noční linky jsou pasé vždyť jezdili poloprázdné.
Vltavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 5-2011
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 10:15:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

John007: Absolutní nesouhlas. Jak jsem psal výše, ani za mák nevěřím tomu, že se zohlední požadavky cestujících. Prakticky nikdy v minulosti se to nestalo, lidé ve vedení jsou pořád stejní, takže se nic nezmění ani teď. Jsou to jen PR kecy. Asi jako předvolební sliby. Stačí se zamyslet vlastní hlavou. Jako důkaz jsem použil noční linky. Teď mi dejte nějký příklad, kdy se nějaký požadavek zohlednil!

Jo tak noční linky jsou pasé protože jezdilY (ta čeština...) poloprázdné... Takže smysl mají jen narvané busy? Pokud je v autobuse méně než 40 lidí automaticky ho zrušíme??? Samozřejmě že to ve všední den v noci nebylo nijak zázračně narvané, ale do p*dele, to můžeme nechat tři spoje ráno do školy a odpoledne čtyři ze školy. A nakonec zrušit i ty, protože s nima taky nikdo nebude jezdit. Už není rok 1952, kdy bylo něco takového přijatelný standard. Dnes je standardem ve stotisícovém městě noční doprava! (ne ta parodie na noční dopravu jako je tu teď)
Synergy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 560
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 10:32:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už někomu opravuješ pravopis, tak bys ho měl znát sám. Třeba čárky v souvětích.
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.3
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 11:26:54    Odkaz na tento příspěvek  

Když dojdou argumenty, je na řadě pravopis? Zrušení nočních linek, zrušení 15tky ... atd. Taky čekám na ty příklady vyhovění cestující veřejnosti.
John - není to "dálková", ale "linková" doprava, kterou tu obhhájci změn doporučovali využívat, když MHD nejede. A jsme zas u toho dělění na linkovou a městskou v době, kdy v každém jiném obdobném městě funguje IDS. Doposud nejsou JŘ v IDOSu!!!, a to se začíná za 4 dny. Čí to je chybou? Neměly by tam být 30 dní předem?
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1443
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 11:43:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vltavák:Absolutní nesouhlas. Jak jsem psal výše, ani za mák nevěřím tomu, že se zohlední požadavky cestujících. Prakticky nikdy v minulosti se to nestalo
To máš setsakra krátkou paměť! Stačí si vzpomenout na nedávnou snahu po zatrolejování Pekárenské tady nasadit polookružní provoz ála Jihlava. Už nevím kolik týdnů nebo měsíců vydržel, ale z nevole cestujících byl narychlo zrušen...

(Příspěvek byl editován uživatelem houmr.)
Renault Espace 1989 2,1TD a Fiat Mulipla 2000 1,6 s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG)
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
31.1.2010 Zařazen Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG do běžného provozu
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 11:49:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výhybkář : já si třeba myslím, že je to málo, ale není to ta podstata problému. Zvláštní je, že vy stejně jako DP argumentujete, že by to mělo stačit (ekonomika provozu atp.), ale třeba mezi 6 a 7 ve stejný den (prázdninový JŘ) jede ta 1 ze Zavadilky v int. 13-22 min, přitom si troufám tvrdit, že v tu dobu je poptávka menší, než mezi 7-8, kdy je int. 39 min. Nevidím v tom naprosto logiku a proto odmítám přijmout argumentaci, že je do HD malá poptávka a vlastně mám být rád za to, co je. Navíc ten zrušený spoj v 7.12 se neušetří celý, ale jen tři zastávky v úseku HD - Máj, protože z Máje i nadále jezdit bude (viz JŘ)! Pokud je účelem změn primárně ušetřit (a hlavně na okrajových částech města), tak 1.) ať se to řekne na rovinu, bez zastírání poukazem na tzv. výhody nového systému 2.) se to šetření dělá logicky (např. ubere se mezi tou 6 a 7 jeden spoj, který se přidá mezi 7 a 8 hod. atp. Namísto toho je na připomínku reagováno, tak, že je mi nelogicky (viz výše) vysvětlováno, že nemám pravdu. Souhlasím s Vltavákem, že výzva k psaní připomínek je jen PR, bez jakékoliv vůle se připomínkami vážně zabývat.
Vltavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 5-2011
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 12:22:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Synergy: Tos nám to vysvětlil ty chytrej. Když nemáš nic k věci, nepiš sem. Třeba to pak bude lepší.

Nystrom: Ano, pod to bych se podepsal.

Houmr: Fakt? Chceš mi říct, že když se tam jezdilo, psaly cestující na DP proboha, zrušte nám to tady, nám toho stačí půlka! Nevole cestujících NIKDY nebyla a nebude kvůli vysokému počtu spojů. Jako že by si vybojovali zrušení linky? To je fakt příklad jak DP poď na mě z boku... vyhověli jsme cestující veřejnosti a tu linku zrušili

Pavell: Ano. Mě to prostě přijde, že se na naší MHD nasadil systém tak 30 let starej. Tenkrát to opravdu bylo tak, že "špička" byla brutálně narvaná, jak jeli všichni do Kolbenky na šestou a pak mezi druhou a čtvrtou domů. Mezitím nic moc a večer už vůbec nic. I hospody zavíraly ve 21 - 22 hod. Umíte si to dneska vůbec představit? No a jak říkám, mám pocit že model sestavy JŘ je z této doby a ne z roku 2011
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1445
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 13:17:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vltavák: Ty asi nesleduješ MHD v Budějovicích dlouho, když o tomhle problému nevíš nic. A o personálním složení DP na 5 let zpátky toho asi taky moc z hlavy nedáš...

Doporučuji nastudovat lednové archivy z cca před pěti lety (tuším doba nějaký čas po otevření IGY)
Pro Tebe a další mladší ročníky a ty co do ČB přišli později a teď jsou experty na přepravní výkony a jízdní řády krátký můj nástin:

Po zatrolejování Pekárenské se hledalo její smysluplné využití a tak někoho napadlo, aby linky 19 a myslím že 17 (nebo 3?) po jihlavském vzoru měli jen jednu konečnou a tedy jezdili jedním směrem přes pekárenskou, druhým po Sadech. A to se právě lidem nelíbilo. Takže po vlně nevole prezentované v médiích se ve velmi krátkém čase linky 17 a 19 vrátily zpět do modelu Vltava (Máj) - Nádraží a zpět. Pravda za nějaký čas se linka 17 vrátila na Pekárenskou obousměrně.

Vidím v tom možnost opakování dějin po zatrolejování na Rošického.
Renault Espace 1989 2,1TD a Fiat Mulipla 2000 1,6 s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG)
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
31.1.2010 Zařazen Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG do běžného provozu
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Vltavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 5-2011
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 14:19:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houmr: Hlavně že ty o tom víš všechno. Když už tady chceš poučovat, jak my o tom nic nevíme, bylo by fajn o tom něco vědět. Byla to 9 a 17. 17 jezdila tak, že zahla z Pražské na Pekárenskou, pak nádraží a po Sadech zpět na Pražskou. Devítka to samé, ale obráceně. Nikdo s tim nejezdil, tak se to zrušilo. To ale není žádný příklad vyhovění DP veřejnosti. To je příklad blbě navržených linek.

No a personální změny? Když jsi tak chytrej, kdo z vedení (kromě GŘ) se tam vyměnil, experte?
kamilos
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.195.193.173
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 15:12:22    Odkaz na tento příspěvek  

Vltavák:ještě existuje jedno řešení....když se vám nelíbí systém mhd a vše kolem toho,vyražte na kole....ušetříte a uděláte něco pro sebe....pak se tu nebude objevovat vyhrocená diskuze kde se lidi po sobě oháněj pravopisnou chybou...
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 15:28:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro všechny kdo si chtěj nafotit trolejbusy ve svejch původních trasách či na trasách, které již nebudou projížděny, běžte fotit v pátek, v sobotu je komplet výluka trolejbusů.
Ráj = Beztlumičová bardotka+SOR NB12/18+Škoda 25TrBT
SOR moje značka
ICQ 491-824-466
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1446
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 15:38:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vltavák: Reagoval jsem jen na tvé výroky:
Chceš mi říct, že když se tam jezdilo, psaly cestující na DP proboha, zrušte nám to tady, nám toho stačí půlka! Nevole cestujících NIKDY nebyla a nebude kvůli vysokému počtu spojů. Jako že by si vybojovali zrušení linky? To je fakt příklad jak DP poď na mě z boku... vyhověli jsme cestující veřejnosti a tu linku zrušili

Prakticky nikdy v minulosti se to nestalo, lidé ve vedení jsou pořád stejní

které jasně formulují, že povědomost o výše jmenovaných případech jsi zamlčel nebo jsi nevěděl. Takže bych prosil teď nenavážet...
Renault Espace 1989 2,1TD a Fiat Mulipla 2000 1,6 s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG)
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
31.1.2010 Zařazen Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG do běžného provozu
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Výhybkář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 5-2011

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 18:04:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavell: Souhlasím s Vltavákem, že výzva k psaní připomínek je jen PR, bez jakékoliv vůle se připomínkami vážně zabývat.
Vltavák: A tomu vážně věříte??? Klidně bych se vsadil že kvůli připomínkám cestujících se neudělá jediná změna.
Jak to víte? Vždyť změnou systému, ale hlavně jízdních řádů, změní spoje své časové pozice. A ti, o kterých se to dosud nevědělo, kterým se zhorší situace, se teď po změně přimějí k tomu, aby se ozvali a dali o svých požadavcích vědět. Jiná cesta není. Dobrovolně nikdo na DP žádné požadavky určitě nepošle. Když nemusím, tak co bych se obtěžoval.... Proto bych viděl, že se zavádí zkušební provoz, aby bylo možné jízdní řády korigovat tak, aby lidem zbytečně neujížděly spoje před nosem nebo naopak aby nemuseli někde dlouho čekat. Je to logika věci.

Pavell: Neznám nový JŘ jedničky. Pokud jede ze Zavadilky ráno po šesté pět spojů a po sedmé dva, tak to je zrovna ten logický podnět, který může být zapracován. Tak, aby to bylo místo 5:2 třeba 4:3. Když to takto podáte, určitě se to zapracuje. Tomu bych věřil.

Vltavák: Mě to prostě přijde, že se na naší MHD nasadil systém tak 30 let starej.
Před 30 lety jezdily skoro všechny významné linky po 5 minutách (i častěji) a nějaké souběhy a úspory? To se absolutně neřešilo. Maximálně úspora v ceně phm (zrušení trolejbusů a plná podpora autobusů).
Ne vždycky se jezdí přímo.
Nalim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 18:29:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Velice zajímavé čtení.
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1599
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 20:51:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se blbě zeptám, ono se na Vltavě může s trolejbusem jet v protisměru a pokračovat ke Globusu? Nebo DP má pro jednu zastávku 2 názvy? viz:linka 9 staví v zastávce Vltava ve směru Č.Vrbné. Ale linka 14 a 15 staví U Hvízdala...
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Rožnovský Bořek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.45
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 07:20:39    Odkaz na tento příspěvek  

Nalim:

Vltavák: Zrušení patnáctky logiku mělo. Byla to duplicitní linka z Vltavy jak k výstavišti, tak do centra, tak k nádraží, tak k nemocnici. Zatímco dnešní nová patnáctka Vltavákům vhodně doplňuje chybějící vazbu k univerzitě, ale pak to švihá co nejrychleji k nemocnici. Proč taky ne, když do centra i k nádraží se pohodlně dostanete páteřní devítkou. Tato trasa má tak mnohem lepší vyhlídky. I když je fakt, že k nám se dostanete taky novou linkou 5, tak proto asi nepojede 15 přes víkend (to se na univerzitu skoro nejezdí).

Mirbusák: Dlouholetá praxe s IDOSem. Žádná jízda v protisměru. Jen dva názvy stejné zastávky. Je to chaos. Beztak ty dva názvy nechápu, vždyť je to od sebe 50 metrů. To u nádraží nebo na Sadech jsou sloupky dál a mají taky stejný název.
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 07:21:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirbusak: Linka 9 ve směru na Č.Vrbné v zastávce Vltava nestaví, pouze je to v některých jízdních řádech (např. v mobilu) chybně uvedeno. Jediný spoj, který na Vltavu v tomto směru zajíždí na Vltavě končí.
Všechny linky od centra jedou z Otavské do zast. U Hvízdala, odsud pak na Vltavu (pokud tam končí), nebo na Nákup. centrum Géčko (pokud jede do ČV). Na Vltavě pak zastavují všechny linky směrem do centra.
Snad to z toho jde pochopit...
Rožnovský Bořek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.49
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 07:34:10    Odkaz na tento příspěvek  

B741.127: Zase tak nesmutněte, ty dva půlkilometry neosiří zcela, do některých se dostanou pravidelné manipulační jízdy a oba dva dříve či později obsadí i spoje s cestujícími - jeden z nich jednička a druhý (věřme, snad se zase dočkáme) noční linka 53.
Vltavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 5-2011
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 07:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, koukám že když docházejí argumenty, přichází na řadu obviňování o pravopise (opravuji někoho hrubky), o tom jak nic nevím... A obecně všichni, kdo krtizují změny MHD tomu vůbec nerozumí. Sice proti tomu nemáme nic, čím bychom mohli dokázat že to bude lepší, ale stačí když jim řeknem že jsou to pitomci a že je to zkušební provoz.

Kamilos a podobní: Chlapi, sakra když nemáte nic věcnýho, nepište sem. Rada tak si jeď na kole... Sám si jezdi na kole milý Kamilosi.
A k tomu pravopisu: Tak on (už nevim kdo) tu udělá hrubku ptz. neumí psát, já na to upozorním a jsem špatnej já jo?

Ale k věci:
Houmr: Ty jsi ale vůbec nepochopil, že zrušení okružních linek nebylo kvůli tomu, že by si to cestující přáli zrušit, ale kvůli tomu že se tak rozhodo vedení DP. Takže to není změna na základě požadavků cestujících.
Naopak co lidé chtěli: Zachovat noční dopravu! Pamatujete jak se proti tomu hlavně mladí bouřili? A co jim to bylo platné všichni víme.

Výhybkář: Jak to vím? Protože už mi není 12, nějaké zkušenosti tak mám, zaplaťbánbůh mi to myslí a umím si představit vývoj budoucí na základě vývoje minulého u stále stejných lidí a v oboru, který znám.
Takže vy bezmezně věříte, že DP zapracuje připomínky do prosincové změny? Vážně věříte tomu, že instituce typu DP, placená z našich daní se bude zabývat tím, že nějakému jedinci kdesi kdysi ujede autobus?

Houmr: Začal si na mě machrovat, jak nic nevím a ty všechno. Jen sem se bránil, tak raději mlč.

Mirbusák: Nedá. Viděl bych to na "tiskovou chybu". V té tiskárně musí dělat neskutečný tukani, fakt
Vltavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 5-2011
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 08:02:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bořek: Zrušení patnáctky logiku mělo. Byla to duplicitní linka z Vltavy jak k výstavišti, tak do centra, tak k nádraží Nikdy jsem sice netvrdil, že zrušení 15 byla blbost, ale podle tvé logiky: Zrušil bych 1. Je na Máj duplicitní s 3 jak do centra, tak k nádraží. Zrušil bych 5. Je na Máj duplicitní jak do Rožnova s 7, tak k nádraží s 3, stejně jako na Vltavu Střed s 8.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1448
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 10:29:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vltavák:
Ty jsi ale vůbec nepochopil, že zrušení okružních linek nebylo kvůli tomu, že by si to cestující přáli zrušit, ale kvůli tomu že se tak rozhodo vedení DP. Takže to není změna na základě požadavků cestujících.

Asi nečteš noviny. Prvotním impulzem byla nevole cestujících, a to hojně medializovaná. Jednak lidem vadilo, že málo linek jezdí na Sady, a jednak komplikovanost cesty zpátky. Samozřejmě, že vedení DP rozhodlo - lidová samospráva tu není, cestující si sami vedení linek nepíšou.

Systém, jak se v normálním světě dělají změny spíše nechápeš ty.
Podle tvé logiky, když se teď opět zvedne vlna nevole a DP uspoupí, tak to bude opět rozhodnutí vedení DP a ne cestujících...

Samozřejmě rozumnější by bylo tomu předejít tím, že se dají návrhy jízdních řádů včas někam připomínkovat. Ale to je už o něčem jiném...

Prostě to pochop - jestli bude něco špatně, nejdřív se to musí někomu nelíbit, ten pak místo kafrání musí někam psát, kritizovat (ať už na DP nebo do médií) a pokud to nebude jen jednotlivec, tak na základě toho DP pak případně udělá změnu. Takhle to bylo s polookružníma linkama, takhle to může být s čímkoliv. Nevím, co tu pořád máš.

Machrovat, pravda možná s trochou arogantním tónem jsem začal poté co jsi se lživě (ať už záměrně nebo z nevědomosti) začal navážet do DP s tím, že nikdy se na základě stížností cestujících nic neudělalo a že lidi jsou tam pořád stejní. A to neméně arogantně...
Renault Espace 1989 2,1TD a Fiat Mulipla 2000 1,6 s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG)
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
31.1.2010 Zařazen Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG do běžného provozu
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Vltavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 5-2011
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 11:11:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houmr: když jsem se tě ptal jako experta kdo se tedy vyměnil ve vedení kromě GŘ, odpovědi se mi nedostalo. Zato řečí, co nečtu, co nevím, jak lžu (to mě upřímně docela nas*ralo) máš plnej pytel.

Když už jsme u toho, tak jak čteš jako expert ty noviny - Lže Dopravní podnik!!! Schválně si projdi jaké byly prohlášení na začátku provozu současné noční linky o jejím financování, hm? A jak to nakonec skončilo a kdo to dneska proplácí?

A vlna nevole se vznesla po zrušení původních nončích linek a co to bylo platný? .........

Byl tam spor města s jedním nejmenovaným člověkem ve vedení DP. Takže se nočky zrušily a lidi si mohli stěžovat jak chtěli.

Normálně se změny dělají tak, že se připomínkují před zahájením činnosti. To se nestalo a není to o něčem jiném, jak píšeš. Je to úplně o těch samých lidech ve vední DP.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1449
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 12:09:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemá smysl s tebou diskutovat

A vlna nevole se vznesla po zrušení původních nončích linek a co to bylo platný? .........

Nevole - smutný je, že na Facebooku se uklikalo proti rušení nočních linek tisíce podobných jako ty, kdyby se místo klikání a psaní na Facebooku alespoň každý z nich jednou za rok tou nočkou svezl, mohly zůstat...

Jo tak noční linky jsou pasé protože jezdilY (ta čeština...) poloprázdné... Takže smysl mají jen narvané busy?

Nejezdily poloprázdné, jezdily prázdné. Lidi dnes raději klikají když je něco proti něčemu, než něco dělají. Zrušení nočního provozu je sice smutné, ale to je spíše věc magistrátu než DP, ten je nechtěl platit. Zákulisní věci neznám, ale v takovýhle zásadních otázkách (jestli noční provoz ano nebo ne) je podle mne věcí magistrátu, ne DP.

Nevím, proč člověk, který tvrdí, že Prakticky nikdy v minulosti se to nestalo, lidé ve vedení jsou pořád stejní bude ze znalostí zkoušet ostatní.
Výměna předsedy představenstva je snad malá změna?

Nevím, zda-li je ještě diskuze o tomto plodná, obrázek si udělejte každý sám.

(Příspěvek byl editován uživatelem houmr.)
Renault Espace 1989 2,1TD a Fiat Mulipla 2000 1,6 s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG)
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
31.1.2010 Zařazen Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG do běžného provozu
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.3
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 12:10:21    Odkaz na tento příspěvek  

na IDOSu jsou už JŘ - tři dny před spuštěním :-(
ad "tukani" - nechápu, proč v linkových JŘ MHD (pdf) na IDOSU je poznámka "MHD - možnost přestupu na městskou hromadnou dopravu" - ta je snad všude, ne? Spíš jde o možnost přestupu na linkovou dopravu. U linky 41 se objevila zastávka Autocamping??. U Hvízdala staví vše, pak se to větví - Vltava je konečná pro ty co nejedou do ČV. Zrušení 15 logiku nemělo - byla bezbariérová k nemocnici a poliklinice Jih, opačně k Arpidě.
To chybějící spojení do Boršova z odpolední směny, tak to je síla.
Ad slibované změny - nejdřív v prosinci, do té doby se lidi naučí jezdit jinak (autem). Takové jasné nedostatky se musí vychytat už při návrhu. Z průzkumů musí být vše jasné - kdy, kolik, kam. Ale zadání bylo ušetřit, ne vyhovět.
Vltavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 5-2011
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 12:56:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houmr: No já jsem si po tomhle příspěvku obrázek už udělal. Na to se nedá ani rozumně reagovat. Víš prostě všechno nejlíp, třeba to že nočky jezdily prázdý, že já jsem s nima nejezdil, že já jsem klikal na facebook proti zrušení... Můžu tě ujistit že ani v jednom nemáš pravdu. Raději se zabývej tím co děláš sám, než vymejšlením toho co jsem kdy dělal nebo nedělal, co vím a co ne...

Jen abys to pochopil, funkce předsedy představenstva DP je funkce víceméně politická a dává se "za zásluhy" jako príma trafika. Dají se tam dost dobře ovlivňovat veřejné finance. Do provozu tento člověk příliš nezasahuje a ani ho to moc nezajímá. Řeší hlavně peníze.

O tom "dole" rozhodují jiní lidé v DP a ti jsou pořád stejní. Osobně jsem tam byl několikrát na jednání a mluvil s dotyčným člověkem. Neznám DP tak dokonale jako expert Houmr, ale v dopravě se pohybuji a ne zrovna jako řidič, takže něco o zákulisí dopravních firem tuším.
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 15:15:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nám končí modrobílé čočky budou nahrazeny barevnou čočkou s číslem linky a barva je určena dle plánku.(např. linka 1 má hnědé čočky)

Ráj = Beztlumičová bardotka+SOR NB12/18+Škoda 25TrBT
SOR moje značka
ICQ 491-824-466
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.3
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 15:24:32    Odkaz na tento příspěvek  

Co také obsahuje "Generel-krátkodobé opatření r. 2011": Noční linky 53 a 59 jsou navrženy pro obnovení provozu v podobě z let 2004 až 2009. Náklady na jejich pravidelný celotýdenní provoz lze čerpat z úspor v denních linkách MHD - část 3, str.19. :-) jen se to nějak někomu nehodilo - že by politické rozhodnutí?
kamilos
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.195.193.173
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 15:37:44    Odkaz na tento příspěvek  

Vltavák:s tim pravopisem sem to nemyslel je na tebe ale obecne a co se týče hlášky s kolem..bylo to na odlehčení....ale i tak mám k tobě jednu poznámku...když tolik horlivě diskutuješ a očividně máš na vše pádný argument....zavolej do dp at ti všechny tebou zde vypsaný otázky zodpoví....bude to lepší než když se tu budem všichni hrotit...a pak sem můžeš napsat co si zjistil a jak se věci maj.