K-report
 

Archiv do 26. května 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Transformace DP Praha, a.s. » Archiv do 26. května 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2192
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 14:24:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak nevím, co má Káem na mysli. Možná je to příspěvek Bělohradského v Právu z tohoto pátku, kdy to schytal Mádl s Issovou.

K tomu sprosťáctví vůči starým lidem se vyjádřil velice kultivovaně. Nevím, co za to ti aktéři dostali, ale pochybuji, že by to kterémukoli skutečnému umělci, tím spíše herci, stálo za cenu profesního, ale i lidského znemožnění.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2193
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 14:28:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Já zas myslím, že situaci na Balkáně (aktuelně např. v Řecku), ale i ve střední Evropě (např. u nás), popsal velice přesně.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 992
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 10:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Celkovou atmosféru v Evropě ovlivňují silně politické útvary
Už tato věta je výrok roku. Zbytek netřeba komentovat.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 12:43:07    Odkaz na tento příspěvek  

Viz též Švejk: "Víte, co je to gaki? To je stav hladových duchů. I řekl jsem: ,Máte, pane obršt, dosti síly k překonání osudového určení, že se na vás nedostala telecí ledvina? V karmě je určeno, abyste, pane obršt, dostal dnes k večeři báječnou omeletu se sekanými a dušenými telecími játry.‘
"Milý příteli," řekl po chvíli tiše k účetnímu šikovateli, přičemž udělal mimovolně nějaký posuněk rukou, kterým převrhl všechny sklenice, které byly před ním na stole.
„Je nebytelnost všech zjevů, tvarů a věcí,“ řekl po tomto činu zasmušile kuchař okultista. „Útvar je nebytelnost a nebytelnost je útvar. Nebytelnost není rozdílna od útvaru, útvar není rozdílný od nebytelnosti. Co je nebytelnost, to je útvar, co je útvar, to je nebytelnost.“
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1996
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 13:22:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Uff. Budování evropského federálního státu jaksi přineslo návrat nacionalistických démonů... Pozitivní motivace samostatných evropských států soupeřit spolu (s usnadněním na principu ekonomických výhod) a úspěchy substituovat své touhy po blbnutí se změnila v negativní demotivai uzmout, co se dá, přerozdělit, vytěžit, obrat a sám buď nepřispět, nebo se cítit obrán druhým. přirozené přírodní zákony, hle už zas :-), ten nacionalismus v nás držet budou ještě řadu let dál. My mu jen zaléváme půdičku a občas obřežeme, když moc raší. Ale jinak pěstujeme přičinlivě.

Ten článek je totálně mimo. To je fakt Bělohradský? Asi zešílel...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2198
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 14:45:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jste banda ignorantů!Ale je fakt, že Hašek popsal českou náturu mistrně. Každý si tam může něco vzít, a v tom je ta genialita...
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7829
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 16:39:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo. taky bych spíš bych tady citoval toho Švejka, než Bělohradskýho.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.148.209
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 18:30:11    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Milky - "Jste banda ingorantů": Ten obsáhlý Bělohradského text jsem si pozorně přečetl - a docela s ním souhlasím. Nedalo mi to ale, necitovat z Švejka.
V poslední době spíše ale mou pozornost upoutala kniha "Jánošíci s těžkou hlavou" (autor = Ľubomír Smatana), která trefně rozebírá slovenskou národní mentalitu. Po přečtení této knihy člověk pochopí, proč poměry na Slovensku jsou takové, jaké jsou. (To se ale spíše týká tramvají na Slovensku.)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1999
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 18:49:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Budeš se divit, ale Bělohradského jsem vždy respektoval a většinou s ním souhlasil. Ale tentokrát prostě nechápu a nerozumím, co chce sdělit. Respektive mi připadá, že nakonec sděluje opak toho, co rozebral :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2204
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 22:19:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Asi chce říci, že pokud bylo v Evropě dobře, tak národnostní rozepře a vášně vždy krotila nějaká velmoc (Rakousko, Turecko, Rusko...). A dnes by podle něho měla tuto úlohu převzít EU. Já s tím problém nemám.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2001
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 22:56:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: problém je, že velmoc krotila ze své přirozenosti a síly. Vel(ne)moc Evropa krotí z čistého přání mít to hezký. Ano, je to ušlechtilé, ale přírodní zákony to vedou k opaku. Taky nemám problém s jednotnou Evropou. i federální, ale hrdých států, které přistopí až se jejich podmínky vyrovnají s členy klubu. To by tak mohlo být za 50 - 100 let. Pokud na to jdu opačně, zadělávám právě na nacionalismus s reálně rozdělenou Evropu jako před I. světovou válkou. A vzletná slova a přání s tím nic nenadělají.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2206
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 13:15:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Však kdyby nebyla v Evropě vůle silných a mocných, tak by žádná EU nikdy nebyla. Na nás by se asi EU nevybudovala. Cokoli vždy vzniká a udržuje se, je na vůli, síle a vytrvalosti. Dřív to bylo asi křesťanství, ve jménu kterého ti silní a mocní Evropu ovládali, později na Západě svoboda a demokracie, na Východě myšlenky komunismu. Já myslím, že se zase něco najde, ve jménu čeho bude nutné Evropu sjednotit.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2207
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 13:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: A nebuď tak přepjatý. Mohlo by se zdát z některých tvých reakcí, že ti pozornost médií vadí. Naopak by tě měla těšit, snad nechceš vynikat jen v nějakém "exklusivním diskusním klubu".
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2004
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 14:25:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Ano najde, na válečných troskách ;-).

Je pozornost a pozornost. Někdy má určitý druh pozornosti nepříjemné důsledky. Ale blbec jsem já, že se tu pod to podepisuju. Nicméně pak s tím musím počítat. Na idnes by vyznělo poněkud hůř, kdyby tam napsali, že se na k-reportu rozčiloval Milky ;-). Tedy nějaká nedefinovatelná přezdívka :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17821
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 17:07:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten Bělohradskýho text je zpočátku i docela zajímavej, ale s každým dalším odstavcem upadá a upadá. Část s Bushem, Obamou a Brežněvem už je vyloženě , no a ten výkřik na závěr je totální .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2208
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 22:01:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: Bělohradský ví, jak uvažuje zkomplexovaný našinec. Žil dost dlouho mimo naše stereotypy, které vydáváme z světodějné podněty. On to ví i Jiří Pehe, znalý prostředí světových universit a bývalý poradce Havla. Jeho velice kritický příspěvek v dnešním Metru mne velmi příjemně překvapil. Náboženské uctívání národních komplexů na mne působí čím dál víc faškovitě a vážím si každého, kdo si to dokáže uvědomit. Již klasická věta "krev, pot a slzy" není ničemu vzdálenější, než českému oficiálnímu lyrismu. Výjimky se, naštěstí, najdou občas i u nás.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2010
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 22:25:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Náboženské uctívání národních komplexů ovšem nevzniká tím, že by se pro ně ti uctívači rozhodli jen tak z nudy. Vzniká tím, jak žijí, co vnímají a nějak na to reagují. A pokud se potlačuje tím, že se někomu říká, že je to špatné, kvalitně se tím posiluje. Evropa komplexy vesele posiluje za hlásání opaku. Vážím si každého, kdo si to dokáže uvědomit :-)
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17822
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 22:44:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bělohradský ví, jak uvažuje zkomplexovaný našinec.

Aha. To leccos vysvětluje...
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2209
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 08:09:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co bysme vlastně, my Češi, chtěli? Svoji svobodu jsme si (Mcbain snad promine, nebudu-li historicky dost přesný) nikdy nedokázali uhájit sami. Vždy jsme spoléhali na pomoc zvenčí. To je jeden výchozí bod, od kterého se odvíjejí mé úvahy. Přitom větší celek, v rámci něhož bychom solidárně fungovali, je pro nás nepřijatelný. Co tedy chceme, myslíce si zřejmě, že jsme pupek světa? Aby USA nenáviděli Rusy, Němce,..., a rozvíjeli světodějné vztahy jen s námi?

Na příkladu Řecka je jasné, že aby EU mohla fungovat, potřebuje nejen společnou hospodářskou politiku, ale i sociální a zaměstnaneckou (pracovní doba, dovolené, důchody, zdravotní péče, nemocenská...).

MŠ: Náboženské uctívání národních komplexů ovšem nevzniká tím, že by se pro ně ti uctívači rozhodli jen tak z nudy.
To jistě ne, ale jak jsem psal, vážím si každého, kdo tyto stereotypy, které nepřináší dlouhodobě nic pozitivního, dokáže pojmenovat.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2210
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 08:30:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro mne bylo vždy těžké, a asi i pro většinu z nás, podívat se na svět jinýma očima, než očima zakomplexovaného národa. Jak jsem již psal, mám souseda, bulharského Turka, jenž zde žije již 50 let. Je to obrovský turecký nacionalista, i když má za manželku Češku, a děti ani vnoučata Turecky neumí. K Bulharům cítí velkou zášť, prý je chtěli násilím pobulharštit. Turecko má samozřejmě spoustu vlastních problémů; do tureckých záležitostí se vměšují USA i EU, ale přesto Turci k národům své bývalé říše, zejména těm evropským, cítí pohrdavý nadhled. Řecko, Bulharsko,..., jsou státy, které vznikly z milosti velmocí, jež mohly Turecku diktovat. Bez přičinění velmocí by tyto státy nevznikly. Turci dodnes cítí demontáž své říše jako křivdu.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17826
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 12:44:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přitom větší celek, v rámci něhož bychom solidárně fungovali, je pro nás nepřijatelný.

Milky, prosímtě, snad každý evropský národ vždy v posledních tisíci letech fungoval v rámci nějakých větších celků, ať už světských, nebo církevních . Německořímská říše, habsburská říše atd. atd. Vždycky. I Češi a jejich stát tak vždy fungovali. Takže EU není vůbec nic nového, jen se zdá, že se jedná o zdaleka nejmíň povedený pokus. Chybí nějaký císař s jasným politickým mandátem, nebo někdo takový . Tesilový papaláši z Bruselu tohle těžko nahradí.

Pro mne bylo vždy těžké, a asi i pro většinu z nás, podívat se na svět jinýma očima, než očima zakomplexovaného národa.

Já tedy žádným komplexem netrpím. Tak mě do svých úvah prosím netahej. Mluv jen za ty zamindrákované.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 13:33:10    Odkaz na tento příspěvek  

Chybí nějaký císař s jasným politickým mandátem
Tušim asi tak od roku 1789 nebo kdy ho to sťali na plácku před Bastilou .. pak už to byla jen fraška. Myslíte že se něco takovýho dá zopakovat, nebo se s tim demokratickym tesilem už nějak musíme smířit?
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6468
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 20:30:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu to tady odlehčím

Nemohl jsem to sem nedát
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.34.26
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 22:02:05    Odkaz na tento příspěvek  

Ste si moh klidně ušetřit klik. Asi mu to teda hodim, když ho nigdo nemá rád
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6469
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 22:41:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag:
z Vladivostoku?
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1031
Registrován: 6-2004
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 23:10:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle předvojebních plakátů mám dojem, že prakticky kandiduje jediný člověk a to hned za několik stran. Výběr ještě slabší než obvykle.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 09:59:58    Odkaz na tento příspěvek  

Martin: jo, mam přece bezpilotní voličskej průkaz ;-)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2952
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 10:33:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich: Podle předvojebních plakátů mám dojem, že prakticky kandiduje jediný člověk a to hned za několik stran.
- neobjevujete Ameriku? To není dojem, to je jistota. Za těmi všemi stranami stojí možná opravdu jen pár týchž lidí a je jim vlastně ukradené, kterou partaj jim tu zvolej. Jen ti pěšáci se musí na plakátech snažit, aby měli zajištěn žold.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17839
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 13:05:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag - Tušim asi tak od roku 1789 nebo kdy ho to sťali na plácku před Bastilou .. pak už to byla jen fraška.

Pragu, co jste měl ve škole z dějepisu? Počítám, že nejmíň pětku... Takovýhle nesmysl jsem už hodně dlouho nečetl .
A víte jak to je, kdo nerozumí historii, může jen těžko pochopit současnost, o budoucnosti nemluvě .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1033
Registrován: 6-2004
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 13:30:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička:

To ano, ale teď jsem měl na mysli, že podle kampaně to vypadá, že minimálně ČSSD a snad ještě více vsadili vše na Jiříka.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 13:49:54    Odkaz na tento příspěvek  

McBain .. a vy asi z sociologie a politologie, jinak byste moh tušit že od konce toho osmnáctýho je s císařskejma manévrama v evropskym prostoru definitivní šmytec, nehledě na tu nějakou stovku a kousek let posmrtných křečí. Zhruba od tý Bastily totiž vládne někdo jinej a bůh je mrtev (což i Nietzche pochopil relativně brzo).

A ještě pro upřesnění, "ulice" ani "lid" to nejsou, ty jsou pro podobný výjevy jen užitečnym nástrojem. Stejně jak tady před volbama. Viz též pan Borovička výše. Oficiální dějeprava je vůbec pěknej podvod.
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 14:56:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě konkrétně se tahle kampaň vůbec nelíbí.Parlamentní volby jsem už zažil i v Norsku,strany spíše na bilboardech heslovitě prezentovaly svůj program.
Ono konec konců nakydat na druhé špínu je poněkud kontraproduktivní,protože v Norsku už od 70.let nikdy nevznikla vláda pravá nebo levá,vždy se muselo přistupovat ke kompromisům.Pokud by na mě takhle můj protivník kydal špínu,tak s ním logicky ani po volbách nebudu nic chtít mít.Ale zabrat tak dostane republika a obyčejní lidi.Přece jen reformy čas od času jsou potřeba a na těch zásadních se musí domluvit přes celé politické spektrum a né je za pár let od základů změnit.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17841
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 16:43:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a vy asi z sociologie a politologie

Pragu, já jsem žádný takový předměty neměl. Ale vzhledem k tomu, že jsem zvládl dějepis, tak bych určitě zvládl i tohle .

Zhruba od tý Bastily totiž vládne někdo jinej

Změny přišly až o dost později. Jen pro vaše info - u Bastily žádnýho císaře nepopravili. Naopak, skrze události té doby v tom městě pravá inflace císařů teprve započala. Do té doby stačil v západní Evropě jen jeden (který ale s Paříží moc společného neměl).

Oficiální dějeprava je vůbec pěknej podvod.

Lepší oficiální než žádná...
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17842
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 16:45:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička - Za těmi všemi stranami stojí možná opravdu jen pár týchž lidí

Tak to není. Skupin "týchž lidí" je víc. To je to, oč tu běží (a vždy běželo, i u Bastily ).
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17843
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 16:49:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak Pragu sorry, ale že někdo nepochopí jemnou nadsázku, navíc podpořenou žlutým xichtíkem, mě fakt nenapadlo...
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 18:06:38    Odkaz na tento příspěvek  

Třema ksichtíkama a jednim kladívkem. No nic, mně to nenapadlo taky, nápodobně .. koho popravili je vedlejší, to je tak pro Novu do TN, důležitý že bylo zaděláno a kynulo to pak už přirozenym způsobem zcela logicky dál, až k tý Auroře a Reichstagu.

Oficiální dějeprava je prima, zvlášť když je každých dvacet let zcela nová.

Akribius: a tohle jste už viděl? Perla kašpárkovýho divadla odkaz
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2957
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 20:33:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to není. Skupin "týchž lidí" je víc. - no nevím, určitě je jich víc. Ale pak jsou stejně zalezlí v každé partaji. Hádejme kolik je v Praze ODS - 2 ne, 3 možná, 4 nejspíš, 5?

Rozlišme je třeba podle metra na déčkaře, chalupoidníky, metrolinkaře...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7865
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 07:58:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím že ty vynalézáte vynalezené. Máme už termín "betonová lobby". Metrolinkaři s tím nemají nic společného.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2212
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 11:49:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždy to bylo o šamanech a těch, kdo je budou živit. Kdo tedy bude muset denodenně tvrdě pracovat, a kdo ne. Šamani vymýšleli idee, a ti druzí makali. Kolem sebe měli klaku podkuřovačů, kteří se přiživovali a ty makače oblbovali - dnes Káem a média :-). A tak je to dodnes - betonová idea, zelená idea, idea Růstu růstu, idea regulace, pak deregulace, návratu k přírodě...
Vždy je to tedy o spiknutí, abych si zajistil lepší a pohodlnější přístup k materiálním zdrojům, než jakým je denodenní tvrdá práce.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2213
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 11:58:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akribius: O "nutnosti reforem" nejsem přesvědčen. Jen je to tak prezentováno některými skupinami, které si od toho ("reforem") slibují pohodlný život. Těm, kterých se ty "reformy" budou týkat, tedy těch, co denodenně tvrdě námezdně pracují, vůbec nic nepřinesou, respektive přinesou to, že budou muset ještě více, tvději a déle denodenně makat.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 983
Registrován: 10-2002
Odesláno Pátek, 21. května 2010 - 15:02:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BNV Consulting: Díky nám dopravní podnik ušetřil 1,3 mld Kč
Praha 20. května (ČTK) - Firma BNV Consulting, která pro pražský dopravní podnik dělala
personální audity a připravovala outsourcingové projekty, tvrdí, že díky jejímu působení
podnik ušetřil 1,3 miliardy korun. ČTK to dnes řekla Helena Mitwallyová, která tyto projekty v
podniku vedla. Dozorčí rada pražského dopravního podniku ve středu uvedla, že působení
BNV Consulting bylo pro podnik nevýhodné.
Podle interního auditu, který si dozorčí rada zadala, externí firma za své působení v letech
2007 až 2009 získala asi 50 milionů korun. "Reálné a prokazatelné úspory jakoby nikoho
nezajímaly. Projekty BNV Consulting pomohly dopravnímu podniku realizovat významné
úspory v objemu 1,3 miliardy korun," uvedla Mitwallyová.
Podle ní navíc všechny připravované projekty schvalovalo představenstvo i dozorčí rada
podniku, ve které mají své zástupce i odboráři. "Všechno jsme konzultovali i s pracovníky v
provozu," dodala.
Dozorčí rada ve středu kritizovala to, že firma BNV Consulting měla s Dopravním
podnikem hlavního města Prahy (DPP) celkem osm smluv, ale pouze jedna byla uzavřena
na základě výběrového řízení. To údajně ukazuje na dělení zakázek. Podle předsedy dozorčí
rady Karla Březiny (ČSSD) bylo také nejasné dělení práce mezi BNV a DPP. Externí firma
údajně vykazovala i činnosti, které dělali pracovníci dopravního podniku.

S tím ale firma nesouhlasí. "Toto tvrzení je neopodstatněné. Asi každý rozumně uvažující
člověk pochopí, že vlastní zaměstnanci nebudou navrhovat snížení stavu o více jak 1000 lidí
a tím ztrátu svého pracovního místa," dodala Mitwallyová.
Firma připravovala pro dopravní podnik především outsourcingové projekty, kdy byly
některé činnosti svěřeny externím firmám. Šlo například o zakázky na údržbu vozů metra.
Proti těmto projektům několikrát vystupovali odboráři podniku. Jednatel BNV Consulting
Radek Novotný také působil v DPP jako ředitel transformace. Skončil na konci loňského
roku.
BNV Consulting byla založena v roce 2000 jako BNV Consulting, consortium. V roce 2004
byla transformována na BNV Consulting, s.r.o, nyní se mění na BNV Consulting, a.s.,
vyplývá z internetových stránek firmy. BNV Consulting má v Česku 40 stálých pracovníků a
30 externistů.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2041
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 21. května 2010 - 16:05:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drak: Ano, tak vypadá šetření. Jednou někdo spočítá, jaký neskutečný dluhy městu BNV způsobilo.... Nepřímo, naprosto nekompetentními zásahy do organizační struktury, které bude jednou potřeba sanovat spoustou peněz.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 984
Registrován: 10-2002
Odesláno Pátek, 21. května 2010 - 20:03:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela by mě zajímalo kolik si za mojí práci BNV účtovalo.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2216
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 21. května 2010 - 20:36:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Jestli někdy nějaké peníze budou. Spíš to vypadá tak, že se příslušná místa postarají, aby žádné nebyly.

Docela by stálo za zasmání si přečíst natěšené příspěvky některých (nejmenovaných :-)) přispěvatelů z doby před třemi, čtyřmi roky, kdy tito naivkové viděli v příchodu konzultantských firem do DPP obrovský přínos - a mám-li použít totalitní slovník - přímo kovaných machrů na prosperitu zanedbaných podniků.
Dnes budou tito "machři" rádi, když se vyhnou soudu.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2223
Registrován: 7-2006
Odesláno Sobota, 22. května 2010 - 11:37:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drak: Sami uvádějí 50 mil. za dva roky. Do toho bych šel, i když bych předem věděl, že mé působení bude mít na chod DPP minimální vliv. On není problém v samotné myšlence transformace a vymýšlení ideálního způsobu fungování. Poblém je v tom, že se zapomíná, že se pracuje s lidmi. Ti dobrovolně své zažité způsoby nikdy neopustí. BNV to vělěla, proto byl jedním z jejích hlavních cílů omezit vliv odborových organizací, což se jí smozřejmě nepodřilo. Ale nejen to. Ona neměla kompetence a důvěru lidí cokoli měnit. Byla nastrčená zvnějšku, tak jako i Dvořák, který se cítí po 3 letech "unaven" a chystá se vypadnout. Takovíto "putovní machři" si předávají dobrá bydla, a když se okoukají "táhnou" dál, aniž by po nich cokoli zůstalo. Pochopitelně, že kompetence nikdy mít nebudou. Ve firmě vlastně nepracují, lidi a prostředí tam neznají. Jsou nastrčení někým jiným, kdo má spoustu jiných zájmů, tím méně něco skutečně koncepčně měnit. Problém kompetencí je obecný, nemají je ani politici. Nemají se většinou o co opřít, než o své představy, a to je málo. A tak lidem nezbývá, než si vládnout podle svého.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7937
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 09:38:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OPSÁNO Z JEDNOHO DENÍKU, HÁDEJTE O JAKÉM DP TO JE?
Co na tom, že se podnik potýká se 790milionovou ztrátou, zdražuje jízdné, krátí spoje a prodlužuje intervaly mezi nimi? Zaměstnanci si pod křídly odborů stále žijí jako ve vatičce. Podle auditora jsou totiž největším výdajem náklady za práci přesčas. Celých 560 milionů tak padá do bezedné černé díry, aniž by někomu přinášely užitek. „Proti odměňování pracovníků, kteří vykonali důležitou práci navíc, nic nenamítám,“ uvedl provozní ředitel
„Zneužívat systém však nelze,“ zdůraznil. Pomocí přesčasů si třeba zaměstnanci zvyšovali důchod, jehož výpočet se odvíjí od čtyř nejlépe placených let.
Pracovník s ročním výdělkem dvacet tisíc si tak díky přesčasům přišel až na 72 tisíc za rok. Stačilo požádat kolegu, aby se hodil marod. Samozřejmě recipročně, tedy za něj zase zaskočit. Za nemoc pobírají zaměstnanci plat v plné výši, a to i bez průkazné neschopenky. Za zdroj navyšování penzí sloužilo také čerpání náhradního volna. Stačí například přidělit řidiči metra jinou soupravu než tu, se kterou jel den předtím. A vůbec nevadí, že mu nárok na odpočinek zajišťuje zákon starý sto let, kdy musel mašinfíra do parní lokomotivy naházet hromady uhlí. Volno dostane třeba i autobusák, jemuž se změní trasa. Měl by ji přece řádně nastudovat. Obyvatelé pochopitelně zuří. Veřejnou dopravu platí ze svých daní a omezování spojů jim znepříjemňuje život. A vedení podniku? Kromě plné hlavy starostí, jak snížit onu 790milionovou ztrátu, má ještě z ostudy kabát. Za enormní práce přesčas údajně zaplatilo, jako by zaměstnávalo dalších sedm tisíc lidí na plný úvazek. Na veřejnosti už dokonce koluje žebříček přičinlivých „top ten stachanovců“ s rekordními výdělky.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2227
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 10:11:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pracovník s ročním výdělkem dvacet tisíc si tak díky přesčasům přišel až na 72 tisíc za rok. Stačilo požádat kolegu, aby se hodil marod.
To je nějaké zmatené, ale jinak uznávám, že metro je "stát ve státě".
Běžná je i praxe kámošům těsně před odchodem do starobního důchodu zrušit místo, aby jako odešel z organizačních důvodů a dostal vyplaceny statisíce odchodného.
U řidičů tramvají ale nic takového není. Jednak se místa řidičů neruší (ani fiktivně), flákárny na ixkách jsou zrušeny, v záloze také nemůže dotyčný sedět stále, protože by byl terčem posměchu ostatních, a na vozech v denním provozu vyjíždět prachy horentníma přesčasama, to je tak poukázka do hrobu těsně před důchodem.
Proto zde již léta píši, že v DPP jsou mezi profesema obrovské rozdíly.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2186
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 10:38:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HÁDEJTE O JAKÉM DP TO JE?
Oslo?
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7938
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 10:42:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: Ne, ale bylo by to dobrýýý
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2187
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 11:10:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Ale Praha to podle některých detailů být nemůže ("odpočinek zajišťuje zákon starý sto let", "důchod, jehož výpočet se odvíjí od čtyř nejlépe placených let", "Obyvatelé pochopitelně zuří"). Takže... Londýn nebo Paříž?
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2229
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 11:44:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: Spíš o oslovi.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2230
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 12:10:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za nemoc pobírají zaměstnanci plat v plné výši, a to i bez průkazné neschopenky.
Praha to nemůže být ani z tohoto důvodu. V DPP nic takového není (alespoň u řidičů tramvají určitě ne).
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7939
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 12:18:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak ti potrefení jakoby kejhaj, co? Ne Milky, Praha to taky není, LDN ani paříž rovněž ne. Ještě nějaký tip?
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2188
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 12:28:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atény?
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2231
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 12:40:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co na tom, že se podnik potýká se 790milionovou ztrátou
Ještě si rád zakejhám, aby snad někteří naivkové nenalítli.
Praha měla ještě daleko vyšší ztrátu (ke 2 mld.), i když většinu popisovaných vymožeností zaměstnanci DPP nemají (alespoň tramvajáci určitě ne).
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 12:42:14    Odkaz na tento příspěvek  

Za nemoc pobírají zaměstnanci plat v plné výši, a to i bez průkazné neschopenky platí v parlamentu, ale to zas neni dopravní podnik ..
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1033
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 21:51:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proto zde již léta píši, že v DPP jsou mezi profesema obrovské rozdíly
A já zde opět napíšu, že si dle mého názoru za to můžou tramvajáci sami. Naprosto nechápu jak můžou zvolit pana Zabloudila do odborářské funkce.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7942
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 26. května 2010 - 08:43:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyčteno z tisku:
17:00 Diskusní fórum Liberálního institutu Je konkurence v městské hromadné dopravě možná? Vystoupí generální ředitel Dopravního podniku hl.m. Prahy Martin Dvořák, Aleš Rod z Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze a soukromý dopravce Vratislav Štáhlich. Akreditace: e-mail: pozvanky @ libinst.cz. Místo: Liberální institut, přízemí, konferenční sál, Spálená 51, Praha 1
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7943
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 26. května 2010 - 08:43:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak rozluštění: Ten DP je v New Yorku.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2189
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 26. května 2010 - 10:28:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Ti kapitalističtí vydřiduši a vrazi z Wall Streetu to teda vedou. Neměli by se přijet přiučit, jak správně odírat zaměstnance?
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)