K-report
 

Archiv do 30. dubna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Tratě v Ústeckém kraji » Archiv do 30. dubna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Kpy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.208.72.73
Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 13:07:45    Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: tak alespoň veřejní představitelé neustále do tvrdí médií, že jde jen o turistiku a turistickou dopravu - viz aktuální článek na stránkách města Litoměřice........že by jiný názor???
Mara_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 13:27:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kpy: Takže na "turistický" provoz patří kostitřas a na "běžný" něco lepšího? Aneb, když jezdí 830/831 ještě v "běžném" provozu, tak na turistickém musí zákonitě jezdit něco horšího? Loni na Doupovandě jezdila 820. Jezdil jsem tím docela často a kdyby jezdil hurvajz, tak bych si dal jednu jízdu a stačilo. Co kola, kočárky a aspoň trochu kultura cestování? Jak je možné, že mezi Vejprty a Chomutovem jezdí o víkendech Desiro? Jaké je kriterium pro běžný provoz? Zrovna tady bych to taky viděl spíše na ten turistický...Denně to nejezdí
Hurvínek se řešil loni, proč na Doupovandě není.
Nebo je to zas nějaký šotomýtus?
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5399
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 13:31:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veřejní představitelé si tvrdí, co se jim politicky hodí. "Normální cestující" na takovou nabídku přepravy zvysoka kašle a buď sedí doma, jede jinam nebo jede autem...
Diese Schere schneiden zu dem Sieg!
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2179
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 14:41:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mara_hk: nemyslím si, že to je šotomýtus. Tipuji, že se jedná o potrefenou spolkovou husu, která nepochopila, že odmítání hurvínka není spyknutí proti jejich spolku, ale realita nevhodného vozidla. Bohužel tím, že takto vystupují si sami zavírají dveře, které jim nikdy nebyly zavřeny. Ale bohužel to už je osud CZ/SK spolků, že budou raději hledat nepřítele, než aby se nad sebou zamysleli ...
Bohužel to, co tady naznačuje Petr_k, tak je tvrdá realita. Obyčejný člověk, lhostejno zda turista nebo kdokoli jedoucí z práce není ochoten si dvě hodiny naklepávat , čuchat výfukové plyny a poslouchat nějakých 90dB od motoru. Stejně tak nikdo není nadšen sockobusy, dokonce i trochu přemýšliví autobusáci po shlédnutí dat z odbavovacích strojků šílí ... Sice jim to dle zákona dorovná kraj, ale málokdo je z nich tak hloupý, aby nevěděl, že do nekonečna jsou ty pojízdné průhledné výkladní skříně neudržitelné. A to vše jenom proto, že někdo chtěl dokázat, že to dokáže a jen teď nemá tolik odvahy na rovinu přiznat, že ona skvělá koncepce nebyla zrovna to pravé.
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Kpy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.208.72.73
Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 14:49:49    Odkaz na tento příspěvek  

Ááááá, takže když je jiný názor, tak "šotomýtus"...... Loňský článek v tisku o nářku dětiček, že místo "starého" vláčku jel "novější", to nic, co......A nepsal jsem horšího, ale něco, co jinde není. Čouda je tedy dle vás na ještě horším postu, neboť saze kam se podíváš, ale kupodivu lidiček plný vlak, divné? Proto i těch tedy "ne" normálů se loni svezlo na dřevě pár stovek, byť reklama skoro nulová.
železniční provoz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.175.203
Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 14:53:28    Odkaz na tento příspěvek  

Tak další článek ze dneška- Ústecký deník !


http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/20100427_klm_ceskedrahy_vla ky_miliarda_konkurence.html
Mara_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 15:03:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T_m: Hurvínek vypadá skvěle na šotech, ale pro provoz je to naprosto nevhodné vozidlo. Souhlas s Petrem_k, tak to bohužel je. Oba známe tyto případy. Hurvínek je i jedez z důvodů, proč jsem nejel po zavedení "turistické" dopravy po Švestkové dráze. Jednou se tím projet, ano, ale ne cíleně. Na šotoakci dobré vozidlo. Manželku do Hurvajze nedostanu a upřímně, stačila mi cesta z Brna do Lednice, abych si užil na několik let. Zatím jsem nedstal definici na "běžný" a "turistický". Copak je turista méněcenný občan než ten, který jede běžným spojem? K busům - nebýt štědrých dotací, tak na spoustě spojí už nejezdí. Ono i dotace nejsou spásné. Onehdá jsem se bavil s jedním řidiček Iveca, který pendluje na Chomutovsku. Vyjádřil se v duchu, že je docela napalici jezdit celý den sem a tam bez cestujících. Otázka, jak dlouho bude toto ještě v provozu? Není to vlastnost busů, ale je to díky "dokonalým" jízdním řádům. Hurvínek rulezzz....
Mara_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 15:13:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kpy: pletete hrušky s jablkama. Čouda je atrakce, cestovaní "turisticky běžným" spojem je o něčem jineém. Nebo snad ne? Napadá mne právě ta Doupovanda. V tisku se napsalo dost i SA, byly to všechny informace pravdivé? Média jsou mocná. Mám návrh - udělat spoje pro dětičky na základě průzkumů a článků v médiích, vhodné vozidlo si doplňte sami a jiné pro ty zhýralce, kteří požadují alespoň trochu kulturu cestování. U Hurvajze si milerád rodinu vyfotím, ale nic víc. Navíc malému rachot docela vadí a udit se budu raději někde u grilu, než v kostitřasu.
Kpy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.208.72.73
Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 15:17:19    Odkaz na tento příspěvek  

T_m: Hm, zajímavé. Asi jste nečetl zadávací podmínky. A špatně čtete i mezi řádky. Celý spor NENÍ mezi spolky, to je veliký omyl. Celé tohle se točí kolem jedné jejiné osoby.

Takže se budu nad sebou zamýšlet........
Kpy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.208.72.73
Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 15:25:10    Odkaz na tento příspěvek  

Úsměvné! Ve zdejších vláknech neustále čtu nadávky na kvalitu cestování ve šukafonech a 830(1) které provozují ČD. Ale hle, zde najednou změna! Najednou kvalita pro celou rodinu........
Mara_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 15:34:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Četl jste mé řádky pozorně? Asi ne. Nikde jsem neřekl, že 830/1 je vozidlo pro rodinu. Bavíme se pořád v rovině "běžného" a "turistického" provozu.
830/1 je vozidlo akceptovatelné na turistický provoz. U ČD už nemá dávno co dělat. Chápu, že Hurvínek je asi vaším oblíbeným vozidlem. V době začátků "turistického" provozu jezdily na Doupovandě 854 nebo 842. Obrázek si udělejte sám...
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2180
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 15:50:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kpy: zadávací podmínky jsem nečetl, jsou mě popravdě u , já se VŘ účastnit nehodlám. To je záležitost objednatele a dopravce. Mezi řádky také odmítám číst, nevím proč bych měl.
Já jen tvrdím to, co tady tvrdí jiní, že vozidlo řady M131.1(lohostejno jakého dalšího čísla) je nevhodné pro pravidelný provoz. Vůz řady 830/831 není také žádná výhra, ale je díky svým vlastnostem o generaci dále (byť designově ne). Jestli tam vyhrají ČD se svými 810, popř. 814 nebo někdo s 820, 830 nebo dokonce s Desirem je mě fuk. Když to bude váš spolek a bude přístup vašich zaměstnanců k cestujícím na úrovni soukromé firmy, tak mě je to taky srdečně fuk a budu tomu fandit. Jasné?
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Kpy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.55.135
Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 16:45:19    Odkaz na tento příspěvek  

T-m: ...nečetl, pak se zde ale bavíme každý něčem jiném. Já o vhodnosti vozidlech nemluvil. Poukazoval jsem na něco jiného. Do sporu o vhodnosti jsem byl tak trochu vtažen. Nicméně musím s vámi trochu souhlasit, že na podobně DLOUHOU šteku, je hurvajz již na "hraně", možná i za ní. Ale u kratších tras? Ale je to zase názor jeden z mnoha. A ani nemohu tvrdit, že mám (musím?) mít nějaký top 10.
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2181
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 21:30:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kpy: tak že jestli jsem to dobře pochopil, hraje zde roli úplně něco jiného, což může být zdejším čtenářům a diskutujícím zcela ukradené. O to víc tedy nechápu váš příspěvek z pondělí, 26. dubna 2010 09:32:02 Zajímavě napsané výběrko na tu švestku. Žádné info nebo důraz na historické vozidlo, navíc velice zvláštní požadavek na min.55míst k sezení=předem vyřazení hurvajzů............ Proč? Nebyla spokojenost za ty dva roky?
Že by uražená ješitnost a přece jen hloupý boj spolků? Proboha, proč???
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 535
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 22:18:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čpavkař
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 8-2009
Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 23:21:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z mého pohledu šototuristy jsou "historické" m. vozy perfetní lákadlo. Hurvajz na Švestkové, Singrovka na Doupově a M 262 na K.Šenov. Vše v rámci jednoho kraje! Každý si najde svoje. ZACHOVAT!!!Nebo vozidla točit/prohazovat/. Rušit v UL kraji už umíme......volných tratí pro nostalgický provoz máme habaděj /ještě jednou dík p.Šulc../
Turistický provoz je pouťová atrakce, malým dětem je jedno jestli jedou v kostitřasu nebo desiru. Hlavně že to drncá a každá vylomenina vinnou staré nebo taky vinnou nové techniky je potěší /když se neumí správně řadit a chudák hurvajs poskakuje jako koza, nebo u desira se leze do nádraží málem oknem/. Maminkám je to taky skoro jedno hlavně když dětičky jsou nadšený a nemusí s robátkem po jízdě do automyčky aby z něj smyla vlakošpínu /listí a bordel létající okny do singrovky díky neprořezané doupovce/. No a taťkům jde o to že nemusí za volant /může si dát pivko - pokud se mu v kostitřasu nezvrhne/. Strašně mě štvou tyhle žabomyší války spolků, jenže ono asi opravdu jde o prachy. Jako vždy a všude.
A stejně pojedu.......teda jestli se nepoperou a všechno nepose.ou.
Jirka_Š
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 451
Registrován: 6-2003

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 07:45:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T_m: Ale bohužel to už je osud CZ/SK spolků, že budou raději hledat nepřítele, než aby se nad sebou zamysleli ...
Tak zrovna od tebe to sedí.
Kpy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.208.72.73
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 07:51:18    Odkaz na tento příspěvek  

T-m:ale opravdu naposled. Když nečtete, nereagujte.

A jakých spolků?? Kde jste je vzal?????????????????????? Zase nečtete! Vypadá to, že máte předem rozhodnuto. Nemá cenu dále reagovat.
od zubrů
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.179.95
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 11:53:45    Odkaz na tento příspěvek  

áá vidím rodina šotoušů rozumbraduje. tak se taky přidám. Je-li rozpočet na švestku na rok 2010 cca 550tis, (max cena uvedená ve VŘ), mohlo se s "dělníkem nostalgie hurvínkem" najezdit více provozních dnů než těch pár prázdninových weekendů. Protože bylo toto vozidlo stanovenými podmínkami z VŘ prakticky vyřazeno (stanovení obsaditelnosti), bude se jezdit stejný rozsah jako v letech předchozích za o mnoho více nákladů. Jen pro část šotoušstva, aby si mohli za cizí peníze nasekat pár fotek. Jojo jen dělejte švestkovandě "medvědí službu", ono se jí to vymstí.
Nepravidelný provoz osobní dopravy na švestce, tak jak byl realizován i v předchozích letech, je víceméně provoz turistický a návštěvníci se jdou svést s rodinou za účelem výletu = turistiky. K tomu jsou "dělníci nostalgie" více než vhodní. I 262 splní tento účel, jen za výrazně větší náklady a tedy na úkor možného většího rozsahu. Takže ještě jednou, hlavně šotokonzultanti: Jen dělejte švestkovandě Medvědí službu, za nějaký čas si tady společně popláčem.
Láďa_kaznejov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 7-2008

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 12:49:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím vás, o co tady vlastně jde? Jde o osobní spory mezi jednotlivými uživateli k-reportu, nebo o věcnou diskuzi? Co příspěvek, to blábol! Je snad tak obrovským problémem, že na švestce nebude hurvínek? Jezdil tam loni, jezdil tam předloni. No tak tam holt bude letos něco jiného. No a co? Proč to tak strašně moc vadí? Když tam toho hurvínka tak chcete, tak si ho zaplťte. Ti co paltí, chtějí něco jiného!
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1265
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 13:09:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa_kaznejov: Jestli ono spíš nejde o to, že "jsou jedni, kteří orají a vláčejí a druzí, kteří sklízejí". Ono asi nejvíc práce bylo s rozjezdem toho projektu, který asi ležel na bedrech ZMŽ/M131.1280. Podobné jako v Šenově. Tam to rozjezdilo KPL a prodávající si vybral lepšího
sobotní pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 13:13:02    Odkaz na tento příspěvek  

Přidám také několik slov ke "Švestkové dráze" a k provozu "hurvínků" (nejen) na ní - deklaruji se sice jako "sobotní pozorovatel", ale to jen ve vztahu k dění na "Kozině", protože dění (nejen) na železnici pozoruji i jinde a jindy.
Kdyby "hurvínek", který na "Švestkové dráze" jezdil loni, byl aspoň v takovém stavu, v jakém je třeba "vlajkový hurvínek" PSHŽD (můžete se sami přesvědčit hned o nejbližším víkendu, kdy bude otevírání sezóny muzea v Rosicích nad Labem), tak by asi proti provozování "hurvínků" i na tak dlouhém úseku, jako je trať z Lovosic do Mostu, ani při takovém stavu trati, jaký na tom úseku je, velký pokřik nebyl: bohužel, jak "estetická" úroveň toho vozidla, které loni po "Švestkové dráze" jezdilo, tak i jeho "technická nespolupráce" s bídnou tratí, rozhodně nemohly nikoho (ani zmiňované "dětičky") naplnit pohodou, neřku-li štěstím - a "vvvoooo ttooom ttooo jjeeee". Ani já rozhodně nemám nic proti svezení "hurvínkem" nikoli právě vyjedším z dílen například po trati z Velkého Března třeba až do Lovečkovic (UŽ ABY TO BYLO !!!), ale pokud má být nějaká "turistická" doprava provozována tak, aby ti, kdo se ní jednou svezou, nejeli vlakem na další dlouhou dobu naposled, tak nějakou úroveň mít zkrátka musí. Nevím, jestli Jančura o tom výběrovém řízení ví, ale já to považuji za parádní rukavici, kterou by měl po sobotní ostudě, již předvedl na "kozině", zvednout a ukázat, že umí něco i na jiných tratích, než na těch, kde (jak tvrdí) strojvedoucí pouze mačká knoflík "živáka" a ostatní funguje samo (míním úsek Litvínov - Ústí nad Labem).
Jinak ovšem samozřejmě nebudu mít žádný problém ani s tím, když to VŘ vyhrají JHMD a jejich čerstvě renovovaný "bublák" - jen by pak už konečně měly i v osobní dopravě na normálním rozchodu začít jezdit "na vlastní papíry" a nekamuflovat své výkony hlavičkou SŽVJ, protože rozhodně (i odbornou úrovní) mají na to, aby si za ně ručily samy i formálně "oficiálně".
čtvrtek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.50.171
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 13:29:20    Odkaz na tento příspěvek  

Tak to dneska RegioJetu zase nevyšlo.Vlak v 11:38 dojel do Oseka a tam desiro zdechlo...a zatím ještě pořád stojí...
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 13:38:40    Odkaz na tento příspěvek  

Zdalipak byla operativně zajištěna náhradní doprava cestujících žlutým autobusem? Nebo aspoň nějakým "Boblickbusem"?
Attilius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 13:49:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sobotní pozorovatel: Obávám se, že Jančura nemá 1x motorový vůz + 1x přívěsný vůz pro přepravu kol. Vypadá to, že to výběrko je dělané na míru pro 830.
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2182
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 13:52:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sobotní pozorovatel: moc pěkně a myslím i objektivně napsáno.
Pro nepříliš zasvěcené dodám, že za provozem Švestkové dráhy od počátku stojí jedna a táž osoba, která provoz na této trati vydupala ze země. ZMŽ tam plnily vždy jen funkci vyzvaného a dobře placeného dodavatele, při jednáních, kde jsem byl účasten jsem nejednou slyšel z jejich strany, "že to nejde". Naposledy tomu bylo někdy začátkem února, kdy před shromážděnými starosty pan Kašpar řekl, že požadovaný rozsah JŘ nejsou schopni odjezdit. Co se dělo dále nevím, není toto součástí mých kompetencí, ale asi platí ono jednoduché, že kdo platí, ten si určuje.
Myslím si, že asi největší problém mají ti, kteří měli jedinou neomylnou představu, že na tratích se zastaveným provozem bude ráj pro hurvínky a budou si tam moci v podstatě za cizí peníze dělat, co chtějí. Jenže ono jim to nevyšlo, protože ti, kteří vydávají peníze, mají jiné představy. Tak si aspoň chladí své rozzuřené dušičky na K-reportu a pláčí, jak je někdo zlý, místo toho, aby se podívali do zrcadla.
Na závěr napíšu to, co jsme psal mockrát: ZMŽ fandím v jejich úsilí o zprovoznění tratě, i v samotném provozu tam. Rád se tam půjdu svézt.
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
čtvrtek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.50.171
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 14:05:38    Odkaz na tento příspěvek  

Ve 13:39 se dalo opět desiro do pohybu. Odjezd z Oseka +61 minut...
M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2156
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 14:05:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi takhle: Pokud to má být pravidelná turistická doprava pro řadové místní (pravidelně se vyskytující) turisty, tak Hurvínek je z dlouhodobého hlediska nevhodné vozidlo. Takový zákazník při cestě vlakem očekává jistý komfort, který mu Hurvajs nemůže v principu splnit.

To je podobné jako bych na Českoleský cyklobus vystavil RTO s vlekem (taky by to technicky šlo), ale postavit na tom několikaletý provoz bych si netroufal. Taky nemusím být po každém výletě vytřesený a polohluchý....
Toť můj názor.

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
Lokálka z Pňovan do Bezdružic? Viz www.bezdruzickalokalka.cz
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 14:16:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sobotní pozorovatel:
byl aspoň v takovém stavu, v jakém je třeba "vlajkový hurvínek" PSHŽD
myslíte ten stav, že do loňska nebyla funkční vodní výstroj WC? nebo si myslíte, že nový lak je ten pravý komfort pro cestující?
Nic proti vozidlům PSHŽD nemám ba naopak musel jsem jen reagovat na tento, jak T_m píše, "objektivní příspěvek".
sobotní pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 14:25:11    Odkaz na tento příspěvek  

"čtvrtek" = 29.04.2010 - 13:29:20:
Ale - že by to nebylo úplně "briliantové" ani na těch "jednoduchých" tratích, kde za strojvedoucího všechno dělá řízení provozu a on nemusí ani brzdit, protože to zastaví samo = viz:
http://www.youtube.com/watch?v=gf_muNpcG3I&feature=related
(což už jste asi všichni viděli)? Chudák Ing. Paroubek, zase bude hromosvodem ...
Ještě jsem na "youtube.com" objevil toto:
http://www.youtube.com/watch?v=HP-m0iOxGxg&feature=related
(aby to náhodou nezaniklo) ...
sobotní pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 14:59:48    Odkaz na tento příspěvek  

"Attilius" = 20:
Zda při přípravě podmínek pro VŘ vůbec někdo uvažoval o Jančurovi a "Desirech", to samotřejmě netuším, a je otázka, jak by se posuzovala celková požadovaná kapacita: pokud by zadavatel striktně trval na tom, že to musí být jedině motorový a přívěsný vůz, tak by Jančura s "Desirem" nevyhověl, ale mohl by aspoň dál žvanit, že sice nabízel stejně dobře využitelné a přitom lepší a modernější vozidlo i služby, ale že VŘ bylo vypsáno takovým způsobem, aby on vyhrát nemohl ...

"Přednosta" = 67:
Nic není dokonalé - co všechno stihli pardubičtí ochránci "hurvínka" udělat přes zimu, samozřejmě nevím, ale estetickým dojmem svého vozidla by si PSHŽH v případě hodnocení ve stylu hodnocení výkonů krasobruslařů (jehož používá i naprostá většina železničních "šotoušů" = viz téměř všechny komentáře třeba na serveru "zelpage.cz", ale ostatně i zde ...) by si ve srovnání s "hurvínkem" ZMŽ hodně pomohl. Kromě toho moje tvrzení bylo laděno "kondicionálně" = použil jsem výrazu "třeba "vlajkový hurvínek" PSHŽD", protože ani on není samozřejmě jediným vozidlem působícím v ČR lepším dojmem, než ten loni dost nešťastně působící "hurvínek" ZMŽ.
Nemám zájem rozdmychávat vášně a tvrdit, že ZMŽ má špatné či nepoužitelné vozidlo (i proto, že to není pravda), ale pokud bude ten "hurvínek" ve stavu, v jakém byl loni, tak se skutečně hodí maximálně na tu jejich muzejní lokálku, protože tam provoz jako součást presentace "muzejního" stavu odpovídajícího době před 50 či 60 roky bude výborně zapadat - v tom stavu se ale nehodí do současného provozu, ani kdyby to byl provoz pouze "turistický", a (nejen) Bóďa to, bohužel, bere příliš osobně (a to i ve střízlivém stavu). Mně to přesto nebrání tom, abych se tím "hurvínkem" někdy svezl - a nejlépe třeba právě do Zubrnic ...

"Žmz" = 1265:
"Šenovku" bych do této debaty raději nezatahoval: ta je spíše jen jakousi obdobou ZMŽ (tím, že je vše = trať i vozidla "vlastním majetkem" ZMŽ), ale na "Švestkové dráze" jde pouze o normální provozování drážní dopravy na veřejné drážní infrastruktuře - styl, jakým byly na "šenovce" aktivity KPL "nahrazeny" aktivitou jiného právního subjektu, nelze ovšem komentovat tak, aby to administrátor nemusel smazat.
rtek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.50.171
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 15:03:56    Odkaz na tento příspěvek  

Ježiš, já měl Jančuru za schopného manažera, ale projev typu "ééé....bla bla,....éééé", to je teda kvalita. Ono i navštívíme většinu krajů (konkrétně 4(takže ani počty nic moc)).
železniční provoz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.175.203
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 16:40:12    Odkaz na tento příspěvek  

Pro 475 179 a 132,----

posílám vám oběma oficiální stanovisko ke KD uveřejněné dnes 29.4.2010

http://decaneprotiprutahu.blogspot.com/
Kpy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.55.135
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 17:59:19    Odkaz na tento příspěvek  

T-m: OBJEKTIVNĚ???????? Čtěte a informace předávejte celé!!! Jinak opravdu NEREAGUJTE! Už jsem vám to psal několikrát. Píšete velice zavádějící informace většinou "konzultačně" upravené a krácené.
čtenář XIV.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.242.107.168
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 18:59:49    Odkaz na tento příspěvek  

Kpy: jako nestranný čtenář bych si rád udělal co nejpřesnější obrázek o vzniklé situaci, jíž tu probíráte. Mohu vědět, o jaké velice zavádějící informace upravené a krácené jde?
475179
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.3.150
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 19:53:43    Odkaz na tento příspěvek  

žel.provoz:zdravím vás,díky moc za odkaz.pokud budu vědět nějaké novinky od nás z nákladní dopravy na kozině,dám vám určitě vědět.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3642
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 22:03:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako zástupce zmiňovaného PSHŽD bych jen doplnil, že na pravidelný celosezónní provoz bychom si netroufali ani kdyby nám WC fungovalo už deset let a měli jsme lak nový každý rok :-). Pro takový skoro komerční provoz retro vozidel je podle mne zapotřebí vozidla minimálně ve stavu remotorizovaného úzkého motoráku z Balogu + minimálně jedna záloha schopná na povel vyrazit kdykoliv na trať. Jinak je to trápení vozidel, cestujících a postupně s přibývajícími naježděnými kilometry a nastalými poruchami i personálu.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 537
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 23:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně T-M,Kterej napsal Drnovi,že tam už M131.1 nevyjede.
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 23:30:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sobotní pozorovatel. A co si udělal ty!
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 23:32:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro Karlost a T-M.Já se teda nevzdám.
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2183
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 23:39:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bóďo, klidně si tam jezdi dostavníkem, mě je to na mou duši fuk ...
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 541
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 23:45:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T_M.Tys to jako nepsal? Co tvoje pajskové,něco jsem slišel.JPP.
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2184
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 23:58:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BDlm: nejsem ředitel zeměkoule, abych věděl, co kde bude jezdit. To, že tam hurvajze nechtějí, jsem samozřejmě slyšel z úst povolaných, ale není to na mě, abych rozhodoval. Vím jen to, co jsem napsal, navíc vím také to, že to není jen o penězích, ale také o vůli a cíl je pravidelný celoroční provoz (čímž asi zase někde někoho naštvu). Ale znovu opakuju, že já o tom nerozhoduju, nemám s tím pranic společného a dokonce jsem toto nastalé řešení kritizoval. Leč právě pro výše uvedená fakta to nebylo nic platné, obecní úřady jsou svéprávné a já jimi nemohu manipulovati. Jestli někdo něco dělal ještě něco dalšího, já o tom nevím a ani po tom pátrat nehodlám. Doufám, že to je jasné i panu Kpy, kterému se tímto omlouvám, že jsem na jeho přání nezmlkl.
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 616
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 00:02:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Skalo, moje poznámka, že něco nejde, patřila původnímu návrhu jízdního řádu vypracovaného KDS, kde pracovní doba strojvedoucího překračovala 12 hodin (včetně návozů z depa a přípravných prací), což by znamenalo další personální potřebu. Při omezených finančních možnostech objednavatele toto řešení alespoň podle našeho názoru prostě nebylo realizovatelné. I strojvedoucí je jen člověk a má své dané limity.
M131.1280 má své řekněme estetické nedostatky, protože pro ty, co se o něj starají, je na prvním místě jeho provozuschopnost. A že to asi nedělají špatně, je skutečnost, že i při vysokém vytížení vozidla nebyla zaznamenána ani jedna neschopnost.
ZMŽ se dnes oficiálně vzdalo jakýchkoliv snah účasti v poptávkovém řízení a uvedlo své důvody. Novému dopravci přejeme mnoho úspěchů v zajištování provozu, štěstí na železničních přejezdech a co nejméně trávy na kolejích.
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 542
Registrován: 3-2007

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 00:05:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsi napsal Ty! Tak to nepiš do ztracena.Jo a ty úřady kdo jim asi radil.No slavná KDS!
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 00:15:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten se vybarvuje, co?
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2185
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 00:17:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BDlm: těší mě, že jsou mi přisuzovány nadpřirozené schopnosti Opravdu já nejsem tím, kdo by hýbal světem, dokonce ani KDS není Ohne Mann Show
A Bachchánku, vy prosím mlčte, zlé krve jste už nadělal dosti!!!
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 543
Registrován: 3-2007

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 00:21:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T-M. Už nevíš co píšeš,nebo Ti dochází dech?
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 540
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 00:26:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

klídek, inženýrku Šutříku.
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 544
Registrován: 3-2007

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 00:32:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zeptám se jen tak.Kolik má decibelů M240? Si někdo dělá ze mě srandu
Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2892
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 01:24:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kašpar, Kpy, M_P, Barchánek a další: Jeden z "původních" jízdních řádů, jež byly dva a byly ve skutečnosti pouhými prvotními NÁVRHY jízdních řádů, byly sestrojeny Karlem Mikoláškem, tedy mnou. Onen jízdní řád přesahující délku 12 hodin po (nejen) mém dalším zvážení nebyl z tohoto důvodu přijat do další realizace.

Stejně tak poptávkové řízení nesestavovala KDS, ale opět moje osoba a to na základě požadavků a podkladů dodaných zástupci zainteresovaných obcí. KDS nemá s poptávkovým řízením nic společného.

(Příspěvek byl editován uživatelem karloslt.)
Švestková dráha - Lokálky Českého středohoří
Kdo si nechce hubu spálit, musí mlčet, nebo chválit. (K.H.B.)

ICQ 264305638
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 502
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 06:57:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo chce nový JŘ RJ na kozině na víkend tak mi pište na mail.Přepsaný vám ho přepošlu.
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 545
Registrován: 3-2007

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 07:04:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlost.Tady už něco nehraje co?
Vašek Modrá
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.45.136
Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 07:20:14    Odkaz na tento příspěvek  

Pár snímků z provozu na Kozí dráze RegioJet Děčín-Krupka.

Vašek Modrá
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.45.136
Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 07:22:25    Odkaz na tento příspěvek  

A další snímky..

Vašek Modrá
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.45.136
Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 07:24:48    Odkaz na tento příspěvek  

A ještě další.....

Vašek Modrá
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.45.136
Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 07:31:16    Odkaz na tento příspěvek  

No a poslední...
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 07:47:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sobotní pozorovatel:
jeden víkend jsem loni s 1280 jezdil a neshledal jsem žádný závažný problém...je to provozní vozidlo, které neohrožuje nijak bezpečnost provozu a to je pro jeho provoz důležité
353:
samozřejmě, takové ježdění vyžaduje především řádnou provozní údržbu a to je další personální potřeba, nestačí tam zaskočit po práci. Stačí se podívat na Zlíchov, kde k tomu mají navíc solidní technické zázemí a i tak je toho nad hlavu.
475179
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.3.150
Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 08:04:41    Odkaz na tento příspěvek  

změna gvd na 1-2.5. 2010 na kozině. http://www.regiojet.cz/
od zubrů
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.179.95
Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 08:32:30    Odkaz na tento příspěvek  

ad Karlostt: 1) To my samozřejmě víme, že poptávkové řízení pro sdružení obcí připravoval Mikolášek, který již před rokem prohlásil, že na čížkovandu už hurvínek nepojede. Proto byly podklady PŘ postaveny Mikoláškem pro obce z hlediska obsaditelnosti tak, aby se nemohly účastnit M 131.1 žádného spolku v ČR. Bez ohledu na fakt, že jsou to vozidla provozně nějlevnější a tedy pro kasy sdružení obcí a potažmo kraje nejvýhodnější. Je vidět, že ty peníze jste nevydělali a rozhodujete tady nad cizí kasou s pravidlem " Z cizího krev neteče". Já to považuju za přístup špatného hospodáře a zbytečné mrhání s finančními prostředky daňových poplatníků.

2) Onen jízdní řád předložený Mikoláškem přesahující 12 hodin byl úplný amatérismus a diletantismus, ale stáli jste si za ním jak Skály a ZMŽ byl ten subjekt, kdo Vás prý jen "prudil", že to prostě takhle nastavené nejde. Teprve po předložení fakt, která zástupci ZMŽ na jednání tvrdili, byl JŘ upraven. Tak jste alespoň využili zdarma odborných služeb ZMŽ.

3) stav 280ky: mě nějak uniklo, že bezpečnost a provozuschopnost je v dnešní době postavená na tapetách. 280ka neměla loni a předloni na čížkovandě jediný problém, no uvidíme jak na tom budou vozidla jiných dopravců

4) A nakonec: Držíme palce novému šťastnému dopravci na čížkovandě pro provozní rok 2010. Howgh