K-report
 

Archiv do 24. června 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost....) » Archiv do 24. června 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vodnihad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 2-2007
Odesláno Pondělí, 14. června 2010 - 17:59:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zde email od čd, že i navazující jízednka v e vlaku se dá koupit bez poplatku

Dobrý den,

v případě, kdy do vlaku nastoupíte v neobsazené stanici, můžete si u vlakového doprovodu zakoupit jízdenku ( i navazující ) bez manipulační přirážky. Skutečnost, že jste nastoupil v neobsazené stanici je nutno zdůraznit.

S pozdravem

Wegschmied Petr

Kontaktní centrum ČD


----------------------------------------------------------------- ---------------
Kopie původní zprávy:
dobrý den, pokud jedu na so-ne na os a sp z neobsazene stanici rychlíkem, kde je odbavováno jako ve spěšnem vlaku, a tím stejním vlakem vjedu do úseku, kde již odbavování neplatí, mohu si u průvodčího koupit jízdenku bez manipulačního poplatku, i když se to láme v obsazene stanici a nebo musím vyběhnout ven a koupit si ji v pokladně. Viz úsek Železná Ruda Švihov u Klatov. díky za odpověd
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 5-2010
Odesláno Úterý, 15. června 2010 - 09:47:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz existuje na Slovensku nějaká sítovka něco jako u nás čd net nebo sone plus?Díky za info
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6044
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 15. června 2010 - 10:26:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba InterRail Slovakia Pass.
WEB o MHD v HK (700 fotografií), WEB o železnici (463 fotografií)
WEB o veřejné dopravě

21272 = Hradečák
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1491
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 15. června 2010 - 11:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,
bude letos od ČD podobná letní akce jako minulé roky, kdy např. lidé do 26i let platili zákaznické jízdné, RegioNet byl za 99 Kč a SONE+ platilo i v pracovní dny?
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 5-2010
Odesláno Úterý, 15. června 2010 - 18:51:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272:Ten jsem zrovna nemyslel.Chtěl bych jednodenní sítovou jízdenku nemám žádnou slevu ani kartu.Slováci nemají něco jako sone plus?Dík.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6049
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 15. června 2010 - 21:37:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych řekl, že právě nic takového nemají. Jenom něco v Tatrách je - odkaz.
WEB o MHD v HK (700 fotografií), WEB o železnici (463 fotografií)
WEB o veřejné dopravě

21272 = Hradečák
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2640
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 15. června 2010 - 22:47:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milanm: Dosud se na webu ČD nic takového neobjevilo. Obávám se proto, že nikoliv.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 00:24:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To SONE+ v pracovní dny by bylo dobré zopakovat.
Ale zákaznické jízdné pro lidi <26? Když pro ně InKarta (na kterou jdou navíc kupovat i eLišky a mezinárodní slevy) stojí 110 Kč na rok? A jakmile jedou ve skupině dvou a více, platí zákaznické taky?
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 654
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 16. června 2010 - 10:08:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dva velmi závažné problémy!

Nepoužívám automat UNIPAJ poprvé, ale dneska mě vypekl. Psal jsem si o elišku do Bohumína, chtěl jsem ji samozřejmě na jiný en platnosti, než dnes.
Když jsem ťukal na klávesnici cílovou stanici, napsal jsem "B", "O", "H", a najednou se místo "U" objevilo tlačítko "Zaplatit z in-karty" a zcela proti mé vůli došlo k zakoupení jízdenky.
Domnívám se, že chyba není na mé straně, zakoupení jízdenky omylem zde není nijak ošetřeno. Danou jízdenku jsem nechtěl, přišel jsem o 340Kč.

Druhá věc je k eLiškám rovněž, dříve bylo možné kupovat elišku i na jiné trasy, než nejkratší. Dnes to zřejmě možné není...a když na ní cestující jede po maličko delší trase byť mnohdy logičtější a časově výhodnější) zaplatí doplatek do plného zákaznického, jako kdyby jel po delší trase na zákaznickou (koupí elišky nic neušetřil). Potvrďte, prosím, chápete-li to také tak.

1. 5. Jízdenku eLiška je možno zakoupit pouze na 2. vozovou třídu
a) z vybraných stanic významnějších sídelních celků do vybraných stanic
sídelních měst všech krajů v ČR,
b) mezi vybranými stanicemi sídelních měst krajů v ČR vzájemně,
c) z vybraných stanic sídelních měst krajů do vybraných stanic významnějších
sídelních celků v ČR,
pokud činí tarifní vzdálenost mezi těmito stanicemi více než 50 kilometrů po trase
uvedené na jízdence (případně po jiné stejně dlouhé či kratší trase v souladu
s ustanovením tarifu TR 10).
Stanice zařazené do systému jízdenek eLiška jsou vyjmenované v čl. 6 této
vyhlášky.

1. 7. Při použití jízdenky eLiška po delší trase (jízda oklikou) doplatí cestující do
jízdného, na které prokáže nárok.
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 10:51:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Felix:

Napsal jsem o problému automatického výběru stanice na DF ČD (čte to tam někdo, kdo to snad dokáže někam předat) - mě se tato "fíčura" taky nelíbí.

Doufám, že jste jízdenku šel vrátit na pokladnu - tím byste o 340 Kč nepřišel (jen o nějakou část). A i kdybyste o to fakt přišel úplně, zkuste to reklamovat podle SPP (http://www.cd.cz/assets/infoservis/cim-se-ridime/sppo-7-3-2010.pd f, článek 289) na OPT Olomouc - poslal bych tam nepoužitou jízdenku, popis situace a číslo svého bankovního účtu, kam bych chtěl peníze poslat zpět.

V tomto případě je sice důvod částečně i na Vaší straně, ale od slušné firmy bych očekával uznání nedostatku v ovládání automatu a vrácení peněz.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6052
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 16. června 2010 - 11:17:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snížení rizika bych viděl v zakoupení e-Lišky na e-shopu a pak pouze v jejím následném vyzvednutí, ale to nic nemění na tom, že to má fungovat správně.
WEB o MHD v HK (700 fotografií), WEB o železnici (463 fotografií)
WEB o veřejné dopravě

21272 = Hradečák
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 506
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 11:33:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felix: 1) Nechápu sice úplně přesně, co se u toho automatu stalo (po novu jsem ještě eLišku nekupoval), ale podejte co nejdříve reklamaci na OPT Olomouc, případně dojděte na nádraží, oni to tam pošlou. Přímo na nádraží nedostanete nic, protože vyzvednutou eLišku nelze vrátit.

2) Nevím, kde vidíte tu nejkratší trasu. Každá relace je vydávána na konkrétní trasu (např. Kolín-Ústí n.L. přes Prahu) a smíte jet cestou kratší (přes Mělník).
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 12:18:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: Přímo na nádraží nedostanete nic, protože vyzvednutou eLišku nelze vrátit.

Podle mě si Felix omylem koupil jízdenku za zákaznické jízdné, ne e-Lišku (kterou si šel původně vyzvednout).
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 508
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 12:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TH: Kdyby si šel eLišku jenom vyzvednout, tak nebude psát cílovou stanici.
P.S. Ještě, že nejezdím do stanic obsahujících písmeno U. :-)
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 655
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 16. června 2010 - 13:16:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš hradecký: nedělejte ze mě ještě většího ňoumu, než jakým jsem :-)))

Babilon:
Popis průběhu reklamované operace:
1. Přiložil jsem In-kartu ke čtečce a ponechal ji tam (jak je uvedeno v kapitole IV. odstavci 9. obchodních podmínek pro používání in-karty). A začal jsem obsluhovat dotykovou obrazovku přístroje – viz další kroky:
2. Zvolil jsem druh jízdního dokladu „eLiška.“
3. Zvolil jsem výchozí stanici „České Budějovice“ – byla v předvolené nabídce.
4. Chtěl jsem zvolit cílovou stanici „Bohumín“, která v předvolené nabídce nebyla, proto jsem na políčkách s významem jednotlivých písmen (jako na klávesnici počítače PC) začal psát postupně písmena: „B“, „O“, „H“.
5. V momentě, kdy jsem mačkal „U“ se mi přímo pod prstem na dotykovém displeji změnila políčka s významem písmen na políčko „Zaplatit z in-karty.“
6. Zcela proti mé vůli došlo k zaplacení a vydání jízdního dokladu (se špatným–dnešním datem), aniž bych měl možnost tomu zabránit.

Děkuji všem za rady, reklamaci právě podávám.
Krodlok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 14:11:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

netušíte jestli není nějaká výhodná nabídka na cestování 1 týden první třídou u ČD?
Bylo mi řečeno, že lze nahrát aplikaci In Gold, ale jen na In kartu zákazník, což znamená, že bych musel zaplatit 990 za In kartu zákazník a pak ještě 1250 za In Gold.. to se mi zdá trochu přitažené za vlasy.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 14:16:03    Odkaz na tento příspěvek  

To muselo programovat nějaký kopyto
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6053
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 16. června 2010 - 14:58:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felix: To bude asi tím, že jediná stanice začínající na "BOH" je Bohumín, proto tam již automaticky skočí, aniž se musí psát to U. A shodou okolností tam kde bylo "U", je též tlačítko "Zaplatit z IK".

Krodlok: To musí jít i bez zákazníka. Vždyť v žádance o In-Kartu je možnost In-G 1T. Jinak je možnost ČD Net + na In-kartu (alespoň tu za 100 Kč) týdenní doplatek.

(Příspěvek byl editován uživatelem 21272.)
WEB o MHD v HK (700 fotografií), WEB o železnici (463 fotografií)
WEB o veřejné dopravě

21272 = Hradečák
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 15:18:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felix:
nedělejte ze mě ještě většího ňoumu, než jakým jsem :-)

Nedělám, naopak jsem ňouma já, protože jsem e-lišku z Unipaje ještě nekupoval (jen zákaznické), ale s tou klávesnicí to funguje stejně.

Ale jak říkám, popsal jsem tento problém (automatický výběr stanice pokud počáteční písmena určují jedinou možnost) na DF ČD (v tématu Tarifní a přepravní podmínky ve vnitrostátní přepravě), snad si to tam přečte pan Sušický, který s tím má cosi do činění.

to 21272: to tím není asi, ale určitě :-) Když si kupuju "Přelouč", tak mě to taky vždycky zaskočí :-)
Krodlok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 16:13:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272 : díky za reakci, ale byl jsem se ptát osobně na Praze Hl. n a také si již poněkolikáté dopisuji mailem s infolinkou ČD, ale buď to neumí, nebo nechtějí nebo já už nevim, ale neustále mi vnucují in gold na 3 roky, kilometrickou banku, a pak že to nejde apod. (přitom vždy poctivě napšu co chci.. no připadám si jak alenka v říší divů
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6056
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 16. června 2010 - 16:59:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krodlok: To chce klid. Já se tam dotazníkem taky vždycky zeptám a oni odpoví na úplně jinou otázku, než jsem chtěl vědět... Jinak ta varianta s ČDNetem by vyšla i spořízením In-karty (jen EP) na 1 550 Kč (1 250 jízdenka, 200 doplatek, 100 karta, výroba trvá 28 dní).
WEB o MHD v HK (700 fotografií), WEB o železnici (463 fotografií)
WEB o veřejné dopravě

21272 = Hradečák
Krodlok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 17:46:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272 : díky za radu.. očividně si na infolince ČD s tarify moc rady nevědí.. nebo naopak to vědí moc dobře a cpou mi tam ty nejdražší řešení (je to docela rozdíl In gold na dva roky za 66.000 nebo Vámi zmiňovaná varianta za 1.550 :-))))
Docela se v tarifu vyznám, myslel jsem si že to tak musí jít, ale chtěl jsem to mít od někoho potvrzené.. škoda že mi to nepotvrdí ČD ... ale jejich nabídku mi musí vysvětlit "cizí" člověk... to je tedy síla..
ještě si musím postěžovat, že nechápu proč všude cpou tu jejich inkartu.. kdyby to aspoň netrvalo tak dlouho vyrobit.. ale copak je normální čekat na něco měsíc?
(rozhodnu se s přítelem, že budu cestovat o dovolený vlakem po naší republice 1.tř ale jen jeden týden, tak jdu 3 týdny předem na nádraží, řeknu co chci.. a výsledek.. nejde to máte smůlu pane.. )
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6057
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 16. června 2010 - 17:57:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kdyby to aspoň netrvalo tak dlouho vyrobit.. ale copak je normální čekat na něco měsíc?

Po předchozí dohodě MK od DPmHK vystaví během cca 15 minut... Kdyby se chtělo, In-K by šla rychleji. Kdyby se chtělo...

Ale jinak ke cti drah budiž řečeno, že na ČD centru HK, hl.n. mi zatím poradili se vším (když nevěděli, zavolali Prahu).
WEB o MHD v HK (700 fotografií), WEB o železnici (463 fotografií)
WEB o veřejné dopravě

21272 = Hradečák
Krodlok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 18:49:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak si příště zkusím zajet do Hradce, třeba tam pochodím líp
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 19:21:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když si kupuju "Přelouč", tak mě to taky vždycky zaskočí :-)
Tato fíčura tam je už delší dobu nebo až teď s novými eLiškami? Kupodivu jsem nikdy do stanice, kde by stačilo pár písmenek, nejel.
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 19:37:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon:
Ta fíčura je tam od začátku. A nezáleží jen na tom, jestli stačí pár písmenek, ale také jestli existují variantní trasy (z Prahy například do Bystřice nad Olší jich je mnoho, takže si je nutno vybrat jestli přes Karvinou, Havířov, Ostravu-Střed apod., zatímco z Prahy do Přelouče automat nabídne jen jednu - a tu vybere automaticky pomocí té fíčury). Ale u e-lišek výběr variantní trasy odpadá, tudíž tam to bude jen o těch písmenkách.
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 656
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 16. června 2010 - 22:30:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš hradecký:
FORMULOVAL JSEM TO TAKHLE:
Domnívám se dále, že v softwaru automatu UNIPAJ je chyba, schází jakékoliv závěrečné potvrzení vybraného jízdního dokladu. Jako závěrečné potvrzení nelze považovat stránku na dotykové obrazovce, která je určena k výběru cílové stanice, data cesty, počtu osob (a dalších údajů), přitom se zde neočekávaně objeví políčko „zaplatit“ v místech, kde předtím byla jiná políčka, používaná k obsluze automatu.
Byl bych rád, kdyby vydavatel In-karty - České dráhy, a.s. provedl takové úpravy software v automatech UNIPAJ, aby byl nákup jízdních dokladů potvrzen ještě jednou (oproti stávajícímu stavu). Přitom políčko na dotykové obrazovce, kterým se provádí závěrečné potvrzení, by nemělo být na obrazovce v místech, kam uživatel automatu kliká předtím (na políčka v předcházejícím kroku obsluhy).

-------
DF ČD je dobrá věc, ale to není nijak závazné. Reklamoval jsem jízdní doklad a zároveň podal stížnost. Tím se obojím musí zabývat a do 30dnů reagovat.

Uvidíme!}
Podle mě vydání jízdenky mnou popsaným způsobem není uzavřením platné smlouvy (dle Občanského zákoníku), tudíž mám právo na vrácení peněz. Jinak by to mohlo být bezdůvodné obohacení.
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 6-2003
Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 06:55:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felix:

Držím palce, ať to je vyreklamováno bez problémů - přece jen to není primárně Vaše chyba. Až budete mít odpověď, napište ji sem - zajímalo by mě to.
běžný ovčan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.129.103.1
Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 16:21:57    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,

neví někdo, které vlaky v Rakousku jsou povinně místenkové? A pro cestu RailJetem mi stačí běžný lístek do druhé třídy? Díky.
asdfjklů
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 18:36:21    Odkaz na tento příspěvek  

ad běžný ovčan: jj, na RailJet stačí lístek do dvojky bez rezervace.
běžný ovčan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.129.103.1
Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 20:40:02    Odkaz na tento příspěvek  

To je příjemné. Díky za info.
Chlap
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 21:54:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krodlok: Od 1.května do 31.srpna 2010 probíhá akce a zaměstnanc ČD dostane odměnu 4000Kč za každý jeden prodej In-karty s roční aplikací In-gold. Možná že In-gold za 66.000 je pro pokladní 3x4000Kč odměny.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 22:00:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krodlok: Od 1.května do 31.srpna 2010 probíhá akce a zaměstnanc ČD dostane odměnu 4000Kč za každý jeden prodej In-karty s roční aplikací In-gold. Možná že In-gold za 66.000 je pro pokladní 3x4000Kč odměny.

Fakt? Takže když budu chtít InGold, najdu nějakého nádražáka, on mě doporučí a o těch 4000 Kč se šábnem :-)
Chlap
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 22:47:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jednoduché to asi nebude. A nestačí asi najít jen nějakého nádražáka, ale nádražáka s podepsanými doklady. O šábnutí jsem taky uvažoval .

Železničář číslo 18:
In-karta s a plikací In-gold – motivační bonus
Nevztahuje se na pokračovací In-karty ani na dokoupení aplikace Ingold na již existující In-kartu, na které již aplikace In-gold byla a jejíž platnost uplynula. Soutěž je určena všem zaměstnancům ČD. Cena In-karty s roční aplikací In-gold je 22000 Kč, odměna zaměstnanci (zprostředkovateli) za prodej In-karty s roční aplikací In-gold je stanovena na 4000 Kč/kus, a to formou mimořádné odměny za mimořádný přístup k výkonu práce a ocenění praktických dovedností nad rámec svých běžných pracovních povinností a mimo rámec své pracovní doby. Nezbytnou podmínkou pro účast zaměstnance (zprostředkovatele) v soutěži je vyplněná a podepsaná Přihláška do soutěže zaměstnanců ČD, a.s. (dále jen Přihláška), obsahující také prohlášení o zachování mlčenlivosti. Poučení o povinnosti zachovávat mlčenlivost bude součástí pokynů k soutěži na intranetu ČD i v elektronické depeši. Ke každé Žádosti o vydání a používání In-karty (dále jen Žádost) musí být přiložena nová Přihláška.
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 22:56:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlap: Pěkné, teď už jen zbývá informovat nové majitele InGoldu, s čím se mohou na svých cestách setkat ve vozech 1. třídy.

Tedy pokud se nestane, že vůz 1. třídy nebude řazen vůbec, jako např. dnes na R 790.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 23:26:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by nemusel být problém. Vezmu žádost o InGold a tu Přihlášku z Železničáře, nádražák (musí znát své zaměstnanecké číslo) mi obojí podepíše, a já to podám v pokladně. A po výplatě si za ním přijdu :-)

Mimochodem těch 4000 Kč bude zdaněných, takže z nich zbude jen 2750 Kč.

Možná jsem to špatně četl, ale nějak mi tam chybí omezení na počet těch doporučení. Co zabrání takové pokladní na hlaváku, aby každou přijatou žádost o InGold opatřila svým podpisem a "Přihláškou do souteže", i když nikoho nepřemluvila? Asi jenom to, že ta odměna podléhá schválení nadřízeného. Ale když to udělá "s mírou", taková 2-3 doporučení může klidně obhájit jako skutečná.

(Příspěvek byl editován uživatelem oto.)
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 21:54:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych tu pro vás zajímavou tarifní anomálii nebo blbost personálu (asi spíš to druhé). Jeden kamarád si koupil zpáteční jízdenku z jedné vesnice na Ostravsku do Hradce. Nevyznal se v tarifech, ale kdosi mu řekl, že se mu bude hodit zákaznická karta. Šel na stanici a koupil zákaznickou kartu (tedy v tu dobu jen dočasnou jízdenku) + chtěl zpáteční jízdenku na tu kartu. Babča pokladní nevěděla co s tím a 3x (!!) kvuli tomu telefonovala. Nakonec dostal in-junior zpáteční, tedy opravdu výhodnou jízdenku. Co je nejvíc zarážející, že tam i zpátky jel dohromady šesti vlaky a žádném průvodčímu to nebylo divné. Bez problému mu to uznával, přitom měl jen dočasnou in-kartu, na kterou logicky nemohl být vydán junior-pas, který se již rok a půl neprodává... Můžete mi vysvětlit jestli je ČD personál tak zabedněný nebo je nějaká skrytá akce o které nikdo neví??

(Příspěvek byl editován uživatelem nechic.)
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3018
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 22:04:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechic:
TR 10 > 188. Po zaplacení aplikace obdrží žadatel do doby vystavení hotové In-karty/Rail plus tzv. předběžnou In-kartu, která po dobu své platnosti zakládá nárok na slevu v rámci
zvolené vnitrostátní obchodní nabídky ČD, ...

Skutečně dostal In-junior jízdenku? Můžete doložit?

(Příspěvek byl editován uživatelem jgcp.)
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
.... a další stroje slavné doby odlétají na jih..
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 22:35:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

skutečně, na vlastní oči jsem ji viděl. Nefotil jsem si to, ale věř mi, že byla levnější než žák 15-26 na stejnou relaci...
A samozřejmě na předběžné in-kartě byl jen zákazník...

(Příspěvek byl editován uživatelem nechic.)
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 22:48:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I cena odpovídá tomu, že pokladní omylem vydala slevu na už nevydávaný In-Junior.

jizdenka.cz: Ostrava hl.n. - Hradec Králové hl.n.:

458 Kč Zákaznická zpáteční sleva
335 Kč Obyčejná zpáteční sleva Žák 15-26
305 Kč In-junior zpáteční

Co se týká kontroly ve vlaku, první to přehlédl a ostatní se ani nedívali, když už to bylo orazítkované.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 23:12:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jj asi tomu tak bude. Doufal jsem trochu, že jsem já přehlédl nějakou akci, ale bude to jen blbost personálu :-D
Malý_hektor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 3-2005
Odesláno Neděle, 20. června 2010 - 18:24:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, je nutné při použití Wiener Spezial dodržovat pro výstup i nástup cílovou stanici uvedenou na jízdence? Tam výstup v Prátru, zpátky nástup na západním nádraží...
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3021
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 07:19:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechic:
Nějak mi nejde do hlavy, že by UNIPOK vydal něco, co nejde...
Malý hektor:
Osobně bych zakoupil jízdenku až do Westbahnhof a zpět nastoupil na stanici Praterstern(ale jen soukromý názor po prostudování ÖBB jízdního řádu trasy 901).
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
.... a další stroje slavné doby odlétají na jih..
Malý_hektor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 3-2005
Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 08:14:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já o tom Westu taky přemýšlel, zpátky totiž chceme jet Chopinem. Ono jde o to, aby nás cestou tam nevykopnul z osobáku už na Handelskai..Anebo koupit zpátečku na Meidling...
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3023
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 14:24:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co připlatit a zakoupit i MHD Wien? To by nebylo řešení, rozdíl pár korun.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
.... a další stroje slavné doby odlétají na jih..
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 511
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 16:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jgcp: InJuniory se sice už nevydávají, ale jízdenky pro platné InJuniory stále ještě ano. Kdo nezaváhal, tomu bude platit ještě rok a půl.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2651
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 19:53:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na webuDoupovské dráhy se píše, že v úseku Kadaň Prunéřov - Kadaň předměstí se budou vzájemně uznávat jízdenky ČD a JHMD.
Java
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 8-2006

Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 00:36:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad malý Hektor: ano můžete :-)

"Od 13. 12. 2009 budou cestující u nabídky Wien Spezial odbavováni do stanic Wien
Meidling, Wien Praterstern a Wien Westbahnhof. Po celé období platnosti jízdního řádu
2009/2010 bude zavedena u této nabídky výjimka a cestující budou v rámci vídeňského
železničního uzlu moci provést změnu přepravní cesty, a to u těch vlaků, které jezdí v
trase Praha/Břeclav – Wien.
Např. cestující, který bude mít jízdenku Wien Spezial vydanou do stanice Wien Meidling,
bude moci pro cestu zpět použít stanici Wien Westbahnhof či Wien Praterstern."

http://www.cd.cz/assets/cd-online/vyluky/omezeni-v-zahranici/vylu ka-viden-tarif.pdf
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 01:05:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak se dá Wien Spezial vyklikat na Jízdence? Mi se to předevčírem nedařilo provést.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 01:19:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro Wien Spezial je třeba ručně vybrat trasování 5775 suessen*erzher k-s*Wien Meidling
Outdoor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 20:37:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dotaz na interrail: kolik dni (hodin) pred odjezdem je nutno zakoupit jizdenku? a pokud se jedna variantu global 10dni z 22dni, je platnost napsana jiz pri zakoupeni? nebo si ji urcuji sam pri prvni jizde? nejak tento bod nemuzu najit...
diky
Chlap
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 21:45:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hned při koupi jízdenky InterRail se nahlásí první den platnosti a dle zvolené varianty vznikne datum pro konec, a popř. kolonky pro vypsání datumů (ve Vašem případě 10). Také se musí sdělit jméno, datum narození a číslo dokladu (Pas, občanka), který musí mít cestující při sobě. viz třeba zde(příklady IR)
Freudent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 22:30:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz-dá se u nás v mez.pokladně koupit místenka na vnitrostátní rychlík PKP?Nebo je lepší si ji koupit až v polsku.díky
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3027
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 23. června 2010 - 00:06:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon : Děkuji. To mi trochu uniklo, omlouvám se.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
.... a další stroje slavné doby odlétají na jih..
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 507
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 02:58:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Freudent: Rychlik nevim, ale IC urcite ano a je lepsi koupit to v CR...
Outdoor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 11:22:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Chlap: diky za info, A jeste otazecka: na vlaky, kde je nutna rezervace (napr. CLN, NZ, X2000, ICE Sprinter apod...), je ta rezervace vazana na Interrail? nebo se da koupit predem bez Interrailu? a je pouze nejake limitovane mnozstvi jizdenek pri pouziti Interrailu? dik
lenka-plzen
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.60.156
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 19:39:46    Odkaz na tento příspěvek  

Chtěla jsem se zeptat zda nekdo nemate z globusu ty pokazy?? aspon 5 kusu? potrebovala bych je do 2.7.2010,, bylo mi receno ,ze akce bude pokracovat az od poloviny cervence ale je to pozde.dekuji...
PavelR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.250.153
Odesláno Čtvrtek, 24. června 2010 - 11:37:48    Odkaz na tento příspěvek  

Také by se mi hodily 2 kusy do 2.7.2010, o víkendu jsem jel kvůli tomu do Globusu do Pardubic, u nás na Vysočině žádný Globus blíže není, nakoupil dva nákupy, které byly přes 300,--Kč a na informacích mi řekli, že poukazy už nemají a že neví kdy přijdou.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 525
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. června 2010 - 12:03:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lenka, Pavel: Obávám se, že ti, co si globusenku koupili, tak ji hodlají sami použít.
Petrik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 7-2003
Odesláno Čtvrtek, 24. června 2010 - 12:17:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad v MF Dnes psali, že ty poukazy z Globusu jsou snad už vykoupené a prodávají se na aukru?