K-report
 

Archiv do 17. května 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv do 17. května 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1179
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 08:53:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlost - hm, asi se nechtělo.....

Hroch - nevšiml jsem si, že bych žádal ztotožnění. Každý máme jiný pohled na svět a dění v něm. Nic zvláštního. Možná,že to je dáno věkem a zkušenostmi, možná něčím úplně jiným. Klidně věřte komu chcete, to Vám nemůžu zakázat a ani bych se o to nesnažil. Proč taky ?

Bram - dík za info, podívám se. I když mě spíš zajímají spolky nekonfliktní.
Někdy mě tyhle vztahy mezi spolky serou ale nic s tím neudělám.
Proto rád vzpomínám na doby, kdy se to dělalo napůl na černo, ale ve prospěch věci. Ovšem tenkrát nikdo nevzýval mamon a vše se dělo pro potěchu zainteresovaných a obecenstva.....

Ohledně zlodějny - taky nekradu a nepodrážím ale vycházím z presumpce neviny - není li to na papíru je to o ničem. A pokud někdo na 100% ví, že to je nezákonná zlodějna, pak má principielně konat. Nebo ne ? Ohlašovací povinnost zrušena nebyla....
Já takové informace nemám. Celý případ se mě tedy dotýká jen potud, že se možná půjdu svézt a možná si to vyfotím.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2023
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 09:27:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle 2: Kéž bys měl pravdu. Ale tento stát má právní systém takový, který nahrává lumpům. A i když to nakonec dle zákona protiprávní jednání je, tak to ještě neznamená, že soud to bude vidět stejně. A věz, že je mnoho případů, kdy rozhodnutí soudu bylo zcela opačné, než se očekávalo a to i ve zcela jasných případech. A když se odvoláš, tak se to povleče mnoho let a opět s výsledkem zcela nejistým. Stojí to nervy, čas, úsilí, peníze a bůh ví, co ještě.
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1786
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 09:29:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen pro pořádek, poněvadž na ten ostatní hnus nemám žaludek reagovat.

ČD byly již před pár lety dotazovány ohledně možnosti nasazení řady 830/831 na pravidelné vlaky na Pražském Semmeringu. Odmítly s tím, že tato vozidla v Praze k dispozici nemají, mít nebudou, jejich cílem je zbylá vozidla těchto řad ve svých depech po republice co nejrychleji vyřadit a vozidla z muzea v Lužné turnusovat rozhodně nemíní.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1457
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 09:39:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Presumpce neviny ? Co to je ? Dneska staci, ze nekdo neco a protoze ma styky, tak to odskace obvykle ten, na koho si vybere ze to hodi.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak bezte si najit vetsi zbran...
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2024
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 09:48:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: Ale no tak. Výběrové řízení nebylo proč?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7872
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 09:55:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady ale bují šotouší závist. Tipnul bych si, že tu někdo má taky motoráček v kůlničce a nemá pro něj práci.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2025
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 10:07:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Ale žádná závist. Provozovat každý víkend historický motorák s přívěsem také znamená se o něj řádně starat, aby nekleknul. Přeci jen, málokdo (respektive nikdo) nemá dvěstěšedesátdvojku po GO. Vždy je to maximálně na pohled velmi hezký kus, ale s mnoha sty tisíci kilometry od poslední GO a s různou úrovní údržby.

Ptal jsem se akorát, proč nebylo vyhlášeno výběrové řízení. Nic na této otázce špatného nevidím.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 10:13:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem - taky se mi to neodbytně toulá mozkem. Obvinění mnoho,nařčení ještě víc,ale hmatatelný,nevyvratitelný důkaz žádný. A na můj vkus mnoho povyku pro nic....

Téma Opencard -ticho po pěšině, trestní oznámení se nehrnou. Pravda, protože to lidi nosej v kapse není to vidět.

Agent -
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7874
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 10:33:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram - proto jsem říkal, že by se vozidlo mohlo střídat. 820,801 a 850 by pěkně doplnily víkendový takt na měsíční. Proč tolik věříte, že se výběrové zřízení nedá zmanipulovat - čili přibyde vlastně ještě jeden nutnej podvod dosažení stejného výsledku.... A proč si myslíte, že někdo kdo nabídne třeba poloviční cenu, splní přesně to co píšete - udržet motoráček živej po celou sezónu?
Opencard: No ono se nejpíš zjistilo, že projekt byl drahej, možná blbě definovanej, ale proč bychom si nemohli (míněno mogoš) koupit drahý zboží když na to máme? Žádná krádež či zpronevěra ve smyslu trestního zákoníku tu asi nebude a prokazovat povinnost starat se o svěřený majetek s péčí řádného hospodáře...? To je taková malicherná mravenčí práce a byla by z toho max pokuta... OPC bude spíš symbolem diletantství než zločinu, řekl bych.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 10:44:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem - máš asi pravdu. Ale výsledek je stejný - prachy v řiti.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2026
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 10:58:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Opencard je pro mne symbióza diletantsví a zločinu. Samozřejmě nedokazatelného zločinu.

Výběrové řízení se samozřejmě zmanipulovat dá, ale tady mi vadí, že vše proběhlo potichoučku a polehoučku. Výběrové řízení už je vidtelné. Musí se stanovit podmínky a hlavně se výběrové řízení musí zveřejnit. Nelze to udělat tajně.

Jak ovšem ROPID došel k tomu, že žádný jiný dopravce by tohle nedokázal odjezdit s historickými motorovými vozy, je mi záhadou. Také ČD nejsou tím, čím byly před několika lety (kompletní výměna vedení). I tady se hly ledy a jdou po kdejakém kšeftu. Přeci jen, mají obavy, aby náhodou nějaké penězovody náhle nevyschly, tak si je různými dlouhodobými smlouvami pojistily. Není to zdaleka tak jednoduché..........
T4440276
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 9-2009
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 13:11:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší Čelákovice:
http://www.youtube.com/watch?v=9RkuL1C9fOU
http://www.youtube.com/watch?v=Nt4i7Wb3_ec
http://www.youtube.com/watch?v=WVG4AHmY9Y4
http://www.youtube.com/watch?v=o7zU1pt6wuk
http://www.youtube.com/watch?v=DXqwFSTmaaA
http://www.youtube.com/watch?v=SZbBuNNlLZA
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1787
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 13:40:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: To se musíte ptát někde jinde a někoho jiného. -aa- žádná výběrka nevypisuje a ani vypisovat nemůže. Ten vypisuje leda tak výběrové řízení na to, u koho koupí model brejlovce v H0, kde se ubytuje na Velké Fatře nebo kde koupí plíny pro dcerku.

Dovolím si takovou malou úvahu. Co by se asi tak po dopravci mohlo chtít. Nostalgický motorák (čtyřnápravový) + záložní vozidlo, schopné odjezdit každý víkend 7-8 krát Semmering nahoru a dolů. To znamená, kdo má aspoň dva trvale pojízdné nostalgické motoráky nevázané dalšími kšefty? Nadto působící poblíž Prahy. Byly by to ČD, ale ty nemají zájem (taky ze strany ČD žádný protest proti Pražskému motoráčku nezazněl). Trošku bych mohl doufat v Posázavský Pacifik, kdyby dal své 830 dohromady a rezignoval na jejich provoz ve svém domovském Posázaví. Pak tu máme KŽC, o tom netřeba se rozepisovat. A koho dalšího?
Takže aby nám to výběrko nedopadlo jak většina ostatních dosud provedených (vzpomeňme třeba na Liberecký kraj). Že by cena taky mohla být vyšší než bez provedeného výběrka.... Oni by si totiž účastníci (účastník?) mohli nasadit cenu jakou by chtěli a nikdo by proti tomu nemohl říct ani popel (pravda, nemusel by být vybrán žádný uchazeč a mohla by proběhnout dohoda ála Liberecký kraj, tj. za nižší - ještě přijatelnou cenu s jedním z účastníků). Nadto když k tomu přidáme, že zájem zřejmě byl realizovat danou akci poměrně rychle, no nevím zda by výběrové řízení bylo opravdu přínosem. Takže když to tak vezmeme, tak vlastně výsledek by mohl být stejný.

Stejně je zajímavé, že je napadáno, že nebyl vysoutěžen Pražský motoráček za pár milionů na 5 let, ale nikdo zde ani nekvákne, že drtivá většina krajů nevysoutěžila smlouvy za mnoho a mnoho stovek milionů, které bez keců přikleply na 10 let ČD.

Prosím berte to jako takovou soukromou úvahu, doufám že mi na ni nikdo nebude ubírat právo a nikdo si ji nebude plést s názorem nějaké organizace zabývající se organizováním dopravy.
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 13:46:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Jak ovšem ROPID došel k tomu, že žádný jiný dopravce by tohle nedokázal odjezdit s historickými motorovými vozy, je mi záhadou.

Jak k tomu došel ROPID nevím, ale jak tomu došel -aa- bych věděl. Mimochodem, jaký dopravce by to asi tak podle Vás mohl být?
On i ten nenáviděný Langusta prošel z hlediska ROPIDu dlouhým referenčním provozem na Podlipanském motoráčku, než přišla odvaha vpustit si ho do Prahy. Jen šílenec by si na vedením města ostře sledovaný projekt vpustil dopravce (byť se předem prsícího "odjezdím to za 60 Kč/vlkm"), kterému za měsíc kiksne něco na motoráku a on prohlásí "přátelé, na opravu z Vašich nikdy nenastřádám, takže okamžitě končíme provoz". Zkrátka je potřeba se na vše dívat komplexně.

Jinak ještě k té zde kritizované přemrštěné ceně. Kritici neznají smlouvu a tedy ani rozsah služeb. Těžko potom můžou určovat zda je něco drahé nebo nikoli.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6017
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 13:47:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-:
- Nedopadlo to v Libereckém kraji před těmi několika lety tak, že ČD sice nakonec nabídly cenu nižší než v tom výběrovém řízení, ale také tam nejezdila pouze požadovaná vozidla (řady 843), ale i jiná, která tam už jezdit neměla?
- Nedopadlo to tam také tak, že pro ČD ty peníze, na které to bylo usmlouváno bez výběrového řízení, byly stejně málo, a dostaly je v rámci "mimořádného dosypu peněz" nebo "příspěvku na pořízení nových vozidel"?


Stejně je zajímavé, že je napadáno, že nebyl vysoutěžen Pražský motoráček za pár milionů na 5 let, ale nikdo zde ani nekvákne, že drtivá většina krajů nevysoutěžila smlouvy za mnoho a mnoho stovek milionů, které bez keců přikleply na 10 let ČD.

Možná o tom nikdo "nekvákl" teď v této diskusi, jinak se na tomto diskusním fóru kvůli těm smlouvám "kvákalo" docela hodně.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6658
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 14:14:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David, poslední věta:
Také si myslím.

-aa-:
Nadto když k tomu přidáme, že zájem zřejmě byl realizovat danou akci poměrně rychle, no nevím zda by výběrové řízení bylo opravdu přínosem.
Je snad v nějakém zákoně uvedeno, že když chci něco realizovat rychle, tak výběrko vypisovat nemusím? A jak je ten pojem "rychle" definován?!
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1465
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 14:26:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle 2: Asi jsi to nepochopil, jsou situace, kdy se v dukazni nouzi zneuziva kdejaky drb. Tohle objektivne neni spravne.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak bezte si najit vetsi zbran...
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1789
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 14:39:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Berte to jako mou soukromou úvahu směřující k názoru, že výběrové řízení by žádný zvláštní prospěch nepřineslo. Vůbec si osobně nemyslím, že výběrová řízení jsou nějakou spásou pro veřejné finance. Doporučuji se nad některými (většinou) zamyslet a podívat se kam výběrová řízení v českých podmínkách vedou. Jejich zdrcujícím úspěchem je například kilometr dálnice dražší než v Německu....
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1185
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 14:40:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent - bohužel pochopil. Cosi shnilého je ve státě Klausově....
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1466
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 14:45:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neee, v cely EU taky.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak bezte si najit vetsi zbran...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7876
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 17:08:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak po dnešním motoráčku v 15,54 mi to bylo jasný. Kolem 60 lidí, stálo se. Takže ta závist bude hlavním motivem. Ostatní jsou jen obalové pindy.
Pokud šlo výběrové řízení legálně obejít/vyloučit, bylo to jen dobře. Nikdy nic dobrého a levného z výběrového řízení nevzešlo.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6019
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 17:34:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:

Jsi si jistý, že se dá soudit podle jednoho konkrétního případu obsazenosti jednoho vlaku?

Jsem třeba zvědav, jestli bude tzv. Pražský motoráček podobně využíván třeba za dva nebo tři měsíce, nebo v příštím roce.

Je tu zmínka o "dlouhém referenční provozu na Podlipanském motoráčku".
Nechci soudit, tak jak soudí Káem, z jedné konkrétní zkušenosti, kterou je, že jsem před dvěma lety v Pečkách marně čekal na spoj toho "Podlipanského motoráčku", žádné hlášení o tom, že spoj nejede, se nekonalo, pokladní o tom také nic nevěděla, až v dopravní kanceláři, kam jsem byl tou pokladní odkázán, mi bylo řečeno, že "mají poruchu v Zásmukách", takže spoj nepojede (nikdo jiný tam nečekal, zřejmě jsem byl jediný, kdo chtěl tím spojem jet); také bych podle této jedné zkušenosti mohl soudit, že jde o nespolehlivý provoz atd., ale z jednoho případu - stejně jako z jednoho pozorování obsazenosti vlaku - se tak soudit opravdu nedá, a většina referencí o tomto vlaku je jistě příznivých.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1896
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 17:55:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pohled ze soukromé sféry podporující pozici pana -aa-.
Zjistěte si, která strana hodlá prosazovat vaše názory!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7879
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 18:24:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Tak podlipanským motoráčkem jsem taky jel jednou a takřka sám - takže tvůj postřeh potvrzuje, že i z jedné jízdy na základě dalších všeobecných znalostí lze zobecňovat. Ony šototratě jsou to kolem Zásmuk krásné, ale jinak tam zhola nic není (vše turisticky zajímavé je pěšky dostupné z Peček).
Čili na základě podobné úvahy soudím o motoráčku pražském. Uvidíme.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
140.001
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.191.204.145
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 18:36:36    Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Není? Tak se tam vydejte a zjistíte, že nemáte pravdu.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7881
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 18:46:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sem čekal že se někdo odtamtud ozve . Ale jo, pro osamělého turistu se jistě toho najde dost, ale pro rodinu s dětmi?
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1790
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 19:24:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Koukám celkem slušné obsazení pokračovalo zřejmě i tento víkend. Přiznám se, že jsem nečekal taková čísla.

David: Podle toho co udává dopravce 60 lidí není zas tak výjimečné obsazení. Ale jsem též zvědav jak to bude vypadat za pár týdnů.

David jaša: O výběrových řízeních v českých podmínkách jsem už dávno ztratil iluze (jak to asi vypadá třeba v řeckých podmínkách?). Navíc si ani já nemyslím, že je to vždy to nejlepší řešení.

Káem: Ale i pro rodinu s dětmi se najde. Skanzen v Kouřimi může být dobrý cíl i pro rodinný výlet. Jenže v loňském roce nebyl jízdní řád Podlipáku turisticky moc příznivý (spíš šotoušsky), návštěva skanzenu a třeba oběd se nedaly stíhat. Letos je to lepší, tak uvidíme. V 9 z Prahy, v 10 z Peček, v 11 v Kouřimi, v 15 z Kouřimi, v 16 z Peček, v 17 v Praze, to se mi zdá jako zajímavý námět rodinného výletu. Vida, připomíná mi to, že bude pomalu potřeba vytvořit nějakou tiskovou zprávu. Začátek provozu se blíží. Byť bude v rámci železničního PIDu marketingově zastíněn akcí S65.
Luki810
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 8-2008

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 20:24:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

včera Kolín
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1302
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 20:49:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K Langustově "dvěstědvaašedesáttce" a obsazenosti-tak srovnávat nějaký Podlipanský motoráček s jízdama po Semmeringu-to myslíte lidi jako vážně?

Blízkost Prahy a ideální "svezení vláčkem" pro výlet s dětmi pro rodiče,co vlakem nejezděj a nejsou šotouši. Když se jezdilo tamtéž čímkoli a o víkenech kdykoli,bylo plno.A platnost tramvajenek či lístku "za 26" :-)

Já myslím,že je to ideální trať pro komerční nostalgii,pohodlný výlet pro tátu s dětmi na půlden/pár hodin a hezkou procházkou.

A ať je Langusta jakýkoli (proč ho vlastně šotouši tak nenávidí,zas to tak nesleduji-něco s kamenickou tratí?),tady se mu to obchodně povedlo,jak smlouvou,tak trasou i typem motoru-pohodlný tichý "držák" s nostalgickými kličkami pod oknem.
Ne řvoucí malá M131,či moderní prosklené 850,851,M240.0,které teda nostalgicky moc nevypadaj,60+70. léta.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2965
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 21:00:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Berte to jako mou soukromou úvahu směřující k názoru, že výběrové řízení by žádný zvláštní prospěch nepřineslo. - jo to jděte povídat někam k soudu. Hlásáte dobrou anrachii.

Kritici neznají smlouvu a tedy ani rozsah služeb. - no klasika a proč? Žádné veřejné výběrovko, kde by to bylo specifikováno. Takto začínají tunely na veřejné peníze. Océčko je proti tomu nic. Tam bylo výběrovko a tedy i známý rozsah služeb a za jaké peníze (rozuměj objednaných miliard). Že si to tehdy ani opoziční zastupitelé nepřečetli a zvedli ruku (stačí prostudovat 3 až 4 roky staré zápisy). Tam si pak už nikdo nic zpátky neveme.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2028
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 21:14:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: Vypsalo by se výběrové řízení, nastavily by se podmínky a bylo by to. Třeba by to Langusta vyhrál. Možná by se do výběrového řízení totiž nikdo další nepřihlásil. Je to tak těžké k pochopení?

Mne ani tak nejde o toho Langustu, ale o to, že je trend nevypisovat výběrová řízení a dělat věci pěkně potichu. Je to asi totéž, jako když kraje přikleply provoz vlaků rovnou ČD a autobusové linky "zavedeným" dopravcům.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6660
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 21:16:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:
Já myslím,že je to ideální trať pro komerční nostalgii
Ano, to naprosto souhlasím. Kromě nákladní dopravy jediné rozumné využití této tratě (Káem nechť se s letištěm třeba picne.) Narozdíl od slavné (byť ještě nevyjevší) S65 věřím, že si taková nostalgie své zákazníky najde.
Nechápu, proč ale komerční nostalgie má být dotována tak nehoráznou částkou, a to navíc dlohodobě!
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 21:23:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: co že se nakonec bude doprava po Semeringu označovat jako linka "S"? Ještě loni přece byli "marketingovci" proti tomu, aby zdejší doprava byla zařazena do eska. A proč zrovna S65, když logicky dle systému číslování S linek, který jste tu kdysi někomu na příkladu popisoval, by mělo být S56. Po skončení akce "tramvají z Řep po Semeringu" se předpokládá, že zde provozovaná doprava zůstane už součástí eska, nebo na podzim už to bude zas bez označení?
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 683
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 21:29:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dlouho jsem váhal, ale tentokrát musí ROPID sklidit pochvalu. Vyhmátnutá trať, vzhledem k počtu Pražáků se o sezoně uživí. To není opuštěná trať buhví kde, ale prostě Praha. Nečistá zakázka? Ale jděte. Kdo dělá do dopravy denně, tak je na úřadech pečený, vařený a ví, co by kterému úřadu káplo do noty. Stejně tak děláme nedotované bus dálkovky. Přijít, pokecat s úředníkem, zjistit, co chtěli kde zajistit a dát vlastní podmínky - prostě licitovat.
Že teď z toho vypadl po dlouhé době dobrý nápad? A co. S65 veškerý dobrý dojem zabije. Pokud by na ROPIDu uvažovali, tak S65 v historické soupravě, páč výluka je na sezonu. Šukafon sice stojí jen polovinu, ale rozhodně nemá ani kapacitu ani potenciál "motoráčku" - a nejezdí na hlavák.
Jestli by měl fakt někdo dostat přes prsty, tak právě za zmršenou S65. A to natvrdo: kdo se na tom svinstvu podílel, ať doplatí osobně jízdné do dotovaného.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7885
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 21:38:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aa: Já čekal tak půlku lidí, přeci jen neděle už dost pozdě odpoledne, hnusný počasí. Ale o trati jako o takové jsem nikdy nepochyboval, ony i ty pravidelné 810 vezly vždycky nějaký příměstský turisty. Proto jsem psal, že doplnit to o okruh Prokopákem by byl kasovní trhák. Jinak Kouřim - no to jsem zahrnul do pěší trasy z Piček - po značce 15 km, max. tak zpátky vlakem, no.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1305
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 21:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:Ale ano,já vyjadřoval jen vhodnost záměru,místa,trati,nápadu.

Výběrko pochpitelně mělo být,ale přiznám se,že když Praha rve miliardy do Opencard,metra,miliony na dotace divadel,kulturních akcí,různých peachovin,o kterých se ani nedozvíte,tak mi ta M262 zas tak moc krev nepije.Jen je na očích,no.

Jo a S65 je co? Fakt to nesleduji-to je ta "náhrada za tram" Semmeringem při výluce Řepy?
Odkdy a jak?
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1791
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 21:41:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Podlipák je samozřejmě něco jiného než Semmering. Ale i Podlipák může být zajímavý turistický "produkt".

Diskuse o "Langustovi" bych tu moc nerozvíjel, obzvláště ne oblíbenou kauzu Šenov, to bysme se zase dostali do bludného kruhu argumentů a protiargumentů. Není to svatá osoba, leckomu sáhla do šotoobchodních zájmů, někdy i poněkud drsným, až neférovým způsobem na hraně slušných vztahů (leč v jiném byznysu nikoli neobvyklým).

Borovička: Soukromé úvahy snad můžu mít jaké chci. Zkušenosti z jiných výběrových řízení v oboru mě v tom utvrzují. Na druhou stranu máte v podstatě pravdu. Výběrkem by se mohla legalizovat i cena výrazně vyšší, stačilo by jej pouze "šikovně" připravit. Anarchie by byla smetena, zato by to bylo ještě dražší. Takových výběrek tu už proběhlo, stačí číst noviny. Aneb VYMĚŇTE POLITIKY! Jenže ZA KOHO???
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 21:50:24    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Mladějov" = 1303 + někteří další:
Já sice uznávám, že na tak intenzivní návštěvu kloak modrých ptáků či análních otvorů "černoprdelníků" i ostatních vlivnějších partají, aby z toho vytloukl kapitál nejen osobní, ale především finanční, asi nikdo jiný kromě Langusty nemá ani žaludek, ani jiné části těla, a i když nezastírám, že mým favoritem Langusta rozhodně není, určitě mu nechci vyčítat, že to dokázal: vadí mi ovšem způsob, jakým následná transakce proběhla, a především to, že město Praha z veřejných prostředků přispívá na neprůhledné KOMERČNÍ aktivity privátního subjektu, aniž by z toho mělo město Praha adekvátní přínos - a je úplně jedno, jestli tím privátním subjektem je Langusta a jeho nohsledi, nebo kterýkoli jiný subjekt (= řval bych kvůli tomu úplně stejně, ať by to byl i kdokoli méně slizký, než je právě Langusta).
O výběrových řízením mám samozřejmě i já své mínění, ale pokud je zákon předepisuje, nemělo by být vynecháno a zákon obcházen - a ani výmluva, že by se stejně nikdo jiný nepřihlásil, to pochybení rozhodně neospravedlňuje: ze zadávacích podmínek VŘ by minimálně muselo být jasné, jaká část z té "dotace" bude poskytnuta přímo na úhradu nákladů spojených s provozováním "motoráčku" a na co bude poskytnuta (a účelově vázána) zbývající část "dotace", jak bude celá akce vyúčtována (když je při ní používáno i jízdenek za tarif KŽC, tedy nikoli jízdenek PID) a jaké další výhody z toho vyplynou pro město Prahu (například dlouhodobé "dispoziční právo" k vozidlu, které bude za prostředky poskytnuté z rozpočtu města opraveno). A protože zatím nikdo neposkytl (zde ani jinde) žádný věrohodný důkaz o tom, že prostředky z veřejného rozpočtu byly poskytnuty alespoň takto účelně a nikoli de facto jen darovány privátnímu subjektu, aby je následně využil vlastně převážně či pouze ve prospěch svých privátních komerčních aktivit, pak mám oprávněný důvod se domnívat, že ty prostředky byly poskytnuty nehospodárně a jejich správce konal v rozporu s povinností dbát jejich účelného využití - a pro jistotu ještě jednou znovu opakuji, že je (mi) úplně jedno, jestli je jejich příjemcem Langusta, nebo kterýkoli jiný privátní subjekt. A stejně není rozhodující ani to, zda jde o několik set tisíc Kč, nebo třeba o miliardu - podstatná je férovost jednání, a výmluvy na to, že ostatní také nejsou féroví, neobstojí: kam bychom s nimi došli?
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1792
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 21:52:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Jo, s tím souhlasím. Jenže problém je v tom, že ta výběrka by dopadla stejně, jen by se přiživili různí otevírači obálek, členové komisí, poradci apod. A díky tomu, že někteří zavedení by si jistě chtěli výsledky pojistit, lze v českých podmínkách očekávat zvýšený tok kapříků.

Hroch: Třeba protože to není myšleno jen jako nostalgie. Uvidíme co bude dál, zatím bych nepředjímal.

Suri: Protože jednou to snad bude Rudná - (Chýně -) Hostivice - Praha a tam už bych byl raději za S65 Diskuze o dalším vývoji od října zatím neproběhla.

Karlshaus: Teda, Vy mě překvapujete! Výjimečně Vám neudělím Kalouska I ta S65 se licitovala v historické soupravě, takový zběsilý nápad skutečně vznikl. Ovšem jaksi se nenašel dopravce, který by měl dostatečný počet nostalgických motoráků, které by dokázaly 15x denně 5 dní v týdnu šplhat Semmering. Protože by na této trati každou chvíli zasahovali hasiči, tak by jich potřeboval zřejmě nejméně dvouciferný počet. A ten ani KŽC nemá
Jinak jsem v klidu, S65 přišla zhora.

Káem: Okruh by byl velmi lákavý, bohužel ale opouští město.

Mladějov: Je víc na očích, ale leda pro pár šotoušů. Co ví šotouši třeba o rozdělování peněz v kultuře nebo v životním prostředí?
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1793
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 21:56:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže ještě S65 (čekal jsem že mě někdo předběhne). Výluka tram Řepy 1.6. - 30.9. náhradní doprava Zličín - Cibulka - Jinonice - Knížecí, pracovní dny cca 5:30 - 20:00, interval zpravidla 30 min., pro začátek sólo 810.

Pražan: OK, ale je to teda hodně naivní. Podívej se na ty dálnice, kolik peněz se v nich "ztratilo" (= kolik vil a volebních kampaní z nich vzniklo). Kdyby se tu ta výběrka dělala čistě, tak svatá pravda, ale vzhledem k reálným podmínkám....
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 22:06:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: ten okruh by mi dával mnohem větší smysl a jednoznačně větší přidanou hodnotu, pokud jedním z cílů motoráčku je "přiblížit Pražanům železniční dopravu a naučit je jezdit vlakem po Praze a ulevit tak přetíženým ulicím nejen v centru, ale i nabídnout rychlejší alternativu k autobusům z okrajových částí metropole do centra", protože trasa Prokopákem je přecejen využívanější pro pravidelné cestování. A i pro nostalgiky a šotouše by bylo zajímavější moci se projet i údolím - je tam rozhodně na co koukat, nehledě na to, že se dá vylézt např. v Holyni a strávit nějaký čas v údolí turistikou. Při pendlech jen na Zličín se jaksi nenabízí nic než se vrátit stejnou cestou zpátky nebo jít na tramvaj. Ještě v GVD 2007/08 jeden takový vlak jezdil a díky němu se dalo naplánovat zajímavé odpoledne.
Jestliže má motoráček jezdit i v příštích letech, tak za ty prachy zokruhovat nebo aspoň počítat s ním při sestavení GVD 2010/11 ať to aspoň na Zičíně na všechno navazuje. Jestli ne tak radši zrušit a peníze věnovat na základní dopravní obslužnost.
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 22:18:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-:ještě k té S65 - znamená to že současné vlaky 2590X v trase Praha hl.n. - Hostivice a zpět v inkriminovaném období nepojedou? Jestli pojedou, pak jaksi nezapadnou do systému linky S65. Jestli nepojedou a místo nich bude pendl Zličín-Na Knížecí, tak pak není jaksi zřejmě problémem překopat JŘ na 122 i mimo termín oficiální změny JŘ a pak padá argument, že není možné udělat nic s těmi příšernými minutovými nenávaznostmi na Hostivice.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1307
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 22:23:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: díky,tedy fakt vlakem KNÍŽECÍ,jak jsem navrhoval já?

Provizorní nástupiště?
Nějaký návrh JŘ (třeba pdf) by byl?

Tak zkusit se dá ledacos,ovšem pokud se to třeba během měsíce (nutná propagace)nechytne,nemilosrdně bych to zrušil (a měl to ošetřeno ve smlouvě s dopravcem-asi ČD).


Jinak okruh Prokopákem-jasně,ale zas nebude platit P+0, a vyjde to na 1 motor? S pauzama? Honit starou 262 nějak moc není rozumné,takhle si vybublá nahoru a zchladí se dolů.Mně se tohle nezdá pro začátek tak špatné,rozšířit se to dá vždy,když bude úspěch-a bylo by to víc km-zas cena.
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 22:31:45    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Suri" = 292:
Vy stále ještě nechápete, že princip "Pražského motoráčku" je v tom, že Langustovi se s pomocí ROPIDu podařilo tímto způsobem parádně a neprůhledně "podojit" rozpočet hlavního města Prahy, a že celý "motoráček" je pouze a jedině cestou k jeho nemalému zisku? O cestující v tomto případě jde jen potud, že za to platí (= jízdné dle tarifu KŽC, pokud nemají "tramvajenku") ...

Ad "Suri" = 293:
To už tady přece bylo ventilováno před několika dny: v pracovní dny bude přes den jezdit pouze "NVD", v úseku Praha-Zličín - Hostivice by měl zůstat v platnosti současný jízdní řád. O víkendech bude provoz podle platného jízdního řádu + bude jezdit Langustův "motoráček".
Hrdina_hlubin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 22:32:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aa Jen pro pořádek, poněvadž na ten ostatní hnus nemám žaludek reagovat.

Tak to pane -aa- začněte svůj žaludek pořádně trénovat. To až se začnou ptát jiní, nejenom diskutéři zde na Kreportu.

ČD byly již před pár lety dotazovány ohledně možnosti nasazení řady 830/831 na pravidelné vlaky na Pražském Semmeringu. Odmítly s tím, že tato vozidla v Praze k dispozici nemají, mít nebudou

No tak především by se těžko dala z ČD vytahovat provize pro Béma a jeho kamarády.

Hroch Nechápu, proč ale komerční nostalgie má být dotována tak nehoráznou částkou, a to navíc dlohodobě!

No prostě proto, aby se dostalo na všechny. Není to sice moc, neopakovatelná zlatá rána typu Open Card to opravdu není, ale nemusí pořád pršet, stačí když pravidelně kape.

Ale musí se uznat, že to pánové vymysleli parádně. Hlavně s tím jízdným v rámci PIDu, to spolehlivě zajistilo "komerční úspěch" a potlesk různých užitečných idiotů (jak řekl už V.I.Uljanov blahé paměti).
Zvítězit, nebo zhebnout!
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 22:59:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražan: no když nepojede na hlavák krabice od Semeringu a nebude tam na 1.A zaclánět, tak by se tam po ty tři měsíce mohla posílat S6 a aspoň by se experimentálně prokázalo, zda by to mělo vliv na to, jestli její potenciál se promění v růst obsazenoti. Podobná příležitost se nemusí řadu dlouhých let opakovat

Stačilo mi minulý týden vidět na hl.n. tristní obsazenost vlaku ve čtvrtek u 25908 v 16:49 a v pátek u 25902 v 8:49...

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1310
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 23:09:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akorát,že S6 jezdí jindy,než krabice od Semmeringu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 23:22:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: to bylo myšleno napůl jako vtip, ale jestli se trochu chytne S65, tak proč nevynaložit úsilí k tomu, aby S65 končila dočasně trvale Na Knížecí pár let než se tam začne stavět a S6 místo ní nějak procpat na hl.n.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7886
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 23:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta Knížecí je moje velká prohra. Taxe radši přiznávám, než to někomu jinýmu dojde. Ale nebolí mě to a šotosvezu se .
No jinak tedy velká výzva pro někoho kdo má motoráček v kůlničce a nemá pro něj práci - jak vyplývá z vyjádření -aa-, tak je volnej kšeft Praha Hlavní - Řeporyje a zpět. Tim prokopákem to ztrátový nebude, zvlášť když přidáte cyklovůz. Viděl bych to na Pomeranč (abych odčinil jaxem byl na něj zlej když tudle uháněl se švejkem) a tak 4-5 nějakejch rybáků a Zetku na kola.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 23:42:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bude v NVD plná integrace, když je to náhrada za plně integrovanou tramvaj?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1312
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 23:43:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KMe,chachacha,kdybys znal realitu aspoň z rychlíku :-(

V Řeporyjích budeš objíždět? Jak?
Pomeranč má přechodnost na Hrbatou?

(já doufám,že to byl vtip).
Jezdit kolečko Pha-Semmering-Hostivice-Rudná-Pha by ovšem bylo asi nejjednodušší a nejlepší.
No a lehký cyklovůz-2 nápr.služebáček k Mn,jako to maj třeba na Šumavě za 310.0.Ale snad radši ne,maj svůj cyklovlak na Slaný a zas by se to muselo objíždět,takže by to nešlo na Hlavák.

Ta solo 262 je ideální,svižná..

Zamráču s dřevákama radši na pacifik-třeba takový okruh do Vraného/Davle či kam a zpátky parníkem-to by nemuselo být tak out,o sobotách v sezoně,jedna jízdenka..

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1470
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 23:46:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to asi nee, pomeranc moc zere. Ale neco na ctyrech napravach by prislo vhod, bud 830 nebo i neco jineho - podobneho, jen asi ne M 131. Cely je to stejne o tom, ze od CD nelze chtit tolik vozidel, bo nejsou. Zase je to jen zaplata, ale budiz, ze aspon nejaka. Zrovna tak ani moc nevidim snahu nacpat nejak tyhle ksefty do soukromeho sektoru, kde se daji vozidla sehnat snadno a rychle, protoze protlacit tuhle sotolinku muselo stat nejake usili. A ze by na magistrate byli zas az tak kamaradi s domeckem na nabrezi se mi nezda.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak bezte si najit vetsi zbran...
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 00:04:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Jinak okruh Prokopákem-jasně,ale zas nebude platit P+0

jo, kdyby byla ta plná integrace, tak není co řešit - pražské úseky prý problém nejsou a snad se chystá jejich brzká plná integrace, jak na 122, tak na 173. Hostivice už jsou plně integrované dávno, takže to vázne jen na plné integraci zastávek Hostivice-Litovice, Rudná a Zbuzany, což ale asi v nejbližších letech nehrozí. V případě zokruhování by se v úseku Hostivice-Řeporyje jelo za tarif dopravce, nebo by zastávky Hostivice-Litovice až Zbuzany nebyly určeny pro nástup a výstup a vše by se odehrálo tedy v pásmech P+0. Když jdou páchat jiné nesmysly, tak proč by to nešlo i tak. Ovšem pak by ta "podpora vlakové dopravy po Praze a okolí" svojí absurdností bila do očí ještě víc
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6662
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 00:09:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-:
Naivní možná, ale takto se z toho nikdy nevyhrabeme, ba naopak, boříme se do marasmu čím dál hlouběji.

Mladějov:
Honit starou 262 nějak moc není rozumné,takhle si vybublá nahoru a zchladí se dolů.
Myslím, že ten spád ze Zličína k Vltavě si při jízdě Prokopákem nikam neztratí ani se zeměkoule nenakloní.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1313
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 00:22:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: A tak mně je to dost jedno,jde i o to,o kolik by to vycházelo km víc,dotace,zbrojení M262 ,jak by se to vešlo na tu Hrbatou a tak.
A já měl na mysli současně i menší km proběh,čas,kdy motor stojí a relaxuje a dětičky se fotí :-)
U takovéto dlouhodobé akce je riziko poruch o dost větší než u jednorázovky-teda spíš problém záloh.

Klidně jezděte za rok prokopákem,já nejsem proti.
Nějaký 4 okruhy,určitě víc pro lidi než Podlipanský motoráček či co.
Jen když to dotuje Prágl,tak to asi chce mít Bém v Praze a ne v ProtektoRathu.

Hostivice-Litovice až Zbuzany nebyly určeny pro nástup a výstup a vše by se odehrálo tedy v pásmech P+0.

Jo trochu té modré buzerace s jízdenkama a nástupem chybělo.
Co hraniční kontroly na čáře ProtektoRathu?
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 00:37:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vzhledem k tomu že na hrbaté je o víkendu provoz mizivý, tak tohle by byl asi ten nejmenší problém. A zokruhovaný motoráček by mohl vhodně doplnit díry ve víkendovém taktu v úseku Smíchov - Rudná vlaků do Vráže a Berouna - aspoň v létě
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1314
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 00:47:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>zokruhovaný motoráček by mohl vhodně doplnit díry ve víkendovém taktu

Jo.Už vidím,jak tam kasírujou lidi,co si koupili jízdenku na Smíchově u pokladny ČD a můžou si s ní v Augustově motoráčku tak akorát..

Já teda nejsem proti,ale muselo by se to tarifně ošetřit.Není všechno tak jednoduchý,jak se zdá.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1189
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 08:04:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrdina z hlubin- ,,Z ČD by se těžko dala vytáhnout provize"

A to myslíte úplně vážně ?
Hrdina_hlubin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 10:31:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to myslíte úplně vážně ?

Myslím. ČD už mají dávno obšlápnuty jiní. Tam by se Bém těžko chytal. Proto se to "muselo" udělat takhle.
Zvítězit, nebo zhebnout!
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1794
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 10:43:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suri: Důvody nezaokruhování již napsány. JŘ 2011 doufám bude lepší, na druhou stranu je otázka, zda to půjde při křižování na Smíchově a požadovaném čase v Hostivici sjet!

Pravidla během provozu S65 nepojedou, ale nezapomeňte, že tam se to řeší v rámci jednoho dopravce a ještě jen díky tomu, že provozovatel již zažil institut výlukového JŘ. První (neoficiální) reakce provozovatele taky byla, že pravidla se nesmí zrušit dřív, než 2.změnou. Nakonec ale výlukový JŘ akceptoval.

Mladějov: JŘ. Už brzo se dočkáte.

Pražan: Otázka je, kdo, kde a co podojil....

Hrdina hlubin: Mně se ptát klidně můžou. Nic nepodepisuju, o ničem nerozhoduju, plním úkoly nadřízených, nic jsem nedostal, ekonomiku nemám v kompetenci, co já jim asi tak můžu říct.... Můžu jim objasnit, jak vznikal jízdní řád, proč se vybralo vozidlo řady 830, proč se jezdí zrovna po Pražském Semmeringu apod. Jistě to pro ně bude velmi poučné!

Suri: Pro procpání S6 nas hl.n. momentálně nejsou příznivé podmínky. Chybí podpora již v nejnižším článku.

Káem: Do Řeporyj o žádném kšeftu nevím! Že by zase šéf brzo přišel s nějakým "Prokopským motoráčkem"? To bych ale opravdu žádal radu ohledně dopravce, protože o žádném nevím. Snad Reiltrans kdyby sem přesunul své vlakobusy ze Žitavy....

Babilon: Plná integrace by měla být. A tím pádem od 1.6. i na Pražském motoráčku.

Suri: Pokud vzniknou nové zastávky kolem Rudné a Hostivice a dojde k revitalizaci provozu v oblasti (hlavně "pravidelné" S65), tak bych tu plnou integraci zase tak neodepisoval. Středočeský kraj (regionální rozvoj) se o vznik zastávek hodně snaží a cílem je samozřejmě stihnout je před volbami (v tomto případě jsou zájmové volby 2012).

Hroch: Souhlas, boříme se a klesáme kamsi k Olympu. Teď budeme měnit ty politiky. Jak se to dělá? Vytvoříme novou stranu a lid ji začne nadšeně podporovat. Do čela postavíme populárního knížete, ale vše řídí liška práskaná, se všelijakými padáky zlatými i obyčejnými spojená. Zkrátka noví politici se vším všudy. Nebo jiná nová strana. V čele populární televizák, který je tak poctivý, že 10 let zatloukal manželce milenku. A hned za ním stojí smečka práskaných podnikatelů a lobbistů. Takže to jsou Ti noví politici, které lid chce a těm novým preference neustále rostou. Dokud se nezmění politické podmínky, tak se budeme bořit dál....

Mad noodle2, Hrdina hlubin: V souvislosti ČD a Bém mě tak pořád nějak leze na mysl dvojice slov Grand Express. Nějak pořád nevím proč. Ještě mi tam pořád leze nějakej Janoušek....