K-report
 

Archiv do 13. listopadu 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv do 13. listopadu 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
jirka z .....
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 09:27:04    Odkaz na tento příspěvek  

suri: tak to je jeste lepsi, nez jsem myslel :-).
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8828
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 09:36:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof: Prostě z kralup (a ekvivalentních okresních děr okolo Prahy) není dost lidí na samostatný přímý vlak. Jejich přistupování do dálkových R je degradace těchto R. Os dojíždějí do Prahy plné jen díky tomu že všude zastavují. To jsou axiomy.
Mladějov: Chyba. Lidí je plus mínus stejně, ale rychlíků přibylo. trať 220 je klasickou ukázkou, že počet lidí se nezvedne s počtem vlaků.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 58227
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 09:55:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6872
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 10:02:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jejich přistupování do dálkových R je degradace těchto R.

A proto je vhodné, aby skutečně dálkové rychlíky (nebo EC, IC, expresy; to je jedno, jak to nazveme) v těchto stanicích vůbec nezastavovaly.

Prostě z kralup (a ekvivalentních okresních děr okolo Prahy) není dost lidí na samostatný přímý vlak.
Ano, proto je vhodné, aby jejich výchozí stanice byly jiné (např. Slaný?).

V některých okresních i neokresních městech ("dírách"?) v okolí Prahy to splněno není (Kolín), ale jinde naopak ano (Kralupy).

"Rychlík" Praha - Kralupy - Hněvice - Roudnice - Bohušovice - Lovosice - Ústí - Děčín není dálkovým rychlíkem (stejně jako jím nejsou další "rychlíky" na řadě dalších tratí), ale spíš takovým "Regional Expressem" (= spěšným vlakem).
Ivo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2275
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 10:06:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na 220 budou asi využitější R, které jedou z Prahy po liché hodině a přijíždět před lichou. V ČB od nich nebudou přípoje na jih/od jihu.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1687
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 10:07:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>Chyba. Lidí je plus mínus stejně, ale rychlíků přibylo.

Doprdele Káeme,ty budeš lhát,vymýšlet si a zkreslovat jen aby to "vyšlo" podle tvý pošahaných představ,který za každou cenu vydáváš za skutečnost ?

Já po tý 220 jezdím.O kolik % jezdí méně R,SP na 220 na trati Praha-Tábor než před 10 lety ?

Když jsem ti popisoval,jak většina lidí dojíždějících do Prahy z 212 přešla na auta,včetně mne,tak to prostě ignoruješ.

Když ti někdo napíše něco o možném zlepšení dopravy třeba zastavením R v Čerčanech tak čtu něco jako"můžou být rádi,zoufalci,že maj v Praze práci,ať jedou Os,stejně pojedou."

Chováš se přesně jako prototyp arogantního tupého Pražáka,pro kterého jsou ti dojíždějící zoufalci,zato sám musí mít interval tram 3,75 a metro do pole,protože "to je něco úplně jinýho".
A adoruješ 5 let nebo kolik prázdnou AE-jo,to je v Praze,viď ?
Já vůbec nechápu,proč na těch chimérách tak zoufale trváš ? Asi absolutní neznalost věci,provozu ?

Ono když pojedou lidi třeba tím poloprázdným R z Čerčan,tak můžu ušetřit 1x451 na souprave ptg z Bene a naopak UŠETŘÍM a lidi budou SPOKOJENĚJŠÍ.

Ale to je na tebe moc složitý,ty že jsi ekonom ?
S trojčlenkou.
No sorry.

Hele,nic osobního,ale nasral jsi mne tou svojí arogantní tupostí dokonale a divím se,že se s tebou tady pořád někdo má trpělivost.

A prosím ušetři si v reakci tvá obvyklá klišé o šotouších a penězích.Já žádný šotosystémy a VRT v kotlince nepovažuju za nutný a co se týká Čerčan apod-dneska tam jedu jen občas a osobně mne ani KM jako radní pro dopravu středočeskýho kraje nevyvede z míry.

Třeba něčemu rozumíš,ale dopravě určitě ne.
Jsi tady druhej největší odborník hned po Boblickovi-taky si jen mele svou.
Já myslel,že je cílem lidi vozit VHD za rozumnou cenu a ne je z ní vytlačovat do aut.
Doufám,že nikdy nebudeš mít možnost o ní rozhodovat.Diletantů na vysokých postech je už v tomhle státě dost. Pro Tebe jsou nějaký průzkumy a fakta jen sprostá slova,když náhodou nesouhlasí s tvými teoriemi.

Tak nám předveď svou představu třeba okolo Prahy-kolik R,kolik Os a jak často,když ti odborníci jsou kreténi nebo šotouši nebo nádražníci ?

Já fakt nemám slov.

Zdar.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3148
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 10:16:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co říkáte sewstavě:
- současný odbor dopravy Stč + pražskej radní pro dopravu KM?

To by byla sestavička a vejsledky...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1688
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 10:31:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlček: Kdybych tady měl flašku,tak si dám veelkýho panáka.
No passaran s blbostí !!
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2041
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 10:32:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

není dost lidí na samostatný přímý vlak
Prosím o doložení tohoto blábolu přepravním průzkumem, který by to potvrzoval.
Protože mám z těch davů stovek lidí, které v Kralupech každé ráno čekají na R (a logicky tedy vystupují až v Praze) a z dalších davů, které sice jedou z Kralup osobákem (mimochodem už z Kralup narvaným), ale v drtivé většině až na Masaryčku, totiž pocit opačný.
Takže čekám na statistická data, jinak již nemá tato diskuse smysl.
Stránky o mém modelovém kolejišti
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1689
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 10:38:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

L-f: Doloží tak akorát howno.Jen kecy.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3836
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 10:58:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Přesně. Asi by bylo nejlepší kategorie vlaků zrušit.
Mladějov: KMa je potřeba brát, jaký je, a myslet si svoje.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8831
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 11:02:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PVlček3148: bohužel se asi dohodnou ti druzí dva.
LP: Ty stovky lidí co půlhodinu... Ráno v kralupech nevidím, pravda, ale často vídám odpoledne, a i když vemu v úvahu, že odpoledne je roztaženější, dojíždějí sólo pantografy do Kralup plné asi jako dvojice do Berouna...
Mladějov: Dej si placku na čelo a nohy do lavóru. nedělej tak velký odstavce. nekřič.
Jen pár omylů:
-mě vyhovuje současný trend Ropidu zastavovat všude a vším, tak ho hájím. nemusím tedy předvádět žádnou svou představu.
- jsem ochoten přistoupit na R z okresních měst, pokud to něco přinese - třeba že tam nebude dojíždět Os každou půlhodinu. tedy os zkrátit např do čerčan. to znamená že jsem velmi flexibilní a netrvám na osobáku jako ty na rychlíku a ještě v taktu.
-boblick provozuje dopravu prakticky a zjevně se jí uživí, což je poměrně podstatné kriterium. být s ním srovnáván vůbec není špatné, na rozdíl od srovnání s těmi, co o dopravě jen šotožvaní.
- A ted to nejdůležitější: Rychlíky na trati 220? Před deseti lety nevím, ale před 7 lety odjezdy z Prahy zastavující v Benešově : 6,17-7,17-9,17-12,17-14,17-16,17-17,17-19,17-21,17 tedy 9 ks, nyní od 5,16 do 22,16 celých 16ks. TAK EŠTĚ DO LŽU?!?!?!?!

taxe laskavě mírni amožná se i omluv. nazdar.


(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6874
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 11:21:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jsem ochoten přistoupit na R z okresních měst, pokud to něco přinese - třeba že tam nebude dojíždět Os každou půlhodinu. tedy os zkrátit např do čerčan.
... což by za stávajícího konceptu jen tak mimochodem ani nepřineslo snížení potřeby vozidel o jednu náležitost (jen by místo desetiminutového obratu v Benešově byl půlhodinový obrat v Čerčanech, včetně negativního vlivu na provoz v podobě obsazení další koleje stojícím ptg), ale hlavně že by se nějaký ten vlkm ušetřil, že.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1690
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 11:28:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>Dej si placku na čelo a nohy do lavóru.
Ano,KMe,beru,vytočil jsi mne a omlouvám se.Přehnal jsem to a to dost.
Máš mne na lopatkách.

>nemusím tedy předvádět žádnou svou představu
Aha :-)

>být s ním srovnáván vůbec není špatné
Jestli se uživí nemá vůbec co dělat s jeho blábolama o VHD a cílenou provokací,jak sám přiznal.

>R na 220
Schválně najdu.

A zajímalo by mne(nemusíš to sem psát),jestli něco z toho,co jsem Ti napsal jsi schopen reflektovat.

Dám si oběd,kávičku s dvojitým cukrem a půjdu dělat něco užitečnějšího.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8832
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 11:52:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Ale snad reflektuju,proto diskutuju, ale nemusim souhlasit, no ne? A snad mám i alternativní návrhy (pokud tedy R tak za příplatek - no není to vyjití na půl cesty? ). No dám si taky oběd. Ty R nemusíš ověřovat , jsou z CD Ropidu JŘ 2003.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3150
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 11:56:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inu kdykoli jedu ptg na 090 - ať ráno nebo i odpoledne - tak je rozhodující frekvence Ph - Krp.. Jistá výměna probíhá v Roztočích a Libčicích (zde ale oboustranně, t.j. i relace Libčice - Kralupy). Slabší je Řež a Dolany a o ničem Sedlec, Žalof, Ouholičky. Jen o fous lepší jsou Lebky. Když vemu odpolední aušus z Prahy dejme tomu 300 ks tak jich 200 dojede do Kralup a z toho 180 je relace Ph - Kpy. Pindy o tom že do Kralup to dojede jako do Berouna jsou zcela mimo.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8834
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 12:21:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Připočti ještě těch 15 lidí z odpolední Luny.
A ted si PV představ, že by se 180 lidí (tedy 360 za hodinu) vlezlo do R s pěti vozy (5x80=400) - to zbejvá 40 míst na relaci Děčín-Ústí-Lovosice-Roudnice-Praha.
asi holt vylejzáš vždycky, když je v kralupech nějaká axe, hokej, koncert a tak, co? Todle já znám, stačí vhodný okamžik k pozorování a statistikou prokážeme cokoliv.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3152
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 14:09:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo všední den ráno o půl devátý nebo v pátek odpoledne v pět se v těch Kralupech koná akcí.

Já spíš přemejšlím jak by se do toho ešusu s 300 lidma narvalo dalších 100-150 co dnes jedou tím krychlíkem.
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 14:55:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to je jednoduchý - půlka lidí uteče od vlaku úplně a ta druhá už se na stojáka nějak vleze. Sice sardinky hadr, ale má to být přece HROMADNÁ doprava.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4616
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 15:01:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucida: Píšu to tu už po několikáté, ale poslední dobou se do vozů lepí nálepky i s počtem míst ke stání. Takže místa je opravdu hooodně. Bohužel je trochu rozdíl mezi stáním v úseku Kralupy - Praha a Radotín - Smíchov.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7068
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 20:24:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
trať 220 je klasickou ukázkou, že počet lidí se nezvedne s počtem vlaků
A co zkusit uvažovat trochu dál než jen na obvyklé šototéma alá Švejci - tj. např. zauvažovat nad následkama mimořádností, výluk, zmršené přepravy kol, osekaných návazných spojů v jižních Čechcách ...
Když se byl arozkopaná Uhříněves a osobáky jezdily podle plotu, tak v nich za pár týdnů také lidí ubylo a teď se vracejí.
Na jisté přípražské zastávce pozoruji obrat cestujících při původním intervalu 30 minut a současném cca 15 minut víceméně totožný obrat cestujících? Znamená to podle Vás samozřejmě, že lid jezdí výhradně se mnou, že.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8843
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 10:21:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: ta diskuse byla víc nadčasová než nějaká výluka dopoledne. Bylo to právě a přesně o tom, že dojíždí-li odněkud nějaký počet lidí, nezmění se tento počet jen tím, že tam začne jezdit víc VHD. Právě vy byste měl uvažovat trochu dál a k pozorováním, o kterých tu píšete připojit druhou část: jaxe hýbaly při popisovaných jevech počty lidí v ekvivalentních busech. Vysledoval byste překvapivou závislost.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 58249
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 11:52:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Rudný se nedá křižovat, že (nejen) včera hnil Os 19956 v Řeporyjích proti odkloněnému R 1249 krásných 20 minut? Nebo jsou tam tak pomalý postupný vjezdy, že by se to nestíhalo?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8846
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 13:01:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zase ty švejci!
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6882
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 17:45:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bylo to právě a přesně o tom, že dojíždí-li odněkud nějaký počet lidí, nezmění se tento počet jen tím, že tam začne jezdit víc VHD.
Otázkou je, co by se stalo, kdyby k navýšení počtu vlaků nedošlo.

Jezdil by i tak stejný počet lidí?
Jeden konkrétní příklad - trať č. 238 - tam jezdily 2 páry rychlíků před 10 lety, jezdí tam i dnes.
Jezdí v těch vlacích pořád stejný počet lidí?

K možnému ukončení Os od Prahy dříve než v Benešově (viz Káemem zmíněné Čerčany) - jistě by nebylo od věci, kdyby měly vlaky z horního Pacifiku jezdit až do Benešova. Zejména kdyby takové zajíždění neznamanelo nárůst počtu náležitostí.

Trocha fantazírování - Horní Pacifik je téměř ideální pro aplikaci dvouhodinového intervalu mimo špičku a hodinového ve špičce, s křižováními Světlá - Ledeč - Zruč - Kácov - Ledečko - Samechov (až v případě posledního jmenovaného by bylo vhodnější, kdyby se vybudovala výhybna - dvě koleje tam jsou už dnes - ve Vlkovci; pak by se to dalo stíhat do Benešova i za max. 27 minut, tedy se zvládnutím ostrého obratu v Benešově).

Kdyby k tomu protažení všech vlaků až do Benešova (včetně zastávky v Mrači) došlo a kdyby zároveň zastavovaly rychlíky (zatím rychlíky, po - snad ne nedohledném - dokončení 4. koridoru alespoň mezi Benešovem a Táborem a s tím souvisejícím zavedením IC (nebo expresů, na kategorii víceméně nezáleží) by mohlo jít o vlaky kategorie Sp) došlo, nestačil by opravdu v úseku (cca) Senohraby - Benešov jen hodinový interval zastávkových vlaků (doplněný o zastavení R/Sp v Čerčanech a vlaky jedoucí z horního Pacifku)?
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3158
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 18:40:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně přijde principiálně jako hovězina ukončovat nějaký vlak 2-3 stanice před přestupním uzlem/cílem. Senohraby asi ne - jednak ta stanice k tomu moc není a druhak by prostě měl dojet do Cherchan. Nebo nikdo nedojíždí Senohraby (Pyšely, Pětikoly) - Benešov?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1693
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 19:31:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jako zavádět na 212 špičkovou hodinu je mimo úseku Čerčany-Sázava v kladiva naprosté plýtvání.
Notabene se trať projede cca za 3 hodiny.
Já bych řekl (a Káem nby měl radost),že současný GVD je velmi dobrý.Odpoledne po hodině ČČ-Sázava,víkendy totéž,dopoledne do ČČ 3,5h díra ale grafikon vyhovující,i síla souprav.Jen ty 810..

A půlhodinový takt ve špičce na 221 až do Bene (jinak hodinový) vidím jako potřebný.
Experimenty s přelézáním sta lidí nejlíp podchodem do šuku-nebrat. Ať si přestoupí ti jednotlivci z lokálky.

Velmi silné Mnichovice,Senohraby,silné Čtyřkoly.

Pětikoly nevím.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 4-2004

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 19:50:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Zlivský - v Rudné naopak současné vjezdy možné jsou...
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 58258
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 20:29:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tím spíš nechápu, proč osobáky vyhnívají pod kopcem. :-( 20 minut není vůbec málo...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 382
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 21:47:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_z: 20 minut opravdu není málo, ale už je to tu klasika, jak zde na hrbaté každou chvíli zpříjemní cestování kvůli jakékoliv banální výluce na 171, kterých je v průběhu roku jako máku - od zrušení pravidelných vlaků, které jedou v době odklonu Švejků až po zpoždění, protože Švejk má vždy přednost, že.... To co jinde jde, že by vlak, kvůli kterému je narušená pravidelná doprava, zastavil pro nástup a výstup v těch zastávkách, které by jinak obsloužil zrušený vlak, tady z nějakého důvodu nejde. Tady už je to zralé na to, aby existoval celoročně zveřejněný JŘ tratě 173 v případě bezvýlukového stavu na 171 a v případě výluky na 171, podobně jako někde jsou jízdní řády zima/léto

to by sakra nešlo ukončit po dobu výluk na 171 Švejky v Berouně s tím, že si kaštani vlezou do ešusu - na přestup je tam 10-12 minut pro oba směry. Sice by se trochu prodloužila lidem jízda, ale zase by to kompenzoval vyšší komfort ve srovnání se slizkou koženkou

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1694
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 22:05:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ehm a když opět a zase Švejci,jak by vycházelo je mít výchozí/končící ´ve Zdicích s přípoji na plzeňské R ?¨

Jen okamžitý nápad.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 58261
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 22:25:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suri:
Švejk má vždy přednost asi jen u někoho. Nejednou se mi stalo, že jsme prostáli na vjezdu do Nučic, Rudný a Řeporyj víc jak 10 minut. Tohle je zase opačný extrém (a tady šlo o prd, osobák by i v Rudnej pár minut proti Švejkovi čekal...).
Možná je problém v tom, že jsou fírové a fírové. Někteří i přes Rudnou dokážou na hlavák přivízt +5 (i se třemi vozy), jiní ("šetřící mašiny") přivezou i s pouhýma dvěma +21... Na hrbatej se styl jízdy na JD projeví hodně. Takže zatímco v pondělí projel Řeporyjema R 1249 v 14:16 (osobák dostal +11), včera až v 14:26.

Ukončování v Berouně bych jako dobré řešení nebral, to už spíš bych se Švejkem na 173 párkrát zastavil, stejně se přes pár stanic a zastávek stejně jede krokem. (Lidem vadí přestupy, pak jízdní doba a až pak čím jedou, i když třeba remcaj naprázdno.)
A byla doba, kdy to šlo - R 1243 jednu dobu stavěl za osobák snad dokonce všude. Takže to jde.

Průšvih je, když dojde k souběhu výluk. Těžkpo něco plánovat, když máš jednokolejný provoz Zliv - Dívčice, Dívčice - Číčenice, výluku s NAD z Písku do Vráže a ještě odklon. Pak stačí, když je zatěžko přehodit v ČB obraty (1249 točit od 1242, což se jinak celkem běžně děje) a už z Budějc jede 1249 pozdě...
Jenže když to nikomu očividně nevadí, tak se to neřeší, k souběhům dochází a nějaké zpoždění na 173 je pod rozlišovací schopnosti zodpovědných.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 383
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 22:55:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

173 i když jednokolejka, kde čas na obrat je šibeniční na obou koncích (3 min. na Smíchově, 4 min. v Nučicích) a s křižováním v Řeporyjích vykazuje za normálních podmínek podivuhodnou stabilitu a dá se říct, že šlape jako hodinky - je totiž za normálních podmínek prakticky nezávislá na okolní síti. Jenže když se do takového systému pustí tak náhodný element jako je Švejk, tak se to musí zákonitě sesypat. Vzhledem ke stavu 171 a neustálým výlukám, při kterých se opraví tu propustek, tu se ořeže větev bez výhledu na nějaké kvalitativní zlepšení, by bylo nejlepší Švejky mezi Prahou a Berounem odstřelit celoročně, než s nima dva měsíce z roku otravovat na hrbatý
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 58262
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 23:18:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže odstřelením mezi Prahou a Berounem ty vlaky můžeš zrušit až do Budějc, protože na přestup s mizivou spolehlivostí bude málokdo zvědavej a pak už bude opravdu dobrý tak na 810...
Osobně bych byl spíš pro taková opatření, aby to 173 tolik neodnášela. Při neplánovaných událostech holt Švejka vést, jak to půjde (případně s 810 na závěsu v trase osobáku), při plánovaných to u těch exponovaných obvykle vyjde do pauzy, kdy se protáhne (a nebýt stupidního dodržování D2, mnou zmíněný osobák by nemusel mít víc jak celkem přijatelných +6 - i když včera se to snad ani na předpis svádět nedá).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 605
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 23:25:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes ráno Nýřany (Nex kont.) odklonem přes Malešice, Hostivaří v čele 751.030 na "postrku" 363.050.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3159
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 08:06:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No dokud ty R byly výchozí z Berouna tak byla obsazenost asi desetinová. V ranní špičce je navíc ze Zdic do Prahy půlhodina díky Švejkům. Neboli trefujou se "přesně mezi" R na 170 a přípoj od nich v Berouně by byl osobákem (prodloužení jízdní doby o 25 minut). Navíc jsou na ně navázaný os na 170 ve Zdicích, čili třeba pro Zbiroh, Holoupkov, Praskolesy, Mýto etc. prodloužení jízdní doby taky o 25 minut.

To je bohužel důsledek ne vedení švejků z Prahy ale naprostý nekoncepčnosti stavby 3. koridoru kdy byl vynechán a definitivně tunelem shozen jakýkoli pokrok mezi Prahou a Popovicema.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3847
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 08:06:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: A i ty dva rychlíky na 238 znemožňují udělat slušný koncept s přestupními uzly.
Ano, na 212 lze tu hodinu teoreticky udělat, ovšem minimálně Světlá-Zruč by to bylo dost těsné. Jinak se to krásně nabízí, nuly ve Zruči a Ledečku, nula v Bečvárech. Jenže dojedeš do Kutné Hory ve 30, ale rychlíky v nule a to už je problém.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8852
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 09:40:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suri a Mladějov: Lidi, vy se rouháte . Za nápad na ukončování švejků ve Bzdicích a Berouně jsem dostal přes prsty a na už tolikrát. Žárlím na vás, protože MZ váš nápad odmítl velmi slušně a jiní káemobijci dokonce mlčí. Nemohli byste pod vaším nickem zveřejnit některé mé nápady? Možná by snáze prošly.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3161
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 09:47:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo ve Bzdicích a ne v Berouně. Tedy navíc s přestupem mezi osobáky v Berouně. To je myšlenka naprosto genitální.

A pokud tady hodíte argument že lze 200 posunout o půl hodiny tak lze, ale osobáky od Berouna přijdou o R přípoj ve Zdicích od Hořovic a Plzně...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8853
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 09:57:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.Vlček - a pročpak by nemohly všechny ty vyjmenované přípoje být na ty przeňský krychlíky? Tvé zdůvodnění existence švejků je velmi šotounikátní. ale zase tak špatně na tom ty "předšvejci" výchozí z berouna nebyli - podle tvého údaje by v nich muselo být 2-3 ks kaštanů, což bývalo v tom sólo motoru lepší. A za mnohem méně nafty.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6884
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 10:30:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:

Myslel jsem to přesně naopak - Havlíčkův Brod odj. X:10/příj. X:50 (přípojová skupina v celou) - Světlá X:30 - Ledeč X:00 - Zruč X:30 - Kácov X:00 - Ledečko X:30 - Samechov/Vlkovec X:00 (pak by bylo potřeba trochu zrychlit a 1 - 2 minuty v jízdní době ušetřit) - Čerčany příj. X:18/odj. X:43 (- Benešov příj. X:28/odj. X:33).

Pokud by měl na 4. koridoru, dokončeném alespoň v úseku Praha - Benešov - Tábor, jezdit nějaký spěšný vlak (jedoucí mezi BN a TA jako "zastávkový", tj. zastavující všude tam, kde to má smysl), tak by mohl být v Čerčanech ve směru od Prahy právě v X:40 a ve směru do Prahy v X:20 (což by mohlo přinést další zajímavé věci jako potkávání těchto vlaků cca v Olbramovicích a tím pádem možnost obousměrných bus-vazeb tamtéž, stejně jako dojezd/odjezd těchto vlaků do/z Tábora vždy přibližně o půl).

Jestliže nemá smysl ani ve špičce jezdit po větší části horního Pacifiku častěji než každé 2 hodiny (což je samo o sobě docela na pováženou), pak se nabízí ještě jedna možnost - zajistit hodinový interval v úseku Čerčany - Ledečko prokladem linek (Benešov -) Čerčany - Ledečko - Havlíčkův Brod a (Benešov -) Čerčany - Ledečko - Kolín (kde by byl za předpokladu existence moderního zab. zař. ve stanicích rovněž realizovatelný hodinový interval (alespoň v úseku Kolín - Uhlířské Janovice) ve špičce, s křižováními Uhlířské Janovice - Ratboř).

Ale jak jsem napsal, stejně to je v tuto chvíli nereálná představa (viz podmínka o dokončení části 4. koridoru), a možná i potom se bude realita ubírat trochu jinak.
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 10:43:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ať si Švejci jezděj, až bude spravená 171. V případě výluk na 171 teď 173 slouží fakticky jako další kolej 171 a má-li to takhle být dalších x let, tak by bylo záhodno aspoň zvýšit její propustnost - zabezpečit přejezdy, zvýšit rychlost kde to jde, nasadit adekvátní vozidla, která by pak rychlost využila a ne jako před pár lety zrušit Hlubočepy pro křížování a něco podobného chystat ve Vráži. Aby to nedopadlo tak, že až se konečně podaří postavit zastávky v centru Rudné nebo Jinočanech, tak se zjistí, že kvůli odklonům ze 171 není není kapacita a osobáky půjdou do kopru....

mimochodem zkrácením Švejků do Berouna by ubylo pár vlaků mezi Smíchovem a hlavním a hned by bylo místo na hlavním pro hrbatou
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3848
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 10:50:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Hodinu o víkendu Ti na 212 ani v úseku Čerčany-Ledečko nikdo nezaplatí. Sjezdu v celou ve Zruči a Ledečku zaručí CD/CT vazby oběma směry. Každopádně pro výsledné rozhodnutí by bylo potřeba znát sílu příslušné vazby.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8856
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 10:58:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na co bys Davide zajišťoval hodinový interval, když sám píšeš že ani dvouhodinový nemá smysl? Neblbneš trochu? Na horním pacifiku má smysl přesně to co tam je: vlak do práce a z práce (kdy se chodí do práce? v 11 dopoledne?), o víkendech rekráky pro pražáky (kdy jedeš na chatu? v sobotu ve 14,00?).
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6885
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 11:44:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:
S tím střídáním Čerčany - Ledečko - Kolín/Světlá (-Havlíčkův Brod) jsem to myslel jen v pracovní dny. O víkendech by se to řešilo jinak.


Sjezdu v celou ve Zruči a Ledečku zaručí CD/CT vazby oběma směry.
Ano, ale zase by to pak nevycházelo v Havlíčkově Brodu.
Jedině že by si to ty soupravy někde (třeba ve Zruči nebo v Ledči) půl hodiny odstály.
Tak jako tak by to v některém z míst nevycházelo ideálně.


Káem:

Nikde nepíšu, že "ani dvouhodinový interval nemá smysl".
Naopak - (nejen) podle mě obecně platí, že má-li mít smysl vůbec na nějaké trati provozovat osobní dopravu pro účel jiný než "sezónně-rekreačně-turistický", pak by tam měl být dvouhodinový interval celotýdenně, plus ve špičce zkrácený na nejvýše hodinový (s možností, že posilové spoje by jezdily "netaktově", ale to by nebyl - vzhledem k omezené možnosti křižování - případ horního Pacifiku).

Jestli se má jezdit "pětkrát denně podle potřeb občanů", tak něco takového lépe zajistí autobus (resp. midibus nebo mikrobus).

Hodinový interval na 014 jsem myslel jen ve špičce a jen v úseku Kolín - Uhlířské Janovice.
Nešlo by o nic nového - ty posilové spoje tam ve špičce pracovních dnů jezdí už dnes.
Jen to není přesně každou hodinu, ale jde o "netaktové" posily.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3163
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 11:54:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No když tak pozoruju odpolední šukafony na tý 173 tak tržby ze Švejků z Prahy musej bejt násobkem. Protože 30-40 lidí jezdí těma nejslabšíma Švejkama v sedle a jde o dálkovku o kterou by se přišlo.

To je spíš o tom tlačit na vyřešení situace na 171 resp. Praha - Beroun. Ne o omezování dopravy tam kde je frekvence a ježdění po novejch koridorech v pustině protože se tam líp staví.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8860
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 12:03:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David6884 cit: "Jestliže nemá smysl ani ve špičce jezdit po větší části horního Pacifiku častěji než každé 2 hodiny " jsem tak jako chápal.... Na horním pacifiku ( a na čerčanské větvi dolního) je taková vlastnost, že to ty busy nenahradí, to je jedna z mála tratí, kde silnice vedou úplně jinudy a nejsou kapcitní. takže vidím lepší (a efektivnější a životaschopnější) 5x denně šukafon s 60 lidma, než 10x denně s 30, to sorry.
PV: uber 10-15 lidí

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6890
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 14:50:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:

Jestliže nemá smysl ani ve špičce jezdit po větší části horního Pacifiku častěji než každé 2 hodiny = jsem myslel jako "jesliže nemá smysl mít tam ve špičce třeba hodinový interval" (ne naopak "jezdit tam každé 4 hodiny" nebo "jezdit tam 5 x denně").

Samozřejmě že neplatí, že 5 párů spojů denně by v součtu přepravilo stejný počet lidí, jako by přepravilo 10 párů spojů. Minimálně pro část lidí by neexistoval časově vhodný spoj.

A ty největší "socky", které by si klidně na těch v součtu 5 spojů denně počkali nebo se tomu přizůsobily, už by vzaly zavděk i autobusem, i kdyby měl mít dvakrát delší trasu i jízdní dobu než vlak (mimochodem s tou delší trasou autobusu oproti vlaku to tam taky neplatí všude - viz úsek Světlá nad Sázavou - Ledeč nad Sázavou).
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1695
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 15:03:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidi,do horního Pacifiku prosím nerýpat.
Lidem to vyhovuje. Jezdil jsem tam často,nyní občas.Frekvence stabilní,spíš prázdné večerní spoje (20h+) ale solidní základ kdykoli kromě sobotního večera (kdy by lidi třeba z návštěv,z hospody ap.)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3849
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 16:39:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Já bych se naopak snažil i do horního pacifiku alespoň v největší špičce posílit na hodinu. Dvouhodina rozhodně není atraktivní nabídka.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3232
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 21:04:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V celém úseku na hodinu není přepravní poptávka. Ani ve špičce.
A také myslím, že byste se tady měli zabývat něčím jiným, ne Pacifikem.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
.... a další stroje slavné doby odlétají na jih..
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3852
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 21:24:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jgcp: Měl jsem dojem, že ta trať sem patří taky. Ale koukám, že ne. Tak pardon.
Každopádně když už se to nakouslo, dovolím si ještě reagovat na "V celém úseku na hodinu není přepravní poptávka. Ani ve špičce." - možná pravě proto, že nabídka stojí za starou bačkoru. Cca dvouhodinový interval ve 21. století není atraktivní a příspívá k úbytkům cestujících a přechodu k IAD, a to plátí obecně. Má-li ta trať přežít dalších 20 let, musí se interval zkrátit.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6895
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 23:14:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cca dvouhodinový interval ve 21. století není atraktivní a příspívá k úbytkům cestujících a přechodu k IAD, a to plátí obecně. Má-li ta trať přežít dalších 20 let, musí se interval zkrátit.

Souhlas.

Stejně je nutné si uvědomit, že má-li přežít těch 20 let, tak na ni budou dřív nebo později potřeba nová vozidla (skutečně nová, ne Reginovy).

A také myslím, že byste se tady měli zabývat něčím jiným, ne Pacifikem.
Vím, že dolní i horní Pacifik patří do jiné diskuse, ale když už se diskuse "načala" zde, tak považuji za logické v ní případně pokračovat taky tady.
Navíc v tomto diskusním vlákně přece jen převažují dískuse na téma "co by se mohlo/mělo změnit a jak by to mohlo/mělo jezdit", zatímco diskuse o Pacifiku je hlavně diskusí o provozu.

Spočítal jsem, že i při (čistě teoreticky!) hodinovém celodenním intervalu všude (reálně vzato dvouhodinovém intervalu mimo špičku a hodinovém ve špičce) by na zajištění provozu na tratích 212 (+ Světlá - HB a případně i Čerčany - Benešov), 014 a 235 stačilo 13 náležitostí (tzn. 13 vozidel + navíc záložní vozidla; do tohoto čísla neuvažuji víkendové sezónní "klasické soupravy").

Věděl by tu někdo, jaká je současná potřeba vozidel (bez těch "klasik" na víkendových vlacích z/do Prahy) nasazovaných na tyto tři tratě?

Díky za info.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 23:16:38    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov (9.11.) "Při nedávné cestě ..." Lze si to vysvětlit tak, že jedete z Prahy do Českých Budějovic občas nebo jste denním zákazníkem ... Dělat závěry z jedné náhodné cesty je dost odvážné.
Já jsem taky dnes jel "náhodně" z Votice / Benešova do Prahy rychlíkem 644, který jede po dvouhodinové "díře" a cestující v něm stáli. Takže klidně mohu tvrdit, že by v něm nestáli, kdyby jel i rychlík o hodinu dříve, protože frekvence by se rozdělila mezi dva vlaky. I já bych uvolnil ve vlaku 644 jedno místo, protože bych jel o hodinu dříve ...

V řadě států Evropy je doloženo, že hodinovým taktem počet cestujících narůstá. Bylo by s podivem, kdyby tomu tak nebylo i v Česku ,.. jenže někdy to trvá trochu déle a je tu čertovská otázka, co lze považovat za "plný vlak"... S ohledem na oběh souprav prostě se prostě musí vést vlak relativně vezoucí pouze vzduch, aby v opačném směru táž souprava vyžadovala posilu ...
Tohle platí v městské dopravě. Jedním směrem jezdí autobusy v pětiminutém intervalu našvihlé, v opačném směru by stačil jeden za 20 minut, odpoledne je to naopak ...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3857
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 23:26:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Už jenom technická: Pokud mě paměť neklame, tak souprava se skládá z náležitostí. Tzn. že počítáš, že by jezdily jednovozové soupravy? Ale nechce se mi přesné vysvětlení pojmu "náležitost" hledat. Radši bych se držel pojmu souprava či jednotka.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3858
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 23:39:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: "V řadě států Evropy je doloženo, že hodinovým taktem počet cestujících narůstá. Bylo by s podivem, kdyby tomu tak nebylo i v Česku"
Takhle obecně to tvrdit nelze. Ani posílení vlaků na dvojnásobek ještě nemusí znamenat nárůst cestujících, dost záleží na lokalitě a vůbec potencionální poptávce. Ovšem dost často to tak bývá - zvýšení nabídky dokáže zvýšit poptávku. Skvělou ukázkou je navýšení nabídky na trati 090 po dokončení modernizace, kdy poptávka stoupla o více jak 300%. Další ukázkou je posilování příměstské dopravy těsně za Prahou, na většině tratí kolem Prahy počet cestujících roste. Ovšem v delších vzdálenostech mnohde i přes nárůst nabídky klesá. Tam bude hlavním důvodem přílišná pomalost veřejné dopravy ve srovnání se souběžnou silniční sítí, zpravidla dálnic a neschopnost zejména regionálních objednavatelů na to reagovat zkrácením intervalů rychlých regionálních vlaků (spěšné a zrychlené vlaky) - například Benešov nebo Kralupy.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6898
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 00:21:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:

O. K., aby nedošlo k nedorozumění - mám na mysli 13 jednotek (i když možná opravdu jednovozových - Regioshuttlů ).


Obecně - ještě k tomu někým (užitečnému/násilnému/idiotskému/strojovému - přídavné jméno (na výběr uvádím jen ty, které se v souvislosti s tímto pojmem objevily v diskusi na těchto stránkách) vyberte dle libosti ) taktu - jestli mají zastavovat v Čerčanech vlaky, které ve směru od Prahy nezastavují v každé zastávce, a jestli mají být od těchto zrychlených vlaků (jedoucích pochopitelně v pravidelném taktu - každé 2 hodiny nebo každou hodinu) přípoje i na horní Pacifik, pak je logické, že i vlaky na horním Pacifiku budou v tom taktu jezdit.

Jednou z věcí, na které část cestujících na různých tratích nadává, jsou různé delší prostoje vlaků při čekání na křižování nebo i z jiných důvodů.
Takové prostoje jsou právě i u některých vlaků na trati č. 212.
Případné zavedení taktové dopravy (snad kromě případných odchylek v pracovní dny ráno) i na zbývající části tratě č. 212, za současných (tak jako tak vhodných) úprav některých stanic by tyto prostoje odstranilo.

Naopak snahy o "odchylky oproti taktu" mohou v daném případě právě způsobit ty prostoje (a možná, že by se pak ty vlaky neměly kde vykřižovat - těch možností ke křižování na celé trati moc není, a úseky Ledečko - Zruč a Ledeč - Světlá z mého pohledu k taktové dopravě přímo vybízejí).

No nic, konec fantazírování z mé strany (alespoň pro tuto chvíli ), přeji hezký víkend.
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3233
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 11:43:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Je mi celkem jedno, jestli sem ta trať patří z hlediska rozdělení diskusí, myslím si jen, že si aktuálně nezaslouží se v ní moc rýpat. Protože se může klidně stát, že se to tady nahradí autobusy v úsecích s nižší dopravou jen proto, že se o té trati psalo na Káčku...
Měl jsem Vás za člověka, který má přístup k datům. Zřejmě asi ne, protože jinak byste nemohl chtít zkrácení intervalu a zlepšení nabídky, která stojí, dle Vás, za bačkoru. Víte kolik potenciálních zákazníků tady oslovujeme? Kolik společností zde zaměstnává naše potenciální zákazníky? Domnívám se, že hlavní přepravní proud je z kopců do údolí, nikoliv v rovině údolí-údolí.
Ale možná se jen pletu a neznám, nevím...Opět je to o tom, jestli zvednout nabídku a nebo vyvolat poptávku.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
.... a další stroje slavné doby odlétají na jih..
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3234
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 11:49:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad zavedení intervalové dopravy:
David >Jednou z věcí, na které část cestujících na různých tratích nadává, jsou různé delší prostoje vlaků při čekání na křižování nebo i z jiných důvodů.
Ano, to je nejspíše ten hrobař lokálek, protože díky tomu sjedeme od Zbra na město a tam spočineme 10-30 minut, protože chvíli před námi odjel motor z města...A přece nemohou jet dva najednou, že? A navíc jede vlak jen na Čáslav a k tomu přípoj přece dělat netřeba, protože hlavní přepravní proud je na Kolín...
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
.... a další stroje slavné doby odlétají na jih..
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3235
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 11:53:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud dovolíte shrnu:
Nejsou peníze a ani nikdy nebudou. Na nákup vozidel, na úpravu tratí a jejich tech. stavu. Není politická vůle a ani nikdy nebude.
Potom se mi nedivte, že se mi nelíbí, že diskutuje o něčem, co se nikdy nezmění (fantazírování). A k tomu jen dodám, že jsem tady jako jeden z mála stále věřil ve výstavbu KH oblouku...A přitom k tomu stačí už prakticky jen jedno. Ale to jsem již vypsal výše.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
.... a další stroje slavné doby odlétají na jih..