K-report
 

Archiv do 15. května 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Tratě v Ústeckém kraji » Archiv do 15. května 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 540
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 21:39:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vladass:
Uvidíme v následujících dnech.Co na to veřejnost.Ale jako nová vozidla hned???myslíš, že jsou na to prašule???Když zadotujěš, tak se tomu branit nebudeme.Já jedině co si teď nejvic přeju v Usteckém kraji, at už dostaví D8.To je na co tady všichni čekaj.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1067
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 21:52:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když zadotujěš, tak se tomu branit nebudeme.

471 pobírá jinou dotaci na vlkm než 163 se třema?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Vladass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2678
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 22:05:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer o11: Jaký dotování? Mě je úplně jedno, jestli na to ČD mají nebo ne. Mě se také nikdo neptá, jestli mám na nájem, jestli mám na jízdné, jestli mám na to či ono!
Co je tohle za argumenty? Já za své nemalé jízdné požaduji odpovídající kvalitu odpovídající době. A pokud ČD nejsou schopni ji nabídnout, tak ať nepodepisují smlouvy.
Chápu, že to ČD do podpisu smluv neměly jednoduché s financováním, ale teď mají dlouhodobé smlouvy, tak chci vidět výsledky. A jestli si ČD nastavily špatně cenu, která jim nepokrývá obnovu vozového parku nebo pronájem vozidel, není opět můj problém.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 541
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 22:10:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jako nové vozítko si myslim že ano:-)Cena nebude stejná.Ale s tou dotací jsem to myslel jinak jako okamžitý nákup nových vlačku, ale kde a co ???Copak se 471 vyrábějí v denní produkci,kdyby tomu tak bylo, je to o hodně snažší.Na okamžitý nákup prašule nejsou.Vše se řeší úvěrem a pujčkami.Pak vyhlášení tendrů a já nevim co ještě.Zdlouhavé věci.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 542
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 22:11:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vladass:
Ber to jako srandu a ne osobně.:-)Taky popichuju
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 543
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 22:20:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už jsme u těch smluv.Ano je to běh na dlouhou trať.ČD se k nečemu zavázali a taky se to snaží plnit.Jde to pomalu ale jde.Ale nejde si říct teď hned chci vše nové.To opravdu rychle nejde.Nebo chcete dopadnout jako v Rakousku, ano mají nové vlaky super komfort.Ale teď sedí u kulatého stolu a přemýšlí jak ten miliardový dluh zaplatit.Pač jsou v pěknym průseru.
želez.provoz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.175.203
Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 23:29:32    Odkaz na tento příspěvek  

Pro 132 a 475179

Opět některé aktualitky z dnešního Principu

http://decaneprotiprutahu.blogspot.com/
Vladass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2680
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 07:33:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer o11: Jasně, osobně si to neberu.
Ono, kdyby vše bylo nastavené jak má, nemůže být problém s penězi. Cena za Km se nějak stanovuje a měla by (jinde MUSÍ) obsahovat i provozní řežii nutnou pro pokrytí úvěrů, leasingů, vytvoření fondu obnovy vozů apod. Takto jasně vykalkulovaná cena musí být předložena objednateli, který ji musí respektovat. Pak se nemůže stát, že na něco není.
U nás to ale funguje tak, že objednatel řekne, že dá na Km X, a jestli máš náklady (byť seriózně nastavené) X+n, tak máš prostě smůlu a nějak to jako dopravce udělej (příklad z praxe).
Mno, a to je pak důsledek všeho!
Naházím chybu jen na ČD.
Rozumím tomu, že vlaky se nevyrábějí v tisícikusových sériích jako auta.
Ale je nutné se na to kouknout z pohledu běžného cestujícího. Toho toto prostě nemusí zajímat!! To není jeho problém!!
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1388
Registrován: 8-2007
Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 08:40:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Vladas:aby požadoval nová vozidla hned. Osobně mě nějak moc nezajímá, jak za tři roky

Ono sehnat množství vozidel ihned nebude lehké pro žádného dopravce,i když bude mít finanční krytí.Jančura také sliboval po výhře ve výběrovém řízení nasazení nových vozidel do dvou let.Půjčit si jednotky vozidel ze zahraničí(Jančura),nebo jiné trati(ČD se 471)je jednodušší.
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 09:33:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad:Vladass: Co se tu rozčiluješ, ČD je jako tvůj zaměstnavatel DP Most jenže ve větším. Podívej se s čím jezdíte po městě a taky nejsou prašule a jízdný není zrovna malý. Že na linkách dotovaných krajem jezdí nové busy.... ano, ale nedostává se na ty městské. To je ten věčný kolotoč.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 10:55:58    Odkaz na tento příspěvek  

Jančura také sliboval po výhře ve výběrovém řízení nasazení nových vozidel do dvou let
A ČD v nevýběrových desetiletých smlouvách NESLÍBILY nasazení nových vozidel do dvou let? Tak proč s nimi byly takové smlouvy vůbec uzavřeny, když jsou objektivně nevýhodnější než jiné nabídky?

(P.S. Samozřejmě vím, proč s nimi byly uzavřeny :-( )
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7794
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 11:02:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda 1067: odpisy, Mikuldo, odpisy.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1689
Registrován: 2-2004

Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 11:51:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: To je něco, s čím ČD neuvažují. Existuje prostě cena za vlkm.
475179
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.3.150
Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 12:30:17    Odkaz na tento příspěvek  

žel.provoz:díky za odkaz velmi zajímavé čtení.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7798
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 16:32:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

desiro: To není o uvažování, to je o účetnictví. Vlkm si počítají navenek, ale kolik jim z těch vlkm zbyde do zisku o tom m.j. rozhoduje i to, kolik odepisují - proto jízda s odepsaným 810 může být zisková a tatáž s 814 nikoliv.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Bočeli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 2-2004

Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 23:10:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Též jeden pozdrav z Kozí dráhy.


Další na http://badber.blog.cz/1005/regiojet-skutecnosti
http://badber.blog.cz
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6133
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 00:09:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě vím, proč s nimi byly uzavřeny

No to už tu nikoho snad ani nepřekvapí.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6135
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 00:16:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za mě jako jednotlivce občana říkám, že by se na kraj měl vytvořit tlak, aby požadoval nová vozidla hned.

Hned se ani pes nevysere.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1691
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 09:00:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A vy znáte kalkulační vzorec, podle kterého ČD započítávají odpisy?
Vladass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2681
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 22:46:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem tady znovu

Apollo_17: Sehnat nová vozidla hned samozřejmě snadné (ono asi ani možné) není. S tím souhlasím.
Ale například celotýdenní nasazení dvou 471 by mnohé řešilo. Je to gesto směrem k cestující veřejnosti. Krásně se to dá prodat, nasadili jsme dvě nové soupravy, na další vypisujeme výběrové řízení apod.
Důležitý je ten přístup k těm cestujícím. Vše se musí prodat. Tady obrovsky pálí bota.

Drn: Hned se ani pes nevysere
Ano, a právě proto jsem tam, kde jsme.

Víte, mě osobně to může být tak nějak jedno. Já ty vlaky zas tak moc nepotřebuju.
Jde mi o princip. Mě ani nevadí, jestli na trase Děčín-Chomutov nebude 471 nebo derivát.
Pro cestujícího není problém 163+vagónky. Pro cestujícího je problém vagónky v současném stavu!!
Já i chápu argument, že na to není (nechci to dál rozvádět, všichni víme jak to je), že není na další desítky 471. Tak proč se nerekonstruují současné vozy? Na výše uvedenou relaci stačí. Vozy s průhlednými skly, dveřmi na tlačítka, renovovaným WC, novými sedadly a novým interiérem apod.
Jenže ono není ani to, že

Každý, kdo si kupuje zboží nebo službu, požaduje za své peníze kvalitu. A to bohužel u ČD většinou nedostane.
Na Jančuru můžeme mít každý svůj názor. K jeho službám i výhrady (určitě i oprávněné), ale v autobusové dopravě nabídl kvalitu, která u nás nesnesla srovnání. V železnici má zatím nakročeno stejně.
A než mě tady někdo začne z něčeho obviňovat, tak co je černé je u mě vždy černé. Co je bílé je bílé. Svou nespokojenost s Regiojetem jsem zde také vyjádřil, když jsem byl nespokojen. To jenom tak pro doplnění.
Vladass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2682
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 08. května 2010 - 22:50:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek2: Nejsem osoba určující směr vývoje mého zaměstnavatele.

A stejné to není. Na linkové dopravě platí kraj a vše musí být dle smlouvy. Proto nové autobusy. Kde nejsou, kraj dá pokutu. A rozhodně se neptá, zda na to dopravce má, či ne.
S MHD je to jiné. Objednatelem je vlastník společnosti.
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 7-2005

Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 11:06:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bočeli - jen na okraj k tvému snímku a bývalému silničnímu mostku.To bylo keců od našich politiků"Postavíme nový most a ze starého uděláme most pro cyklostezku" a dnes je mostek jen památkou na jejich sliby.
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 4-2007
Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 20:48:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vladass: Ono taky záleží na tom co v těch smlouvách doopravdy je. Vem si příklad z oblasti kterou důvěrně znáš. Meziměstská tramvajová linka Most - Litvínov. Pokud se nemýlím tak na ni taky zlý kraj doplácí. Jaký je tady přístup k cestujícím? V dopoledních hodinách je většina spojů vedena solo vozem T3. To je normální cestovat na jedný noze a ještě ne na svý? Kde je ta tvá kvalita kterou se tu tak oháníš?
Vladass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2683
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 21:21:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek2: Pořád to otáčíš někam jinam. Jak to souvisí s železnicí? Jak to souvisí s tím, že v ÚK se prohání vergly se znakem ČD se zlepšením v nedohlednu, když tu mohlo být něco jiného a lepšího, dokonce levněji.
Znovu opakuji, že vzah kraje k železnici a ČD je naprosto odlišný než k tramvajím. Kraj je rozhodně neobjednává a neplatí!! Drtivou většinu spojí platí města (někdy všechny), ze svého. Je velmi špatně, že to veřejnost neví!!
Z tohoto důvodu si také dopravce nemůže nakoupit flotilu nových Škodovek 15T (prostě nových moderních vozů), které by cestujícím rád nabídl.

A zase nepřeháněj. Zase tak našlapaný ty sóla nejezdí. Že stojí 20 lidí v T3 je nemilé, ale na soupravu je to trošku málo.
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 4-2007
Odesláno Neděle, 09. května 2010 - 21:53:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vladass: protože i ty tramvaje jezdí po kolejích a je to služba jako každá jiná. A ta podobnost tu je, akorát že objednává a platí někdo jiný. Jinak mi je jedno kdo se po českých kolejích bude prohánět, hlavně že vůbec něco pojede.
Libochovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.119.77
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 09:13:44    Odkaz na tento příspěvek  

Asi před měsícem ve zprávách na radiu Hit radio fm Labe bylo řečeno, že kraj chce zrušit tramvaje Most-Litvínov, což je kravina, bohužel ta trať je ve špatným stavu. A kdyby záleželo na mě raději opravím a zrychlím tramvajovou trať než bych elektrifikoval zbytek 134 do Litvínova. Aby měl Litvínov rychlé spojení veřejnou dopravou do Mostu a z Mostu pokračovat vlakem dál.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 551
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 17:10:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zítra zkušebka 471.060-4+071.060-8+971.060-9.V trase Praha-Lovosice.V dopoledním až poledním čase.
132
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.192.74
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 18:35:11    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,když čtu další příspěvky okolo dopravy v Ústeckém kraji - viz tramvajová trať Litvínov - Most opravdu už mě nic nepřekvapí.V minulosti do byla Kozí dráha dále krásná Švestková dráha a myslím si,že to není konec.

Pan Šulc radní ÚK opět kandiduje do voleb,asi je to pro něj málo co vše v železniční dopravě způsobil a chce v tom poračovat dále.Snad už je toho dost.
Montas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 21:32:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer o11:myslel jsem,že 060 má již po zkušebce???
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6148
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 11:46:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Montas:
2x neprošla. Netěsnost převodovek.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1283
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 12:11:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=108&r=mfsevercech&idc=1382750

Víme o tom více? Předpokládám, že se to bude týkat nedávno rekonstruovaných pokladen apod., prý má být vchod rovnou v přímce s ulicí V Jirchářích?! Už je to celý poněkud zdlouhavý.
Slovan!
železniční provoz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.175.203
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 14:16:32    Odkaz na tento příspěvek  

Pro 132 i 475 179- místní ODS- Šoltys dosluhující poslanec. /- Nechci sem vtahovat politiku, ale zase bude snaha ji touto cestou zneužít pro zrušení železnice 132, i když tuto snahu MD i MŽP v minulém měsíci zamítlo s návrhem jiné varianty. Holt, opět dráha začíná být volebním tématem v Děčíně, a Šoltys chce být ze sedmého místa zvolen do budoucího Palamentu/

Dnešní Děč.den.
http://decinsky.denik.cz/zpravy_region/ods-nechce-lidem-nic-servi rovat-az-pod-nos20100510.html
Významným regionálním tématem v oblasti zaměstnanosti je i výstavba jezu na Labi a dálničního přivaděče, jaký k tomu máte postoj?
Splavnost Labe je špatná, ale jedná se o malou skupinu lidí, která je tím postižená, takže ten poměr cena / výsledný efekt je neúměrný. Platit nějakých 7 miliard korun za jez s tím, že to dá práci 50 lidem, se mi zdá v době krize jako mrhání penězi, na druhou stranu jez má i svá pozitiva, ať už ekologický nebo turistický aspekt, nicméně je to drahá sranda. Přivaděč je kapitola podstatně důležitější pro celý náš region a jeho obyvatele. Zde je třeba opravdu co nejrychleji napojit Děčín na dálnici a využít nejsnazšího a nejlevnějšího projektu, tedy variantu Kozí dráha.

Kozí dráha však v poslední době ožila. Společnost Student Agency se snažila upozornit na neexistenci konkurence na železnici a na postup kraje při vybírání svého dopravce, jaký je Váš názor?
Jednoznačně je to pozitivní tah. Konkurence výrazně pomáhá kvalitě i výsledné ceně. Dnes České dráhy nikdo nenutí k tomu zlepšit služby. Jsem přesvědčen o tom, že tady udělaly kraje chybu.
475179
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.3.150
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 15:52:38    Odkaz na tento příspěvek  

žel.provoz:Zdravím vás,já bych tuto zprávu bral s nadhledem,hold modrý straky už nevědi kudy kam ,tak plácaj blbosti a určitě vědi ,že se po volbách tady v Děčíně k moci nedostanou.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7830
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 16:46:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

475179: Jste si jist, že víte, kdo v této zemi OPRAVDU vládne? Že prochází volbami??? Argumentace oranžových po volbách bude znít: Stavba přivaděče dá práci stovkám lidí v kraji těžce zkoušeném nezaměstnaností. Dáme práci všem a některým i vydělat. Svatá prostoto, vy šlechtično.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
železniční provoz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.175.203
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 17:16:15    Odkaz na tento příspěvek  

pro 475 179

Jasně, že Vám rozumím. Také příspěvek-

http://decaneprotiprutahu.blogspot.com/

Chtějí zmást opět celou veřejnost určitým aktuálním tématem, a takto se konkrétní kandidát chce dostat opět do Parlamentu.
Zdravím.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7836
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 09:58:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady se několikrát zmiňoval Jan Čura, tak jen upozornění na zprávu v MfD, že mu jeho řidiči založili ve firmě odbory na protest proti kontrole na vybírání jízdného, kterou ve svých žlutých autobusech nedávno provedl. Přeberte si to sami.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1186
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 13:03:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vladass: Mirek2: Pořád to otáčíš někam jinam. Jak to souvisí s železnicí? Jak to souvisí s tím, že v ÚK se prohání vergly se znakem ČD se zlepšením v nedohlednu, když tu mohlo být něco jiného a lepšího, dokonce levněji.
Znovu opakuji, že vzah kraje k železnici a ČD je naprosto odlišný než k tramvajím. Kraj je rozhodně neobjednává a neplatí!! Drtivou většinu spojí platí města (někdy všechny), ze svého. Je velmi špatně, že to veřejnost neví!!
Z tohoto důvodu si také dopravce nemůže nakoupit flotilu nových Škodovek 15T (prostě nových moderních vozů), které by cestujícím rád nabídl.

A zase nepřeháněj. Zase tak našlapaný ty sóla nejezdí. Že stojí 20 lidí v T3 je nemilé, ale na soupravu je to trošku málo.


Vcelku souhlas. To, že kraj tramvaje neplatí je samozřejmě svinstvo a vychcanost 1. třídy. Dobře víme, že zmrd Šulc tramvajím opravdu nefandí což dokazuje nejenom slovy, ale i činy

Hlavně že se dotují autobusové linky typu Záluží-Litvínov-Hrob/Duchcov-Teplice, které jsou v současné podobě úplně na hovno a jejich využití je minimální Takže místo toho aby se tarifně zintegrovaly s "městským" tarifem DpmML, zbytečné úseky (Litvínov-Záluží, pak minimálně Hrob-Teplice a Duchcov-Teplice) zrušily a udělaly se z nich napaječe tramvají, tak radši nedáme peníze na ty tramvaje, taky přístup

S těmi odpoledními sóly, někdy je 0 stojících, někdy 20, někdy i 40. Včera jsem jel v 9:03 z východu do Mostu a v tramvaji sedělo 35 lidí, dalších 35 stálo a ještě se vezly 3 kočárky. Jaká je kultura cestování asi ani nemá smysl říkat
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
železniční provoz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.175.203
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 13:49:10    Odkaz na tento příspěvek  

pro 132 + 475 179 - středa, 12. května 2010

Starosta Mlatil Sláma představuje padesátou variantu přivaděče
"""""""""""""""""""""""

Neústupnost kocourkovského starosty Mlatila Slámy řešením dobytčího přivaděče je obdivuhodná.

http://decaneprotiprutahu.blogspot.com/

Nejspíše pochopíte kam si máte dosadit správná jména
železniční provoz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.175.203
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 14:14:40    Odkaz na tento příspěvek  

Žluté vlaky ve výrobě -

http://www.mediafax.cz/domaci/3039170-Zlute-vlaky-jsou-ve-vyrobe- Student-Agency-zada-SZDC-o-prideleni-zeleznicni-kapacity-na-rok-2 011
475179
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.3.150
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 14:17:47    Odkaz na tento příspěvek  

žel.provoz:zdravím,nemá to chybu.
sobotní pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 14:46:10    Odkaz na tento příspěvek  

"železniční provoz" = 12.05.2010 - 14:14:40:
Hmm - Schmidt se asi potřebuje zviditelnit na úkor ostatních, tak nedokáže udržet jazyk za zuby ...
Faktem je, že RegioJet má zájem o páteřní dálkovou dopravu, kterou by konkuroval těm italským výtvorům používaným Českými drahami: v relaci Praha - Ostravsko je ovšem poptávka taková, že se tam další dopravce klidně uživí, a kdyby převzal rychlé vlaky, pak by ty paskvily ze Savigliana ČD konečně mohly využít tam, kde by byly k něčemu užitečné (například na okruhu Praha - Plzeň - Cheb - Ústí nad Labem - Praha a opačně, když "jižní" trať ještě nebude hotová). Ale do prosince 2010 RegioJet asi svoji dálkovou dopravu nestihne připravit a zajistit v potřebném rozsahu, takže spíš až od 1. změny GVD 2010/2011 - s čím chce přijít v regionální dopravě, to se asi teprve uvidí ...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2848
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 14:57:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sobotní pozorovatel: Na železniční síti je hodně málo relací, kde se dá vydělat. A pokud to z hlediska poptávky možné je, tak zpravdila za předpokladu, že konkurence přestane jezdit. Pokud tedy chce Jančura vydělat, tak jedině tam, kde se domluví s objednavatelem a nahradí současného dopravce. Navíc teď už nařízení EU platí, tak by to znamenalo vypsat VŘ. A to by se protáhlo minimálně na měsíce.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
sobotní pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 16:03:07    Odkaz na tento příspěvek  

"Orky" = 2848:
Já podrobnosti neznám, a i kdybych je znal, tak je nebudu šířit - ale pokud RJ chce zkusit pro začátek provozovat dálkovou dopravu třeba i bez dotací formou nějaké dlouhodobější presentace svých služeb za mírně dumpingové ceny (jako to dělala Jančurova firma SA v autobusové dopravě) a začne se tím zabývat včas (= včas objedná trasy vlaků), tak mu v tom těžko někdo může zabránit: hloupost v tom smyslu, že v případě regionální dopravy nebyl schopen včas v praxi prokázat, že ji dokáže provozovat, už udělal, a možná se z ní poučil ...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7842
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 11:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sobotní pozorovatel: CIT: "v relaci Praha - Ostravsko je ovšem poptávka taková, že se tam další dopravce klidně uživí, " kon. cit
Ano, to jsme již jednou viděli, dokonce v JŘ to vytišteno bylo. Jak můžete tohle napsat?
I vaše teze o dumpingových cenách by asi velmi rychle narazila přinejmenším u EK.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Libochovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.119.77
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 11:32:07    Odkaz na tento příspěvek  

Toto úterý jsem po delší době zatoužil po projetí skomírající Buštěhradky. Vyrazil jsem z Chomutova v 12:12 Sp 1677. Nejprve jsem si říkal, že by na tyto Sp Lužná-Chomutov bylo dobré nasadit RS1, jelikož by lépe využily rychlostní cimbuří 70-80 na nové přeložce 100km/h. Během cesty jsem se těšil z Lužný na R 1293 na pohodlí 854, chyba lávky nejspíš výluka Kladno-Hostivice způsobila nasazení 814 na R. Cestování za trest během cesty jsem spotřeboval 3xIbalgin400, protože již v Březně u Chomutova mě začínala z kraválu v 814 bolet hlava. Nakonec jsem to přežil, ale zas hodně dlouho tam nepojedu.

Bohužel, obsaditelnost spoje po celou cestu jen mezi 10-15 lidmi, což je hodně málo a navrhoval bych tak přidání zastávek, s tím že by to byl zrychlenej osobák, protože tohle lidem nevyhovuje ten kdo může jede komfortně mezi Žatcem a Chomutovem rychlíkem a v okolí Žatce zas pro regionální využití brání projíždění zastávek.
Navrhuji u Sp Chomutov-Lužná u Rakovníka v okolí Žatce přidat tyto zastávky: Žíželice, Trnovany, Dobříčany, Veletice, Holedeček. Přidané zastávky uvažovat jako zastávky na znamení. Jízdní doba prodloužená o nějakých 8 minut by nevadila. Odhadem počet cestujících by tak stoupl z 10-15 na 25-30 podle spoje.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1878
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 12:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libochovičák:"Odhadem počet cestujících by tak stoupl z 10-15 na 25-30 podle spoje"

Jenomže Vážený, 30 cestujících není na vlak, to je Crossway na hranici rentability.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5513
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 13:23:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libochovičák: tohle už se řešilo,se koukni na propustnost tratě. To nejde...
sobotní pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 13:05:33    Odkaz na tento příspěvek  

"Káem" = 7842:
Napsat to mohu kvalifikovaně česky a s použitím překladače klidně i některými jinými jazyky, pravděpodobně ovšem se stylistickými i gramatickými chybami - věcně to ovšem zůstane stále totéž: na rozdíl od "RT-expresu", jehož organizátoři pouze prudili a nikdy tu provokaci nemysleli dostatečně vážně, protože si byli vědomi, že sami na to nemají a Jančuru tehdy ke spolupráci nepřesvědčili, v případě "RJ" je situace jiná, protože je to přímo dceřiná firma Jančurovy SA, a jsem přesvědčen, že to, co jsem napsal, skutečně platí. Ostatně, kdyby se Jančura také neporesentoval především jako hloupý prudič a kdyby v minulosti hledal spíše cestu dohody a součinnosti, mohlo něco takového, co teď naznačuje, fungovat už dávno: podrobněji to (raději) rozebírat nebudu (leccos by totiž asi bylo žalovatelné) ...

"Libochovičák" = 13.05.2010 - 11:32:07:
Pláčete na špatném hrobě: dokážete-li donutit Jeřábka a Šulce a jimi v záležitostech VHD ovládaný ÚK k tomu, aby svým přístupem neblokovali to, co by ČD nebo i jiní dopravci byli schopni a ochotni poskytovat, pak má Vaše vize naději - jinak je pravděpodobnější, že by na té trati mohly být rozsah a použitelnost osobní dopravy brzy ještě menší, než je dosud. Malá frekvence navíc souvisí i s tarifní problematikou: Sp vlaky do / z Chomutova mají v Lužné u Rakovníka přijatelnou vazbu z / do Prahy jen s rychlíky, v nichž je pro seniory rozsah slev menší, než v osobních a spěšných vlacích, a o používání takového spojení je pochopitelně ze strany seniorů menší zájem ...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5997
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 14:27:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sobotní pozorovatel:

Malá frekvence navíc souvisí i s tarifní problematikou: Sp vlaky do / z Chomutova mají v Lužné u Rakovníka přijatelnou vazbu z / do Prahy jen s rychlíky, v nichž je pro seniory rozsah slev menší, než v osobních a spěšných vlacích, a o používání takového spojení je pochopitelně ze strany seniorů menší zájem ...

Pak je tu ale druhá stránka věci, a to, že kdyby ty návaznosti byly vedeny v Lužné na zastávkové vlaky, tak bude celková jízdní doba ve směru Praha - Žatec ještě delší než dnes; a sice dojde ke zvýšení počtu cestujících, ale přitom by vůbec nemuselo dojít ke zvýšení tržeb v uvedených vlacích.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 561
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 15:04:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mate někdo zájem o výlukový jízdní řád na trati 130.Výluka bude od 7.6 do 18.6 v úseku Oldřichov u D. a Bílina.??Změny jsou velké!!!!
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1187
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 16:22:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispčer o11: zájem určitě máme

Nevíte něco o tom, že by zítra měl jet na Moldavu v K.h. nějaký zvláštní vlak? Díky.
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 562
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 16:26:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jasne, víme.Posli mi zpravu na mail,info dám.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2707
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 16:56:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane dispečere, to asi není moc vhodné. Pokud by někdo poskytoval informace na webu, tak dopravce nebo objednatel. Co kdybychom tam vezli skupinu šotoušů nesnášejících Orlího spára?
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 564
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 17:06:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK tohle jsem chtěl vědet.Nic jsem právě proto nepsal a ani zatim nikomu nic neposilal.Ja jsem se vas ptal mailem jestli je vhodne poskytnou informace, odpověd z vaší strany nedošla.I tak tohle stačí.Děkuji.Nebojte se.
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1189
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 19:06:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co kdybychom tam vezli skupinu šotoušů nesnášejících Orlího spára? Ne, to není možné, já jsem všemi milován!

Pokud je to přeci jen pravda, tak jdu okamžitě do minových komor v pilířích mlýnského a mikulovského vložit nálože!
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Glagol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 10-2006
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 22:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opravdu je mají?
"Detailní znalost předpisů, grafikonů a služebních pomůcek ke každému uprdnutí nenahradí všeobecný politicko-společensko-ekonomický rozhled" - Kuzma Atomovič Malomozkov, vedoucí noční směny JE Černobyl, 26.4.1986.
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1192
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 12:32:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Galgol: čím víc se člověk o něco zajímá, tím míň toho ví . Viadukty jsem oblejzal několikrát, ale nic takového jsem nenašel, což ale neznamená, že nejsou někde dobře schované.
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
železniční provoz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.175.203
Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 14:55:22    Odkaz na tento příspěvek  

Žaluda- zajímavost z MF Dnes

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=111&r=mfseverocech&idc=138467 6
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6161
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 16:42:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, vyobcovaný expert Berounský si musel pohladit své ego. Jako před ním Žák a mnozí další, co dostali kopačky z teplého fleku. Osobně bych si pana Žaludu nedobíral za neznalost ryze dopraváckých pojmů a rozlišení (motorový vůz, motorová jednotka, přidejme možná i panu expertovi Berounskému utajené další pojmy jako technická jednotka a provozní jednotka). Je to prostě manažer a bankéř. Mohl se lépe připravit na pohovor s experty.

Ale točit se na takových pikačuovinách....trochu laciné, pane Berounský, nemyslíte, ale asi to vymezení nutně potřebujete. Užijte si to.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Vašek Modrá
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.45.136
Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 19:09:51    Odkaz na tento příspěvek  

Tak se po Kozí Dráze prohnal 820 057.Fota jsou z Modré u Děčína.