K-report
 

Archiv do 20. února 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » 471, 671 a 575 LG » Archiv do 20. února 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Chocholoušek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 15. února 2010 - 14:46:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale holt politika je svinstvo, a pokud si na tom ještě někdo může namastit kapsu,

...dyť to dělá ten Bazala, to je určitě brácha toho šéfa Dráhy...
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pondělí, 15. února 2010 - 14:58:22    Odkaz na tento příspěvek  

Na 843, když se personifikovala zařízení (Metra, Liaz, ...), docházelo (zvlášť u nás, co jsme to tak neměli v krvi) ke zmatení Bazala - Bahoza. Nakonec Hajnej vymyslel upamatovací pomůcku: Bahoza je BAhozovo HOvořící ZAřízení (nějaký interkom), zatímco Bazala bylo BAzalovo ZAřízení pro LAzary (plošina)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3400
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 09:57:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chocholoušek: dyť to dělá ten Bazala, to je určitě brácha toho šéfa Dráhy
Jestli to byl jeho brácha netuším, zato vím celkem jistě, že se někdy v době výroby 843 zabil v autě i se svým šéfkonstruktérem...
Ianto1983
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 12-2009

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 17:11:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.railtrains.sk/modules/xcgal/displayimage.php?pid=1712


www.youtube.com/ianto1983
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2603
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 17:12:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vida, jak může být "Blonski" hezký...
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 818
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 17:21:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: Vida, jak může být "Blonski" hezký...

Tenhle se povedl. Líbí se mi víc, než najbrt na žabotlamu.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3847
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 18:04:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel: To je jako porovnávat hrušky a jablka. Se srovnáváním bych počkal až bude najbrt na ešusech. Hlavně, že to slováci nenatřeli jako všechno ostatní. Jak je vidět, tak lze udělat i vyjímky.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1462
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 19:27:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Proto se mi líbí že ačkoliv to tak zpočátku nevypadalo, tak Najbrt je celkem flexibilní a umí se i přizpůsobit tvaru vozidel. Corporate identity totiž nemá být "všechno stejné" ale "poznám čí to je." Viz třeba BMW - s léty se mění, ale vždycky podle ledvinek poznáš, kdo je tvůrcem...
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 19:37:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ona to ani tak výjimka není - vždyť je to dvoupodlažní vozidlo a tak je schéma částečně "zopakováno" i v horním podlaží. Každopádně blonski-nátěr je rozhodně hezčí než najbrt-nátěr...
Lamt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 23:16:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já si třeba myslim že najmrd by nebyl zas tak špatnej .. ale chce to víc citu .. třeba u 242 to je otřes
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.96.2
Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 23:31:29    Odkaz na tento příspěvek  

Kombinace barev u Najbrta zvláště teď v zimě vyvolává již při pohledu na vůz mrazení a představy nevytopeného vozu s netěsnícími okny. Aspoň u mě.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5430
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 05:30:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neregPetrS.:
zvláště teď v zimě vyvolává již při pohledu na vůz mrazení a představy nevytopeného vozu s netěsnícími okny
Dle vkusu každého soudruha, myslím.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2998
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 09:43:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A rudé lokomotivy a vozy u mne vyvolávají mrazení z komunismu, nebo v létě naopak dojem ještě většího vedra...
Jo, najbrt je kombinace chladných barev, ale mně se kombinace zrovna těchto dvou odstínů modré a dvou šedých líbí moc. Akorát schéma pro lokomotivy je strašné, schéma pro služební vozy taky. Prostě ta schémata jsou k tvaru vozidel naprosto bezohledná, jen na některých toasi náhodou vychází docela dobře. Brejlovce mohly mít klíďo tmavou horní půlku, světle šedou dolní půlku světle modrýblesk, tmavošedý rám a pojezd. Totéž mohly mít vpodstatě všechny skříňové lokomotivy krom laminátky a 380ky. Vozy bych všechny natřel podle schématu lehátkového vozu najbrt. Kapotové lokomotivy podle schématu ř. 714, jen červenou bych nahradil tmavomodrou a tmavomodrou bych nahradil světle modrou. Motoráky podle najbrt lehátka. Případná desira classic podle vlastního schímatu v barvách najbrt. Ešusy podle současného schématu, červenou bych nahradil tmavomodrou. 451/2 podle někdejší "Fialky" do barev najbrt. 460/560 podle lehátka najbrt, čelní partie nějak upravit. Laminátky a 380ky dle tvaru kastle (více možností). Pendolíno bych nechal přesně ve stejném rozložení barevných ploch, barvy by se daly zaměnit za nabrtky. Ale pendolínobych klidně nechal tak, jak je.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 965
Registrován: 6-2004
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 14:34:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Qěcy: Až na hvězdu na nich až tak moc rudého na většině obvykle nebylo (vyjma na ÚV zřejmě oblíbené střídavé trakce). Jestli máte obecně problém s červenou barvou, tak to musí být docela náročný život. Politická traumata z koncových světel, osvětleného cyklisty, brzdícího auta...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 15:13:23    Odkaz na tento příspěvek  

.. rajčat, ředkviček .. no, měl jsem kolegu, kterej si ředkvičky loupal. Rajčata nejed vůbec
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3002
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 16:59:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich: Nemám problém s žádnou barvou. Snad kromě žlutozelený a žlutozelený svítivý, tyhle se mi fakt nelíbí snad na ničem a v žádné kombinaci. To o rudé barvě byla taková nadsázka.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 722
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 19:14:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem opět znepokojen feťáky.
Dnes na Os vlaku Praha-Beroun vedený jednotkou 471, jsem při čekání na výstup u dveří zahlédl na WC, z kterého vycházel, takový podivný chlápek, a co byste čekali po návštěvě takového člověka na WC? Na zemi se tam samozřejmě válela nějaká použitá injekční stříkačka, a vedle ní nějaký pytlíček.Poslední dobou, je to čím dál tím horší.

(Příspěvek byl editován uživatelem mono_mono.)
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3853
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 19:38:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem ti nedávno jasně odpověděl proč k tomu dochází. Také mi není jasné co s tím chceš dělat. Těžko budu každého lustrovat a ptát se ho, jestli si tam nejde píchnout. Na to se mám hodně rád. Horší to rozhodně není, situace je setrvalá, jen je to v tom ešusu víc vidět než na za praseném hajzlíku v žabotlamu.
Někdy před deseti lety jsem viděl v pravé poledne na 7. nást. třeba dva exoty jak si tam přímo uprostřed peronu "něco" vařili na lžičce. Podobné výjevy byly běžně k vidění ještě před zahájením rekonstrukce nádraží, třeba v hale u 1. nást a hádej kam si chodili ulevovat. No ano, do žabotlamů směr Beroun.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1464
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 19:50:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka je, jestli by nepomohla instalace modrých světel na těch WC...
VencaP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.87.237.241
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 20:04:23    Odkaz na tento příspěvek  

A pak tu zase od Sterea budeme číst, že si na něj nevidí. To je zase diskuze o ničem.

Nějak mi utíká souvislost s vozidlem 471. To by mělo být spíše v sekci "Všeobecné" nebo jsou stříkačky pouze na 471? To jsou kecy.

Některým volům by měli sebrat klávesnici.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3855
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 20:12:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gc: Večer možná ano, ale přes den? Je tam okno, tohle nejsou hajzlíky někde uprostřed budovy.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1465
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 20:16:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Tak i modré skla.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3856
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 20:23:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gc: ...ala najbrt...
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 689
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 20:34:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějak mi utíká souvislost s vozidlem 471.

Mě naopak napadá jedna důležitá sovislost. 471 je jedno z mála vozidel, kde hajzlíky nesmrděj a kde se dá nějakou chvíli vydržet
Navíc je tam docela prostor a hodně světla.
A souhlasím že je to debata o ničem..
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3007
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 21:25:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A taky možná feťáci v jiných vozidlech házeli bordel do záchodu, uvědomělejší to v těch ešusech do vakuáče nedaj.
K čemu je dobrý modrý světlo?
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 725
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 21:32:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu, aby si feťáci neviděli na žíly.
Škoda, že jsou tam ty okna, jinak by se to tam uplatnilo, ale do 814 by se to nainstalovat mohlo.
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Radekc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 485
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 22:43:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Masně na S2 už jsou záchody zamčeny. Odemyká je průvodčí až při kontrole jízdenek za Vysočanama....stejně tak jsem si toho všiml v Nymburce a na hlaváku v Praze na S7.
Moje videa na YouTube
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3858
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 23:06:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radekc: To by mě zajímalo, kdo to na S7 dělá. Nejspíš někdo z Prahy, když se to děje i na S2.
Je sice hezký, že se mu nikdo na hajzlík neschová, ale pokud je funkční a ještě k tomu vákuový, tak mi přijde docela blbý kvůli pár pakům to blokovat určitou dobu pro normální lidi.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9321
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 14:20:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sem četl poslední nářky a tam se píše, že ešusy 1-16 maj nastaven aktuální rok 2016 a díky tomu nejde cílové brzdění. proč cílovku zajímá datum? a to nejde nějak obejít?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1466
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 14:24:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: Tipnu si - není co cílové brždění optimalizováno podle JŘ a ten jaksi pro rok 2016 v paměti má asi těžko?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5441
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 14:34:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser:
optimalizováno podle JŘ a ten jaksi pro rok 2016 v paměti má asi těžko


Přesně tak, totéž i IS. Obejít se to dá, ale jako nedůvěryhodným osobám pro takový zásah do rychloměru nám to bylo pod hrozbou sankcí (za těžké porušení pracovní kázně) důrazně zakázáno vyhláškou.

Ale Penik už to pomalu dává do kupy. 471012/071002/971002 už makala aspoň z jedné strany. Na druhé byla porucha snímačů CB. Hlavně, že jde IS. To je podstatné pro PID a cestující.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3773
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 15:01:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všechny provozní jednotky již umí rok 2010. Ty co jsou neprovozní (DPOV, ...) se to naučí před výjezdem do terénu.

Jaksi dotaz s křížkem po funuse.

A pro upřesnění: PeNik to dohromady nedával, ale jeho kolegové lovili jednotky v depu 24/7.

A co se týče "obcházení" a zákazu: to bylo správné rozhodnutí. Hrozilo něco více než jež jen nefunkční AVV a IS. Podrobnosti na obvyklých místech.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5442
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 15:04:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrozilo něco více než jež jen nefunkční AVV a IS. Podrobnosti na obvyklých místech.

Ono šlo spíše o tu formu vyhlášky, vyhrožování trestem a děs a hrůzu v očích vedení, že blbí fírové znají heslo pro rychloměr a mohly by ho snad zneužít.

Úsměvné. Já ho znám již min. deset let. A naprostá většina kolegů taktéž.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9323
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 19:34:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aha. a to nelze provozovat AVV v režimu bez jízdního řádu? navolí se trasa, staví se fšude a časy se neřeší. AVV hlídá vmax a kde má zastavit....
dotaz po funuse asi je, ale já se to dočet až ted z nářků. a tady se člověk dozví víc :-)
a co všechno na ešusu potřebuje aktuální datum?

(Příspěvek byl editován uživatelem bobo.)
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 826
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 20:29:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo:
A jak by se vláček dozvěděl třeba kdy tam má zastavit?
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Fantom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.191.41
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 21:13:10    Odkaz na tento příspěvek  

Bobo:rok 2016 nemají jen 471,ale všecny loko.co mají Metru,výrobce už to řeší upgrade software
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5444
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 21:50:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AVV a IS. Vlak musí v systému reálně v čase existovat. Když jsou tam nahrána data GVD 2010 a rychloměr si myslí, že je už 2016, hlásí, že vlak neexistuje. AVV je na tom stejně. Mimojiné i kvůli optimalizátoru jízdních dob. Více jistě vysvětlí pan Hajný.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 961
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 22:48:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JR AVV neni sesitak, myslim ze se masina zorientuje na kazdem MIB, pak se mrkne kolik je hodin a porovna to s udajem v JR - tady mam jet tolik a zrychlit - brzdit - nic.
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3775
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 06:27:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JR AVV je převlečený SJŘ (nemá v sobě jen časy) i s datumovým omezení pro dané období (platnost GVD) bo v případě změny je třeba nějak data od sebe odlišit.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 09:37:28    Odkaz na tento příspěvek  

JR AVV neni sesitak
Jo
myslim ze se masina zorientuje na kazdem MIB
Jo
pak se mrkne kolik je hodin
Jo
a porovna to s udajem v JR
a tady je ten problém. V paměti NENÍ nahrán JŘ platný pro rok 2016.
Každý JŘ nahraný do paměti je opatřen údajem o platnosti, takže v paměti může být nahráno zároveň více JŘ (aby nemusel Penik o půlnoci obvykle druhou sobotu v prosinci oběhnout těch cca 90 čumáků, co má ve správě :-) - tak postupně během cca posledního týdne platnosti starého JŘ přihraje do všech AVV ten nový JŘ, ale AVV při výběru vlaků pozná, že "tyhle data ještě ne, ty až za pár dní".
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9325
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 11:25:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tohle fšechno chápu. ale furt si umim představit, že by AVV mohlo fungovat bez fárplánu. jenom by se mu řeklo, kam se jede a že se bude stavět fšude. tim by nefungoval optimalizátor, jelo by se co to dá. prostě taková nouzovka.
a jak si ešus poradí, když jede nějakou mimořádku, pro kterou nemá v AVV fárplán? předpokládám, e pak AVV něpremává.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Fantom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.191.41
Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 12:01:23    Odkaz na tento příspěvek  

Podle diskuze chcete tvrdit,že AVV a IS si sosají čas,datum,rok z rychloměru a nemají svůj zdroj těchto dat?To že je špatný rok v rychloměru(Metra)místo 2010 je 2016 je problém špatně napsaného softwaru-na odstranění vady výrobce pracuje a mimochodem není to problém jen řady 471.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.60.225
Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 12:05:38    Odkaz na tento příspěvek  

Původně AVV datum nepotřebovalo, protože v EPROMkách byl jediný jízdní řád a při změně se ty EPROMky prostě vyměnily, což se u těch 2 Krakenů a příp. jedné 163.034 dalo zvládnout poměrně rychle i našimi silami :-)
Časem se přišlo na to, že je vhodné, aby tam mohly koexistovat (alespoň) 2 jízdní řády, a tím pádem (aby se vyloučil omyl strojvedoucích - a že ti občas umějí vymyslet kombinace :-() bylo nutno data označit platností a tu pak vázat na datum.
Potřeba jezdit na "neplatná" data vyvstala až s projevenou chybou data v rychloměru a, přiznejme si to, kdyby IS a AVV byly ochotny jezdit na "neplatná" data, tak by se asi s opravou problému zas až tak nespěchalo...

Pokud se jede na mimořádku, tak se na AVV nejede.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.60.225
Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 12:07:40    Odkaz na tento příspěvek  

Fantom: samozřejmě že si berou datum a čas z tachografu. Kde jinde by se na mašině měl nacházet oficiálně platný čas???
Fantom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.191.41
Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 12:12:49    Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk:
Dík za odpověď,tak už tedy stačí namontovat DCF,jako má Tramex aby se čas sám seřizoval a nemuseli ho dílenský nebo fírové štelovat a dodat GPS modul a bude to fungovat
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3776
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 13:46:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.: Pokud se jede na mimořádku, tak se na AVV nejede.

Pokud se ví o mimořádnosti alespoň den předem tak jede i na AVV To už pak není mimořádnost.

Fantom: ...tak už tedy stačí namontovat DCF,jako má Tramex aby se čas sám seřizoval a nemuseli ho dílenský nebo fírové štelovat a dodat GPS modul a bude to fungovat...

Od 17 výše již DCF mají a GPS mají všechny.
Fantom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.191.41
Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 14:05:14    Odkaz na tento příspěvek  

Penik:
Dík za info,takže od 17 výše už není Metra,ale Tramex.Ještě se tedy zeptám co má společnýho IS a rychloměr,když všechny 471 mají GPS předpokládám že GPS používá IS a AVV.Do IS se zadává číslo vlaku a IS má svůj nastavitelný čas a GPS mu dává info o místě kde je,takže by nepotřeboval nfo o ujeté dráze od rychloměru?
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9327
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 14:26:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

děkuji zůčastěným za vysvětlení. prostě je to takhle udělaný a důvody chápu.
mnou navrhovaný AVV bez fárplánu- šlo by to udělat, nebo je jádro AVV tak udělaný, že by se to muselo brutálně překopat? krom toho, že to neni skoro vůbec potřeba.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.0.49
Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 15:10:18    Odkaz na tento příspěvek  

Jak jsem psal již před 3 hodinami, tak AVV původně fungovalo bez data. Je to jen problém výběru vlaku, resp. nalezení platného JŘ.
Pokud se první nalezený JŘ prohlásí automaticky za platný, tak jsme tam, kde jsme to před nějakými 10 lety opustili :-)
Vlastní funkce AVV jsou o něčem úplně jiném.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9329
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 19:16:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jasně.
eště mě napadla taková chujovina: dokáže si AVV poradit se zastávkou na znamení? (ne v ešusu ale třeba v 843, kdyby tam bylo). propojit s infosystémem a když nebude před zast. požadavek na zastavení, tak zast. project třeba 20.
já vim, že to nikdo nechtěl, tak to udělaný neni.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3778
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 19:35:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fantom: hudba budoucnosti. AVV GPS nepotřebuje a IS v současné době také ne. IS na novém bistrovoze již bude GPS využívat pro hlášení příjezdu do stanice v patřičné vzdálenosti. U ostatních vozidel to možná také někdy bude, ale vše je o penězích a hlavně o prioritách. Toto zrovna v současné době, pokud vím, priorita není. Osobně bych uvítal download a upload dat na vozidlo bezdrátově v jakémkoliv okamžiku.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 21:07:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: IS na novém bistrovoze již bude GPS využívat pro hlášení příjezdu do stanice v patřičné vzdálenosti.

To je ale technická frajeřinka!
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3412
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 22:24:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: AVV používá JŘ nejen k tomu, aby vědělo, kde staví, ale i k tomu, aby vědělo, jaká je trasa vlaku (kudy vlak jede, aby si mohlo vybrat z map jen ty potřebné a poskládat je správně za sebe).
Zastávka na znamení se řeší jednoduše tak, že se normálně zastavuje a pokud nikdo nechce zastavit, tak si to fíra vymáčkne. Opřít to o nestisknutí tlačítka v salonu jaksi nejde, bo taky může někdo mávat na peróně, žáno...
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 962
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 22:34:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doufam, ze nikdo nevymysli davat na peron tlacitko pro zastaveni vlaku, vydrzelo by tejden.
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 12-2008

Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 17:15:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

004ka dnes v Praze na hlaváku prakticky celý jeden vůz posprejovaný od střechy až ke kolům, vypadá to celkem čerstvě... Snad to nebude mít dlouho, protože z okna se tam vůbec koukat nedá
Banááni - nejlepší mašiny
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3346
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 17:28:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je nějaký důvod, proč vozy S12 vezené coby křídlo za Prahy na S1 píší na infosystému mezi Klučovem a Poříčany informaci o ukončení integrace do PID? Ono se to z infosystému dá chápat tak, že Třebestovice a Sadská nejsou integrovány, ale dle webu ČD i ROPIDu integrovány jsou.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9331
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 18:09:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

h+al+p- tímto končím dotazy na AVV, vsjo jásno
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 963
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 18:40:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Posledni vec: Nenapsal jsem, ze se masina podiva taky kolikatyho je, pak plati dale co napsal AL.
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Hlášení
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 18:48:51    Odkaz na tento příspěvek  

Čerstvá novinka........5.3. na 784 z Hlavního do Děčína dvakrát ešus.
VencaP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.87.237.241
Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 19:04:03    Odkaz na tento příspěvek  

to tady není žádná novinka.