K-report
 

Archiv do 27. června 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Tratě v Ústeckém kraji » Archiv do 27. června 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Lovosicak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.246.126.73
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 19:52:44    Odkaz na tento příspěvek  

O provoz by se musel taky nekdo starat. To tezko muzete chtit po spolcich typu ZMZ.
Kpy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.55.135
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 21:42:20    Odkaz na tento příspěvek  

Lovosicak: hmmm, upřesněte prosím pojem "starat".

Gapa: aktuálně má starosta dojem, že SŽDC (stát) prostě nemůže trať vyškubat a proto není potřeba žádnout dopravu (ani tu turistickou) podpořit. Podobný názor je i "vedle". Bez těchto "velkých" hráčů to nemá smysl rozjíždět.
Gapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 8-2006

Odesláno Středa, 16. června 2010 - 21:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kpy ano, přesně to je ono... v současné době je starosta spokojen, že zde jezdí o víkendu prázdné busy a vlaky nepotřebuje. Pokud ono "vedle" je myšleno M-Lázně, tak dokonce z těchto míst jsem zaslechl, že pozemky na kterých stojí dráha jsou velice zajímavé... ale prosím toto bylo je z agentury JPP...
Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů
M131109
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 16. června 2010 - 22:16:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo, proč v Lovochemii stojí M 240.O?
Bližší informace nemám. Jen jsem jí zahlédl z vlaku.
Křiki
Kpy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.55.135
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 22:20:17    Odkaz na tento příspěvek  

Už to tu někde bylo.... bude trhat švestičky.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2647
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 20. června 2010 - 22:12:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolil bych si podotknout, že je rozdíl mezi jízdou proti správnému směru a po nesprávné koleji.

Proti správnému směru: Trať je banalizovaná, tedy uzpůsobena na jízdu proti správnému směru.
Pokud je na trati AB, může být obousmrný, nebo jednosměrný (jízda v mezistaničním oddílu).

Jízda po nesprávné koleji: Mimořádnost, jede se po koleji, která není na tuto jízdu uzpůsobena. Musíte dostat rozkaz, kde je uvedeno, jak se vjede do následující stanice, jaká pro vás platí návěstidla apod.

Kdyžtak znalejší doplní. Když je někde jednosměrný autoblok, tak to ještě nic nevypovídá o (ne)banalizaci tratě. Doporučuji prohlídnout
mapu traťových zabezpečovacích zařízení. Nebanalizované tratě jsou s černými šipkami.
sobotní pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 08:31:17    Odkaz na tento příspěvek  

Možná už tu na to někdo upozornil, ale aby to náhodou nepřehlédl někdo, kdo by snad měl zájem se zúčastnit (přímo vytvářením kouřové clony či pouze "fotograficky")
http://www.zmz.cz/novinky/neruda.pdf
- vypalovači zobáků mají jednu z posledních příležitostí se realizovat ...
Josef_sandr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 6-2009
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 09:38:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: Ale úseky Bohosudov - Chabařovice a Ostrava-Střed - Ostrava-Kunčice jsou banalizované, a přesto tam jsou černé šipky. Ale černá šipka chybí v úseku Nymburk hl.n. - odb.Babín v 1.TK a Dřísy - Stará Boleslav má být v 1.TK místo 2.TK. A ještě poslední úsek Běchovice - Úvaly, už jsme v diskuzi zabezpečovacího zařízení rozebíraly, že banalizovaná není. Tyto chyby má mapa ZZ, jinak ostatní jsou v pořádku.
M131109
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 10:10:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro Vaška z modré.
Sobotní jízda na kozině M 131.1 + Blm.
Vlak je již od první změny v jízdním řádu. Tak doufám, že Tě tam uvidím.
Milan
Křiki
Vašek_modrá
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 15:12:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Milan
No jasně foťák je v pohotovosti,ozvi se mi prosímtě na meil.
železniční provoz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.175.203
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 10:05:42    Odkaz na tento příspěvek  

pro 132, 415179

Zpráva z Děčínského deníku - prázdninové jízdy na Kozí dráze-

http://decinsky.denik.cz/zpravy_region/prazdninove-vlaky-na-kozi- draze-jsou-jiste20100622.html
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1984
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 17:36:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

železniční provoz: když už jste sem dal ten odkaz, dovolím si citovat zásadní diskuzní příspěvek, pod odkazem uveřejněný:

"Naprosto úžasné bude, až cestující z Regiojetu najednou přestoupí do smradlavého zakouřeného motoráku Zubrnic. Loni jsem měl to "štěstí" s tímhle úžasným kostitřasem vytrpět cestu z Lovosic do Třebenic. Zpět jsme jeli raději autobusem"

Co dodat?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1466
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 18:03:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co dodat-jezděj za své,tak ať si jezdí.
Ono je to mj. atrakce pro děti,Hurvínek nebo pára.
132
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.222.218
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 18:07:06    Odkaz na tento příspěvek  

Pro: železniční provoz,zdravím Vás a děkuji za příjemnou zprávu.
Jak je vidět p.starosta Doubrava z Telnice opět zabodoval,vlaky budou určitě zase jezdit plně obsazené.Je dobře,že budou zajíždět až do Oldřichova u Duchcova,kde je možný přestup na další přípoje.
železniční provoz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.175.203
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 18:39:02    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím 132 i ostatní příznivce a dávám odkaz na menší komentáře.
http://decaneprotiprutahu.blogspot.com/
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.238.7
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 19:38:52    Odkaz na tento příspěvek  

No sláva.Už se těším a pokud by jezdil hurvajsík,tak to bude o to lepší.
Loni jsem jel několikrát přes Třebenice a žádný smrad tam v něm nebyl.Nikdo si nestěžoval a cesta vždy proběhla k plné spokojenosti.
letos to bude s tím bublákem dřevákem asi horší.Má strmější nástupní schody,ale i tak bude obsazován k radosti všech turistů.
Jednou jsem jel autobusem místo rychlíku z Mostu do Žihle a neměl jsem kam celou cestu jít na WC.Při dotazu na zastávku řidič odvětil,že není čas...co dodat?Ostatně v Žihli přijeli oba současně (jak zrychlý,tak rychlý)
Po Kozí dráze jsem loni jel také.Počasí nepřálo ale motorák (810) byl obsazen k prasknutí.Chtěl jsem jet lanovkou na komárku,ale nahoře bylo mléko,tak jsem se prošel Krupkou,kde jsem našel skvělou hospůdku.Oběd byl dobrý stejně jako v Třebenicích.Takové výlety jen doporučuji.
Old_shane
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 23. června 2010 - 20:00:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262: ne každý si stěžuje takovým způsobem, že udělá hysterickou scénu. Něco jiné je jet pár kilometrů jednou za rok při nějaké akci nebo s tím jezdit pořád. Netvrdím, že se nenajdou lidé, kteří jsou z hurvínků nadšení, ale na normální cestování 21. století to opravdu není. Co jsem postřehl, tak po 113 jezdí všechno možné, jen ne 830.
Kde blb, tam nebezpečno. (Jan Werich)
475179
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.3.150
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 20:09:41    Odkaz na tento příspěvek  

žel.provoz.:Zdravím vás,výborná zpráva jen tak dál,ať se daří.
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.238.7
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 21:43:47    Odkaz na tento příspěvek  

Old_shane:Tak se číhněte na stánky švestkové dráhy alias tratě č.113.Je tam kredenc jak vyšitej.Případně mohu dodat foto z Litoměřic horního...v sobotu ještě pojede ale singrovka,jak je psáno výše.
Nicméně jízdy hurvajse nepopírám,že nejsou na pravidelné cestování...je to tatiž jen víkendová,čili turistická doprava.
Podobný názor bych uvedl o busech... v dnešní době jezdit tím,co nahrazuje vlak...a šplhat do schodů jak do RTOčka...to je pokrok.
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.238.7
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 21:47:51    Odkaz na tento příspěvek  

Old_shane:Ještě se můžete podívat na vrchol této stránky,kde je od jednatele za švestku v Litoměřicích na horním nádraží foto zachycující letošní sestavu vlaku na 113tce.Tím ale nemyslím,že se jedná o pravidelný provoz na rozdíl od autobusů.Opět je to pouze víkendová,turistická doprava.Děkuji za pochopení.
Old_shane
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 23. června 2010 - 22:39:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262: To, že vlaky jezdí v sobotu a neděli, ještě neznamená, že se nutně musí jednat o nějakou méněhodnotnou dopravu. Nebo má snad člověk jedoucí na zahradu nebo k rodičům jinou jako ten, co jede plnit plán do Kolbenky?
Kde blb, tam nebezpečno. (Jan Werich)
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 604
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. června 2010 - 08:17:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33.No to tam teda budou jezdit vaše M262? Vím odkud vítr fouká.
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 605
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. června 2010 - 08:46:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaky je rozdíl hluku motoru mezi M131.1 a M240.0?
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1987
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. června 2010 - 12:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bdlm. "No to tam teda budou jezdit vaše M262? Vím odkud vítr fouká"

Tak to víte opravdu, ale opravdu špatně.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5797
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. června 2010 - 12:17:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf a M262 leda tak nasazení vkusných šulc-busů
M131109
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 24. června 2010 - 20:11:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pánové......rád bych se zeptal proč s námi jezdili na švestce lidé pravidelně a opakovaně. Hurvajz je takový jaký je a co jsem slyšel od lidí tak jim tam dokonce i chybí. Nikdy jsem neslyšel ani slůvko o nějakém smradu v našem Hurvajzovi. Tak nevím kde jste tohle vzal. Já Vás sice neznám, ale někoho mi ta Vaše slova připomínají


Rudolf33: a co je podle Vás adekvátní vozidlo na turistickou atrakci?
Křiki
Old_shane
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 5-2010

Odesláno Čtvrtek, 24. června 2010 - 20:39:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Křiki: "Vy mě ještě neznáte," křičel poznovu poručík Dub, "vy mne znáte možná z té dobré stránky, ale až mne poznáte z té špatné stránky! Já jsem zlý, nemyslete si, já každého přinutím až k pláči. Tak znáte mne, nebo mne neznáte?"
"Znám, pane lajtnant."
"Já vám naposledy říkám, že mne neznáte, vy osle." ... Jaroslav Hašek, Tobra fojak Švýk.

Lidé na švestce jezdili proto, že se potřebovali někam dostat, ne proto, že jel hurvínek ... Samozřejmě to nevylučuje možnost, že tam někdo jel speciálně kvůli tomu. Ale věřte zkušenostem odjinud, že takovou dopravu běžní cestující zrovna nemusí.
Kde blb, tam nebezpečno. (Jan Werich)
Urby
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.243.198.208
Odesláno Čtvrtek, 24. června 2010 - 22:02:28    Odkaz na tento příspěvek  

Bdml:Jaky je rozdíl hluku motoru mezi M131.1 a M240.0?

No tady nejde spíš tak o hluk, ale o počet náprav. Čtyři nápravy M 240 i M 262 poskytnou lepší kvalitu jízdy po takové trati než dvounápravový kostitřas (M 131 i 810). Pak skutečnost že 240 i 262 mají služební oddíl taky hraje velkou roli v turisty hojně využívaném kraji.
JarmilaJ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.69.40.200
Odesláno Čtvrtek, 24. června 2010 - 23:01:00    Odkaz na tento příspěvek  

Lidé na švestce by se dostali tam, kam potřebovali, i jinak, ale chtěli jet hurvínkem právě proto, že jel, a to i opakovaně
M131109
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 25. června 2010 - 10:00:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JarmilaJ : Tak tak jsem to od lidí taky slyšel. Mohl jsem jet autem nebo autobusem, ale chtěl jsem se svézt hurvínkem. Je to krása.

Tak to byla slova mnoha cestujících, se kterými jsem si po cestě povídal.

Hurvínek byl na toto cestování zvolen jako turistická atrakce a tak taky fungoval.
Křiki
Glagol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 10-2006
Odesláno Pátek, 25. června 2010 - 10:28:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakpak to asi funguje na JHMD?
Chtějí se lidé svézt originální mašinkou v krásném kraji nebo se prostě chtějí přepravit z bodu A do bodu B?
"Detailní znalost předpisů, grafikonů a služebních pomůcek ke každému uprdnutí nenahradí všeobecný politicko-společensko-ekonomický rozhled" - Kuzma Atomovič Malomozkov, vedoucí noční směny JE Černobyl, 26.4.1986.
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.242.136
Odesláno Pátek, 25. června 2010 - 12:11:18    Odkaz na tento příspěvek  

No chlapíci...je dobře že ta švestička jezdí...a to ku prospěchu regionu.Tím vlakem tam totiž jedou lidé,kteří se nejen chtějí svézt,ale také navštívit ten nádherný koutek naší zemičky,který nemá jinde v republice obdoby.Osobně se tam rovněž chystám na celý den,protože ty kopečky jsou fascinující.Kam se hrabe jednotvárné moře a daleké cizina.
Kozí dráhu letos hodlám rovněž využít.To už jen proto abych nemusel cestou autobusem trpět zvracením.Auto si totiž kvůli cestě autobusem kupovat nehodlám.
Takže hurá do motoráčků a hurá na kopečky.
Ať si někdo kváká nesmysly o smradu.Já osobně ani v jednom případě žádný necítil,ba co víc hluboce se klaním na Zubrnickými,poněvadž udržet celou sezónu hurvínka v takové kondici...to už je kumšt.Takže se budu těšit na další svezení a návštěvu těch nádherných míst.Má oucta.
hurva
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.254
Odesláno Pátek, 25. června 2010 - 12:16:21    Odkaz na tento příspěvek  

Vivat hurvínek a odporová béčka, jak já je miluji !
železniční provoz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.175.203
Odesláno Pátek, 25. června 2010 - 12:24:03    Odkaz na tento příspěvek  

Pro 262-
Pěkně a také pohodově jste se ve svém příspěvku vyjádřil.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1988
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 25. června 2010 - 12:57:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M 131109: " a co je podle Vás adekvátní vozidlo na turistickou atrakci?"

No, obecně: má-li to být atrakce, pak musí být natolik přitažlivá, aby se uživila. Takže takové vozidlo musí být schopno přitáhnout dostatečný počet zájemců, kteří jeho provoz zaplatí.
Lunaparky a cirkusy dotovány nejsou - ti lidé pracují, platí místní poplatky, daně, nemocenské i sociální "pojištění" a dokonce i přispěvek na státní politiku nezaměstnanosti. A běda, kdyby nezaplatili...
Vůbec si nemyslím, že by jakékoli provozování historických železničních vozidel (snad krom speciálních, dobře zaplacených jízd) by mohlo takové podmínky splnit. Proto samozřejmě nemám účast na jakémkoli provozování takových vozidel (ač si Bdlm bludně myslí opak). Praxe naopak ukazuje, že taková činnost není možná, pokud není nalezen "sponzor", tedy fyzická nebo právnická osoba, která zůčastněným takovou zábavu zaplatí. U "Kozí, Švestkové a Doupovské dráhy" tou osobou byla jednak hejtmanka (z fondu hejtmana) a jednak několik jí stranicky blízkých starostů (zastupitelstev), kteří tak sháněli voliče. Stejným způsobem, jakým byly placeny "zdravotnické poplatky". Volby však nedopadly dobře, uplácení voličů přes "zdravotnické poplatky" končí a obávám se, že něco podobného přijde i u shora jmenovaných drah. Teď totiž začíná tyhle "sponzory" ovládat strach, že by se někdo mohl podívat do účetnictví.
Tedy ano. Jednou, dvakrát ročně uspořádana jízda historickým vozidlem může přitáhnout dost zájemců, aby se zaplatila. Pravidelná doprava se však tak provozovat nedá.

Glagol: Na jižnám úseku JHMD platí jednoznačně Váš bod a). Kolem 80% cestujících tam jede za zvláštní tarif, bez dotací a živí tím dráhu. Severní větev pak žije z toho, že nemá konkurenci (příliš významnou) a z běžných dotací za ZDO.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rudolf 33.)
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 657
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 25. června 2010 - 14:26:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zase další neštěstí...
http://www.novinky.cz/krimi/204365-holcicku-prejel-na-melnicku-vl ak-neuhlidala-ji-babicka.html
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1219
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 25. června 2010 - 15:41:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



Jelikož se nám soudruzi z kraje rozhodli zprasit dopravu na Mostecku, tak dle informací z radnice dojde pravděpodobně ještě v tomto roce (můj tip je od 1.6. (což je jinak běžný začátek letního provozu na této lince) nebo od 1.9.) k TRVALÉMU OMEZENÍ PROVOZU LINKY Č. 23 (DPmML a.s.) Litvínov-Meziboří o 25% výkonů.

Takže smutná zpráva pro cestující a obyvatele kraje. Samozřejmě i pro šotouše. Doporučuji tedy nafotit (do konce června!!) linku 23, dokud jezdí ve špičkách v intervalu 8-12 minut!

Linky idiocie a debility (Záluží-Litvínov-Hrob/Duchcov-Teplice a jim podobné), které vozí 3,5 lidí a ještě ne v celé trase samozřejmě zůstavají v provozu beze změny.

Taktéž zůstavají i nevyužívané vlakové spoje na trati 134 a jiných (místo kterých byly zrušeny využívané turistické vlakové spoje např. na Moldavu nebo do Vejprt). Předpokládám, že projekt šotoušské elektrifikace Litvínov-Louka bude nadále plně podporován. Škoda jen, že tím vlakem pak už nikdo jezdit nebude.

Taktéž jsem zvědav, jestli kraj orube např. teplickým dopravním podnikem vyvzdorovanou linku Teplice-Ústí.

HOŠI DĚKUJEM, dobře to tu vedete !!!



(Příspěvek byl editován uživatelem Orlí spár.)
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
železniční provoz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.175.203
Odesláno Pátek, 25. června 2010 - 20:45:39    Odkaz na tento příspěvek  

Líza dorazila do Děčína.

http://decinsky.denik.cz/zpravy_region/lza-dorazila-do-decina2010 062520100625.html
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1992
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 25. června 2010 - 22:11:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach jo, Orlí spáre, všichni na Vás kašlou a vůbec nikdo neorganizuje dopravu dle skvělých orlospárních nápadů.

Dříve Vám nevyhovoval Šulc (ODS, protože je v ODS) teď Vám vadí Vaňhová (ČSSD, proto, že je ČSSD), tak nevím, co vlastně chcete.

A nebo (což jest téměř neuveřitelné, samozřejmě), že by Orlí spár byl se svými nápady úplně mimo realitu?
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1220
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 25. června 2010 - 23:16:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, Rudlo, když to říká takový zasloužilý pracovník Severozápadní dráhy jako jsi ty, tak to musí bejt pravda .

Šulc mi nevyhovuje pořád, to je prostě svině na kvadrát. Vaňhová možná ani neví, jak ta doprava v kraji funguje. Navíc dopravu dosud měl (má) pod palcem taťka Šulc.

A jsem rád, že uznáváš mé geniální myšlení a nápady

Nicméně se obávám, že mimo realitu jsou úředníci kraje (např. elektrifikace toho Litvínova, že). A další věci jsem tu jmenoval také. Ovšem v případě nějakého selektivního šetření a nešetření bych se v některých regionech obával i něčeho horšího než bytí mimo realitu
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Bllizzard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 9-2008
Odesláno Sobota, 26. června 2010 - 12:19:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení, poprosím vás o pomoc. Sice sem tento dotaz asi moc nepatří, lepší by byl možná někam do středočeských tratí, ale dám ho sem.
Jsem z jižních Čech, takže je to pro mě neznámé území.
Před stanicí Dolní Beřkovice ve směru jízdy od Prahy, mě zaujalo, že vedle koridoru jsou zarostlé nějaké koleje se sloupy, ale už bez TV. Oč se jedná, co tam bývalo? Výhybna? Vlečka? Překladiště?
Děkuji za odpovědi.
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1221
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 26. června 2010 - 12:26:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blizzard: bývala tam elektrifikovaná vlečka pro pískovnu (či štěrkovnu) Baraba, která je už dnes zatopená.
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Vašek_modrá
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 6-2010

Odesláno Sobota, 26. června 2010 - 14:46:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní jízda M 131 1280 zachycená v Jílovém a v Modré u Děčína na Kozí dráze.

železniční provoz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.175.203
Odesláno Sobota, 26. června 2010 - 16:32:40    Odkaz na tento příspěvek  

Pro - Vašek z Modré, 132+415179

Po 11.hod.dopoledne jel výše zmiňovaný M 131 plný mávajících pohodových cestujících přes zastávku Dol.Oldřichov.Teď před půl pátou odpoledne relace na Radiožurnálu zmiňovala poslední historickou zubrnickou a kuřáckou jízdu vypravenou myslím z Lovosic do Děčína a dále Kozí dráhou směrem na Oldřichov.Vlak byl plný,- včetně cizých státních příslušníků. Všichn byli nadšeni podle jejich přímých reakcí i hodnocení komentátorky Radiožurnálu.
Old_shane
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 5-2010

Odesláno Sobota, 26. června 2010 - 16:34:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolik jelo lidí?
Kde blb, tam nebezpečno. (Jan Werich)
železniční provoz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.175.203
Odesláno Sobota, 26. června 2010 - 18:05:49    Odkaz na tento příspěvek  

Old shane-

no jely dva vagony, a ze všech - dá se říci oken mávali zhruba po dvou lidech.
Mulik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 26. června 2010 - 18:10:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gapa proběhla dneska jízda přes Budyni?? Byli by nějaké fotky, vyšlo to úplně skvěle, že jsem musel do práce takže jsem nemohl fotit což mě štve. :-(
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.239.210
Odesláno Sobota, 26. června 2010 - 19:04:04    Odkaz na tento příspěvek  

Orlí_spár:Já s vámi souhlasím.Dle mne byla ta paní dosazena od Řábkové aby...
No a Litvíno trolejovat..vytvořit vzduchovozbu,to je taky nápad jak báseň.(spíše to jsou vyhozený prachy)
To takhle opravit a vybudovat dopravní terminál v Mostě,tak aby tramvaje byly svedeny k nádraží,autobusy jezdily z autobusáku.Most byl opraven a dalo se po něm jezdit.Opravit staniční budovu včetně zařízení pro provoz po stránce zabezpečovácké i pro cestující a sloužící personá.Vybudovat místo podchodu (uf těch schodů) lávku přes kolejiště do Rudolic.
Opravit eskalátory z prvního nástupiště a vybudovat bezbariérový přístup na nástupiště...
neo celé nádraží přesunout blíže ke kostelu aby nebylo tak nákladné na schodiště...to by měl být dopravní uzel,který by se financoval z fondu DI a EU.Jenže na tom by se muselo dělat jako na projektu a nato asi nejsou lidi..bohužel.
995
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.117.216.103
Odesláno Sobota, 26. června 2010 - 20:47:11    Odkaz na tento příspěvek  

JÍZDA PŘES BUDYŇ NEPROBĚHLA, ALE URČO SE TĚŠTE NA M 131 NĚKDY KOLEM 18 ZÁŘÍ V TRATI LIBO - STRAŠKOV
Mulik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 26. června 2010 - 21:06:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak to je štěstí že jsem tam nejel akorát bych byl na*ranej. Jet tam 100 km a nic nevidět :-p a kromě toho září nepojede tam teď něco??
Urby
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.243.198.208
Odesláno Neděle, 27. června 2010 - 11:49:32    Odkaz na tento příspěvek  

Tak pro všechny zastánce Hurvínka. Tolik kol by nemohl ani pobrat. Upozorňuji, že fotka je pořízena ihned po příjezdu vlaku později dorazila další skupinka cyklistů. Takže prosím berte tuto fotografii jako patřičný důkaz nevhodnosti Hurvínka na letní provoz.
Mádl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.168.109.60
Odesláno Neděle, 27. června 2010 - 12:56:07    Odkaz na tento příspěvek  

Urby, nedělej to akční. Kolo se nevozí, na kole se jezdí. Kde jsi viděl aby jsme atrakci přecpali zbytečnými koly namísto cestujícími?!
Urby
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.243.198.208
Odesláno Neděle, 27. června 2010 - 13:41:57    Odkaz na tento příspěvek  

Mádl: Zřejmě nerozumíte pojmu turistický vlak, tj. že vlakem se přepravují jak turisti pro pěší turistiku taky cykloturisti se svými koly. Jestli máte na mysli že cyklista do vlaku nepatří jen proto, že má ject na kole už o vchodu svého domu do vzdáleného cíle tak to vás upřímně lituju že takto smýšlíte. A akční nejsem jen nemůžu vystát takové řeči že i M 131 by to zvládl. Nezvládl!!! Leda tak se služebním přípojným vozem. Což vloni byl povětšinu na ŠD jevem ojedinělým.
Magnat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 27. června 2010 - 13:43:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mno ono když současně s tratí vede silnice 1. třídy tak pro cyklistu se bezpečně dostat např. z Litoměřic do Třebenic / Trebívlic (nikdy nevím jak se ta obec s granáty jmenuje , ale jsou tam ty vesnice obě) je téměř nemyslitelné. kdybych tam bydlel tak je pro mě vlak jasná volba a pak už nějak dojedu. Ještě že bydlím o pár kilometrů vedle... A navíc poplatek za převoz kola taky není k zahození ne?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8107
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 27. června 2010 - 17:33:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je prostě peklo, když si odpovědní i neodpovědní pletou pojmy "turistický" a "historický" vlak. Měli byste si ujasnit co chcete, jestli nasrat platící cestující nebo ukojit šotorozkoše. Úspěšnej turistickej vlak je i v sestavě 810+015(nabo jaxe cyklovůz na 121 jmenuje).
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
čpavkař
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 8-2009

Odesláno Neděle, 27. června 2010 - 19:12:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No my to taky vzdali. V sobotu 10.00 singrovka narvaná ihned po přistavení, páč tam zůstali sedět lidi co přijeli "obdivovat" krásy města Most. Takže taky jsem z toho docela nasranej. Táhnul jsem se z 20km z mého bydliště a pak jsem jsem zůstal trčet před narvaným vlakem. Stát na jedné noze se v narvaném vlaku se nám opravdu nechtělo. Již jsem odeslal e-mail s fotodokumentací paní hejtmance ať se podívá jak zvládají JHMD pohodovou turistickou dopravu. Za turisty děkujem, už vím kam se nemám cpát a proti komu kopat. Jděte se bodnout a ať tu víkendovou přepravu příště přihrají někomu kdo má čím jezdit. Mě by ta 810 s vlekem nevadila, alspoň bych se svezl a nezůstal trčet před našvihaným vlakem.
"...Ani dvěma starším bratrům na tom nezáleželo: první byl náruživý sběratel železničních modelů, druhý alkoholik a tyto sklony u nich vylučovaly jakékoliv jiné zájmy..." Shelby Foote, Milování ve vyprahlém čase. Odeon 1976
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8111
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 27. června 2010 - 19:38:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a máte to tady. Bože muj, kdy už šotouši přestanou ničit osobní dopravu?
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Babica_z_tv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 4-2010

Odesláno Neděle, 27. června 2010 - 19:40:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mádl to je jezdec, od baráku 100 - 150 km s přehledem. Pak logicky nechápe, že někdo dá jen 50 km za den. Holt EC jezdec, to se hned pozná!
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 611
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 27. června 2010 - 19:53:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urby.Neměl tam náhodou jezdit služební vůz,který je psaný v jízdním řadu?Kde je ta vaše vysněná M262 0206?Fakt borci!Jsem zvědav,kdo pojede o víkendu
Mádl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.168.109.60
Odesláno Neděle, 27. června 2010 - 21:11:12    Odkaz na tento příspěvek  

Urby, Babica_z_tv, ale chlapci, plácáte volovinky mimo keramiku. Pokud vlak v tabeláru nemá přeprava jízdních kol, kolo prostě nepojede. A pokud tam ta značka bude, kapacita na jejich pojmutí asi bude samozřejmostí, páni doktoři. Chapišto?