K-report
 

Archiv do 21. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost....) » Archiv do 21. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
chlap 120kg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.101.41
Odesláno Pátek, 01. ledna 2010 - 11:19:04    Odkaz na tento příspěvek  


Knedlik :
zadost lze podat kompletne elektronicky na e-shopu, tam originalni fotka potreba neni...


Dotaz: obrázek se přikládá jako jpg?
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5344
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 01. ledna 2010 - 11:23:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Citeace z webu http://eshop.cd.cz:

Požadavky na fotografii:
Maximální velikost souboru 75 KB, formát JPG. Doporučená velikost fotografie je 354 x 276 pixelů (odpovídá fotografii 45 x 35 mm naskenované při 200 dpi).
Fotografie je v černobílém nebo barevném provedení. Fotografie je obdélníkového tvaru s poměrem výšky a šířky cca 1,3:1.
Fotografie zobrazuje hlavu a ramena zobrazované osoby. Pohled zobrazované osoby směřuje do objektivu.
Výška obličejové části hlavy, která je tvořena vzdáleností od očí k bradě, je minimálně 25 % z výšky fotografie.
Pozadí za zobrazovanou osobou je bílé až světlešedé, popřípadě světlemodré barvy, je přípustný plynulý přechod těchto barev. Fotografie je bez odlesků.
Fotografie zachycuje skutečnou, aktuální podobu držitele.
Pro parametry fotografie doporučujeme respektovat § 5 vyhlášky MV č. 642/2004 Sb.

WEB o MHD v HK (přes 485 fotografií), WEB o železnici (přes 450 fotografií)
21272 = Hradečák
Vystudoval jsem "Provoz a ekonomiku dopravy" a ne "Český jazyk", tak na to berte, prosím, ohled.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 995
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 01. ledna 2010 - 21:58:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od poloviny ledna bude zrušeno omezení jedné eLišky na jednu IN-K a den. Zároveň za zaplacenou eLišku, kterou si zákazník nevyzvedne, mu budou finance automaticky vráceny, samozřejmě o stržený návratkový poplatek.

No to je skutenčě obdivuhodné, že ta kravina, kdy to ani jedno nešlo, vydržela jen 5 týdnů. Možná stačilo použít před měsícem poučku "dvakrát měř a jednou řež", aby a.s. nevypadala poněkud směšně
Piroman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 01. ledna 2010 - 23:48:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odkud máte tu informaci o zrušení jedné elišky na den, nikde sem to na webu oficiálně nenašel?
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 996
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 02. ledna 2010 - 00:00:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Egyptská bohyně Bastet mi to řekla
Karfík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 12-2006
Odesláno Sobota, 02. ledna 2010 - 23:24:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není nad to si povídat sám se sebou.
Zavolejte Chocholouška, má tu práci!
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 997
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 00:00:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Povídat si lze s těmi, kteří o to stojí. Pak by nemusely být k mání kokotiny platné pět neděl, že
P.S. Proč není platná vyhláška PTV vyvěšena se je třeba zeptat písařky. Páč je předprodej 2 měsíce, tak se vlastně jedná o další podraz pro všechny, kteří si lístek koupí se starými podmínkami s platností po 14. 1. 2010, resp. + 2 dny
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2470
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 11:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl by někdo zájem o zpáteční jízdenku Třinec - Čadca na Juniora? Platnost do 26.1., osobní předání v Brně a okolí, po domluvě možno zaslat poštou. Cena dohodou (původní 102 Kč).
V případě zájmu mě kontaktuje mailem (pod nickem) nebo na icq (270-222-471).
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7603
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 17:12:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka:
Zkus to hodit ještě do diskuze "Trať 320", tam se spíš někdo ozve
Caracas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.7.50
Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 17:03:26    Odkaz na tento příspěvek  

Prosím, jak je to s akviziční slevou místrnek na jižní větvi Pendolína? Existuje ještě? A jak ji lze získat k eLišce? Jedu už zítra, předem dík.
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.44.2
Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 21:21:52    Odkaz na tento příspěvek  

Místenky za 0 by měly existovat pořád. Onehdá jsem si ji kupoval v Brně asi 10 minut před odjezdem a k tomu si nechal vytisknout eLišku a bez problémů.
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 541
Registrován: 6-2002

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 07:04:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsem si zase naběhl...
Chtěl jsem měsíční traťovou jízdenku zákaznickou, jelikož se teď nahrávájí na inkartu a jalikož jsem měl na ní EPIK s dostatečnou hotovostí, měl jsem předpoklad, že hodím pokladní škrabku, vyřknu přání (traťovku+platba EPIK), uděláto cvaky cvak a během 30s mi bude karta vrácena s nahranou aplikací... Toť byla má představa, bohužel jsem zapomněl, že jsem hodlal využít služeb Černé Díry...
1) Tratovka nahrávaná na in-kartu nejde zaplatit pomocí EPIK, proč proboha?
2) K Traťovce jsem dostal jakýsi papírek, který musím 5 pracovních dní ukazovat se škrabkou.
2.a) Prý je to kvůli tomu, že se musí aktualizovat veškeré POPky ve Sluneční soustavě.
2.b) Pokud je to pravda, to znamená, že traťovka není nahrávcána na in-kartu? Ale jen visí někde v systému?
2.c) POkud platí a) a b), proč se přešlo k tomuto opruzu - nahrávání traťovek na kartu?
2.d) pokud platí a) a b) a podle bodu c) neexistuje jediný reálný přínos pro cestujícícho, který IDIOT z tarifního je za to zodpovědný?

3) POkud platí a) a b) a pokaždé, když si koupím traťovku dostanu i kus papíru, jak je to u týdenních? TO zanmená, že si v pondělí nechám nahrát aplikaci a zároveň dostanu vytištěný doklad, ten budu úspěšně do pátku předkládat společně s kartou (5 prac.dní), v pátek večer papírek vyhodíám a o víkendu s ebudu doma kochat představou, že bych mohl tyto dva dny už jezdit bez papírku?

Zároven, prosím, některého ze zde přítomných obhájců hesla "ČD na věčné časy a hlavně ne soukromníky", aby mi uvedl jediný přínos pro cestujícícho s přechodem nahrávání traťovek na in-karty. Mě napadají jen samé mínusy.
- traťovka se stává nepřenosnou
- stejně musím nosit vytištěnou "jízdenku"
Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
Kajman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 12:10:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iaya: no vidíte, vy jste si ji mohl aspoň pořídit. Já si ji budu moct koupit teprve až ta plastová srágora konečně dorazí hotová k nám na nádraží. To se mi ta akviziční sleva na novou In-kartu opravdu vyplatila.
Outdoor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 16:59:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kolik bude stat in-karta od 14.ledna 2010?
790Kc? (zase o 150Kc levneji?)
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1009
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 08. ledna 2010 - 23:59:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iaya+Kajman: Jak říkával můj dědeček (nemyslím na systém nebo dopravce, myslím na způsob a načasování provedení): "Když nejsou panenky, musí se tancovat s kurvama!"
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1010
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 00:04:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Outdoor: A jestli to tak půjde dál, bude se za odebrání InKa platit "kupujícímu" a při jeho předložení dávat "akviziční přirážka"
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.44.2
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 12:27:03    Odkaz na tento příspěvek  

Zdá se mi to, nebo je od nového řádu o dost levnější City star do Německa? Hledal jsem si ceny i dřív, ale teď to vypadá zajímavěji. Čím to je, víte?
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.44.2
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 12:31:58    Odkaz na tento příspěvek  

A ještě se vrátím k Lidlence a podniknutých cestách - já nakonec potřeboval jet z Ústí n. L. do Olomouce, ale až 27.12. večer. Tak jsem vyrazil dopoledne v Ústí na západní nádraží, odkud jsem jel v 11:56 Os vlakem na nádraží hlavní (příj. 11:58). Tím sem měl "cvaknutou" Lidlenku a šel sem zase dom. Do Olomouce jsem pak vyrazil v 19:13 rychlíkem :--).
3631090
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 395
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 15:25:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byll:
fjdkslaů
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.21.146
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 14:21:23    Odkaz na tento příspěvek  

ad Byll - CityStar Německo: http://www.cd.cz/mezinarodni-cestovani/jizdenka/slevy-evropa/-388 6/

Výrazné zvýhodnění při cestování do Německa na nabídku City Star pro cestující s In-kartou/Rail plus.
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1879
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 13:31:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zvýhodnění při cestování do Německa

tedy já jsem tam našel jen Berlín a Dráždany. Stejné destinace jsou uvedeny i v "příkladech mezinárodních tarifů".
Dráhy o existenci něčeho jako "bývalé západní Německo" stále ještě nic netuší? Nebo tam žádný zvýhodněný tarif nemají a za plnou cenu, čas(y) odjezdu a dobu jízdy i dráhy chápou, že nejsou konkurenceschopné?
Kašpar M.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.112.250
Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 15:50:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ari: Stačí se podívat na Kde a jaká sleva v Evropě/Německo, a určitě si vybereš...
Trevi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 3-2009
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 15:43:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odskodneni v mezinarodni doprave: mam koupeny mezinarodni listek (Ostrava - Warszawa - Kaunas a zpet) - na prijezdu do Warszawy jsem mel 300 minut zpozdeni. Kam se mam obratit s zadosti o 50% refundaci (Ostrava - Warszawa)? Mam od PKP potvrzeni, ze vlak mel 300 minut zpozdeni (vse je tam napsano, nicmene jen rucne a polsky - anglicky to nevystavuji a zrejme v kompu zadnou aplikaci na to nemaji). Jak mam postupovat? Diky za rady
hondzyyk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.172.206
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 16:44:08    Odkaz na tento příspěvek  

Trevi: vyplníš si žádost a pošleš ji na OPT (pokud sis jízdenku koupil u ČD). Je ale otázka, jestli máš vůbec na něco právo. Zaprvé se počítá zpoždění na příjezdu do cílové stanice (u tebe asi Kaunas) a hlavně je tam spousta možností, kdy se dopravce odpovědnosti zprostí (zpoždění kvůli počasí, různým nehodám atd.). Podrobnosti včetně formuláře žádosti na Čím se řídíme v mezinárodní dopravě: http://www.cd.cz/infoservis/cim-se-ridime/-3939/
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2487
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 21:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak musím říct, že nakonec to s tou E.liškou nění tak špatné:
a) eliška Praha-Brno je v automatu k dispozici i v pátek v 16:00, což je prostě paráda
b) místenka do pendolína za 0 kč je jasná volba na cestu do Prahy, nechápu, proč jezdí poloprázdné.

PS: Já s tím jezdím Brno-Pce, beru to jeko E-liška za 130 + 40 místenka a to se vyplatí, bo jet o hodinu později ani dříve mi nevychází a nemusím se mačkat v B.
Trevi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 3-2009
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 22:43:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hondzyyk: no ono se o zpozdeni do kaunasu nejedna, protoze mi jediny spoj, ktery tam jede a navazuje na vlak z prahy diky tomu zpozdeni ujel, takze jsem tam byl pres noc a mohl jet az dalsi den...
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 413
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 00:53:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trevi: Pokud jste přijel do Kaunasu vinou dopravce až druhý den, pak byste měl reklamovat pozdní příjezd do Kaunasu (v důsledku ujetí přípoje ve Warszawě), tam máte totiž uzavřenou přepravní smlouvu. Z původního příspěvku jsem nabyl dojmu, že návštěva Warszawy byla plánovaná.

(Příspěvek byl editován uživatelem Babilon.)
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 01:20:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak musím říct, že nakonec to s tou E.liškou nění tak špatné:
Záleží na relaci. Sehnat eLišku za 160 pro cestu Praha-Ostrava bývalo o hodně snazší než dneska za 260 (v lednu je k dispozici už jenom příští středu). Pravda, eLišek za 300 je, co hrdlo ráčí, ale úspora oproti jízdence z automatu (do Svinova za 304,56 Kč) je zanedbatelná a pro cesty za Ostravu dokonce prodělečná.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2491
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 08:43:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon
Prostě plati co veřejně proklamují ČD - že cena záleží na konkurenceschopnosti dané relace a prostě na Ova-Pha ta konkurence není

Spíš by mne zajímalo, proč je i za současných podmínek jížní pendolino tak tragicky neobsazené..
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 12:07:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

cena záleží na konkurenceschopnosti dané relace
Jistě, taky proti tomu nic nenamítám. Jenom jsem chtěl poukázat na to, že vaše hláška "nakonec to s tou E.liškou nění tak špatné" se rozhodně netýká všech relací.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1026
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 12:24:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Honzasl: Spíš by mne zajímalo, proč je i za současných podmínek jížní pendolino tak tragicky neobsazené..
Páč bylo všem, veřejnými proklamacemi a nemalými prostředky, vsugerováno, že pendolino není vlak nýbrž letadlo ve výši nula. A tak si část populace podvědomě myslí, že to je jen pro vyšší rasu, s vlakem a jeho jízdným to nemá co dělat a je tedy lépe místo pendolina použít "vlak" nebo autobus.
Živě pamatuju, jak lidé z Peruce, Klobuk a podobně nechtěli lézt do rychlíků, ačkoli už dávno žádný rychlíkový příplatek nebyl. Inu bezbřehé vymývání mozků nemusí každého zákazníka nalákat, může i odradit.
Piroman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 12:40:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Žmz
jak je to teda s tou eliškou, tuhle jsi tady psal, že ta relační omezení 1 eliška na osobu a den padne, ale nikde jsem }o tom neslyšel a ni neviděl ani hlášku, tak to byla asi nejaká kachna
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1027
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 12:48:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyhláška PTV A 81 / 49 - 50 /2009 AKVIZIČNÍ SLEVY, eLiška (meziregionální kontingentní nabídka s elektronickou platbou), změna č. 5
Vyhl. 149 / 72 / 43 – 44 / 2009

Plné znění platné od 15. ledna 2010 ve znění změny č. 6 (vyhl. PTV A 8 / 3 - 4 /2010).
V souladu s článkem 14 Tarifu Českých drah pro vnitrostátní přepravu cestujících a zavazadel (tarif TR 10) vyhlašujeme podmínky akviziční slevy eLiška, platné od 13. prosince 2009 za dále uvedených podmínek.
1. Přepravní a tarifní podmínky slevy eLiška
1.1. sleva je určena pouze pro držitele platné In-karty/Rail plus v provedení plastové bezkontaktní čipové karty (minimálně s platnou aplikací Rail plus);
1.2. nabídku lze využít pouze do vyčerpání (vyprodání) stanoveného limitu počtu jízdenek (kontingentu) v dané cenové úrovni na relaci a den;
1.3. prodej jízdenek v cenové úrovni I (tabulka A ceníku v čl. 3.1. této vyhlášky) je zahájen v předprodeji dva měsíce před prvním dnem platnosti jízdenky a ukončen v okamžiku vyprodání kontingentu těchto jízdenek nebo nejpozději ve 23:59 hodin 3 dny před prvním dnem platnosti jízdenky, i v případě, že nebude vyčerpán kontingent těchto jízdenek;
1.4. prodej jízdenek v cenové úrovni II (tabulka B ceníku v čl. 3.1. této vyhlášky) je zahájen po vyčerpání kontingentu jízdenek v cenové úrovni I, nejpozději v 0:00 hodin 2 dny před prvním dnem platnosti jízdenky, a ukončen je vyčerpáním kontingentu nebo nejpozději ve 23:59 hodin prvního dne platnosti jízdenky;
1.5. držitel platné In-karty/Rail plus si může zakoupit na každou relaci (pro každý směr zvlášť) pouze jednu jízdenku eLiška na jeden kalendářní den;
1.6. jízdenku je možno zakoupit pouze na 2. vozovou třídu z vybraných železničních stanic sídelních měst všech krajů do vybraných železničních stanic sídelních měst všech krajů v ČR;
1.7. datum prvního dne platnosti jízdenky nelze dodatečně měnit;
1.8. jízdenka platí pouze ve 2. voz. třídě po uvedené trase (případně po jiné stejně dlouhé či kratší trase mezi uvedenými stanicemi v souladu s ustanovením tarifu TR 10);
1.9. při použití po delší trase (jízda oklikou) se jízdenka neuzná a cestující zaplatí jízdné, na které prokáže nárok;
1.10. jízdenku eLiška lze v 1. vozové třídě použít pouze ve spojení s časovým doplatkem do 1. vozové třídy dle tarifu TR 10, ceník 2E; v jiném případě se v 1. vozové třídě jízdenka neuzná a cestující zaplatí jízdné, na které prokáže nárok;
1.11. platnost jízdenky je vždy do 6:00 hodin dne následujícího po prvním dnu platnosti.
...
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1028
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 12:55:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě tedy od 13. 12. 2009 do 14. 1. 2010:
Vyhláška PTV A 81 / 49 - 50 /2009 AKVIZIČNÍ SLEVY, eLiška (meziregionální kontingentní nabídka s elektronickou platbou), změna č. 5
Vyhl. 149 / 72 / 43 – 44 / 2009
V souladu s článkem 14 Tarifu Českých drah pro vnitrostátní přepravu cestujících a zavazadel (tarif TR 10) vyhlašujeme podmínky akviziční slevy eLiška, platné od 13. prosince 2009 za dále uvedených podmínek.
1. Přepravní a tarifní podmínky slevy eLiška
1.1. sleva je určena pouze pro držitele platné In-karty/Rail plus v provedení plastové bezkontaktní čipové karty (minimálně s platnou aplikací Rail plus);
1.2. nabídku lze využít pouze do vyčerpání (vyprodání) stanoveného limitu počtu jízdenek (kontingentu) v dané cenové úrovni na relaci a den;
1.3. prodej jízdenek v cenové úrovni I (tabulka A ceníku v čl. 3.1. této vyhlášky) je zahájen v předprodeji dva měsíce před prvním dnem platnosti jízdenky a ukončen v okamžiku vyprodání kontingentu těchto jízdenek nebo nejpozději ve 23:59 hodin 3 dny před prvním dnem platnosti jízdenky, i v případě, že nebude vyčerpán kontingent těchto jízdenek;
1.4. prodej jízdenek v cenové úrovni II (tabulka B ceníku v čl. 3.1. této vyhlášky) je zahájen po vyčerpání kontingentu jízdenek v cenové úrovni I, nejpozději v 0:00 hodin 2 dny před prvním dnem platnosti jízdenky, a ukončen je vyčerpáním kontingentu nebo nejpozději ve 23:59 hodin prvního dne platnosti jízdenky;
1.5. držitel platné In-karty/Rail plus si může zakoupit pouze jednu jízdenku eLiška na jeden kalendářní den;
1.6. jízdenku je možno zakoupit pouze na 2. vozovou třídu z vybraných železničních stanic sídelních měst všech krajů do vybraných železničních stanic sídelních měst všech krajů v ČR;
1.7. datum prvního dne platnosti jízdenky nelze dodatečně měnit;
1.8. jízdenka platí pouze ve 2. voz. třídě po uvedené trase (případně po jiné stejně dlouhé či kratší trase mezi uvedenými stanicemi v souladu s ustanovením tarifu TR 10);
1.9. při použití po delší trase (jízda oklikou) se jízdenka neuzná a cestující zaplatí jízdné, na které prokáže nárok;
1.10. jízdenku eLiška lze v 1. vozové třídě použít pouze ve spojení s časovým doplatkem do 1. vozové třídy dle tarifu TR 10, ceník 2E; v jiném případě se v 1. vozové třídě jízdenka neuzná a cestující zaplatí jízdné, na které prokáže nárok;
1.11. platnost jízdenky je vždy do 6:00 hodin dne následujícího po prvním dnu platnosti.
...
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2499
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 12:56:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon
Souhlas.
Piroman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 16:37:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díkes je fakt, že jsem jen hledal na webu, v tiskových a podobných zprávách.
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 585
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 17:31:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páč bylo všem, veřejnými proklamacemi a nemalými prostředky, vsugerováno, že pendolino není vlak nýbrž letadlo ve výši nula. A tak si část populace podvědomě myslí, že to je jen pro vyšší rasu, s vlakem a jeho jízdným to nemá co dělat a je tedy lépe místo pendolina použít "vlak" nebo autobus.
Živě pamatuju, jak lidé z Peruce, Klobuk a podobně nechtěli lézt do rychlíků, ačkoli už dávno žádný rychlíkový příplatek nebyl. Inu bezbřehé vymývání mozků nemusí každého zákazníka nalákat, může i odradit.



Co to máze za divné obyvatelstvo?

Když je Pendolino bez příplatku, tudíž platí jako kdyby jeli např.courákem tak pojedou z Prahy do Brna radši Béčkem? Jen kvůli tomu, že Pendolino je pro ně nadstandardní? Jak jezdí na dovolenou, když nemůžou letět letadlem, když je to pro jinou ,,rasu''?
Auta dostávají smyky, vlaky zase padající stromy.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1029
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 17:49:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jste to moc nepochopil. Problém je právě v tom, že pendolino je dočista obyčejný (možná trochu jiný) vlak, což se jaksi části veřejnosti podařilo vytlačit z mysli. Letadlem letět na dovolenou je letět letadlem na dovolenou. Nikdo nikomu nevymývá mozek, že například u B 747 se jedná o ponorku plující v záporné hloubce, tedy o letadlo vcelku nejde
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1030
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 18:15:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Piroman: "jen hledal na webu, v tiskových"
Myslel jsem, že chápeš rozdíl mezi sdělením a skutečnou informací
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3286
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 19:07:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč se otravovat s koupí bezplatné místenky, když o hodinu dříve/později jede vlak bez povinné rezervace ...
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2503
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 20:31:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někomu je hodina jeho času drahá....
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1032
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 21:35:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... a jiného otravuje "kupovat" si místenku, když je beztak zadarmo.
A není každý šotouš, aby se v tom vyznal. Pro běžnou populaci je "nákup zadarmo" vcelku protimluv a u většiny prodejců smrdí levotou. Já věci zadarmo budu chtít, až vybudujou komunizmus
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 53248
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 11:42:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odkdy se z EPIKu nedají kupovat čtvrtletní traťové jízdenky?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Vlakous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 11-2009
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 13:37:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co programátoři ještě nevyřešili jak TJ1M a TJ3M nahrát na In-kartu a zároveň zaplatit z EPIK.Prej se na tom pracuje.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 53255
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 13:49:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha. A jak dlouho to bude ještě trvat?
Je aspoň nějak možné peníze z EPIKu vybrat a zaplatit v hotovosti?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5400
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 14:30:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč ne? Za extra cenu 50 Kč . (Vybrání peněz je zpoplatněno 50 Kč.)
WEB o MHD v HK (přes 485 fotografií), WEB o železnici (přes 450 fotografií)
21272 = Hradečák
Vystudoval jsem "Provoz a ekonomiku dopravy" a ne "Český jazyk", tak na to berte, prosím, ohled.
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 7-2009

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 16:58:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Jedna učitelka z naší školy vyprávěla, kterak si slavnostně zařídila EPIKa a potom si chtěla koupit traťovku, ale pokladní jí vzápětí sdělila, že to nelze.
Takže jí to stálo oněch 50,- Kč jako bonus, který ČD odevzdala.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 53264
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 17:39:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je snad někde napsáno, že EPIK nelze k danému účelu použít? Pokud ne, je vyžadování 50 Kč svinstvo a možná i napadnutelné.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1037
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 23:11:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pamatujete, jak se někteří smáli? Tak tedy nárůst prodeje Inka 13.12. - 13.1. proti stejnému období rok před tím je o víc než 1000 % (neoficiální informace, která mě samotného překvapila) .
Jinak, nad tím, co píšete, také v úžasu zírám. To úsloví o panenkách jsem tu už ale psal ...
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 53277
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 23:27:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kdy že byla první vlna pořizování In-karet?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1038
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 23:33:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To nesedí. Září 2006, tedy září 2009, ale trochu to narušilo zdražení v prosinci 2008, kdy tedy část udělala dvoják přes sebe, což bylo ekonomicky vhodné. Jestli tedy myslíte relevantní tříletou periodu.
Je to mnohem víc i proti dlouhodobému měsíčnímu průměru. Ale byl to poslední výstřel pět minut po dvanácté. Od října to maj už v rukou odborníci, jak je vidět z mnoha případů
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 53278
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 23:40:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono nejen v říjnu se v „budově” děly věci.

Tak to pak jo, už si to pamatuji špatně, myslel jsem si, že největší nápor byl až na přelomu 06/07... Sám mám škrabku až od února 2008 a pokračovací od prosince 2009.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1039
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 23:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to víte, nejlíp si to nechat přichystat a pak s tím chodit po chodbách jako adoptivní otec. Jenže, kdo žere zbytky pod stolem musí dbát, aby někdo jedl na něm. Jinak brzy dojdou zbytky a on jaksi pojde hlady .
Už ty "dělnické inky" se nějak rozjely cestou necestou. Samotného mě to mrzí víc, než kohokoli jiného. To je asi jasné z mých trvalých postojů v dané oblasti .
Vlakous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 12:20:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud jste si na inkartu nabily peníze, a chtěli jste tím platit (zakoupit) TJ1M nebo TJ3M, lze provést zpětnou výměnu z EPIK bez poplatku 50,- Kč. Nejprve, ale musíte zakoupit TJ1M nebo TJ3M. Pokladní sepíše na těch 50,- Kč na reklamační přihlášku. Takže nikdo z tohoto důvodu nepřijde o 50,- Kč.
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.44.2
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 21:24:34    Odkaz na tento příspěvek  

Vlakous: A kdo z normálních lidí tohle ví? :--(
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 21:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Normálního člověka nenapadne, že zrovna tuto jízdenku platit EPIKem nejde. Vědí ale pokladní, že to takhle, byť dost komplikovaně, zaplatit jde?
Na druhou stranu mi přijde poněkud úchylné platit z peněženky měsíční či dokonce čtvrtletní traťovku (žádný bonus z toho neplyne).
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 22:38:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, to záleží, co kdo považuje za úchylné
Například já kamarádím s cizíma holkama, páč to je dovoleno,...
..., tedy zatím (mám i manželku)
Ale dokud to ona, zákon nebo smluvní podmínky nezakáží, budu si myslet, že můžu
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 23:15:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad nárůst prodeje škrabky 13.12. - 13.1:

Moc bych se neradoval, protože všichni mí známí používají škrabku už jen k tomu, k čemu se hodí nejlépe v zimním období. Samozřejmě kvůli totální degradaci eLišky a zároveň oplakávají vyhozených 1000 Kč. A takových "zákazníků" bude přibývat.

A jinak nevíte, zda Černá Díra upraví ceny vzhledem ke zvýšení DPH ? Překvapuje mne, že to ještě neudělali.
Barrandovský most bez kamionů už letos !!!
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 53285
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 00:20:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vědí ale pokladní, že to takhle, byť dost komplikovaně, zaplatit jde?

Neví. Minimálně některé ne.

Ono to význam má, leckdo škrabku používá především pro náhodné cesty (např. do Prahy), kdy se EPIK hodí, takže tam má peněz relativně dost, a ani ho nenapadne, že by tím nešla platit čtvrtletní...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 53292
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 02:30:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se včera přesvědčil, že asi i představek do první třídy patří. Kolo se tam prý přepravovat nesmí.
Víte někdo, kde je něco takového napsáno? V TR10 a SPPO o tom, pokud vím, nic není a ani v KC1 si nic takovýho nevybavuju...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz