K-report
 

Archiv do 21. března 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » 750.7, 752.6, 753.7, 755 a 756 - modernizované brejlovce » Archiv do 21. března 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Swam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 17. března 2010 - 19:35:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem ji zachytil při zpáteční cestě v Ústí nad Orlicí. Stála na letohradském zhlaví připravena na odjezd po projetí R 870.

Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9428
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 10:28:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A dneska na zkoušce ČT-Skalice n/Sv. - ČT 753 774
750 209-9 a zase je z tebe zpátky 753:-)
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 976
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 18. března 2010 - 17:03:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl jsem se zeptat..jak je to s ARR na řadách 753.7 (755, 756)? Údajně je to výbava "na přání" a třeba stroje TSS ji nemají. Což si myslím, že by od věci nebylo...např. včerejší "vlak" z Bučovic do Hulína měl Vmax 40km/h...myslím, že to pro "lokführera" musela být pěkná otrava...
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům.........SMRT BANGLADÁM......
No jo, když se někdo narodí na Vlárské trati...
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 686
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 08:58:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

František_plášek: Tak 755 753.7 Cargo i TSS ARR rozhodně namají.

Mám pocit, že ARR nemá žádná loko z klasické produkce CZ loko (možná nějaké posunky ...). Prostě proto, že na mašinách ČKD nebylo (krom 754, kde bylo o něco horší než na ESech).

Takže první mašinou byla velká oprava 754.018. Co se týče výbavy na přání, tak leda na hodně velké přání, protože co vím tak NES nemá ani jeden výstup na brzdič.
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 977
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 13:29:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mourek ...dík....tu informaci o tom, že 753.7 TSS ARR (nebo něco na tento způsob nemají) mám přímo z rozhovoru s jedním ze strojvedoucích...sám se vyjádřil, že je to škoda, protože právě oni mají přepravy, kdy by se rozhodně automatická regulace hodila....zejména z pohledu udržování Vmax typu 40km/h apod...

Samozřejmě ani on, ani já netušíme, zda je to technicky možné a jaké minimální rychlosti by to umělo..
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům.........SMRT BANGLADÁM......
No jo, když se někdo narodí na Vlárské trati...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3581
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 14:17:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prokristápana mě vůbec nenapadlo, že v těch 7Brejlích není ARR. Tedy tyhle darmožrouty z úřednictva přizabít. Nic jiného.
ARR na 4brejlích zvládalo lecos. Spíš to bylo omezeno absencí EDB. Ono regulovat rychlost na spádech jen vzduchovou samočinnou brzdou není jednoduché. Ale do 40 bez problémů, do 20 dle vlaku a spádu. 10 ani náhodou.
A že to nedali na tyhle brejle je napřesdržku, když už to má EDB a elektroniku. O kolik by to bylo dražší? To snad už není pravda....
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 14:58:37    Odkaz na tento příspěvek  

OC> možná by to s ARR bylo dokonce levnější
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17497
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 15:38:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prokristápana mě vůbec nenapadlo, že v těch 7Brejlích není ARR.

A na co by tam bylo? K postávání v Kralupech a občasný výlet do Velvar nebo Neratovic to stejně není potřeba...
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3582
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 15:40:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk: No tomu nerozumím, ale když tam je el rychloměr, el. brzdič a EDB, tak ARR je opravdu už prkotina. To je jako když na el. lokomotivu po rekonstrukci nedodají na stanoviště termostaty na regulaci el. topení. Pak se mi někdo diví, že když vidím nějaký titul před jménem, tak vidím rudě...
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3583
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 15:43:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: Hele Evane Huntere neprovokuj...třeba se někomu rozbřeskne, že jsou to mašiny na traťovou službu. Pak by se to ARR hodilo. Bože, to máme kapacity s titulem...
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17499
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 17:14:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

třeba se někomu rozbřeskne, že jsou to mašiny na traťovou službu.

Taky doufám.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 19:07:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ARR: Ono to ARR taky nenaprogramuje každý ... chce to dost vědomostí.
Domin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 7-2008

Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 19:39:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní návštěva v Berouně


Foceno mobilem . Od dnešního dne jedině s foťákem
-> ICQ 421 097 987 <-
-> Člen redakce Želpage, nick Domin <-
753.009
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.150.166.17
Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 20:38:29    Odkaz na tento příspěvek  

Pak se mi někdo diví, že když vidím nějaký titul před jménem, tak vidím rudě...

Ad Oldcerry a případní další, trpící mindrákem z titulovaných lidí: nevím tak do detailu, jak to funguje v západním světě a ten východní radši nebudu komentovat, ale omezím se na tu naši každodenní realitu. O tom, jak bude nějaké nové či modernizované vozidlo vypadat a jak a čím (a hlavně kým) bude vybaveno, rozhodují následující faktory: a) peníze, b) peníze, c) peníze...... bž) lidé, kteří tomu obvykle moc nerozumějí. To jsou obchodníci (většinou mimochodem netitulovaní, tedy asi Vašemu srdci bližší), různí ředitelé, zástupci ředitelů a pod. Nechci tyto lidi shazovat, ale je pravdou, že mnozí z nich se na své posty dostali obvykle za silně agilní a loajální různorodou činnost, jen ne za to, že rozumějí oboru, ve kterém působí a který reprezentují. Ovšem to je zde již po léta zaběhnutá praxe, zakořeněná z dob minulých. Bývají to často lidé, kteří lokomotivu nebo vlak viděli tak maximálně zpoza okna svého naleštěného gumokolního vozidla. Ti s titulem, na které narážíte, kteří jsou podle mě nositeli znalostí, jak by ta mašina měla vypadat, tak Ti o finální podobě ne tak docela rozhodují. A v úvodu tito titulovaní oněm "hlavním hráčům" maximálně mohou poradit, co ze zadaných požadavků technicky lze a co nelze realizovat, aby to tak nějak udrželi v realizovatelných mezích. Ale nikdo je samozřejmě nemusí poslechnout, dodávám - ti "titulovaní" pouze radí, nerozhodují. Ale v konečné fázi jsou to právě Ti titulovaní, kteří musejí (v obvykle neskutečně šibeničních termínech) realizovat to, co se předtím jinde, např. na různých golfech, rautech a podobných dýchánkách, upeklo. To není o tom, že konstruktér chce, aby to vypadalo takhle. Rozhoduje se jinde a v jiných hlavách a s jinými pohnutkami.
Další důležitý faktor, který ovlivňuje výsledek, je následující: kamarád vlivného zúčastněného nebo sám zúčastněný má nějakou firmu, která dělá to a tohle a zrovna jak na potvoru je v tísni (to víte, holt máme tu "krizi"), takže se vyjde vstříc právě jemu a jeho zázračnému řešení, i kdyby to pro ty titulované představovalo technicky sebesložitější, komplikovanější a zdlouhavější práci.
A znovu: rozhodují samozřejmě peníze - na jedné straně je zákazník se svým omezeným rozpočtem, na druhé straně výrobce, který logicky taky musí něco trhnout - takže na obou stranách musí dojít ke kompromisu. No a na dalších stranách je právě pár těch různých příživníků, kteří si taky chtějí nějaký ten svůj krajíček ukrojit.
Shrnuto a podtrženo: standardní (nechci psát normální) stav. Holt jsme malá země s malým a poměrně jasně rozděleným trhem a malým počtem hráčů na něm. A asi je vcelku jedno, jestli stavíte lokomotivu nebo pořádáte mistrovství světa v lyžování. Ve výsledku to (bohužel) vyjde podobně.

Sorry za OT.
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 978
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 21:07:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mourek ...jak to myslíte? "ARR taky nenaprogramuje každý....." Pokud vím, tak ARR v dnešní podobě např. na 471 nebo 854 je otázkou zadání cílové rychlosti na klávesnici na pultě...co by taky měl strojvedoucí programovat??? A proč by to v případě 753.7 mělo fungovat jinak??? Jo pokud je problém v NESu, jak jste uváděl, co jiný řídící systém (pokud se pamatuju, 753.7 OKDD mají jiný - znalejší opraví nebo potvrdí....).
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům.........SMRT BANGLADÁM......
No jo, když se někdo narodí na Vlárské trati...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3584
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 22:12:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

753.009: Já pochopím že na reko 230 by bylo ARR = el. brzdíč = jiná regulace = nákladné. Jak mi bylo vysvětleno s odbočkovou regulací si to prostě nerozumí (vyzkoušeno). Ale nedat prostorový termostat na stanoviště za cca 200Kč ve 20mil rekonstrukci? To už nemluvím o automatickém odkalování hlavních vzduchojemů. Tam si i troufám tvrdit, že by to bylo i lacinější než ta reko toho celého pákového soustrojí. Navíc jeden časový spínač/stykač a pár drátů.
A když se vrátím k těmto 7Brejlím, jestliže je ve strojovně a regulaci vše nové + EDB, tak ta kisna ARR snad by nebyla taková láce.
Doprkna, když to ARR bylo už ve 4Brejlích, tak na skoronové lokomotivě by měla být samozřejmost.
A já vím, že spousty lidí s titulem jsou borci a mistři svých oborů. A hluboce před nimi smekám, ale nechápu jak tohle mohou snášet. To vám machrům je jedno, že jeden osel s titulem a kanceláří, zkazí výsledek vaší práce takvouhle prkotinou za pár kaček?
A věřte mi, že maličkosti rozhodují jestli se výrobek dočká kladné odezvy. Prkotina která znepříjemňuje práci, dokáže zkazit celý dojem z jinak dobré rekonstrukce. Jak mám věřit fabrice které napíše do návodu něco a lokomotiva se chová úplně jinak. (Jak to vůbec zkoušeli?) Jak je možné, že člověk, který si přečte návod a vidí rekolokomotivu poprvé v životě najde 7 závažných závad během 20 min na lokomotivě? Z toho 2 dělaly lok. neschopnou provozu! Co tam musí být za mistry svého řemesla...
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 543
Registrován: 8-2008

Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 23:44:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

753.754 Zákolany zastávka 6.4.2009

Bílý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 932
Registrován: 7-2005

Odesláno Pátek, 19. března 2010 - 23:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

CZ Loko Ceska Trebova:

Mnohdy je důležitější vědět o čem se mlčí, než to o čem se mluví (Roman Kozel)
fotogalerie 4. koridor
753.009
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.150.166.17
Odesláno Sobota, 20. března 2010 - 09:56:20    Odkaz na tento příspěvek  

To vám machrům je jedno, že jeden osel s titulem a kanceláří, zkazí výsledek vaší práce takvouhle prkotinou za pár kaček?

A to jako mají ty "osly" defenestrovat nebo jít stávkovat? Ale no tak, nejsme u dráhy... Můžete zůstat a vydržet, nebo jít o dům dál. Záleží na Vás. Akorát bych řek, že o ten dům dál to asi lepší nebude. Btw., dělal jste někdy v nějaké soukromé firmě?

Jinak samozřejmě nežijeme v černobílém světě. Holt někdo tomu rozumí míň, někdo zase víc. Někdo se svými znalostmi zůstal stát někde dvacet let zpátky, někdo je trochu dál. Někomu se líbí "holky", někomu "vdolky". Další se zase rozhoduje podle zvyku, nebo podle sympatií, protože to tak dělal léta letoucí. No, nechci tady radši moc zacházet do detailu, proto píšu hodně obecně. Ostatně třeba lidi na dílně ve výrobě nebo v údržbě taky máte různé - šikovné i leváky, pracanty i flákače. To asi budete z dráhy z pozice fíry znát sám. Holt je to asi jako v normálním životě, musíte brát to, co je.
753.009
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.150.166.17
Odesláno Sobota, 20. března 2010 - 09:58:59    Odkaz na tento příspěvek  

Já pochopím že na reko 230 by bylo ARR = el. brzdíč = jiná regulace = nákladné. Ale nedat prostorový termostat na stanoviště za cca 200Kč ve 20mil rekonstrukci? To už nemluvím o automatickém odkalování hlavních vzduchojemů.

Tohle nemůžu komentovat, jak vzniklo, to dělal "kolega".
Ono taky u těch různých podobných "dovýbaviček" záleží, jestli vůbec byly zákazníkem požadovány a objednány. Pokud byly, pak může být chyba na těch "oslech", jak Vy píšete, že dojednané zadání nedokážou pořádně do těch svých lejster shrnout a předat tak těm "titulovaným" hlavám pořádné informace o tom, co mají udělat. To jsem se Vám konečně snažil i nastínit včera, abyste nehledal vinu vždycky jen v jednom "druhu kanceláře".

Pak je taky možnost, že se něco dohodne, ale ve výrobě se to jaksi "zapomene" udělat, případně to tam udělají po svém, protože to tak přece dělali vždycky. A že to nějakej chytrej, titulovanej kontruktér v kanceláři chce jinak? Tak zkuste hádat, kdo svou práci ve výsledku musí předělat, jestli je to dělník na dílně, nebo zda konstruktér svůj výkres musí přizpůsobit realitě. Když Vám visí termín předání na krku...

A další možnost je ta, že navrhnete nějakou inovaci, ale nákupčí Vám objedná staré komponenty, protože to přece objednával vždycky a se změnami je vždycky moc práce a oni toho mají strašně moc, je jich tam na to málo a nevědí co dřív a kdesi cosi... Vy to obvykle zjistíte, až když je to na vozidle namontované. Myslíte si, že to někdo na tom vozidle vymění? Většinou ne a protože papír snese všechno, tak se s tou změnou musí poprat ten "titulovanej" - konstruktér a spol.

A věřte mi, že maličkosti rozhodují jestli se výrobek dočká kladné odezvy. Prkotina která znepříjemňuje práci, dokáže zkazit celý dojem z jinak dobré rekonstrukce.

Otázkou je, jestli se ta odezva od provozních zaměstnanců vůbec dostane za zdi blafárny nebo hospody k lidem, kteří ten kšeft dohadovali, kteří to následně navrhovali a nebo vyráběli. A když navážu na to, co jsem psal včera o tom jasně rozděleném trhu, tak naštvaný zákazník, když by se měl rozhodnout, kam jít jinam, tak tu bohužel stejně nemá moc z čeho vybírat, jestli mi rozumíte.
Aliafia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 7-2008
Odesláno Sobota, 20. března 2010 - 10:56:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad. 753.009. To co píšete je sci-fi,nebo holá skutečnost? Opravdu musí být potěšující pracovat v takové firmě a s takovými kolegy.Radostné též provozování jejich výrobků.Inu předvádíte úžasný marketing.
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 688
Registrován: 1-2006
Odesláno Sobota, 20. března 2010 - 11:03:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

František_plášek: Naprogramovat tj. do řídicího počítače. Fíra to jen používá a je na něm jak moc dobře.

NES nikde ARR nemá, takže by to znamenalo výzkum a na ten určitě nebyl čas ani peníze.

Z CZ umí ARR jen MSV. V blízké cizině nikdo, protože ho prostě nikdy neměli (tempomat neberu jako regulaci rychlosti).
Pokud namítnete, že ARR má i Lokel tak předem říkám, že je to taková nepovedená kopie. Sice to funguje, ale do požadované přesnosti to má daleko.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3585
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 20. března 2010 - 12:39:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

753.009: Nic proti vaším příspěvkům. Bohužel to takhle funguje.
Připomínky byly řádně sepsány a předány. Některé odpovědi jsou typickou výmluvou darmožrouta.
"Termostaty na stanoviště nebyly v požadavku zadavatele". Tak tupec od uhláků si pomyslí: Žádnýho toho blbce nenapadne regulovat el.topení termostatem? Na co ty tituly mají? Zadavatele ani možná nenapadlo, že takovouhle samozřejmost někdo považuje za extrabuřt. A výrobce..to na součástku za pár stovek, potřebuje celé koncilium? A výsledek je, že všichni co mají na svědomí reko jsou debilové. (Naprosto špatná úvaha, ale divíte se mi...)
dělal jste někdy v nějaké soukromé firmě? Ano, a žádná z nich nemohla zneužívat monopol. Tam se muselo makat a myslet!
Jsem jen uživatel výrobku, mám minimální možnost ovlivnit výsledky rekonstrukcí. Používám lokomotivu jako pracovní nástroj. A každý nástroj se má vylepšovat k větší efektivitě a snadnější obsluze s eliminací co nejvíce chyb. No a jsou modernizace v tomto duchu? Pro fy možná, ale pro obsluhu? 7Brejle neznám, nemohu soudit, ale to chybějící ARR je podpis na entou..
Nedávno jsem se dozvěděl (já se až tak o vše nezajímám), že do těch nových vysílačkových systémů se strojvedoucí musí nejen přihlašovat ale i odhlašovat. A pokud to neprovede, tak se do stuhy TRS nepřihlásí. (Jestli to není kec, ale kolega snad nelhal). No jestli je to pravda, tak si strčte tyhle krámy GSM do... Za 15+/- let co se jede v TRS, nikdo nebyl schopen udělat automatické přihlašování. Taky si myslím prkotina. Prostě těch nedomyšleností, polovýrobků je už moc...
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2012
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 20. března 2010 - 14:20:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U modelu vysílačky, co je na některých 230 je nutné ji před vypnutím baterek vypnout pomocí ovládacího menu, stejně jako PC nejde jen tak výtáhnout ze zdi, tedy jde, ale při zapnutí je problém.
Martin
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2673
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 20. března 2010 - 15:10:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žádnýho toho blbce nenapadne regulovat el.topení termostatem?
Poznámka mimo obor. Kupoval se k nám na ústav takovej "lepší multimetr" za nějakou tu stovku tisícovek až z USA. Dalo velkou práci přesvětčit výrobce, že disketovou mechaniku tam fakt nechceme, že už k nám na divoký východ dorazily USB flešky. Nakonec tam tedy USB je, nebere flešky nad půl giga, spíš to nefunguje a konektor je zarámován do záslepky po disketovce. I v "lepších" zemích vám tam prostě namontují jen to, co si řeknete.......
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1021
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 20. března 2010 - 15:20:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl- mám obdobnou zkušenost. Jakákoli iniciativa ze strany dodavatele je riziko finanční / pro dodavatele/. A každá ZI bývá po zásluze potrestána...
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 653
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 20. března 2010 - 15:55:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: Ano, VO 67 je z pohledu zapínání/vypínání zajímavé zařízení. Vypnutí 35 sek a zapnutí 55 sek (aspoň dle manuálu výrobce). To si potom člověk (minimálně já) rozmýšlí, zda mu to chcípnutí motoru stojí za to.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2013
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 20. března 2010 - 16:28:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to si myslím, že OC kolega narážel na věc v souvislosti s GSM-R, ale k tomu jsem se nedostal a hned tak nedostanu, takže nemohu sloužit. Jen mne tak v tomto duchu napadlo to vypínání vysílačky...
Martin
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3588
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 20. března 2010 - 19:51:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: OC kolega především začne číst návody celé. Bože, to zas vymyslel nějaký genius. (V067). To je zas krok kupředu.
Ano skutečně jsem narážel na GSM-R.
Šílenče, ty 2kilča by snad ten Pars ustál ne?
Njn za 3týdny dr, co by po nich člověk mohl chtít...
A už dost.
Jak vůbec šlapou ty 7Brejle?
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17512
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 01:33:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak vůbec šlapou ty 7Brejle?

Většinu si lze každý den od 0:00 do 24:00 prohlédnout na vystavce dastiženij narodnovo chazjajstva v depu Kralupy nad Vltavou.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3589
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 01:40:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: Copak? Nechtějí jezdit nebo nemají co jezdit?
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 08:11:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starej cery - ustál, ale nemá proč. Než pak poslouchat od zadavatele, že nedodržuje kontrakt,provádí neschválené úpravy a pod.,je lepší namontovat to, co je požadováno a sbohem.
Zarážející spíš je, že pracovníci zadavatele, odpovědní za technickou specifikaci objednávky,jsou tupouni jak ze seriálu a nebo na své podřízené a kolegy séřou.


Mc Bain - Tobě leží ty Kralupy v žaludku ! Jsem tam taky občas a jeden z nás by potřeboval brejle - já už je mám a čistý. Kdyby stáli Cargovci na ty samé mouchy v Plzni to by sis lebedil ,co ?
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2014
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 08:30:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Mad noodle2: teď to nějak nechápu, chceš říct, že reko brejlovci postávají v Kralupech, protože mají různé závadičky? Co jsem tak tady pochopil, tak spíš nemají adekvátně co vozit a pokud mají, tak je to takové nárazovější.
Další věcí je, proč by zrovna měli stát v Kralupech, pokud mají závady, když je depo a především dílna zrušená a do Ústí to je kousek a to i pro servis po silnici.
Martin
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1029
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 09:32:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin 2 - Protože pokusy o zkuplování do dvojčete se dělají na místě a až když to nejde a nejde tak se jede do Ústí. Nicméně jsem zaslechl, že se chystají změny a i zbrojit se bude jezdit do Ústí -vynikající progres a nápad hodný genia. A postávají buď, že čekají na výkom nebo ,že jsou nemocný a čekaj na přepravu do Ústí. Zřejmě jsou výkony nárazové a nerovnoměrně rozdělené. Na rozdíl od MB jsem zažil i situaci, kdy nebylo v Kralupech ani kolo. Dám Ti taky otázku - v čem se to bude lišit, když budou místo Banglí postávat v Plzni vedle hlavní budovy eventuelně na ranžíru ? Pokaždý jsem jich / Banglí / tam našel tak od pěti vejš.....
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17513
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 09:33:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC - Nechtějí jezdit nebo nemají co jezdit?

Nemají co jezdit. Právě teď bys v Kralupech potkal až na jednoho všechny kralupské )773 stojí ve Středoklukách), a v Nymburce všechny nymburské. Některé s fíry, některé bez.

Na žádné závady samozřejmě nestojej, nevím, kdo to panu Nudlovi nakecal nebo kde to sebral. Trochu mě ale překvapuje, že se celý víkend nehl ani jeden nymburskej, ti až doteď jezdili relativně slušně.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5049
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 09:58:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ono ze SO na NE a v NE asi těžko někdo může čekat nákladní dopravu.
Pokud já vím Zawidow ani Škoda v NE nejezdí. Vše má omezení 1-6.
To co je obsazené jsou nějaké dispečerky. (Vn Jestřebí,patra, v Kral. pak cisterny)

Co je nepochopitelného na zbrojení v UL? V oběhu jsou nějaký 4 solo Catry,které tam vozí dobírací Pn. Dvojčata lze operativně zbrojit buď v Nbk nebo ve Vrškách.
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 689
Registrován: 1-2006
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 09:59:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přání zákazníka ... No třeba ty 753.7 nemají ARR, ale mají termostat, který řídí podle teploty otáčky kaloriferu.

Zadavatel by rozhodně neměl řešit termostaty, ale podstatnější problémy.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1032
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 10:18:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mourek - zadavatel musí v objednávce řešit vše - požadovanou dokumentací počínaje a nátěrovým systémem konče, včetně zkoušek, použitých materiálů, jejich atestů atd. Taková je praxe u strojírenských firem. Jinak vytvořil ideový návrh a né objednávku. Případně může dát zadání,dodavatel vypracuje specifikaci ale zadavatel ji musí odsouhlasit a podepsat.

MB- šetři s dechem chytrolíne a nekurvi mi nick ,já to taky nedělám. Řekli mi to ti,kteří s tim zázrakem jezdí. A protože nejsem úplně tupej, tak na něco přijdu i sám. Jezdí li dvojče po depu 10 m tam a to samé zpátky, natočit, stopnout, rozkuplovat, zkuplovat, znovu natočit, to jsou asi ajznboňácká prostná, co?
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1033
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 10:21:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MB - jinak důvěrně mezi námi dvěma - nestoudně a bezostyšně si loudíš o facku....
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17516
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 10:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371 - ono ze SO na NE a v NE asi těžko někdo může čekat nákladní dopravu.
Pokud já vím Zawidow ani Škoda v NE nejezdí. Vše má omezení 1-6.


Zjisti si, jak to jezdilo ve čtvrtek, v pátek, včera, dnes, jak to bude jezdit zítra...

MN2 - Jezdí li dvojče po depu 10 m tam a to samé zpátky, natočit, stopnout, rozkuplovat, zkuplovat, znovu natočit, to jsou asi ajznboňácká prostná, co?

Jo aha, pán se z peronu díval na mašinky u boudičky, tak to jo...

nestoudně a bezostyšně si loudíš o facku....

Tak to už se mi třesou kolena.


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3591
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 11:20:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové trochu uberou na plynu, což?
Šílenec jistě netuší že by musel přejít přes nasraného starého vola...
Jen tak mezi námi, tam tamy neduní nějakou špatnou zvěst o těch 7. Že by povedený stroj?
(Až na tu absenci ARR.)
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1036
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 11:29:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MB- pán se taky zeptal, druhej pán se může kouknout do lejster. Byly to 770 a 771. Možná že to bylo plánované pálení nafty, možná nácvik na sparakiádu, možná kontrola kapacity baterií. Nebo nějaký tajný obřad Cargo.

Co Ti dělaj kolena je mi šumák, co by dělal gesicht po aktu taky. To jen abys věděl,že jak se do lesa haleká tak se z něj i ozve.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5052
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 12:04:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V pátek z 23 Catrů byl bez výkonu pouze 51,53,54. (MO,oprava-nevím teď to hledat nebudu) 64 je po té nehodě a jinak ostatní na výkonech.

Jestli o víkendu není co vozit není problém strojů.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1039
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 12:30:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starej céry - tím myslíš MB ? Předpokládám že šílenec jsem já. Tedy šílenec nic tušit nepotřebuje - až nadejde čas tak se uvidí.Já už hospodářských zviřat překlopýtal...
Podej bližší specifikaci. Kdyby se jmenoval Klaus a dřepěl na Hradě je mi to jedno. Kdybych dostal na budku tak taky ale alespoň jednou bych se trefil.

Špatný nebudou ale na dětský nemoci mají právo. 755 je měly taky.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1040
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 12:36:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry - nakonec nebyl jsem to já, kdo se první do někoho navezl. A na boha nevěřím tak si dovolím se ,,Nadčlověku MB " bránit. Jak, to je moje věc.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3592
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 13:01:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šílenče co takhle nahled a vtip? Trochu humoru nikdy nezaškodí..
No právě že ani dětské nemoci (pochopitelné) jsem nezaslechl. Tak mi to připadá překvapivé. V tom případě mají v MuN velkou 1.
Že tam blbnou s dvojčaty mi připomíná 742. Měli jsme na kusu papíru, které spolu nejezdily kdyby se čert rozkrájel. Jen příklad (čísla fikce) 40 s 41 a 42 s 43 bez problémů. Ale jakmile se spojily jinak, tak se hádaly. Buď jezdily proti sobě nebo jedna musela být v solo a druhá v 2čl a to v tom lepším případě.
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1041
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 13:16:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starej cerry- no nejsem ajznboňák, jen starej ale zvědavej chlap. 755 i sedmičky někdy mají problém ve dvojčeti u 771 to ale bylo něco vážnějšího neb se odebrala na reklamaci / garančku/ a i tak pak nějaký čas jezdila jen sólo. Závady jsou zřejmě prkotiny ale jsou. Možná ,že to je stejný jako u těch 742. Nakonec když se kdysi začaly dávat do dvojiček Barči ve Vršovicích taky se občas přetlačovaly nebo přetahovaly. A nikde jsem nepsal,že jsou špatný. Na co třeba fýrové žehrají je hluk na jednom stanovišti, teď nevím na kterém....
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17517
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 13:19:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC - No právě že ani dětské nemoci (pochopitelné) jsem nezaslechl.

Jaký by taky mohly mít dětský nemoci, když u jinejch dopravců jezděj už roky bez větších problémů?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1043
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 13:32:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MB ale s trochu jinejma útrobama- Mirell apod.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5058
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 13:46:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu stávkoval Mirell a na některých strojích elektronika,přehrával se sofware. Někdy se čeká na servis, třeba 51 měla nehodu-nějaký čas stála jako nyní 64.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1045
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 13:53:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371 - no vida. Ostatně i OKDD má ve své flotile Brejle 7 s různými odlišnostmi podle roku výroby. Třeba navzájem kompaktibilními ale odlišnostmi.
Pokud mě tedy můj trouchnivějící mozek neklame....
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5062
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 14:06:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jsem nezažil Český výrobek bez problémů. Nutno však dodat,že ve srovnání s 814,843,854 je 753.7 nejmenší potížista.
753.009
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.150.166.17
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 15:21:22    Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle: Ostatně i OKDD má ve své flotile Brejle 7 s různými odlišnostmi podle roku výroby. Třeba navzájem kompaktibilními ale odlišnostmi.

U Carga je situace trochu jiná asi v tom, že od dob výroby těch prehistorických 753.7 pro OKDD uplynula nějaká doba a došlo k určitému vývoji, i na základě zkušeností z provozu s těmi prvními kusy a k určitému "usazení a vyjasnění" i na straně výrobce a taky u dodavatelů. Za další, pro Cargo se vyrábí celá série de facto najednou kus za kusem bez významných přestávek, tudíž se zřejmě daří eliminovat vzájemné rozdíly mezi jednotlivými kusy způsobené prodlevami ve výrobě. Za další (zjednodušeně řečeno), ČD Cargo již v zadávacím řízení požadovalo, aby během výroby nebyla provedena žádná změna v odsouhlaseném provedení, tak je výrobce asi nucen to hlídat.

Na druhou stranu, tohle: "na některých strojích elektronika,přehrával se sofware" bývá čas od času problém, kterému výrobce lokomotivy nedokáže absolutně zabránit (jasně, teoreticky jde samozřejmě ošéfovat všechno, ale nežijeme v iluzi, ale v reálném světě). Fakt, že jeden z (mnoha) dodavatelů, v tomto případě tedy výrobce řídicího systému, udělá na již vyrobené a provozované lokomotivě v rámci svého servisního zásahu upgrade svého SW, kdy jsou např. měněny karty regulátoru nebo přehráván celý SW, není sice nic tak neobvyklého, ale je hlavně otázka, jestli o všech těchto změnách mají všechny zúčastněné strany včasné, kompletní a úplné informace. A protože žijeme v tom reálném světě, tak... Tak si odpovězte sami
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1049
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 15:26:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

753.009 děkuju za info. Vím, že 755 Mirel nemá a 7 ho maj. Jinak je to celkem logické.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3593
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 17:07:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na co třeba fýrové žehrají je hluk na jednom stanovišti, teď nevím na kterém.... no tak to tipuji že 2. To proto, že je za ním hned kompresor? To mi napadlo při prohlížení obrázků a schémat strojovny jakou nevhodné umístění. Ale jen hádám.
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
lučíni
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.195.169
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 17:23:56    Odkaz na tento příspěvek  

jo a taky jsou tam ventilátory chlazení.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1050
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 17:29:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry- jo to je vono. A snad chlazení odporníku EDB. Jinak pohledy jsou rozličné - Mirel některý chválí, jiný zatracuje. Jeden na něj jde s příručkou jiný si s ním hraje. Ani ze Slovenska nejsou názory jednotné.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2016
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 18:54:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirel je docela tichej a tón je nevýraznej, tedy je potřeba se na něj dost soustředit, aby ho člověk nepřeslechnul či se více soustředit na svit modrého světla na opakovači. Mluvím o laminátkách, které jsou docela tiché oproti traktorům. Když člověk začne brzdit BS-2, která je hlučnější, tak není moc dobře slyšet. A v některých případech je i mimo zorné pole. Jsem zvědav, jak DI vyřeší (pokud to řeší) sražení člověka Taurusem, kdy strojvedoucí uvedl do protokolu, že si ničeho nevšimnul, protože věnoval pozornost Mirelu...
Na druhou stranu chápu jeho nasazení, protože by měly být delší prohlížecí lhůty než u klasického VZ, tedy nižší náklady.
Martin
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1054
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 19:12:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin 2- jo tak tohle mi ten fíra taky říkal, tedy o tom odvádění pozornosti. A hlučnost se vyskytuje - za zády má fíra rozvaděče a útroby z Mirelu a tak asi nezbylo místo na pořádnou protihlukovou přepážku
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 1-2006
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 19:27:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

František_plášek: Kdyby měla 753.7 ARR, řekněme originál od Matella. Tak by s funkční dynamikou měla parametry minimálně jako ESO.
Rychlost +/- 1 km/h, minimální rychlost určitě aspoň 5 km/h. Rozhodně se ARR používalo a snad i používá na dálkově řízených posunkách, takže by to fírům nejspíš stačilo.